TENTOONSTELLING Schiedam heeft voor 1954 sluitende begroting W. V. d. BURG enkele vrouwelijke Typisten mi Nieuwe kraan bi] Wilton Fijenoord Nodig voor moderne werkmethode Stadhuis in de stelling zoti collectie 69. 79.! 95.- De begroting Mits gebeurt wat B. en W. verwachten ANNEE& Nieuw stadhuis en verbetering B.K.-ïaan op programma I Voor de Panda-kinderen f Uitstel geen afstel MODERNE INTERIEURS G.C.C. Schrijver's Woninginrichting „Pas-aan" DAMESMODES Hulp Ir dc Huishouding K1EIIVTJES VRIJDAG 2 OCTOBER 1953 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DERDE BLAD - PAGINA 3 noofdagentMhap: Broerrrcit 2, tet «8891 In het personeelsorgaan der werf Wilton- Fyenoord alhier is een artikel ongenomen over een. nieuwe kraan, die in het bouwdok is gebouwd ten behoeve van de werf. Het nieuwe gevaarte heeft vanaf de rails tot aan de top een hoogte van 52 meter. Het hefvermogen, is op 45 meter afstand van het hart van de kraan J3Vr ton en op een afstand van 20 meter bedraagt dit 35 ton. Dit is dan tevens het maximum hijsvermogen. De bediening geschiedt door één kraandrijver, die plm. halverwege de staander (plm. 33 meter boven de begane grond) zijn bedieningshuis heeft, waarin zich behalve de electrische bedienings apparaten ook het hoofdhijswerk bevindt, dus onder directe contróle van de kraan drijver. De plaats van het bedieningshuis is niet, zoals gebruikelijk, aan de onderkant van de arm, maar, zoals reeds gezegd, halver wege de staander. De voordelen zijn hier in het oog springend: de kraandrijver is dichter bij de grond en heeft beter con tact met het personeel op de begane'grond en tevens een beter overzicht op het werk. Bij de vroegere methode van scheeps bouw waren de bestaande torenkranen in staat de nodige werkzaamheden te ver richten, Bij de huidige werkmethode, waarbij de sectiebouw een grote rol speelt cn dus met grote en zware stukken moet worden gewerkt, was een betere manier van werken noodzakelijk^ De oplossing werd gevonden door een nieuwe kraan in het bouwdok te laten bouwen, die wat hefvermogen en hijssnelheid betreft ge heel was aangepast aan de nieuwe werk methoden. De zgn. fijn-hijssnel held, waardoor het mogelijk is. dat zware stukken a.h.w. cen timeter voor centimeter kunnen worden brwogen, is van groot belang en een groot voordeel. De zgn. „sloot" is vrijgekomen voor opslag van secties en andere grote stukken. Ook alweer tijds- en dus geld besparing op zichzelf. De bestaande lorenkrsnerr hebben nu de laak om slechts één zijde van het te bou wen schip (de buitenzijde) te bedienen, zo dat stagnatie daardoor vermeden wordt- De nieuwe kraan bestrijkt de binnen kanten van twee schepen tegelijk, omdat zij in het midden van het bouwdok haar baan heeft. Daar men het bouwdok voor bet ver halen naar de afbfiuwkade van een nieuw gebouwd casco (of verder afgebouwd schip) tot een bepaalde hoogte iaat vol lopen, zijn alle „vitale delen" van de nieuwe kraan op zulk een hoogte aange bracht, dat waterschade niet mogelijk is. Het ijzerwerk van het portaal kan echter deze „doop" volledig doorstaan. Ook bij andere werven bestaan zulke sterke ge vaarten, maar het portaal is speciaal ont worpen voor onze werf om de hierboven genoemde reden. Als interessante bijzonderheid geldt nog dat bij de bouw staander en arm gelijktijdig werden geplaatst, want geen enkele bok was