een goed bed een echte Leidse deken een prachtige zijden deken Wethouder Van den Berg lichtte gemeenteproblemen toe Poëtisch „Oponthoud" bij de gulden NV V-Bestuurders RMANSYL 78. Andere plaats voor het nieuwe stadhuis „Er is veel geld nodig voor de in nood verkerende medemens Jubilerende sportieve politiemannen Brabantse sfeer in het Passagetheater Voor CADEAU 'nze óucceó aanbieding STALEN SLAAPKAMER f 135.- DE SCHIEDAMSE MEUBELBEURS li Principieel geluid Gemeente leent veertien miljoen gulden AT AAR. ANNEER Geslaagde feestavond Morgen Munpumdag in Stedelijk Museum KIEI1VTJES 50 VRIJDAG 21 OKTOBER 1955 ROTTERDAMSCK NIEUWSBLAD PAGINA Jf Redactie en Hooidagrentschap: Broersveit 3, tel. G8091 In de vergadering van de Chr, Hist. Kiesvereniging Groen van Prinslerer, donderdag avond gehouden in gebouw Irene, kwam na afdoening der huishoudelijke zaken het beleid van B. en W. ter sprake, alsmede de gemeentebegroting. Het is bjj deze kiesvereniging een vaste traditie, dat de C.H. gemeenteraadsleden en wethouder, de heer Tb, L. J. v. d. Berg, een gelegenheid kragen hun arbeid toe te Hcht en- Het is een blijk van de goede democratische traditie dezer vereniging dat vragen kunnen worden gesteld en wensen naar voren gebracht. Zo vroeg thans een der leden naar de samenwerking tussen de gemeentediensten, welke naar zijn mening niet goed is. Hy voerde als voorbeeld de Tuinlaan aan, waar men nu al 29 weken bezig is. Indien de ploegen groter zouden zijn, waren de gemeentewerklieden wellicht ïn staat hun opdrachten sneller uit te voeren. Een belangrijke vraag was ook het bejaarden- vraagstuk, dat het vorig jaar zoveel stof deed opwaaien. Waarom, zo vroeg een ander lid, wordt thans niet gewerkt aan het stadspark, dat wy In ruil zouden krijgen voor het Sterrebos. meente aan rijks voorschriften gebonden en ook voor haar geldt „dat men niet mag dringen rondom de voedertrogder arbeids krachten". Er is geen sprake van dat po litieke kleun bij benoemingen de doorslag geeft. Te slecht voor stal Interessant was een opmerking over het principiële geluid, dat de CH-fractie krach tens haar beginselen bij de behandeling der begroting zou moeten laten horen. Als voorbeelden noemde deze vraagsteller de zondagsrust en de zelfstandigheid der ge meente, alsmede de particuliere woning bouw. "Gevraagd werd of het tempo van de woningbouw wel rekening hield met het grote woningtekort. Zoveel vragen dus, dat er vele avonden als deze mee gevuld kun nen worden. Nog één vraag van bijzondere betekenis: waarom vertrekken zovele be kwame ambtelijke krachten uit Schiedam? Is er te geringe promotiekans of is de fi nanciële basis hier onvoldoende? Of wor den de beste mensen gepasseerd om partij politieke motieven? Een zware taak "Wethouder Van den Berg had geen. ge makkelijke taak om alle vragen te beant woorden. Hij richtte zich in de eerste plaats met een waarderend woord tot de secre taris, dhr. M. H. Gotink. die Schiedam gaat x-erlaten en dus het secretariaat der ver eniging niet langer behartigen kan. Voortgaande waarschuwde spreker, dat hij niet voornemens was het beleid van B. en W. in deze vergadering te verdedi gen, Het college is uitsluitend verantwoor ding schuldig aan de gemeenteraad. In ver band met de ziekte van de heer Van Kin deren roemde hij het feit, dat de heer Sabel diens taak vier maanden lang op zo uit stekende wijze heeft behartigd, naast zijn toch al zo belangrijke eigen, werk als wet houder van Onderwijs. Spréken