Dolle pret om een „lijk" Is Brielse sterrenpost iets voor onze scholen? at <r? le VERKOOPSTER 2e VERKOOPSTER - I s i; ter-Nova verdient aller steun Supt Weekagenda SG Comeniusseiiool-B draait de film Tom Brown AAR. ANNEER, rTEn VetyeeuuJfcaAk fgn m, iArUa<numcitee*t, de Schiedamse Kunstkring Uit het politierapport GTB geven kook- en bakdemonstraties Daverend „Vuurwerk" voor de bejaarden Tweede kegelbaan Jules Roys CYCLONES Vlaardingen verleent bijdrage in bouwkosten Vijfsluizenbrug In september 1956 opening gemeentelijk lyceum Negen maanden voor dief van Aldebaran Korfballers hopen op een mooi weekend Verrassende nederlaag van PTTS Vlaardingen Uit het politierapport MAGAZIJNHULP VRIJDAG 4 NOVEMBER 1955 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD PAGINA 13 Redactie en Hoof dagen tsc hap: Broersvest De jeugdige groep amateur-sterrenkundi- ttn, die zich in de vereniging Super-Nova hebben verenigd voor het doen van astro- nouiische waarnemingen, staan thans voor He verwezenlijking van een van hun stout- •te plannen. De waarnemingspost, waarnaar Super-Nova al zo lang heeft uitgezien, komt er: op <eR terrein in Brielie is hun ruimte toegezegd en alle formaliteiten zjjn thans reregeld, zodat met het werk kan worden begonnen. Tot dit werk behoort ook de j,ouw van een eigen spiegelreflector. Onze jonge astronomen hopen daarmee over drie maanden gereed te zijn en verwachten, dat i|j het Brielse observatorium over zes maan den hunnen openen. Zoals hekend, ligt het fn de bedoeling >an dit observatorium een soort museum ie verbinden, waar foto's, tekeningen en andere sterrenkundige curiosa worden ten toongesteld en daarmee treedt dan de groep definitief in de openbaarheid. Want het zal - voor ieder dnideiyk zijn, dat een dergelijke K waarnemingspost, inclusief museum, voor <je hogere klassen der scholen een zeer bft- 'i I[mdere betekenis kan krijgen, Reeds se- Idert lang wordt er over gesproken, dat Schiedam en omgeving zUn recreatie zal "moeien zoeken op de Zuidhollandse en zelfs op de Zeeuwse eilanden: hier nn wordt sfeen eerste stap gedaan. Het lijkt ons aan- ■0 nemeiijk. dat over niet al te lange tijd In ^schoolverband excursies naar het Brielse ^observatorium zuilen worden gemaakt en ij het komt ons voor, dat het werk van Su- - per-Nova daarom de krachtige steun ver- óient van allen, die daartoe in staat zijn. Speurtocht op de maan Wij ontvingen van de groep de volgende mededeling: Super-Nova, de vereniging van Schiedamse Amateur Astronomen bestu deert regelmatig onze trouwe wachter de maan. Daarbij worden bijzonderheden ge noteerd en tekeningen of foto's gemaakt. Velen zullen het aardig vinden te vernemen, hoe deze waarnemingen worden verricht. Als de zon is ondergegaan, zien wij de - maan 's avonds aan de hemel staan, be halve wanneer het nieuwe maan is, In deze dagen ziet men hem echter des avonds hoog aan de hemel en in donkere straten werpt zy scherpe schaduwen, terwijl haar glans het ooog bijna verblindt. Vele men sen zullen zich dan afvragen, hoe het er op de maan wel uitziet. De belangstelling voor het maanlandschap neemt toe, sinds men plannen maakt voor een ruimtevlucht naar dit hemellichaam, Om te zien hoe dit landschap er uitziet Is een sterrenkijker vrijwel onontbeerlijk. Afgelopen week hebben leden onzer ver eniging verschillende malen, gewapend met onze sterkste kijkers, de maan verkend en tekeningen gemaakt. Stelt v voor, dat u zich hij onze groep heeft gevoegd om ook een blik op de maan te werpen. De sterren- kijker, waarmee u straks dc maan zult be kijken, maakt de verlichte schijf veertig maal groter, dan zij zich voor het blote.oog voordoet Voor het felle' licht, dat ons oog zou treffen, indien wij zomaar de maan zouden bekijken, zetten wij eerst een zonnebril op, In dit geval zouden wij beter van een maar- bril kpnnen spreken. Nu is het instrument gericht en ingesteld en met de bril gewa pend kunt u zich achter de kijker opstellen. Het maanlandschap ontrolt zich voor uw ogen. De donkere vlekjes, die met het blote Voor de periode van 5 tot en met 11 noevember heeft het agendabureau van de Schiedamse Gemeenschap (Plantage, tele foon 68043) de volgende bijeenkomsten op de agenda staan: 5 november: Irene, 20 uur, Chr. Film "Actie: Film „Jodi en het hertenjong"; Musis Sacrum, 20 uur. Ver. Glasfabrieken, Feestavond met bal; Arcade, 20 uur, „Steeds Vooruit", Cabaretavond. 