Rijnmond wil zelf het eigen vervoerbeleid bepalen Plannen tot coördinatie niet doorkruisen Algemene Bank Nederland N.V. tüoflr&r* FINANCIËLE NOOD GEMEENTEN 0 CONCESSIES MET VIJF JAAR VERLENGEN longens- pantalons Geldprijzen voor scholieren uit Hamburg Diploma's voor jeugdleiders Man rijdt 30 jaar zonder rijbewijs Wethouder Reehorst: structuurwijziging is rijkstaak Man wilde vrouw in ziekenhuis vergiftigen Alleen in kustvaart dreigt nog staking Boottocht Bejaarden blijvend Geconsolideerde maandstaat per 31 mei HIJ IS WEZEN „PLATEN" BIJ INTERIEUR Man op straat van zes mille beroofd blijvend DE TIJD - DE MAASBODE VRIJDAG 23 JUNI 1967 <S°>°flfH 29.50 xfeslissing Niet ontvankelijk Daarom Is deze aanbieding een mirakel, want dan verkopen wij diezelfde supergrote reistassen met extra versterkte riemen, treksiuiting met slot en zijvak met rits ...'voor nog géén tientje. 1966 285.831.000 788.258.000 678.027.000 372.723.000 981.100.000 216.432.000 222.048.000 3.482.886.000 22.884.000 7.010.000 ƒ7.057.199.000 1967 1 966 REGEN VAN BOETES DIERGAARDE BLIJDORP zet elke zaterdag haar poorten wijd open VOOR DE HALVE PRIJS! Steden zelf Als een tandem Minister komt Sinaasappelen met parathion Meubel stoffen zuiver wollen breed ADVERTENTIE (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 23 juni Het open baar lichaam Rijnmond heeft donder dag bij monde van prof. mr. A. D. Belinfante de commissie vervoerver- gunningen verzocht de autobuslijnen- concessies van de ondernemingen Citosa, Gebroeders Van Gog, WSM, RTM en de Twee Provinciën niet met tien, maar met slechts vijf jaar te verlengen. Rijnmond acht ver lenging van de vergunningen met tien jaar in strijd met de zo noodza kelijke coördinatie van het open baar personenvervoer in het Rijm mondgebied. Het openbaar lichaam gaat er daarbij van uit, dat stede bouw en openbaar vervoer onafschei delijke zaken zijn. Rijnmond ziet de wet autovervoer personen als een beletsel in de ontwik keling van eigen vervoersplannen. Het verlenen van vergunningen voor auto buslijnen is krachtens deze wet name lijk toegekend aan de commissie ver- voersvergunningen. Rijnmond streeft nu naar een wetswijziging, waardoor het openbaar lichaam volgens de wet autovervoer personen als een gemeen te wordt beschouwd, zodat het zelf con cessies kan verlenen en weigeren. Rijnmond diende bij de commissie ver- voersvergunningen een bezwaarschrift in tegen de verzoeken van de vijf on dernemingen de concessies opnieuw met tien jaar te verlengen. Het open baar lichaam wil deze periode beper ken tot vijf jaar, omdat na die tijd mogelijk een wetswijziging tot stand is gebracht. Prof. mr. Belinfante, hoogleraar aan de Gemeentelijke Universiteit in Am sterdam en vermaard verkeersdeskun- dige, trad tijdens de openbare zitting van de commissie vervoervergunning in het Jaarbeursgebouw te Utrecht op als pleitbezorger van Rijnmond. Hij beklemtoonde, dat Ruimtelijke Orde ning en ordening van het personenver voer twee facetten van één en dezelfde zaak zijn. Zonder voldoende personen vervoer heeft het agglomeratiegebied als zodanig geen levensvatbaarheid. In het gebied van Rijnmond zijn reeds ge vallen bekend van ondernemingen, die uitbreidingen van hun bedrijven elders voorzien, omdat het openbaar personen vervoer onvoldoende is en het bedrijf daarin thans op eigen kosten moet voorzien. Prof. Belinfante betoogde, dat men in het Rijnmondgebied geen nieuwe woonsteden (Hellevoetsluis, Spijkenisse, Ridderkerk en Capelle aan de IJssel) ADVERTENTIE LET OP HET RODE ETIKET in verschillende kleuren, van 11 tot 17 jaar alle maten 14" Morgenochtend 