HHMI Wederom 1500 Sehiedammertjes naar Oosterhout I Viji dagen van spel in de vrije natuur Uit het politierapport Mej. S. C. Bok overleden Dodelijk ongeval bij Willon-Fijerioord Tbc-bestrijding in het jaar 1955 MET DE POSTDUIF NAAR CREIL (340 KM.) AT cy AAR, ANNEER t a «v nm mwm Fortuna in de bekerwedstrijd uitgeschakeld VFC versloeg RFC met 3—1 Verkeersongevallen dit weekeinde De Bommeer stelde uit VJaardingen Duivensport Haringvangstberichten ZwaluwenSVV-comb. 0-0 Vislial KLEINTJES SUCCES Bode-Incasseerder MAANDAG 20 AUGUSTUS 1956 HOTTEEDAMSCH NIEUWSBLAD PAGINA' 5 Redactie en Hoofdagentscbap: Broersvest 3, tel. 68091 "5-k. Vijfhonderd jongens en meisjes van de openbare lagere scholen In Schiedam en Kethel rjjn in de afgelopen week onder leiding van dertig jeugdleiders en -leidsters paar het Natuurbad „De Warande" in Oosterhout geweest. Vflf dagen achtereen hebben xtf de toebt heen en weer met acht bussen gemaakt. De onderwijscommissie in de Schie damse Gemeenschap organiseerde tot dusver elk jaar (dit jaar was bet voor de vierde maal) een vakantie van vijf dagen in de vrije natuur voor de drie richtingen bij het lager onderwas. Gingen de vorige weken de derde, vierde cn vijfde klassen van de prot.-. christelijke en van de openbare lagere scholen naar het natuurbad „De Warande" In Oosterhout, deze week zijn de r.k. lagere scholen aan de beurt. Zij zijn hedenmorgen om acht uur vertrokken. lijk zwaaide hij naar een vriendinnetje op de kant. Hij %vas er „door"! Tegen haif één 's middags gaan Schjedammertjes eten. Brood hebben zelf meegenomen, de Schiedamse Gemeen schap zorgt voor de melk. Dne aan drie als tuinen soldaatjes staan de melkflessen op een lange bank in de rij, te wachten tot ze weggehaald worden. Met een grote boterham in de vuist en de fles melk aan de mond, zo versterkt Schiedams jeugd op vakantie in Oosterhout de inwendige mens. om dadelijk weer verder te gaan m speel tuin, bos of zwembad. Aan alles komt een eind. Ook aan de vijf heerlijke dagen in Oosterhout. jongens en meisjes van de openbare lagere scholen moesten weer plaats maken voor de groep van de rooms-kathoheke lagere scholen, die vanochtend naar het Natuur bad De Warande vertrok. Nabespreking in de Kroon In hotel „De Kroon" kwamen de leiders en leidsters van de leerlingen van de openbare scholen na afloop bijeen. Ter verwelkoming waren de heren P. Groenen- daal en K. J, Heyboer van de Schiedamse Gemeenschap aanwezig. „Nog even wil ïk een kort woord wgden aan de week van genot en ontspanning, Öïe weer achter u ligt," zo sprak de vlce- voorzittet, de heer Heyboer, van de S.G. Namens de Schiedamse Gemeenschap dankte de heer Heyboer alle medewerkers, in het bijzonder de dames C. Ladage en zr. H. Ticlemara en de heren Koeten V'ierboom, voor hun uitstekende vervulling van een vrgwïllig opgenomen plicht. Mevr. Mak kreeg nog een. pluim voor haar toe wijding t.a.v. de Kethelse jeugd. Temidden van donkere bossen ligt in Oosterbout het gemeentelijk „Natuurbad De Warande", een uitgestrekt terrein, dat een prachtig zwembad, een grote speeltuin en een bos omvat. Er staan, een paar hou ten gebouwtjes: één is het hoofdkwartier voor de leidulg van de Sehiedammertjes, een ander is een overdekte speelplaats met betegelde vloer; ook zijn er kleed gelegen heden voor de jongens en meisjes. Heerlijke dagen De afgelopen week bevolkten 500 jongens en meisjes in de leeftijd van 8, 9 en tien jaar het natuurbad in Oosterhout. Onder de vlotte hoofdleiding van de heer D Okker, zijn beide hoofdassistenten, de heren G. Koeten en J. Vierboom, en nog 25 leiders en leidsters, heeft de jeugd vijf heerlijke dagen in de natuur doorgebracht. De 25 medewerkers zijn voge]3 van diverse pluimage, zoals de heer Koeten zegt. „We hebben er bij van de kweekschool, de kleuterschool en de h.b.s. Meest mensen, die al eens meer met het jeugdwerk te maken hebben gehad of er veel voor voelen." In Oosterhout heeft de Schiedamse Ge meenschap drie kisten vol Speelgoed staan. Alles in een paar Jaar zo langzamerhand aangeschaft. Uit een kist worden tennis