is zilver Wat betreft het eigen gelald der- CH- fractie wees spr. er op, dat er in bet werk van de gemeenteraad in de na-oorlogse ja ren grote veranderingen zitfn gekomen. Men werkt thans efficiënter dan voorheen. Er bestaat een stilzwijgende afspraak om zich in de raadszaal te' onthouden van wUd- 1 op en de beginselverklaringen. Ook voor de CH-fractie is dus grote zelfbeperking ge wenst. Toch streven de CH-raadsleden er naar hun Christelijke levensbeginselen ïn hun persoonlijke houding tot uiting te brengen. Ten aanzien van het stinkende water der Schiedams e grachten merkte de wethouder op, dat nog steeds de Lange Haven, de Tuinlaan en de Noordvestsingel op de ha ven lozen. Ook heeft Schiedam voor een deel boezemwater uit de polder, dat hier reeds sterk verontreinigd arriveert. Het is ovirgens een probleem dat de voortduren de zorg der gemeente heeft. Er zijn ette lijke miljoenen in de gemalen gestoken, die de taak hebben het rioolwater in de Maas te lozen. De vraag is of wij hiermee nog lang kunnen doorgaan. Naar spr.'s mening za! er in de toekomst een Installatie moe ten komen, die het water zuivert voor het in de Maas vloeit. Veel zal overigens ver béteren als de nieuwe sputsluis gereed is. Spr. verdedigde op een desbetreffende vraag ook het gemeentelijk beleid t,a.v. industriële vestigingen. Bij uitgifte van de beschikbare grond streeft de gemeen te naar begunstiging van de kleine in dustrie. Zo wordt op het ogenblik on derhandeld over de vestiging van een hêhangselpapierfabriek. Schiedam groeit meer en meer dicht: de 20 ha, die de N.V. Excelsior nodig zou hebben gehad, indien zij haar nieuwe bedrijf hier had kunnen onderbrengen, kan nu worden uitgegeven aan een verscheidenheid van kleinere bedrijven. Tuinlaan beter licht De Tuinlaan leverde de gemeentedien sten allerlei complicaties op, gezien de vele bedrijven waarmee rekening moet worden gehouden. Het was onmogelijk deze straat in haar geheel en tegelijk onderhanden te nemen. Bovendien, en dit was een humo ristische noot, heeft de gemeente t.a.v. de Tuinlaan het beroemde particuliere initia tief in de arm moeten nemen: het werk aan de Tuinlaan is wegens personeeltekort "itbesteed en de uitvoerende firma kampte pk met personeelgebrek. Tenslotte heelt gemeente, misschien wat laat, opdracht geven dat de Tuinlaan van een nieuwe raatverlichting voorzien moet worden, 'er drie weken is overigens deze straat eel gereed. Wethouder Van den Berg gaf nog uiting zijn grote waardering voor Schiedams btenarencorps, dat met veel animo "Wat de salariëring betreft is de ge- De N.V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten te 's-Gravenhage heeft zich bereid ver klaard aan de gemeente Schiedam voor het kalenderjaar 1956 een crediet te verle nen van 2!A miljoen voor gewone uitga ven en voor kapitaalsuitgaven. Verder is er de mogelijkheid om van de Amsterdamsche Bank "N.V. te Amsterdam een krediet op te nemen van 2 miljoen gulden, eveneens voor gewone uitgaven cn voor kapitaalsuitgaven. Beide leningen gaan op de voorwaarden van de bestaande rekening-courant overeen- Jeomst. Verder kan ter voorziening van de be hoefte aan vlottende middelen een bedrag van 12 miljoen worden opgenomen in de vorm van kasgeldlenmgen. Rekening wordt gehouden met de mogelijkheid, dat in het jaar 1956 tijdelijk enig kasgeld overtollig is. Dit zal dan worden belegd op daarvoor pas sende wijze tot een totaal van hoogstens 2 miljoen. B- en W. stellen de raad voor tot