nog maar enkele voorbeelden van Flat keuzevrijheid die u duidelijk bewijzen: FIAT 500 fFIAT DOOI Geniaal geleerde onderscheiden Kinderlijk Nieuwe films Zotternij Berlijns decor Yul als held Stukje hemel Agenda voor Rijnmond Erasmusprijs voor profTinbergen Panne in Delft wordt dure pech van bolhuis /Tl ROTTERDAM DEN HAAG DELFT LEIDEN EXPERT ONTWIKKELINGSHULP Delftse studenten houden schetsweek Burgerlijke Stand DE TIJD VRIJDAG 23 JUNI 1967 sunroof coach Imp, J. Leonard Lang's Automobielbedrijven N.V., Stadhouderskade 113, Amsterdam - Tel. (020) 73 08 67. Van maandag t/m vrijdag zijn de showrooms ook 's avonds open van 19.00 - 21.30 uur. 's Zaterdags van 9.00 -'17.00 uur. blij vend en meyer Ve Vs Vs vs Vs Vs Vs Vs K? Vs Vs Vs Vs Vs blijvend wollen frisé 380 cm breed blijvend kleuter pyjama's 1-2 jaar 3-4 jaar ADVERTENTIE 2 cil., 4-takt, 499,5 cc, 22 pk, 95 km/u., luchtkoeling, neerklapbare achterbank, open dak, ruitensproeiers, autokachel en defrosters, centrifugaal oliefilter, carros serie m. Aqualit-behandeling. Compleet: (laken bekleding) f 3745,- AMi&Iu! 4 cil., 767 cc, 32 pk, 110 km/u., centri fugaal oliefilter, autokachel en defrosters, ruitensproeiers, neerklapbare achterbank, carrosserie met Aqualit behandeling (anti- roest)' f ,,nc Compleet: (laken bekleding) f 4195,- aas 4 cil., 843 cc, 42 pk, 125 km/u., gesl. koel systeem, 4 versnellingen volledig gesyn chroniseerd, carrosserie met Aqualit-behandeling (laken) f 4945,- als Idroconvert met __ft_ automatische transmissie f 5595,- m 4 cil., 1089 cc, 53 pk, 130 km/u., schijf remmen vóór, robuuste carrosserie met Aqualit anti-roest behandeling, indirecte stuuroverbrenging,anti-verblindingsspiegel, ruiten-sproeiers, 4-deurs Compleet: f 5999,- (Van onze verslaggever! AMSTERDAM, 23 juni Prins Bernhard heeft vanochtend de Eras musprijs 1967 uitgereikt aan prof. dr. Jan Tinbergen. Deze befaamde econo mist en internationaal expert op het gebied van de ontwikkelingshulp is de eerste Nederlander die deze hoge on derscheiding ontvangt. De uitreiking geschiedde in de fraai met groen en bloemen versierde grote zaal van het internationaal congrescentrum te Am sterdam, in tegenwoordigheid van o.a. de koningin, prinses Beatrix, prins Claus, prinses Margriet, minister drs. B. J. Udink (ontwikkelingshulp) en tal van andere prominente figuren. Prins Bernhard, regent van het door hem in 1958 gestichte Praemium Erasmianum, dat jaarlijks prijzen van honderdduizend gulden toekent aan personen van Europees formaat, noem de prof. Tinbergen de verpersoonlij king van twee eigenschappen die Eu ropa tot een cultuurgebied in- de hoog ste zin van het woord hebben ge maakt: wijsheid en naastenliefde. So ciale bewogenheid heeft hem van zijn jeugd af gekenmerkt. Zijn aanvoelen van de essentie van de zaken wordt door zijn collega's geniaal genoemd. Hij is onvoorstelbaar efficient en snel. Twintig landen en ook de Verenigde Naties hebben een beroep gedaan op de kennis, de wijsheid en het inzicht van deze econoom. Dertien Europese universiteiten hebben hem een eredoc toraat verleend. Prins Bernhard wijdde bijzondere aandacht aan de ontwikkelingshulp die prof. Tinbergen zo na aan het hart ligt. ,,Wat voor hulp hebben de rijke en steeds rijker wordende landen aan de arme en steeds armer wordende ADVERTENTIE Ja, veel practischer en veiliger om al die flesjes, tubes, doosjes en wat er al zo in slaapkamer en badkamer