Aankoop van F-5 27 juni in Kamer Politieman steekt visser neer Getergd met kluiten modder onderscheiden Agenten moffelen bekeuringen weg Iets voor spaarders-op-lange-termijn Het A.B.N. Spaarbiljet196772 groeit in bijnavier-driekwart jaar van f.100,- naar f.133,- 33 00 Algemene Bank Nederland Personalia Examens Eindexamens CANADESE STRAALJAGERS Kamer akkoord met steun aan scheepsbouw KNAC betreurt te zware lasten op wegverkeer Ergerlijk geval van corruptie ONENIGHEID BIJ VISWATER EXPERT ONTWIKKELINGSHULP Benoemingen Promoties Onderscheidingen Afscheid VRIJDAG 23 JUNI 1967 Met een A.B.N. Spaarbiljet 1967/72 maakt u een rente van 6,25 procent per jaar op basis van samengestelde interest. Het A.B.N. Spaarbiljet 1967/72 is zonder kosten verkrijgbaar. Na 15 juli zal rente worden bijberekend Het A.B.N. Spaarbiljet 1967/72 biedt bovendien fiscale voordelen door verschuiving van belasting. Folders en inlichtingen bij al onze kantoren. Mg- OC I IJu (Van onze parlementaire verslaggever) DEN HAAG, 23 juni. De Tweede Kamer heeft donderdag bij hoofdelijke stemming besloten de aankoop van 105 Canadese straaljagers van het type Northrop F-5 toch dinsdag 27 juni te behandelen. Van socialistische zijde was aangedrongen op uitstel van de beslissing over deze aankoop. De defensiespecialist van de Partij van de Arbeid, de heer Wierda, had de aankoop van de straaljagers tot het najaar willen laten rusten. Hij vindt het, zonder méér inzicht in de toe komstige verdeling van de defensie- gelden over de drie krijgsmachtdelen, niet verantwoord nu even vlug 600 mil joen gulden voor de aankoop van de vliegtuigen uit te trekken. De uitslag van de stemming was: 38 vóór en 39 tegen behandeling van de zaak op 27 juni. Tegen stemden de P.v.d.A., PSP., D'66 en CPN. Ook in de defensiecommissie was een meer derheid die niets voor uitstel voelde. De minister van defensie Den Toom had de vaste commissie laten weten, dat uitstel van de behandeling voor de Canadese regering aanleiding zou kunnen zijn compensatie-orders op te houden. Bovendien zou de eigen regering in een moeilijke positie ko- DEN HAAG, 23 juni De tweede Kamer heeft zich zonder hoofdelijke stemming akkoord verklaard met de voorstellen tot steunverlening aan de nederlandse scheepsbouw. De fractie van D'66 kreeg aantekening tegen deze voorstellen te hebben gestemd. De motie van de PSP'er Wiebenga, waarin de regering verzocht werd bij het verlenen van rentesubsidies aan scheepsbouwondernemingen als voor waarde mede te stellen dat eventuele winsten over een bepaald boekjaar niet voor dividenden of tantièmes kun nen worden bestemd zolang niet de vérleende subidies over dat boekjaar aan de overheid zijn gerestitueerd, werd ingetrokken. Bij de stemverkla ring over deze motie verklaarden vele leden zich namens hun fractie tegen aanvaarding van de motie. Ook de so cialistische woordvoerder Nederhorst uitte kritiek op de motie. Hij zei dat het een volstrekt ondeugdelijk middel is. De motie was zoals bekend mede ondertekend door de socialistische af gevaardigde drs. H. van den Doel. Reeds bij de bespreking in de kamer van de steunmaatregelen afgelopen dinsdag had minister De Block aan vaarding van deze motie ontraden. men