overeenkomsten in bovengenoemde zin te besluiten. Wat de woningvoorziening betreft ziet het er wel naar uit dat er in het komende jaar op dit gebied veel goeds zal gebeuren. Spr. geeft echter toe, dat er nog heel wat krotten zijn, waarin men nog geen paard zou willen stallen. Maar helaas betekenen ook deze slechte woningen voor de huisves ting der bevolking een belangrijke post. Voor de aanleg van de nieuwe toegangs weg bij de Laan ons Genoegen heeft het Rijk een vervangingscontingent van 8Q woningen verleend. Schiedam heeft zojuist 60 oude woningen gekocht, waaraan 21.000 gld. besteed moeten worden, voor ze weer bewoonbaar genoemd mogen worden, maar dan zijn ook weer zestig gezinnen behoor lijk gehuisvest. Bij de industrie is goed be grip voor de moeilijkheden inzake de wo ningbouw- Van die kant kan volle mede werking worden verwacht. □ok de Vijfsluizenbrug kwam ter sprake. Blijkbaar hebben de besprekingen over dit gevaarlijke verkeersobstakel tussen Vlaar- dingen en de gemeente Schiedam eindelijk een gunstig resultaat opgeleverd en op dit punt komt dus weldra verbetering. Spr, wenste echter uitdrukkelijk te laten uit komen, dat er te dezer 2ake geen wrijving tussen de Vlaardingse burgemeester en Schiedam is geweest, Park bij Kethel open? Wat het stadspark bij Kethel betreft, is er wellicht een mogelijkheid om althans een deel voor het publiek open te stellen. Het probleem zal in studie worden geno men. Maar als geheel moet dit project blij ven liggen tot er weer arbeidskrachten be schikbaar zijn, hetgeen misschien wel een voordeel is. De sportvelden moeten voor gaan, in hoofdzaak omdat huisvesting en industrie aan de bestaïyide sportvelden be hoefte hebben. Zwembad in de Gorzen Het stadhuisplan zal naar spr.'s mening over vjjf jaar tot uitvoering zijn gekomen. Komt het voor die tjjd niet klaar, dan is het misschien gewenst om naar een andere plaats om te zien, geschikt om een stadhuis te bouwen. De wethouder besloot met de medede ling, dat een poging zal worden gedaan om in de omgeving van de Gorzen een zwemgelegenheid te maken, ter vervanging van het verdwijnende zwembad aan de Maas. VRIJDAG 21 OKTOBER. Ger. Jeugdhuis: 7—11 uur, bazar Bartimeüs, Irene: 8 uur, pers.ver. Gusto muziek en voordracht. Museumaula: 8 uur, concert Obrecht voor Museumvrienden. Oud-Kath. Pastorie, (Dam 30): a uur, causerie pastoor M. Zwart. ZATERDAG 22 OKTOBER. Schooltuinen (Vlaaiutngerdijkl: 3 uur sluiting en diplomauitreikirtg. Ger. Jeugdhuis: 12.30—11 uur bazar Bartimeüs JuHanakcrk: 6 uur Cnr. film actie met „Ik ben met u". Volksgebeuw: S uiir Amigo met „Het witte legioen". Musis Sacrum: 8 Uur Pers.ver. Roelants, feest avond. bal na. Arcade: 8 uur Padvmdersgroep de Trekvo gels, feestavond, bal na. Blauwe Huls: a uur VARA-televisiectub, Sportfondsenbad: 8 uur zwemwedstrijden. Marijke: s uur Reisver. Harmonie, contact avond. Liberty: 8 uur Hengelsport ver. Schiedam en Omstreken, contactavond. Tlvoli: 8 uur Pers.ver. Breeuwwerkfabriek, cabaret en bal. Openhaar dansen: 8 uur bij Sitton. BIOSCOPEN Pass?ge Theater: Heden 7 en 9.15 uur, zater dag en zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, maan dag tot en met donderdagmiddag i, 7 en 9.15 uur: „On the waterfront" (18 j.). Monopole Theater: Heden 2, 7 en 9 uur, zater dag en zondag 3, 5, 7 en 9 uur, maandag al leen 2 uur: „Nachteskader" (14 j.); dinsdag tot en met donderdag 2, 7 en 9 uur: „Vrou- wenkooi" (18 jaar). „Deze bazar vestigt de aandacht van de be