0 In Hellevoetsluis weet men van geen wijken ÏA ENKELE REISJES 8 Vrouw ontfutselt autodieven contactsleuteltje DE RODE HAAft KRAAIDE De veerdienst met Middelharnis nog steeds intact IJsbrekers gaan door Slachtoffers van de winter Vorst-varia Proefvlucht boven Fïakkee Kanalisering van de Moezel ter sprake Kapitein vergiste zicïi ernstig Groot slangenblad in bloei Verdachten in café gearresteerd Nieuw Russisch protest tegen Amerikaanse ballons Sinds 27 januari geen levensteken meer van vlot ..Ca ntuta" Neger doodgeschoten in Georgia (V.S.) Kritiek van Labourleider op nieuwe anti-inflatie- maatregelen Opstand in de jungle van Brazilië R.S. STOKVIS ZONEN N.V. automonteurs Wie het ISieuwsblad leest, weet van alles het meest EEN JONGEMAN Instrumentenfabriek VAN ESSEN N.V. INSTRUMENTMAKER AANK. INSTRUMENTMAKERS LEERLING INSTRUMENTMAKERS leerling fotograaf -\ a a a a a a a a JONGENS EN MANNEN Amerikaanse hulp voor slachtoffers van koude in Europa Boerderij en pension uitgebrand Losse visknecïiten in IJmuiden staken Twee auto's botsten: wielrijder gewond 530ste STAATSLOTERIJ 4e kios utiiu PAGINA 6 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 20 FEBRUARI Ï95j ROTTERDAM, 20 fehr. Walkapitein I*?en van Ours uit Hellevoefslnis is weer en wind ten spijt niet ontevreden. Met iets ran trots in z(jn stem vertelde h(j ons van morgen. tussen twee dringende (elefonnfrc- «prekken in het bedrijvige RTM-kantoorf je door: „Als ik het gned heb. rijn vi-y de enige veerdienst in Nederland. die de strijd nog niet heeft opgegeven. Maar w(J hebben dan ook de beste boten die er bestaan, en ome mensen weten domweg niet van wlfken. Zo lang het ook maar eventjes kan. bleven we volhouden en dat is trouwens hard no dig". Die enige veerdienst is dan de verbinding tussen Hellevoetpluis en Middelharnis. waar de RTM als enig hulpje de ijsbreker Neder land heeft liggen, die de haven kort houdt, zoals dat in vaktermen heet. De veerboten zelf komen er zonder meer door. Speciale maatregelen om de tjsbarrière te doorbre ken heeft men daarbij niet hoeven te ne men. Alleen vrijdagmiddag heeft het in Mid delharnis flink gespannen. Toen moest ka pitein Jan Holleman van de Minister P. H. W. van der Sleüden de strijd opgeven, na dat hij na een dik. uur zwoegen nog maar een paar honderd meter had weten af leggen. Pas de volgende morgen lukte het de verbinding te herstellen. Maar dat tsdan ook meteen bet enige gevecht geweest, dat min of meer in het nadeel van de BTM *s uitgevallen. Tot nu toe ta men er In geslaagd per dag isog drie retourvaarten van Hellevoeïsluis naar Middelharnis (e maken. En al zijn «*r dat dan een en twintig minder dan in nor male omstandigheden, *1» men bedenkt, dat de vaarfild (hans een of twee uur in beslag neemt, tegen ïn andere gevallen vjjf en der- tfe minuten, en als men daar verder nog fcflvoegt. dat het onmotreiyk is thans In het donker te varen, <b"Ti kan rtten niet anders doen dan respect hebhen voor de manier waarop zij het daar £tt Rellevoctsliiis rooien. Inmiddels staan er aan de overkant al ®®n paar dagen lang zo'n dertig-veertig wagens op transport te wachten. Aan het vervoer van levensmiddelen heeft men echter voor rang verleent, zodat er nogal wat chauf feurs zijn, die nu al weten, dat ze nog even DORDRECHT, 20 febrIn de ijstoestand rondom het Eiland van Dordrecht is sedert zaterdag weinig verandering gekomen, voornamelijk omdat er nog altijd heel wei nig drijfijs van boven komt. Er opereren nu negen particuliere en twee Waterstaats- boten op het Hollandsch Diep (speciaal bi de omgeving van de beide bruggen) en op <Je Nieuwe en Boven Merwede. Eén boot houdt de geut Jn de Dordtse Kil open om schepen, die naar de Dordtse werf moeten, vrije vaart te garanderen. Het