WINKELHUIS accurate jongedame Wordt ontwerp opgedragen aan de heren Kraaijvanger? Verlangt het centrum zijn kermisdrukte terug? De films van deze week LEVENDIGE RUILHANDEL OP DE POSTZEGELBEURS Predikbeurten mrnmnm c AAR. ANNEER. NIEUWE STADHUIS Nieuwjaarsreceptie van burgemeester ORGELCONCERT IN DE ST. UDUINAKERK Declamatiewedstrijden 1 ui j" ROTTERDAMS TONEEL „4? EBSnnMEEMM 3 MLiiiMfmiwa Stand Van de Waterbeker De Afrikaanse Leeuw Hermes won bekerstrijd tegen Delft Te huur gevraagd Kerstbomenbranden op Oudejaarsavond Naar stadhuis voor huisY'estingszaken ZATERDAG 28 DECEMBER 1957 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD PAGINA 11 Redactie en hoofdagentschap: Broersvest 3, tel. 68091 Bij de behandeling van de gemeentebe groting voor 1957 heeft de burgemeester meegedeeld, dat, hoewel het aanwijzen van een architect voor de plannen van een nieuw stadhuis een zeer tijdrovend werk is gebleken, het college van B. en W. toch hoopte binnen afzienbare tijd een voorstel te kunnen doen. Bij het kiezen van een architect voor een zo belangrijk object die nen o L alleen diegenen in aanmerking te komen, die hun sporen reeds verdiend heb ben, zódat verwacht mag worden, dat wat ontworpen zal worden, aan de te stellen tisen zal voldoen. Tevens moest bij de keuze rekening wor den gehouden met de mogelijkheid, dat de bouw van het nieuwe stadhuis tengevolge van omstandigheden, waarop het gemeente bestuur geen invloed kan uitoefenen, later tot stand zal komen dan wordt verwacht, ook afgezien van het regeringsbeleid in- De burgemeester van Schiedam, mr. J. W. Peek en mevrouw Peek—Linthorst zul len op Nieuwjaarsdag van 12 uur tot 3 uur 15 n.m. in de aula van het Stedelijk Mu seum de gebruikelijke Nieuwjaarsreceptie hvuden. De organist Jan Schmidt van de St. Jaco- •buskerk in Den Haag geeft zondagavond, in de St. Liduinakerk aan de Nieuwe Haven een orgelconcert, waarbij hij de volgende composities ten gehore zal brengen. praeludium en fuga in a mineur, J. S. Bach. Orgelconcert in bes, G. F. Handel. Andanie, allegro, andante uit Grande pièce 6ymph.oni.que, C. Frank. Fantasie pastorale. Jan KrtteL Kuchar. Canzona, Jean LanglaU. Bhapsodie sur deux noëls uit suite folklorie, Jean Langlais. Dieu parmi nous uit Natonité du Seigneur, Bressean. Het concert begint om reven uur. Evenals in voorgaande jaren zullen ook dit jaar weer de traditioneel geworden declamatiewedstrijden voor jonge mensen en voor volwassenen worden gehouden. De deelnemers worden verdeeld in twee groepen: A. Gevorderden; B. Beginnelin gen, Deelgenomen kan worden met één ge dicht of één gedeelte proza. De wedstrijden worden gehouden in maart 1958. Aanmelding dient, met het oog op een vlotte organisatie, vóór 15 februari 1958 te geschieden bij de afdeling onderwijs in het Vlaardingse stadhuis. De aanmelding kan zowel schriftelijk als mondeling geschieden. GOOCHELAAR JAmO VOOR JEUGDIG PUBLIEK De kinderen van de leden van de Partij van de Arbeid en het NVV genoten vrij dagmiddag in Musis Sacrum van een ge zellig variétéprogramma. Het was de goo chelaar, sneltekenaar, buikspreker en hu morist Mr. Janno, die de kinderen op prettige wijze bezig hield. Hij verzorgde het gehele programma van de twee kin