te verkeren in verband juist met dit soort orders die al in ons land zijn geplaatst. De Canadeze regering heeft de schriftelijke toezegging ge daan dat zij in het raam van het F-5 programma bij de Nederlandse indus trie voor honderd miljoen gulden aan opdrachten zal plaatsen. Het afleveringsschema van de F-5 staat in grote lijnen vast. Per eind, 1969 kan worden gerekend op onge veer 75 vliegtuigen voor Canada en 16 voor Nederland. Verwacht wordt dat de laatste vliegtuigen midden 1971 worden afgeleverd. Vóór september zal voor een mini mum van twintig miljoen Canadese dollars (ruim 66 miljoen gulden) aan opdrachten uit het F-5 vliegtuigpro- duktieprogramma worden geplaatst bij de Nederlandse industrie. Bij de N.V. Lichtwerk Hoogeveen is intussen een bestelling geplaatst voor aan de vleu gels op te hangen brandstoftanks ter waarde van bijna vijf miljoen gulden. Bii Aviolanda (Fokker) Papendrecht is een soortgelijke bestelling geplaatst ter waarde van bijna zes miljoen gul den. Een belangrijke Canadese bestelling is geplaatst bij de Lips Drunen ter waarde van 6,6 miljoen gulden. Met de aankoop van de vliegtuigen is een bedrag van 600 miljoen ge moeid. Uitgaande van de huidige stand var zaken ligt het in de bedoeling het bedrag te voldoen in termijnen, te weten in 1967 111,1 miljoen in 1968 60,6 miljoen, in 1969 82 miljoen, in 1970 en 1971 110 miljoen en na 1971 127.3 miljoen. (Van onze verkeersredacteur) DEN HAAG, 23 juni Ook de Ko ninklijke Nederlandse Automobiel Club betreurt evenals de ANWB in haar jaarverslag de zware lasten, die drukken op het wegverkeer. Hij vraagt zich bovendien af, of het niet hoog tijd wordt, dat het rijks wegenfonds wordt omgezet in een algemeen wegen fonds, waarvan provincies en gemeen ten in gelijke mate kunnen meeprofite ren. In 't gisteren verschenen jaarverslag wordt het betreurd, dat het nog ge ruime tijd duurt, voordat alle oude ver keersborden, die door het nieuwe Re glement Verkeersregels en Verkeerste kens overbodig of ongeldig zijn gewor den, zijn vervangen door nieuwe bor den. Voor de weggebruiker is de situa tie op vele plaatsen minder duidelijk. De KNAC is verheugd over het toe nemend gebruik van autogordels. Over de proef met maximum-snelheden op onze autowegen wordt gezegd: wij ach ten het uiterst nuttig, dat de overheid in het raam van deze proef op enkele trajecten aanwijzingen geeft voor de ter plaatse gewenste minimum-snelheid Nu de bevoegdheid ontbreekt een mi nimum-snelheid in te stellen een maatregel, waarvoor de KNAC altijd heeft gepleit kan door het plaatsen van borden met adviessnelheden ver moedelijk al heel wat worden bereikt. Over de samenwerking met de ANWB wordt opgemerkt, dat deze in het ver slagjaar normaal is doorgegaan. Op het zelfde tijdstip, waarop de algemeen se cretaris van de KNAC, de heer H. J. Baay gisteren het jaarverslag in de „Commanderij e de Kloosterhoeve" te Harmeien openbaar maakte, hield de voorzitter van de ANWB, ir. F. H. van der Linde van Sprankhuizen in het hoofdgebouw van de ANWB de jaarlijk se persconferentie van de Bond. (Van onze correspondent) SPIJK, 23 juni De Officier van Justitie, hoofd van het arrondisse mentsparket in Arnhem, mr. A. W. Holsteijn. heeft