volking op het blindenvraagstuk en dat Is goed, want er is geld nodig voor de in nood verkerende medemens Deze woorden sprak burgemeester J. W. Peek in lijn openings rede donderdagavond op de door het comité Schiedam van het chr. Blindeninstituut Bartimeüs te Zeist in het Gereformeerd Jeugdhuis georganiseerde bazar ten bate van dit instituut. Burgemeester Peek zei o.m. dat het er om gaat de blinden de eerst schreden op de moeilijke weg wat gemakkelijker te ma ken. Er is nog altijd een grote groep, die medisch niet, of vrijwel niet geholpen kan worden. Tot besluit van zijn toespraak hoopte spr. dat de bazar de belangstelling mag onder vinden die zij verdienCzodat de uitbreiding van de scholen eft internaten in Zeist spoe dig voltooid kan zijn. Voordat burgemeester Peek deze ope ningsrede uitsprak, had de voorzitter van het Bazarcomité Schiedam, de heer "W. C. Mudde de samenkomst met een kort woord ingeleid. De penningmeester van het insti tuut te Zeist, de heer W. van iïaaften, uitte vervolgens een lofwoord op de stad Schie dam, welke hij één van de grote steunpila ren van Bartimeüs noemde. De bazar zelf is werkelijk alleraardigst en groots opgezet. Men kan er te kust en te keur gaan, wat zowel levensmiddelen, textiel, huishoudelijke artikelen enz. be treft. Er zijn ook veel attracties. In de eer ste plaats is er de knusse foyer, waar men DE BIJ UITSTEK socialistische toneelschrijver van ons land was niet A. Ml de Jong, wiens bewerkte „Flierefluiters oponthoud",de Theatergroep De Verenigde Spelers gisteravond in een uitverkocht Passagetheater voor de gulden N.V.V.-Bestuurdersbond opvoerden. Dat was ln eerste instantie Herman Hejjermans, de schrijver o.a. van het vorige jaar voor deze organisatie vertoonde „Beschuit met muisjes" en in feite de enige dramaturg van internationale betekenis, die ons land tot nu toe 'heeft gekend. Maar wat Hejjermans met al zijn rauwe en succesvolle „aan de kaak stellen"" en ondanks hard nekkig pogen bleef missen, omdat hjj als realist dat vermogen niet bezat, dat was de veel gematigder A. M- de Jong bijna letterlijk aangeboren: poëzie. Ook al schreef De Jong proza, dan was nog zijn proza in hoge mate dichterlijk. Maar toneelbewerkingen van dat genre stellen hoge eisen aan schr|jver èc aan spelers. Nog te Veel fragment „Flierefluiters oponthoud" bleek aan die hoge eisen niet te kunnen voldoen. Als stuk kleefden er nog alle bezwaren, aan, de meeste romanbewerkingen eigen: teveel te vertellen In bijna louter dialoogvorm en dies te weinig handeling. Bovendien is het oorspronkelijk gegeven ontleend aan een tetralogie, de „Merijntje Gijzen" cyclus, en de intriges bleven dan ook te zeer frag mentarisch en zelfs onuitgewerkt. Immers een goed dramaturg, wat De Jong (ook hierin antipode van Heijermans) tdet was, zou stellig bijvoorbeeld de onmogelijke liefde tussen de zwerver pur-sang Fliere fluiter en de hokvaste Marjanne (Besjoane) niet zo plotseling hebben vergeten, maar liever niet hebben aangeroerd. Men kan rustig aannemen, dat De Jong, die in 1880 in. Noord-Brabant werd geboren cn veel eigen jeugdherinneringen in zijn verhalen ver werkte, in verscheidene van zyn figuren eigen trekken verborg: de goedheid van de pastoor, het levensblije van de gelukszoeker Flierefluiter, de ongekunsteldheid van. Merijntje^ Zij werden tot begrippen in ons volk, dat in 1943 met ontzetting vernam van de lage sluipmoord der bezetters op deze kunstenaar, die in Flierefluiter een rijpere Tijl Uilenspiegel had laten herleven, in zijn pastoor een Guïdo Gezelle en in Merijntje menigeen van zijn lezers zelf. Veelbelovend spel /""IF DE NW.V.