dervoorstellingen, die werden gegeven, zowel 't optreden dat om half twee begon, als dat van half vier. VIJFHONDERD DUIVEN IN ARCADE Er heerst een drukte van belang vrijdag avond in Arcade. Leden van verschillende Schiedamse, Vlaardingse en Overschiese postduivenverenigingen kwamen daar n.l. hun duiven brengen voor de jaarlijkse ten toonstelling van het rayon Schiedam, wel ke expositie dit jaar dour de Schiedamse vereniging de Postduif georganiseerd werd. In de loop van de avond werden bijna vijfhonderd duiv^ ondergebracht in de kooien, welke in Arcade zijn opgesteld. Zaterdagmorgen kwamen vijf keurmees ters, d:e de duiven nader onder de loep namen. De prijswinnaars zullen zaterdag- svond reeds bekend gemaakt worden. In de middaguren van zaterdag zal de ten toonstelling, die tot zondagavond duurt, worden geopend. zake de mvestermgsbeperking, Deze laatste toch werkt aanvankelijk Temmend op het uitvoeren van dergelijke bouwplannen doch, ingeval onverhoopt tot het scheppen van werkgelegenheid zal moeten worden overgegaan, zou dc oouw van een stadhuis juist met het oog op de bijzondere omstan- dirheden eventueel voorrang kunnen ver krijgen, Daar er ten aanzien van het tijd stip, waarop de bouw een. aanvang zal kun nen nemen, onzekerheid bestaat, verdient met 00® °P wenselijk heid, dat degene, die bet plan ontwerpt, ook de leiding bij de uitvoering daarvan zal kunnen hebben aanbeveling, de archi tect met te kiezen uit degenen, die reeds een hoge leeftijd hebben bereikt, zodat bouwmeester van naam reeds om deze reden buiten nadere beschouwing moe ten blijven. Na kennisneming van scheppingen en ont werpen van. verschillende architecten is de keuze van de grootst mogelijke meerder heid van het college gevallen op ir. E. H. Kraaijvanger en H. M. Kraaijvanger tc Bot terdam voor het maken van een voorlopig omwerp, d.i. een schetsontwerp met situa tietekening benevens eer globale begroting van kosten. Het collegt. vraagt de raad thans om machtiging om aan deze architec ten de hiervoor omschreven opdracht te geven. Het resultaat daarvan hopen B. en W. dan te zijner tijd aan te kunnen bieden. Op grond van de in de loop der jaren o oor deze bouwmeesters tot stand gebrachte touwwerken vertrouwen zij, dat daarna ook de definitieve opdracht tot de bouw van het nieuwe stadhuis zal kunnen volgen, wat dan gepaard zal dienen te gaan met een voorstel tot het verlenen van het nodige krediet. Thans behoeft nog geen krediet aanvrage te worden gedaan, aangezien de destijds door de raad verleende voorberei dingskredieten nog niet ten volle zijn ver bruikt. ZATERDAG 2S DECEMBER. Arcade: 5—11 uur n.m., Duiven te ntoon3tel!ing. Irene: 8 uur, Hbss contactavond. Kantine Excelsior: 8 uur. Pers. Veren. Excel sior, XUm. wijkgehouw, Hw. Maasstr.: 2 30 uur, eerste ronde Schaaktoernooi Het Zwarte Paard. "Wijkcentrum N^uwland: 8 uur. Vendel Schie dam Oranje de, contactbijeenkomst. Hoogstraat so: z uur, KJV Ons Genoegen, con tactbijeenkomst. ZONDAG 29 DECEMBER. Arcade: 5—li uur, du tventcn toon stelling. Lange Haven: 8 uur, RK instuif, cudejaars- bal. Beyersbergen: 7 uur, Zakenstudlekrmg con- t actblj oenkom s t, MEDISCHE DIENST. Tijdens het weekend voor spoedgevallen en des avonds: 3. van Buren, Buys Ballotsingel 72—76, tel. 69.661; A. Q. c. Klomp. Jul. van Stolbergstraat 3, tel. 69.982; J. J. G. de Maeyer, B.K.