WHS Fabrieksperconeel Schrompelkopjes een al te cynisch blijspel SS „The Ladykillers" in Passage Keuze van Katholieke Kring weinig bevredigend GOED GESLAAGDE CAB-TOCHT IS AAR BAARLE NASSAU GOEDE „TÏGER IN THE SKY" IN MONOPOLE Verschillende bekerwedstrijden op komst AT <T) AAR. ANNEER Hel Gemeentezwembad gaal dicht Zondag een concert van Sl. Ambrosius OP HET WITTE DOEK Met het sporlweekeinde irt zicht Honkbal wedstrijd tegen owo CTB 1-Heinenoord 1 Jongste Bediende VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1956 HOTTEHDAMSCH NIEUWSBLAD PAGINA 1* Redactie en hoofdagentschap: Broersvest 3, tet €8091 „Schrompelkopjes" is volgens de aankondiging de vermakelijke geschiedenis van- terugkeer van een doodgewaande echtgenoot. Een oud gegeven, dat al meermalen met dodelijke ernst op het toneel is gebracht, maar ditmaal van de vrolijke kant is bekeken Een geestig blijspel is het, wat -de Katholieke Kring bedoelde, toen men het Nederlands Toneelgezelschap voor de openingsavond van het seizoen engageerde. En och, het gege ven leent zich ook voortreffelijk voor een kluchtige bewerking. Hoeveel wonderlijke si tuaties kunnen niet ontstaan, wanneer een doodgewaande naar zijn woning terugkeert en zijn vrouw in de armen van een ander vindt, met wie ze getrouwd is in de onder stelling weduwe te zijn. Maar Max Kégnier, de Franse toneel schrijver van wie dit stuk is. heeft er meer van willen maken. Hü heeft van het we- duwtje en van de schoonmoeder van de doodgewaande een paar berekenende ser penten gemaakt, harpijen zonder hart, ei daarmee maakte hij de drie mannelijke te genspelers de eerste echtgenoot, de tweede echtgenoot en hun gemeenschappe lijke schoonvader tot bondgenoten, bond genoten in de strijd tegen al deze onmense lijkheid. Hierdoor ontstond wel een volko men nieuwe situatie, maar een blijspel toch eigenlijk zonder waarachtige blijheid. In wezen is het stuk zo bitter als gal en hier en daar zelfs weerzinwekkend cynisch. Met wat losse grappen heeft de schrijver geprobeerd het aannemelijk te maken, maar als stuk om -er de steeds zo goed verzorgde avonden van de Katholieke Kring mee te openen, lijkt het ons juist door dit grove cynisme nauwelijks ge schikt; o.a. omdat de huwelijksmoraal hier toch wat a! Ie plat behandeld wordt. Van de eerste echtgenoot meent men dat hij verongelukt is bij. een boottocht in het oerwoud. In werkelijkheid is hij onderge doken tij Indianen, die bekend staan door de lieve gewoonte, dat zij de koppen van hun vijanden snellen en die tot „tsantsa", dat wil zeggen verschrompelde hoofden prepareren. Het stuk vergelijkt deze lugu bere praktijk met de hebbelijkheid van het hier ten tonele gevoerde type vrouw, om de mening van de man te bespotten en te onderdrukken, tot hij tenslotte een pan toffelheld wordt zonder geestelijke in houd. 3e dood gewaande echtgenoot heeft zich aan de. heerschappij der beide vrou wen onttrokken en blijft zes jaar weg, In die tijd bouwt hij in Zuid-Amerika een welvarende scheepsbouwwerf op en hij komt de dames dan ook als een betere partij voor, dan de tweede echtgenoot. Alle vrouwelijke listen worden in het werk ge steld om hem thuis te houden en de tweede echtgenoot in 2ijn plaats naar Zuid- Amerika terug te zenden. De schoonvader, die dit ziet aankomen, gebruikt een list om de beide mannen gezamenlijk met het vliegtuig te laten vertrekken naar Zuid- Am erika. Toch met mart gespeeld Het spel der tonelisten vertoonde veel vaart, zodat hel stuk op enkele zwakke scènes na, toch nog meesleepte, maar zelfs van een Magda Janssens kan niet verwacht worden, dat zij zulk een schoonmoeder een levend karakter inblaast; hoe kan men in Bep Dekkers Irene iets anders zien dan een caricatuur, een grof vertekende valse vrouw? Ook Bob Verstraete's tweede echt genoot kon nauwelijks overtuigen. Fons Rademakers haalde uit zijn verloren ge waande echtgenoot nog heel wat, maar alles bleef wat schematisch» evenals de advocaat van .fnhan van Hulzen. Alleen de slotscène, waarin Frits van Dijk een gevoelige, menselijke