in staat de arm apart op de staander te hijsen vanwege de grote hoogte. Nadat zij eerst de voorgevel van het Stad huis had gerestaureerd, is thans aan de fa J. Mak en Zn opgedragen de restauratie van het dak van het „Huis der gemeente", voor zover dit dak ligt aan de Marktzijde. De restauratie van dit gedeelte kon niet wor den uitgesteld en die van het dak aan de zijde van de Soterstraat "was nog niet nodig. Het dak zal o.itt. van een nieuwe leibedek- king worden voorzien. Ook het torentje zal, aan de Grote Markt-zijde, een nieuwe lei bedekking krijgen. Teneinde dit werk be hoorlijk ie kunnen uitvoeren, is een stelling nodig, met de bouw waarvan een aanvang is gemaakt. Reeds volgende week zuilen de leidekkers aan het werk gaan. Tweedjas. Raglan model, CQ 50 Prima serge voering Uw* Royale ulster. Opgestikte zakken. Dubbele rugceintuur 5Q Zuiver wollen demi. Ingezette mouw. Met changeant gevoerd 50 1 Rij doorgeknoopte jas. Zware Ilausch. Vlot model Moderne winterjas. Forse kraag en revers. Zuiver wollen velours Prachf ulster. Zware winter- 1QC stof. Voering in raam lOd." Zware ulster. Prima velours. ICC Op satijn verwerkt Iwu." j Winterjas. Gesneden velours. f7K j Zuiver wol. Een klasse apart 1/u," koop mef overleg... koop bij AMSTERDAM N1EUWENDUK 190 - SCHIEDAM HOOGSTRAAT 30-43 Maanden en maanden wordt er gewerkt aan het samenstellen van de gemeente begroting. Eerst moeten de verschillende Gemeente diensten kim begrotingen samenstellen. Dan gaat de afdeling financiën aan het coördineren, rekenen, cijferen, kijken wat wel en wat niet kan. Gegevens verwerken, die het Rijk «ia de minister van Financiën verstrekt; richtlijnen toepassen volgens de bepalingen en regelingen in zake de finan ciële verhouding Rijk en gemeenten. En waar plussen en minnen om de begroting (tuitend te krggen. intussen mafcen B. en W. ernstige studie van het entwerp-begrottng en als het col lege ha' vele extra vergaderingen er zijn fiat aan heeft gegeven, worden de begro- tingsboeken gedrukt. Een omvangrijk karwei. Drie dikke delen zyn het. B. cn W. bezinnen zich intussen met de; financiële deskundigen ouer de inhoud van de Geleïdebrief en dan wordt de begroting aan de Gemeenteraad aangeboden. En dan ögti komt de begroting eerst in de finan ciële commissie. Vervolgens gaan de leden dezer commissie dc begroting bespreken in hun Raadsfracties. Daarna volgt het sectie- onderzoek. Drie groepen Raadsleden maken in vergaderingen allerlei opmekingen. die morden vastgelegd in het sectie-rapport. Burgemeester en Wethouders beantwoor den dit secfie-rapport met een memorie van antwoord en dan dan kan de behande ling in openbare vergadering beginnen. Zit er even wat aan vast wordat de ge meentelijke huishouding een jaar kan draaien Zwidingssamenltomsten fn de Nieuwe Kerk is gisteravond een Zendingsbijeenkomst belegd, voorbereid door de Ned. Herv\ Zendmgscommïssie, met het doel, aan de Gemeente te laten zien en horen, wat er op het terrein van de zen ding al zo werd verricht. Dr L. J. Caze- mier, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, heeft iels verteld over de zendings- terremen, waar wordt gearbeid en waar het Koninkrijk Gods wordt verbreid, daarbij wijzend op de taak, die de Gemeente, die toch zendingsgemeente is, heeft te vervul len door het zendingswerk te steunen. En kele zendingsfilms werden vertoond. 