9 uur begint de ver koop. Géén telefonische of schriftelijke orders. hoek Beiierlandselaan-Slagnekjfraat West-Kruiskade Korte Hoogstraat Meent Kotendr. Lagedijk Winkelcentrum Hoogstraat Winkelcentrum Liesveld Haarlemmerstraat Slotlaan Winkelcentrum Pre sikh a af ROTTERDAM ROTTERDAM ROTTERDAM ROTTERDAM ROTTERDAM HOOGVLIET SCHIEDAM VLAARDINGEN LEIDEN ZEIST ARNHEM kan opzetten, indien het vervoer naar wciKös,j.c£ciuieAu en cuiuejL'e öi,eaeAAjn.e cexiLia UiAuien ue agsAUineraUe tusixie- ue net vervuer uxinwxx cue lueawe £>te- uen zeu xnei mei ue intensiteit van ïuKaai vex vuer gewaarooi'gu xt>. monu Kan Zijn t«aK niet uitueienen wan neer net ixxct aio een gemeente ne vervoexueieiu mag nepaxen. net open- Daar ncnaani wu meu ueze actie xuet uereiKen, uat net aantal cunceöüiunarxs- aen wurm uepexKt. net gaai um een meer xnteiibxei en irequein vervoer- acuiwuu cuuua pxax. AxeAxnxante. g en vinnig vraag- en ant- wuuiuayi,! o„.otonu iue.1 ue voui'ziiier van ue euiuuiissie vervuerveieunnin- gen, inr. a. van Anaei. gzu. Wuue we ten Vvai rtijnuiunu in ue nuiuige cun- s.eiittue van ue wet auiuvervuei' per- suueu nliat, ,,jae cuoiuussie is na.ne- njK lil staat stiex ocsussuigeii te nemen a.o uaataau ueuuexte ucatuat zo Vueg- ue mr. v an nuuei uaar neg aan toe. wuK vi'üeg nij wat ue gemeeuteuestu- ren lit net xtijniüunugeeteu van ueze ZaaK uetnteil. ■froj. jueunfante stelde, dat Rgn- mui ia de Kuieotte tumtuuets ter beoor- aeuug aan ue yemeeiueoesturen nee;t vooryeieya. xot nu toe zijn unsiunena positieve reacties ontvangen. L)rs. Den Desten van net openuaar lichaam merKte nog op, dat Rijnmond er be lang bij nee]t buiten ae huidige con stellatie van de wet te kunnen ma noeuvreren. Het openbaar lichaam moet het personenvervoer binnen het territoir kunnen regelen. Wanneer over anderhalf jaar het geïntegreerde econo metrische vervoermiddel gereed is, kan de vervoersbehoefte van dag tot dag worden bepaald en zijn snelle beslissin gen noodzakelijk, aldus drs. Den Bes ten. Mr. Van Andel zei niet in te zien, waarom de commissie vervoervergun- (Van onze verslaggeefster) ROTTERDAM, 23 jurd „Heel goed voor mensen die hier niet wo nen", noemde burgemeester W. Tho massen de prestaties van drie Ham- burgse scholieren, die de ter gelegen heid van de tentoonstelling „Rotter dam im Kürze" uitgeschreven prijs vraag hebben gewonnen. Daartoe moes ten allerlei vragen over de Maasstad worden beantwoord, zoals: welke plaats neemt Rotterdam in op de we- reldlijst van havensteden? De burgemeester reikte de kinderen gistermiddag de prijzen uit tijdens de pauze van de raadsvergadering. Bar bel Staake (14) ging met het hoogste bedrag strijken: 250. De beide jon gens, Wolfgang Scharold (13) en Nor- bert Schiuchtner (15) kregen resp. 100 en 50. Barbel gebruikt het geld deels voor een vakantiereisje van haar klas, de rest komt op haar spaarbankboekje. De beide jongens bleken een al even nuttig doel voor ogen te hebben. De Hamburgse delegatie had ook een geschenkje voor de burgemeester meegebracht, een schotel, die volgens de burgemeester „niet in het raritei tenkabinet" hoefde. Het geschenk werd de heer Thomassen overhandigd door een vertegenwoordiger van de bankin stelling „Neue Spar" waarin de expo sitie gehouden is. (Van onze verslaggeefster) ROTTERDAM, 23 juni De aan vraag voor de jeudsleidersopleiding aan de Sociale Akademie was in maart 1965 zo groot dat niet aan alle ver zoeken om plaatsing kon worden vol daan. Het bijzondere verschijnsel deed zich voor dat in oktober van dat jaar een tweede cursus werd ingelast. De leerlingen van deze groep hebben giste ren in