pantoffelheld tot le ven brengt, hief het stuk boven het, alleen maar boertige uit, Een wonderlijk effect werd in de eerste scène bereikt mei spotlights op een verder donker toneel. Daarmee werden de ver holen gedachten van de beide vrouwen weergegeven toen zjj zich in fantasieën verdiepten over hoe de terugkeer van de doodgewaande wel zou zyn. Het verlangde effect is er door bereikt, al werd de een heid van het overigens conventionele to neel er ietwat door verstoord. Zestienjarige redt drenkeling Donderdagmiddag 16.40 u. geraakte rn zes jarig jongetje, zoon van de heer Van Kalis vaart, te water in de Langehaven. Het kind kon niet zwemmen en zou verdronken zijn, indien niet 'l zestienjarig meisje v. Nach tegaal hem was nagesprongen.'Ze slaagde er in de jongen aan de wal te brengen. BIOSCOPEN Passage; dag, 2 en 8,15 uur, Marceliuo, brood en wijn. Donderdag alleen 2 uur. Monopole; 2. 7 en 9 uur. tot en met donderdag: Zes vrouwen en één man. SFOKil'UMiSliSBAD. Dienst regeling tot nader order, zondag 12 jemengd; maandag 7—13 15 en U.50—17 3(' gemengd: dinsdag 7—10-15 gemengd. 1015—II 3b dames. 1113—1315. 13 so—i?.3ü en ia 30—20 45 iemengd. wuensdag 1—13 15, 14.30lï 30 en 19 SC —20 45 gemengd; donderdag 7—13 16 en 13-30— 17 30 gemengd. 1850—L930 dames, 19S020.45 gemengd; vrijdag 7-13 15. 13 so—17 so en 19.15 -2115 gemengd, zaterdag 7—12. 14—15 33, 18—18 •m 19—20.45 gemengd. 20 4521.30 beren. GEM. ZWEMBAD. Gem. Zwembad cnasenayb): geopend van a 3d—20 uur (zaterdag tot 18.30 uur; zondag gesloten). LEESZALEN. Gem. Openbare Leeszaal en Bibt,,- Lange Haven; dagelijks 9.204 30.uur behalve maan- dags; s avonds 7—9 uur krantenzaal; 7—8,30 uut bibliotheek, behalve duisdsga en vrijdags B..K. Leeszaal en Bibt., Dam: Geopend elke morgen LO—12 uur (behalve maandag, woens dag en vrijdag), iedere middag (behalve maandag) van 2—5 uur, iedere avond (behalve donderdag en zaterdag) van 7—8-30 uur. Zon dags gesloten. O'•«■m-.ii'.» Leeszaal (Jr. ivibauipton; dins dag 14 tot 16.30 uur, woensdag L4 tot is uur. donderdag io tot 12 uur en vrijdag 19 tol 2) uur. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA, Stedelijk Museum. Dagelijks, ook zondags van 2—5 uur; 's woensdags- en vrijdagsavonds bovendien van 7—10 uur eigen collecties. MEDISCHE DIENST Gemeente Ziekenhuis Nassnulaan, lei. 69126, K.K. Ziekenhuis Dr. Nol ets tich ting, Dr. Nolet- straat, tel. 69411. Voor aangifte van ongelukken belle men <lc GG en CD tel. 69290. Politie 69233. Alarmnum mer Politie S4B66. Brandweer 69123. Voor spoedgevallen des avonds geopend Apotheek Fa. Couka Co, Groenlaan 127. 15 September Wassende Maan Zon op 6.14 uur, onder ia.57 uur Maan op 1D.41 uur. onder 1.15 uur (Advertentie) Uw ojen lijn Uw eh»r» varhooy Uw charme mei d* „]ut»te bril" van Op woensdag 19 september a.s., zuilen de Gemeentelijke zwemplaatsen aan de Westlrankelandsedijk voor het publiek worden gesloten. BHEEEg5JBEgEZSM Dijkshoorn Telefoon 67649 St. Ambrosius zal op zondag 16 septem ber a.s. des n.m. acht uur onder leiding van de heer C. van Beurden in de Plantage concerteren, waarbij het volgende program ma ten gehore zal worden gebracht: Trafalgar mars. air. IV. Zehle. La Poupé de Neurnberg, ouvert., Adam arr. Rutgers. Roses du Midi. wals. J. Strauss arr. Een- haes. Les Saltimbanques, fantasie. Ganne arr. Cr. Heister. Dornrasehens Brautfahrt. karakterstuk. M. Rhode. De Vogelkoopman, selection. C. Zeiier arr. S. v.' Leeuwen. Chardaa aus den Geist der Woiwoden, L. Grossman arr. N. A, Bouwman. Imperial Echoes, mars, A. Safroni arr. .1, Ord Hume. MEISJESCLUB DER CJVI IN NIEUWE WIJKCENTRUM De CJVF Schiedam hield donderdag een filmavond in Irene. Deze avond had tot doel jonge meisjes tot de verschillende meisjes clubs hier ter stede aan te trekken. De zaal was tot dc laatste plaats bezet, toen mej. M. van der Touw, namens de C.IVF. de avond opende en er op wees dat volgen de week woensdag een meisjesclub zal worden opgericht in Nieuwland. Een en ander geschiedt in het nieuwe wijkgebouw aan het Dr. Wïbautplein. Hierna werd de