Plataan met ervaring houdt zijn plaats ROTTERDAMSE DIJK NOG PAAR MAANDEN WOESTIJN Berini eerste paal voor afronding winkelcentrum V erkeersdiploma voor 1198 Schiedammert j es „Op hoog niveau" in Cineac te zien Jan Theijn Meer passagiers minder vracht N.E.H. subsidieert Studentenblad Bestemmingsplan voor Smitshoek Man verdronken HUUR PIANO'S r HUUR Volledige dagtaak bestuur Rijnmond Jan Jiskoot lost startschot Dupont ontevreden over l.t.s.-onderwijs Fa. J.van Urk °8n Oorclèel gemeenteraad van Oostvoorne Hamburgse scholieren bezoeken Rotterdam Pastoor A. v. d. Hoezen overleden Benoemingen bisdom SPIEKERMAN ^°hter de door deze twee gebouwen gevormde hoek vanaf de Van Oldenbarneveltstraat gezien) wat straks een parkeergarage schuil. Het complex komt op het terrein dat de laatste jaren als betaald parkeerterrein" dienst deed. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Ik ga voor mijn riaar BOTERSLOOT 61 Telefoon 129454 ROTTERDAM Luchthaven Zestienhoven ADVERTENTIE ADVERTENTIE MENSEN DIE HET WETEN, KIEZEN fWURLlTZERJ ELECTRONISCHE ORGELS Demonstraties hoge inruilwaarde Sinds begin vorige maand is de Rotterdamse Dijk veranderd in een geweldige langgerekte zand- massa. De tramrails die over de dijk lopen zijn verlegd, palen voor de elektrische overspannin gen staan als kaalgeplukte mas ten in het zand en de bewoners rondom hebben het niet gemak kelijk wegens het vele zand, dat hun woningen in waait. Oorzaak van al deze tijde lijke ellende is de noodzaak tot ophoging van de dijk. Met de afsluiting van het Haringvliet moeten alle dijken in Zuid-Hol land, Zeelafid en West-Brabant op Deltahoogte worden gebracht. Zo ook de Rotterdamse dijk. De kruin moet anderhalve meter ho ger komen te liggen. De dijk wordt 5 meter hoog. Op het ogenblik is men reeds zo ver gevorderd dat nagenoeg langs de gehele lengte van de dijk het buitenste deel op Deltahoogte is gebracht. Het is nu een zaak van „opvullen". Opgevuld moet ook de baan, waarop de tramrails thans liggen. Vanuit de tram het enige vervoermiddel dat nog over de dijk kan rijden is het uitzicht er minder fraai op ge worden. Doordat naast de tram rails de dijk reeds voor een deel is opgehoogd kijken de tramrei zigers op verschillende plaatsen tegen een muur van zand op. Dit uitzicht zal met het klaar komen van de ophogingen wel beter worden. Het minder fraaie] uitzicht voor de omwonenenden blijft. De bewoners van de flats aan de Schiedamse weg zien, als ze tenminste niet hoger dan de derde verdieping wonen, niet meer dan wat stukken van kra nen die langs de havens aan de andere kant van de dijk staan. De kinderen vinden het intus sen best. Ze nemen de klaagzan gen van moeder dat de was niet buiten kan hangen of hij ziet zwart van het zand, voor lief. De grote zandmassa is een favoriet Zwemwedstrijden Ridderkerk ADVERTENTIE speelterrein. De dienst Gemeen tewerken hoopt voor oktober klaar te komen. Vijftien oktober is namelijk de grens dat er ge werkt mag worden aan een dijk. Binnenkort wordt begonnen met de aanleg van een asfaltlaag bo ven op de dijk. De klinkers, waar aan iedereen zo verschrikkelijk het land had, verdwijnen dus. Directeur Sociale Zaken naar Hilversum Gemeentesecretarie avond per week open ÜE tUD - DE MAASBODE WOENSDAG 21 JUN11967 Kunstcentrum Lijnbaan ontmoet nog weerstand (Van onze verslaggever) Si ^TTERDAM, 21 juni Na het !e- van de eerste paal voor