-laan 30, tel. 683 23. Apotheken: Jansen. Swammerdamalngel 41 en Nieuwland, Dr. WJbautpleln 27. ZWEMBADEN. N.V. SPORTFONDSEN BAD. Gemengd: zondag 9—12 our; maandag 7—a 15. 1145—1315, 16-17 SO uur: dinsdag 7—818. 11 15—13 15, 15 4517 30 en 19 30—20 45; woens dag 7—8 15, 12.15—1315, 14 JO—17 30, 18 30-20 45 donderdag 7-3 15. 11 45-13 15. 15 45—17 30. IS 30 —20 45: vrijdag 7-3 15, li 45—13 15. 1515-17 30 en 19 30—21 15; zaterdag 7—815- 10 45—12 00 14 00—15 30 IB on—17 SO en tl 30—20 45 Van 27 dcc. t/m 6 januari, öeh. dinsdag 31 de cember: zwemmen voor de jeugd tot 16 Jaar, ■des morgens van 9—11 uur, tegen gereduceerd tarief. Dames: dinsdag 10.15—1115: donderdag 13.50- 19.30 uur. Heren: zaterdag 20 45—21 3o uur. MUSEA. Stedelijk Museum, Hoogstraat H2; Expositie Vincent van Gogh tot 27 januari. Dagelijks van IQ tot 17 uur. Woensdagen oak van 19 tot 22 uur. 's Zondags van 12 tot 17 uur. Nieuwjaarsdag gesloten. Galerie CCCj Werken van P. van Stuyvenberg tot en met 9 januari, werkdagen van 105 uur. EIOSCOPEN. Passage: 2 en 8,15 uur, Laurel en Kardy bij üe Luchtbescherming, Woensdag en do: derdag (Kerstdagen) 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Monopole: 2, 7 en S uur, Koning Voetbal, van vrijdag tot dinsdag; zaterdag en zondag 2, 3, 7 en 8 uur. 29 December Eerste Kwartier Zon op 8.43 uur, onder 16.35 uur Maan op 12.12 uur, onder 0.48 uur 30 December Wassende Maan Zon op 8.48 uur, onder 16J7 uur Maan op 12.34 uur, onder 1.52 uur ZONDAG 29 DECEMBER 1957, Ned. Frot. Bond, kerk Westvest, 10.30 uur os. j. Lafóret, Hem., Rotterdam. Evaug, Lulh. Gemeente, kerk L. Niéuw- straat—Oranjestraat, 10'Uur ds. S. G. v. d. Haagen. Herv, Gemeente. Grote Kerk 10 uur dr. L, J. Cazemier, 5 uur ds. J. Gras; Bethel- kerk 10 uur ds. J. D. Smids, 5 uur ds. H. F. Meqer, Maassluis; Opstandigskerk 10 uur as. J. g. Jansen, 7 uur ds. J. D. Smids; Vredeskerk 9 en 10.45 uur ds. J. Gras, 7 uur ds. A, J. Plug; Kethel 10 uur ds. Brum- hielkamp, bevestiging ouderlingen en diakenen. Ned. Herv. Geref. Evang., gebouw Irene, 10 en 4 uur eerw. heer IC. Asmus, Zwijn- drecht. Baptisten Gemeente, Langehaven 59, 20 en 7 uur evang. KIoos, Gouda. Gereformeerde Kerk. Oosterkerk 10 uur ds. w. A. Krijger, 5 uur ds. G. Brinkman; Flantagekerk 9.30 uur ds. J. Nawijn, 4.30 am ds. W. A. Krijger; Julianakerk 10 uur ds. g. Brinkman, 5 uur ds. J. Nawijn; Kethel „De Ark" 9.30 uur ds. H. H. Gros heide, Rotterdam, 2.30 uur ds. J. Nawijn. Oud-Katholieke Kerk, Dam 28, 10 uur ■Hoogmis. Jehova's Getuigen, Tuinlaan 50, Volks gebouw, 2 uur de heer M. Schroot. Hersteld Apost. Genootschap., Stadhou derslaan, 9.30 en 4 uur dienst. Evangelisatie, gebouw Broersve£C ■'ÏEtiter de Molen, 10 uur eredienst, 6.30 uur dienst des Woords. Leger des Heils, legerzaal Lange Haven 47, 10 uur Heiligmgssamenkomst, 12.15 uur zondagsschool, 6.30 uur openluchtpredikmg san de Gerrit Verboonstraat, 7,30 uur Ver- wssingssamenkomst. Samenkomsten voor volwassenen onder leiding van majoor sr. ril mevrouw Drentje. Chr. Geref. Gemeente, B. K.