ballen, voetballen, werpnngen en honk- paJen te voorschijn getoverd. Waar blijven? Wij waren dezer dagen getuige hoe gretig zij aftrek vinden. „Kees, ga jc mee voetballen!" riep één der 500 Sehiedammertjes. Niet alleen Kees, maar een hele troep jongens holde achter het knaapje aan het bos In. De tennis ballen waren ook al in handen van een troep jongens geraakt. Onder leiding van een '„meester" waren ze aan het kegel- voetballen in de overdekte speelplaats. Van alles is er te doen voor de kinderen. De jeugd wordt in groepen verdeeld. Op het rooster aangeplakt op het hoofd kwartier kunnen de leiders lezen, wanneer hun groep aan de beurt is voor bos of zwembad en speeltuin. Van tien uur 's morgens tot half een 's middags is de ene helft van de Schiedamse jongens en meisjes In het zwembad en in de speeltuin, terwijl de andere helft zich te het bos ver maakt. 's Middags wisselen de groepen elkander af. Een koud bad Brand brak zaterdag uit bij de weduwe B. aan de Schi-edamseweg 184 te Kethel. Het betrof een schoorsteenbrandje, ont staan door roet op de schoorsteenplaat, dat was gaan. branden. Onderbrandmeester Spijker bluste het vuur met een slang op de waterleiding. Er was geen schade. Drie jongens en een meisje tussen acht en tien jaar waren zaterdag bezig aan de Vellevest een personenauto en een vracht auto te „slopen". De eigenaar van de auto's, de koopman P. van der H., ont dekte afgebroken richtingaanwijzers, een vernielde klok van het dashboard etc Bo vendien was de lak en de bekleding be schadigd en besmeerd mei kalk. De ouders van de kinderen zijn bereid de schade ad 150 te vergoeden, VERLOREN EN GEVONDEN Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 0—12.30 en 26 uur: si garenetui. Te bevragen bij de vinders: wieldop van auto, Scholl, Lorentzplein 3b; ring met sleutels, M. Oosterholt, B. Ballotsingel 3b; sleutel, J. Kapel, Fabriplein 1b; groene vulpen, E. Bezemer, Vondellaan 32a; vul pen, G. Vorle, Parallelweg 356; da mesa rm- bandhorloge, Groesbeek, Dr. Wibautplein 8; bedelkettinkje, De Wit, Prinsensteeg 17; broche m. steen, Hamerslag, Broersvest 59a; broche met steenjes, B. Noordijk, ALb. Thymstraat 21; kinderbroche en ringetje, J. Verdam, Visserstraat 22; dolkje in étui. J. Bloemheuvel, Rotterdamsedijk 243c; nylon dameshandschoen (1.) H. v. d. Vlies, Nieuw Mathenesserstraat 76; 1 p, witte kinderschoentjes, J. Qstende. Lange Nieuw- straat 107b; gabardine regenjas, J. L. van Gerven, Pendrechtsestraat 22a (2 x bellen); plastic regenjas, v. d. Heiden,. Pendrechtse straat 4; plastic bal, W. v. Dijk, Den Bom- melsestraat 4; blauwe autoped, v. leperen, Prof. Aaiberselaan 76; rode dawesporte- monnaie met inhoud, Buchenhom, Paral lelweg 198b; kindertasje met inhoud, C. Maagdenberg, Buüs Ballotsingel 83b. BURGERLIJKE STAND Geboren: Paulus J. M., z. v. H. van Groe- newoud en F. M. Reekers; Hendrica M. Y., d v. R. van Rutten en C. C. van Lange; Theodorus J. A. H. E.. z. v. T. C. L. Wil- lems en C. E. M. 't Hart; Maria J„ d. v. i G» F. Veth en J. Hagestein, I „Juf, kijk eens wat een mooie padde stoel ik heb!" Een klein mclske kwam met een inktzwam aandragen. Stop Tm maar in je schoenendoos, zei „juf". De meeste meisjes hebben een doos b$f zich om er de planten en bloemen in te doen voor thuis. Onder leiding van de leidsters geschikt zullen de schoenendozen ware schilderden vormen van oranje-rode lijsterbessen, heil der afstekend tegen het donkere mos. om lijst door eikcbladeren en hei, waartussen een paddestoel gestoken is. Brrrr, wat koud! Een Schj edammertje schuifelde voorzichtig over het witte zand het heldere water van het kikkerbadje in. Plotseling het hij zich vallen. Triomfante- BURGEMEESTER IS WEER PRESENT De burgemeester onzer stad, de heer mr. J. W. Peek, is van zijn vakantie terug gekeerd en heeft heden zijn ambtsbezig heden hervat. HAVENTJE VAN HASEKAMP LEVENSGEVAARLIJK Ouders van kleine kinderen in de om geving van de Havendük worden gewaar schuwd voor het z.g. Haventje van Hase- kamp, dal -volgespoten wordt met bagger specie. Het haventje is een geliefkoosd speelterrein voor kinderen, maar het be treden ervan is thans zeer gevaarlijk- HENGELCONCOURS IN DE STORM De Schiedamse Hengelvereniging Swart- louws Vrienden hielden zoftdag hun jaar lijkse concours. Ondanks het slechte weer was er veel animo. De uitslagen zijn: Jste prijs N, W. v. d. Vlies, 1270 gram; 2 D. Kouwenhoven, 1120 gram; 3 P. G. Backer. 