benedeneinde van de Nieuwe Merwede zat vandaag tegen de middag vol met drijfijs, maar men hoopte dat het bij invallende eb zou verdwijnen. Beneden Moerdijk vindt het drijfijs zijn weg naar zee vrij vlot. LONDEN, 20 febr. (Rtr.) In Italië is het aantal slachtoffers van de koude geste gen tot 73. Door de sneeuw zijn in Midden-I tallë twee belangrijke spoorwegverbindingen verbroken. Bijna duizend soldaten en bur gerarbeiders zijn bezig een trein met 3QQ reizigers uit te graven, die vrijdagavond tussen Rome en Ancona in een laag sneeuw van drie meter vastgelopen is. Vliegtuigen van de Joegoslavische lucht macht hebben zaterdag bommen laten val len op het ijs in de Morave in Servië. Door een ijsdam in de rivier zijn overstromingen ontstaan, AMSTERDAM. 20 febr. Zondag Ia over het ijs van de Gouwzee tussen Volendam en Marken een wandelweg van 5 kilometer ge opend. Ook van Monnikendam naar Marken loopt een wandelweg (van 4'A kilometer) over het ijs. Voor wie de afstand bezwaarlijk is kan kiezen uit taxi's, arresleden en ijszeilboten voor zijn vervoer. Da minister van Binnenlandse Zaken heeft aan het Comité Wintervoeding Vogels hulp toegezegd door mlddej vac de BB, die voedsel zal transporteren naar centraal ge legen punten. De ANWB heeft de Wegenwacht Ingescha keld bij het deponeren van broodresten en ander voedsel op de plaatsen en oaj de wak ken in der watetwegeo, waar veel vogels bivakkeren. In Nijmegen zijn verschelde» scholen ge sloten door gebrek aan b: and stoffen. De exameoklassen Vfifl de openbare ulo-school worden ondergobracht Itï de kelders van het stadhuis! geduld moeten hebben voordat zij hun tocht kunnen voortzetten. Het passagiersvervoer heeft tot nu toe geen moeilijkheden opgeleverd, ook al met omdat het trammetje zijn negen ritien per dag normaal blijft uitvoeren. Soms moeten er zelfs extra wagens worden ingelegd on het vervoer te kunnen bijhouden, want door het uitvallen van de veren bij Mumansdorp en Dinteloord. is het verkeer via Hellevoet- sluis aanzienlijk toegenomen. Helikopters voor postvervoer? MIDDELHARNIS, 20 febr. - De zware ijsgang op het Haringvliet heeft de verbin ding met Goeree-Overflakkee zeer bemoei lijkt. Met veel moeite kunnen een- of twee maal per dag boten varen, die voor aan voer van levensmiddelen, post enz. zorgen. De eerste veerboot uit Hellevoetsluis is za terdag pas Iaat in de middag in Middelhar nis aangekomen, zodat de postbestelling nog maar gedeeltelijk kon worden uitgevoerd. Er zijn plannen voor verzending van post. en eventueel goederen, door de lucht. Om te kunnen nagaan, hoe dit het beste kan geschieden, is zaterdagmiddag een orienla- tievlucht over het eiland gemaakt. Van de luchtbasis van de Kon. Luchtmacht te Woensdrecht arriveerde om circa half twee een helicopter, bestuurd door majoor Sip- kes te Oude Tonge, die daalde op het ha venplateau, dezelfde plaats waar tijdens de rampdagen werd geland. De directeur van het hoofdpostkantoor te Middelharnis, de heer P. Doornhelm, die op het terrein aanwezig was, verzocht in de centrumplaats, Middelharnis, te landen, om dat anders de post van Oude Tonge zou moeten worden gehaald, om weer te Mid delharnis tc worden gesorteerd. Te Middelharnis werd geland op de speel weide bij de Lijsterbesstraat, aan de rand van het dorp, Majoor Sipkes vond de lan dingsplaats zeer geschikt. Een ogenblik la ter, terwijl naar alle kanten de sneeuw op vloog steeg de helicopter weer op om terug te vliegen naar Oude Tonge. Te ongeveer half drie is de helicopter naar de basis te ruggekeerd. PARIJS, 20 febr. (CP> De Westduitse minister van buitenlandse zaken, Heinrlch van Brentano, is vandaag te pariijs aange komen om met de Franse regering te on derhandelen over de teruggaven van bet