propagandafilm Jongens van Johan de Witt vertoond. In zekere zin kan de film „Tiger in the Sky" als een (Amerikaanse) tegenhanger worden beschouwd van de (Engelse) fiim „The Sound Barrier", die een paar jaren geleden hier te lande is vertoond. In beide films wordt de straaljager in het middel punt geplaatst, met daarbij de bestuurder, de jacMvlieger, in zijn dagelijkse doen en laten. De Amerikaanse film heelt een strek- king: er is zeer veel opoffering voor nodig om een goede jachtvlieger te zijn en te blijven. Het is dan ook een welomschreven doel, dat deze film in de „koude oorlog" be oogt, want indien gij de vrede wenst, be reidt u ten oorlog. De regisseur Gordon Douglas heeft de me dewerking van de Amerikaanse luchtmacht ondervonden. Vele taferelen zijn opgeno men op de vliegbasis van Lake Murrow, een drooggelopen zoutmeer, dat een kei hards bodem heeft en derhalve uitermate ge schikt is voor het starten en landen van vliegtuigen met grote snelheden. Dit ge- óeeiis uit de film is zeker niet het slechtste, vooral de technische medewerking van de Sabre-vlicgtuigen, de snelle straaljagers, waarop de militaire vliegers worden ge oefend en waarbij de toeschouwer eveneens ervaart welk een technische ontwikkeling de verbindingsdienst, de telecommunicatie, tussen gronddienst en vliegtuig-in-de-lucht, heeft bereikt. Het verhaal van Mac (Alan Ladd) en Butch (June AIJyson) is simpel en waar achtig. Mac wil vlieger worden en slaagt daarin. Hij neemt deel aan de strijd in Euro pa gedurende de tweede wereldoorlog als AGENDA VAN' DE SG Het agendabureau van de Schiedamse Gemeenschap verstrekt over het tijdvak van 15 tot en met 23 september 1956 de volgende gegevens: 15 september; Musis Sacrum, 20 u., On- aerling Kunst Genot „Angst voor de Een zaamheid". Chr, Soc. Belangen. 20 u., Werkende Jeugd: filmavond; Inzameling 1956* de ^ationale Bloemen en Fruitdag 17 september: Irene, 20 u„ Wijkgemeen- w Wijk III: Ds. K. A. Straatsma spreekt over „Oude wet-nieuwe wet". Muzikale medewerking door de heer Jacq. P. Bek kers. 18 september: Chr. Soc. Belangen, 20 u.: Ned. Chr. Vrouwenbond: Ds. A. K. Straat- 1 ma spreekt over „Uit de kamferkist". 19 september: Chr. Soc. Belangen, 20 u.; Bond v. Oudstrijders en Dragers v. h. Mob.kruis en Kon. Ver. Oost en West: Le ung met kieurenprojectie. „Door het land van Berbers en Arabieren", door Lode van Gent. Irene: 20 u.: Wijkgemeente Wijk V: Film L~lske de Rat".; Musis Sacrum, 20 u,: ^iltcm-Fijenoord O. en A.r film „Paula". 20 september; Irene, 20 u.: Stichting ..Bartholomeus": Lezing; Volksgebouw 20 v.: Vrouwenbond NW: film „Zonnige Har- Jjfö en enige andere filmpjes: Passage theater, 20 u.: Pers. Ver. „Gusto": Magna brengt „aan de Oever van de Snelle Vliet». 21 september: Musis Sacrum, 14.S0 u.: ..Margriet": Brei- en modeshow, Musis oacrnm, 19 u.: „Margriet" „Brei- en mode show Musis Sacrum, 21 u.: „Margriet", Brei- en modeshow; Irene, 20 U.: Bescher- Bevolking: Filmavond. 22 september: Irene, 20 uur: Comm. •Nieuwe "Westerkerk: Cabaretavond; Musis sacrum, 20 uur: Tot steun in den Strijd: .,ue wereld heeft geen wachtkamer" door Maurits Dekker; Arcade. 20 uur: De Ama teur: Toneelavond: Cantine Gusto. 12 u uusto's schilderclub „Beati"; Maasdijk: Opening tentoonstelling van werken door teaen van Beati gemaakt. september, Cantine Gusto: Tentoon stelling werken van. de schilderclub Beati. D a gelijks Cultureel Contact Centrum van 10-—5 uur ('s zondags gesloten). Ten- sobiWeriien .van .Tiwo Btttt», navigator. Na zijn demobilisatie keert hij terug naar de Ver. Staten, waar Butch hem wacht en hoopt °P een rustiger leven. Maar James Whitmore (Ty Whitman) zijn koel en zakelijk spel is verrassend slaagt er in Mac te bewegen om weer in dienst van de Luchtmacht te treden, Mac zwicht en gaat naar Korea, waar hij zich met lauweren overlaadt. Hij keert terug om een nieuw type jachtvliegtuig, dat nog aan „kinder ziekten schijnt te lijden te beproeven. Op een vanrde vluchten met dit vliegtuig komt hij om het leven. Voor de veiligheid van de jongere jachtvliegers