6 november: Monument Gevallenen, 12 uur, Kranslegging Klaproosdag: Lange Haven 70, 20 uur, R.K, Instuif: „Achter de schermen van het toneel" door Jan Wit- lemse Hopstra. 7 november; Arcade. 20 uur, Kath. Film Actie: Filmavond; Irene, 20 uur, Dr. di Visserschool- Ouderavond, „De mogelijk heden en moeilijkheden van muziekonder wijs aan de schooljeugd" door Herman van Born. 8 november; Irene, 20 uur, CJMV „Jo nathan", Toneelavond t.g.v. het 10-Jarig bestaan. 9 november: .Irene, 20 uur, Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie, Dankstond voor het gewas, door ds. H. G. Abma; Musis Sacrum, 14 uur, Wilton-Fijenoord, Contactmiddag voor oud-werknemers W.F.; Musis Sacrum, 20 uur. Wilton-Pijenoord, Muziekfilm „Car- neeie Hall". 10 november: Musis Sacrum, 14 uur, Wiiton-FijenonTd. Contactmiddag voor oud- werknemers W.F.; Musis Sacrum. 20 uur, "Wiiton-Fijenoord, Muziekfilm „Carnegie Hall": Trene, 20 uur, Wijkgemeente Wijk II der NH.G., „Albert Schweitzer" door dc beer Junius Inperman; Passage Theater, 20 uur. Kath. Kring, Toneelvoorstelling „Geld te geef"; Volksgebouw, 20 uur, Alg. Ned Bouwbedrijfsbond, ..Theorie en prak tijd van Arbeidsstudie" door de heer A. F. Tuunter; Volksgebouw, 20 uur, Inst. voor Arb.ontw., „Woninginrichting" door W. den Boom. met lichtbeelden. 11 november: Irene, 20 uur, Comenius- •chool B, Ouderavond en film Kranslegging Klaproosdag Uitgaande van het Nederlands Oorlogs graven Comité zal naar de traditie a.s. zondagmorgen voor het monument aan de Cerrit Verboonst$aat om 12 uur een krans worden gelegd. Een en ander geschiedt in het kader van de landeliike Klaproosdag. BURGERLIJKE STAND Geboren: Willem C., z. v. J. A. Janse en E. Weijs; Maartje, d. v. W. v. d. Vlies *n s. Alkema; Everd. z. v. E. Middel- bosch en W. v. d. Berg. Ondertrouwd: J. P- M. Baggen, 22 j. en M- Otten, 19 j.; W. C. Erfmann, 26 j, en J. de Neeff, 24 j.; A. J. Grootendorst, 31 j. en C- Bijl, 24 j.; M. G. v. d. Hoff. 29 j. en W. a. Bemmerswaal, 20 j.; G. J. Landsbergen, 27 j. en M. P. J. Reherman, 24 j.; P. H. Schafer, 26 j. en E. Huijdink, 20 j.; A. van Zomeren, 30 j. en H. A. v. d. Pluijm, 21 j. Getrouwd: M. G. van Lint, 30 j. en R. C. A.sPaaTi- 18 3-; Polder, 25 j. en R <J. Meulen, 29 j.; D. J. Kreuger, 23 J, en M. van Lindt, 22 j,; H. Frijmuth. 34 j. en D. F. van Grondelle. 30 j.; K. van Mtekoven, 25 j. en H. Kiela, 22 j.; K. H. t>chiebaum. 26 j. en M. C. J. van Doeveren, J-; C. de Groot, 30 j. en L. Groenendijk, I - J- J. Verbeke, 26 j. en N. J. Menk- horst, 20 j.; J. Frey, 29 j. en L. Krabben- J* Pr2diger' 25 J* en J« L- Star oog te zien zijn, lossen zich op in grote uit gestrekte vlakten. Enorme bergkammenlo- pen over de maanschijf. Vreemde ronde ringen worden zichtbaar: de ringgebergten. Aan de zuidpool ziet u er nog meer. Dit gedeelte van de maan is wel heel woest. Vele diepe putten, die op aardse vulkanen gelijken, worden afgewisseld door hoge bergpieken. Naak en woest is dit landschap. Op onze aarde kennen wij zo iets trooste loos niet. Toch zijn wij bekoord, al be denken wij daarbij hoe onherbergzaam en ongenaakbaar onze buur in het heelal moet zijn. Nu kufit u zich voorstellen, dat vele men sen, zoals wij, graag dit buitenaardse land schap bekijken en proberen er ontdekkingen te verrichten, er foto's of tekeningen van te maken. Vele mensen bezitten een toneel- of prisma-kijker. Waarom zouden zij die alleen tijdens vakanties of bij toneelavonden gebruiken? Haal hem op een avond als de ze eens uit de kast en richt hem op de maan. Voor het landschap, dat u daar te zien krijgt, behoeft men geen ruimtereis te ondernemen; het is zo al buitengewoon boeiend en op aarde zal mijn zijn gelijke vergeefs zoeken. Op vrijdag II november houdt de Come- niusschool B een ouderavond in de grote raai van gebouw Irene. Na afdoening van do huishoudelijke agendapunten worden enkele mededelingen gedaan omtrent even tueel te houden klasse-avonden, waarop ouders en leerkrachten van gedachten kun nen wisselen, In de plaats van de aftre dende leden der oudercommissie mevr. J. Wijngaard-Haxtkoorn en de heer W. J. J. Brehm. zullen twee nieuwe commissieleden worden gekozen. Daarna wordt de film „Tom Brown" vertoond, die een fascine rend beeld geeft over het Engelse school leven en de ervaringen schetst van