Saargebïed aan het Duitse moederland en om de overige grenskwesties met Frankrijk uit de weg te ruimen. Zijn Franse collega Pineau zal vooral aan dringen op krachtige Westduitse steun voor de plannen tot kanalisering van de Moezei. Over dit plan bestaat overeenstemming tus sen Franse industriëlen en politici het geen in Frankrijk hoogst zeiden voorkomt, maar de Duitsers zijn er helemaal niet enthousiast over. Door het kanal zou de industrie in Lotha ringen verbonden worden met de Rijn. Franse industriëlen wijzen erop, dat *n tegenstelling tot hun concurrenten in het Ruhrgebied de fabrieken in Lotharingen hun grondstoffen en afgewerkte produkten per trein moeten vervoeren, hetgeen duur der is dan per boot. De staalindustrie in Lotharingen zou van het kanaal gebruik kunnen maken om ijzer erts uit Lotharingen naar het Ruhrgebied te vervoeren en de afgewerkte produkten via Rotterdam uit te voeren en aldus 50 procent op de kosten van het vervoer ner trein te sparen Het kanaal zou gemak kelijk te graven zijn en ongeveer 400 miï- ioen kosten, waarvan het grootste deel door de geïnteresseerde industrieën zou worden opgebracht Het vastlopen van de 499 brt. metende Nederlandse stoomschip Megrez-N, toebe horend aan Van Nievelt. Goudriaan. en Co.'s Stoomvaartmaatschappij te Rotterdam, op 27 september 1954 op de rotsen bü Cabo Frio nabij Rio de Janeiro, moet naar het oor deel van de Raad voor de Scheepvaart ge weten worden aan een ernstig tekortschie ten door de kapitein, "de 32-jarige C. J. van K. uit Dordrecht, in zijn navigatie. De Raad heeft daarom de kapitein gestraft met het hem ontnemen van zijn bevoegd heid om als gezagvoerder op zeeschepen te varen voor de tijd van twee weken. De Raad is van oordeel, dat de gezag voerder zich In ernstige mate heeft vergist in de werkelijke positie van zijn scMo en dat dit veel dichter bii de kust heeft ge staan dan de kapitein heeft menen te mo- LET DEN, 20 febr. De Amorphophallui- titanum of groot slangcnb'ad uit Sumatra in de Hortus Botanicus te Leiden is zondag in bloei gekomen. De bloem zal de paar da gen, dat ze bloeit van 's morgens acht tot 's avonds lien uur le zien zijn- ROTTERDAM. 20 febr. Dal mevrouw S. J. v. d. Burs-Vcrbruggcn haar mannetje staal heeft zij zaterdagavond dubbel en dwars bewezen. Aan haar Is het namelijk Ie danken, dal Iwee autodieven achter slot cn grendel konden worden gezel. De dieven waren de 20-jarige fabrieksarbeider B. LL en de 21-jarïge instrumentmaker R. S. In de loop van de avond kwam de heer R, A. S. de B., die aan de Schansweg woont, tot de ontdekking dat zijn personenauto, die voor de deur had gestaan, was ver dwenen. De hospita van de heer De B., mevrouw S. J. v. d. Burg, aarzelde niet lang en stapte in haar eigen wagen om mp onderzoek uit te gaan. Zij reed wat rond. totdat zij in de Blij venburgstraat de ver miste auto zag. Twee mannen stonden er bij. Zij morrelden aan het stuurslot. Mevr. Van der Burg sprong uit haar wagen en ging onverschrokken op de mannen af. Na een korte worsteling ontfulselde hun bet contactsleuteltje. Door dit kordate optreden waren de dieven zo verbluft, dat zij niets anders wisten te doen dan de vlucht te nemen. De politie werd gewaar schuwd en direct rukten enige agenten uit om de omgeving af te zoeken. Na een in tensieve speurtocht vonden zij in een café twee mannen, die als verdachten in aan merking kwamen. De signalementen, mevrouw Van der Burg had kunnen ver strekken, maakten dat vcrgi^mg was uit gesloten. Een van de mannen viel direct door de mand, maar de andere bleef hard nekkig ontkennen. Toldat mevrouw Van der Burg er bij kwam en hem pertinent herkende van de „ontmoeting" in de Blij- venburgstmot. Toen boog ook hij maar het schuldige hoofd Zo zap zondagmiddag' de