staat, keurig In een kastje te bergen, in een origineel medicijnkastje. Trouwens, voor de prijs hoeft U 't niet te laten, want die is nu geen bezwaar meer. Wit gemoffelde metalen kastjes, met ophangogen, met ruimte voor flessen tot 20 cm hoog, nu als speciale aanbieding voor iets meer dan drie en een halve gulden. Morgen om 9 uur begint in de Huishoud-afdeling beneden de verkoop van deze practische gemoffelde medicijnkastjes, wit, afmeting 33x27,5x11 cm Geen tel. of schrift, best. landen gegeven? Tussen 1950 en 1965 een totaal van 100 miljard dollar. Die hulp ging tot 1961 in stijgende lijn, sindsdien is zij stationair gebleven en in verhouding tot het inkomen zelfs gedaald." De prins citeerde Erasmus' woorden: er zijn gevallen waarin men de vrede moet kópen, men betaalt hem nooit te duur", en liet daar op volgen: „ik zou de prijs die de naam draagt van deze wijze man vooral willen zien als een aanmoedi ging voor wat de bekroonde nog wil gaan doen." Een deel van de Erasmusprijs 100.000 gulden moet worden be steed voor een cultureel project van in ternationale betekenis. Prof. Tinbergen heeft dat deel al bestemd. Een on derzoek naar de beste arbeidsverdeling tussen ontwikkelde en ontwikkelings landen, met name naar de bedrijfs takken die het beste in de ene groep of in de andere groep van landen zou den kunnen worden ontwikkeld. In zijn dankwoord zei prof. Tinber gen, dat hij tot geen andere slotsom is kunnen komen dan dat de enige orga nisatie van de vrede die is waarbij één wereldregering en één mondiale gewapende macht worden aanvaard, met een eveneens aanvaarde stern- procedure over het gebruik van die ge wapende macht. Dit zal pas kunnen worden aanvaard als er een minimum van vertrouwen bestaat. Dat bestaat thans niet eens tussen afzonderlijke landen en nog minder tussen de drie (oost, west en zuid) blokken of vier blokken, „omdat het oosten een ze kere scheur vertoont, die ondanks vel- pon zichtbaar is. Vietnam levert ech ter meer velpon." De bekroonde geleerde zei: „Er hangt een menselijk leed van bijna onmetelijke omvang over de arme lan den. In de vermindering van de wel- vaartskloof ligt een taak die uitvoer baar is, zij het niet gemakkelijk. Veel en hard werken is nodig in vrijwel al le beroepen. Het gaat om het ontwik kelen van de gehele maatschappij, de grote uitdaging van deze tijd. Noodzaak is het formuleren van een internationale ontwikkelings strategie, een mondiaal economisch beleid. Het nationalisme is de grote vijand van het welzijn van de wereldbevolking. In tal van essentiële zaken moeten supranationale besluiten worden geno men. Jammer genoeg zijn nog altijd te velen bezig met te kleine belangen. In het belang van ons allen, onze kin deren en kleinkinderen zullen wij deze slechte gewoonte moeten inperken", al dus prof. Tinbergen. Tot de sprekers behoorde ook prof. dr/ Samuel Par- mar, hoogleraar aan de universiteit van Alahabad, India, die de gevoelens vertolkte „van velen in de derde we reld die prof. Tinbergen hoog schat ten en leiding en inspiratie ontvangen uit zijn denkbeelden." Na het vertrek van de koninklijke familie volgde een receptie. Zeer velen maakten van deze gelegenheid ge bruik prof. Tinbergen en zijn echtge note geluk te wensen. (Van onze correspondent) DELFT, 23 juni Panne krijgen op de Rijksweg 13 gaat een kostbare zaak worden; althans voor het gedeel te tussen het viaduct bij de Brassers kade en