de aula van de Sociale Akademie hun diploma ontvangen uit handen van cursusleider en docent L. F. Melcherts. Deze wees bij de uitreiking op de uitzonderingspositie die deze groep op de school is blijven innemen. Was bij vorige groepen de groepsgerichtheid duidelijk, bij deze cursisten bleek al leen een taakgerichtheid voorop te staan, wat enigzins negatief heeft ge werkt op de eindexamenresultaten. Toch behoefde slechts één kandidaat te worden afgewezen. (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 23 juni In een ver gadering tussen de raad van bestuur voor de zeevaart als vertegenwoordi ger van de vijf werkgeversbonden in de grote handels- en zeesleepvaart en de werknemersorganisaties is besloten, dat op zeer korte termijn besprekingen zullen worden geopend over een ge heel nieuwe C.A.O. Die C.A.O. zal dan slechts gelden voor de grote handels- en zeesleepvaart. Deze ontwikkeling opent de mogelijk heid dat het dreigende conflict in de koopvaardij althans voor de grote han dels- en zeesleepvaart kan worden af gewend en dat de stakingsdreiging tot de kustvaart kan worden beperkt, zeg gen de werknemers. (Van onze correspondent) SCHIEDAM, 23 juni Ruim vijf honderd bejaarden, oud-werknemers van de scheepswerf Gusto maakten gisteren een boottocht naar de Delta werken in het Haringvliet. Om tien uur voert het gezelschap aan boord van het motorschip „Erasmus" van de havendienst Spido af van het Schie- damse hoofd. Via de Nieuwe Maas, Oude Maas en Spui werd het reisdoel bereikt. Vanaf de Erasmus bewonder den de oud-werknemers de gigantische Deltawerken, waarvoor de werf Gusto de sluisdeuren heeft geleverd. Om kwart voor vijf keerde de plezierboot met het voldane gezelschap in de Schiedamse haven terug. De organi satie berustte voor de zevende achter eenvolgende maal bij mevrouw C. Be- belaar, sociaal werkster bij Gusto. ningen daarbij een beletsel zou moeten zijn. Prof. mr. N. J. Polak uit Groningen, een der commissieleden, gaf als zijn persoonlijke menir.g te kennen dat een strijd tussen Rijnmond en de gemeente in de agglomeratie bij de commissie vervoervergunningen wordt uitgevoch ten. „De 23 betrokken gemeenten moe ten dat onderling maar regelen", con cludeerde mr. Van Andel. Prof. Belinfante ontkende met nadruk, dat er in het openbaar lichaam over deze materie verschillen van me ning zouden bestaan. Hij noemde het door Rijnmond ingediende bezwaar schrift een noodoplossing, opdat in het Rijnmondgebied een soort stedelijk ver voer kan ontstaan. Mr. J. Slager, de pleitbezorger van de vijf betrokken busondernemingen, zei te menen, dat het bezwaarschrift van Rijnmond niet ontvankelijk moet worden verklaard. Het openbaar li chaam is namelijk geen belanghebben de in de zin van de wet autovervoer personen en is daarom niet gerechtigd een bezwaarschrift in te dienen. Overigens zei mr. Slager, dat de be zwaren van Rijnmond niet steekhou dend zijn, omdat de commissie ver voervergunningen het recht heeft tus sentijds in te grijpen, waardoor zelfs bekorting van de vergunningen moge lijk is. „Dit is een politiek-publiekrech- telijke zaak, die bij deze commissie niet thuishoort" zo concludeerde mré Slager. Drs. C. G. van Leeuwen, directeur van de RET, merkte bij de behande ling van een andere vergunningskwes tie nog op, dat hij geen wonderen ver wacht van de opheffing van vervoers- verboden binnen de gemeentegrenzen. Hij acht de opheffing wel nuttig voor een betere begrip van het publiek voor het openbaar vervoer. Het publiek er vaart het vervoerverbod inderdaad vaak als lastig en onredelijk. Het is evenwel de vraag of met de opheffing