-laan hoek warande, J0 en 5.30 uur. Oud-Gereformeerde Gemeente, Geref. «jeugdhuis, Lange Haven 97, 10 en 5 uur ds. Luijtjes, Enkele jaren geleden was er een actie om het hinderlijke kermisgedoe uit de bin nenstad weg te werken. Dc actie resulteerde in een verplaatsing van het vcrmaakccn- trum van de Broersvest naar de Nieuwe Haven en de Westerkade, eigenlijk op een moment dat de klachten goeddeels waren verstomd. Het Is er zelfs zo mee, dat de winkeliers van dc Broersvest en omgeving, weer terugverlangen naar de gezellige drukte, die het vcrmaakcentrum in de win kelstraten bracht, gezellig, maar bovendien voordelig, omdat volgens een oud gezegde kijken doet kopen. Thans is het 20ver, dat de winkeliers in de middenstand openlijk hun misnoegen gaan tonen. De winkeliersvereniging Hoog straat Belangen, secretaris de heer G. P. Vcrhulstdonk, richt zich met onderstaand schrijven tot de winkeliers van Hoogstraat, Dam, Korte Dam, Grote Markt, Rotter- damsedijk, Broers veld. Lange Kerkstraat, Koemarkt cn Passage om steun voor het verzoek bij de gemeente om de oude toe stand te herstellen. Daar bovendien de uitkomsten van het atfcractiecentrun- op de Nieuwe Haven anno 1957 minder gunstig zijn geweest en ook voor de SG niet aan de verwachting voldeden, mag worden aan genomen, dat het verzoen bij de gemeente lijke autoriteiten gunstig zal worden ont vangen. De tekst van de rondgezonden cir culaire luidt als volgt: Weer leven in de broutverij „Na twee jaar kermis-activiteit op de Nieuwe Haven is het wel voor een ieder duidelijk geworden, dat deze plaats een volslagen mislukking is geworden. Afgezien nu van het feit dat men voor- of tegenstander is van een kermis, moet men deze toch aanvaarden en het valt niet te ontkennen, dat tijdens de kermïs-week (mits op een goede plaats) er een aparte ge- sfeer en veel leven in de brouwerij bracht wordt. V/cl lickverdient het daarom wel aanbe veling oi bij de gemeentelijke autoriteiten een ver' ek in tc dienen, de oude toestand te herspellen en de kermis weer op de Broersvest te doen plaatsen. Talloze winkeliers m de consumptie-sec- tor Horecabedrijven vis- en eetzaken banketbakkers enz. enz. zijn er zeer bij gebaat en de winkeliers m de duurzame artikelen hebben er toch zeker indirect pro fijt van. als duizenden bezoekers hun za ken passeren. Daarom heeft de winkeliersvereniging „Hoogstraat-Belangen" besloten haar orga nisatie in dienst te stellen voor alle een- trum-winkeliers om dit doel teb ereiken. Binnenkort zult u dan ook bezocht wor den door iemand met een lijst, waarop u uw adhaesie kunt betuigen" KAJ-Instuif aan Nieuwe Haven vernieuwd De zaal. waar dc KAJ-Frankeland zij» instuif houdt, is nieuw Ingericht en werd op de morgen van tweede kerstdag in ge bruik genomen. Voorzitter H, de Kievith sprak een kort woord, waarna de aalmoe zenier pater Van Elburg O. P. waarderende woorden uitte over hetgeen de KAJ hier tot stand heeft gebracht. In de vernieuwde zaal werd een kerstbijeenkomst gehouden en pater Van Elburg vertoonde dia's over het kerstfeest. In de Havenkerk stond gedurende dit kerstfeest een nieuwe kersttal opgesteld in de vorm van een grot. Deze was ontworpen door de glazenier Fr. Henderickx en uit gevoerd door de firma Wouters en Zoon. TEGEN EEN VERKEERS ZUILTJE Woensdagmiddag kwart voor 6 week op de