i Verkoopster Af zwemfeest in het Sportfond sen h ad mmm AT O AAR. Jubileum-uitvoering van O.K.G stond op peil Hermes-DVS liet cricketzege glippen Sportclub Schiedam sloot jubileumfeest waardig af en werd kampioen 3-A Weer een 2e klasse korfbalclub! Honderd jaar Oma Vogelaar S.V.V.-athleten goed gestart G.T.B. nam revanche en overwon Barendrecht met 1-4 Voor de tafeltennissers gaat het vanavond spannen in de Koopmansbeurs... Bewoner van Kethel tot priester gewijd Lasclub Schiedam op bezoek in Antwerpen Uit het Politie-rapport DE NIEUWSBLAD MODEADVISEUSE -MAANDAG '6 ÏUNI '1955 HOTTEEDAMSCH NIEUWSBLAD PAGINA 3 Redactie en hoofdagentschap: Broersvest 3, tel. 68091 Afgelopen Zaterdagavond was het bad weer eens het onbetwiste domein van de jeugd die de zwemkunst juist onder de knie heeft. Het was inderdaad een feest, want men heeft er Kunnen genieten van velerlei facetten van de zwem sport. De heer J. 3. A. Gar naal, chef-instructeur van het Sporffondsenbad, wees er in een inleidend woord op, dat het niet alleen een feest Is voer de kinderen, maar ook voor de ouders, omdat zy nu hun kinderen met een gerust hart op straat kunnen sturen. Verder wees h(j er op dat de zwemvereniging tracht het kind nog verder te bekwamen In de zwemkunst. Een lidmaatschap van de vereniging is dus voor het kind niet onbelangrijk. Hierna zwommen de jongens en meisjes om het eerste diploma. Er zwom zelfs een enthousiaste kleuter mee van nog geen 6 jaar die ondanks het volbrengen van haar taak niet mei het zo fel begeerde diploma kon worden beloond. Hitrna kwam de Sehiedcimse Reddings brigade met het nummer „Auto te water", toegelicht door de heer Ant. Figee, secre taris der SRB. Het leek er echter op dat vele aanwezigen dit nummer reeds eerder heb ben meegemaakt, want de gebruikelijke spanning in de zaal was niet 20 sterk aan wezig- Solo kunstzwemmen van mej. M. Haze- voet viel goed in de smaak en de uitleg van de heer Garnaat, wat kunstzwemmen eigen lijk is, werd met aandacht aangehoord. Ook het muzieknummer. Ebb Tide, bleek een goede keuze. Juffroute Kees Alvorens het gedeelte gekleed zwemmen voor het tweede diploma werd verzwommen meldde zich een zekere „juffrouw Kees", die dat kunstzwemmen ook eens wilde doen. De heer Garnaat stond „haar" een nummer toe. Terwijl „juffrouw Kees" zich ging verkle den. werd het reeds genoemde gekleed zwemmen afgewerkt. Zeer komisch was het „juffrouw Kees" in werkelijkheid Kees v. Havens aan het werk te zien. Een serieuzer karakter had de demonstra tie van een zestiental meisjes en jongens van de Schiedamse Zwemclub o.l.v. de se cretaris, de heer J. Plomp. Met deze groep demonstreerde hij diverse zwemslagen en onderdelen er van. Alle onderdelen kregen een toelichting on vele gemaakte fouten werden extra aangestreept. Drie dames van "Wilton-Fijenoord, afd. 7wemmen, vervolgden, met een nummer kunstzwemmen. Zonder haperen werd toen het tweede ge deelte voor het tweede diploma afgewerkt, waarbij 6 dames enige boerendansen uit voerden. Dit was een heel aardig nummer, maar het was spijtig dat het soms wat on gelijk ging. Het scboonspringen, maar vooral het ko misch springen vond veel blijk van waarde ring en er werd dan ook braaf gelachen. Figuurdrijven een succes Een aardig groepje van de dameszwemploeg van Wilton-Fijnoord, dat in geeostumeerd- en figuur zwemmen een dankbaar applaus oogstte. En zeer terecht.' Paul Kluwen, Leo v. Lieshout. Tonny den Uyl, Tammo Bauer, Eduard Semeyn, Jan Mevninger. Robert Zijlstra. Henricus Meyer, Edwin v. d. Voort, Hero Zuidema, Rabby Kraan, Aad