de ver- IJj. van de Lijnbaan kon wethou- Ttlr- H. Polak, die gistermiddag handeling verrichtte, geen uit- -deren over het tijdstip van ver- \tfhlijking van de plannen voor een llstcentrum, dat in dat Lijnbaandeel h(jr hioeten komen. „Het is een dier- VJens van gemeente nu ook het putcentrum te realiseren. Er is nu fyjdaat riiet te veel geld voorhanden." Sjo ternin zei de wethouder op een t(-e<*tge beslissing te hopen. Of dat gunstige beslissing wordt? verluidt wordt er over deze niet eensluidend gedacht. Het v^jT^stcentrum-plan" heeft al enkele "e betrokken raadscommissies ge- l)Ha ®erd en minstens één moet zich Ssftn 6m negatief opgesteld hebben te- I 6sliiUifr het Plan' althans tegen de mo le dp om reeds nu aan realiseren Hteit ,,n' Er zijn raadsleden die prio- kcten ilen verlenen aan andere pro- ^ajf' bijvoorbeeld aan het Heem- ri in dat reeds jaren lang velen doorn in het oog is. Omwonenden "Sigma" beginnen zich te roe- Over de onhoudbare toestand daar. t^aar komt nog bij dat in het nieuwe l^ihmoet-scholencomplex, zoals be- i-.td, een schouwburgzaal komt met vijfhonderd zitplaatsen, die de ge tinte ook een miljoen kosten aan onder „onder- vallen. Naast dit bedrag terwille de kunstsector op dit moment van V «nood nog eens een bedrag voteren kunstdoeleinden schijnt een aantal >tla ^sleden niet verantwoord voor te ko- Vv' Iiet centrum> dat het nieuwe on- IjJfcrnen zou moeten worden voor de fdamse Kunstkring die reeds ja- Wilt uw figuur graag centi- ®ters slanker? Pas dan eens öa Prachtige Lycra corselet, ^"laakt voor soepele, pret- Sp,e figuurcorrectieI Ja, cor- clp uts z'in 'in'-De voorgevorm- q® kanten cups zijn 3-delig, ka» Perfecte pasvorm. Fraai l^ten voorpand. Maten40-50. y°frnaai f 15.75. Bij ons koopt "it luxe Lycra corselet, slechts 3 dagen Voor Extra: 2xmaatzekerheld ^kamers staan tot uw be- 'rofiteerookv advies van onze sèh v-L'kking.Profiteerookvanhet VeruUnd'9 ac 'koopsters. ALLE 20 FILIALEN VAN WALA speciaalhuis ren tobt met bouwvalligheid met de hui dige behuizing aan de Witte de With- straat, moet volgens de plannen als een „brug" tussen de westelijke en oos telijke bebouwing van de Lijnbhan ko men. De paal die gisteren is geslagen is voor het westelijke complex, dat samen met het toekomstige oostelijke blok het terrein beslaat dat is vrijgekomen door bombardement en afbraak van he t voormalige Coolsingelziekenhuis dat in 1960 werd verlaten. Twee jaar heeft men nodig gehad om oude funderin gen te verwijderen en negen jaar lang zijn plannen gemaakt en gewijzigd voordat gisteren de paal de grond in ging. Het complex moet in 1970 gereed zijn om een rol te spelen in het „Tien- pleinen-feest" waarmee in dat jaar de afronding van Rotterdams wederop bouw moet worden gevierd. De verlenging krijgt namelijk meer het karakter van een plein dan van een straat. In het midden blijft koste wat kost de boom staan die ook nu het terrein nog siert. Deze plataan die zich als vrijwel enige heeft staande gehou den in het centrum van Rotterdam in de moeilijkste jaren van die stad woMt een vast inventarisstuk van de, verleng de Lijnbaan, waarvan de bouwkosten 20.000.000 bedragen. Dit Lijnbaan-deel krijgt tussen de zaken van Ter Meu- len en De Klerk door, een verbinding met de Binnenweg en het winkelcen trum daar. Het project wordt gebouwd voor rekening van de Philips Pensioen fondsen in Eindhoven naar ontwerp