een nieuwbenoemd schoolhoofd, dat zijn theo rieën over opvoeding in moderne stijl in toepassing wil brengen. Aan het jaarverslag ontlenen wij, dat nog steeds wordt voortgegaan met de vor ming van een eigen schoolbibliotheek. De oudercommissie heeft verder bijgedragen voor de aanschaffing van plaatwerken tei opluistering van de gang en ook werd een gedeelte betaald van de toegang tot voor stellingen van de Nederlandse schoolbio scoop. Op voorstel van de heer J. Bijloo is een verkeersmaquette aangeschaft, die op 23 roei door de ouders kan worden be zichtigd. VRIJDAG 4 NOVEMBER. Arcade: 8 uur, St. Eloy toneel. Irene: S uur. Chr. Film Actie met ..Jody en. net hertejong". Musis Sacrum: 8 uur, Tweede lustrum Expogé en VVN-toneel „Ik zie wat Ju niet ziet" Oostcrkerk (R'damsedMk): 8 u., Gérff. ouders- veremgmg kindei koor» ZATERDAG 3 NOVEMBER. Sportfondsenbad: 7.34 uur alzwemfeest. Blauwe Huls: 8.15 uur VARA-televislecluto. Musis Sacrum; 8 uur p.v. Vegia, toneel en bal. Arcade: 8 uur Steeds Vooruit, Jaarfeest en bal. Volksgebouw: 8 uur Toneelver. Amiciha, to neel en bal. Harmonie: 8 uur U.K. Bond v. Werkmeesters, feestavond. Irene: B uur Chr. Film Actie met „Jody en het hertejong". TlvolL: 8 uur feest Watersportver. Nwe Wa terweg. Clubhuis SU Joris Doele: 6.30 uur danseursus: 7 uur instuif (11—13 J.); 8 uur idem; voor werkende Jeugd. Openbaar dansen: 8 uur bij Sitton. BIOSCOPEN. Passage Theater: Heden 7 en 9.15 uur, zaterdag en zondag 2, 415, 7 en 9.15 uur, maandag tot en met onderdagmiddag 2, 7 en 9.15 uur: Marty" (alle leeft.). Monopole Theater; Heden en maandag 2, 7 en 3 uur, zaterdag en zondag 3, 5. 7 en 9 uur: ,,De zwarte ridder" (14 j.): dinsdag tot en met donderdag 2, 7 en 9 uur: „Vuurgevecht in de bergpas" <14 J.). TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Stedelijk Museum: 2-5 uur eigen collecties (ook 's zondags) Cult. Contact-Ccntnim (Lange Kerkstraat 84): alleen nog heden werkstukken van Evcrse. LEESZALEN, Gem. Openbare Leeszaal en Bibl., Lange Haven: geopend iedere werkdag (behalve maandag van 9 30 tot 4.30 uur cn Iedere avond (behalve woensdag en zaterdag) van 7—8 30 uur Zondags gesloten R.K. Leeszaal en Bib).. Dam: Geopend elke morgen 10—12 uur (behalve maandag, woens dag en vrijdag), Iedere middag 'behalve maandag) van 2—5 uur: iedere avond (behalve donderdag en zaterdag) van 7—8 30 uur. Zon dags gesloten ZWEMBADEN. Bportfondsenbad: gem. zwemmen zondag S— 12: werkdagen 7—8 15 en (behalve maandag) 15 30—20 45 (vrijdags tot 21 15). ma- II4513 45 en 16—37 30: dl. 11.15—13 30 en 15.45—17.30, dames 10.15—11.15. WO. 12.15~17.S0: do. 11.45 13.30 en 15.45—17.30, dames 18.50—19 30, vrljd. 11,45—33.30 en 15.IS—17.30, zaterd. 10.45—12.00. 14 00—18 00 en 19 0020 45. heren 20 <5—21 30 MEDISCHE DtENST. Gemeente Zlekenhufs Nassaulaan, tel. B9126: R.K. Ziekenhuis Dr. Nol etst ichtlng. Dr. Nolet- straat. tel 69411, Vior aangifte van ongelukken belle men de GG en GD, tel. 89290. Politie ?m? Brand weer 69123. Voor spoedgevalten geopend des avonds apotheek Jansen, Swammerdamsingel <1 en Nieuwland, Dr. Wibautpleln 19. 5 NovenabeT Ainemenüe Maan Zon op 7.43: onder 17.04 Maan op 22.15; onder 13.08 (Advertentie) RADIO TELEVISIE RRDIOHUIS V.D.BENb WESTHAVENPLMT5 32lel.MSI- VUAROINEt» '-zte reiger heel wat 'stofzuigers in „moora e/1 CIQOCiSLCLQ DLJ de zaal aan de man had kunnen brengen' "VfEEL VREEMDE DINGEN heeft het Passagetheater ai beleefd, maar een avond als gisteren is zelfs voor vier theater- muren, die normaal geen zenuwen kermen, ongewoon. Wat de leden van de Schiedamse Kunstkring daar m een enorm hoog tempo voor verrassingen kregen te verwerken was feitelijk voor een mensenleven al genooeg, last staan voor de luttele uren, waarin het drama zich voltrok. Een lijk in een piano, dat weer gaat leven, een moordaanslag met een onvindbare tijdbom.... Maar op Ton van Duinhoven als een fantasierijke araa- tewr-detective scheen dit alies weinig in druk te maken, hij dartelde althans opge wekt en me: een stuwende vaart door het stuk en vond in Ann Hasekamp een vol waardige tegenspeelster. Meer dan wie anders ook van het uitvoe rende Rotterdams Toneel draegen deze bel den het overigens zwakke stuk „Moord en Doodslag", dat alleen in hun spel een recht vaardiging vond. Meer dan een klucht pretendeerde de lei ding van het gezelschap ook niet te ge