Valk, Laurens Leujes, Kees Rousse, Henk v. Engelen, Jurry Vermeulen, Robert Leen in ga, Ary Blom. Meisjes: Greet je Berrevoets, Joke van Marle, Janneke Smit, Joke Wigmans, Ineke v. d. Hoek, Ina Verlinde, Annelieke Engelse, Ellis Sprengers, Marja Mak, Tonny Rousse, Eliy Schuin, Trees v. Eek, Rieneke Eysber- gen. Babs Mol en veld, Toosje Mollemans, Loesje Horburger, Inge Kooi, Joke Mathijs- sen, Lia v. Eek, Corry Kooi, Willy Stapels en Beppy Vermeulen. Diploma B. Jongens: Herman de Wit. Paul v. Meurs, Wybo Wij bergen, Onno Leemans, Peter "Wiekenkamp, Pieter de Wit, Wim Apon, Jan Apon, Ronald Ridderhof, Hein Hoek. Kees v. Mourik, Wessel Schulting. Meisjes: Geertje Smit, Susanne v. Dijk, Mariëtte Jansen, Catrien Hoek, Marianna v. Kinderen, Anneke v. Baarle, Trix de Jong., Tini v. Grootveld, Elly Kraan en Nanny Krul. 1 MAANDAG 6 JUNI Plantage podium: 8 tl. Concert Harpe Davids. DINSDAG 1 JUNI. Niets bekend. BIOSCOPEN Passage Theater: Tot en met "Donderdagmid dag 2, 7 en 9.15 uur: „Het Bed" (10 jaar). Mono pole Theater: Heden 7 en 9 uur: „Cap tain Xldd and the siavegirl" (14 j.}; Dinsdag tot en met Donderdag 2, 7 en 9 uur: „Ras- poetin" (IB jaar). LEESZALEN. Gem. Openbare Leerzaal en Blbl., Lange Haven: geopend Iedere werkdag (behalve Maandag) van 9.30 tot 4-30 uur en iedere avond (behalve Woensdag en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. JLK, Leeszaal en Blbl., Dam: Geopend elke morgen 10—12 uur; (behalve Maandag, Woens dag en Vrijdag); iedere middag (behalve Maan dag) van 2—5 uur; iedere avond (behalve Don derdag en Zaterdag) van 7—B0O uur. Zondags gesloten. ZWEMBADEN. Sportfondsenbad: gem. zwemmen Zondag 9— 12; werkdagen 7—8.L5 en (behalve Maandag) 19.30—20.45 (Vrijdags tot 21.15). Ma. IL45—13,45 en 16-17.30; DJ. U-15-13.30 en 15.45—17.30, dames 10.15—11.15, Wo. 12.13—1? 30; Do. 1145- 13.30 en 15-45—17-30, dames 18.50—19.30, Vr. 11.45—13.30 en 14-30—17-30, Zat. 10.15—12.00, 14.0039.00beren 20 45—21.30. Gem. Zweminrichting (Westlrankenlandsedljk) 6.30 u. v.m. tot 8 u. n.m„ 's Zaterdags tot 6.30 uur mm. MEDISCHE DIENST. Gemeente Ziekenhuis Nassau laan, tel. 6812$; K. ziekenhuis Dr Noletstichting, Dr Noiet- straat, tel. 69411. Voor aangifte van ongelukken belle men de б.9, en G.D., tel. 69230. Politie 63333. Brand weer 69123. Voor spoedgevallen geopend des avonds: Apotheek Nieuwland, dr "Wibautpiein 19 en Apotheek Jansen, Swammerdarasmgel 41. De Schiedamse Toneelvereniging Onder ling Kunstgenot bestond op 2 Juni j.I. vijf en twintig jaar en dit heuglijke feit was aanleiding tot een uitvoering in Musis Sa crum. Zaterdagavonr j.l. Onder regie van de heer F. E. Butzeiaar, die ter beschikking is gesteld door de Schiedamse Gemeenschap voerde Onderling Kunstgenot met groot élan de komische thriller in drie bedrijven, „Fluffy neemt de leiding" van George Bat- son op, in een vertaling van Jan Teulings. Het was allemaal erg mysterieus, spook achtig en spannend in Musis Sacrum. Er werd gesmokkeld, evenzoveel gemoord, lich ten gingen uit en aan. doch op een gegeven ogenblik kwam Fluffy, en zij kwam, zag en overwon en rafelde het gehele moordenaars kliekje uit eikaar. Het was goed te merken, dat bij deze op voering een berocpsregisseur aan het werk was, want het spel van Onderling Kunstge not stond op een hoger peil dan vroeger, ofschoon OKG altijd vrij goed spel vertoond heeft. Onderling Kunstgenot, dat uit de familie kring van wijlen de hr Venderbos ontstaan is en voor de oorlog slechts sketches en één- acters ten tonele bracht, heeft zich na de Kethel WEDSTRIJD VOOR JONGE PLANTENLIEFHEBBERS