de Pauwmolen, de zogenaam de flessenhals in Delft. Met ingang van vandaag is daar een gemeente lijke verordening van kracht gewor den, waarin de betaling wordt om schreven, voor het geval de Delftse gemeentepolitie een auto van de Rijks weg moet slepén. Er bestaan twee tarieven: voor auto's met en zonder aanhangwagen. In het eerste geval kost het wegsle pen twintig gulden, in het tweede ge val veertig gulden. Wanneer niet con tant kan worden betaald en het ver schuldigde bedrag niet binnen zeven dagen op de girorekening van de ge meenteontvanger is voldaan, worden de bedragen met vijf en tien gulden verhoogd. Het verwijderen van de wagens van de Rijksweg geldt uitsluitend voor de drie kilometer lange flessenhals, die momenteel wordt gereconstrueerd. De „gelegenheidsverordening" is uniek in ons land. Tot dusver werd nog ner gens een dergelijke betaling gevorderd, met uitzondering dan voor de tunnels. Bijzonder is ook, dat de verordening slechts zal gelden tot medio oktober. Dan zal de reconstructie namelijk zijn voltooid. Een en ander betekent, dat twee en een half jaar is gewerkt aan de totstandkoming van dit stuk, dat in de praktijk slechts drie maan den dienst zal doen. In de afgelopen twee jaar kwamen 1611 auto's in de flessenhals tot stilstand. Claude Lelouch heeft van een onge woon gegeven een ongewone film ge maakt. Maar ondanks deze elementen, is Les grands moments, die nota bene onder de Engelse titel Operation gol den car wordt vertoond, een tegenval ler geworden. Vier gevangenen wordt beloofd dat zij gunstig behandeld zul len worden wanneer ze meewerken aan een groot project. Dat is een auto be stemd voor geldtransporten die tege lijk een onneembare vesting moet wor den. Dat gevaarte wordt dan gebouwd door de vier boeven. Het slot is zeker niet onverwacht: zij willen zich zelf meester maken van de wagen en vin den zo hun weg terug naar de ge vangenis. Maar de film is veel meer geworden dan verhaaltjesvertellerij. Lelouch laat allereerst zien hoe de mannen in de gevangenis terecht zijn gekomen. Daarbij treden vreemde din gen aan het licht. De een blijkt door de Duitsers gemarteld te zijn en een tweede ziet zich als een door God ge- inspireerde inbreker die opdracht heeft alles wat op zijn weg komt te openen. Wie dan verwacht dat de film de se- rieze kant uit gaat wordt bij de neus genomen. Het gesol met de speelgoed auto die onkwetsbaar is, wordt verve lend. Tegen deze achtergrond hebben wij ook geen behoefte aan de herinne ringsscènes met nazimartelingen. Die bezorgen de film een onevenwichtig heid die na het boeiende begin, de verrassende kerstnacht in de gevange nis en de „biecht" van de vier boe ven, de overhand krijgt. Het thriller element raakt dan helemaal op de achtergrond en er resteert een kinder lijk spelletje met de pantserauto waar van gesuggereerd wordt dat heel Frankrijk er extra belastingen voor be taalt. Een film in een kunstige vorm gestoken, maar net te weinig volwas sen humor om aantrekkelijk te zijn. ADVERTENTIE Coiffeuse COMPLETE INTERIEURVERZORGING 's-Gravelandseweg 616 Schiedam Telefoon 267793 Advies aan huis DELFT, 23 juni Onder'de naam „Indesem '67" (International Design Seminar 1967) houdt het Delfts bouw kundig studentengezelschap „Stylos" een internationale schetsweek, van 24 juni tot 7juli. Zeventig studenten uit Europa, de Verenigde Staten en Ca nada zullen eraan deelnemen. Het doel is inzicht