Oranjestraat ven personenauto, bestuurd door H. E. C. v. d. W., uit voor een bus. De auto reed tegen een verkeerszuiltje op. Auto en verkeerszuiltje kregen schade. {Advertentie) DE ROTTERDAMSE SCHOUWBURG DE ROTTERDAMSE SCHOUWBURG zaterdag 28 deevmbar, 8 uu van Zoiia Nalkawaka. tandag 39 d«< Marcel Achard. tOUPEI A ARS AVOND dinsdag 31 december, 7.30 uur Tone»I*p»l van Bill Owen. NIEUWJAAR wotmclag 1, don dor dag 2, zaterdag 3, zondag 6 Jan., 6 uur Eerst» voorstellingen van van W. G. van Focqueobrocb- Regiei Ton Lutz, Decor i Nlcclao» Wijnberg. Ins van Faaisen, Ann Hasokcmp. Henny Orry. Thora Verheugen, Steye van Brandenberg, Wlm van d«o Brink, Ton van DulnhoroD, Wlm Grelingw, Jonn Looting, Fitter Luiz, Onno Molenkamp, Adolf E Ijken». Gevólgd door Nieuwjaarrwen» DE WERELD EEN BEKKENHUIS 9 De sektte Jeugd van de Schiedamse Ge meenschap heeft de originele gedachte ge had een ruilbeurs voor de jeugd in te stel len Deze beurs r'ond vrijdagmiddag in Irene plaats en gaf een drukte van belang, want vele kinderen maakten van deze ge tegenheid gebruik dubbele exemplaren van o.a. postzegels, suikerzakjes, lucifersdoos jes, sigarenbandjes en dergelijke te ruilen. Er ontstond een zeer levendig handeltje en de grote zaal gonsde als m een werkelijke beurs. De organisatie zat heel goed in elkaar; men had op verschillende punten borden geplaatstwaarop stond aangegeven welk artikel daar geruild kon worden. Karei Scholten sr. keek met enkele zee verkenners z»an de padvinderij toe of alles naar wens verhep en dat deed het NOG EENMAAL DERTIENDE K.W.-MARS Het Vendel Schiedam van de Oranje Garde hield vrijdag eea z.g. jaarsïuitings- avond in wijkcentrum Nieuwland. Deze bijeenkomst was speciaal op touw gezet voor de medewerkers van. de dertiende Ko ningin Wilhelmmamars, die in juli j.l. Is gehouden. De Vendelcommandant, de heer Ph. van Oordt. leidde de bijeenkomst met eon kort woord in, waarna de aanwezigen een filmp je zagen over de laatste KW-mars. Dit filmpje was door eigen leden opgenomen. Het programma-punt „Nog eenmaal der tiende *KW-mars" bracht voor verschillen de aanwezigen een verrassing. De heer Van Oordt reikte nl. aan afgevaardigden van de drumbands, die indertijd medewerking verleend hebben, te weten Veteranen Le gioen Delft, Den Haag en Dordrecht, Wil ton Fijenoord en. Nationale Reserve, vaan tjes uit en richtte ook een woord van dank tot de overige medewerkers, zoals EHBO en BB. Nadat twee documentaires vertoond wa ren, werd het Garde journal 1957 ge draaid. Ook deze film is door leden van het Vendel Schiedam opgenomen en van geluid voorzien. Een humoristisch filmpje met Laurel en Hardy besloot deze avond. Het ligt in de bedoeling van het Vendel binnenkort vier nieuwe trommen, aan tc schaffen, alsmede vier hoorns, waardoor de drumband van het Vendel Schiedam zal worden uitgebreid met acht man on in totaal een bezetting krijgt van 28 man. Men hoopt zelfs m de toekomst de band uit te breiden tot 34 man. Bovendien heeft men plannen drie majorettes op te leiden om het geheel bij een uitvoering meer cachet te geven. Hedenavond zal het Vendel een derge lijke avond organiseren, die dan echtei voor de eigen leden is. Gisteravond zijn in de voorronde om de Van de Waterbeker in poule 2 een drietal partijen gespeeld, waarvan de uitslagen zijn: B. van Soelen (EN) 330 P. Eikenbroek (PI?.) 150 P. v. d. Velden (DKC) 150 P. v.d. Water (Centr.) 