De vrouw wordt lang9 rank en breedgeschouderd Ruini 900Indische N ederlanders kwamen met de Sibajak Vrolijke inzet Vacantiebesteding Familie Doorsnee en Showboat keren terug Twee bromfietsen botsten: een dode Rotterdam—Londen binnen twee uur I Proef met uachlcafé's is geslaagd Vorantiebestedin M 5#C MAANDAG 1 AUGUSTUS 1955 PAGINA* CCHRIJFT men aan de studentcnmaal- G schappij een zeker belang toe en jeder verstandig mens, die het leven enigs zins kent- Wl dat doen dan is het de moeite 'waard te weten, hoe het op het ogenblik in de Amerikaanse studentenwe reld toegaat. Een eigenaardig artikel van de Engelse hoogFeraar John Be-a van in de Manchester Guardian, gebaseerd op de er-- varingen met een Nederlands studenten- schip, geeft een kijk op de huidige Ameri kaanse studerende jeugd, die ook voor ons interessant is- Tussen de vijftien- en twintigduizend Amerikaanse studenten maken dit seizoen een reis door Europa! Het komt op onge veer duizend dollar per hoofd, maar de Amerikanen hebben dat er voor ever om hun kinderen het oude werelddeel te laten zien. Beaven maakte de reis met een Ne derlands schip, de Waterman, die daarvoor was gecharterd en waarop zeshonderd meis jes eo tweehonderd jongens verbleven. Het was zijn derde rets van deze soort. Toen ze aen boord kwamen, werd hij ge- trotfen door de uitingen van uniform wel varen; door de zon gerijpt, met melk ge voed, door vitaminen gesterkt, niet elleen gezond maar ook hygiënisch. Be meisjes schenen alle zeshonderd naar dezelfde kap per te zijn geweest, maar bij nader inzien waren er toch enkelen met een pony of een jongenskop. Er waren geen jongens, die voorover liepen, of -die puistjes, rafe lige mouwen of slechte tanden hadden. Geen stukje kleren of geen stukje bagage deed kaal aan. De kleuren van de kleding waren levendig, bij de jongens echter naar Engelse smaak wat vrouwelijk. De uiterlijke eenvormigheid, al bijzonder genoeg, gezien de verschillen in afkomst van al deze studenten, werd geëvenaard door de overeenstemming in hun amuse ment. Zij houden van de luidruchtigste Dixleland-jazz, zij dansen de Charleston, tot ze er bijna bij neervallen, zij drinken di rect uit de fles en in hun overigens sobere liefkozingen zijn fze niet eenkennig. De JEuropeaan. die voor zo'n gezelschap col leges houdt, wordt eerst door dit alles enigszins geschokt, maar al spoedig merkt hg, dat dit optreden, geen enkel verband houdt met de ernst of het intellectuele peil van de student. Hij ziet, dat de jongen, die zo vol geestdrift van de jazz geniet, precies dezelfde is, ais de student met de glazige evangelische blik, die hem gevraagd had naar de godsdienstige toestanden in Europa. Pb* hese jongmens, die de laatste en snelste Charleston overleeft, blijkt in het college over politiek over het scherpzinnigst ver stand te beschikken. En dan maakt een meisje hear arm om de hals van een jongen los, neemt de fles van haar lippen en be wijst, eerst door de naam van het hoogst dégelijke Engelse weekblad te noemen en lafer door er stukken uit aan te halen, dat zij een. trouw lezeres is van dat ernstige blad. Slechts een zeer kleine minderheid misdroeg zich op de2e reis, maar die werd er dan ook ^erdege op aangekeken en alge meen veroordeeld, Ovetdag waren de studenten bijna ont stellend ernstig. Zij beschouwden zich bijna allen rondweg als onofficiële afgezanten van hun land. In de discussies waren-zü misachten iéts te gemakkelijk, te zeer ge- neigd om telkens de lichtzijde te zien. Nie mand, die colleges gaf, had eigenlijk tegen deze jongelui terug te vechten. Er werd veel aandacht besteed aan de vragen die hun in Europa gesteld konden worden: over het McCarthyïsme, of Amerika's be doelingen werkelijk vredelievend waren, over de rassenkwestie, over coca-colonisa- tie, over de MCarran-Walter-wet. Het viel hun nogal tegen. Waren de Europeanen zó critisch? Maar zij werden geprest naar het podium te gaan en te antwoorden. Zij deden het uitstekend. Voor McCarthy had nie