een onderzoek gelast naar de juiste toedracht van een voor val in Spijk, woensdagmorgen vroeg, waarbij een Inwoner van deze plaats, Th. P., 19 jaar oud, door een politie man in burger met een stiletto zou zijn gestoken en levensgevaarlijk ge- - 1 irt-19 (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 23 juni Prins Bernhard heeft vanochtend de Eras musprijs 1967 uitgereikt aan prof. dr. Jan Tinbergen. Deze befaamde econo mist en internationaal expert op het gebied van de ontwikkelingshulp is de eerste Nederlander die deze hoge on derscheiding ontvangt. De uitreiking geschiedde in de fraai met groen en bloemen versierde grote zaal van het internationaal congrescentrum te Am sterdam, in tegenwoordigheid van o.a. de koningin, prinses Beatrix, prins Claus, prinses Margriet, minister drs. B. J. Udink (ontwikkelingshulp) en tal van andere prominente figuren. Prins Bernhard, regent van het door hem in 1958 gestichte Praemium Trasmianum, dat jaarlijks prijzen van ïonderdduizend gulden toekent aan oersonen van Europees formaat, noem- le prof. Tinbergen de verpersoonlij king van twee eigenschappen die Eu ropa tot een cultuurgebied in de hoog ste zin van het woord hebben ge naakt: wijsheid en naastenliefde. So ciale bewogenheid heeft hem van zijn eugd af gekenmerkt. Zijn aanvoelen /an de essentie van de zaken wordt oor zijn collega's geniaal genoemd, lij is onvoorstelbaar efficient en snel. 'wintig landen en ook de Verenigde Vaties hebben een beroep gedaan op le kennis, de wijsheid en het inzicht /an deze econoom. Dertien Europese vniversiteiten hebben hem een eredoc toraat verleend. Prins Bernhard wijdde bijzondere aandacht aan de ontwikkelingshulp die irof. Tinbergen zo na aan het hart igt. „Wat voor hulp hebben de rijke en steeds rijker wordende landen aan ie arme en steeds armer wordende 'anden gegeven? Tussen 1950 en 1965 een totaal van 100 miljard dollar. Die hulp ging tot 1961 in stijgende lijn, sindsdien is zij stationair gebleven en m verhouding tot het inkomen zelfs eedaald." De prins citeerde Erasmus' voorden: er zijn gevallen waarin men le vrede moet kópen, men betaalt rem nooit te duur", en liet daar op volgen: „ik zou de prijs die de aam draagt van deze wijze man 'ooral willen zien als een aanmoedi ging voor wat de bekroonde nog wil taan doen." Een deel van de Erasmusprijs 00.000 gulden moet worden be teed voor een cultureel project van in- •"rnationale betekenis. Prof. Tinbergen eeft dat deel al bestemd. Een on- erzoek naar de beste arbeidsverdeling tssen ontwikkelde en ontwikkelings- onden, met name naar de bedrijfs- okken die het beste in de ene groep f in de andere groep van landen zou ten kunnen worden ontwikkeld. In zijn dankwoord zei prof. Tinber gen, dat hij tot geen andere slotsom is unnen komen dan dat de enige orga- 'isatie van de vrede die is waarbij Aén wereldregering en één mondiale ewapende macht worden aanvaard, met een eveneens aanvaarde stem- rrocedure over het gebruik van die ge wapende macht. Dit zal pas kunnen worden aanvaard als er een minimum van vertrouwen bestaat. Dat bestaat hans niet eens tussen afzonderlijke 'anden en nog minder tussen de drie loost, west en zuid) blokken of vier blokken, „omdat