te krijgen in eikaars werkwijzen bij het ontwerpen en voorts het uitwisselen van opvattingen over de architectuur in het algemeen. Ontwerpers en specialisten wier werk van internationaal belang wordt ge acht, zullen als mentoren optreden: Nederland: prof. J. B. Bakema, prof. Aldo van Eyck en ir. C. Weeber; Duitsland: J. Weber; Engeland: J. Stirling, B. Richards, C. Prise, P. Cook, R. Herron en D. Crompten. De laatste drie maken deel uit van de Archigram-groep (angry young archi tects") die de laatste jaren naam heb ben gemaakt met hun futuristische pop architectuur. I 'JllïWCIdM'JNVd ,,The double man" in Cineac A.D. en Colosseum, 14 jaar; „Finale in Berlijn" in Grand, 14 jr.; ,,'n Tikkeltje getikt" in Luxor, 14 jr.; „Een hoekje van de hemel" in Studio '62, 14 jaar; „Operation golden car" in 't Venster, 18 jaar. HOE MOEILIJK HET IS, balance rend tussen de grappenmakerij in de trant van Jerry Lewis en de verfijn de humor van een Tati, een vrolijke komedie te maken, blijkt weer eens uit de film „Een tikkeltje getikt" van de Amerikaanse regisseur Irvin Kershner. Hij heeft zich gewaagd aan een ko medie met een sociale ondertoon en koos hiervoor het verhaal ,,A Fine Madness" van de schrijver Elliot Ba ker, dat veel mogelijkheden biedt, waarvan hij met wisselend succes gebruik maakt. Zijn hoofdfiguur is een geestelijk onvolwassen man, die zich een genie voelt met een onweerstaan bare drang tot het scheppen van een groots dichtwerk. Hij is echter ver plicht om als tapijtreiniger in zijn on derhoud en dat van zijn vrouw te voor zien, valt van de ene rampspoed in de andere, wordt door toedoen van zijn vrouw in een psychiatrische inrichting opgenomen en ondergaat daar een be handeling, die een averechts resul taat oplevert. Kershner kreeg met dit gegeven volop de gelegenheid tot het enscene ren van een aantal satirische schets jes in verschillende milieus als het kantoorleven, de vrouwenclubs, de psychiatrie en het Amerikaanse ge zinsleven. Hij doet dat met duidelijk zichtbaar plezier. Nu eens met ge slaagde vondsten, dan weer met min der gelukkige invallen. Niet groots, maar toch wel bioscoop amusement van het betere soort, met als voornaamste attractie een optreden van Sean Connery (James Bond) in een komische rol. Na „The ipcress file" waarin een nieuw type geheim agent ontwikkeld werd die de naam Harry Palmer kreeg, is nu een tweede film versche nen waarin deze figuur de hoofdrol speelt: „Finale in Berlijn" (Funeral in Berlin). Onder regie van Guy Ha milton, die ook Goldfinger op zijn naam heeft staan, is vooral het Ber lijn van de muur tot een fascinerend decor geworden voor een reeks inge wikkelde en spannende gebeurtenissen. De geheime diensten van Israël, En geland en Rusland pogen elkaar in sluwheid de loef af te steken. Tussen alle intriges rond de ontvoering van een Russische kolonel uit Oost-Berlijn staat de figuur van Harry Palmer. Een oud-militair die wegens malversa ties in het leger in de gevangenis heeft gezeten, is er uit geplukt door het hoofd van de geheime dienst, Ross. Dit is de grote kille man achter de schermen. Palmer zelf is de paradox van James Bond. Kil, berekenend, maar veel intelligenter, wat vooral in de bril jante dialogen tot uitdrukking komt. Daarbij blijkt hij bepaalde humane trekjes te hebben in tegenstelling met Ross die hem zelfs opdracht geeft een collega die verraad heeft gepleegd te doden. Maar meer dan