Aangemoedigd door het succes van vorige jaren heeft de afdeling Kethel van Volkson derwijs besloten ook dit jaar voor leerlingen der Openbare School weer planten, beschik baar te «tellen. De jeugd zal ze dan zelf op kweken. De mooiste plant zal bij inlevering in het najaar worden beloond met een pry's. Morgen, Dinsdag, 7 Juni kun/ien de plan ten afgehaald worden aan de Schiedamse- weg 49, na 6 uur. In een spannende wedstrijd, waar de kansen nog al wisselden, maar Hermes in het gehele spelbeeld toch een licht overwicht had, moest Hermes D.V.S. tenslotte het onderspit delven tegen het Amsterdamse V.V.V. Aan de Zuidelijke Wandelweg werd een boeiende wedstrijd v$n levendig cricket gespeeld, maar het is toch wel bepaald teleurstellend dat onze stadgenoten niet tot een overwinning wisten te komen. Ze wisten namelijk, in antwoord dp het totaal van 118 van V.V.V., niet verder dan 98 te komen. De Amsterdammers, die de toss wonnen, verkozen eerst te batten. Na 16 voor zetten de oude rotten C. Slagter en J. Al ders het totaal op 76, toen het Van Noout- wijk gelukte Slagter te stumpen. Daarna werd de innings beëindigd op 118, ook dank zij enkele fraaie vangen. A. C. Bailey be reikte de goede en verdiende cijfers van 6 voor 27, H, van Meurs 2 voor 31 en lieten A. Keuzenkamp en J. Schilperoord ieder één wicket. Welgemoed trokken H. Stolk en A. C. Bailey naar de wickets, doch eik optimisme was aldra in de stralende zon versmolten, toen reeds drie wickets neer waren voor slechts vijf runs. Weer kwam Hennes terug; met leeuwenmoed attaqueer de C. Tetteiaar de V.V.V .-aanval. Zijn aller eerste bal verdween voor zes, de tweede voor vier en met Bailey zette hij de waar devolle stand op van 73 voor 4, toen Bailey (24) vrij onnozel turn out ging. Tetteiaar werd voor een zeer nuttige en snelle 45 gevangen. Enkele ballen waren misschien' wat gelukkig geplaatst, maar daar is hij dan ook freekibter voor. Toen met de thee de stand 85 voor 5 aangaf, had Hermes de wedstrijd volledig in handen. Dat cricket een vreemd spel is, zag men ook nu weer; een falende staart en op 98 hadden allen een beurt gehad. J. Alders 2 voor 52, J, Sportclub Schiedam, de korfbalvereniging, die juist haar 25-jarig bestaan heeft ge vierd, heeft gisteren deze festiviteiten be sloten met bet behalen van het kampioen- schap van de derde klasse A Zuid-Holland l,tn hartelijk applaus kregen do 16 meis- va„ dc K.N.K.B. De roodzwarten promo jes van W.F. voor het door haar gebrachte figuurdrijven. Zowel het kunstzwemmen, als het figuurdrijven stond onder leiding van de heer Garnaat. Het slot was weer aan de kinderen met een nummer gecostumecrd zwemmen. Er vielen heel aardige en originele costuums en ideeën te bewonderen; wij noemen hiervan alleen de eerste prijzen. Groepsprijs: Sprotfondsenbad; origineel: E 55; mooiste: Adry Hepburn; paren: katten; komisch: aap. Het was een geslaagde avond, die aan de onclerstaanden het diploma opleverde: A. Jongens: Gerrit Smit, Jacobus Sigmond, Dnik was het, haast te druk, gisteren in het R-K.