het oosten een ze kere scheur vertoont, die ondanks vel- oon zichtbaar is. Vietnam levert ech ter meer velpon." De bekroonde geleerde zei: „Er hangt een menselijk leed van bijna onmetelijke omvang over de arme lan den. In de vermindering van de wel- vaartskloof ligt een taak die uitvoer baar is, zij het niet gemakkelijk. Veel en hard werken is nodig in vrijwel al le beroepen. Het gaat om het ontwik kelen van de gehele maatschappij, de grote uitdaging van deze tijd. Noodzaak is het formuleren van een internationale ontwikkelings strategie, een mondiaal economisch beleid. Het nationalisme is de grote vijand van het welzijn van de wereldbevolking. In tal van essentiële zaken moeten supranationale besluiten worden geno men. Jammer genoeg zijn nog altijd te velen bezig met te kleine belangen. In het belang van ons allen, onze kin deren en kleinkinderen zullen wij deze slechte gewoonte moeten inperken", al dus prof. Tinbergen. Tot de sprekers behoorde ook prof. dr. Samuel Par- mar, hoogleraar aan de universiteit van Alahabad, India, die de gevoelens vertolkte „van velen in de derde we reld die prof. Tinbergen hoog schat ten en leiding en inspiratie ontvangen uit zijn denkbeelden." Na het vertrek van de koninklijke familie volgde een receptie. Zeer velen maakten van deze gelegenheid ge bruik prof. Tinbergen en zijn echtge note geluk te wensen. wond. De Spijkenaar is met ernstige verwondingen in een ziekenhuis in Emmerik opgenomen. De jongeman had steekwonden in de long en buik en ook zijn gezicht vertoonde sporen van een messteek. Van de zijde van de rijkspolitie wens te men geen commentaar te geven op de berichten uit Spijk over het voorgevallene bij de Put, een kolk op het terrein van een steenfabriek. Twee inwoners van Spijk, Th. P. en zijn vriend J. G. waren in deze kolk gaan vissen. De kolk is verboden terrein en na enige uren werden zij door de opperwachtmeester van de rijkspolitie in Lobith aangesproken. De man, die in burger in een boot zat te vissen, ge bood het tweetal zich te verwijderen. De twee Spïjkenaren waren 's nachts stevig uit geweest en hadden ook nog een tas met flessen bier naar de vis partij meegenomen. De opperwacht meester legitimeerde zich, maar het tweetal maakte schampere opmerkin gen hierover. Er ontstond een twist gesprek dat steeds ernstiger vormen aannam. Op het laatst begon het twee tal naar de agent in zijn boot te gooien met bierflesjes en kluiten modder. Op dat moment moet, volgens de vader van de in het ziekenhuis opgenomen Spijkenaar de agent als een dolle stier uit zijn boot zijn gekomen. Hij zou P. met een stiletto te lijf zijn ge gaan. De vriend van P. zou zijn mede visser uiteindelijk hebben ontzet. De politieman schijnt nog aangebo den te hebben de bloedende jongeman naar het bureau mee te nemen om hem te verbinden. Maar P. wilde lie ver naar het ziekenhuis van Elten Hij wist daar naar toe te komen, on dersteund door zijn vriend. In het ziekenhuis te Elten achtte men on middellijke overbrenging naar het zie kenhuis in Emmerik noodzakelijk. Daar werd P. in een zuurstoftent ge legd. Hij kwam donderdagmiddag bij uit een langdurige bewusteloosheid. Nadat de vriend van P. thuis was ge komen werd de