het verhaal dat soms in de intriges verzandt, fasci neert de tekening van Berlijn. De te genstelling van de puinhopen in oost en de glamour in west, decadentie aan de ene en star militarisme aan de andere kant, bieden een sfeer 'die van begin tot eind boeit. Michael Caine als Palmer met zijn zwarte bril als ken merk blijkt ook veel minder omge ven door schone vrouwen en het rea lisme is veel sterker dan bij Bond. GEEN FILM-ACTEUR met een beet je zelfrespect of hij speelde enkele ja ren geleden minstens eenmaal een rol in een wild-westverhaal. Tegenwoordig is dat een spionage-geschiedenis en zo zien we in „De man die een ander was", hoe Yul Brynner, stoer en on doorgrondelijk onder zijn glanzende schedel uitkijkend, als topagent van de Amerikaanse geheime dienst door Oostberlijnse spionnen in een hinder laag wordt gelokt om te worden ver vangen door een dubbelganger die zijn plaats moet innemen. In het genre van de serieus opge zette spionagegeschiedenis een goed ge maakte, spannende film die getuigt van de onmiskenbare talenten van zijn maker, de regisseur Franklin J- Schaffner. Met de ontknoping van de ingewikkelde intrige ten gunste van de Amerikanen heeft hij niet goed raad geweten. Maar dat wordt ruim schoots goedgemaakt door de kleuri ge meeslepend gefilmde achtervol- gingssènes tot slot, waarin de skiërs met hun toortsen langs de berghellin gen rond het Oostenrijkse Sankt An ton omlaag sulzen. De titel „Selina, een wereld zonder liefde" klinkt melodramatischer dan „A patch of blue" werkelijk is. Het is een goed stuk werk van regisseur Guy Green, een sterk aansprekende film over een blind achttienjarig meisje. Van de hel thuis, met een slet van een moeder en een altijd dronken opa, komt ze in een stukje blauwe hemel als ze in een park de neger Gordon ontmoet. Hij geeft haar de kans op een mooier bestaan. Het is een sobere film gebleven. Goed van sfeer en met overtuigend spel van Shelley Winters, de moeder, Elisabeth Hartman, het meisje en Sydney Poitiers, de neger. (Studio '62). ADVERTENTIE Als U ook voor Uw woning de weelde van een hoogpolig, wollen plint-tot-plint tapijt wenste... maar als de prijs wat gortig was, dan krijgt U morgen de kans van Uw leven. Want dan verkopen wij een prachtige kwaliteit wollen Fri- sé 'tapijt liefst 380 cm breed, hoogpolig, warm, luxueus en zeer solide... van 135,-- per meter... voor nog géén hon derd gulden. Neemt U de maat van Uw kamer Morgen om 9 uur begint de verkoop van dit hoogpolige wollen frisé tapijt, 380 cm breed, in de kleuren groen, goud en fraise per meter voor Ciin tel. of schrift, best ROTTERDAM, 23 juni BEVALLEN: S. Levij-Euser, d.15. Knop-d. Koning, d.: P. B. D. d. Koning-d. Leeuw van Weenen, d. A. G. H. A. Braat-Haverkamp, N. Pe- ters-Otte, d.; C. Weiss-Rait, z.P. C. Klap- wijk-Voogt, d.; A. Noordzij-Rijsdijk, d.: I. K. Masson-Boekhout, d. B. C. Kamerbeek- Beijer, d.M C. v. Rooijen-v. d. Sluijs, d. H. H. Pieters-Couvée, H. M. Dirks-d. Pater. J. Löhr-v. Steveninek. d.; B. v. Latesteijn-Balster, z.W. W. E. v. Gronin- gen-Blok. z.L. Otto-Kalkman. d.M. v. Bergeijk-v. Marlen, d.T. C. M. v. Helden- Pattes, z. J. B. Boender-Wolfs, z.P. M. Vink-Lans. z.M. Stuij van den Herik-d, Wild. d.J. H. H. Klap-Verwey, d.A. Pe ters-Punt, 2 z.: H. Barendregt-Kerskes. d. H. A. M. v. Driel-Wemmers, d.E. G. D. Tol-Hougee. C. Rietveld-d. Ouden. d. J. A. v. d. Waal-Nootebooni. d.; J. L. Bouw