van vervoerverboden doelmatigheid en kostenbesparingen worden bereikt. ADVERTENTIE Nog nooit zijn deze supergrote en solide Skaitassen één cent goedkoper verkocht dan voor 18.95... en dat was reeds een zeer scherpe prijs! Morgen om 9-uur begint de verkoop van deze lichtgewicht Skai tassen, in zwart of cognac, voor Geen tel. of schrift, best. 1967 Kas, kassiers en daggeldleningen f 269.266.000 Nederlands schatkistpapierƒ1.052.607.000 Ander overheidspapier f 620.873.000 Wissels f 393.868.000 Bankiers in binnen- en buitenland f 1.117.074.000 Effecten en syndicaten167.661.000 Voorschotten tegen effectenf 198.237.000 Debiteuren3.740.926.000 Deelnemingen (incl. voorschotten) 18.494.000 Gebouwen 7.010.000 ƒ7.586.016.000 Kapitaal136.280.000 136.280.000 Reserves180.000.000 175.000.000 Leningen79.198.000 106.087.000 Deposito's op termijn2.946.828.000 2.677.696.000 Spaargeldenƒ1.018.158.000 839.175.000 Crediteurenƒ3.018.440.000 2.913.187.000 Geaccepteerde wissels50.721.000 56.443.000 Overlopende saldi en andere rekeningen156.391.000 153.331.000 ƒ7.586.016.000 ƒ7.057.199.000 ADVERTENTIE Coolsingel, bij metrostation stadhuis Als het om platen gaat weet hij de weg. Al jarenlang koopt hij z'n platen bij Dankers. Waarom? Ook 'n vraag, wist u dan niet dat Dankers de best gesorteerde grammofoonpla tenzaak is? DORDRECHT, 23 juni Dertig jaar lang heeft de walsmachinist J. A. C. V., zonder rijbewijs, in allerlei auto's rondgereden, soms zelfs onder inrloed van alcohol. Telkens weer liep hij te gen de lamp en kreeg hij boetes of gevangenisstraffen, maar ondanks dit alles ging de man rustig door. De politierechter heeft hem donder dag veroordeeld tot vier weken gevan genisstraf en twee jaar ontzegging, met de belofte dat eventueel volgende straffen steeds hoger zullen zijn. De man, die naar Dordrecht was overge bracht vanuit Hoorn, waar hij een straf voor rijden onder invloed uitzit, werd in Dubbeldam betrapt omdat hij zonder rijbewijs in een auto reed. V. verontschuldigde zich door te zeggen dat hij nooit gelegenheid had gehad rijlessen te nemen. De officier van justitie vond dit een verweer van niets. Hij vorderde twee maanden ge vangenisstraf en vijf jaar ontzegging. ADVERTENTIE goudsesingel 221, rotterdam (Van onze verslaggeefster) ROTTERDAM, 23 juni —De politie stelt een onderzoek in naar enkele man nen, die de 66-jarige J. van B. hebben beroofd van zijn portefeuille met onge veer zesduizend gulden. Het slachtof fer werd in de nacht van woensdag op donderdag in de Bananenstraat on verhoeds aangevallen en tegen de straat geslagen. ADVERTENTIE Tramlijn 3 en bus 31 stoppen voor de ingang. Tram 22 en bus 33, 38 en 52 brengen u in de onmiddellijke omgeving. Van Stadsbestuur geen oplossing te wachten (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 23 juni „Het kan niet worden verlangd dat Rotterdam of deze wethouder dit vraagstuk oplost. Het gaat er niet om met enige fantasie oplossingen te bewerken. Het gaat om een politieke keuze en om de moed waarmee politici die keuze willen voor leggen aan de burgers". Dit is het standpunt van de nieuwe wethouder van financiën, de heer J. Reekorst, waar het gaat om de problematiek van de financiële nood waarin de gemeente verkeert. ,,Als we alles willen doen wat we willen krijgen, dan zal een gro ter deel van wat we verdienen aan de algemene middelen moeten worden bij gedragen". Het gaat er om dat de con sument in collectieve voorzieningen moet meebetalen. Als dat niet kan via de belasting dan moet de consument het zelf betalen via bijvoorbeeld tol wegen, hogere tegangsprijzen en derge lijke. Daarmee