's Middags waren er zendmgsbijeenkom.- Klen belegd, in Irene voor kinderen. Ook daar is een zendingsfilm geprojecteerd. TENTOONSTELLINGEN. Woninginrichting Schrijver, Hoogstraat. Van Zaterdag af dagelijks (uitgezonderd Zondag) ten Loon stelling moderne Interieurs met schil derijen en potierie, in samenwerking met Cul tureel Contact Centrum- BIOSCOPEN Monopole Theater: Heden 7 en 9 uur; Za- teidag en Zondag 3 5 7 en S uur; Maandag 2 7 en 9 uur: Op weg naar Bali £14 jaar); Dins dag t.e.m. Donderdag 2 7 en 9 uur: Trein rooi in MJssourri (14 jaar). Passage Theater: Heden a uur; Zater dag en Zondag 2 4,15 7 en 9.15 urn; Maandag tot en met Woensdag 2 en 8 uuiDonderdag middag 2 uur: Vrouwenpolitie (14 jam). VRIJDAG 2 OCTOBER. Musis Sacrum: 9 uur. Sociëteit ONA. Soiree. ZATERDAG 3 OCTOBER. GLUtoweg 93: s uur Opening bedrijfspand Expeditiebedrijf Jac. Vink Musis sacrum: i uur Willem de Zwijger schooi. Viering 23-jarig bests an. Reünie van oud-leerlingen; 7.30 uur Toneelavond met revue. R.K. Volksbond: uur Vereniging Sxngel- kwartier. Toneelavond. Irene: 8 uur Vereniging ter behartiging van de belangen van f.b.c.-patiënten. Variété. Amstclbron: 8 uur R.K, tennisclub Los Bigo- te? Feestavond, St Joris Dcele; 7 uur Clubhuis voor ongeor ganiseerden, Instuif. Wat ieder moet weten ZIEKENHUIZEN Gemeente Ziekenhuis, Nassaulaars, tel. B9126; R K. Ziekenhuis Dr Noletstichtfng, Dr Nolct- s'iaat. telefoon 69411. BIJ ONGELUKKEN Voor aangifte van ongelukken belie men de g G. en G.D., telefoon 69290, NACHTDIENST APOTHEKEN Vooc de avond- en nachtdienst geopend Apotheek M. M, h. Evers, Lange Haven 81. Veel eerder dan vorige jaren mogelijk bleek, heeft het college van burgemeester en wethouders nu reeds de nieuwe begroting voor het volgend jaar, met de bijbe horende stukken, aan de Gemeenteraad kunnen aanbieden. Bij het samenstellen er van, ligt en het college legt daarop de nadruk het zwaartepunt in de finan ciële verhouding tussen Kijk en Gemeente. Mits de financiële bijdragen van het Rijk zich zullen ontwikkelen zoais het college verwacht, zal onze Gemeente voor 1954 een. sluitende begroting hebben, met een totaal aan inkomsten en uitgaven voor de gewone dienst van 12.063.081,98 en met een totaal aan inkomsten en uitgaven voor de Kapitaalsdienst van 90,882.649,70. Mochten in de loop van 1954 de financiële bijdragen van het Rijk iets ongunstiger zijn, dan zou rekening gehouden moeten worden met een. feitelijk tekort van 136.000, dat dan zou moeten worden weggewerkt door beperking van uitgaven of door opvoering der inkomsten, of door beide. Maar gezien, de ervaringen en de mogelijke vooruitzichten meent het college op deze 135.000 te mogen rekenen en kan dus gesproken worden van een sluitende begroting. In de geleidebrief wordt met nadruk vastgesteld, dat in de liquiditeitspositie van de gemeente een beduidende verbetering is getreden. Het college adviseert over te gaan tot de spoedige bouw van het werkgedeelte van het nieuwe stadhuis (zoals bekend, zal bet nieuwe stadhuis, te bouwen op een te creëren, plein tussen Marconistraat en Singelplantsoen, bestaan uit een represen tatief.. en een werkgedeelte) en voorts wordt o.m. voorgesteld, het profiel van de Burgemeester Knappertlaan tussen Penninglaan en Thomas a Kempisstraat te wijzigen en in overeenstemming te brengen met de rest van deze