man-Schouten, z.H. Kats-Dodde, z.; E. Grethe-Reitsema. d.E. J. Bos-Verschoor, d.,1. Knoester-Taal. z.J. Buitelaar-van 't Riet, L. I. Iglesias Lorenzo-Duran Rios, d. A. W. v. Esch-Franzen, d.; M. T. C. do Livramento-v. Dijk, d.: M. W. v. Meggelen-Hoogstad. d.P. Schenk- Rapmund, d.D. C. v. d. Voorn-Maaskant, z.; L. Coenen-v. d. Linden, d.G. J. Krom- menhoek-Deventer, d.J. M. T. v. d. Velde- v. Weenen, d.; C. Jenzer-van der Linden, z.M. M. P. van Dijk-v. Deuzen, d.H. Roodzant-v. Leeuwen, z.G. A. M. v. d. Meer-v. d. Post. z.; j. Roos-v. Diggelen, z. OVERLEDEN: A. M. Stekelenburg, man geh. gew. m. G. Smit. 92 jr.; L. van Loon, vr. geh. gew. m. P. Beijer, 93 jr.; W. C. Kaptein. man v. P. J. H. van Es, 73 jr.; W. Verhoeven, man geh. gew. m. P. van der Poel, 96 Jr.; E. P. Ollefers, vr. v. J. Aupperlée. 55 jr.; J. Koppen, man v. J. H. Truijers, 73 jr.B. Dubbeld. man v. A. Zwemstra, 63 jr.; K. Groen, vr. geh. gew. m. w. van den Haak, 85 jr.; T. Yamashiro, ong. man, 27 Jr.; H. Marquart. ong. man, 50 jr.; J. Bol, man geh. gew. m. M. Stolk, 76 jr.; J. H. Stoove. man geh. gew. m. M. J. Slootmans, 84 jr.A. Lakowsky, man geh. gew. m. M. J. Hanegraaf, 88 jr. Vrijdag, 23 juni: lie Doelen, grote zaal, 20.15 uur: Romeo en Julia door het Ballet du xxième siècle. (Holland Festival). Piccolo Theater, 20.15 uur: Akropolis. Pools laboratorium Theater (Holland Fes tival). St. Laurenskerk, 12.45 uur: Lunchconcert. Zaterdag, 24 juni: Rotterdamse Schouwburg, 20.15 uur: Het sluwe vosje. Nationale Opera Praag. (Holland Festival). De Doelen, grote zaal 20.15 uur: Romeo en Julia door het ballet du xxième Siècle (Holland Festival). Piccolotheater, 20.15 uurAkropolis, Pools Laboratorium Theater. (Holland Festival). Zondag, 25 juniDe Doelen, grote zaal 20.15 uur: Romeo en Julia door het Ballet du xxième Siècle. (Holland Festival). Dinsdag, 27 juniRotterdamse Schouwburg, 20.15 uur: Thyestes, Toneel Vandaag. (Holland Festival). De Doelen, grote zaal 20.15 uur: Promena de-concert door het Rotterdams Phllhar- monisch Orkest, o.l.v. Edo de Waart. Woensdag 28 juni. De Doelen, grote zaal 20.15 uur: Residentie Orkest o.l.v. Bruno Maderna. De Doelen, kleine zaal 20.15 uur: Sleto en Marijke Hoving. Openlucht Theater 2 uur: De schat van Kapitein Kid, Toneelgroep, 's Gravenhage Stadhuis: 20.00 uur: Beiaardconcert. Donderdag, 29 juni: De Doelen, kleine zaal 20.15 uur: Sieto en Marijke Hoving. De cijters achtei de door de Katholieke nakeuring gestelde leeftijdsgrenzen duiden de artistieke en ontspannende waarde van de films aan I verdient de aandacht; II boetend en/ot amusant; III voor regen achtige dagen FILMS:' Centraal* Striptease danseressen gevraagd, 18 jaar III, Dag. 2, 7, 9.15 uur, Zat. en zond. 2, 4.30 7, 9.30 uur. Cineac NRC: De metro op. hoog niveau a.l., dag. 9.30 tot 5.30 uur. Une Femme est une fem me, 18 jaar II, dag. 6, 8 en 10 uur. Cineac AD: The double man 14 jaar II, dag. 9.30, 11.30. 1.30, 3.30, 5.30 7.30, 9.30 zond. vanaf I.30 uur; 11 uur Galapos a.l. Cinerama: Dr. Zjivago, 14 jaar II, dag. 1.45, 7.45 uur, Colosseum: The double man 14 jaar II, dag 2, 7. 9.30 zo. 2. 4.30, 7, 9.30 uur: za. 7, 9.30 uur za. en zon. 2 uur: Laurel en Hardy in wonderland, a.l. 24.30 uur. Het strand der liefde 18 jaar II. Crrso: The sound of music a.l. II, dag. 2 en 8 uur. Grand: Finale in Berlijn, 14 jaar II, dag. 2 en 8 uur; 2, 5 en 8 uur; Harmonie; TTte bridge on the River Kwal 14 jaar II, dag. 2 en 7.30 uur; Kriterion: Blow-up 18 jaar II, dag. 2.30. 