ven, het behoorde eigenlijk nog tot het re pertoire van het vorige seizoen en was volop een 's zomers graag getolereerd nie mendalletje. Een niemendalletje dan, dal zijn weg op het wereldtoneel al vond bij het Beigiech Nationaal Toneel en op het Engel se platteland. Hel heeft de bekoring van een zomerijsje: even verkwikkend en ver strooiend, al zal men na een teveel ervan naar iets meer verwarmends verlangen. Daar bleek ondanks het inmiddels gevor derde seizoen het publiek echter nog aller minst aan toe want het heeft deze tweede komische thriller van dit Kunstkring-sei zoen zo mogelijk nog meer gewaardeerd dan de voorgaande „Kroongetuige". Geen effect heeft regisseur Bob de Lange, die hel werken in deze stijl wel is toevertrouwd dan ook vergeten, op het publiek uit te epelen. Gespannen als de zenuwen al waren gilde de zaal menig keer nog harder dan de spelers m hun spel en de ontdekking van het „lijk" in de piano werd beleefd ais in eigen woonkamer. En aj. had de „curtainraiser", de tussendoeJkscène met de BBC-omroeper, aanvankelijk even hogere verwachtingen gewekt, bleek toch de klucht inderdaad weinig meer te bieden dan in het programma was aangekondigd: „een avond van cultureel hongerlijden", waarin het blauwe potlood de passages over het huwe lijksbedrog van een hotelgast minder cru had kunnen maken. Logica en werkelijk heidszin waren zoek en met een glimlach te honoreren fijne humor, die een blijspel- 6peelstijl zou hebben gevraagd, was even eens afwezig. Te waarderen was het des te meer dat men zich in de kluchtstïjl nog gematigd hield Willy Ruys was bijvoorbeeld op vallend „tam"" want het had nog tot vee! grovere zotternijen kunnen leiden en daar mee tot een débacle. Onze oud-stadgenoot Ton van Duinhoven blijkt deze luchtige spelstijl zeer goed te liggen, hetgeen men al vaker zal hebben opgemerkt. Zijn „flux de paroles" was dermate onweerstaanbaar. Verdund zoutzuur vloeide gistermorgen om halftien rijkelijk op het wegdek van de Admiraal de Ruyterstraat, toen een fles op een vrachtauto brak. De brandweer epoot de rijbaan weer schoon, Bü het repareren van een autoband kreeg gistermiddag om twee uur de 25-jarige chauffeur V. A. V. uit Schiedam van een expeditiebedrijf bij het benzinestation in de Korte Singelstraat een springende velg tegen zijn hoofd en sloeg hiermee door de ruit van het huisje. Met diepe hoofdwon den vervoerde de GG en GD de man naar het Gemeente Ziekenhuis en vandaar naar huig. Over een even grote rol vastheid als deze speler immer van. zich schijnt te eisen, be schikte de charmante Ann Hasekamp, die haar verloving met een eigenwijze omroe per (Peter Holland) tot merkbaar genoe gen van het publiek opgaf. Wim van den Brink kwam te weinig los van zijn bekende huisvadersrol, nu hij een gewetenloze anar chist moest uitbeelden, die een ander de kooltjes uit het vuur laat halen (weinig biedende rol voor Steye van Brandenberg) In een sfeervol herbergdécor van Lucas Wensing maakte men voorts nog een esca pade mee van Adolf Rijkens als diplomaat- met-zijn-secretaresie en met dat begrip is eigenlijk dit hele stuk getypeerd een esca pade van Frank Launder en Sidney Gillial (de auteurs) in'de toneelschrijverij, E.V Na een onderbreking van enkele maan den zullen met ingang van dinsdag 8 no vember 1955 elke dinsdag weer kook- en bakdemonstraties worden gehouden, aan vangende 14.50 en 19.30 uur. Deze demonstraties zullen worden gege ven in de demonstratieruimte van het bij kantoor van de technische bedrijven, Broersvest 95. en zijn gratis toegankelijk. Om teleurstelling te voorkomen raden wij belangstellenden aan zich tijdig van een plaats te verzekeren en daartoe vante- voren een toegangsbewijs af te halen aan bovengenoemd bijkantoor. BUSHALTE BIJ OUDE DIJK Op verzoek van het SBLO-bestuur heeft de directie van de RET met ingang van 1 november j.L voor autobuslijn 40 een nieuwe halte op de hoek van Daxnlaan en Oude Dijk ingelast. Dit is voor de sportver enigingen, die gebruik maken van de sport velden van het complex Oude Dijk een enorme verbetering, aangezien bezoekende clubs van buiten de stad en de supporters van die verenigingen thans èn van het sta tion 'èn van de tramhalte af de sportterrei nen gemakkelijker kunnen bereiken. SCHIEDAM L\ BEELD Had het eerst in de bedoeling gelegen de resultaten van de fotowedstrijd „Schiedam