acht de wethouder de moei lijkheden niet afgedaan. Hij ziet in het uitblijven van die keuze wel een mo tief om als stad niet te zoeken naar een structurele wijziging van de situa tie dat is een taak van de rijksover heid en meent het te moeten blij ven zoeken in steeds opnieuw aandrang om mogelijkheden te scheppen om ur gente werken buiten het te lage lening quotum te brengen dat Rotterdam (en andere steden) is toeb'edeeld. „Met verbetenheid doen wat er gedaan moet worden" zo is zijn stelregel geworden nadat hij zich gedurende vier maanden in de situatie heeft in kunnen werken. In de raad werd gediscussieerd aan de hand van een nota van b. en w„ die de wethouder een „inlichtende nota" noemde. Hij sprak de hoop uit binnen niet al te lange tijd met een nota te kunnen komen, waarin verbeteringen van de situatie in het vooruitzicht kun nen worden gesteld. De hele scala van moeilijkheden was in de nota vervat en kwam dus ook weer in de raad ter sprake. Kernpunt in de discussie was (opnieuw) dat de grote steden en in casu Rotterdam niet moeten blijven „voortmodderen" maar zelf eens met een ingrijpend ontwerp moeten komen om een structurele wij ziging te bewerken. Mr. L. Struik (kvp) toonde zich hier opnieuw een voor stander van en gaf als zijn mening dat steeds opnieuw aandrang uitoefenen bij hoger bestuur om steeds per object een oplossing te bewerken of althans de si tuatie iets gunstiger te maken geen wezenlijke verbetering bewerkt. Hij ziet het vooral als een grote moeilijk heid dat de gemeenten het hun toege wezen quotum op de kapitaalmarkt niet of nauwelijks kunnen bemachtigen en daardoor tot inflatoire financiering ge dwongen worden. Gezegd moet worden dat de oplossin gen die vanuit de raad aan de hand ge daan werden voor zover dat het ge val was al even incidenteel waren als de stappen van het college in het verleden gedaan. Er werd gepleit voor een meer qualitiatieve verdeling van de toegewezen gelden in plaats van de quantitatieve. Aanbevolen werd met andere woorden een prioriteitenlijst. Er werd gevraagd om een gemeentelijk planbureau. Op basis van het werk van dit bureau zou men meer alternatieven kunnen beoordelen inclusief de finan ciële consequenties van die afzonder lijke alternatieven. Er werd ook ge pleit voor principevoorstellen, met an dere woorden, over alle voorzieningen die men wenst, besluiten nemen alsof er geen vuiltje aan de lucht is. Voor niet verwezenlijken van die besluiten zou dan de rijksoverheid verantwoorde lijk te stellen zijn. Deze gedachten kwamen uit de koker van de heer drs. A. J. Lems (pvda) en al of niet hele maal gelijkluidend ook wel van ande ren. .Niemand durft een begin te maken met een structurele oplossing van de onbehoorlijke stituatie waarin de ge meenten verkeren"vond de heer Struik. Hij stelde Capelle als voor voorbeeld, dat zij het op geheel an der terrein de bestuursvorm van Alexanderstad zelf het initiatief in handen had genomen. Te bewonderen, vond hij, hoe men verder ook over het plan mag denken. Op ongeveer gelijke wijze zouden de grote steden een oplos sing voor de financiële problemen moe ten aandragen. Het college zal zich duidelijk uit moeten spreken of het voort wil gaan zoals nu en dan met niet te overziene gevolgen ofwel het zal zich publiekelijk sterk, moeten maken tegen over de regering met een voorstel ter oplossing dat er niet om liegt. Onder meer van de heer W. A. Fib- be (ar) kwam de ook al niet voor het eerst geuite gedachte om de haven uit de „gemeentelijke huishouding" te lich ten. De haven moet het publiekrechte lijke karakter kwijt en ten behoeve van de eigen