enorme bloem van Sumatra eruit. Dodelijk arbeidsongeval DEN HAAG. 20 febr. Gistermorgen kreeg de 28-iarige arbeider H. J.. in dienst van de Nederlandse Aardoliemaatschnpoij. op een terrein onder de gemeente "Wasse naar een boorbuis op het hoofd, die uit een huisinstallatie schoot. De man was op slag dood. LIMA (Peru), 20 febr. (VP). Naar ver luidt overweegt het Peruviaanse ministerie van marine op het ogenblik de mogelijk heid om de positie van het vlot „Cantuta" te bepalen om de vijf opvarenden van het vlot vier mannen en een vrouw te redden. Van het vlot, waarop zich ook de uit Rotterdam afkomstige Andries Rost of wel Andy Ross bevindt, Is sinds 27 januari niets meer vernomen. De vüf opvarenden wilden met het vlot op de Humboldtstroming van Peru naar Polynesië drijven, waarbij zij zich voor stelden ongeveer dezelfde route te volgen als die van de beroemde Kon-tiki-expeditie van de Noorse ontdekkingsreiziger Thor Heyerdahl, dte op het ogenblik op Paas eiland speurt naar de overblijfselen van COLUMBUS, (Georgia) 20 febr. (Rtr.) De 55-jarige arts dr. Thomas Brewer, een neger, is zaterdag te Columbus in de Ameri kaanse staat Georgia door een blanke win kelier doodgeschoten. Dr. Brewer, plaatse lijk bestuurslid van de nationale vereniging tot bevordering van de belangen van met- hl anken, is volgens de advocaat-generaal van de staat, John Land, door zeven kogels getroffen. Land heeft verklaard dat dr. Brewer het achter de winkel gelegen kantoor was bin nengegaan en de hand in zijn zak had ge stoken als om iets te pakken. Op dat moment had de blanke eigenaar van de zaak, Lucio Flowers, een pistool getrokken en zeven maal op dr. Brewer gevuurd. Hij werd in hoofd cn borst getroffen en stierf korte tijd later. Flowers is later aangehouden. De winkel ligt in een negerwijk. Dr. Brewer was een van een groep negers, die onlangs hebben verzocht golf te mogen spelen op de ge meentelijke golfbaan. EEN WEEK VAN 428 SCHEPEN In de afgelopen week zijn de Waterweg binnengekomen 428 stoom- en motorsche pen, metende 764.455 n.r.t. Hiervan waren bestemd voor Rotterdam Pernis en Vondelingeoplaat) 379, Schiedam 3, Vlaar- dingen 25, Maassluis 3. Dordrecht 3, Hoek van Holland 15 schepen, In hetzelfde tijdvak van 1953 kwamen binnen 375 stoom- en motorschepen, meten de 685,488 n.r.t,, waarvan bestemd voor Rotterdam tm.i.v. Pernis en Vondelingen- plaat) 325 schepen. Sinds 1 januari zijn aangekomen 2967 schepen, metende 6.019.965 n.r.t., te^en 2617 schepen, metende 4.905.717 n.r.t., in dezelfde periode van het vorige iaar. gen aannemen. Het mag een gelukkige om standigheid worden genoemd, zo zegt de Raad, dat het vastlopen geen ernstige go- volgen heeft gehad en dat de beschadiging van het schip is beperkt gebleven tol schade aan de voorn lek. IV een verdwenen beschaving, welke naar hij aanneemt van Indiaanse origine is. Heyerdahl heeft destijds de vijf mensen afgeraden de tocht te ondernemen, daar het al te ver in het jaar zou zijn geweest en de stroming niet gunstig genoeg meer was. Tot 27 januari wist een radio-amateur in Peru radio-contact met het vlot te onder houden. Ook het ministerie van buitenlandse za ken overweegt mogelijke maatregelen ter redding van de vijf opvarenden en in dit verband wordt gedacht aan de Amerikaanse marine, die wellicht hulp zou kunnen bie den, daar zij strijdkrachten en bases in het gebied van de Stille Oceaan heeft. LEEDS (Engeland). 