ƒ13.50 59ste Vraagtekenreis per persoon Prijsverlaging Agenda Katholiek Schiedam viert jubileum van deken Reijner Souveniertje meegenomen Predikbeurten Voor hengelconcours veel belangstelling Panama bestelt twee schepen bij Gusto Bejaarde aangereden AT C~y AAR. ANNÉER Vlaardingse jeugd in Schevenings duingebied Uitgelaten kinderschare genoot niet volle teugen llit het politierapport Haringvangstberichten Zandtransport Vlaardingen VZC-dames werden uitgeschakeld Dinsdag gaan de heren het proberen Op zondag 26 augustus a.s. de Slotavond VC in noodscliouwburg Fraai klokkenspel ZATERDAG 11 AUGUSTUS ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD PAGINA 5 IWMvS Fractie en Hoofdagentschap: Broersvest S, tel, 68091 Schiedams katholieke volksdeel viert in de komende week het jubileum van deken B. J. J. Reijnen, die veertig jaar priester is. Eeinerus Johannes Joseph Reijnen werd 17 maart IB93 te Rotterdam geboren, Ka zijn opleiding aan het St. Dominieuscoilege en de klein- en groot-seminaries Hageveld cn Warmond, werd hij 15 augustus 1916 tot priester gewijd. Hy werd daarna ach tereenvolgens benoemd tot kapelaan te Soetermeer en te Noordwijk; werd vervol gens leraar aan het seminarie Hageveld, •kapelaan van St. Lambertus in Rotterdam (Kralingen) en rector van het Sint-EIisa- beth-ziekenhuïs te Leiden. 1939 «kwam zijn benoeming tot pastoor te Scheveningen (0. L. Vrouw van Lourdeskerk) en op 2f april 1944 tot pastoor van. de St. Liduitia- parochie te Schiedam en tot deken van het Dekenaat Schiedam. In deze functie zal deken Reijnen dus op IS augustus a.s. zijn 40-jarig priesterfeest vieren. Het programma Dinsdagavond 14 augustus om 7 uur wordt de jubilaris aan de grens van de parochie ji.1. in de Burg. van Haarenlaan nabij de Schaepmansingel verwelkomd door de geestelijkheid, familie en het kerkbestuur. Na een kort woord van welkom stelt zich een stoet op en wordt via Troelstralaan, Bexnhrandtlaan, Burg. Knappertlaan, Fen- nmglaan. Stadhouderslaan, Willem de Zwijgerlaan, Schoolstraat, Nieuwe Haven, gereden naar het plein, voor de kerk. De muzikanten, die in de stoet' zullen Zeelieden van het Engelse schip Hyrïa, dat op het ogenblik in de haven van Wil ton FÜenaürd ligt, hebben vaor de familie thuis een aardig souveniertje willen mee nemen. Zij ontwortelden aan de Stadhou derslaan hoek Ary Prinslaan een paal met het straatnamenbord en sleepten dat mee naar hun boot. De portier van Wilton Fuenoord vond dit niet in overeenstem ming met de zeden hier aan de vaste wal en legde de hand op het straatnamenbord. Hij belde vervolgens de politie op om mee le delen dat bö Wilton Feïjenoord een on misbaar onderdeel van de Stadhouderslaan kon worden afgehaald, hetgeen inmiddels Is geschied. SLUISWACHTER SCHOUTEN JUBILEERDE Op het Havenkantoor van de Gemeen telijke Havendienst aan de Hooftstraat 17 te Schiedam is gisteren -de heer C. Schouten gehuldigd. Hij was vijfentwintig jaar in dienst van de gemeente. Op 10 augustus 1931 begon de heer Schouten zijn gemeentelijke loopbaan als tweede brugwachter. Thans is hij reeds een aantal jaren eerste sluiswach ter aan de buitensluis. De heer H, Groenhof, de waarnemend ha venmeester, heeft op het Havenkantoor de Jubilaris hartelijk toegesproken. Hij schetste de loopbaan van de heer Schouten en merk te daarna op, dat de jubilaris steeds tot volle tevredenheid zijn dagelijks werk heeft ver richt, De toespraak ging vergezeld van een geschenk onder couvert. Van zijn collega's ontving de sluiswachter een elektrisch sehcerapparaat. Mevrouw Schouten werd ook in de hulde betrokken. Zij ontving een fraai boeket bloemen. ORGELBESPELING IN DE GROTE KERK Op woensdag 15 augustus '56 is er 's avonds uur in de Grote Kerk te Schiedam een orgelbespeling door de organist; Jacq. P, Bekkers, Gerda v. d- Schaaff, so praan. Het programma luidt; 1. „Allein Gott in der Hóh' sei Ehr", Georg Böhm. 2. Praeludium en Fuga irt f-, J. S. Bach. 3. „DLr, <Jir Jehova will ich Singen- (Sopraan en orgel). J. S. Bach. 4. Concert in d. a. Adagio, b. Allegro, c. Allegro. G. F. HSndel. 