-ers zich dit alles gister- avond bewust zijn geweest, is ectt in wezen onbelangrijke vraag, Toor hen gold in de eerste plaats het amusante spel dal ze zagen cn dat «e achteraf waarschijnlijk niet graag zouden hebben gemist. De Ver enigde Spelers werkten met zulk een aan stekelijk enthousiasme, dat weldra zaal en toneel een geheel voTiaflen en goed op el kaar reageerden. Dit nieuwe gezelschap nu ruim vijf maanden oud van jonge Amsterdamse beroepsspelers gaf goed, veelbelovend zelfs cn verstaanbaar spel, waarmee zii. 20 doorgaande, zich allengs wel naast Studio en Puck een eigen plaats in ons toneelbestc] zullen weten te veroveren, evenals daarmee de zozeer begeerde subsidie. Men zou hen graag in een beter stuk eens willen beoor delen, al was gisteravond de opgave -overi gens niet zo eenvoudig. Zij slaagden erin te bewijzen dat poëzie op het toneel, ook als ze niet zo concreet en sterk is verwerkt als bii een Shakespeare of Fry, bestaansrecht en levenskansen heeft, óók bij een minder frequent schouwburgpubliek. De Jongs zwakke stuk werd aanvaardbaar, juist dóór die goed begrepen en gerealiseerde poëti sche constellatie, Poëzie was alom: in de kibbelpartijen der kinderen, in Fliereflui ters premitleve pan-theïsme („Ik zie Hem elke -dag, in -de natuur, de blauwe lucht, de vogels"), in de sfeer van da pastorie-zieken, kamer, in het zachte, zangerige Zuidneder- landse dialect. Aan een weinig charge mag men niet voorbijzien: Flierefluiter en Jans konden wat hebben, evenals aan de meer Vlaamse dan Brabantse uitspraak: het was niet hinderlijk. Gerard Schild als de levens kunstenaar Flierefluiter werd hoe verder het stuk vorderde steeds levensechter; nle- BROMFIETSER OVERREDEN Toen hij uitweek voor een aan de linker kant van de weg uitstappende bestelauto- chauffeur, T. H. S. F. van S. uit Rotterdam, werd vanmorgen omstreeks halfelf in de Gerrit Verboonstraat te Schiedam de 65- jarïge sigarenwinkelier P. S. van de Broers- vest op zijn bromfiets gegrepen door een passerende vrachtauto met aanhangwagen, die bestuurd werd door de Rotterdammer L. de B. P. S. kreeg een wervel fractuur, rugwond en inwendige bloedingen. In zorg wekkende toestand is hij door de GG en GD naar het Gemeenteziekenhuis te Schie dam gebracht. De commissaris van politie verzoekt ge tuigen van het ongeluk zich bij het hoofd bureau te willen melden. man zal zijn „oponthoud" als koster bij „meneer pastoor" hebben betreurd. Gerrit t.indenberg, tevens algemeen leider van van August van Zuylen op haar repertoire van dezelfde schrijver op haar repertoire heeft staan), maakte een heerlijke creatie van deze laatste figuur, overtuigend in de sterfscène vooral door een sympathieke soberheid. Ook Wies de Wind als Marjanne toonde acteursbloed ïn de aderen te hebben, even als Jeanne Hunsche—Verkade als Jans. Jeanny van Wely was de jonge Bloze- kriekske, aan wie regisseur Henk Schaer menige grappige scène had gegeven met Detlev Pols als Merijntje. Voor costumes bleek Marja Lemalre meer oog te hebben dan voor décors, die wel wat erg schematisch opgeschilderde vouwblaadjes bleven in dit door de spelers zo goed getypeerde Brabantse dorpsmilieu In het kader van het gouden N.V.V.- jubileum had voor de aanvang van deze geslaagde avond het bestuurslid B. v. d. Berg van de A.N.M.B. (bij ontstentenis der N.V.V.