20 febr. (Reuter) De leider van de Britse Labourpartij. Hugh Gaitskell. heeft te Leeds verklaard dat de nieuwe anti-inflatie maatregelen van de regering bijzonder zware Investeringsbeper kingen inhouden/..Doch het investeringspei] in Engeland is .reeds te laag in vergelijking met andere industriële landen zoals de V.S., Rusland. Duitsland en Zweden. Van inves teringen is onze toekomstige produktie, onze kracht om met andere landen te con curreren en onze gehele levensstandaard afhankelijk", zei hij. Gaitskell zal vandaag de oppositie leiden in een aanval op de re gering tijdens een tweedaags economisch debat in het Lagerhuis. Tijdens zijn rede te Leeds merkte hij nog op dat de nieuwe maatregelen, zoals die zijn bekendgemaakt door minister van fi nanciën Harold MacMiUan, „een wonder baarlijke aanklacht tegen de politiek van ziïn eigen regering" Inhouden. RIO DE JANEIRO, 20 febr. (Rtr) Bra- zlliaansc^vJoot-, lucht, en landstrijdkrachten nemen deel aan een operatie, die ten doel heelt een einde te maken aan „een opstand in het oerwoud", die een week geleden is uitgebroken, aldus verluidt in Rio de Ja neiro. De opstand zou ontketend zilo door twee officieren van de luchtmacht. Zij zou den naar de wildernis gevlucht zijn om een samenzwering tegen de regering op touw te zetten. Volgens In Rio de Janeiro ontvanger berichten zouden de opstandelingen reeds vier landingsbanen aan de beneden-Ama- zone onbruikbaar hebben gemaakt. De Braziliaanse minister van marine heeft 2 stafchef van marine tijdens het bewind van president Café Filho. vice-admira»J Sodre, vijf dagen hufsarrest opgelegd. De vice-admiraal zou kritiek geoefend hebben op de minister van oorlog, Telxeira Lolt. In verband met diens optreden bij twee militaire staatsgrepen in november van het vorige jaar. HEIMAM DULLAER.TPLEIN 3. ROTTERDAM vraagt voor haar Autowerkplaats S©rvi- center am de Vierhavcnsstraat Persoonlijke aanmelding bij afdeling Personeelszaken tijdens de kantoor uren (van 8.30—12.30 en van 1,305.30 uur), alsmede op dinsdag 21 en woensdag 22 februari, des avonds van 7—8.30 u. (ing. Westzeedijk 507). BIJ PE N.V. GALAK CONDENSED MILK CO., Piekstraat 15, Rotterdam (Zuid) kunnen nog In diverse afdelingen worden geplaatst. Geboden wordt: prettig werk, goed loon eïl werkkleding in bruikleen. Sollicitanten kunnen zich dagelijks melden aan bovengenoemd adres. Wij vragen voor onze pons- en adresscer- afdeling van ongeveer 22 jaar, om opgeleid te worden in de bediening van pons- en adresscer- machines. Vakkennis is niet vereist, doch wel accuratesse. Brieven onder no. 13828, bureau van dit blad. vraagt: Ook zij, die binnenkort de Ambachtsschool verlaten kurmen reeds nu solliciteren. Mondelinge of schriftelijke sollicitaties bij de heer J- Oosthoek, Willebrordusstraat 23, Rotterdam of aan onderstaand adres Engelsestraat 4, Delft. Voor onze afdeling Rotaprint zoeken wij jongelui, die in dc fun tie van gelegenheid krijgen ceo aantrekkelijk vak te Ieren. Verast zijn: interesse voor fotografie en fotomontage en van aanleg gewend om nauwkeurig te werken. Sollicitaties aan ons kantoor Witte de With* straat 16, Rotterdam. Bij Nice Nachtegall, Bünpaan 61. TeL 126530 'innen ge plaatst worden BOIUTWEHKSTEHS en IXERIEVG-BONTWEEKSTERS die er prijs op stellen een behoorlijk vak te leren, respectievelijk om te schakelen op een ander vak kunnen bij ons solliciteren. Wij bieden U een behoorlijk aanvangsalaris werkkleding in bruikleen, prettige werkkring en later opname in een premie vrij pensioen fonds. Sollicitanten kunnen zich dagelijks melden bij de N.V. Galak Condensed Milk Co., Piekstraat 13 Rotterdam (Zuid). MOSKOU. 