1085 gram; 4 R. Wij- zenbroek, 1035 gram; 5. J. Brouwer jr., 1010 gram; 6 Q. M. Bonefaas, 990 gram; 7 J. Brouwer sr., 845 gram; 8 J. Bokkem, 820 gram; 9 P. Klein, 490 gram; 10 J. Klomp, 290 gram. De overige leden hadden geen vis gevan gen en kwamen dus niet in aanmerking voor een prijs. Er werden nog extra prij zen uitgereikt voor de grootste brasem en de grootste voorn. LONEN DRANKINDUSTRIE BETER GEREGELD Dezer dagen heeft de heer L. ven. Hattem namens het NVV aan de arbeiders uit de drankindustrie een uiteenzetting gegeven van de verbeteringen In de loonregeling dezer industrie. Dit geschiedde tijdens een bijeenkomst va het Volksgebouw aan de Tuinlaan. De regeling* zoals die door het college van rijksbemiddelaren is goedgekeurd, wijkt enigszins af van wat destijds met de werkgevers was overeengekomen. Wat de looowijzigmg betreft zijn de. meisjes en vrouwen het meest vooruitge gaan, voor de verschillende klassen va riërend van 18 tot 45.6 pet. Maar deze groep is dan ook in betaling steeds het meest achter gebleven. Bij de jeugdsalarissen is de overgang naar de salarissen voor de volwassenen verbeterd, De vakantie is gebracht van 12 op 15 -dagen, terwijl een regeling is opge nomen voor een vakantie-toeslag van 2 pet en een verplichte extra-uitkering eveneens van 2 pet. In de regeling is een minimum- aanvuliingsregehng bij ziekte en ongeval opgenomen (van belang voor de kleinste bedrijven, want bij de meeste bedrijven bestaat deze al) waarbij maar één waeht- dag geldt. De kort-ve rzu lm r egeimg is ver beterd, evenals de regeling bij de drie ploegendienst. De bovenomschreven verbetering geldt voor de Drankindustrie. Voor de bedrijfs groep voor de bierhandel en de mineraal water-industrie is m nog belangrijker mate een vooruitgang verkregen, door de over gang van de vroegere regelingen op deze nieuwe regeling voor de Drankindustrie. Ook voor de oververdienste zal nog een betere regeling worden getroffen. De heer Van Hattem noemde deze rege ling niet ideaal, maar achtte haar het beste wat onder de gegeven omstandig heden kan worden verkregen. Hij bepleitte versterking van de organisatie. De regeling is nog niet van kracht ge worden, daar zij nog niet in het Staatsblad afgekondigd. Zodra dit is- geschiedt, treedt de regeling in werking met terug werkende kracht tot 2 april jl. De Alge mene Bedrijfsgroepen Centrale krijgt daar bij de taak na te gaan, hoe de verbeterin gen per onderneming moeten worden inge voerd of aangepast Mej. S, C. Bok, die van 1919 tot 1951 directrice van de Gemeentelijke Openbare Bibliotheek en Leeszaal alhier is geweest, Is op 71-jarige leeftijd overleden. Zij beeft het instituut volledig opgebouwd en een aantal filialen gesticht, daarbij volgens algemeen inzicht een grote werkkracht en veel inzicht ten toon spreidend. Mej. Bok was o.n». hoofdbestuurslid de afdeling Schiedam van het Algemeen Nederlands Verbond. Voorts had ze zittin; in verscheidene verenigingen, o.m. in die van de Zorg voor Zwakzinnigen. Een bedrijfsongeval op de werf van Wil ton Fijenoord heeft vrijdagmiddag het leven gekost aan de 26-jarige lasser N. T. M. Gunst, die gewoond heeft aan de Joh. Brandstraat 10a te Rotterdam. Het ongeluk gebeurde toen de stelling, waarop drie ar beiders herstelwerkzaamheden verrichtten aan de romp van het vliegdekschip Karei Doorman, scheef ging hangen, zodat de mannen van de stelling schoven en in het water vielen. Twee hunner konden worden gered, maar de derde verdween in de diepte. Na 15 minuten dreggen cn duiken werd hij aan de oppervlakte gebracht maar kunstmatige ademhaling, toegepast door de bedrijfsarts, mocht niet meer baten. Het ongeval is te wij'ten aan het feit, dat van de aangebrachte knieën, van de stelling 