in beeld", deze zomer onder auspiciën van Schiedamse Gemeenschap en Alg. Fotokring Schiedam uitgeschreven, te exposeren op de a.s. tentoonstelling „Schiedam uit zich", van 12 november af in het Stedelijk Mu seum. zullen toch deze foto's op een aparte tentoonstelling zijn te bezichtigen. „Schie dam in beeld" zal men kunnen bewonde ren van woensdag 23 tot en met zaterdag 26 november in het Toonkunstgebouw aan de Lange Haven. DRIE MILLE VOOR DE VLUCHTELINGEN De op 29 oktober gehouden straatcotlecte heeft opgebracht 1130. Tot heden werd In totaal ontvangen 3.163.48. De commissie spreekt haar dank uit aan de Schiedamse bevolking voor de betoonde offervaardig heid. Een speciaal woord van dank brengt zij aan de Schiedamse jeugd, die zo spontaan heeft medegewerkt aan de straatcollecte. HUIZENVERKOOP Ten overstaan van notaris P. Schaberg vond vanmorgen de voorlopige afslag plaats van do navolgende panden: Visserstraat 22, ingezet op ƒ850.—; Vis serstraat 24, idem 950.—; Korte Achterweg 5, 1050.—; Broersveld 153, 1850.Oos terstraat 70. 3250. De definitieve afslag wordt gehouden op vrijdag 11 november 's morgens om 11 uur in Arcade, Van een echt vuurwerk hadden de oudjes, die gister- en vanmiddag in groten getale Musis Sacrum bevolkten, met meer kunnen genieten dan van het „Vuurwerk", dat als cabaret-revue hen werd voorgeschoteld door Frans Vroolijks Gezelschap op het negende jaarfeest der afdeling Schiedam van de Algemene Bond van Ouden van Dagen. Van deze keuze heeft de organise rende ontspaanmgscommissie niets dan lof, die hen aan net begin van de middag ook al werd toegezwaaid door Bondsvoorzitter W. van Beel In zijn openingswoord, waarin hij bovendien bekend maakte dat de afde ling haar tweede lustrum zal vieren op 10 juni 1956 met een openbare feestelijke ver gadering met cabaret m Irene. Spr. maakte de aanwezigen duidelijk, dat de 1600 leden voordien nog financiële offers zouden moe ten brengen. De middag was ingeleid door voorzitter Biesheuvel van de ontspannings-commissie, die o.m. wethouder H. Sabel, de heer J. Oostlander van Sociale Zaken en afgevaar digden van de Haagse afdeling had welkom geheten. In de pauze, waarin ook de tom bola ten bate van het dameswerk van Onder Ons werd aangeprezen, sprak de secretaris J. Jansen nog een opwekkend woord ter stimulering van de financiële baten. Frans Vroolljk zelf leidde met een vlot praatje, waarin hij direct alle lachers op zijn hand kreeg, zijn programma ir., waar na de twee Pico's een lawine van accor deonklanken over de zaal lieten stromen, die gezellig meezong. Schetsen, een kunst fluiter. een danspaar, cabaretière en de Zingende Zusies completeerden het pro gramma, waarin het „roerende" lied „Moe derleed" de ernstige noot vormde en de twee accordeer;sten voor een daverend slot zorgden. Natuurfilm op uijkavond De leden van wijk 5 der Ned. Herv. Gem. waren donderdagavond naar Irene gekomen om -de tweede wijkavond in dit seizoen bij te wonen. De wijkpredikant van wijk 5, ds. J. G. Jansen, leidde de avond op de gebrui kelijke wiize in. waarna hij wees op de spaaractie voor de nieuwe Westerkerk. In verband hiermede zal men in april van het volgend jaar een wijkbazar houden. De film, die men deze avond draaide, \vas de bekende Amerikaanse rolprent ,.Jody en het hertenjong" met o.a. Gregory Peck. De aanwezigen hebben van deze, "zich in Florida afspelende famiRe-fUm, met prach tige natuuropnamen, met volle teugen ge-, noten. Heden- en morgenavond staat de film ook op het programma van de Chr. Film Actie. Naar wij vernemen is het de heer W. M. A, Haasbroek van hotel Atlantic op het Ru bensplein gelukt de hand te leggen op twee in goede staat verkerende teakhouten kegelbanen, die hij zal gebruiken voor weer een tweede kegelgelegenheid in onze stad. In het souterrain van het hotel ïullen de banen worden gelegd met een gezellig zitje san het hoofd. Binnen vijf weken hoopt men de baan, die eventueel nog ruimte voor uitbreiding biedt, gereed te hebben. Jules Roy's eersteling „Cycloon 3 ant woordt niet" (Les cyclones), staat aldus een mededeling van voorzitter K. J. Heyboer gisteravond voor de Schiedamse Kunstkring op het programma voor de 1ste december. Het is de Amsterdamse toneelgroep van jongeren Puck, die dit verhaal over vliegers en vliegerij in het Passage Theater zal ver tonen. Reeds het vorige