20 febr. (Rtr.) De Russische onderminister van buitenlandse zaken Gro- myko heeft zaterdag aan de Amerikaanse ambassadeur in Moskou, Bohlen. een nota overhandigd, waarin opnieuw geprotesteerd wordt legen de Amerikaanse ballons boven Sowjetgebied. Het Amerikaanse antwoord op het eerst* Sowjet-protest, wordt in de nieuwe nota verworpen Herhaald wordt, dat het zenden van de ballons over Sowjet-gebied schen ding van de Sowjet-soevereiniteit betekem en in strijd is met de algemeen aanvaarde normen van de internationale wetten. De Sowj et-regering biedt aan In New Vork, Washington. Londen af Parijs Ameri kaanse ballons met daarbij behorende in strumenten, die in de Sowjet-Unie zijn on derschept, ten toon te stellen, om aan te tonen, dat de ballons niet voor weerkundige waarnemingen doch voor militaire doelen opgelaten worden. De Sowjet-nota wijst opnieuw op het ge vaar van botsingen tussen ballons en vlieg tuigen en het gevaar dat de bevolking loopt ais de ballons dalen. BERT RAND RUSSELL: „Alleen domheid verspert ons de weg naar het geluk" LONDEN, 20 febr. (Reuter) Bertrand Russell, de 83-jarige Britse filosoof heeft zaterdag op een diner, dat te zijner ere in het Lagerhuis werd gegeven door de parle mentaire vereniging voor wereldregering, verklaard, dat niets een periode van geluk en welvaart voor de wereld in de weg staat, dan „de onwetendheid, de stupiditeit, de achterdocht on de dwaasheid, die ongeluk kigerwijs te veel vat hebben op bijna alle regerïngep ter wereld". Hij betoogde dat de tijd waarin wij leven een zeer uitzonderlijke is, die veel verschilt van welke periode ook sinds het begin van de historie, „omdat wij bijna geen andere kant uit kunnen dan naar het buitengewoon slechte of naar het buitengewoon goede". Een middenweg schijnt niet mogelijk. De bestaande wrijving kan volgens hem alleen worden opgeheven door grote offers van de meer welgestelden in de wereld. „Men kan niet verwachten dat de armen berusten als zij de rijkdommen in andere delen van de wereld zien. De rijkere landen zuilen veel meer moeten doen om het peil van de armere naties omhoog te brengen," zei hij. THOMASVILLE. 20 febr. (Keuter) Pre sident Eisenhower heeft gisteren verklaard, dat de Verenigde Staten bereid zijn over tollige levensmiddelen beschikbaar te stel len voor de volken van West-Europa, die lijden door de buitengewoon strenge win ter. In eert verklaring zegt de president, reeds met de minister van landbouw, Ben son, gesproken te hebben over een huJp- Drogram, Met toenemende bezorgdheid, aldus de president, heb ik de berichten ver nomen uit Westeuropese landen over het leed en de schade, die zijn veroorzaakt door een van de ergste winters tn dat ge bied en mogelijk de ergste van de laatste twintig of dertig jaar. Gemeld is, dat Frankrijk alleen al ongeveer een derde van zijn tarweoogst heeft verloren. De perssecretaris van het Witte Huis. Hagerty. heeft op vragen geantwoord, niet te weten of de voedselzendingen aan de be hoeftige landen in de vorm van schenkin gen zullen geschieden. Volgens Hagerty zal het voorgestelde nieuwe hulpprogram slechts gelden voor Europese landen buiten hot Sowiet-blok. SIBERGEN, 29 febr. - In de butirtw, Jïopwl. gemeente Eibergen. is in de .5' ran zaterdag op rondas de kapitale h, derij van de landbomver A. Botterhuis wel geheel door btand verwoest d«' vorkons en oen koe zijn in de vlammen!? gekomen. Voorts zijn tengevolge v™ brand veertien grote varkens, waartw™ vijf fokzeugen en vier en veertig bise?!" storven. 051 s5- Omstreeks kwart over een werden de h woners wakker, doordat zij 0p de zdfó jets hoorde vallen. Deze zolder bleek w al een vuurzee te zijn. Het dak begon rS woners zich redden Ook slaagde men o™ de koeien in veiligheid te brengen het vuur was zo fel. dat de Eibergse btW weer vrihve! machtplnnc Ba* weer vrijwel machteloos stond. In enkele uren tijd waren het woontor het achterhuis en de varkensschuur tofad afgebrand. Van het uitgebreide gebouwd complex bleef slechts een schuur staan grote voorraad hooi en stro ging verkrui nismede twee tractoren en het grootste d«i van de inboedel. De totale schade beW ongeveer f 100 900. De oorzaak van de branÜ is nog niet bekend. 