2 opgelaste strippen zijn afgebroken, zodat de stelling enigszins achterover kwam hangen. Aan het jaarverslag der vereniging tot bestrijding der tuberculose over 1955 ont lenen wij het volgende: Aangezien er geen emplooi meer was voor de lighallen, zijn deze van de hand gedaan. De vaste gebou wen zijn door de gemeente overgenomen, de lighallen gingen naar particulieren. Hiermede is een belangrijk hoofdstuk in de geschiedenis der vereniging afgesloten. Schiedam was vrijwel de laatste gemeente in den lande, waar de lighallen zijn ge sloten. De veranderde opvattingen en de gewijzigde situatie maken echter een voort durende activiteit dezer organisatie geens zins overbodig. Op 1 januari 1955 stonden 415 gezinnen met 502 patiënten onder toezicht. In 1955 werden 31 gezinnen met 36 patiënten nieuw ingeschreven en 209 gezinnen met 249 pa tiënten afgeschreven, zodat op t januari 1956 nog 237 gezinnen met 289 patiënten onder toezicht stonden, In sanatoria zijn in 3955 15 mannen, 12 vrouwen en één kind ondergebracht, in zeehospitia werd één kind opgenomen. Verder werden in 1955 2832 huisbezoeken afgelegd. De ontvangsten der vereniging bestonden in 1955 o.a. uit 4-798,89 aan bijdragen in de verpleegkosten, aan subsidies rijk 7.494, provincie 890,64 en gemeente 2.900. De Emmabloemcollecte bracht ƒ5.381,26 op Daar staan tegenover als uitgave de ver pleegkosten in sanatoria ƒ5.123,25, salaris sen huisbezoekers 10.387,80, hulp in ge zinnen 2.578,88. Een saldo van i.954,76 werd toegevoegd aan de kapitaaldiensl. De SCV De Postduif organiseerde een wedvlucht vanuit Creïl (340 km) voor jon ge duiven broed 1956. De uitslag is: 1 5 28 44 47 83 95 98 G. Kiela, 2 76 H. v. d. Kant, 3 91 J. Nieumeijer, 4 64 65 73 77 J. de Kos ter, 6 26 29 96 J. Doejaren, 7 56 Th. "Weelie, 8 54 61 P. Koppenhagen. 9 24 46 82 L. Bor- ranie en Co., 10 55 C. v. Tricht, 11 M. van Mourik, 12 18 32 37 J. C. Vertinde, 13 20 66 J. v. cL Windt, 14 J. Brand, 15 57 99 A. Del- motte. 16 31 80 90 02 94 C. de Tuinder, 17 53 L. v. d. Mey, 19 mevr. Bakker, 21 75 A, v. d Tuin, 22 J. Houtsma, 23 Th. Jansen. 25 J. Lips, 27 H. Blondé, 30 89 Gebr. v. Harmeien, en Co., 33 W. Peters, 34 A. Vis, 36 41 48 57 84 A. Heeren, 35 C. Fossen, 38 45 51 58 H. Crama, 39 Wagtendonk, 40 68 69 F. Eijken- broek, 42 93 N. van 't Hol, 43 52 79 85 J. Christen, 43 J, v. d. Beek en Co., 50 J. v. d. Waard, 59 60 70 81 K. Muilwijk, 62 J. Ver haal, 63 J. Koogje, 67 P, van Os en Co., 71 M. de Ruiter, 72 C. de Graaf, 74 J. Freij, 78 87 88 J. Bats, 86 A. Grijp. MAANDAG 20 AUGUSTUS. Niets bekend. BIOSCOPEN. Passage Theater: Tot en met donderdag 2 en 8.35 uur: „'t Zit Ir* de lucht" met George Form by. Monopole Theater: Tot dinsdag z. 7 cn 9 uur: „Man with the Gun Van dinsdag tot en met donderdag 2. 7 en 9 uur; „Commando des doods", TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA. Stedelijk Museum; Dagelijks ook 'a zondags van 2—5 uur, woensdags- en vrijdags avonds bovendien van 1—30 uur: eigen col lecties. Tot en met l sept. expositie Schip en Werf, dagelijks van 1—5 en van 7—10.30 uur. zondags van 1—5 uur. JcliannparU: F7or9lla 1950, dagelijks van 12.30 tot 24 uur. SPORTFON DSENBAO. Dienstregeling tot nader order: Zondag 9—12 uemengd; maandag T—1315 en 13 30—17 30 eemengd; dinsdag 7—ID15 gemengd 10 151115 dames. 1115-13 15. 13 38-17 30 en 19 30—204S gemengd, woensdag 1—13 15 14 30—17 30 en 19 30 —20 45 gemengd, donderdag 13 15 en 13 30— 17 30 gemengd, 18 50—19 30 dames, 19 30—2ü 45 gemengd: vrijdag T—13 15, 13 30—17 30 en 19 35 —21-15 gemengd: zaterdag 7—12, 14—15 30. 16—16 en 19—20 45 gemengd. 