-gestichi St Liduina aan de Nieuwe Haven, awar als gemeld, oma M. Vogelaar dc Vnes honderd jaar werd. Omstreeks twaalf uur werd wel een hoogtepunt be reikt, toen burgemeester mr J. W. Peek et» echtgenote namens het Schiedamse ge- weentehestnur hun gelukwensen kwamen éawbicdew (zie de jo to) en namens het Rot- terdarnse gemeentebestuur de heer S. A. A. 4alders de felicitaties overbracht, -want Oma woonde ook lange jaren in Rotterdam. «dolven werd het nog zeer krasse oudje tjöna onder al het fruit, de cadeaux en post, die haar «au her en der werden aangebo den, mant natuurlijk was deze dag ook een eoede gelegenheid voor de talrijke familie leden. «an ipie toch enkelen uit Nymeyen Waren overgekomen om de honderdjarige in het zonnetje te zetten! veren automatisch naar "de tweede klasse van de K.N.K.B. en onze stad is dus na vele jaren weer een tweede klasse-korfbalclub rijk geworden. Veel moeite hebben de dames en heren Rotterdamse De Spartaan iunuodaddedNiet niet gehad om in de thuiswedstrijd tegen het Rotterdamse De Spartaan het ene winst punt binnen te halen, dai nodig was om de kam pioensvla g te mogen, hijsen, Aangemoe digd door do aanwezigheid van vrijwel de gehele verenigingsaarihang, waaronder zich vele oud-leden bevonden, liep uien vlot van stapel. De eerste aanval zorgde binnen tien minuten voor een. 2—0 voorsprong door tref fers van D, Vermeulen en H. Verschoor. Het tweede aanvalskwartet deed er niet veel langer over om -de stand tot 40 op te voe ren. J. Post schoot van ver in en mej. H. Korpershoek maakte handig van een klein kansje gebruik. Direct na de uitworp volgde door dameshanden een fraai tegenpunt. Dit moedigde De Spartanen dermate aan, dat zij het initiatief geruime tijd overnamen, maar tot doelpunten kon men niet komen. De rol len werden weer omgedraaid, nadat mej. J, Carrière 51 had laten aantekenen. De tweede helft kon daardoor weer in de be ginopstelling aanvangen. Ook nu duurde het niet lang of H. Verschoor en D. Vermeulen, ditmaal in omgekeerde volgorde, vonden de korf (7—1). De tweede aanval had met pech te kampen, maar ten slotte kon aanvoerder v. d. Kraan toch kort na elkaar nog twee maal inschieten. De Spartaan, dat van be gin tot eind uitstekend partij bleef geven, maar technisch en tactisch de mindere was, had het laatste woord. Door onvermoeid aanvallen bracht men de eindstand met goede doelpunten op 9—3. Dit is voor de vierde maal in zijn bestaan, datSchiedam het kampioenschap van de derde klasse behaalt. In de seizoenen 1940 1941, 1941—1942 en 1942—1943 "Werd deze prestatie driemaal achtereen geleverd. Toen werden er echter nog promotie-dregradatie- wedstrijden gespeeld en de beide eerste ma len struikelde men hierover. In 1943 lukte het wel, waarna men in de competities van 1943—1944 en 1945—1946 in het seizoen 1944—1945 is er niet gespeeld i.v.m. de oor logsomstandigheden in de 2e klasse uit kwam. Inmiddels was de automatische pro motie en degradatie ingevoerd en in 1946 lukte het niet van de onderste plaats af te komen, waarop weer degradatie volgde. Van BEJAARDE KETELAAK DOOR BROMFIETS AANGEREDEN Zaterdagmorgen werd de 74-jarige G. L. door een bromfietsrijder in het dorp aange reden Nadat een arts eerste hulp had verleend, is het slachtoffer per ziekenauto naer de Dr Noletstichting te Schiedam vervoerd en vervolgens, na behandeld te zijn. per zie kenauto naar zijn woning overgebracht. De heer L. heeft bij de aanrijding zijn heupbeen gebroken, 19461947 af tot het vorige seizoen heeft men met wisselend succes gespeeld, maar deze keer is de inspanning toch beloond. Succes legde hei loodje Succes heeft geen revanche kunnen nemen voor de nederlaag tegen W.I.O.N. op eigen terrein, want ook nu hebben de blauwwitter! het loodje moeten leg gen. Een gelijk spel zou meer op x(jn plaats geweest zijn, maar in de laatste phase van de strijd toonde de thuisclub zich het schotvaardigst. Dank zij F. Baas namen onze stadgenoten de leiding, maar na een half uur bracht de thuisclub de stand weer op gelijke voet. In tweede opstelling nam Succes andermaal een voorsprong, maar ook nu