investeringen uit Rotterdam gelicht worden". De heer drs. H. J. Viersen had in de nota wel iet meer willen horen over „het feit dat we ge kortwiekt worden" als zodanig. Dit werd in de nota volgens hem wat al te zeer als gegeven aanvaard, waarna slechts aandacht werd besteed aan de verdeling van het quotum over de di verse departementen. Gemeentebedrij ven moeten volgens hem even gemak kelijk kunnen investeren als particulie re bedrijven. Evenals anderen deed hij de suggestie middelen in het buiten land te zoeken. Wethouder J. Reehorst lichtte zijn nota nog eens op diverse punten toe, toonde aan dat de haven niet wordt „voorgetrokken" bij andere sectoren, verdedigde de tot nu toe gehanteerde verdeling van het voorhanden zijnde over diverse departementen en wees er op dat een planbureau als waarnaar gevraagd, reeds aanwezig is. Het kan echter geen optimaal effect hebben zon der functionele indeling van de begro ting. Daarmee wordt in 1968 een begin gemaakt. De drie grote gemeenten wachten op een uitnodiging van de nieuwe ministers van financiën en bin nenlandse zaken om het destijds be gonnen gesprek over de affaire voort te zetten. In dit overleg en op alle an dere mogelijke manieren zullen de ge meenten alles moeten doen om de pro blemen de baas te kunnen zoals die in Amsterdam zijn opgetreden. Het zou een betrekkelijk eenvoudige operatie zijn, de grote steden van hun tekorten af te helpen op een manier zoals men die eerder wel in de landbouw heeft toegepast. Het aantrekken van kapitaal uit het buitenland is niet interessant zolang dit toch in de centrale financieringspot te recht komt, zo meent de wethouder die uit het feit dat er ondanks alles toch nog heel wat, zij het niet genoeg, ge beurt de conclusie heeft getrokken dat voortgaan op de manier zoals tot nu toe gehanteerd: incidentele pleidooien bij hoger bestuur, in de huidige struc tuur de enige mogelijkheid is. Herzie ning van die structuur is gewenst maar is niet iets dat door de gemeenten be werkt kan worden. Burgemeester Tho massen vulde nog aan, dat het feit dat het rijk bijdraagt aan de „geul" een erkenning betekent van de rijkstaak. Die principiële bereidheid moet nog ge volgd worden door veel overleg om tot een definitief akkoord over de kosten verdeling te komen. Dat kan nog even duren, maar dat er over te praten valt is al veel gewonnen. Met zijn aanstaande ambtgenoot van Amsterdam heeft Rotterdams bur gemeester al overleg gehad. De twee burgemeesters zijn het er over eens ge worden dat de twee steden als een .tandem" moeten optreden in dit soort aangelegenheden en dat ook Den Haal als gemeente bij dit gezamenlijk opf' den thuishoort. Hij bestreed dat tek°> ten aan Rotterdam het gevolg zijn va' overdreven aandacht voor de haven, integendeel de kurk is waar Rotterdam op drijft. De tekorten zijn een erfen1 van de 19e eeuw. Hij kondigde aan dt over veertien dagen het Plan Poorters haven, dat nu plotseling de naa"' .Rijnpoort" heeft gekregen, in de rao< komt. Of de haven ,,uit Rotterdam 0l licht moet worden" verdient bestud ring maar daarbij blijft het probleC' dat het kapitaal daarvoor uit dezelf", pot moet komen als waar het nu. 