20 45—21.30 bereü- GE1L ZWEMBAD. Geen. Zwembad (Havendült): geopend van 6 30—20 uur (zaterdag tot 18.30 uur; zondag gesloten). LEESZALEN. Gem. Open hare Leeszaal en Bibl., Lange Haven: dagelijks 9 30—i 3o uur behalve 's maan dags; 's avonds 7—9 uur Krantenzaal; 7—8 30 ur bibliotheek, behalve dinsdags en vrijdags R.K. Leeszaal en Bibl., Dam: Geopend elke morgen 10—12 uur (behalve maandag, woens dag en vrijdag), iedere middag (behalve maandag) van 2—5 uur, iedere avond (behalve donderdag en zaterdag) van 7—S.20 uur. Zon dags gesloten. Openbare Leeszaal t»r. wibautplem: dins dag u tot 1G.3Q uur, woensdag 14 tot 16 uur. donderdag 10 tot 12 uur en vrijdag 19 tot 21 uur. MEDISCHE DIENST. Gemeente Ziekenhuis Nassaulaan.' tel. 63138. ft K Ziekenhuis Dr. Nolet3tichting, Dr. Nolet- straat, tel. 69411. Voor aangifte van ongelukken belle men de GG en. GD. tel 69290. Politie 69333. Alarmnum mer Pohtie 64666 Brandweer 69123 Voor spoedgevallen des avonds geopend Apotheek Couka, Hoogstraat 29. 21 Augustus Volle Maan Zon op 3.33 uur, onder 19-53 uur. Maan op 19.20 uur, onder 5.30 uur Hoofdagentschap: Smalle Havenstraat 1, tel. 3229 Archipel uit Den Haag heeft, evenals ver leden week In onze stad. kans gezien met een geiyk spel te eindigen. Dit was voor de bezoekers juist voldoende om in de voigendi ronde te worden geplaatst. Het 11 resul taat is zelfs verdiend. De thuisclub speelde een slechte wedstrijd en vooral de voor hoede. waarin Van den Berg jr. ontbrak, stelde zeer teleur. Hierdoor is ook het laatste Ylaardingse kanspaard. Fortuna, voor de beker uitgeschakeld. Voor de rust hadden de Hagenaars het voordeel van de wind en toonden zich ie: sterker Daardoor had doelman De Leeuw het moeilijker dan rijn collega aan de over kant, Van den Berg. Enkele goede schoten wist De Leeuw keurig te stoppen. Intussen zat Fortuna's voorhoede ook niet stil, maar het spel weTd veel te kort gehouden, om de hard werkende Archipel-verdediging moeilijkheden te brengen. Kwam er eens een schot, dan stond doelman Van den Berg op de goede plaats. Midvoor Meij kopte, tui een voorzet van Techts, de ba] goed m de öoelmond, maar doelman De Leeuw stopt op fraaie wijze het leder. De rust ging i met blanco stand. In de tweede helft kreeg Fortuna de wind tot bondgenoot, zodat iedereen dacht, da: het een gemakkelijke overwinning zou worden voor de gastheren. Fortuna had m deze situatie wel enig overwicht. Een hard ieugelscnot van Swanevrid vloog rakelings over de lat. Uit een plotselinge kans wist midvoor Mey de ver opgedrongen Fortimn- achterhoedc te passeren cn langs de uit gelopen De Leeuw rolde het leder m het verlaten doel. De Hagenaars hadden cchler met lang plezier van hun 0—1 voorsprong, want drie minuten later bracht Swaneveld van grote fstand met een fraai schot in de bovenhoek van het doel de stand op 11. Gesteund door dit succes viel Fortuna daarna verwoed aan, maar de achterhoede van Archipel hield stand waarbij vooral de spil. Stadhouder, menige aanval wist te B\j de rust van de nederlaagwedstrïjd VFC—RFC waren er niet veel toeschou- ers, die voor de kansen van de sporipar- kers warm liepen. De lste klas-karapioe- nen, ofschoon met zes invallers spelend, demonstreerden een duidelijk technisch overwicht en slechts het slechte schieten .an de Kotterdamse voorhoede en goed keeperswerk van doelman Dettingmeijer waren oorzaak, dat de achterstand bij de thee tot 0—1 bleef beperkt. Het doelpunt iel in de dertigste minuut. Midvoor Taf- fijn was de maker met een schot, dat ons niet geheel onhoudbaar teek. VFC, even eens met vier invallers aan de start ver schenen, wist zich wel kansen le scheppen, maar Schotel en Remmers faalden voor alsnog in de afwerking ervan. Na de hervatting had RFC de sterke wind in de rug en hielden de supporters op de tribune hun hart vast. Zelfs enige verras send e aanvallen van de thuisclub konden hen niet geruststellen, zomin als ze de Rot terdamse achterhoede, waarin doelman Verburgh op keiharde schoten van Rem- DE ROEI WEDSTRIJDEN IN DE POLDERVAART De roei wedstrijden in de Foldervaart op zaterdag 25 augustus zullen om vier uur beginnen. De -deelnemers moeten zich om half vier melden bij bet botenhuis aan de Poldervaart, waar ook direct na afloop de prijsuitreiking plaats vindt. De start is bij de brug naar de volkstuinen, terwijl de finisch bij het botenhuis is. Er Is een acht tal prima roeiboten beschikbaar, hetgeen voldoende is voor een vlotte gang van za ken. Inschrijving blijft mogelijk tot en met. donderdag 23 augustus. Op de Industrieweg reed zaterdag