5. „K God is before us, who can be •gainst us", uifc The Messiah. {Sopraan en crgel), G. F. HSndel- 6. Sonate VI (Gebed des Heren). a. ChoraK Andante Sostenuto, Allegro Molto, b. Fuga, c Andante. F. Mendelssohn-Bartholdy. 1. Höre Israël uit: Ellas. (Sopraan en orgel). F. Mendelssohn-Bartholdy. 8. Passacaglia, Koraal en Fuga over: Wie maar den Goeden God laat zorgen. C. de Wolf. ZONDAG 12 AUGUSTUS Ned. Prot. Bond, kerk "Westvest 92, 10.30 tour ds. J. H. Hebiy, Rotterdam. Evang. Luth. Gcmeentè, kerk L. Nieuw- «traat—Oranjestraat, lfj uur ds. A. Jenee, Gouda. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk 10 uur ds. A. van der Most, Rotterdam; 5 uur ds. C. A. Bvelein, Rozenburg; Nieuwe Kerk 10 uur J. K. F. Mantz, Rotterdam, 5 uur dr. L. J- Cazemïer; Westerkerk 9 en 10.30 uur dr, L J. Cazemier, 5 uur ds. J. Gerritsen, Rot terdam; Vredeswerk 9 en 10.45 uur ds. A. de Vries, Zeist, 7 uur Jeugddienst. Kethel: 10 uur ds. Kranenburg, Tange- Alteveer. 7 uur da. Bijl, Krimpen <a.d, IJssel. Geref, Kerk (art 31), kerk Westvest 30, B'30 en 4,30 uur ds. Vonk. Baptisten Gemeente, kerkzaal Lange •naven 59, 10 en 7 uur ds. J. Segaar. Ond-Geref. Gemeente, Geref. Jeugdhuis, L. Haven 97, 10 en 5 uur ds. Luytjes. Chr. Geref. Kerk, kerk Warande hoek K -laan, 10 en 5 uur dienst. Chr, Geref. Gamecnte, Volksgebouw, jvmlaan 50. 10 en 4 uur ds. Middelkoop. Oud-Kath. Kerk. Dam 28, 9.30 uur Hoog mis. Hersteld A post. Genootschap, Stadhou- oerslaan, 9.30 en 4 uur dienst. evangelisatie, gebouw Broersvest, achter Molen. 10 uur eredienst, 6.30 uur dienst <ks Woords. Beger des Heils, legerzaal Lange Haven uur Heiltgingssamenkomst, 12.15 uur zondagsschool, 6.30 uur openluehtprediking faa <ie Gernt Verboonsfcraat, 7.30 uur Ver- dsstagS5ainenkomst. Samenkomsten voor wiwaseenen onder leiding van majoor en ttevr. Dreutje. Ncd. Herv. Geref. Evang--. zaal Irene, Nw, ven, 10 uur de. M. Ottevanger, Leiden, K. Sbolk, Scheveningen. <?nz!re£" Kerk. Oosterkerk 10 uur -ds. L. Blij- van Aalten, 5 uur ds. W. van der fl aan, Emmen Compascura, Plantagekerk öi,uUyr W. v. d. Zwaan, 4.30 uur ds. L. R worp. Julianakerk 10 uur de. P. M. van S child wolce, 5 uur ds. M. caenkeveid van Rbeden-De Steeg. Kethel Schenkoveld, 2.30 uur da. P. meelopen, stellen zich bij aankomst op het pIe:n„a'daar °P' evenals verkenners, leden van TOP en de afdeling gymnastiek van Excelsior. De deken met het gevolg begeven zich dan naar de pastorie via welke hij later de kerk zal betreden voor de huldiging der gelovigen. Woensdagmorgen 15 augustus om haLftien zal deken Reijnen in de hoofdkerk de plechtige hoogmis opdragen en op 19 aug. om halftien in de bijkerk een mis van dankbaarheid. Woensdag is er van hafleen tot twee uur gelegenheid om de jubilaris te feliciteren tijdens een receptie in de pastorie, na af loop van de officiële receptie om 12 uur waarbij zoals bekend het parochie-geschenk (de Liduïna-glazen van de gebrs. Hen- drickx) zal worden aangeboden. DE AGENDA DER S.G. Volgens het agendabureau van de Schie dam se gemeenschap is er over het tijdvak van 13 tot en met 19 augustus in Schiedam hef volgende te doen: 15 augustus, Grote Kerk, 26.00 uur Jacq. P. Bekkers: orgelbe speling. Dagelijks van 19.30-24.00 uur Ju- lianapark: Floralia 1956. Dagelijks in het Sted. Museum van 13.00-17,00 uur en van 19.00-22.30 uur ('s zondags van 13.00-17.00 uur) tentoonstelling „Schip en Werf," De inschrijvingen voor het grote hengel concours op 25 augustus In de Delfhavense Schie komen regelmatig binnen. De inschrij ving sluit op maandag 20 augustus; dan heeft tevens de loting plaats in zaal Liberty, Broersveld. Het aantal prijzen voor dit