werd die weer temet gedaan. In de tweede helft gebeurde nog eens hetzelfde. A. Ruseier zorgde voor 2—3, maar het werd 3—3 en ten slotte 5—3 voor W.I.O.N. Ondanks de warmte was hel toch een vlotte partij. Schiedam heeft nu nog l partij voor de boeg en Succes 3. Uit 17 wedstrijden heb ben de roodzwarten 30 punten vergaard en Succes 13 punten uit 15 wedstrijden. De wedstrijden van O.D.T. zijn door de hevige regenval van Zaterdag j.l. afgelast of niet uitgespeeld, zodat ze opnieuw zullen moeten worden vastgesteld. Voor Succes was het gisteren helemaal een slechte dag. Het tweede, dat nog con kans had de degradatie tc ontlopen, heeft van de tweede candidaat, Het Zuiden 7, op eigen terrein met 2—3 klop gehad, ondanks het feit dat men sterker was. Deze stand was al bij de rust bereikt, maar de derde aanval was voor de korf te onmachtig. Als in de uitwedstrijd beier wordt opgepast, kan het hoogstens nog op een beslissingswed strijd uitdraaien, De Succes-junioren kwamen tot de vol gende prestaties: Spangen B—Succes A 12, Succes BRozenburg B 10 en D.O.P. B—- Succes C 50. Hootmeger jr 2 voor 21 en C. Slagter de geflatteerde cijfers van 5 voor 13. Zo won V.V.V. met 21 runs. „It is all in the game'1; misschien mogen onze stadgenoten hier een les uit putten en het niet meer te gemakkelijk opvatten. Op 12 Juni is Hermes vrij en op 19 Juni speelt het in Nijmegen tegen Quick. Het ziet er naar uit dat Hermes een harde dobber zal hebben in deze competitie. bevrijding op betere stukken toegelegd, met het gevolg, dat nu één van de grote Schiedamse amateur toneelverenigingen is, en steeds met succes haar opvoeringen geeft- Deze genoeglijke avond werd geopend door de voorzitter van de feestcommissie, de heer J. Gouka, die o.a. afgevaardigden van de Schiedamse Gemeenschap, de Nederlandse Amateur Toneel Unie en zusterverenigingen welkom heette.. Onder leiding van de heer P. Brouns en met muziek van Maarten Slavenburg en zijn ensemble werd deze zeer geslaagde avond besloten met een geanimeerd bal, dat nog tot diep in de nacht voortduurde. Op de gisteren in Den Haag op de sirriel- haen van de Laan van Poot gehouden athle- Kckwedstrijden hebben de SVV-athletea goede- resultaten geboekt. Op de 1 mile werd Hinus van Kampen tweede m de a-klasse in de tijd van 4 min. 33.6 sec. Ber'us Veldhoven liep zicJl naar da tweede plaats in de b-klasse in 4 min. 35.5 sea Op de 2 trdle werd de SW-er A. Koning eerste in 111 min. 43.8 sec. J. Smit vierde in de a-klasse en ook in de b-klasse vierde. De a-junior A. Duijm liep een uitstekende 150 m en werd tweede in 17.4 sec. Jeugdige toneelamateurs De jeugdafdeling De Dilettantjes van de toneelvereniging De Amateur brengt Zater dag II Juni a.e. 's middags om 3 uur het to neelspel in drie bedrijven „De slimme kat, die laarzen had," ten tooele in de grote zaal van het gebouw Arcade. Scheidsrechter Den Hartog leidde correct. GT8 2 hield zich tegen Barendrecht 2 kranig en had met de rust zelfs een 1—2 voorsprong, maar moest na de rust in Ba rendrecht haar meerdere erkennen. Uitslag 6—3. GTB 3—Rozenburg 2 ging niet door, daar Rozenburg verstek liet gaan. Woensdagavond besluit GTB l het seizoen 19541955 mot een wedstrijd tegen DVO '32 Op een zwaar, doch bespeelbaar terrein heeft GTB revanche genomen van de ïn Schiedam geleden nederlaag en won het Zaterdag j.I verdiend van Barendrecht met 14. Direct nadat de bal aan het rollen was gebracht, nam GTB het spel In handen. Goed gesteund door haar mlddenlinie, stelde «|j hanar voorhoede in staat 't vijandelijke doel onder schot te nemen, welke