laan, waardoor het beruchte fietspad, midden in de laan lopend, zal komen te vervallen. Daarvoor in de plaats komen dan fietspaden langs de trottoirs. Opvallend is, dat nadat op advies van het college tot tweemaal toe een aanvraag om een subsidie door de Bond tegen het Vloeken door de Raad was afgewezen, het college nu zelf komt met het voorstel om aan deze bond een subsidie van 10 te verlenen. Belangrijk is ook het voorstel om een onderzoek te doen instellen naar de vrijetijdsbesteding, wat J 15.000 zal kosten, te verdelen over 1954 en 1955. ïn de geleidebrief bij het ontwerpbegro ting geven burgemeester en -wethouders allereerst een uitvoerig overzicht van de financiële regelingen tussen Rijk en Ge meenten sedert 1848. Dit om de leden van de Gemeenteraad een duidelijk beeld te geven van de gang van. zaken, waar het be treft de uitkeringen van het Rijk aan de Gemeenten, een beeld, nodig om inzicht te krijgen in de moeilijke en ingewikkelde materie van de bepalingen in zake de uit keringen van het Rijk voor het nieuwe be grotingsjaar. Nog steeds is geen definitieve regeling tot stand gekomen in zake de fi nanciële verhouding tussen Rijk en Ge meenten en een, wetsontwerp voor een fi nanciële regeling voor het lopende jaar, dus voor 1953, is eerst kort geleden voor 1854 Tweede Kamer aangeboden. Voor de sa menstelling van de begroting voor 1954 moest het gemeentebestuur dus wat betreft de financiële bijdragen van het Rijk af gaan op het wetsontwerp voor 1953, dat nog door de Staten Generaal moet worden be handeld en. dus nog voor wijzigingen vat baar Is, zomede van de circulaires, die in tussen van de minister van Financiën zijn ontvangen. "Wij zullen onze lezers met deze ingewikkelde en financieel technische de tails en problemen niet vermoeien en ons bepalen tot het vermelden van enkele op merkingen uit de geleidebrief. Dat gaat 2:0 maar niet De lonen en salarissen van het Gemeente- personeel zijn aangepast aan de salarisher ziening voor het Rijkspersoneel, Ingevolge schrijven van de minister, Dit brengt voor Schiedam een meerdere uitgave mee van naar raming 190.000. Het Rijk zal echter de uitkering verhagen met een percentage, dat voor onze stad een meerdere inkomsten van slechts 120.000 betekent. Daardoor zou JWttlWWttlWMMIWWVVttWMVMVttttttlttttttmWVHWj; f EerlijJcfteid wordt altijd beloond. 5 Dat ondervond dezer dagen ook S weer eens een abonné van ons blad. f Mevrouw De J. wonende alhier, vond - op de Sinnenweg te Rotterdam een f horloge. Zy deed hiervan oangifle by Rotterdamse politie die haar al Z fteeï spoedig kon vertellen, wie het 2 5 horloge had verloren. Mevrouw De J. toog naar het opgegeven adres en de verliezer was ~o dankbaar dat die aan 5 de eeTlijka.vindste7 een geschenk wil- de aanbieden. JVtet nodig, zi mevrouw De J. Maar als v dan toch wat wilt geven, 5 geef dan maar geld. Dan schenk tfe dat aan het Nieuwsblad voor de Panda- s kinderen. Dat gebeurde en opgetogen kwam 5 i mevrouw De J. gisteren ons kantoor Z aan de Broersvest 3 binnengewandeld om het door de verliezer geschonken bedrag voor de Panda-kinderen, te Z overhandigen. een tekort ontstaan van ƒ70.000. Daar het college van oordeel is, dat de uit de salaris regeling voortvloeiende lasten geheel dienen te worden vergoed, is op de begroting een extra bedrag van ƒ70 001) geraamd. Daar door werd