-bestuurders. momenteel voor stu die op het Troelstra-oord) een blik laten gaan over de 50 jaren historie der Be stuurders bond, wat er al zo werd bereikt en waaraan (vakantie-regelingen J) nog wordt gewerkt. j. Ev. ZWEMCOMPETITIE GAAT VAN START Naast de waterp oio competitie organiseert de zwembond voor Rotterdam en Omstre ken, een onderafdeling van de Koninklijke Nederlandse Zwembond, ieder jaar weer een zwemcompetitie waarin het niet om de individuele prestaties gaat maar om die van de vereniging als totaal. Deze wed strijden zijn verdeeld over de overdekte baden van Rotterdam, tweemaal Dordrecht, Vlaardingen en Schiedam. Het programma is iedere keer weer anders, zodat een zeer uitgebreid programma verwerkt kan worden. De eerste van deze vijf avonden heeft zaterdagavond plaats in het Sportfondsen- bad en vangt aan om 7.30 uur met een in teressant programma, EXAMENS Rotterdam (klinische hogeschool). Ge slaagd voor het artsexamen de heer F. L. J. Sondermeijer uit Schiedam. „De jongeren moeten het voorbeeld van de ouderen volgen, want dan alleen kun nen w|j de prestaties uit vroegere glorieuze dagen gaan evenaren", aldus de voorzitter van de Schiedamse Politie Sport Vereni ging, inspecteur H, Willems van Beveren, op di^ donderdag gehouden jubileum feestavond van de 35-jarige SPSV ia Musis Sacrum, De prestaties op sportgebied van onze Schiedamse politiemannen zijn dus niet meer als vroeger, doch dit blijkt ook het geval te zijn met de Amsterdamse politie, want de vice-voorzitter van de Amster damse Politie Gymnastiek- en Sportver- niging waarmee de Schiedammers reeds iaren een heel vriendschappelijke sport- uitwisseling onderhouden de heer G. Kolk, verkondigde op deze avond dat men in de Amsterdamse politiekringen met het zelfde euvel heeft te kampen. De hechte band, die reeds tussen de Sebiedamse en Amsterdamse noli tie be staat. werd op deze feestavond nog ver. stevïvd door het feit. dat de secretarie van de APGS, de heer -T. Folleman. epn leren voetbal en de heer fOlk een medaille aan de Sebiedamse voorzitter ovprhandiaden. Het politiemuziekensemble De Optimisten onder leiding van -de beer J. van Bierzen zette het programma In met wat vrolöke muziek, waarna het toneelgezelschap H>t Maskertje een prima prestatie leverde door de klucht in drie bedrijven „Het. schandaal in de Groene Kakatoe" van R. Feenstra op voortreffenke wijze voor het voetlicht te brengen. 7,iin de prestaties op soort gebied dan niet zo soed. op het toneel hield deze pcliHesroen de naam van Schiedam hoos. Het oeü stond aanmerke lijk hoger dan bii de normale amateur- tov p el^zekcha noen Da Groene Kakatoe is een speelclub in Parjis. waar de Franse politie dit gin" de Schiedamse politiemannen wel heel goed af een inval doet. ver) ion ge schrii- ver, een baron en een rijke Amerikaanse jongedame weten 0.3. te ontkomen. Via vele ingewikkelde situaties weten de jonse schriiver en de Amerikaanse echter niet aan de valstrikken van respectievelijk de dochter en de zoon van de baron te ont komen met het gevolg een dubbele happv- ending. Zonder de anderen te na te spre ken, verdient bet spel van mevr Van Waas als de dochter var» de baron en de heren M. den Uiil schrijver en A. van der Berg baron toch vermeld te wor den. De luchtige Franse sfeer werd goed gekenmerkt. Gedurende het openingswoord van de heer "Willems van Beveren werden de twaat gevallen Schiedamse politiemannen met een minuut stilte herdacht. Onder de talrijke