aanval gerui me tijd aanhield, zonder dat er echter doel punten uit te voorschqn kwamen. Langzamerhand wist Barendrecht zich los ie werken, maar de GTB-verdcdiging trachtte met succes het gevaar te keren. Na een half uur spelen kwam uit een overrom pelende uitval de bal bij de rechtsbuiten van GTB; deze plaatste voor de doelmond, waar uit de linksbuiten met een gericht schot zijn club de leiding gaf, 01! Kort daarna brak de linksbuiten door de verdediging heen, doch de staander bracht redding. liet ivas evenwel uitstel, daar vlak voor de rust de GTB-midvoor de linksback te vlug af was en de stand op 0—2 bracht. Ook na de rust bleef GTB heer on meester van het terrein en nadat, de rechtsbuiten met een juweel van een doelpunt het sconngsbord op 0—3 deed veranderen, schoot kort daarna de linksbin nen no. 4 in de touwen. Kort voor tijd wist Barendrecht dc eer te redden, zodat het einde kwam met een I4 overwinning voor de Schiedammers. Amigo speelde is te veel" .Drie De toneelgroep van de Schiedamse Ont spanning Vereniging Amigo, voerde Zater dagavond in Tivoli aan de Nieuwe Haven het toneelspeL in drie bedrijven „Drie is te veel" van J. Blazer Sr en Jr op. Het was jammer dat de zaai niet geheel bezet was, want het spel was zeker niet slecht. De re gie was in handen van de heer P. Burg. De avond werd geopend door de penning meester van Amigo, de heer J. Speyer, die o.a. wees op het teruglopen van het leden tal, Een gezellig samenzijn besloot de avond. In de afg "lopen week is het dan zover gekomen dat het bekend was welke teams in de finale zouden uitkomen voor de be ker. TCK moest het opnemen tegen NOAD 2 enNOADi kreeg bezoek van Ready 1. Achteraf gezien bleek de ene wedstrijd zonder spanning te verlopen terwijl de an dere wedstrijd een summum aan spanning opleverde. TCK 1 beet tegen het bezoeken de NOAD 2 fel van zich af. In deze strijd was het alleen Wim Duys die tegen Loek Verlinde succes kon boeken en zo de eet voor NOAD 2 wist te redden. Wim de Winter en Jan Plooy bleven in dit duel, waarin TCK 1 een klasse sterker speelde, ongeslagen. Zo was dus de eerste finalist voor de finalewedstrijd bekend want TCK 2 won met 8I. Het volgende duel was de wed strijd NOAD 2—Ready 1. De winnaar van deze wedstrijd bleef lang onbekend omdat de strijd lange tijd gelijk op bleef gaan. Aanvankelijk begon Ready met veel ver toon van macht twee wedstrijden in een overwinning om te zetten en zo een twee nul voorsprong te nemen. NOAD liep ech- ALBERDINGK TI1IJM GAF VLOT „PARTIJTJE POKER" De ft.K. Toneelvereniging Alberdingk Thijm gaf Zondag een uitvoering In de grote zaal van gebouw Arcade aan de Lange Haven. Het was jammer, dat de zaal niet geheel gevuld was. want wie de opvoering van „Een partijtje Poken" heeft bijgewoond, zal daar allerminst spijt van hebben gehad. Alberdlngk Thijm bracht dit komische spel van de Amerikaan Robert SmileyPeple in een bewerking van C. van Kerkhoven n.l. op goede wijze voor het voetlicht. Het stuk gaat over twee firmanten, die het niet al te best met elkaar kunnen vinden en die elkaar voor alles wat goed en slecht is uitschelden. De resp. echtgenoten gaan zich er ook mee bemoeien om de zaak meer kleur te geven. Het gezelschap speelde het stuk vlot en genoegelijk. De regie berustte bij de heer Piet Middendorp. Een geani- maerd bal met medewerking van The Blue Stars besloot deze avond. ter weer in eo na zes partijen was de stand 3—3. De volgende twee partijen leverden echter weer winst op voor NOAD. Wel won Ready de laatste partij, maar toen was het duel al in het voordeel van