groots opge zette concours is één op vier, terwijl het in schrijfgeld slechts vijftig cent bedraagt Bij de adressen welke voor inschrijving reeds zijn gepubliceerd is een kleine wijzi ging gekomen n.l.: Het adres van de heer C. de Nijs is Van Beverenstraat 44, terwijl men zich ook kan opgeven bij de heer C. van Leeuwen, Broersveld 90b, Schiedam. ELF MARTINET-SHIRTS NAAR NEPTUNES 2 ,Jn de ongeveer vijftig wedstrijden, die in de laatste jaren voor de Martinit-neder- laagserie itfn gespeeld, hebben de scheids rechters niemand het veld behoeven uit te sturen of ook maar iemand een waarschu wing te geven, waardoor de opzet van deze ïiederlaa^series volkomen is geslaagd, n.l. zo sportlef mogelijk spelen". Deze woorden sprak voorzitter A. van Dijk op de prijs- uitieïklngsavond, vrydag In de Martinit- kantine in het Volkspark. De heer Van. Dijk zette in zijn inlei dend woord uiteen hoe men te werk is ge daan bij de verdeling van de prijzen. Men. ïeeft namelijk een wisselbaker ter beschik king gesteld voor die vereniging, die Mar- tinit de grootste nederlaag toebrengt en een prijs voor de club die de meest sportieve wedstrijd speelt en die daarvoor een prijs krijgt in de vorir van elf shirts naar keuze. Wat dat laatste betreft had men een arbi trage-commissie benoemd, die bestond, uit de heren Chr. van Dijk (consul) en de scheidsrechters H. van Veen en E. Mast. De eerste prijs is gegaan naar Excelsior 2 uit Rotterdam, dat Martinit de grootste ne derlaag toebracht en daarmee voor de eer ste maal de. wisselbeker mee naar huis nam. De prijs voor de meest sportieve club werd veroverd door het Rotterdamse Nep- tunus 2, die met 253A punt de meest waar devolle prijs in de wacht sleepte. Voorzitter Van Dijk zete op deze avond ook nog even helder uiteen hoe de moei lijkheden met VFC gerezen zijn, hij ver klaarde, dat het gerezen misverstand (VFC iïet op de avond dat men moest spelen ver bek gaan) berust op een fout vah de Vlaar- dingers. De ..Sociedad Transoceanica Canopus S. A." in Panama, heeft de I. H. C. Holland scheepsbouw en ingeni-eurskantoor te 's-Gravenhage opdracht verleend voor de bouw van twee wachtschepen van 12.200 ton en 14.000 ton inhoud. De schepen zullen gebouwd worden door de -JI.V. werf Gusto, voorheen fa. A. F. Smulders, te Schiedam. -Een in huurkoop gekocht tikkertje verkocht Tot drie weken onvoorwaardelijke gevan genisstraf heeft de Rotterdamse politie rechter veroordeeld de 32-jarige Schiedamse loswertanan F. W., die in maart jl. v-an H. A. G. M, Bieterich in huurkoop een horloge kocht voor 70, doah. dit weer had verkocht, toen hij het nog lang niet had afbetaald. Nu het politiezaken zijn geworden, is W. gaan afbetalen en hij heeft het reeds tot ƒ47.50 gebracht, De rechter hoopt, dat hjj het volhoudt. Op de Broersvest hoek Lange Kerkstraat .6 gistermiddag een 76-jarige voetganger aangereden met de naam J, v. H. Deze aarzelde bij het oversteken even te ïang, zodat mevr. C. E. M. K.-P.. die per brom fiets passeerde, een aanrijding niet kon voorkomen. De heer v. H. kreeg een wond aan zijn hoofd. Een toevallig voorbijrijden de dokter verbond hem en vervolgens is hij per GG en GD naar zijn woning overge bracht. Een driftige chauffeur Reeds zesmaal werd de 52-jarige Schie damse chauffeur S. B., wegens mishande ling veiroordeeld. Zijn drift schijnt hem tel kens parten te spelen. Ook toen hij zich op Koninginnedag te Mïddelhamïe bevond, waar hij de gevel van het huisje van de oude D. Kardux verontreinigde. De oude man was naar buiten getreden en had ge protesteerd, doch B. had zich daarvan wei nig aangetrokken. Toen Kardux hem voor spelde: „dat zal je centen kosten", kreeg hij van de chauffeur een stomp tegen de mond, waardoor een boventand los kwam te zitten. Voor dit optreden heeft de politierechter ■deze Schiedammer veroordeeld tot 60 boete, subsidiair 15 dagen