een personenauto tegen een tankauto. De per sonenauto kwam bij het passeren van de tankauto in een plas water en week als gevolg daarvan naar links uit. Ofschoon de bestuurder van -de tankauto zijn voer tuig het rechts van hem gelegen trottoir opstuurde, was een aanrijding onvermijde lijk en reed de personenauto de tankauto in de flank aan. Beide auto's liepen be schadigingen op. Op de Sehiedamsedijk werd een perso nenauto van achteren aangereden door een vrachtauto op het mement. dat de be stuurder van de personenauto afremde voor het Vakantxetreintje, dat links af sloeg, De schade bleef beperkt tot een in gedeukte kofferdeksel. Gp het kruispunt Burg. PruissingelBiï- litanlaan moest de 28-jarige motorrijder P. G. v. d. "VP. plotseling remmen voor een 8-jarig meisje, dat als bestuurster van een fiets op het kruispunt linksaf wilde slaan en geen acht sloeg op het haar achterop komende verkeer. Als gevolg hiervan kwam de motorrijder ten val. Het motor rijwiel werd beschadigd, de bestuurder kwam er zonder letsel af. Op het kruispunt Broekweg—Burg. Pruis- singel kwamen twee bromfietsers met el kaar in botsing. Geen persoonlijke onge lukken. Op de Mr. L. A. Kesperweg werd de bestuurder van een personenauto door een inhalende personenauto klem gereden, waardoor hij gedwongen werd naar rechts uit te wijken. Hierbij botste hjj tegen een lichtmast. De auto werd beschadigd. De Vlaardingse watersportvereniging „De Bommeer" had voor het afgelopen week einde een aardig programma samengesteld dat ongetwijfeld velen naar hun domein, de Vlaardingse Vaart en VUeten zou hebben gelokt. Het was echter weer de winteree zomer, die hier roet in het eten gooide. De kamp vuur-avond en de zeilwedstrijden voor senioren, dames en junioren moesten wor den uitgesteld. Het bestuur heeft nu op hoop van zegen vastgesteld, dat het kampvuur ko mende zaterdag za) branden en de wedstrij den zijn verschoven naar de daarop volgen de zondag. We hopen het beste voor hen, want een en ander kan bezwaarlijk in onze r.oodschouwburg worden gehouden. mers en v. Eijk zijn klasse toonde, voorals nog uit zijn evenwicht konden brengen. Maar VFC bleef aandringen. Invaller- linkshalf, Kortleven, stuwde zijn voorhoe de uitstekend op en- Remmers bracht met enkele handigheidjes de handen op elkaar. Aangezien Joop Dekker plotseling zijn flegmatieke houding liet varen en Cor v. Eijk op elke bal als in zijn beste dagen doorsprintte. verdween allengs de rust uit de RFC-verdedigmg. Een door rechtsachter v. d. Heijden bijna m eigen doel geplaatste bal was er het onmiskenbare voorteken van. In de vijftiende minuut kwam de gelijk maker. Linksachter v. Dissen werkte een voorzet van C. v. "Eijk onvoldoende weg. waardoor Dekker in staat werd gesteld één van zijn uitstekende voorzetten te plaat sen. Op het hierna volgende beheerste schot van Remmers dook Verburgh tever geefs. 11. RFC. wakker geschud, ant woordde met een felle kopbal van Kroon, die Dettingmeijer echter met een snelle reactie onschaöeluk wist te maken. Maar nog in dezelfde minuut stopte Verburgh een kogel van Remmers niet minder spec taculair. Verwoed streden beide partijen thans om de leiding, waarin het niet tal rijke publiek volop meeleefde en volledig aan zijn trek kwam. In de twintigste minuut bleef de RFC- achterhoedc, na een magnifieke schijnbe weging van Remmers, voor vermeend bui tenspel staan, hetgeen Schotel in staat stelde de thuisclub de leiding te bezorgen. -1. Dat was de kampioenen teveel, maar Bes. Kortleven en Oole heten zich door het aalviugge spel van Taffijn en Kroon niet meer intimideren, terwijl Dettingmeijer in laatste instantie telkens keurig ingreep. VFC. met de overwinning in 2ieht. bleef echter niet minder gevaarlijk cn Verburgh had er al zijn katachtige lenigheid voor nodig (o.a. op een kopstoot van Dekker) cm erger te voorkomen. Maar tegen de magistrale kopbal van Remmers, uit een uitstekende hoekschop van Dekker, had ook hij geen verweer meer. 31. RFC bleef tDt het laatste fluitsignaal doorvechten voor een beter resultaat, maar de geel-zivarte verdediging gaf niet meer thuis. breken. Daarnaast lanceerde Archipel nu en dan gevaarlijke uitvallen, zodat onder grote spanning de laatste minuten verstreken. Fortuna zag geen kans het winnende doel punt te scoren, waardoor bij het klinken van het eindsignaal Fortuna's kans op de beker was verkeken. Van Archipel was het een mooie prestatie, De wedstrijd droeg een sportief karakter. MAANDAG 20 AUGUSTUS. Stadsgehoorzaal: 20 uur „Wien bleibt Wten" (a. i Luvor Theater: 20.J5 uur ..20.000 mijlen onder 7-.ee" (14 j.