begin September een sluitende begroting verkregen. Echter werd op 17 September een nieuwe circulaire ontvangen, inhoudende, dat de uitkering uit het Ge meentefonds f 136.000 lager moest worden geraamd. Zodat er een feitelijk tekort op de begroting ontstond van dit bedrag. Echter rekent het college er op, dat die lagere raming uit het Gemeentefonds niet toege past zal dienen te worden. Dus is dit bedrag als inkomsten op -de begroting opgenomen. B. en W. kunnen zich u.1. niet aan de in druk onttrekken, dat de Regering de be lastingverlaging voor een deel opvangt door te putten uit de aan de collectiviteit van gemeenten toebehorende reserve van het Gemeentefonds, voor een ander deel door de belastinguitkering te verlagen, al wordt deze verlaging deels opgevangen door stij ging van het inwonertal. Maar het aantal ingezetenen zou moeten toenemen met 2000 per jaar om een gelijke belastingbijdrage te verkrijgen als waarop voor 1953 kon wor den gerekend. Ben bevolkingstoename van 2000 is echter uitgesloten. Wanneer ue op brengst van de belastingen, welke gedeel telijk aan het gemeentefonds ten goede komen, lager zou worden tengevolge van een ongunstige conjunctuur, zullen de ge meenten hiervan de terugslag moeten on dervinden, maar als het Rijk de grondsla gen van een of meer belastingen wijzigt is het niet redelijk, de gevolgen, daarvan op de gemeenten af te wentelen. Vandaar, dat B. en "W, het feitelijk tekort van. f 136.000 eenvoudig als inkomsten uit het Gemeente fonds hebben geboekt, in de overtui ging, dat een gunstiger regeling in het wetsontwerp alsnog zal worden opge nomen. "Mocht dit niet het geval zijn, dan blijft er dus een tekort van 136.000, dat dan zal moeten worden opgevangen door vermindering der uitgaven, of door verho ging van inkomsten, of door beide. Dit is dan een kwestie voor het volgend jaar. Rijk moet politie betalen Volgens het Politie-onkostenbesluit ont vangt de Gemeente een bijdrage naar be paalde nonnen in de personeelsuitgaven er in de materiële uitgaven. De laatste jaren, zijn deze bijdragen onvoldoende geweest. De nadelige saldi zijn overgebracht naar de Kapitaalsdienst, hetgeen het college niet langer juist acht. Vandaar, dat .Net bedrag van het geraamde tekort voor de politie over 1954 als Inkomstenpost is geboekt on der de benaming: extra bijdrage van het Rijk in de kosten van de politie, tot dek king van het nadehge saldo. Wij kunnen niet meer De Bescherming Bevolking zou volgens de begroting van de Knngraad van Schiedam een bijdrage vergen van 37,000. Het col lege is echter van mening, dat het aandeel van Schiedam niet hoger mag zijn dan J 25.000, Het systeem van de noodvoorzie ning gemeentefinancïên geeft geen ruimte voor de financiering op enigszins grote schaal van na 1947 door de Rijkswetgever opgelegde taken. Liquiditeit verbeterd Wat de liquiditeitspositie der Gemeente betreft, die is sedert de aanbieding van de begroting voor 1953 sterk verbeterd Meer subsidies Het college heeft gemeend, enige uitbrei ding te moeten geven aan de subsidies. Voorgesteld wordt een subsidie van 'k cent per inwoner te geven aan het Koningin Wilhelminafonds, van ƒ10 voor de Bond tegen het Vloeken en van f 7.500 voor het onderzoek naar de vrijetijdsbesteding. Dit laatste zal in 1955 nog zo'n bedrag vergen, NIEUW STADHUIS Dat deel van dc gemcentc-scerctarïe, dat