heeft hij zijn leven ge offerd en Butch, die met twee jonge kin deren achterblijft, weet daarin te berusten. De beelden in de film, speciaal het oefe nen van jachtvliegers met straaljagers op een grote Amerikaanse luchtbasis, de strijd in Korea, waar de Amerikaanse jachtvlieg tuigen achter de Russische Migs aanzitten en het leven van de jachtvliegers in onderling verband in de Ver. Staten waarbij de ge zinnen aan de zoom van het vliegveld in caravans zijn ondergebracht zijn buitenge woon interessant Twintig jaar geleden was kolonel Roscoe Turner, die zich in de Londen-Melbourne- wedstrijd (oktober 1934) heeft onderscheiden, technisch adviseur in luchtvaartzaken bij Wa-ner Bros, die deze film heeft vervaar digd. V/ij weten niet wie thans met deze functie is belast. We betrapten hem op een kleine omissie- De bemanning van de Ame rikaanse bomvliegtuigen, die aan de bom bardementen van oorlogsdoeleinden ïn Duitsland deelnamen, waren steeds voor zien van magnesium-stalen helmen, die werden opgezet, zodra de Noordzee was ge passeerd en er kans bestond door Duitse flak te worden beschoten, In deze film hield men onder alle omstandigheden de uniform pet of veldmuis op het hoofd, zelfs wanneer de bomvliegtuigen door Duitse jagers wer den aangevallen. Rlonopole. M Gisterochtend hebben de ouden van dagen een toch naar Baarle Nassau gemaakt, ge organiseerd door het Comité voor Auto- en Boottochtjes, de CAB. Niet minder dan 39 particuliere autohezltters hebben deze tocht mogelijk gemaakt. Zij lieten ongeveer CAB-pupillen heerlijk van een tocht door het mooie Noord-Brabantse landschap ge nieten. i In. Baarle Nassau werd hun een prettige ontvangst bereid in hotel De Engel, waar men gezamenlijk het diner gebruikte. Daar werd ook nog een jubilaris gehuldigd, n.l. mevrouw Verdoes, die de 9.000ste gast bleek te zijn die als deelneemster van tochten voor ouden van dagen dit jaar het hotel be zocht. Zij kreeg een plak chocolade en haar chauffeur, de eigenaar van de auto, ont ving als herinnering een asbak. Op da foto zien wij de eigenaar van het hotel, de heer C. A. Verheyen met zijn zoon op het mo ment dat zij mevrouw Verdoes haar ver rassing aanbieden. De heer Schuddebeurs deeJde namens de CAB mede, dat op 19 oktober a.s, in gebouw Irene een avond voor de Nederlandse BÜn- denbond. wordt gehouden en wekte de deel nemers aan deze tocht op om daarbij aan wezig te zijn. In november zal er verder in hotel Da Kroon een reünie met CAB-rij- dera en medewerksters worden gehouden. Tijdens het verblijf in het hotel zorgde mevrouw Van Hasselt voor guitaannuziek. Het was alles bijeen een prettige tocht, die bij de deelnemers de aardigste herinnerin gen zal achterlaten. De nieuwe filmweek. die heden start, brengt een film nit de Britse 9tudio's, waar aan men veel plezier beleven kan. „The Ladykillers" komt nog uit de befaamde, ondertussen a?n de televisie, die grote slok op, overgedane Ealing-studio'a en is van de hand van Alexander Mackendrick, de regis seur, die als geen ander, de humor itt zijn vaandel draagt, getal ge zijn „Whisky Galore", „The Man in het White Snit" en „The Maggie", Het is een film, die bewast dat er toch eigenlijk wel degelijk een spe cifiek Britse humor beslaat, of deze nu macaber is, ironisch of naar de klucht neigt zii behoudt haar eigen waarden van een vergoelijkende zelfbewustheid, een milde zelfspot, die men zich aan de over zijde van Het Kanaal in de rustige weten schap van de „splendid isolation" genadig lijk toestaai. De humor van „The Ladykillers" is van gemengde aard; de grofste Jriuchteffecten wisselen af met Grand Guignol-scènes, die zo (opzettelijk) griezelig zijn, dat men er slechts om moet lachen, wat dan ook de bedoeling van Mackendrick is. Wat dit zot te scenario van William Rose, die ook dat voor „Genevieve" voor zijn rekening nam, overigens aan onwaarschijnlijkheden bevat, is te veel om op te noemen, maar de figu ren, die het levend maken, zijn onvergete lijk. Daar is de 75-jarige. Katie Johnson, een lief oud dametje, dat een paar