van het architectenbureau Krijgsman en Van Duin. Er komt een blok aan de Van Olden barneveltstraat bestaande uit twee la gen winkels, waarboven een laag kanto ren en daarboven tien lagen woningen, honderd huizen in totaal. Het aanslui tende blok op de Lijnbaan bestaat uit twee lagen winkels waarboven zeven la gen kantoorbebouwing. De onderste van die zeven lagen wordt als archiefruim te ingericht. Voorts komt er een winkel gebouw van drie lagen aan de Van Ol denbarneveltstraat en een parkeergara ge in vier lagen die plaats biedt aan on geveer 360 auto's, overdag voor het win kelende publiek en 's nachts voor de omwonenden. Een overdekte expeditie straat, voor het eerst toegepast, biedt winkeliers en leveranciers veel gemak en parkeer- en stopproblemen zijn hier mee uitgesloten. Wethouder mr. H. Polka memoreerde hoe destijds ir. C. van Traa met het plan gekomen was voor de Lijnbaan, Iwaarin de voetganger koning is. Later is dit plan hier en daar elders nagevolgd. De huidige verlenging is, aldus de wet houder een boeiend plan. De winkels, woningen, kantoren, portiekjes en door gangetjes schuiven zich boeiend en speels door elkaar heen. Het motto „steeds iets anders" heeft bij de ver volmaking van de Lijnbaan een grote rol gespeeld. De Aert van Nesstraat wordt in de toekomst de enige straat die de Lijnbaan doorsnijdt. De Van Ol denbarneveltstraat doet dat ook wel maar er moet ernstig rekening gehou den worden met het feit dat ook die straat alleen voor voetgangers wordt gereserveerd, zij het dan dat er een tram door blijft rijden. Gelukwensen met het begin aan het adres van diverse betrokkenen kwamen van de wethouder en van de heer A. Leijten, directeur van de N.V. Aanne ming Mij. J. P. van Eesteren die het complex bouwt. Deze releveerde wat er al zo aan de bouw vooraf gegaan is. Sinds 1958 is men aan de voorbereidin gen bezig. Het begin van de bouw is herhaaldelijk uitgesteld, op het laatst door uitblijven van de rijksgoedkeuring. Van de parkeergarage is nog te zeg gen dat deze opritten krijgt en geen lif ten. Een deel van de gevels blijft open. Bij verkeersregeling en dergelijke wordt voortgebouwd op de met de .Schöuwbürg-garage opgedane ervarin gen. SCHIEDAM, 21 juni Gistermor gen werden jeugdverkeersdiploma's aan de Schiedamse Schooljeugd uit gereikt. In het Passagetheater ont vingen de jeugdige vertegenwoordigers van de scholen in totaal deden de leerlingen van 47 Schiedamse lagere scholen aan de dit jaar gehouden ver- keersexamens mee de fel begeer de diploma's uit handen van Burge meester Roelfsema. Alles bijeen gin gen er dit jaar 1423 kandidaatjes voor het jeugdverkeersexamen op. Hiervan behaalden negentien kan didaten geen voldoende voor het schriftelijk deel van het examen, kwa men er zeventig niet op voor het on derdeel praktijk en zakten er nog eens 136 kinderen voor het praktische deel. Er blijven dus 1198 kandidaten over die slaagden. De uitreiking van de diploma's werd door de goede zorgen van het Verbond voor Veilig Verkeer afdeling Schiedam omlijst met andere programmapunten. Eerst was er de extra-uitzending van de Schiedamse politieradio, waarbij dia's werden ver- 'toond van het gehouden praktijkexa men. Deze veroorzaakten onder het jeugdig publiek luide kreten van her kenning. Zoals de dia's toonden is het praktijk- examen dit jaar in Schiedam-west ge houden. Voor dit examen wordt na melijk elk jaar een andere stadswijk uitgekozen. Nu fungeerde de Dr. de Visserschool aan de Westfrankelandse straat als begin- en eindpunt van de examenrit. Tot slot werden twee films vertoond. Een tekenfilm van de on verwoestbare Popeye en een avonturen film getiteld „De vlucht over de ber gen", kregen een hartelijk applaus. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 21 juni De nieuwe metro-film „Op hoog niveau" gaat nu ook in de Cineac draaien. Van don derdag aanstaande af wordt deze film die voornamelijk de bouw van het bo vengrondse gedeelte in zuid tot on derwerp heeft, vertoond in het cineac Theater aan de Coolsingel van 's mor gens 9.30 tot 's middags 17.30 uur. Dit is de derde en laatste bouwfilm die over de Rotterdamse metro is gemaakt. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 20 juni. In de eer ste vijf maanden van dit jaar heeft de luchthaven Rotterdam 207.672 passa giers verwerkt. Dit is 9% meer dan in 1966, toen in dezelfde periode 190.471 passagiers werden verwerkt. Voor het goederenvervoer gelden de cijfers: eer ste vijf maanden 1967: 2.171.402 kg. Eerste vijf maanden 1966: 3.089.146 kg. Vermindering van 29.8%. Het vervoer van auto's geeft het volgende beeld: eerste vijf maanden 1967: 1.966 stuks. Eerste vijf maanden 1966: 1.856 stuks. Toename van 5,9 (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 20 juni De Ne- derlandsche Economische Hogeschool zal de algemene Rotterdamse studen ten-vereniging subsidie toekennen voor de uitgave van een onafhankelijk stu dentenblad. De curatoren van N.E.H. blijven bij hun oude besluit om een eigen mededelingenblad uit te geven, maar zij willen niet de dood van het blad „Oikonomikos" op hun geweten hebben. Door d-eze subsidie kan „Oik" blij ven bestaan, zij het zonder medede lingen van de NEH, die er vroeger door het bestuur van de NEH in ge plaatst werden. Da redaktie van „Oik" heeft in mei ontslag genomen, men meende toen dat „Oik" niet meer kon voortbe staan omdat een aantal adverteerders zich wellicht zouden gaan terugtrek ken. (Van onze correspondent) BARENDRECHT, 21 juni Voor de dorpskern Smitshoek heeft het Baren- drechtse gemeentebestuur een bestem mingsplan van beperkte omvang laten ontwerpen. Het plan is nodig om de groei van de bevolking op te vangen. En om vervangende wonruimte te ver krijgen voor ongeveer 25 krotwoningen in Smitshoek zelf en langs de oude dijk in de omgeving. Voorts zal men woon ruimte moeten scheppen voor de gezin nen die twintig woningen moeten ver laten in verband met de aanleg van de Zuidelijke Randweg en de rijksweg 19. De totale oppervlakte van het plan be slaat zes hectare. Er zullen 124 woning wetwoningen, 40 vrije-sector huizen, drie bungalows en 24 bejaardenwonin gen worden gebouwd. Er is rekening gehouden met de bouw van een kleu terschool, en men heeft 3,25 ha voor sportaccommodatie gereserveerd ten noorden van de Voordijk. Het bestemmingsplan is geprojec teerd ten oosten van de Bakkersdijk. Het wordt begrensd door de Middeldijk, Bakkersdijk en Voordijk, terwijl de oostelijke grens wordt gevormd door een groenstrook. Het plan vormt een goede afronding rond de kern. De commissie van advies van de planologische dienst gaat met de voor gestelde plaats ten zuiden van de Voordijk akkoord. Er is overleg ge weest met de gemeentebesturen van Rhoon en Rotterdam, het polderbe stuur en Rijnmond. Er zijn