mand-een goed woord. Over de afscheiding van rassen bleek een diep begrip voor de moeilijkheden van het Zuiden te bestaan, evenals waardering voor de vooruitgang in de laatste tijd. Van de McCarranWal ter Act (over de beperking van de-immi gratie) wist men bijna niets. De belangstelling voor politiek was gering. Deze jongens en meisjes hadden eigenlijk niets dan voorspoed gekend, de laatste jaren nog met stabiele prijzen. Men was tevreden. Een oudere student sneerde, dat deze generatie geen kans had gekregen om het Marxisme om zichzelf te verwer pen. „O, maar dat hadden ze", meende de hoogleraar in de geschiedenis, aan wie de schrijver de opmerking overbracht. „Ik Beef altijd objectief de marxistische, zowel als de liberale en de conservatieve kijk op elke belangrijke historische gebeurtenis". De naam van Harold Laski, die enkele jaren geleden de studenten op zo'n reis aan het debatteren bracht over de academi sche vrijheid, schijnt nu niets te zeggen. Het is vandaag in de academische wereld, wat gemakkelijker, aldus Beavan in zijn artikel, maar misschien niet zo gemakke lijk als de houding van de studenten doet veronderstellen. Wet de buitenlandse ver houdingen betreft, is de huidige student nog al nuchter-realistisch ingesteld. Over het algemeen waren, op deze reis de stu denten niet zo rad van tong over wereld problemen als dat bij vorige reizen het ge- va] was, Toch wordt de welsprekendheid nog steeds aangemoedigd, zoals bijv. ge beurde op een televisiewedstrijd, waarbij kinderen van 13 jaar debatteerden over de Russische kwestie' Op deze schepen naar Europa Is politiek echter niet meer het voornaamste onder werp. Kunst, architectuur en muziek trek ken een algemene en soms diepgaande be langstelling. De schrijver is voor zichzelf tot de slotsom gekomen, dat in deze nog steeds borrelende beschaving de oude waar den nog niet betwist worden. Merkwaar digerwijs waren deze studenten wel zeer critisch gestemd ten opzichte van hun on derwijs. waarbij echter bleek, dat de Ame rikaanse student zijn samenleving niet wenst te veranderen, ook al zou hij in een andere democratie misschien een be ter en gemakkelijker plaatsje kunnen krij gen, Maar dat laatste, de mening van de Ame rikanen over hun onderwijs, acht Kijker voor ons van minder- belang. Voor het ove rige is er reden om in de maalstroom van krantenartikelen, die elke dag over de wereld jaagt, bij dit stuk even stil te staan. In de eerste plaats acht Kijker het aantal studenten, dat zo'n reis naar Europa maakt, verbazingwekkend. Het gaat uiteraard in groot verband, het wordt in feite geregeld door een organisatie van de Verenigde Naties, maar het is en blijft merkwaardig. Waarschijnlijk hebben slechts zeer weini gen in Europa enig begrip van dit massaal toerisme en achteraf kwam Kijker bij le- ^*ng van dit artikel tot het sterke vermoe den. dat bij verleden jaar op een zeiltocht naar de Waddeneilanden wel eens uitlopers van deze studenteninvasie ergens op een grote tjalk kan zijn tegengekomen. Uit dit 3lïes blijkt, dat "een deel van de Ameri kaanse studeren-ie jeugd een grote beleng- filelhng voor Europa heeft. Deze jeugd bepaalt in de toekomst de koers van het land. Er is in Amerika altijd streven geweest om zich van Europa Biets aan te trekken. In de practijk heeft oeze gezindheid het tegen de harde feiten «oetcn afleggen, maar het Is goed, dat (Van onze moderadactrice) DARIJS, 1 Augustus. T^R BEGINT tekening-in te komen! De •*-J „presentations" van de grote modehui zen zijn thans goed op dreef en zo lang zamerhand kunnen we enig begrip krijgen van de vrouw, zoals zij er aanstaande herfst en winter uit zal behoren te zien.'