rijkspolitie in Lobith gewaarschuwd. Deze kwam echter niet. Daarna werd de marechaussee in Tolkamer gealarmeerd. Deze kwam onmiddellijk. Bij het onderzoek dat gelast werd door de Officier van Justitie in Arn hem zullen marechaussee en rijkspo litie zijn betrokken. De Officier van Justitie heeft zich inmiddels persoon lijk in Spijk en Lobith over de zaak laten informeren. DEN HAAG, 23 juni. Drie maan den gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest heeft donderdagmiddag de officier van justitie bij de recht bank geëist tegen de 47-jarige hoofd agent van de Haagse politie G. de J. die zich zou hebben schuldig gemaakt aan het aannemen van giften, wetende dat deze werden gedaan om hem iets te laten doen dat strijd met zijn plicht was. Deze hoofdagent en een dertigjarige collega ontvingen aanzienlijke kortin gen op aankopen door hen gedaan in een zaak van elektrische apparaten. De rechtbank heeft de hele dag be steed aan het minutieus nagaan van de gebeurtenissen in deze affaire. De ochtendzitting werd besteed aan be handeling van de rechtszaak tegen de betrokken bedrijfsleider van de zaak tegen wie de officier wegens omko ping vier maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaarde lijk eiste. De gebeurtenissen vonden hun aan leiding in het feit dat voor de Boek horststraat, waarin het bedrijf is ge vestigd, een parkeerverbod gold. De hoofdagenten zouden eraan hebben meegewerkt dat de zogenaamde plak- briefjes, waarin mededeling wordt ge daan van een bekeuring, werden ge seponeerd. De hoofdagent ontkende dat hij daaraan op ruime schaal zijn medewerking had verleend. Hij beken de, dat hij op 4 juni yan het vorig jaar, na in de zaak inkopen te heb ben gedaan, op zijn eigen auto een plakbriefje vond. „Nu zie je, hoe gauw ze je bekeuren", had de be drijfsleider gezegd. De hoofdagent had de man, die op het politiebureau met het opmaken van procesverbalen was belast, gervaagd om zowel zijn eigen plakbriefje als dat voor het betrok ken magazijn, dat op een andere auto was aangebracht, te seponeren. „Er kopen zo veel collega's in die zaak" zou hij dit verzoek hebben gemoti veerd. De bekeuringen waren toen in derdaad geseponeerd. Verdachte ont kende dat hij daarna nog meer plak- briefjes van de bedrijfsleider in ont vangst had genomen en die eveneens ter zijde had doen schuiven. Hij vond het normaal dat de collega's onder elkaar een bekeuring ongedaan ma ken en vond dat evenmin in strijd met zijn plicht. De president van de rechtbank gaf duidelijk te kennen daar anders over te denken. Verdachte had een koel kast met een korting van zeventig gulden gekocht en een aardappelschil machine van 88 gulden voor 65 gulden. De officier van justitie constateerde dat beide hoofdagenten in deze heb ben samengewerkt en achtte het ge heel een ergerlijk feit van corruptie. Indien verdachte wordt veroordeeld en dus uit de dienst ontslagen, kan geen vrees voor herhaling bestaan, waarmee de officier met zijn eis re kening hield. AMSTERDAM, (KNP) Nederlandse provincie der Redemptoristen; retraitehuis in Noordwijkerhout: nieuwe superior: pa ter drs. J. KONINGS, Wlttem; benoemd als rector: pater dr. M. KRINKELS; Den Bosch, (S. Josephstraat)pater