hechtenis, plus 14 dagen voorwaardelijke gevangenisstraf mof 2 jaar proeftijd. BURGERLIJKE STAND Geboren: Johanna E., d. van J. v. d. Most en M, Robberegt; Adrlanus J. C. z. van A. v. d. Laar en P. J. A. Rost; Cornelia H. d. van C. H. Schonk en G. C. van Ko nijnenburg; Barbara d. van J. Esbaeh en A. B. Middendorp; Aloysius W. z. van M. Nfttenbreijer en M. R. Mietrop; Overleden: J. Haanstra, 75 jr, vrouw van M, KHnge. i ZATERDAG 31 AUGUSTUS. Tivoli: 8 uur, jaarfeest voetbalv. Martinit. ZONDAG 12 AUGUSTUS. Niets bekend. BIOSCOPEN. Passage Theater: 2 en 8.15 uur, Het verloren continent; zaterdag en zondag 2, 4.15, 1 en 9 uur. Monopole Theater: Tot en met dinsdag. 2, 7 en B uur; zaterdag en zondag 3, 5, 7 en 9.15 uur; De drie piraten (14 j.). TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA. Stede Lijk Museum: Dagelijks ook 'a zondags van 25 uur, 's woensdags- en 'a vrijdags avonds bovendien van 7-10 uur; eigen col lecties. Tot en met 1 sept. expositie Schip en Werf, dagelijks van 1—5 en van 7—10.30 uur, zondags van 1—5 uur. Juliauapark: Floralia 1958. dagelijks van 19.30 tot Z4 uur. SPORTFONDSENBAD. Dienstregeling tot nader order: Zondag 9—12 EemenEd; maandag 1—18.15 en 13 30—17.30 gemengd; dinsdag 7—10 IS gemengd. 10 15—11.15 dames. 11.15—1345, 13 30—17^6 en 19 30—20.15 gemengd: woensdag 7—33.15. 14.30—17 30 en 19 30 —20.45 gemengd; donderdag 7—'3 15 en 13 30— L7.3Q gemengd. 18 50—19.30 dames, 19 30—20.45 geméngd; vrijdag 7—1315, 13.30—17 30 en 19.15 —21.15 gemengd-, zaterdag 7—12. 14—35.30, 15—18 en 19—20 45 gemengd 20 45—21.30 heren- GEM. ZWEMBAD. Gem. Zwembad (Havendiikl: geopend v«in 6.3020 uur (zaterdag tot 13.30 uur; zondag gesloten). LEESZALEN. Gem. Openbare Leeszaal en Bib!., Lange Haven: dagelijks 9.304.30 uur behalve *s maan dags; 's avonds 7—9 uur krantenzaal; 7—8.30 uur bibliotheek, behalve dinsdags en vrijdags. R.K, Leeszaal en Bibl., Dam: Geopend elke morgen 10—12 uur (behalve maandag, woens dag en vrijdag), iedere middag (behalve maandag) van 2—5 uur, iedere avond (behalve donderdag en zaterdag) van 7—3.30 uur. Zon dags gesloten. Openbare Leeszaal Dr. wibautplem: dins dag 14 tot 15.30 uur, woensdag 14 tot 16 uur, donderdag 10 tot 13 uur en vrijdag 19 tot 21 uur. MEDISCHE DIENST. Gemeente Ziekenhuis Nassaulean, tel. 69125, R.K. Ziekenhuis Dr. Ncletstlchtiog. Dr. Nolet- straat, tel. 69411. voor aangifte van ongelukken belle men dc GG en GD tel. 69290 politie 69333 Alarmnum mer Politie 64666 Brandweer 69123 Voor spoedgevallen in het weekeind en des avonds geopend Apotheek Gouka, Hoogstraat ~h Voor spoedgevallen zijn de volgende artsen in het weekeind te consulteren; F. Jungerius, Vondellaan 2, tel. 67335; W. T. P. Nljenhuis, D.K.-laan 154, tel. 69B80 en A. Hoogendijk, Tuinlaan 74, tel. 68785. 12 Augustus Wassende Maan Zon op s.17 uur, onder 20.13 uur Maan op 13.15 uur, onder 22.22 uur 13 Augustus Eerste Kwartier zon op 5.19 uur, onder 20.ll uur Maan op 14.25 uur, onder 22.S6 uur Hoofdagentschap: Smalle Havenstraat 1, lei. 3229 mms**. Nadat de buren de bewoonster van pand 14 aan de Dwarsbleekstraat alhier enige dagen niet hadden gezien, werd donderdag de politie gewaarschuwd. De recherche stel de terstond een onderzoek tn en vond de 52-jarige weduwe H. P.—T. liggend m de wc-ruimte. Per ambulanceauto is de vrouw naar het algemeen ziekenhuis overgebracht en aldaar opgenomen. Aangenomen mag worden, dat de vrouw n de nacht van vrijdag op zaterdag j.l. uit bed is gekomen om naar de wc te gaan. Daar is zij vermoedelijk onwel geworden en gevallen, waarna de politie haar gisteren vond. Op de Rijksweg 20 reed dinsdagmorgen de 57-jarige H. V. uit Amsterdam in een personenauto toen hij plotseling krachtig moest remmen om een aanrijding met een andere auto te voorkomen. De auto sloeg hierbij over de kop en kwam aan de rech terzijde van de weg terecht. De bestuurder