aanwezigen bevonden zich o.a. de commissaris K. Kijpma, oud- commissaris J. H. van Veen, hoofdinspec teur W. H, Kloeseman en inspecteur D. Knipstra. Het geanimeerde bal, dat de avond be sloot, werd verzorgd door het Marimbo-trio. hatuurly'k kon burgemeester mr J. Rr. er niet ontjgr uit ook zelf een schot 0p dl roos van de Bartimëusbazct.T te icögent even kan uitblazen. Er treden daar elk# avond bekende Schiedamse amateurs nl met muziek en zang. Dan heeft men t2 „concert-room" Ingericht waar men even. eens iedere avond Schiedams- amateurs als Jan Mulder, de twaalfjarige zanger "Wi» Kroon met zang en imitatie, het duo MouU Faasse met Weense klanken, het accordeon duo The Black Stars, de Maori Hawaiian de goochelaar Perplexica en partner en veb anderen kan aantreffen. Bovendien wordt er de film „In Holland staat een huis" over' het blindeninstituut in Zeist vertoond Voorts zijn er nog de meer bekende bazar- attracties, als schieten, hengelen, grabbelton enz. Ongeveer gelijktijdig met de opening van deze bazar trokken twee muzikkorpsen, tw Harpe Davids en Wilton-Fijenoord door onze stad ten. einde propaganda voor de bazar te maken. Tot en met zaterdagavond zal de bazar ge opend zijn. Op deze laatste avond zal ook de trekking van de loterij geschieden. De Nederlandse museumdirecteuren ge ven blijk van hun belangstelling voor ons Schiedamse museum door a-s- zaterdag hun tweede jaarlijkse bijeenkomst in het Stedetijk Museum te houden, b|j welke gelegenheid het gemeentebestuur hen om half elf ln de aula zal ontvangen. Nadat men verschillende punten heeft behandeld,houdt de conservator, de heer Sohwagermann, een inleiding over het ont staan, de inrichting en de doelstelling van het museum, waarna een rondgang zal volgen over de tentoonstelling „Bali" en de overige geheel opnieuw ingerichte za len. Hierbij zullen de vele nieuwe aan winsten van de laatste tijd getoond worden. De gemeenschappelijke lunch zal in de Korenbeurs gebruikt worden. De middag wordt besteed voor de behandelihg van het onderwerp: „De grens lussen oude en moderne kunst en cultuur". Inleidingen worden gehouden door mej. dr. M. Rooseboorn: „Problemen' van oud en nieuw in historische musea" en dr. A. B. de Vries: „Over musea van oude en moderne kunst, waarom een scheiding?" slaagt U altijd bet best cn speciaal-zaak: 't voordeligst in de BROEÏtSVEST 64—-66 TELEFOON 67920 SCHIEDAM Wie de steeds eert, is bet „SUCCES" altijd weerd EEN DAMES OF HEREN ARMBANDHORLOGE HEBT U AL GEPROFITEERD bij aankoop vanaf f 75.- (ook Indien u dit bedrag In gedaal ten besteedt) een prachtig Zwitsers doublé Damn of Heren armbandhorloge met radium. Eén jaar garantie en 2 jaar verzekering tegen verlies 4 JERSEY de grote modél Deze Japon In te kwaliteit zuiver wollen Jeriey-wevenlt In de kleuren RAF, bordeau, lever, «nthraelet an zwart, Maten 40 L/m. 52 De werkelijke prijs lï^^W^ Nu al» Jufclieumprij» Grote lorlerlng In KINDERJOPPERS KINDERJURKEN KtNDERMANTÊLS DAMESMANTELS DAMES-SWAGGERS DAMES-DEUX-PIÈCéS DAMES ROKKEN Mohair glacé ii de mooie moderne stol mot glanieffeet. Deze elegante iwagger kost In de nieuwste creatie In warmrood - lever diepgroen maten 35t/m 50 als Jublleumprijs REGENMANTELS v.a 28." X 2 PERSOONS Beslaande uu LEDIKANT 120 enj - NACHTKASTJE - TAFEL en 2 STOELEN UITGEVOERD IN DE MOOIE KLEUREN-COMBINATIE CRêME-GOCJB LANGE HAVEN 95, TEL. 68611 SCHIEDAM filiaal GR OENELAAN 1W

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1955 | | pagina 2