>, DINSDAG 21 AUGUSTUS. SiadvgehoorzaaJ; 20 uur, ,.De Man met een iriJjoen", (alle leer..). BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS. uureau Kotterdamsch Nieuwsblad. Smalle Havenstraat l, telefoon 3229. Na 17.30 uur tot 19.00 uur: Boterbloemstraat II. tel. 3.9-5.9. Redactie, telefoon 5453. Polltic en Brandweer 2345. PipKeidlen^' Hof laan 9a tel 2541. Geopend: Apotheek „Van Hogendorp", Van Koeendorplaan 129A, telefoon 4233. LEESZALEN. rnnsteiljke Openöare Leeszaal en Bibliotheek Openbare Leeszaal en Bibliotheek Oostha ven kade 38, beneden en boven. Openingsuren Bibliotheken elke werkdag van 14 30—17,30 (uitgezonderd woensdagmiddag); maandag-, woensdsg- en vrijdagavond van 19 00—21 00 uur; zaterdag van 10.00—12.90; woensdag 14.00—17.30 uur Jeugdbibliotheek. Leeszaal elke werkdag van 10 oo—12.Oö en van 14 00—17 30 uur (uitgezonderd maandagmor gen): maandag, woensdag en vrijdag van 19.00—22 00 uur. Leeszaal Gem Archfer: Raadhuisplein 8; ge opend op werkdagen (ultgez. zaterdagmid dag) van 8 30—12 30 en 14 oo—i7.so uur. KOLPABAD. Binnenbad: zondag gemengd: 10.0018,00 uur; maandag, gemengd: 7 0014.08, 15.00—18.30 en 19,30—21 00 uur: dames: 18 30—19.30 en 21.0fr- 22 00 uur: dinsdag, gemengd: 7 00—17.30 en 19.00—21.00 uur; woensdag, gemengd: 7.09— 9 00, 10.00—12 30 en 13.30—21 00 uur; heren: 9 00—lö 00 uur. donderdag, gemengd: 7.00— 11 00. 12 00—18 30 en 19 30—21.00 uur; dames: uoo—isao uur en heren ia so—19 30 uur: vrijdag, gemengd: 7 00—12 00, 13 00—13.30 en 19 30—22.00 uur; zaterdag, gemengd: 7.00— 3 45. 9 15-21 00 uur: dames 6 45—9 15 uur en heren: 21 00—22 00 uur. Buitenbaden: zon- en feestdagen: 10.0018.00 uur: werkdagen: van 7.00 uur tot zons ondergang. Praairapport van hedenmorgen: VL 70 12 k.; VL 203 17 k„ nog 10 netten; VL 205 9 k.; VL 207 30 k.; VL 216 85 k., nog 40 netten; VL 86 6 k.; VL 114 25 k.; VL 115 34 k.; VL ISO 23 k.*, VL 196 70 k., nog 70 netten; VL 197 34 k.; VL 199 60 k.; VL 71 17 k.J VL 83 40 k.; VL 166 34 k.*, VL 14 10 k.; VL 56 8 k.; VL 84 60 k.; VL 212 40 k.; VL 132 2 k. Marktberichten Hedenmorgen werd aan het afslaglokaa) betaald voor: trawlharing groen van ƒ75,10 -76,80, vleetharing groen van 45-75. Vertrokken ter haringvisserij: de VL 61, schipper L. Verbaan. Binnengekomen: de VL 97, G. v. Roon, met 35 last, 250 kisten verse haring en 30 kisten verse vis (trawl). Drijfnetvisserij; VL 206, P. v. d. Zwan, 21 last; VL 172, C. Poot, 35 last; VL 206, Jac. Haasnoot, met 29 last en de VL 29, D. v- Haren, met 32 last. Zaterdag hield de postduivenvereniging „De Luchtbode" een wedvlucht uit St- Quintin, een afstand van 242 km. Er waren 136 duiven in het concours, zij werden ge lost om 11.30 uur met zuidwesten wind. De eerste prijsduif bereikte haar hok om 2.00.17 uur, terwijl de laatste duif werd ge noteerd om 2.31.06 uur. Uitslag: 1, 25 A. Cornclissc; 2, 17. 20 C. Stolk; 3, 4, 6, 8, 15, 29 A. Dries; 5 G. v. Vliet; 7, 10, 11, 13 R. Steijns; 9 L. v. Aken; 12, 18, 23 F. Waardenburg; 14, 26 L. Polder vaart; 16, 2,7 P. Buters; 19, 26 31 J. Kroos; 21, 32, 33 A. de Bruin; 22 A. v. Toor; 24 L. de Groot; 30. 