.volgens de begrippen van de couturiers, die tot nu toe hun laatste vondsten, hebben getoond. Wanneer wij Dior, die vrouwentiran, die haar hele uiterlijk soms met een enkel de creet volkomen verandert, eens even buiten beschouwing laten (deze grootkunstenaar op modegebied houdt zijn geheim nog enkele dagen in. petto) kunnen we zeggen, dat dè vrouw het volgend seizoen lang, rank en breed geschouderd zal zijn. En..', vooral mag zij' geen „doorgezaagd weesmeisje" wezen, d.w.z. dat de jurk waarvan lijfje en* rok aan elkaar zijn genaaid, waarna de naad onder een. ceintuurtje wordt verborgen, heeft afgedaan. De jurk moet volkomen uit één stuk gesneden zijn. Of de couturiers hun collecties nu naamloos ter wereld zenden, gelijk Jean Patou heeft gedaan, of onder namen als „Liberté" (Vrijheid) zoals Hubert de Givenchy, Fouet (Zweep), de betiteling die we bij Lanvin-Castillo aantroffen, of ze spreken van de „Iigne telescope", een be naming die Jacques Heim bedacht of van „Or, Orient, Ligne Oriëntale" (Goud, Oos ten, Oosterse lijn), een vondst van Carven, overal treffen we dezelfde tendens aan. Eigenlijk is deze nog het minst sterk bij Carven, die verscheidene jurkjes liet zien, ogenschijnlijk deux-pièces, in werkelijkheid faux deux-pièces, omdat rok en lijfje aan eikaar waren bevestigd. Carven behoort tot de huizen die het minst naar exclusiviteit streven en het meest aan de s-maak van de grote massa willen tegemoet komen. En het ligt voor de hand, dat de vrouw niet zo gemakkelijk afstand zal doen van de deux- pièces, althans vele Nederlandse vrouwen niet, daar ze immers „afkleedt". Dc familie Doorsnee en de Showboat zul len ïn het komende winterseizoen opnieuw te beluisteren ztfn. Van de Showboat zal Mlmoza deel blijven uitmaken. deze programma's vreest men blijkbaar nog niet Voor inzinkingen. Karei Prior peinst over de nieuwe Showboat. door een beter inzicht hetzelfde wordt be reikt. gesteld dat dc feiten in het eerste decennium door een ontspanning in de we reldpolitiek wat minder hard mochten spre ken. Daartoe kunnen deze georganiseerde re.zen veel bijdragen. Tenslotte is ook verrassend de mengeling van de dodelijkste ernst en de hevigste uitgelatenheid, waartoe deze jeugd in staat blijkt te zijn. Het meest hoopgevende ech ter is de openheid, de sterk positieve in stelling, die de nuchtere Engelsman bij deze jeugd heeft ontdekt een instelling, die eigenlijk precies klopt met wat onze cor respondent te Genève bij Eisenhower had opgemerkt, en die daar voor de Russen blijkbaar ook niet verborgen is gebleven. KIJKER De Givenchy Intussen heeft Hubert" de Givenchy zijn kans schoon gezien om een goede beurt te maken bij de rasechte Farisienne. Hubert de Givenchy, die het vorige jaar de deux- pièces hog als het ideaal pousseerde, die zelfs het mantelpak voor de deux-pièces wilde laten wijken, heeft van de nieuwe lijn gebruik gemaakt om het eenvoudige zwarte jurkje in ere te herstellen. Want wat is een. Farisienne, die niet zo'n een voudig, maar toch wel chic zwart jurkje an haar garderobe beeft? Immers niets! Voj- gens haar haalt een zwart deux-pièces het niet bij het simpele, bijna rechte gladde jurkje, dat gemakkelijk met allerlei kleine accessoires in iets bijzonders en telkens iets anders bijzonders kan worden omgetoverd. Wel, Hubert de Givenchy heeft het haar hergeven. Vóór alles echter propageert hij bewe gingsvrijheid voor de vrouw. Het corset met baleinen heeft hij in de ban gedaan en hij heeft er tets voor in de plaats gegeven, dat hij „collant" noemt in het Frans, hetgeen hij ten behoeve van zijn uitgebreide Ameri kaanse clientèle in het Engels „the shape", de vorm, noemt. Het is een geval, dat enige vorm aan het lichaam geeft zonder het te persen of te knellen en dat men de gehele dag door, nok onder gewone jurkjes, aan kan hebben. Ook de stoffen die hij gebruikt zijn soepel en allerlei oude paardjes heeft bij van stal gehaald: alle mogelijke soorten crêpe en laken heeft hij verwerkt en als garnering dient veel borduursel. Wat de kleuren betreft, geeft hij naast zwart veel sombere tinten: marron, beige, topazes bru- lées en topazes fumées {gebrand en berookt topaas). Heim Opk Heim houdt zich aan zwart en don kere tinten (met afwijking van het vlam rood, wat we in enkele toiletjes zagen ver werkt), n.l, donkerbruin