Is ondergebracht in panden aan de Nïemv- straat, is onvoldoende voor de bezetting. Voorzieningen dienen te worden getroffen. Echter zijn bezwaren geuit tegen het doen verbouwen van deze panden, een verbou wing, die bovendien slechts eer tijdelijke verbetering zou betekenen. Een en ander zou 4 tot 5 ton vergen cn wanneer dan ook nog het gebouw van het gemeentearchief moet worden verbeterd, wat neerkomt op een uitgaaf van,ongeveer 4 ton, dan zou In totaal een klein millioen moeten worden uitgegeven, voor ïn feite tijdelijke maatre gelen. Vandaar, dat het college meer voelt voor het doen bouwen van het werkgedeel te van het nieuwe stadhuis, naby het Emmapletn. Dit Is economisch meer verant woord. Want dan wordt een blijvende oplos sing verkregen. Het gevolg is, dat voor de houw van dit werkgedeelte ongeveer 60 wo ningen zullen moeten worden afgebroken en, om een goed geheel le verkrijgen, zullen na de voltooiing van dit werkgedeelte nog maals een 60 woningen moeten verdwijnen. Toch menen B. en W. aan de Raad te moeten voorstellen, over te goan tot de ont eigening van alle woningen, die voor de bouw van een nieuw stadhuis zullen moeten warden afgebroken. Die onteigeningen zul len ongeveer twee jaar vergen en deze t\jó zouden B. cn W. willen gebruiken om de definitieve plannen voor een nieuw stadhuis te doen ontwerpen. B, en W. stellen ziel» daartoe voor, een architect te kiezen, welke keuze geheel los zal staan van de indertijd gehouden prijsvraag, welke door het col lege thans als een afgedane aangelegenheid wordt beschouwd. Hoewel deze prijsvraag sledebouwkundig niet de oplossing heeft ge bracht, waarop gehoopt was, mogen B. cn IV. vertrouwen, dat tie nieuw te kiezen ar chitect, na kennisneming van de verdere studie In de gemeentelijke sfeer, In overleg met het gemeentebestuur op dit punt thans wel tot een oplossing zal kunnen komen. Om aan deze plannen een begin van uit voering te kunnen geven stellen B, en W. de Raad voor op de begroting voor 1954 een bedrag van ƒ25.000 uit te trekken. In de tijd, welke nog zal verlopen voordat het nieuwe werkgedeelte in gebruik zal kunnen worden genomen, zullen de aller noodzakelijkste voorzieningen aan de ge bouwen in. de Nieuwstraat tóch moeten wor den aangebracht. Met het oog hierop is in „onvoorzien" met een jaarlijkse afschrij ving van ƒ5.000 rekening gehouden. Wal gebeuren moet Enkele werken, die in 1954 tot stand gul len moeten komen, zijn bijv.: het aanschaf fen van een brandblusauto, die ƒ3.000 kost, het maken van een openluchtbad in Tuin dorp Kethe] (kosten voor 1954 47.500); aan leg sportvelden bewesten de Poldervaart B.V. DE SLUIS 10 JAAR De biljartvereniging De Sluis, onderge bracht in café De Sluis aan de Lekstraat, bestaat tien jaar en dit feit is gisteravond in het clublokaal feestelijk gevierd. De voorzitter, de heer W. v. d. Steen, her innerde er 3ti zijn welkomstwoord aan, dat De Sluis van kleine biljartvereniging was gegroeid tot een gezonde, flinke club, waarin een prettige en sportieve geest heerst. Namens de K.N.B.B. was de heer Huijgen uit Rotterdam aanwezig, die een legpenning aanbood cn namens het district Schiedam van de K.N.B.B. zegden de heren Van Duijl en Snijders een vaantje toe. De heer v. d. Steen huldigde hierna de ere voorzitter, de heer J. Heijnsbroek sr„ me vrouw de wed. Leer ma kers en mevrouw