7. 9.30; zo. 2. 4.30, 7, 9.30 uur. Lnmière: Een liefde voor 2 weken 18 jaar II, dag. 2.15 7. 9.30; za. en zon. 2, 4.30, 7, 9.30 uur. Luxor: 'n Tikkeltje getikt 14 jaar II, dag. 2, 7. 9.30 za. en zo. 2. 4.30, 7, 9.30 uur. Metro: Bittere rijst, 18 jaar III, dag. 2, 7, 9.15 uur; za. en zo. 2, 4.30. 7, 9.15 uur. Passage: De nacht der generaals 14 jaar II, dag 2 en 8 uur. zon. 4.30 en 8 uur en wo. 2 uur: Revolverhelden a.l. II. Prin ses: Super sexy, 18 jaar III, dag. 2.15, 7, 9.30 uur. zo. 4.30, 7. 9.30 uur; za. wo. 7, 9.30 uur; za. zo. 2 uur. Avonturen van de dappere kleermaker a.l.; vrij. en za 24 uur: Koningin van de zon 18 jaar III. Rex: dag. 2, 7, 9.15 uur: Ik, Fu Marchu 14 jaar III. za. en zo. 2, 4.30, 7. 9.15 uur: Studio 62: Een hoekje van de hemel, 14 jr II, dag 2.15. 7. 9.30 uur: za. en zo. 2, 4.30. 7, 9.15 uur. Thalia: Samen uit. samen thuis a.i. II. dag. 2.15. 7. 9.30 uur: za. en zo. 2, 4.30, 7. 9.30 uur. t Venster: Operation golden car 18 jaar III, dag. 2. 7. 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur; za. en vrij. 24 uur Cat Bailou. 14 jaar II. Victoria: Dag. 6.45. 9.30 uur. De ongelooflijke overwinning 14 jr II, dond. 7, 9.30 uur: Hiroshima, mon amour 18 jaar I, zat. en wo. 2 uur zo. 2, 4.30 uur. Paniek in het warenhuis a.l. za. 0.15 uur: Zij waren naakt en moesten ster ven 18 jaar III. Yrüda_g', 28 juni: Koninklijke Schouwburg, 20.15 uur: f,The emperor Jones' door Haizlip-Stoiber Company (Holland Festi val). Circustheater, 20.15 uur: Nationale Opera van Praag met Het Sluwe Vosje (Holland Festival. Zaterdag 24 juni: Circustheater. 20.15 uur: Het Nederlands Danstheater. Poppentheater Gluido van Deth, 14.30 uur: Het ijzeren hek en de vuurrode vis. Frank Kooman's Poppentheater, 14.30 uur: Manus, de vogelverschrikker. Zondag 25 juni: Koninklijke Schouwburg, 20.15 uur: Marionettentheater ..UBU ROI" (Holland Festival). Kurzaal, 11.30 uur: New York Brass Quintet (Holland Festival). Kurhaus, 14.30 uur: Leerlingcnuitvoering Balletschool Muller van Gijen. Park Ockenburgh, 14.30 uur: Harmonie Kunst naar Kracht." Poppentheater Guido van Deth, 14.30 uur: Het ijzeren hek en de vuurrode vis. Frank Kooman's Poppentheater, 14.30 uur: Het Zonnekacheltjes. Maandag. 20 juni: Koninklijke Schouwburg. 20.15 uur: Alvin Ailey Dance Theatre (Hol land Festival). Circustheater, 20.15 uur: Openingsconcert International Koorfestival (Hodand Festi val) Dinsdag, 27 juni: 20.15 uur: Het Residentie Orkest o.l.v. Bruno Maderna. Woensdag, 28 juni: 13.30 uur: Internationaal Koorfestival concours (Holland Festival) Poppentheater Guido van Deth, 14.30 uur: Het ijzeren hek en de vuurrode vis. Frank Kooman's Poppentheater, 2.30 uur: Het Zonnekacheltje. Donderdag 29 juni. Koninklijke Schouw burg. 20.15 uur: Marionettentheater UBI Kurzaalterras. 10.30 uur: Internationaal Koorfestival. Kinderaubade. Kurzaal. 14.00 uur: Internationaal Koor- festival-concours. FILMS: Apollo: Loon van verraad 18 1r k?ag'^'15' 2'?2'.4'451 7- 915 uur'; Asta Dokter Zjivago, 14 jr., II, dag. 2 30 8 uur Bijou: Shakespeare Wallah, a.l dag'"' 715' 9;30uur; zo 2 4.15, 7.15. 