34 M. Vallenduuk-A. v. d. Walle. Uitslag oude duiven; 1, 2 J. Kroos: 3 A. v. T-oor; 4 L. v. Aken. Donderdagavond inkorven voor Ntjon van 7.158 uur. Vrij da gp. vond inkorven voor Breda van 7.15—8 uur, oud en jong, tevens klokken stellen op 8.30 uur. Deze ontmoeting heeft de aanwezigen niet bijster kunnen imponeren. Daarvoor deed de harde wind te veel afbreuk aan. het spel. Overigens waren de partijen aan elkaar gewaagd en het puntloos gelijke spei gaf dan ook de krachtverhouding juist weer. Hoewel tegen de wind in spelend waren de 2wart-witten aanvankelijk het meest in de aanval, maar allengs kwamen de Schie dammers er beter in en moest de Zwalu- vven-defensie alle zeilen bijzetten om on heilen te voorkomen. Ook deze middag bleek v. Witzenburg in het Zwaluwendnel weer in prima conditie te zijn. Toen de rust met blanke stand Inging meende men, dat de thuisclub nu de beste papieren had. De hardwerkende SVV-pIoeg heeft zich evenwel in de tweede helft kra nig geweerd en kreeg nog verschillende goede kansen, die hoofdzakelijk door slecht chieten verloren gingen. Zwaluwen bracht het niet verder dan een buitenspel doel punt van Lies Mast. zodat deze wedstrijd ten slotte eindigde zoals hij begonnen was. Zaterdag besomde de VL 142, schipper L. Kuiper, j 2032 voor 37 kisten verse ha ring en 150 kisten verse vis. Prijs verse haring per kist van 50 kg J 16,30-19, makreel 13,40-15,60 per kist van 40 kg. Hedenmorgen: de VL 97, schipper G. v Roon, besomming J 5765 voor 292 kisten verse haring en 40 kisten verse vis. Prijs verse haring 16,80-19 per kist van 50 kg. Verse vis J 15-15,80 per kist van 40 kg. Notaris benoemd Benoemd tot notaris binnen het arrondis sement Rotterdam, ter standplaats de ge meente VJaardingen, de heer W. Robert, kandidaat-notaris, wonende te Schiedam, in de plaats van J. Th. Rutgers, die eervol is ontslagen. GESLAAGD De heer M. J. Dubbeld slaagde voor het examen Boekhouden, afgenomen vanwege de Vereniging voor Handelsexamens op praktische grondslag. KINDEREN' SPEELDEN MET VUUR Kinderen, die met vuur speelden, hebben zondagmiddag omstreeks twee uur bran'd veroorzaakt m het oude winkelpand aan de Sandelijnstraat 32 te Maassluis, dat be woond werd door de familie Van der Hoek. De etage boven de winkel en woonruimte werd gebruikt voor opslagplaats en daar hadden enkele van het uit vijf kinderen bestaande gezin met een kaarsje onder een tentzeil gespeeld. Het zeil vatte vlam en voordat de ouders op het geroep van de kinderen konden reageren, stond de boven verdieping reeds in lichter laaie. De gealarmeerde brandweer was spoedig ter plaatse en bestreed de brand met vier stralen. Vrij spoedig was men het vuur meester, doch de nablussing vergde nog geruime tijd. De bovenverdieping van dit onbewoonbaar verklaarde perceel brandde uit. De winkel met galanterieën en de woon vertrekken bekwamen ernstige waterscha de. De belendende percelen in deze dicht bebouwde wijk liepen echter vrijwel geen schade op. De bewoner van het getroffen perceel is tegen brand verzekerd. Het gezin is tijdelijk bij kennissen onder gebracht. EXCELSIOR—TOGR. 6—2 In een vooral na de rust eenzijdige wed strijd heeft Excelsior Maassluis éen grote overwinning behaald op TOGR. Met de wind gedeeltelijk tegen had Excelsior reeds het beste van het spel, dat reeds na een kwartier spelen tot uiting kwam in een 2—0 voorsprong. De doelpunten werden ge scoord door Vermeer en Van 't Hoff. Deze achterstand deprimeerde de gasten niet. In tegendeel, daar met een ver schot invaller doelman De Lange werd gepasseerd. Na de thee, cue inging met 2—1, probeer den de gasten het met de buitenspel val. Zij hadden na tien minuten succes. Excelsior, technisch de meerdere van de tegenstander^ bracht de achterhoede van TOGR velé malen tot paniekvoetbal, wat tot gevolg had, dat Vermeer nog tweemaal en Vink eenmaal het doel wist te vinden 6I. De bezoekers gaven echter de moed niet op, wisten de stand op 6—2 te brengen. Excelsior 2 wist van TOGR 2 met 41 te winnen. In deze ontmoeting werden enige jonge spelers ingezet, die niet onverdien stelijk debuteerden. Wie de steeds eert is het altijd weerd Gevraagd voor spoedige indiensttreding bij Algemeen Ziekenfonds te Schiedam, een Na gebleken geschiktheid volgt aanstelling in vaste dienst met goede pensioenregeling volgens C.A.O. Sollicitanten moetco van onbesproken, gedrag zijn, Schrif telijke sollicitaties te richten aan no. C 2125, aan het bureau Broersvest 3, Schiedam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1956 | | pagina 1