kamers in haar knusse Victoriaanse huisje-met-pape gaaien verhuurt aan een vreemdsoortige professor. Daar is Alec Guinness, die van deze bendeleider, wat hij in werkelijkheid is, één van zijn dwaaste creaties tot dusver maakt; daar zijn Cecil Parker, een pseudo- majoor, Herbert Lom, een fcercapHuudadi- ger. Peter Sellers, een domme mooie jon gen en Danny Green, een hersenloze krachtpatser-met-een-groot-hart, alle ben de-leden, die met hun leider een kwintet vormen, dat via een grammofoonplaat Boe- cherini ten gehore brengt, om de hospita op een dwaalspoor te brengen. Aanvankelijk lukt ze dat uitstekend en het oude dametje wordt zelfs ingeschakeld bij de roof van een half miljoen pond uit de bestelauto van een bank en met succes want zij laat de koffer met de buit thuisbrengen door twee welwillende politieagen ten! Bij het vertrek van de heren, laat één van hen een vioolkist met bankbiljetten vallen en bij de aanblik van dit slijk der aarde wordt haar argwaan gewekt. Zij wil de politie er bij halen en de gangsters be sluiten met enige tegenzin, dat zij uit de weg geruimd moet worden. Enige malen moet het lot in de vorm van lucifers be slissen. wie de euveldaad voor zijn rekening zal nemen, steeds weer echter onttrekt de aangewezene zich aan zijn lugubere laak en neemt de benen met medeneming van de „poet". Door een collega worden zij dan prompt van een spoorwegviaduct in een passerende' goederentrein geworpen, zodat zij achtereenvolgens allen sneuvelen, be halve Alec Guinness, die tenslotte ook hun weg opgaat, wanneer hij tevreden het slag veld overziende een onverhoedse klap van een seinpaal krijgt, die (o ironieop veilig springt. Blijft over het lieve dametje met een half miljoen, dat zij mag houden van de politie, die het allang heeft afgeleerd, iets van haar, fantastische verhalen fe ge loven Deze „Ladykillers" zullen zeker in het Passage Thsate* iu*e«« gaan nwhtn, WIE WON DE WASMACHINE VAN ST. AMBROSIUS? In de foyer van Arcade heeft burgemees ter mr, j. W. Peek woensdag het eerste lot getrokken in de bliksem!oterij ten be hoeve van het Harmonie Orkest St. Ambro sius. Dit geschiedde ten overstaan van no taris Blaisse. De voornaams te prijzen vielen op -de nummers 8491, 5031 en 575, tw. een televisietoestel, radio of wasmachine op 849!, een dames- of herenrijwicl op 5031 en een dames- of herenpolshorloge op 575. Voor de overige prijzen verwijzen \vjj naar de trekkingslijst, die op ons bureau, Broers- vest 3, ter inzage ligt. De prijzen kunnen tussen zes en halfacht worden afgehaald bij F. de Groot, Eendrachtstraat 46a, te Schie dam. ZONNIGE HARTEN IN HET VOLKSCEROVW Op donderdag 20 september houdt de Vrouwenbond van het NVV een filmavond ter opening van het seizoen. Vertoond wordt de Oostenrijkse film „Zonnige Harten", met o.a. Liselotte Pulver. O Ito Gebühr en Carl Wery. Het verhaal gaat over een groep bel hamels van een kinderkolonie, die na veel avonturen het hart van een oude brompot weet te verte-deren. Er wordt in gezongen door de Schöneberger Sangerknaben. Verder worden enkele kolderfilms vertoond, o.a. een rolprent met Stan Laurel en Olivier Hardy. De voorstelling wordt gehouden in het Volksgebouw en begint om acht uur. DE HUMOR CEBONDEK AAN HET VOLK „Volkshumor is in wezen tragisch. Wie dat begrepen heeft en aanvaarden kan. wordt het- duidelijk, dat het volk. sociaal gezien, de tragedie des levens het zwaarst te dragen krijgt. Uit hoofde daarvan brengt het dan ook een humor op, die de groep der sociaal geborgenen niet vermag te produ ceren en in vele gevallen zelfs niet kan verstaan." Deze woorden sprak de auteur Willem van lependaal tijdens zijn causerie, getiteld „Taal, volkstaai, volkshumor", die hij donderdagavond in TivoJi hield voor de leden van de voetbalvereniging DHS. Met een reeks van grappen tm anekdoten lichtte de heer Van lependaal zijn betoog toe. Een enkeie keer hulde hij zich in de toga van de ernst, maar meestentijds droeg zijn betoog het luchtige, bontgekleurde kleed van de volkshumor. Wat de taal betreft wees spreker op