en mosgroen, Ook Heim houdt zich aan de rechte lijn, al wordt deze soms onderbroken door een bolero-effect, dat wij zelfs op een enkele jas aantroffen. Voorzover de jassen vrij ruim zijn, vallen ze toch recht, maar ook het getailleerde redingote-model vond een plaats in deze collectie. Ten einde de brede schouder te verkrijgen, waren de mouwen soms met ruimte ingezet. Als nieuwigheid zagen we avondjurken met mouwen. Hoe wel het mantelpak deerlijk in het gedrang komt nu jurken-uit-één het wachtwoord is, zagen we bij Heim toch veel mantelpak effecten. Ogenschijnlijk droeg een manne quin een mantelpak, maar in plaats van de traditionele rok-en-blouse was onder het mantelpak een gehele jurk van dezelfde stof als het taiileurjasje verborgen. Maar veel complets zullen bestaan uit jurk met lange, driekwart of zeven achtste mantel van dezelfde stof. "WASSENAAR, 1 Aug. De adjunct-di rectrice van. het Roode Kruis ziekenhuis in Den Haag, mej. E- D. Baker van Delden, 52 jaar, is Zaterdagmiddag te Wassenaar, op een bromfiets op het fietspad langs de rijks weg ter hoogte van de Klein Persijnlaau, in botsing gekomen met een andere, door een militair bereden bromfiets. Mej. Baker van Delden is des avonds aan de gevolgen van de val overleden. ILurhtdienst op Engeland begint 1 niet vóór Juni 1956 In aansluiting op ons bericht van j.l. Za- I terdag, dat de Engelse regering toestem- Imlng heeft verleend aan Air Charter Ltd en East Anfflian Flying Services vaste viiegdiemten op Rotterdam te openen, mits ook de Nederlandse regering vergunning geeft, deelt ome correspondent te Londen mee, dat aldaar wordt aangenomen, dat de diensten niet vóór Juni 135fi zullen kunnen beginnen. Alles zal afhangen van het viieg- veld-Zestlenhoven, dat in zijn huidige vorm Jte gering van afmetingen Is. Air Charter Ltd zal waarschijnlijk met Bristol Freigthers gaan vliegen. Deze kun- |nen per toestel 2 auto's en 32 passagiers ver- ■voeren. De viiegtijd Southend—Rotterdam ■bedraagt voor Bristol Freighters 1 uur en ■20 minuten. Air Charter is van plan zijn ■vrachtdienst met twee vluchten per dag tc ■beginnen. East Anglian Flying Services, die, zoals ge- I meld, zich zal toeleggen op het vervoeren I van passagiers, zal de te vliegen afstand in minder dan L uur kunnen afleggen; gevlo- gen zal worden met de HaviJland Doves. Zo- I dra de spoorlijn SouthendLonden zal zijn 1 geëlectrificeerd er komt een. station op 1 bet vliegveld Southend zal de reis Rot- terdam—Londen minder dan 2 uur duren. Ter vermijding van misverstand zij er op gewezen, dat de thans geprojecteerde groot ste van het vliegveld-Zestienhoven niet 800 bij 8000 m is, zoals Zaterdag abusievelijk 1 werd geschreven, maar 800 bij 800 m. Vergunningen Morden automatisch verlengd Een jaar geleden ging men er te Rottcr- 1 i?, t,oe 0VCI" nachtvergunningen voor I cafe s in le stellen. Voor dancings was I reeds sinds langere tijd de mogelijkheid I aanwezig tot 's morgens «Huur geopend te blijven. Eén van de voorwaarden voor het ver krijgen van een nachtvergunning was de aanwezigheid van „levende muziek". De burgemeester stelde een proeftijd van een jaar vast, in welke tijd zou kunnen worden nagegaan hoe het systeem in de praktijk werkte. Gisteren was de proeftijd om en volgens de Politie kan niet anders worden, gezegd of de nachtzaken hebben, vooral bij de vreemdelingen, in een behoefte voor zien. De proef wordt als geslaagd beschouwd, zo vernemen svjj verder, zodat de twee groepen café's, dagzaken en nachtzaken, gehandhaafd zullen blijven. De vergun ningen van de nachtzaken worden auto matisch verlengd. Er zijn op het ogenblik ruim vijftien van zulke vergunhingen in omloop. Dan zijn er nog de dancings, zodat in totaal ruim twintig zaken tot 4 uur 's morgens zijn geopend. Tragische gasverslikking DEN HAAG, 1 Aug, De 76-jarige me vrouw A. H. R.M. uit de Wolmaransstr. te Den Haag, is Zaterdag op tragische wijze om het levPTi gekonien. De dame, die slecht ter been was en ook