NOAD beslist. Het werd 5—4. Zo krijgt men dus a.s. Maandagavond om streeks half acht de finale tussen de twee teams, overgebleven van de een en veertig deelnemende teams, die nu alle door ne derlagen zijn uitgeschakeld. In de Beurs komn dus de momenteel twee sterkste club- teams van Schiedam tegen elkaar uit. TCK 1 komt uit met de volgende spelers. IV. d, "Winter, L. Verlinde en J, Plooy. NCAD 1 brengt de volgende spelers achter de tafel: C. Marijnen, J Mculdijk en D. v. d. Oever. Wie thans kennis zou willen ma ken met het spelpeil van Schiedams beste teams, die is in de Beurs van harte wel kom Dit is het eerste kor/baltwaalftal van de Sportclub Schiedam, dat gisteren door een 93 overwinning op het Rotterdamse De Spartaan het kampioenschap van de derde klasse A.Z.H. van de K.N.K.B. behaalde en daardoor naar de tweede klasse van de K.N.K.Bpromoueert. Het wordt gevormd door: staande v.l.n.r. de heren J. v. d. Tnvk, D. Vermeulen, H. Verschoor, L. v. d. Kraan, J. v. d. Kooy en J. Post. Zittend: v.l.n.r. de dames S. Knip, J. Carrière, H. Korpershoek, L. Keijzerwaard, R. Kiesling err. D. Rostrum. Ontvangst met vlaggen en muziek Het was gisteren voor de K.K. gemeente alhier een gewichtige dag. Zaterdagmorgen bad mgr J. I*. Huibers in de kathedrale ba- seliek van de Sint Bavo te Haarlem de heer Brord Rulgrok tot priester gewyd, een prachtigheid die door vele inwoners van Kethel werd bijgewoond, 's Avonds werd onze plaatsgenoot aan dc grens der gemeen te ontvangen door een hiertoe gevormd bul- diglngscomité, voorafgegaan door de harrao- nievereniging St Radboud en gevolgd door een troep ruiters. Verder liepen in deze stoet rnede de le den van verscheidene R.K. verenigingen met vlaggen en vaandels, gevolgd door een open rijtuig, waarin priester Ruigrok en zijn moeder zaten, in gezelschap van pastoor Van Kampen. Groot en algèmeen was de belangstelling toen deze stoet het dorp pas seerde, waar velen de vlag met pauselijke wimpel hadden uitgestoken. Op het plein voor het R.K. Verenigings gebouw werd de jonge priester welkom ge heten door de voorzitter van het huldi gingscomité, de heer C. Lansbergen, die hem de beste wensen overbracht namens paro chianen, waarbij hem tevens bloemen wer den aangeboden. Hierna droeg pastoor Van Kampen de priester over aan de Kerk. Om 10 uur gister morgen droeg priester Ruigrok in de pa rochiekerk alhier, onder grote belangstelling zijn eerste H. Mis op en rs avonds had een plechtig öanklof plaats. Ook op de 's mid dags gehouden receptie had priester Rutg- rok, behalve vele goede wensen verschil den cadeaux in ontvangt te nemen. Haringvisserij Op 4 Juni vertrokken ter haringvisserij: de VI. 70, schipper P. Keus. Hedenmorgen binnengekomen: VL 83, sch. L, Rog, 476 kantjes van 5 schepen; VL 50, sch, G- Woensdregt, 519 kaatjes van 7 schepen; VL 199, sch. L. Muis, 522 kantjes van 7 schepen en de VL 216, sch. A. Visser, 498 kanjes van 8 schepen. op het Gem. Sportcrrein aan de Haven- dijk, aanvang 7 uur. Mocht GTB er in slagen ook deze wed strijd in winst om te zetten, dan eindigen de geelzwarten op de vijfde plaats. Een groot aantal leden van de Lasclub Schiedam heeft Zaterdagmiddag een ex cursie gemaakt naar de Scheepswerf CockerllI te Antwerpen. Morgens om acht uur vertrokken zij in twee groepen, in totaal 8fl man, in twee bussen van het Rubensplein en het Postkantoor naar een café even buiten Breda, waar de koffie al klaar stond. Daarbij zorgden de beide chauffeurs voor handharmonicamuziek. Om tien uur zette men de reis voort en een uurtje laier bereikte men Antwerpen. Des