di verse vormen van taal, als gebarentaal, zang, de taal der ogen. dans. enz. „Het volk ;chépt de taal, de andere klasse kan het niet. De sociaal geborgenen kunnen geen taai opbrengen, omdat taal ontspruit uit het tragische. Hoe tragischer de positie sociaal gezien van een. bepaalde laag van hel volk, hoe groter het taalscheppend ver mogen van die laag. Het worden van de taal, het steeds weer aanvullen van de taal- ehat Is gebonden aan .de tragiek," zo zei preker. De avond werd ingeleid door de heer D. Molenaar van de contact-commissie die o.a ees op de a.s. feestavond in november en de St. Nicolaasavond op 8 december, Na afloop werd gedanst op muziek van het In verband met de interland voetbal wedstrijd Zwitserland—Nederland, zjjn voor het weekeinde een aantal bekerwedstrij den vastgesteld. Zowel Hertnes DVS als SVV spelen thuis- Hennes ontvangt zater dag Archipel cn SVV komt zondag binnen de krijtlijnen Legen het Rotterdamse Ex celsior. Een ititieeflslrijrf thuis In de nieuwe ronde voor de KNVB-be- ker zou Her mes na d« uiiwed strijd tegen FJakkee wederom uit spelen tegen Archi pel. doch op verzoek van deze vereniging is de wedstrijd vastgesteld op zaterdagmid dag 3 uur op het terrein van Hermes DVS aan de Damlaan. Formeel blijrt het echter voor Her mes een uitwedstrijd, hetgeen voor de uitslag van belang kan zijn, omdat de Schiedammers nu aan een gelijkspel genoeg hebben om de volgende ronde te bereiken. Archipel heeft zich als amateurclub tol nu toe heel verdienstelijk te weer gesteld en bereikte deze ronde door het loch altijd vrij sterke Forlunsf uit VI aard in gen le wip pen. Vanzelfsprekend zal men trachten zich ook tegen Hermes van de beste zijde le laten zien en ais het zijn cup-fighter allures weet te handhaven, kan Hennes wel eens een zware bekerwedstrijd tegemoet gaan. Te licht moeten de blauwwit!en deze match dus vooral niet opvatten, of schoon zij natuurlijk rvel de beste kansen hebben. Voor SVV ligt de situatie geheel anders. De roodgroenen gaan de strijd aanbinden met de Rotterdamse eerste-klasser Excel- DE BILJARTSTRÏJD IN DE KAJUITBAR De spanning is in de finale biljarten vier de klasse libre weer geheel teruggekeerd, omdat enkele topspelers kennelijk last van zenuwen hadden. Daardoor waren de resul taten van de donderdagavond Ln de Kajuit- bar gespeelde partijen in het algemeen vrij slecht. De wedstrijden van donderdagavond zijn als volgt verlopen: Kent ie 35 15 75 Koepel 35 7 49 Boekensleyn 33 11 75 De Wit 33 9 60 Mondt 4fi 9 75 De Wit 46 12 67 De Jong 35 12 75 Herder 35 7 56 Kor pel 34 7 75 Boekensleyn 34 11 70 De stand ziet er nu na vier avonden als volgt uit: Mondt (Volksgebouw) 58, De •Tong (Eureka) 6—8, Kor pel (Eureka) 6—8. Boekensteyn (Entte Nous) 7—8. Lens (Volks gebouw) 5—4. Kentie (Volksgebouw) 6—4. De Wit (Luctor et Emergo) 74. KOR FBALLEKS BEGINNEN DE TWEEDE RONDE Als de weersomstandigheden niet al te veel roet in het eten gooien wordt hei komende weekend de tweede ronde afge werkt van de korfbalconipctities. Dan zal al direct blijken of de Schiedamse dubs dit seizoen een rol zullen gaan spelen in de strijd om de bovenste of om de onder ste plaats. Schiedam gaat op bezoek bij het gepromoveerde Sperwers en zal nu moe ten tonen, dat de grote nederlaag tegen Blauw-Wit *51 een vergissing was, wil men niet direct in een benauwde positie komen te verkeren. ODI en Succes spelen even eens uit. Eerstgenoemde tegen Oranje Nas sau in Vlaardingen. Misschien lukt het evenals in het vorig seizoen de punten mee naar huis te brengen. Succes kan bewijzen, dat het dit .seizoen beter voor de dag wil komen dan het vorige. De blauw witten gaan op bezoek bij het gedegradeerde Uni cum. De verrassende overwinning van vo rige week geeft enige reden tot optimisme. Voor de lagere teams zijn vastgesteld: ODI 2—KOAG; Schiedam 2Sperwers 5; Ons Huis 5Succes 2; Oranje Nassau 4 ODI 3; Blauw Wit 4ODf 4 en üdspiian ten: ODt aSVV a. Het derde twaalftal van Schiedam neemt voorlopig niet aan de competitie deel. De jeugdploeg van Succes heeft vrijaf. De