niet al te best meer kon zien, kwam ïn baar keuken te vallen, waarbij zij de slang van het gascomfoor trok. Daar zij niet alleen meer kon opstaan, kwam zij door gaatverstikking om het le ven. Toen 's middags haar dochter thuis kwam, vond zij haar moeder levenloos lig gen. De ambtenaren van de ^afdeling Bijzon dere Maatschappelijke Zorg van het mi nisterie. van Maarschappeljjk Werk kregen de handen vol werk, toen Zaterdagmiddag het m.5. Sibajak van de Kon. Rotterd&m- sche Lloyd ïn het vaderland terugkeerde. Om nog maar te zwijgen van wat er al ver zet was voordat de 913 passagiers In Dja karta aan boord kwamen. Want slechts 127 van de repatriërenden konden in Nederland een eigen adres opgeven; alle andere moesten door het ministerie aan huisves ting worden geholpen. Het heeft uiteraard nogal wat moeite ge kost om al die Indische Nederlanders van de Sibajak een dak boven het hoofd te ge ven. Het is nu eenmaal vacantietijd, met als gevolg, dat tal van hotels en pensions, die voor inkwartiering" geschikt waren, tjok vol met gasten zaten. Nietemin is het mi nisterie er in geslaagd in. 90 hotels plaats m vinden. Met 26 bussen werden de passagiers in de loop van de middag naar hun voorlo pige bestemming gebracht. De bussenkara- vaan deed daarbij 73 verschillende gemeen ten aan. Geen inkomen Moge het dan al zó zijn, dat de meesten niet over onderdak beschikken, het meren deel van de Sibajak-passagiers kwam bo vendien zonder kleren, geschikt voor ons land en zonder enig inkomen aan. En het is alweer het ministerie van Maatschappe lijk Werk, dat, in samenwerking met de Rijksarbeidsbureau*:, een oplossing voor de daaruit voortvloeiende moeilijkheden moet zoeken. Dat werk zoeken gaat meestal vrjj vlot, al zou het onjuist zijn te veronderstel len, dat de uit Indonesië komende Neder landers in ons land topfuncties krijgen te vervullen. Over het algemeen wordt hen oen eenvoudige administratieve baan aan geboden, die overigens geheel in overeen stemming met hun opleiding is. Zestig per cent van hun netto-inkomen wordt meteen ingehouden als pensiongeld, dat zij betalen, zolang zij van Rijkswege onderdak hebben. BLINDE PASSAGIERS Dr P. C. Kraan, een chirurg uit Vlie ringen, heeft als waarnemend scheeps arts de gehele rondreis met de Sibajak meegemaakt. Eerst voer hij met emi granten naGr Australië, om van daaruit naar Indonesië te reizen en vervolgens via Soerabaya, Semarang en Djakarta de terugreis te~aanuaarden. Onderweg verloste dr Kraan met goed gevolg vier passagiers van ïtun blinde darm- In Suez* kreeg de Sibajak een blinde passagier aan boord: een soldaat tian het Vreemdelingenlegioendie er even wel niet in geslaagd is Rotterdam te bereiken. 7n Port Said werd hij van boord gehaald. Pit ia dus Holland... Over het geheel genomen komen zij na een jaar voor een eigen woongelegenheid in aanmerking. Bijna 400 passagiers kregen een kledingpakket. Een misvatting Het valt op, dat de meeste repatrierenden (n de veronderstelling leven, dat zij het m Nederland financieel beter zullen krijgen dan zij het in Indonesië hadden. Helaas moet maar al te dikwijls blijken dat die veronderstelling op een misvatting doelt. Niettemin blijft de stroom van Neder! and- gangers aanhouden. Hun vragend naar de motieven die hen naar ons land brachten, blijkt, dat zij het aan de ene kant in Indo nesië steeds moeilijker kunnen rooien, om dat aan Indonesiërs boven Nederlanders de voorkeur wordt gegeven, en dat zij aan de andere kant naar Nederland willen omdat zij daar familie hebben. En die familieband spreekt bij onze landgenoten in Indonesië veel sterker dan bij de doorsnee Nederlan der die hier geboren en getogen is. Een en keling repatrieert ten. slotte omdat het le ven hem ondragelijk wordt gemaakt. Zo troffen we ook aan boord van de Sibajak Nederlanders, die regelmatig dreigbrieven ontvingen met de „goede raad" het land te verlaten,... ïn ern iveruclvrmd vim charme en gratie luidde de Baskische dansgroep „El or kt" de Rotlerdamsc