8 Zondagmorgen is brand uitgebroken h het pension Brabant aan de RegentessesW In Nijmegen. Hoewel de brandweer ha vuur met vijf stralen bestreed, is de boven, verdieping geheel uitgebrand. De schade loopt in de duizenden, weP« door verzekering wordt gedekt. De oonaai moet gezocht worden in het qnvoorzlchllr roken van een sigaret. (Van onze correspondent) IJMUIDEN, 20 febr, De losse visknechts in de IJmuidense vishal. die op de zogs. naamde a-lijst staan, 47 man intotaa! en de losse visknechts. die in geval van grote drukte worden ingeschakeld, ongeveer 3) man. zijn vanmorgen in staking gegaao als protest tegen de ontslagaanzegging, die hen van de kant van de stichting ÏJmuider Vis verwerking heeft bereikt. Zij hebben reeds eerder tegen deze ontslagaanzegging schr,[. telijk geprotesteerd maar aangezien zij van- morgen nog aan het werk moesten WijvtiL besloten zij uit protest tegen het ontslag het werk neer te leggen. Van de kant van d« stichting IJmuider Visverwerking werd om meegedeeld dat deze stichting geen eigea bezit heeft en door de staking op de tm. Iers met een failliete boedel zit. Er Is g«aj geld meer en er kan niet geleend worden, zodat men de werkkrachten niet langer b dienst kan houden. Bovendien werd opgj- merkt. dat wie staakt als hij ontslagen is eventuele rechten verspeelt. De vaste visknechten in de Umuidewt vishal werken normaal door, maar door de staking onder de a-Iysters en de losse krach ten is er vertraging ontstaan in het losses van. de weinige schepen die nog aan dt wal komen. Inmiddels hebben de erkende vakbonden zich achter deze actie geplaatst, omdat men van die zijde in het ontslag eea overtreding van de CAO ziet. AMSTERDAM. 20 febr. Vanochtend cis even over elf uur is in de Haarte.nnier- straat te Amsterdam een bestelauto tegsa een van rechts komende vrachtauto ge botst. met gevolg dat de vrachtwagen dwars over de straat tetfen een winkeband werd geduwd. Een wielrijder Is daarbij door de etalage van een winkel gedrukt Hij Hep zeer zware verwondingen od, In ernstige toestand is de man overgebracht naar het Binnengasthuis. Voor ziin leven wordt Gevreesd. De bestelwagen casseerde een stilstaande autobus, zodat de chauffeur de van rechts komende vrachtauto moeilijk kon zien. Alg- Militaire Pensioenfond In de Beurs van Koophandel heeft de Algemene Militaire Pensioenbortd zaterda? haar driemaandelijkse vergadering gehou den. Aan dt orde kwamen: de toekomstige ouderdomsverzekermg, de weduwen pw* si oenen van hen, die na penslonnermg rit gehuwd, de kindertoelagen, de aanpassing van de oude pensioenen bij de nteuv® ouderdomsverzekering en artikel 60 «n deze verzekering, dat enige ongerustheid had verwekt. Het hoofdbestuur werd opge dragen te trachten met alle wettige raw* delen tot een zo gunstig mogelijk resultaat te komen. HOGE l'KIJZEN ƒ3000 16192 1500 12394 1000 2652 6295 8482 13657 3 4364 1827S 18320 18907 20993 400 1135 2590 2907 3405 5367 1450» 14940 15407 38501 200 1200 1350 26ol 3176 3302 3677 3918 4092 4243 4288 4377 4600 4719 4766 5233 5518 5627 6276 6366 6599 7325 7390 7562 8159 8277 8412 8671 8880 9429 9855 10068 20047 10855 11707 31840 12713 14^ 13724 13825 14364 14929 35113 15401 15761 36001 16152 16215 16425 16930 17334 1739b 17734 18291 18311 18751 19124 19587 39932 19963 21384 21940 PRIJZEN VAN 1 80.— 1Ö20 085 121 175 380 195 272 283 343 398 485 503 538 551 591 597 773 794 865 897 2133 221 311 312 425 487 500 596 683 763 3229 2-13 429 434 465 569 672 708 745 788 79? 