adspirantcncompetitles van de RKB starten op 22 september. VERLOREN EN GEVONDEN Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9—J2.30 uur en 2—6 uur: Regenbroek; siaaitje; boodschap pentas en autoped. Te bevragen bij de vinders: Duimstok, L. Kuizer, Dwarsstraat 51; wieldop van auto. Weber. Prof. Kamerlingh Onnesiaan 93: bruin-zwarte hond. A. Slavenburg, CelsUts- straat 18b; parkiet. L. Koeleman, Fulton- stvaat I7b; wit met zwart keeshondje, mevr. Daie, Hogebanweg 45b: driewielig auto- pedje,. Taktor, Prof. Aalberseïaan 5; mand, J. v. Arnhem, Julianalaan 88b; ondergebit. H. Eikenbroek, Da Costastraat 41b; bosje sleutels, v. d. Arend. Hoogstraat 91; vulpen. J. Groen, Dr. Sauerstraat 6 Kethel; zakmes. K. Ham. Kerkiaan '28; ring met sleutels en opener, B. v. d- Put. IJsselmondsestraat 52; kinderbril, J. Messenmaker, Newtonstraat 9a; étui inh. balpen en vulpen. P. v. Groot- veld. GaJileistraat 27a; bedrag aan geld, M. Roijers. Lange Achterweg 67; oorbel. De Vries, Beier!andsestraat 29a; bedrag aan geld, L. Walbeek, Da Costastraat 31b; arm bandje. Kloos, Rotterdamsedijk 188c; bood schappentas. Postkantoor, Tuinlaan; para- pi uie, A. v. d. Gaag. Geert Reinderstraat 3a; portemonnate met inhoud, A. Esbach. Rotte rdamsed ijk 301a: wit kindertasje en portemonnaietje, v. Vliet. Ribeslaan 17; pa rapluis. W. Prt'in, Gwdonstraat 16c: porte- 1-nonnaie met inhoud. Bastiaans, B.K.-laan 80; kinderportemonnaie met inhoud, v. Son. Hoofdstraat 191; knipportemonnaie, H. Smits, v. Dijckstraat 28a; schoolélui met inhoud. A. x. 't Ho ff. W. Fran kei andsestraat jongensjasje, F. Dumond. Havendiik 154a si or. Dit belooft een spannende ontmoe ting te worden, omdat beide clubs onge veer van gelijke sterkte zijn. Excelsior en SVV zijn beide uit de hoofdklasse gekomen en vooral de Rotter dammers hebben zich in de eerste klasse reeds duchtig geweerd door twee zware wedstrijden In overwinningen om te zet ten. De Woudensteynbewoners -treden dus wel als favoriet in deze match aan. te meer daar SVV zijn goede vorm kennelijk nog niet gevonden heeft, gezien het povere spel van zondag j.l. tegen Graafschap. In ieder geval belooft het een spannende kamp te worden, Zaterdag ruiddageoetbal Na het enigszins teleurstellende resul taat van de eerste competitiewedstrijd» gaat HBSS zaterdagmiddag bij Semper AI- tius in Rijswijk op bezoek. Semper Altius is voor HBSS een geheel nieuwe tegenstan der, zodat moeilijk te voorupellen is, wi« hier als overwinnaar uit. het krijt zal ko-. men. Vast staat in ieder geval dat Semper Altius zaterdag j.l. met 4r~] klop kreeg van HVO, zodat HBSS wellicht de beste kansen zal hebben. HBSS 2 speelt zaterdagmiddag om 4.15 uur op hel terrein aan de Spieringshoek tegen TSB 2. Een goed begin is het halve werk. zal PP5C gedacht hebben. Het versloeg althans za terdag j.l. Duinoord met liefst 08, De blauwwitten. spelen zaterdagmiddag thuis legen RAS dat de competitie minder goed gestart is. Men verioor n.l. met 41 van Spirit, zodat mag warden aangenomen, dat. PPSC de puntjes in Schiedam znl houden, te meer daar de Schiedamse voorhoede, in een bijzonder goede vorm schijnt te steken. De handbaleontpetitie Do hand balcompetitie komt langzamer hand ook op voile toeren. Het eerste da meselftal van OWS won zondag j.l, de eerste wedstrijd met 2—4 van Vires. Door deze goede start mag wel verwacht wor den, dat DWS alles in het werk zal stel len hét vrij sterke Athene 2, dat zondag naar Schiedam komt met een. nederlaag naar huis te sturen. Het tweede dames- elftal speelt eveneens aan de öudedijk te gen Athene 3. Het eerste herenelftal van DWS speelde zondag een vriendschappe lijk partijtje, omdat de scheidsrechter ver stek liet gaan. Ook dit team speelt zondag thuis en wel tegen stadgenoot Wilton Feijenoord. Deze strijd zal zeker bij zonder interessant worden, omdat de plaat selijke rivaliteit een hartig woordje mee zal spreken. Het eerste honkbalnegen tal van Schie dam speelt zondag a.s. aanvang 14.30 u. op Boshoek zijn laatste promotiewed strijd voor een plaats jn de overgangs