Vacanliebesteding in. Toen de Twentenaren. kwamen dansen vroegen se medewerking van een paar stevige Rotterdammers. Die kregen ze 'O Schuring had uil Enschede een presentje voor de burgemeester meegebracht. jvnp keken de ogen uit. Basken. Twentenaren en Rotterdammers hebben Zaterdagmiddag, tot groot plezier van duizenden toeschouwers, voor het Stad- hois aan de Coolslngel het eerste program ma van de Vacartïebesteding voor hun rekening genomen. Een programma dat er waarlijk wel wezen mocht en dat door de burgemeester, G. E. van Walsum, na een inleiding door de heer J. van Katwijk, werd geopend roet een korte toespraak, waarin hfj ondermeer constateerde, dat de buiten landers meer belangstelling voor E55 aan de dag leggen dan Rotterdammers.-.. En waarin hjj over de door de Raad voor de Lichamelijke Opvoeding georganiseerde "Vacanliebesteding opmerkte, dat de activi teiten zeer de moeite waard mogen heten. Drie weken lang zal men de gelegenheid hebben om te constateren, dat daarmee geen woord te veel is gezegd. Er is Iedere dag voor iedereen wel wat te beleven. De Baskische balletgroep „Etorkl", die ook op Unifesti al zo veel succes oogstte, was de eerste groep medewerkenden, die op het podium verscheen. En wel met een serie oorlogsdansen, die in haar rhythme en pas sen een grote originaliteit vertoonden. Geen wonder, dat de duizenden achter de hekken werden meegesleept door het enthousiasme waarmee deze ras-dansers in hun typische klederdrachten hun programma brachten en geen wonder ook. dat de Basken na hun optreden verrukt waren over het mede leven van de Rotterdammers. Bij dansen alleen bleef het overigens niet, want Polentzi Gezala had zijn Txister mee gebracht. een fluit van zeer oude oorsprong, die doorgaat voor het mooiste Baskische instrument en bijzonder virtuoos werd be speeld. Om het Rotterdamse publiek ten slotte nog te laten kennismaken met de meest populaire dansen uit Baskenland, voerde ..Etorki" in een wervelwind van charme en gratie de Fandango en de Arin Arin uit, volksdansen, die op geen feest programma van de Basken mogen ontbre ken. Maar het waren uiteraard niet alleen buitenlanders, die deze "Vacantiebesteding kwamen inzetten. Uit Enschede waren de Enscheder Spoilers en Daansers „De Krek kei" gekomen en uit Haaksbergen de Ven deliers van de plaatselijke schutterij. Aan leider Theo Schurink uit Enschede was overigens niet te zien, dat hij behalve dan ser ook nog electricien is en dat nog wel voor het grootste deel van het jaar. Zijn pas kwam er oij om het te bewijzen: „Wo zijn hen gewone mensen", verklaarde hij kwasie ernstig ..en dat zwarte boerenpakje van vanmiddag, gaat morgen de mottenbal- ïen weer in". „En die fraaie wandelstok?" vroegen we. „Die krijgt burgemeester Van Walsum.straks", vertelde de heer Schurink, f En dat gebeurde ook. Dat „spóllers en daansers" spelen en dansen laat zich gemakkelijk raden, en hoe goed ze dat doen was alleen al te horen aan het enthousiasme, dat Zaterdagmiddag - op de Coolsiogei heerste. Driekusman. J Rïepe Gcrste en Pot met Boonen gingen er allemaal als' koek. in en toen later voor het - dansen van de Hoksebarger Rotterdammers nodig waren, nad geen van de Twentenaren moeite om een partner te vinden. De Haaksbergers dansten dan niet, zjj kregen toch ook hun deel In het applaus, v dat die middag niet op scheen te kunneu. Maar daarvoor speelden ze dan ook bijzon der kundig met hun vendels. Het was een boeiend schouwspel. Hoe die Enschedeeèrs over Rotterdam denken? „Fantastisch, wat een publiek", zeiden er een paar. „Een week of wat ge leden gingen we naar een stadje, dat be kend heet te staan om zijn leut, maar het- werd een grote sof. De mensen kwamen met los. In Rotterdam is dat anders ge weest, We hooen noe eens terug te komen. Wij hopen dat ook De Politieharmonie vereniging ..Herman dad" zorgde voor goeue marsmuziek. Dat zijn wc« trouwens van hen wel gewend.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1955 | | pagina 1