liep een snij wond aan zijn hoofd op. De auto werd beschadigd. Praairapport van hedenmorgen; VL 78 34 kantjes; VL 79 3 uit halve vleet; VL 85 60; VL 203 8; VL 205 10; VL 207 25; VL 208 7, nog 30 netten; VI 29 12; VL 86 34, nog 36 netten; VL 97 17; VL 196 10. nog 30 netten; VL S3 34; VL 61 20; VL 71 70; VL 25; VL 166 55; VL 14 KJ Uit hal ve vleet; VL 56 20. MA RKTBERICHTEN Hedenmorgen- werd aan de afslag be taald voor; Trawlharing zout van ƒ32.90 tot 42.10 per kantje. Binnengekomen; de VL 7, schipper P. Keus (trawl) met 24 last. Met Ingang van maandag zal voor de duur van de winkel-actie op de BiUitonlaan het zandtransport naar de Westwijk over de Soendalaan worden geleid. De bewoners van deze straat wordt daarom -de raad ge geven extra toezicht op hun kinderen te houden. Grote waakzaamheid voor een ieder blijft verder geboden. In de brede duinenrij tussen Scheveningen en LoDsduinert ligt in een der duintoppen, pal bij het strand, een grote bunker ver scholen. „De Kleine Ridderzaal" heeft men deze bunker gedoopt. Het ïs Ingericht lot jeugdtehuis. In de grote zaal Is een toneel tje en een kantine. Een ideaal gelegen jeugdoord, temidden van een prachtig be bost duinlandschap en in de onmiddellijke nabijheid van zee en strand. Naar deze Kleine Ridderzaal trok tijdens de Vakantie weken dagelijks een groep van 140 Vlaar dingse kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Gisteren voor de laatste maal. Niet alleen dit jaar, maar voorgoed. Want deze voor malige Duitse bunker heeft een andere be stemming gekregen. Hij wordt ingericht als foto-archief voor de een of andere rjjksin- stantie. Reeds sedert mei stond hü onge bruikt. Doch het Vakantiecomité kreeg na veel moeite toestemming hem dit jaar nog voor de Vlaardingse jeugd te gebruiken. Dat is het werk geweest van de sectie leidster van de uitstapjes voor de jeugd, mej. m. v. Vliet. Deze energieke dame, met haar warm kloppend hart voor de jeugd, was voorheen sociaal werkster bi) de ge meente, maar sedert vorig jaar bekleedt zij dezelfde functie bij de Holland-Amerika Lijn. Met het wegvallen van De Kleine Ridderzaal is een vrijwel onoplosbaar pro bleem geschapen voor het voortzetten van de dagtochtjes voor de jeugd in de Vakan tieweken voor de komende jaren, Die dag tochtjes zijn hoogtijdagen. De kinderen halen hun hart op aan strand- en duinge neugten en doen er tevens een brok ge zondheid op in de zilte lucht van dit prach tige Krok natuurschoon aan het Noordzee strand. Het uitvallen van deze dagtochten zou een niet te vervangen verlies betekenen in het programma van Vakantieweken. Dit wordt maar al te zeer beseft door hen, die dagelijks getuigen zijn geweest van de dolle uitgelatenheid van de vlaardingse stads jeugd in het duingebied, daar tussen Sche veningen en Loosduinen. We denken daarbij aan de leiders en leid sters, dank zij wier inzet deze uitstapjes mede mogelijk worden gemaakt. Zij doen het met hart en ziel en beleven zelf ook veel vreugde aan de uitbundige vrolijkheid van de jeugd.Maar over hun taak, een groep van 140 op drift ge slagen kinderen een dag lang prettig en verantwoord bezig te houden, moet men niet licht denken. We waren er gisteren, de laatste dag. De stembanden van tai van leidsters brachten een hees geluid voort. Iedere leidster met een assistente heeft de zorg over een groep van 20 kinderen, wier vrijheids- en bewegingsdrang zij voortdu rend in toom moeten houden. Toen we De Kleine Ridderzaal kwan en binnenvallen, was de maaltijd juist achter de rug. De grote kinderschare zeng het hoogste lied, daarbij voorgegaan door de beer J. Wennekes. Dat behoort tot het vaste dagelijkse programma: na de maaltijd het zingen van een reeks liederen. Met mevT De Jong vormde de heer Wennekos dit jaar de hoofdleiding. We kenden de heer Wen nekes reeds als ambtenaar bij de verkeers politie en