9.30 uur Camera:' allstalf, 14 jr., II, dag. 2.15, 8.15 uur. Ci- b s geheime merkteken, 14 jr., Ill, u i. n' a o 'ty: Guns of Navarone, ■t 'J?g: 2 en 8 uur. Corso: Samen Ï'V™11 thuis, a.l., II, dag. 2, 8 uur; za. Midi: Modesty Bl'aire,*14°' jl'„ i'l° dag!' 8?15 JLHfïczo'.f30'™8'1,? uur' Th'e sound 'of music, a.l., IL dag. 2, 8 uur; za. zo. wo. 4 en S uur; Flora: Verboden voor mannen, 18 Jr., Ill, dag. 2.30, 7, 9.15 uur; zo. 2, 4.30, 7, 9.15 uur. Hollywood: Terugkeer van de wreker, 14 Jr., Ill, dag. 2.30, 8.15 uur; vr. za. 2.30, 7, 9.15 uur; zo. 2.30, 4.30, 7, 9.15 uur. Kriterion: De Jonge Venus, 18 jr., II, dag. 2.15, 7, 9.15 uur; za. zo. 1.45, 7, 9.15 uur. Metropole: Qua vadis, 14 jr., II, dag- 2, 8 uur; zo. 2, 5, 8 uur. Odeon: Ongeremd en ongemanierd, 18 jr., in, dag. 2.30, 8 uur; za. 2.30, 6.45. 9.15 uur; zo. 1.45, 4.15, 6.45, 9.15 uur. Olympia: Sergeants 3, 14 jr., HI, dag, 2 en 8 uur. Passage: De terugkeer van de zeven, 14 jr., II, dag. 2.30, 6.45, 9.15 uur; zo. 1.45, 4.15, 6.45. 9.15 uur. Rex: Django. 14 jr., II, dag. 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30, 9.30 uur; zo. 1.30 uur enz. Boxy: Satan op hoge hakken. 18 jr., m, dag. 2.30, 8.15 uur; vrij. za. 2.30, 7, 9.15 uur; zo. 7, 9.15 uur. Seinpost: Maar niet met mijn vrouw, 14 jr.. HI, dag. 2.15 en 8.15 uur. Studio: De verloedering van de Swieps. 18 jr., II. dag. 1.15 3.30, 7.15, 9.30 uur. Tha lia: Rit in de nacht, 14 jr., Ill, dag. 2.30, 7, 9.15 uur: zo. 3, 5, 7, 9.15 uur. West End: Hartentroef ln Tokio. 14 jr.. Ill, dag. 2.15. 8.15 uur; za. 2.15, 6.45, 9.15 uur; zo. 4.15, 6.45, 9.15 uur. Zaterdag 24 juni: Onde Kerk, 8.15 uur: Ne derlands Kamerkoor en -orkest o.l.v. Felix de Nobel (Holland Festival). Dinsdag 27 juni: Nieuwe Kerk, 8 uur: Ca rillonbespeling door Rien Ritter. Donderdag 29 .juni: Nieuwe Kerk, 8 uur: Orgelconcert door Jan J. van de Berg. FILMS: Delfia: Hombre, 14 jaar (II). dag. 2.3J), 7. 9 uur; zo. 2.30, 4.30, 7, 9.15 uur. Koxy: Slaven. 14 jaar (III), dag. 2.30, 7. 9 uur: zo. 7, 9.15 uur: zo. 2.30, uur; Te rug uit de hel, 14 jaar (III). Flora: DodeP', dans der Apachen. J4 jaar (III), dag 7- 9.15 uur; za. 2.30, 7. 9.15 uur; zo. 2.30, 4 30. 7. 9.15 uur. City: Bittere rijst. 14 jaar (III). dag. 2.30, 7, 9 uur; zo. 7, 9 uur. zo. 2.30 uur: Goldsrush, a.l. (I). Doelen: Khartoum. 14 jaar (II). dag. 2.30, 7.30 uur. Dinsdag 27 juni: Pieterskerk, 19.45 uur: Hohe Messe van J. S. Bach, door Toon kunstkoor Leiden en leden van het Con certgebouworkest o.l.v. Iskar Aribo en solisten. Donderdag 29 juni: Stadsgehoorzaal, 20.15 uur: The Alvin Alley Dance Theatre. (Holland Festival). FILMSCamera dag 2.30, 7 en 9.15 uur: The wrong boz 14 jaar II, Lido dag 2.30, 7 en 9.15 uur: Zo gaat dat in Texas a.l- Luxor dag. 2.30, 7 en 9.15 uur: Flint vecht met vrouwen 14 jaar II. Rex dag 2.30, 7.15 en 9.15 uur: Goldtinger 18 jaar II. Studio dag 2.30, 7 en 9.15 uur: Huwelijk op Zweedse stijl 18 jaar III. Trianou dag. 2.30, 7 en 9.15 uur: Vuurdoop op de Yangtse-KianS 14 jaar II. ADVERTENTIE Vanaf morgen slapen onze Rot terdamse kleuters in een heer lijk warme Brushed Nylon pyjama... want wie zou die peuters niet 't beste aantrekken dat er is? Brushed Nylon kleuterpyja- ma's zo zacht als een perzik huidje, behaaglijk, sterk, als nieuw blijvend, niet strijken en zo droog. Schattige pyjama-tjes met kant jes aan boordje, manchetjes en pijpjes. In rose en bleu Morgen om 9 uur.begint in onze Baby-afdeling beneden de ver koop van deze brushed Ny'on kleuterpyjama's behaaglijk voor Uw kleintjes, een gemak voor de moeders... voor prijzen, d'e uniek zijn. Géén tel. ef schrifLbejt.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1967 | | pagina 8