seizoen"" oogstte Puck met dit stuk van de schrijver-vliege nier Roy reeds successen en ooic in de Pa- rijse toneelwereld heeft het destyds opzien gebaard. Evenals vorig jaar had de wethouder van financiën, de beer Westratc, zjjn koffertje, waarop „miljoenennota" geschilderd is. bö zich, waarin de begrotingsexemplaren wa ren geborgen voor B. en W. Gelijktijdig met burgemeester en wethouders werd de raadsleden gisteravond bü de aanvang van de raadszitting een exemplaar met belagen van de begroting 195S ter hand gesteld. Lijvige boekwerken, die gezamenlijk niet minder dan 543 pagina's tellen. Overeengekomen werd dat de secties 17 november bijeen zullen komen en dat het voorlopig verslag 26 november zal worden uitgebracht, waarna B. en W. 3 december bun antwoord zullen indienen. Voor de be handeling van dB begroting zal de raad 19» 20 en 21 december, zowel 's middags als "s avonds, bijeen komen. De Rotterdamse rechtbank heeft gisteren de 27-jarige Duitser S. K. uit Viersen, we gens diefstallen veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf met aftrek. Het O.M. had een jaar met aftrek geeist. K. had o.m. op S augustus 1.1. het jacht de Al debaran uit de Wilhelmmahaven willen stelen, maar was bij Hoek van Holland bui tengaats aangehouden. Oecumenisch avondgebed Het Oecumenische Avondgebed, dat elke zaterdagavond om half acht in de Lutherse kerk alhier wordt gehouden, zal m de maand november achtereenvolgens worden geleid door: Pastoor C. Tol (Oud. Kath.) op 5 nov.; ds. E. J. Oamkes (Geref.), 12 nov.; ds. J. D. Smids (Herv.), 19 nov.; dr. H. J. Jaanus (Luth.), 26 nov. De aspecten voor de korfballers zijn aan merkelijk gunstiger dan de vorige week, toen de regen als spelbreker optrad. On voorziene omstandigheden voorbehouden mogen we er op rekenen, dat het program ma ditmaal normaal doorgang zal vinden. Voor dc drie eerste twaalftallen zijn weer uitwedstrijden vastgesteld. ODï trekt zater dagmiddag naar Rotterdam om daar Kwiek te ontmoeten. Dit is een goede gelegenheid om de puntenvoorraad aan te vullen. Schie dam en Succes gaan zondag beide naar Dor drecht, waar de roodzwarten tegen Blauw wit 1951 in het veld moeten en Succes de strijd gaat aanbinden tegen ODQ. Een merk waardig toeval Is, dat de bnde tegenstan ders uit hetzelfde milieu afkomstig zijn. Blauw Wit 1951 ts namelijk een afscheiding van ODO. Onze stadgenoten 2Ulien echter aan deze clubs de handen vol hebben. Suc ces heeft naar ons gevoel nog de meeste kans op winst. De tegenstander van Schie dam kwam vorig jaar in de eerste klasse uit. Voor de reservetwaalftallen zijn vastge steld OSCR 4Succes 2, Schiedam 2Sper- \vers 6, DOP 4Succes 3, Charlois 4Schie dam 3 en TOP 4—ODI 3. In het adspirantenprogramma zijn de vol gende ontmoetingen opgenomen, waarbij Schiedamse teams zijn betrokken: Succes a —Het Zuider» e, Succes b—Spangen c, ODI a —TOP a en ODI b—ODO b. VAN DE GROENE TENNISTAFEL Voor de eerste klas van de NTTB stond voor de afgelopen week alleen de wedstrijd IR O—NO AD op het programma. Het is een zeer spannende wedstrijd geweest die In eeu 5—5 gelijk spel is geëindigd. Aanvanke lijk leek het er op dat NOAD een kleine zege zou gaan behalen. Kees Marjjnen verloor toen op onverwachte wijze van Terband en dit was een tegenvaller voor NOAD. De stand werd toen 3—3. Hierna maakte Daan v. d. Oever er 4—3 voor onze stadge noten van door een overwinning op Dans- berg. Marünen probeerde toen om zijn ne derlaag van de vorige partij goed te maken door te trachten Henk v. d. Bogaard, een van de sterkste jeugdspelers van Rotterdam, tot capitulatie te dwingen. Het werd de mooiste partij van de wedstrijd. Een fel aan vallende v. d. Bogaard en een stug verdedi gende Marijnen. Marijnen moest echter het onderspit delven, zijn het met 21—19 in de derde game. Zo was de stand dus weer ge lijk. Dik Aaldijk versloeg met gemak Ter band en toen stond NOAD weer met 54 voor. Het dubbelspel werd dus zeer belang rijk. De NOAD-spelers Aaldijk en v. d Oever leden door ontactisch spel een drie games nederlaag en zo werd dus de eind stand 55. NOAD heeft nu uit drie wed strijden vijf punten behaald. In de tweede klas leed PTTS een 6—4 ne derlaag in zijn uitwedstrijd tegen Feijen- oord 4. Groene weg die de laatste tijd in zeer goede vorm stak, was schijnbaar vergeten zijn felle aanval mee te nemen. Hij