'Jl komt. De heer Struik toonde zich niet efj ingenomen met het betoog van de w3 houder. Hij voerde het juist gistere „geëtaleerde" plan over de Ahoy h3 len in het Zuiderpark aan om te be nadrukken hoe weinig zin dit soort laI] ceringen van monsterprojecten heel; als men er niet gelijk bij kan vert® len hoe lang het moet duren eer mee te beginnen is. Het college kie-' kennelijk de financiële techniek voortsukkelen en van incidentele opl°J singen. De heer Struik kan daar gee, vertrouwen in opbrengen. Nadat *e.' houder Reehorst verklaard had, dat c heer Struik beter kon weten, werd nota voor kennisgeving aangenorP* terwijl iedereen hoopt dat de regelir; die door het rijk voor het eerste b3 jaar is opgelgd, in het tweede halfja3 zal verbeteren. Veel meer dan een e; kele doeluitkering zal er echter n^et,l verwachten zijn, zo liet de wethoU"'' weten. In de raadsvergadering tijdens We' ke alle andere voorstellen zonder of t1" genoeg zonder discussie werden aanSt nomen, kwam nog naar voren dat 3 minister van verkeer en watersta" aanstaande donderdag Rotterdam bezoeken. Dan zal aan de orde Jcorru wat Rotterdam toe zal vallen van de de rijksbegroting uitgetrokken maal vijf miljoen voor verkeers- vervoersdoeleinden. Reeds nu is spraak gemaakt op bijdragen voor metro naar Hoogvliet, voor het viadv naar Hoogvliet, voor het viaduct van lijn 5 over de Gordelweg, heen nO" Schiebroek en voor het verkeersond zoek. Of die aanspraken worden ih9. willigd blijft een kwestie van afwac ten. ADVERTENTIE (Van onze correspondent) DEN BOSCH, 23 juni Aan de op lettendheid van een verpleegster in het St. Jozef ziekenhuis te Veghel is het te danken dat de vierenvijftigja- rige mevrouw H. uit Handel bij Ge- rnert op 2 juni niet door vergiftiging om het leven is gekomen. Haar echt genoot, de eenenvijftigjarige H. is in gesloten in het huis van bewaring te Den Bosch onder verdenking van po ging tot moord. De vrouw was op 1 juni in het St. Jozefziekenhuis opgenomen en daags daarna wilde de verpleegster enkele sinaasappelen in het laboratorium on derzoeken en ze bleken een aanzien lijke hoeveelheid parathion te bevat ten. Ook een van de andere sinaas appelen bleef vergiftigd te zijn. Een en ander werd aan de Officier van Justitie te Den Bosch, mr. Boos ter, gemeld, die er aanleiding in vond om H in de nacht van 13 op 14 juni voor een verhoor te laten ophalen. H. ontkende de sinaasappels te heb ben vergiftigd en verklaarde ook geen parathion en geen injectiespuit en naalden in huis te hebben. Op de vraag van de Officier van Justitie of hij in de door hem geëxploiteerde nertsfokkerij wel eens parathion ge bruikte antwoordde hij eveneens ont kennend. Een huiszoeking bracht ech ter terstond zowel een hoeveelheid pa rathion als een injectiespuit met naal den voor de dag. Toen bij het onder zoek in het gerechtelijk laboratorium bovendien bleek dat zowel de injec tiespuit als een van de naalden spo ren van parathion vertoonden, achtte de Officier van Justitie voldoende re den aanwezig voor de arrestatie van H. eerc^er, doch niet wegens gewelddelicten met de justitie in aan- raking is geweest, is een oorlogsinva lide uit Indonesië, die jarenlang in Maastricht heeft gewoond en zich sinds ongeveer een jaar in Handel heeft gevestigd. Het blijkt dat de ver standhouding tussen de beide echtge noten wel te wer.sen overliet. Nu krijgt U de kans om voor een prikje de mooiste meubel stoffen te kopen en Uw meubels in het nieuw te steken... Drie van de meest verkochte meubelstoffen, uit de prijsklas se van rond de twintig gulden, gaan we nu, omdat het kieur- assortiment niet meer compleet is... verkopen per meter voor nog géén zes gulden. Draion meubelstof, Wol frotté en zuiver wollen kam- garen, tientallen rollen In aller lei kleuren, ook zo geschikt voor overgordijnen. dralon wol frotfé kanTiga'*®'1 130 cm Morgen om 9 uur begint de verkoop van deze prachtig® meubelstoffen, 130 cm breed, in diverse fraaie tinten, per meter voor GUn ul. of schrift*"'1;

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 6