Heijnsbroek-Leermakers, waarna het ge- zeischap Cor Dom do feestgangers uit stekend heeft geamuseerd. (kosten voor de gemeente in 1854 7.850); een afrit aan de Rotterdamsedijk, kusten 1.750; asfaltering van de Burgemeester Knappertlaan tussen Rubensplein en Jan van A venness tram, kosten ƒ6250; profjel- wijziging Burg. Knappertlaan tussen Pen ninglaan en Thomas* a Kempisstraat, kos ten 17.500; riolering oude dorp Kethel, kosten 12.500; extra onderhoud rioleringen, kosten 24,000; vernieuwing kademuren Schie, Lange Haven tussen Taartsteeg en Havensteeg en Nieuwe Haven, kosten totaal 21.400; bouw brug over de Noordvest, kos ten voor 1954 ƒ8.125; uitbreiding algemene begraafplaats, kosten voor 1954 J 6.450: res tauratie linkervleugel voormalig St Jacobs- gasthujs, kosten f 2.500. Voorts staan nog op het programma de bouw van een buitenge woon lager onderwiisschool en van een Chr school in Nieuw land. Onder Ons gaat tocli nog gouden feest vieren De viering van het vijltïgjarig bestaan van de HBS-vereniging Onder Ons, die in Maart zou plaats vinden, is toen uitgesteld in verband met de watersnoodramp, Thans is deze viering opnieuw vastgesteld. Op Don- derdag 5 November, zullen 's middags om 3 uur zwemwedstrijden voor HBS-ers wor den gehouden in het Sportfondsenbad; op Vrijdag 6 November worden «r 's morgens In dc gymnastiekzaal van de HBS basket ball-wedstrijden gehouden voor alle klassen, waarna 's middags op bet terrein Volkspark handbal- en voetbalwedstrijden zullen worden gespeeld. *5 Avonds fs er feest voor dc leden in Musis Sacrum. Op Zaterdag 7 November worden er Jn de HBS lessen ge geven aan oud-leerlingen door docenten van de school; 's middags Is er in het ge bouw der HBS een receptie en rs avonds is er feest voor de reünisten in Musis Sacrum. Dan zal evenals Vrijdagavond worden op gevoerd door leerlingen en oud-leerlingen: „A Midsummer Night's Dream" van Shake speare. Een schoolorkest speelt daarbij mu ziek van Purcell. Zondag 8 November is er een thé-dansant en, voor de reünisten, een diner resp. in Musis Sacrum en in Caland- West te Rotterdam. Geen voorverkoop op Zondag Ingevolge dc Winkelsluitingswet fs het verboden zich op Zondag plaatskaarten voor voetbalwedstrijden in voorverkoop aan tc schaffen. Winkeliers, die voorver koop hebben, mogen op Zondag en op weckavonden na bet sluitingsuur seeu kaarten in voorverkoop afleveren. van in combinatie met MODERNE POTTERIE EN SCHILDERIJEN geëxposeerd door het cultureel contact-centrum bij: HOOGSTRAAT 95—97 Tot ÏO October 1953 De werkelijke opbonw-en- schakelserviezen zfl'n de serviezen Uw gasten wacht «en goed gedekte tafel mei ééd \an de fraaie PAS-AAN serviezen. Alleen echt met dit merk Maakt Uw keuze uit de collectie tij: voor JAPONNEN, DEUX PIECES, BLOUSES, ROKKEN Modieuss eenvoudiae pppulaire modellen. TEL. 66135 LANGE KERKSTRAAT 19 SCHIEDAM Bi; enige diensten der Gemeente Schiedam kunnen zo spoedig mogelijk geplaatst worden. Het bezit van diploma M.U.L.O. en Machineschrijven r. gewenst. Leeftijd tot 20 Jaar. Eigenhandig geschreven sollieitalles te richten aan de Afd, Personeelszaken. Stadhuis, Schiedam. Gevraagdzelfstandige voor he*e dagen. Aanmelden Mevr. FonttJne. Jan Steen stra al 1B, Schiedam. Wie d« •reeds eert, ia het „SUCCES" altijd weard

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1953 | | pagina 1