als voortreffelijk instructeur van het schoolverkeersoTiderwijs. We hebben hem gisteren leren bewonderen als geest driftig jeugdleider en voorzanger, 's Mor gens hadden de kinderen op het strand ver toefd. Zij hadden er pootje gehaad en de leidsters hadden met hen allerlei strand- spelletjes gedaan. Zwemmen was niet geoor loofd, vanwege de heersende kinderverlam ming. !Met het oog op te sterke afkoeling. Na de maaltijd st-onden een duinwandeling en spelletjes in een duinpan op het pro gramma, Wat is er tijdens -die spelletjes ge schaterd van het lachen. Stelt u zich voor: Tijdens een der spelletjes in een dumpan, geleid door de heer Wennekes, links op de folo. Geheel rechts de secticlcidster, mrj. M. v. Vliet. bij een der spelletjes moesten de deelne mers, na door een nauwe door twee palcr, gevormde opening te zijn gekropen, een iange ouderwetse jurk aantrekken, vervol gens een even ouderwetse hoed op de sche del drukken en aldus uitgedost naar een zak Tennen, daarin stappen, om dan zak- lopend terug te keren naar het uitgangs punt. Niet minder typerend voor de stem ming en een even grappig beeld opleverend was het nummertje zaklopen, dat een stel leidsters weggaf. Teruggekeerd utt de duinen in de Kleine Ridderzaal wachtten de kinderen limonade en koek. Bij de maaltijd 's middags hadden zij een flesje melk gekregen. De kantine, waar we de heer De Vries van Excelsior zagen resideren, mocht zich In de belang stelling van de jeugd x'erheugen. Tegen vijf uur k\vamen -de toeringcars weer voor om de jeugd bij de Visbank in Vlaardingen af te leveren. Daar wachtten de moeders haar kroost op, vol belangstelling naar wat hun kinderen hadden beleefd» ZATERDAG Jl AUGUSTUS. Luxor Theater: 14.30 uur, „Gipsy", alle leeft. 19 en 21.13 uur, „Terag uit de hel", (14 Jaar), Stadsgehoorzaal*. £0 uur, „Ik ben er kapot van" (alle leelt.). Harmflnie: 20 uur, P. v. Pelmolen. VAKANTrEFEESTEN. VFC Sportpark: 18 uur, -wlndhondenrennen. dagvuurwerk en vliegtulgdemonstradea. HoUantse Tnyn: 20 uur. slotavond door Ren« van JDordt, „De lach in top". ZONDAG IZ AUGUSTUS. Sportpark: 14.39 uur VFC—Archipel (KNVB- bekerwedstrij d). Floreslaan: 14.30 uur, Fortuna-Emma (oefen wedstrijd). Luxor-Theater: 14.39 vur, „Gipsy" (a.l,); 17 en 20.15 uur. „Terug uit de hel", (14 jaar). Stadsgehoorzaal: 16.15, 13.45 en 21 uur, „Ek hen er kapot van" (a.l.). MAANDAG 13 AUGUSTUS. Stadsgehoorzaal: 20 uur, „Ik ben er kapot van" (alle leeftijden). Luxor Theater: 2C.15 uur, „Terug uit de hel", <14 jaar). BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS, Bureau Rotterüamsch Nieuwsblad, Smalle Havenstraat 1, teleroon 3223. Na 17.30 aur toï 13.90 uur: Botcrblocrostraat tl» tel. 2.9.5,9. Redactie, telefoon 54S3. Politie en Brandweer 2345. Zlekendienst Hoflaan 9a. tel. 2541. Geopend; Apotheek G. A. H. v. d. Corput, Schledamsetveg B3, tel. 3224. ZONDAGSDIENSTEN". Tot maandagmorgen 8 uur zullen in bijzon dere gevallen dienst doen: dr. L. T. de Vries, Petumastraat 52 a, tel. 4201; dr. A. H. WeEten- brink, Binnensingel 62, tel 2528. Dr. 13. W. Bussemaker word; waargenomen door dr. J. A. Leegsma, Maasslulsedljk 9, tel. 3669- Dierenarts: C. van der Most, Kethelweg 33 a. Vil. K-1398-30B4- Vlaardingse verg. voor Gezondheidszorg „Het Groene Kruis-Oranje-Groene Kruis": zr. N. Doelman, Burg. Pruissingel 24, tel. 3956; zt. Rtebeek, Rozeniaan 40. Verloskundigen: mej. M. Ommerlng, Schle- damseweg 50, tel 3684: mej. zr. Kerklaan, Su~ rmamesingel aj. tel. 3982. LEESZALEN. Christelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek Openbare Leeszaal en Bibliotheek Oostha- venkade 38, beneden en boven. O pen I ngsuren Bibliotheken elke werkdag van 14.30—17.30 (uitgezonderd woensdagmiddag); maandag-, woensdag- en vrijdagavond van 19.00—21.00 uur; zaterdag van 10.00—12.00 woensdag 14.00—17.30 uur Jeugdbibliotheek. Leeszaal elke werkdag van jo.00—12.00 en van 14 00—17 30 uur (uitgezonderd maandagmor gen); maandag, woensdag en vrijdag van 19 00—21 00 uur Leeszaal Gem Archief: Raadhuisplein 8; ge opend op werkdagen CUitgez. zaterdagmid dag) van S 30—12 30 en 14 00—17.30 uur, KOLPABAD. Binnenbad: zondag gemengd: lo.co18.00 uur: maandag, gemengd*. 