838 922 960 4004 07$ 116 135 199 467 516 548 571 743 Kt/77 116 130 157 279 400 562 722 7S9 873 «014 073 331 403 679 S96 747 821 002 971 975 986 7021 092 099 220 229 371 440 465 304 95S 980 8U13 032 106 188 270 406 549 574 718 724 731 918 8029 042 130 174 236 249 337 38S 402 403 476 573 720 722 600 812 863 10O20 061 106 391 263 365 391 556 687 8S7 11092 187 292 308 538 733 S25 838 S54 910 12024 069 074 110 135 149 179 211 269 279 302 503 516 550 717 891 969 13008 022 023 222 347 471 475 309 579 71» 15406 416 466 508 514 634 «41 774 815 9|j 16U39 098 100 133 294 428 539 5-11 81 w' 14253 263 345 434 593 624 706 819 9»6 552 18118 192 211 213 296 333 344 352 384 480 4S7 529 534 600 692 695 744 814 18027 126 140 220 243 338 367 474 528 "j 660 822 „„„ma 20017 035 092 202 257 370 542 714 i62 944 21103 114 1S7 250 306 349 403 5S2 641 730 774 812 300 9S1 1050 072 077 0SG 127 136 151 152 170 139 201 205 212 232 237 302 309 320 355 369 383 411 441 468 475 500 515 539 553 555 560 561 575 704 734 757 664 871 873 393 8<*>9 044 097 131 173 224 240 258 200 319 334 374 404 452 541 553 561 593 621 627 635 723 737 749 733 849 S52 866 902 955 938 904 S02M 031 032 078 118 128 165 168 170 172 178 239 263 284 426 438 459 4S4 528 565 612 656 667 694 753 831 S47 S84 913 956 9<i<? 973 4005 032 047 072 075 121 153 187 240 241 256 258 259 294 366 395 424 442 459 461 484 490 514 54» 646 6S7 690 714 75782 S^T 857 9110 996 «004 045 05O 101 111 126 187 222 227 £51 259 264 26S 271 302 332 363 372 42S 506 532 543 558 570 572 60S $10 637 695 706 710 714 737 753 765 813 828 839 854 903 904 986 991 6003 036 053 131 140 166 188 216 217 239 283 292 321 335 34(1 350 361 369 393 4<M 424 437 451 458 4S0 498 508 524 533 592 693 700 741 750 761 7S3 796 873 926 929 7014 095 12S 173 173 192 197 199 212 224 260 328 343 347 348 377 383 392 429 48$ 490 499 523 577 617 649 7S4 786 791 795 802 812 827 861 897 90t 921 949 P62 991 8007 012 014 063 094 098 102 136 152 183 232 315 350 383 430 527 576 583 597 612 628 634 6-15 653 735 736 751 ?63 816 SIS SS8 923 958 9066 081 087 115 164 172 19G 215 218 241 242 403 435 488 579 613 624 63S 643 655 670 677 635 740 754 765 780 782 869 925 10039 0S9 098 125 220 221 236 256 325 350 360 403 406 408 451 453 454 50-1 525 52S 544 565 637 658 6S0 684 690 692 703 719 739 772 838 840 843 854 860 902 903 929 Pf,"9 982 9^9 11059 083 139 240 242 256 297 347 400 434 NIETEN' 439 440 446 476 4S7 513 529 543 547 567 653 654 679 7GS 784 788 823 S47 332 SÖl 932 950 997 ,M 13002 014 052 0S4 0S7 141 194 321 óoO 378 417 457 464 482 4S3 497 512 5i4 612 613 636 656 663 696 745 74S 842 13005 OU 053 073 092 140 2.9 282 2S4 306 313 371 390 393 465 494 546 611 6j9 702 708 714 720 73S S15 871 334 934 noot; 018 022 092 097 141 160 1«9 ^04 218 256 314 373 37S 410 517 524 529 ög* 539 552 627 721 7G8 780 344 867 897 uö 15005 019 028 LF1 CCo 175 190 207 216 25| 200 2S4 286 dlO 364 374 566 586 622 627 K,.j 660 661 680 722 V® 737 1524 S27 841 <542 859 864 913 943-991^16000 16003 OCj 019 022 032 040 055 172 la? 386 747 26S 344 346 358 373 40o <09 4« 433 166 509 587 599 619 656 710 OS»*0 744 )44 870 902 523 946 974 9.9 ^.OQU 1*073 078 179 183 189 2.1.1 233 246 249 312 317 323 340 351 353 372 421 442 4b5 518 521 533 5bS 589 594 599 65C 684 718 802 879 919 925 999 «3 18008 037 048 OöS 083 104 106 125 24S 3U 329 340 4U6 407 422 426 428 4;3 4ri 548 5SU 715 779 7öll 784 Si3 330 850 939 9-12 980 ,Q- <03 19024 U61 092 099 148 158 1$0 181 193 2t» 224 231 263 2GS 311 314 324 368 381 469 541 558 573 603 C22 624 6TJ 683 g| 71W 733 747 796 BD4 821 824 829 o-M 20014 rot 076 077 139 153 161 189 279 3g 378 39? 484 495 493 619 677 6S3 776 S40 «52 882 971 973 054 21009 032 038 055 164 183 235 239 243 968 974 Fruzen van f80.—; Toevoeging 15463. Nieten: 14032 moet zijn 1 277 304 332 333 342 367 391 759 JïflS 527 53$ 565 569 575 581 604 649 779 SU 904 906 911 913 920 921 9o?

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1956 | | pagina 2