klasse van de KNH8. Tegen OVVO 2. Dank zij de fraaie overwinning van zondag j.l. tegen SC Haarlem en de ne derlaag van OVVO 2 tegen HEDW heeft Schiedam nog een goede kans op pro motie, maar dan moet zondag ook gewon- nen worden. De naam OVVO is voor de Schiedam mers, welbekend. Dit is immers de club van Hannie (Jrbanus, die in het afgelopen winterseizoen enkele malen in rie Schie damse korenbeurs is geweest om de wer pers te trainen. Wellicht dat zij juist in ceze strijd rie vruchten van deze training -.uilen plukken.... Zaterdag a.s. krijgt CTB t bezoek van He in en oo rd l. een voor de Schiedammers onbekende club, die GTB echter niet dient ie onderschaitcn, aangezien zii zaterdag j.l. met een overwinning is gestart. Ver moedelijk zullen de GTB-elftallen in een nieuw costuum verschijnen. Deze ontmoe ting begint om 4.15 uur en staat onder leiding van scheidsrechter L. C G. Koo- man. De wedstrijd wordt gespeeld op het 'er re in Havendijk. GTB 2 krijgt gelegenheid zich te her stellen nu zij bij TSB 3 op bezoek gaat op het terrein BPM-Vijfsluizen aan de Vlaar- dingerdijk (Aanvang 4.15 uur). GTB 3 speelt voor het eerst tegen haar stadgenoot PPSC 3. aanvang 2.30 u„ ten- rein Havendiik. BURGERLIJKE STAND Geboren: Andrea C. A., d.v. Ï3. J. Lans bergen en H. W. Vonk; Arte, z.v. B. van Rijnsbergen en C. Maan; Wiihelmina G., d.v. G. W. Penders en G. Heilker; Magda C.. d.v, C. A. Bekker en J. de Jong; Beren- dina A., d.v, J. H. L. de Bruijn cn B. A. Mugge: Ronald, z.v, A. v. d. Viie3 en C. van Rossen; Fred If., z.v. M. A. Brouwer en M. G. Kalk; Rob, z.v, j. Bekman en P, Ver voort. Ondertrouwd: J. van Beek 25 j. en J. M. C. Spaans 2fi j.; G. W. J. Bollen 33 j. en J, de Haas 21 j.; W. P. Cadèe 36 j. en M. J H. Zondag 29 j.; .J. Hofman 24 j. en P. M. van den Sieenhoven 22 j.; J. M. Mulder 20 i, en A. Bosdijk; R. F. M. Le Pair 25 j, en W. M. Rademafeers 20 j.; J. H. M. Peels 27 j. en W. P, E. Wouters 25 U J, F. A. Quadt 29 j. en L. M.- T. Snoek 28 A. v. d. Heijden 22 j, en N. Prins; F. A. Rila 28 j. en A. M. G. Snel 25 j.; J. Rolaff 24 j. en M. E. I. Floor 22 j.; C. A. van Rutten 29 j, en E. Rodenberg 25 j.; "W. Staal 20 j. en M. C. J. Vleghert 19 j.; W. J. van Tilburg 25 j. en J. F, Wijzenbroek 23 j.; H. W. de Waard 28 j. en A. J. de Vos Burchart 21 j.; W. F. de Wolff 24 j. en H. Kreft 24 j. Getrouwd: .1. j. den Hollander 26 J. en L. C. Brinkman 25 j.: H. No ij ens 25 j. en E. M. van Dort 31 j.; T. Ruiten 31 J. en G. Onderdelinden 28 j.; p. van Waardenburg 21 j. en E. J. Slam 21 j.; L. P. van Scha- gen 23 j. en J. M. Lemson; J. C, Groene- weg 23 j. en If. M. A, van Deurzen 22 -j.; J. E. v. d. Windt 29 j. en M. J. van Breu- kelen 20 j.; T. Wijland 28 j. en L. Swiders- ki" 21 j. Overleden: J. W. Loth 2 j.; D. Gras- me ver 62 j. De Directie van het NIEUWSBLAD behoudt zJ.eh het recht voor advertenties zonder opgaaf van redenen lo weigeren. By advertenties onder num mer worden aan de adver teerder n4et doorgegeven: drukwerken, circulaires tn dergelijke stukken atkom- »tlg van tuaaenpersonen, hetzelfde geldt voor andere stukken, welke niet bona tide op de inhoud van de advertentie reflecteren. Stukken, die bjj het blad blijven berusten, worden na één maand na coiltróle van de inhoud vernietigd Voor fouten m teleforuaen opgegeven advertenties It het Wad niet aansprake lijk Verzoek om herplaat sing zonder betaltng oi restitutie kan derhalve niet worden ingewilligd. Bij de NEDERLANDSCHE KLINKNAGEL FABRIEK te Schiedam kan nog geplaatst worden mannelijk on vrouwelijk in diverse functies. Zonder enige verplichting zijn wy gaarne bereid U alle gewenste inlich tingen persoonlijk te verstrekken. Eventueel ook 's avonds na telefonische afspr. AnnmeJden: Nonrdvestsingel 121. Gevraagd voor spoedige indiensttreding (mannelijk of vrouwelijk), liefst met M.U L O.- olploma. Prettige werkkring en goede opleiding. Aanmelding mond. of schriftelijk kantoor x.v. SfachiM- fafer!«k A, root(Jne, Botewitraat 38 - SaWedaat,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1956 | | pagina 1