7 00—U 00. 15.00—13 30 en. 19.30—21,00 uur; dames: 18 30—19.30 en 2100— 22.00 uur; dinsdag, gemengd: 7 0017.30 en 19.00—21.00 uur; woensdag, gemengd: 7.00 9.00, 10.00—12.30 en 13 30—21 00 uur; heren: 9 09—10 00 uur. donderdag, gemengd: 7.00— 11.00, 12.00—78 30 en |9 30—21 00 uur; dames: 11.00—12.00 uur en heren 18.30—19.30 uur: vrijdag, gemengd: 7 00—12 00. 13 09—1S.30 «1 19.30—22.00 uur; zaterdag, gemengd: 7.00— 0.45, 9.15—2100 uur: dames 8.45—0.15 uur en heren: 21.09—22 00 uur- Buitenbaden: zon- en feestdagen: 10.00—18.00 uur; werkdagen: van 7.00 uur tot zons ondergang Kolpabad: Temperatuur buitenbad 20® C. r g I" I. I. 7u Het vertrek is bepaald om 8.30 uur v.nv van hel Nieuwsbladgebouw, Schiedamse- vest 1. Terugkomst 's avonds circa 10 uur. De prijs, waaronder begrepen zijn vervoer in prima Cebut o-reis wag ens, leiding, koffie met gebak, uftgebrelde koffietafel en thee bedraagt Zij, die *s avonds aan het diner willen deelnemen (naar verkiezing) betalen 4.— Inclusief bediening extra. De kaartverkoop begint maandagmorgen 9 uur aan ons bureau Schledamsevest 1. DE DIRECTIE. De VZC-dames zijn In de voorronde van de promotiecompetitie voor een plaats in de eerste klas op DVZ gestruikeld. Na het gelijke spel van dinsdag, volgde donderdag een 4nederlaag in Den Haag. In tegen stelling tot het sportieve spel ïn het Kolpa bad bezondigde de Haagse clames zich in hun eigen bad aan ruw optreden en over tredingen aan de lopende band, die de scheidsrechter nogal eens onbestraft liet. Het zou verstandiger geweest zijn voor deze ontmoeting geen stadgenoot van een der partijen als scheidsrechter aan te wijzen. Toen. VZC na een. 0 achterstand de ge lijkmaker in bet Haagse net deponeerde, kende de arbiter dit doelpunt toe, maar op aanwijzing van de DVZ-grensrechter her zag hij zijn beslissing. Toen Nel Haarlsen door een tegenstandster een klap in het ge zicht werd toegediend, waardoor Nel ge wond het water moest verlaten en VZC met zes dames moest verder spelen, bestrafte de scheidsrechter dit optreden van de Haags j tegenstandster meteen vrije worp. Dat onder deze omstandtgheden VZC toch de moed niet liet zakken en energiek door speelde, kan slechts grote bewondering wek ken. Maar uiteindelijk konden zij uiteraard een nederlaag niet voorkomen. De rust ging met een 20 achterstand in en na de hervat ting voegde DV nog twee doelpunten aan de score toe. De grote uitblinkster was weer Le-nie v. d. Ree. De dames zijn hierdoor in de promotiecompetitie gesneuveld, maar mettemin een ere-saluut voor de prachtige prestatie, die in deze zomercompetitie werd verricht. Ook de VZC-heren werden kampioen, evenals vorig jaar. Opnieuw gaan zij pro beren via promotiewedstrijden tot de 2e klas door te dringen. Dat moet thans kun- STATIONSCHEF JUBILEERT De heer A. M. J. Gravendaal, stations chef der Nederlandsche Spoorwegen te Maassluis, Is op 12 augustus 40 jaar aan de spoorwegen verbonden. De heer Gravendaal. die te Middelburg is geboren, trad op 12 augustus 1916 als leerling-klerk in dienst en was :n verschil lende rangen werkzaam, te Delft, Velsen, VeJsenIJmuien Oost en Amsterdam C.S.. waar hij in 1943 werd benoemd tot chef- commies. Op 1 jatiuarl 1946 volgde de be noeming tot le commies en op 1 januari 1948 tot ad.junct-stationschef 2e klasse. Er volgde op 1 mei 1949 wederom een over plaatsing naar Leiden en d* benoeming tot stationschef 3e klasse. Met ingang van 1 januari 1951 is de heer Gravendaal be noemd tot stationschef 2e klasse, om met tngang van I april 1332 zijn arbeid te Maassluis