J. STEEN; klooster In Roermond: pater C. VAN ROERMUND; rectoraat O. K. Vrouw ln 't Zand in Roermond: pater A. BERGMANS; en voor Roosendaal pater: H. VAN MAAS- TRIGT. DEN HAAG, Mr. P. ZEGWAARD (52) Is beëdigd als griffier van de staten van Zuid-Holland als opvolger van mr. F. A. HELMSTRIJD (67), die op eigen verzoek eervol ontslag gekregen heeft. De heer Zegwaard is sedert 1949 chef van de afdeling gemeentefinonciën ter provin ciale griffie van Zuid-Holland. Hij is ridder in de orde van Oranje-Nas sau. HILVERSUM, Met ingang van I sep tember is in het hoofdbestuur van het ver bond voor veilig verkeer tot directeur be noemd mr. M. POLAK, secretaris van de raad van bestuur van de n.v. Indoheem. Hiermee wordt voorzien in de vacature, die ls ontstaan door het aan de heer J. Zwanikken verleende ontslag waarom hij had verzocht om gezondheidsredenen. DEN HAAG, Benoemd tot lid van de centrale raad van beroep te Utrecht: mr. W. H. SCHIPPER, thans griffier en plaats vervangend lid van die raad. NIJMEGEN. 32 juni Het bestuur van de Juridische Faculteits Vereniging alhier is voor 19671968 als volgt samengesteld V. T. M. LAUMANS, praeses, L. B. E W. VAN DER PUTT, vice-praeses, Mej. R. M. J. L. SCHATTENBERG, ab-actis, J. M. JANSEN, quaestor, Mej. M. A. F. WEEBERS, assessor onderwijs, W. L. M. NOUWEN, assessor onderwijs. Adres B- actlaat: Oranjesingel 72. WAGENINGEN, Aan de landbouwho geschool is ir. R. L. M. PIERK cum laude gepromoveerd tot doctor in de landbouw kunde op het proefschrift: „Regeneration, vernalization and flowering in lunaria an nua L. in vivo and in vitro", LEIDEN, Aan de rijksuniversiteit ls de heer W. Th. GOEDEMANS gepromo veerd tot doctor ln de faculteit der wis kunde en natuurwetenschappen op proef schrift getiteld „Adamantaanamtnes over het mechanisme der antivirus werking in celcultures". De iheer F. Th. M. SPIEKS- MA is gepromoveerd tot doctor ln de faculteit der wiskunde en natuurweten schappen op proefschrift getiteld „The house-dust mlte dennatophagoldee ptero- nysslnus (Troueasart, 1897)". Promotor was prof, dr. D. J. Kuenen. De heer A. A. RUITENBERG la gepromoveerd tot doctor ln de faculteit der wiskunde en natuur wetenschappen op proefschrift getiteld „Stratigraphy, structure and metallization Fiskahegan Rolling Dam Area (Northern Appalachians, New Brunswick, Canada). Promotor was prof. dr. L. U. de Sitter. LEIDEN, Kand. theol. mej. A. Bol, Den Haag, A. van Holten, Krimpen aan de IJssel. Semi-arts: mej. J. van Wijk, Lelden, A. Kroes, Heenvliet, H. Rethmeier, Almelo, G. Zaal, Leiden. Arts: mej. B. Jonker, Den Burg, Texel. G. Broere, Lel den, W. Fortuin, Leiden, A. Lasance, Voor burg, J. Overbeke, Den Haag, B. Robert!, Oegstgeest. Doet. Ned. recht: A. Bakker, Den Haag. mej. M. Zaneveld, Reeuwijk, AMSTERDAM. Universiteit van Am sterdam: bevorderd tot arts: mevrouw A. Marcelissen-van Moorsel, mevr. L. de Jong- Nass, mej. J. de Veer, mej. M. Sikkink, me;i. L. van den Boogaard, E. Schubert, W. Apfel, A. Rooij en F. de Jong; artsexa. le ged. mej. F. Griffioen, J. Flohil, J. Vegter, H van der Bruggen, H. de Vries, F. Kessel, W. Schermerhorn, M. Worp, H. Pronk, E. Loendersloot, A. van der Meulen Amster dam en J. Fisher Breda.. Doet. rechten: E. van Kanten, J. van '1 Hof, M. Bolweg, D. Prins en B. van Wag- tendonk Amsterdam, accountants: M. den Os Abcoude en N. van Zijp Purmerend. AMSTERDAM V.U.: MO-biologie: L v. d. Beek, Amstelveen: kand. Engels- C Wijmans, Amsterdam; doet. Engels- J v. d. Linde, Kortgene; C. J. Koster Am sterdam (cum laude). NIJMEGEN. Kand. biol.J. van Beije- ren, Nijmegen (cum laude)doet. biol.C. Godfrey, Nijmegen; doet. theol.: A. Goosen, Breda; kand. wijsbeg.: P. Wester man, Weert (cum laude); doet. wijsbeg.: H. Zijlmans, (Smakt-Venray). DELFT. doet. werktuigk.G. van Aar- dene, Zwijndrecht; J. Alkema, 's-Graven- hage; J. Bekkers. 's-Gravenhage; E. de Boer, Castricum; F. Boonstoppen, Den Haag (met lof); J. Duiverman, Zoetermeer A, Flipse, Monster; G. Fraij, Assendelft; A. Gerstel, Den Haag; H. Gorzeman, Delft; G. Gosen, Hengelo; D. Hans, Den Haag; R. Kakebeeke, Rilland-BathH. Keijer, Den Helder; F. de Klerk, Den Haag; J. van der Linden, Delft R. van Maas, Delft; D. van der Meulen, Urk; T. Negen, Emmen; V. Niederer, Delft; W. van Os, Hengelo; B. Paalman Haarlem; H. van der Ree (met lof), Rotterdam A. Rijnen, Hilversum; H. Rijnks, Finkum, H. Schipper, Hoogeveen, J. van Seuren Delft; H. Smits, Rotterdam; J. van Snik Deven ter; W. Struik, Schalkhaar: K. Tiktak, Delft; F. Treuren, Krimpen a.d. IJssel; L. Visser, Maassluis W. Voest, Utrecht: A. Vossebeld Rijswijk; A. van Weelderen, Delft, N. Ypma, Franeker; T. Zaal, Amster dam F. van Willigen, Delft; C. Gommers, Stein; B. van Straalen, Nijmegen. J. Logeman, Leiderdorp. Doet scheikunde: J. Verberg, Leiden. Doet. Gesch. mej. Th. Nanninga, Haarlem. DEN HAAG DR. E. V. W VER- CRUIJSSE zal vrijdag 2 juli het ambt aanvaarden van gewoon hoogleraar in de sociologische methoden en technieken aan het internationaal instituut voor sociale studiën. AMSTERDAM. Aan de „Universit. van Amsterdam is de heer J. H. E. ETTEMA gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op een proefschrift getiteld „Arbeidsfysio- logische aspecten van mentale belasting". Promotor was prof dr. G. C. E. Burger. Eveneens tot doctor ln de geneeskunde pro moveerde de heer J. S. BLOEM op een proefschrift getiteld „Enkele methoden van toxiciteitsonderzoek met behulp van weef selkweekeellen". Promotor was prof. dr. C. van der Meer. DEN HAAG, Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau is benoemd: de heer A. W. ABSPOEL, parlementair redacteur van het Algemeen Handelsblad. De ver sierselen zijn hem gistermiddag uitgereikt door mr. F. J. F. M. van Thiel, voorzitter van de Tweede Kamer. De heer Abspoel ls eenentwintig jaar parlementair redac teur geweest, welke functie hij gaat n^, leggen in verband met het bereiken v de pensioengerechtigde leeftijd. DEN HAAG, Mr. C. W. baron DEDEM, is, op zijn verzoek, met inërijd van 30 juni, eervol ontslag verleend als van het ambtenarengerecht te Gronin» DEN BOSCH, (KNP) Mgr. J. W-i Bluyssen heeft op verzoek van de pri"ö. ciaal der paters van de H. Geest A. LIEBREGTS C.S.Sp. eervol ontslag ïgs' leend als aalmoezenier van het beal» apostolaat te Nijmegen. DEN HAAG. De vlagofficier mf luchtvaartdienst, schout-bij-nacht J. L. DEN HOLLANDER, wordt 15 sep ber in zijn functie opgevolgd door kaP' fl ter zee vlieger W. DE GROOT. De Groot vervult thans de functie commandant marineluchtvaartdienst W derland. TILBURG, De heer J. SEMMEEp^é algemeen voorzitter van „St.