bracht er nu niets van terecht en kon slechts voor één overwinning zorgen. Cor Pluym bracht het tot twee overwinningen. Maar Bram Luteyn kon zijn teamgenoten niet voldoende Reeds thans heeft de Gem Remipinp op een aantal plaatsen in onze stad nieuwe houten bakken geplaatst, die tot de rand toe met zand zyn gevuld. In de winter, wanneer de wegen door opvriezen of sneeuw glad en gevaarlijk zijn, heeft men toei de beschik bare mankracht voorhanden om zand te strooien, maar uaak niet voldoende ver- ooersmiddelen om overal even snel ter plaatse te zgn. Dan kan men uit deze bakken putten, die nu geplaatst zijn bjj de Boer- haavelaan (zie foto), Stat tomplein, Brede Marktsteegde molen de Drie Koombloe men. Rubensplein, Wilhelminabrup (Hoofd straat), in Kethel en dne bakken langs de Nieuwe Haven, steunen om te zorgen dat PTTS de winst mee naar huis kon nemen. Ia de derde klas deed Wilton het beter. Na de grote overwinning van vorige week het het thans weer een daverende zege vol gen. Zij heten hun gastheren RSI duidelijk blijken dat onze stadgenoten de sterkste wa- rer Wel zag RSI kans om de eer te redden doch verder dan dit puntje kwamen zü niet. Wilton ging met een 91 zege terug naar Schiedam. In de vierde klas moest een met invallers verzwakt TSF aantreden tegen het bezoe kende D. en L. 2. Hultzer was niet van de partij; hiervoor deed Nico Spithoven mee; Daan Schooneveld verrichtte echter een hat trick. Arie v. d. Velden voegde hier twee overwinningen aan toen en Spithoven zorg de voor een winstpunt. Ook het dubbelspel werd door onze stadgenoten in winst om gezet zodat hij hun tegenstanders met een 73 nederlaag naar huis lieten terugkeren. De overige uitslagen zijn: 2e klas: NOAD 2—CB 1 7—3. NOAD 3—Xerxes 4 7—3. RET 1TCK 2 3—7. Derde klas: Elan 4TCK 3 2B. Americano 3Ready 2 46, Stokvis 1 Ready 3 46, Wilton 2Overschie 2 8<2. Vierde klas' TCK 5—Maccabi I 37. Van Marie 1NOAD 4 37, NOAD 6Hagero 3 4—6, PTTS 2O ving 2 10—0. TCK 4— Ne kaf 10—O. D. en L. 1—Ready 5 6—4. TCK 6—Energie 4 4—6. Vijfde klas: Raket 1— NOAD 8 9—1. PTTS 3—Hagero 4 4—6. Zuid- wijk 4—'Wilton 4 73, NOAD 7Van Marle 2 1—9, Stokvis 4—Ready 7 8—2, NOAD 9— Rotterdam 6 3Rotterdam 6Ready 6 73. Coop 1—Wilton 3 2—8. Het programma voor de volgende week is: 8 nov. RONO 2TCK I, 7 nov. Xerxes 1— Ready 1. NOAD Is vrij. Tweede klas 9 nov. Rotterdam 3PTTS 1, Derde klas 10 nov. Wilton 1—Wifra 7, cantme W.F. Vlaardingerdijk. Vierde klas 7 nov. Zuidwijk 2TSF I. Van de eerste teams speelt dus volgende week alleen Wilton thuis. Hockeywedstrijden Zowel het eerste heren als het eerste da mes team van Asvion speelt 2ondag tegen een elftal van het Haagse TOGO. Het eerste herenelftal» dat tot nu toe ongeslagen is speelt deze laatste wedstrijd van de eerste helft van de competitie in Den Haag, ter wijl de dames van Asvion op het sport park aan de Oudedijk spelen. De voorzitter deelde vervolgens mee hoe de gang van zaken is geweest bij het oplossen van het probleem: vernieuwing Vijfsluizenbrug. Dit op verzoek van de heren Niemanteverdriet, De Graaf en Buis. Schiedam had, aldus de voorzitter, aan vankelijk gedacht aan een breedte van de brug van 36 meter Later kwam. Schiedam terug op 30 meier. Er zijn toen besprekin gen gevoerd tussen Gedeputeerde Staten, Schiedam en Vlaardingen over het aandeel in. de kosten van leder der partijen. Ten slotte zegden Ged. SUten toe subsidie te verlenen voor een brug van 20 meter breedte. In samenwerking met Prov. Waterstaat maakte de dienst van gemeentewerken van Schiedam een begroting van de bouw kosten op. Deze bleken, gebaseerd op een brugbreedte van 20 meter, 440.000 te be dragen. Ged, Staten besloten 50 Va van deze kosten voor rekening van de provin cie te nemen cn stelden voor de resterende kosten voor dat Schiedam 30 en Vlaar dingen 20 zou bijdragen, met voor Vlaar dingen een minimum van 50.000 en een maximum van ƒ88 000. De niet in de bouwsom opgenomen kosten komen geheel voor rekening van Schiedam. De voor zitter stelde hierbij nadrukkelijk, dat het aandeel van Vlaardingen het maximum van ƒ88 000 ondor geen enkele omstandig heid zal overschrijden. Op de vraag van de heer Niemantsver- driet of bij de bespreking, die tussen ver tegenwoordigers van de technische dien sten van Prov. Waterstaat, Schiedam en Vlaardingen werd gevoerd, het adviès was gegeven de brug op