morgens werd de stad bekeken en 's mid dags na de lunch bracht men een bezoek aan de werf, waar het gezelschap door vier gidsen, werd rondgeleid. Alles was nog in vol bedrijf, daar men hier in ploegen werkt tot 's Zaterdagsavonds tien uur. Zo konden de deelnemers hun Belgische col lega's bezig zien met het maken van schot ten voor de tankschepen; ijzerwerkers maakten spanten en buigers, spanten en schotstijlen. De voorzitter van de Schie damse lasclub, de heer Aug. Klein, dankte de vier gidsen en overhandigde hun als aan denken een geschenk. Het trof, dat er in Antwerpen, juist kermis werd gevierd. Na de bezichtiging van de werf, die om vijf uur was afgelopen, brachten de lassers nog vier uren op de kermis zoek. Om half- twaalf 's nachts keerden de bussen met de 34 lassers na een welbestede dag in Schie dam terug. Terzake diefstal van koperen kranen uit een In aanbouw zijnd schip op de werf Wilton Fijenoord werd Zaterdag door de politie aangehouden de Rotterdamse classi ficeerder L. A. G. Uit de tuin bij zijn huls in de Anthonie Muysstraat werd Zaterdag gestolen de jon gensfiets van F. A. Met een politieauto kwam Zondagmorgen om half elf op de Koemarkt door onvoor zichtig rijden in botsing de 41-jarige tim merman J. J. D. met zijn bromfiets, die werd beschadigd. Met een wond boven zijn oog werd de man per G.G. en G.D. naar het Gem. Ziekenhuis vervoerd en vandaar na behandeling naar huis. Een vrachtauto, die gistermiddag op de Koemarkt door een molorpolitieagent werd gecontroleerd, reed plotseling op de ge parkeerde motor in en beschadigde deze. De bestuurder, de 30-jarige Rottrdamse machinebankwerker J. M. v. d. V. bleek niet in het bezit te zijn van een rijbewijs en werd terzake verbahseerd. In de laadbak vervoerde v. d. V. zeven personen, die zou den gaan vissen in het Voorme kalaal, maar nu lopende hun voornemen moesten gaan brengen, daar de auto voor een technisch onderzoek m beslag werd genomen.... Door de winkelruit van de bakkerij Wij&broek op de hoek Broeraveld—Hoog straat werd gisteren geduwd de 18-jarige monteur, F. R. de B.r uit Rotterdam. Als verdacht van mishandeling werd aange houden de 19-jarige matroos M. J. S. Zijn slachtoffer werd voor zijn snij wonden ver bonden aan de politiepost aan de Buiten weg en daarna in het Gemeente Ziekenhuis opgenomen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Arendje, d- van B. J. Pil en P. J. Barvoets; Henna, d. van A. Versteeg en Ch. Degeling; Inge, d. van H. J. van Heu vels en G. Eekhof. Overleden: A. Th. G. Westerholt, P. Rebers, 59 j. i l G. Bon voor advies Ten behoeve van de Nleuwsblad- abotmé's zal onze Mode-adviseuse mor genmiddag vaa 2—4 uur wederom zit ting houden In ona gebouw Sebied&m- ievest—hoek Binnenweg, te Rotterdam, Zij verleent gratd» hulp bti knip-, naai- en pasmoellijkheden en vervaar digt patronen naar maat Onze maatpatronen worden «teeds met veel uucoea gebruikt. De prijzen van dexe patronen tljnï Mantel -3,50 Mantelpak S.SO Deux PJéow 3.— Japon 2250 Rok L Service De kledingstukken, die op deze patro nen gemaakt worden kunnen gratia worden gepast op de adriesnafddag. Ook bij het knippen vac deze patronen wordt alle mogelijke hulp verleend. Advies over goedkope patronen kunt u eveneens bij ooze Mode-advtaeiBa Inwinnen op de hierbovengenoemde uren. DE DIRECTIE. 'T WOLHUIS V. D. LEEDEN vraagt Aanmelden 's avonds van 7 tot 8 uur, Broersvest v/H M. C. DE MQOB Boerhaavelaan 34 A Schiedam, Voetverzorging. TIJDELIJK GESLOTEN WEGENS ZIEKTE

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1955 | | pagina 1