te beginnen. Dit spoor weg-jubileum zal maandag in de gerestaureerde tweede-klasse wachtka mer van bet station worden herdacht. De huldiging van de zijde van de Nederland- sche Spoorwegen is vastgesteld op 10 uur en aan belangstellenden wordt de gelegen heid tot gelukwensen geboden vat) 11—12 uur. Het zal de jubilaris op deze dag niet aan belangstelling ontbreken. EXCELSlOKN IF.UWS De vier weken voorafgaande aan de start van. de competitie 1956'"57 benut Excelsior mefc het spelen van oefenwedstrijden. De inzet wordt zaterdagmiddag half vijf ge vormd met de ontmoeting ExcelsiorDoto op het VDL-terreln. Om kwart voor drie spelen de reserves van beide verenigingen tegen elkaar. DIENST ARTSEN Dit weekeinde van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur wordt de artserdienst waargenomen door dr. J. Collet, Zuiddsjk 88. telef. 202. EVANGELISATIE Zaterdagavond acht uur straatprediking op de Markt met als spreker ds. W. M. de Bakker, geref. predikant van. Maasdijk. nen gelukken, nu zij volledig kunnen uit komen. In tegenstelling tot de dames be hoeven zij slechts twee promotiewedstrijden in totaal te spelen. Als tegenstander fun geert het kampcoetiszeventai van WZC uit Woerden. Het Kolpabad 2al dinsdagavond het toneel zijn van de eerste ontmoeting, die kwart voor acht zal beginnen. Hieraan gaat om 19.15 uur een ontmoeting tussen de adspiranten-kampioenen VZC en SVH uit Rotterdam vooraf. De VZC-adspiranten werden kampioen van afd. B en de SVH-ad- spiranten. van afd. A van de ZRO. Willen de heren niet opnieuw de deur van de tweede klas voor zich zien dichtge slagen, dan zullen zij veel beter moeten spelen en vooral heel wat meer strijdlust aan de dag moeten leggen, dan dit in de laatste wedstrijden van de algelopen com petitie het geval was. Wat de strijdlust be treft, neme zij een voorbeeld aan de dames. Dan komt het wet in orde. tiet Vakantie Comité verplaatst wegens het slechte weer het feestelijk besluit van de Vakantie "Weken „De lach in top" van de Hollantse Tuyn naar de Hoflaan in de grote montagehal van de Dienst Gem. Reiniging. anvang 8 uur. Vrijdagavond bespeelde de gastbeiaardier Piet Broere het Oranjecarillon in de Grote kerk op de Markt. Op Aeolus wieken gedra gen werden ernst.ge en luimige composities over wijde omtrek verspreid, zodat vele stadgenoten in de stille avond verrast naar de hoge wachter onzer stad hun blikken richtten. Met forse zekerheid liet de heer Broere een preludium van Bach weerklinken, waar na enkele oude Franse werkjes van Coupe- rin en Rameau zich dasr luchtig aansloten. Zoals gebruikelijk werden hierna enkele volkswijsjes gespeeld en wel van Zeeuwse Dodem, Van pittige allure was de mars van Jan Morks, gevolgd door een Zeeuwse reidans. Hel ging de beiaardier daarboi'e» vlot af. Stippen we het brengen van. een drietal volksliederen aan, die naar het gegeven, met levendige omlijsting kleurrijk uit de verf kwamen- Vlissings beiaardier besloot zijn concert met enige standaardwerken voor beiaard en wel als eerste een aantal variërende klanken rondom het Valeriuslied „Merck toch hoe sterek". een Gavotte van eigen hand als een gelukkig gevonden proeve van componeer- talent Voorts twee werken van Staf Nees, waarin de artistieke aanleg van de uitvoer der zich paarde aan een grote dosis vaardig heid. Tot slot volgde een Improvisatie van de concertgever. Hierin kon hij zich ongedwon gen uitleven op de wieken zijner fantasie. KETHEL Hiermede betuig ik mijn har telijke dank aan de vrijwillige brandweer Kethel (dorp), bu ren. keimissen en allen, die aandeel hadden m het behoud van mijn boerderij bü de brand op 9 augustus j.l. A VOLLERING. Groeneweg 15, Kethel. Verende Bedden 199—so t S8.W Pracht bedden. Keclameprljs. PLATE Meu be IstoHecrderij t». Stadbors Sebtedsm.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1956 | | pagina 1