-Martinus be- vereniging van katholieke ambtenaren be neden de rang van tweede luitenant v" gd- luchtmacht, heeft zijn functie neergajgj*1 Zljn opvolger is de heer H. J. J. HOU" BOOM uit Utrecht. - ROTTERDAM. Charloise Lyceum HBS- B: Gerard v. Alewijn, Rob Benink, André v. Brugge, Henk v. Buren, Ad 3urger, John v. Dongen, Ad Doppenberg, Folke Dorgelo, Klaas v. Duuren, Jan v. Dijk, Peter v. Grieken. Jan Joost Herweijer, Henk Hout graaf, Rob Joosten, Ad v. Krimpen, Pieter Ouweneel, Rlen Velvis, Gerard Voogd, John v. Wasbeek, Lydia Donl Wil Roedema, An- nemarie Verhoef, Marius Bouman, Jan Die penhorst, Gert Dirkse, Anton v. Dijk, Rob Hagendijk, Leen v. Heijzen, Cock Huijsdens, Henk de Jong Erik Kleefkens, Ernst Plak, Henk Ruts, Jan Verhoevèn, Edwin Vermeij, Jan v. d. Zande, Herman Zwelje, BOLSWARD. S. Martinus. Gesl. HBS- A: M. Andringa. J. Bakker, G. Boersma, Th. Franzen, T. Franzen, A. Haagsma I. van Schalkck, E. Wouters. F. Bergsma,' J. Bouwhuis, W. Draaisma, J. Hoekstra, H. Lunter, R. de Wolff. Gesl. HBS-B: Th. Feen- stra, B. Jurna, J. van Balen, P, Beuker A. v. d. Dries, H. Graafsma, W. Hamers^ ma, K. Hettinga, W. Huitema, M. Kramer, G. Koopmans, J. Leijten, M Panday H. Postma W. Strack v. Schijndel, W. Swart. H. Thiecke, E. Westra. HOORN St. Werenfridus-lijceum. Gesl. t fe' ^erri Broers, N. Dudink, J. Duljn, R. Kappelhof, B. Terra, P. Wes ter. c W™schotEN HBS-A de dames: P. U. Sybesma en C. Werkema, beiden te Win- A m- heren: H" G' J- AltinS' A. Harms te Winschoten; H. van Delden, C. H. Pals, E. A. Stijkel en J. de Wit allen te Beerta; H. S. Oldenziel en C. B. Waalkens te Bellingwolde; F. Bontkes Gosselaar te je" Finsterwolde; S. Venema te Weesterlee kandidaat werd afgewezen. BREDA Opleiding kleuterleidster, z'„yK. ria Ancilla". Gesl.: L. Snoek, Suyker a, E. Tielen, I. Verduit, R. Vermandei, v O Watering, M. Aarts, S. v. d. Broek, Burg, M. v. Dalen, E. den Dekker. gjrfi" kers, M. d'Hondt, R. van Dongen, M- GilS. j?erger, T. Evers, M. Geurink, C. van Haans, G. Hagenaars. J*- na®' q. BERGEN OP ZOOM, ^veJtms, 5 Hart. Gesl. gymn.-A: J. Baudcvü p. Buursen, Cr Candel, P. Haver» ggppfl Knapen,. H. Neger, R. Rijk, <F* P. v. Veltlioven," C7. de Vries, F-, r Wijst, C. Hoeven. Gesl. wn»--°'en,g. der Avoird, J. Bervaes. H. Fe da yeP Laan. A. Rommelse. J. Smolders. rijdt, R. Wilberts. Schoolexamen- ter. P. den Otter. EINDHOVEN, - Van der P"tt"1|C Gesl. H.B.S.-B; T. van Besouw,e„ic Beurden, M. de Koning, M- v d A. Visschedijk, B. Bakx, M. "z Rr° fw. rom, H. van feerkel, P. Bol. c-,s LeCjj, H. Dekkers, P. van Haren, Ldea, D. Malmberg, F. van der fff sc"% Muileboom, P. Neven, K. Podf^' -f, v- Ier, J. Sinke. G. Verzellenberg, datt* Wouw, G. van Zantvoort, E. g jj, Curvers H. (fu Bois, F. Geuther, jje mers, E. van Heugten, J. v„ v£» Vml. den. F. Jaspers, H. Jonker, tl. vaJ1 a hout, M. Lommers, J. Merks^ rc{epeLhij!'' J. Pang, J. Raaymakers, fc j\ Tpfi. Stallinga, H. van Steen, w-S Sate1®^' sen, J. Verspaget, H. v. d. v' van de Wiel.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 10