geen be zwaren gerezen. De Barendrechtse raad zal het be stemmingsplan in de vergadering van vrijdagavond bespreken. Tevens zal de raad moeten beslissen over een krediet van 60.000 voor het aanbrengen van verlichting en voor het herstraten in Plan-Noord. (Van onze correspondent) KLUNDERT, 21 juni De rijkspoli tie te water heeft gistermiddag uit het Hollandsch Diep onder de gemeente Klundert het stoffelijk overschot opge- dregd van de 53-jarige A. V. Vosveld uit Oss. De man werd sinds vorige week woensdag vermist. Hij raakte te water, toen hij op het riviertje de Amer het anker van zijn zeilboot wilde uit werpen en daarbij uitgleed. (Van onze verslaggever) DORDRECHT, 21 juni Ir. J. Don ker Duyvis, directeur van het grote chemische bedrijf van Dupont de Ne mours, heeft bij gelegenheid van het bezoek van de statenleden van Zuid- Holland aan zijn bedrijf zijn hart ge lucht over wat hij noemde „gaten in het netwerk van het Nederlandse on derwijs". Hij bedoelde daarmee het ontbreken van de mogelijkheid bij vele lagere technische scholen leerlingen tot ope rator op te leiden. Nederland wil wel industrialiseren, maar vergeet blijk baar, dat dit ook op onderwijsgebied de nodige voorzieningen moet meebrengen. „De chemische industrie wordt nu voor de noodzaak gesteld met ongeoe fende krachten te werken en deze la cunes zelf op te vullen. Men kan niet alles laten terug vallen op de indus trieën zelf", aldus de heer Donker Duyvis. Hij zei dat juist de procesin dustrie geschoolde mensen nodig heeft. uit 's werelds grootste orgel- en pianofobriek Prijzen v.a. 1.145.- met recht van koop (S m v.a. «tfifund. j zondereerste storting J van de modellen 1967/'68 te Rotterdam dagelijk* van 10-4utir door onze Wurlitzer-organist JOOP WALVIS. Bij aanschaffing van een orgel 3 MAANDEN GRATIS ONDERRICHT op de Wurlltzei-school S Enorme sortering Prijzen-vanaf 675.- 7 met recht van koop E? m v.a. JL^b p.mnd. zondereerste storting Letwel: voor Uw oude PIANO, HARMO- j NIUM of ELECTRONISCH ORGEL Vraag folders en inlichtingen over de nieuwe serie 19ó7/'68 bij de Wurlitzer-importeur Westersingel 42-44 R'dam tel. (010) 135025 (Van onze correspondent) OOSTVOORNE, 21 juni De ge meenteraad van Oostvoorne acht he niet juist, dat mr. V. G. M. Marijnen de voorzitter van de rijnmondraad de nevenfunctie van voorzitter der PTT-raad aanvaard. In een schrijven aan het openbaar lichaam zal de ge meenteraad er op zeijzen dat het on gewenst is dat de dagelijkse bestuur ders van Rijnmond nevenfuncties ver vullen. De gemeenteraad stelt zich op het standpunt dat voorzitter en ge- commiteerden van Rijnmond een vol ledige dagtaak hebben. De raad stelde een krediet van 6000 beschikbaar voor het maken van een voorontwerp van het reactie plan „Overgangsgebied Maasvlakte- Oostvoorne". Het gaat hierbij in de eerste plaats om de zuidelijke oever stroken van het Oostvoornse meer. ROTTERDAM, 21 juni Drie Ham burgse scholieren brengen donderdag en vrijdag, 22 en 23 juni a.s., een bezoek aan Rotterdam. Het zijn Bar bel Staake (14 jaar), Wolfgang Scha- rold (13 jaar) en Norbert Schluchtner (15 jaar). Zij wonnen de prijsvraag uitgeschreven ter gelegenheid van de tentoonstelling „Rotterdam", in Ham burg gehouden van 13 april tot 8 mei. De kinderen komen per vliegtuig uit Hamburg en arriveren om 12.00 op Schiphol. Omstreeks half vier 's mid dags in de pauze van de raadverga