een breedte van 25 m. te brengen, antwoordde de voorzitter dat hel college van B. en W. van Vlaardingen van een dergelijk advies niets bekend was. Schiedam schijnt nu van plan te zijn de brug 25 m. breed te maken. Wfj vinden dat prachtig. Ook wethouder De Bruyn bleek onbekend te zijn met bet advies, als door de heer Niemantsverdriet ter sprake ge bracht. Na de nogmaals nadrukkelijke ver zekering van de voorzitter, dat het Vlaar- dingsc aandeel ten hoogste een bedrag van f 88.000 zal bedragen en dit aandeel geba seerd zal worden op een brugbreedte van 20 meter, gmg de raad met het voorstel van B. cn W, Vlaardingen 20 van de helft van de bouwkosten van de brug te doen bijdragen, zonder hoofdelijke stem ming akkoord. artsendienst. Dr. W. K. A. de Wilde, Haven 40, telet 309, neemt dit weekeinde de artsendienst waar. NCTSS PAARBANK. Over de tien verstreken maanden van 1955 is bij de Nutsspaarbank f862.000 meer ingelegd dan terugbetaald.^Het_ inlegover- schot bedroeg dus maandelijks circa f 9.000, hetgeen overeenkomt met het overschot in oktober. Vorige maand is in 6376 posten ingelegd f 448 868 en terugbetaald in 2958 posten f 439 770. De jeugd heeft In de afgelopen maand f6.000 (3000 posten) en met spaarbusjes (215 ledigingen) f 3 400 gespaard. Per 1 november was verschuldigd san 14.693 inleggers f 7 709.950. SCHAKEN. Voor de huishoudelijke competitie van de schaakvereniging ..Maassluis" zijn de vol gende partijen gespeeld: StrijbosBooister l0; BootDe Niet 1—0; Van der Bijl—Willrmse 1—0; Borst— Teerds 0—1; De Jong—Dekker 1—0; Van StraelenTfiot 1—0 en QuistJol 1^—0. De competitiewedstrijd Maassluis—Wilh. Steintz 2 eindigde in een verdeling der punten (55). CHRIST. BESTURENBOND. De Christ. Besturenbond organiseert op woensdag 9 november in de Immanuelkerk een propaganda-vergadering. De heer B. Rooi vink. secretaris van bet CNV zal de propaganda-rede uitspreken en da voordrachtskunstenaar Kuub Scholten zal het gesproken woord afwisselen. Het Christ, gemengd koor en Koos Bons. orgel, verlenen eveneens medewerking aan. deze avond, die gratis toegankelijk Is. Op de wegsplitsing ParallelwegPrins Hendrikstraat werden donderdagmorgen twee overstekende meisjes door een per sonenauto aangereden. De meisjes. E. v. d. W. en A. S., beiden 8 jaar oud, staken plot seling voor de naderende auto de rijweg over en werden gegrepen. Zij Iiepeu hoofd wonden op en zijn naar het Alg. Ziekenhuis gebracht. In pand Kortestraat 18 ontstona gister avond een schoorsteenbrand. De brand weer heeft door middel van een ramoneur de schoorsteen roetvrij gemaakt. Haringvaiigs tber icli ten Hedenmorgen: VI. 70 5 kantjes; VI. 78 S k.; VI. 85 6 k.; VI. 172 12 k.; VI. 205 12 k.; VI. 206 15 k.; VI. 207 20 k.; VI. 208 8 k.; VI. 216 17 k.; VI. 29 15 k.; VI. 86 10 k.; VI. 97 40 k.; VI. 114 8 k.; VI. 115 10 k.; VI. 142 15 k.; VI 190 6 k.; VI. 196 10 k.; VI. 197 10 k.; VI. 199 16 k.; VI. 53 14 k.; VI. 61 25 k.; VI. 71 8 k.; VI. 83 15 k.; VI. 166 17 k.; VI. 200 7 k.; VI. 80 55 k.; VI. 14 50 k.; VI. 56 25 k.; VI. 112 14 k.; VI. 132 32 k.; VI. 89 7 k. Vertrokken ter haringvisserij de VI. 97, schipper A. van Roon en binnengekomen de VI. 84, schipper A. Visser, met 38 last. Marktberichten Hedenmorgen werd aan het afslaglokaal betaald voor: volle haring e.w. 3B, steur- haring e.w. 27—29,60. GEVRAAGD: voor Herenmodevak Brieven: waar en hoelang, leeftijd, verlangd salaris, no. C 110 Bur. Broersvest 3, Schiedam N.V. DE BEUKELAER DE JONGE's HOUT HANDEL, Kommiczenlaan 33 (Overschiesewe?) Schiedam vraagt ter opleiding j'ongste van 16—21 iaar. Persoonlijk of schriftelijke aanmelding 9—19 uur. De Directie van het NIEUWSBLAD behoudt zich het recht voor advertenties zonder opgaaf van redenen te weigeren. BIJ advertenties ondernum mer worden aan de adver teerder niet doorgegeven: drukwerken, circulaires en dergelijke stukken afkom stig van lussenpersonen, hetzelfde geldt voor andere stukken, welke niet bona fide op de inhoud van de advertentie reflecteren. Stukken, die- bij het b)ad blijven berusten, worden na één maand na contrdle van de inhoud vernietigd. Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties is het blad niet aansprake- lijk. Verzoek om herplaat sing ronder betaling of restitutie kan derhalve niet worden Ingewilligd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1955 | | pagina 1