dering, zullen de kinderen op de ka mer van de burgemeester worden ont vangen door burgemeester Thomas sen. Hij reikt hun de prijzen uit. Tij dens hun bezoek aan Rotterdam zul len de kinderen de Euromast bezoeken, een havenrondvaart maken en een be zoek brengen aan Botlek- en Europoort- gebied., (Van onze correspondent) RIDDERKERK, 21 juni Jan Jis koot, de bekende Nederlandse wissel slagzwemmer zal woensdag 5 juli het startschot lossen voor de zwemwed strijden in het zwembad Dolfijn in Rid derkerk. Deze wedstrijden worden ge organiseerd in het kader van de kin- dervakantiebesteding. Deelname staat open voor jongens en meisjes van 8 t/m 18 jaar. Inschrijfformulieren aan de wedstrijden zijn verkrijgbaar aan de kassa van het zwembad en bij het politiebureau. De wedstrijden beginnen om een uur 's middags. Er zal ook een demonstratie schoon- springen worden gehouden door de springclub Joop Stotijn uit Den Haag. Eén der leden van deze club is Eljo Kuiler, die Nederland vertegenwoor digde bij de Europese kampioenschap pen schoonspringen in Utrecht. Op het ogenblik is zij hard aan het "trainen om uitgezonden te worden naar de Olympische Spelen in Mexico vol gend jaar. Hans Veis, de enige Ne derlandse torenspringer (tien meter) komt ook naar Ridderkerk, evenals Lita Kuiler, Rob Voorbij en Edwin Miedema. ROTTERDAM, 21 juni. Hedenmid dag is in het St. Elisabethziekenhuis te Leiden, waar hij ter verpleging was opgenomen, overleden de zeereerwaar- de heer A. G. M. v. d. Hoeven, pastoor van de St.-Adrianusparochie te Lange- raar. Pastoor v. d. Hoeven werd op 23 mei 1904 te Den Haag geboren en op 25 mei 1929 priester gewijd. Achtereenvol gens was hij kapelaan te IJmuiden, Haarlem en van 1939 tot 1952 van de St.-Lambertusparochie te Rotterdam. In 1952 werd hij tot pastoor te Berg- schenhoek benoemd en sinds 1956 is hij pastoor te Langeraar. De begrafenis zal plaats hebben te Langeraar zater dag om 11 uur. ROTTERDAM (KNP) De bis schop van Rotterdam heeft kapelaan F. P. J. de Valk van de St.-Liduina- parochie in Hillegersberg benoemd tot moderator-godsdienstleraar van het St. Laurens College in Rotterdam. Rector F. M. van der Zon van huize Angela in Den Haag is benoemd tot pastoor van de H. Nicolaasparochie in Zoe- termeer. KNIRPS opvouw bare PARAPLU'S de grootste sortering vindt U bij ROTTERDAM HOOGSTRAAT 158 TEL 13 79 05 LIJNBAAN 38 TEL 142178 srHtlVm.°,noe correspondent) riir^fj M' 21 Juni Mr- Roelofsen, duecteur van de gemeentedienst voor zaken, is in dezelfde functie be noemd in Hilevrsum. Het college van b. en w. stelt de raad voor de heer rtoelofsen met ingang van 1 augustus eervol ontslag te verlenen. MAASSLUIS, 21 juni De K.V.P.- fractie van de Maassluise gemeente raad heeft het college van b. en w. gevraagd of voortaan op de gemeente secretarie een avond per week gele genheid kan worden gegeven tot het aanvragen of in ontvangst nemen van passen of andere documenten. Tevens acht men het ^gewenst dat op die avond en voorlichtingsambtenaaar aanwe- Is v00r het verstrekken van in lichtingen Aanleiding tot dit verzoek is het feit, dat vele inwoners van Maassluis een werkkring hebben in een andere gemeente en meestal pas in de vooravond thuiskomen. Dat veroor zaakt problemen voor het verkrijgen van documenten waartoe men persoon lijk op -de gemeentesecretarie moet komen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 7