140 B. van Soelen (EN) 330 238 18 55 13.22 240 18 46 13.33 150 14 69 10.71 116 14 33 8.28 140 18 36 7.77 318 18 83 17.66 Met veel minder raffinement dan in zijn vorige „True Life Adventures", maar met evenveel liefde voor het dier en zijn omge ving, heeft Walt Disney „The African Lion", welke film men deze week in Passage kan zien, toch weer tot een bijzonder boeiend geheel gemaakt. Hij beschikte over een grote hoeveelheid filmmateriaal, dat door het echtpaar Milotte gedurende drie jaar in Centraal Afrika was verzameld, en mon teerde dat op de van hem bekende wijze, maar vrijwel zonder de muzikale en andere grapjes, die hij zich in „The Living Desert" en „The Vanishing Prairie" veroorloofde. Met de leeuw en zijn vele vrouwen, die de scepter zwaaien in de koninklijke huishou ding, als hoofdpersonen, laat Disney ons zien, hoe het recht van de sterkste op elk dier van. toepassing is, dat een zwakker onder zich heeft. Daar is dan koning leeuw zelf, een vorstelijk sinjeur, die zich echter minder druk maakt dan zijn harem; daar zijn de kolossale olifanten, die zich in bun souvereine rust ervan bewust schijnen, dat niemand hen druft te attakeren; daar is de pijlsnelle cheetah, een rover par excellence, die in gestrekte draf een snelheid van 125 kilometer per uur kan bereiken en elke prooi kan bemachtigen, waarop hij zijn zin nen heeft gezet; daar rijn de neushoorns en nijlpaarden, welke laatste men onder water ziet zwemmen, alsof zij geen duizenden kilo's mee te torsen hebben, bevrijd van de wetten der zwaartekracht; daar zijn de kudden hoefdieren, in honderden variëtei ten, rustig drinkend, langzaam voortgrazend of opgejaagd tot een wilde vlucht, maar steeds intuïtief voelend, of roofdieren in hun nabijheid op prooi belust zijn of slechts ongeïnteresseerde voorbijgangers zijn, MA RINEDUIVELS Deze film, die de Engelse naam Helleats of the Navy draagt, geeft een beeld van het leven aan boord van een Amerikaanse on derzeeër, die in de Japanse zee ontdekt, dat zijn Sonar apparatuur niet werkt bij de op sporing van vijandelijke mijnen. Enkele dezer dingen moeten aan boord worden ge haald, maar terwijl enkele kikvorsmannen daarmee bezig zijn, nadert een Japanse tor- pedobootjager en de onderzeeboot duikt om zich in veiligheid te brengen, daarbij de kikvorsman Barton veroordelend tot een zekere dood. De manoeuvre wordt de commandant door de bemanning aangerekend als een wraak neming op Barton. Dit motief geeft Charles H. Schneer aanleiding tot het maken van een boeiende film vol oorlogshandelingen en vol ware doodsverachting van dappere marinemannen. Bij Monopole tot dinsdag a-s. ODONCO In de film Odongo, die draait in het Monopole Theater, speelt een negerjongen, die ook in de film Safari Teeds een uitste kende indruk had gemaakt. In „Odongo" bevestigt hij die goede indruk als het knechtje van een dierenvanger. Er zijn bij zonder leuke scènes van Juma met een chimpansee en een tamme luipaard, maar verder hebben de opnamen van dieren niets nieuws onder de Arikaanse zon te bieden. Al blijft het altijd weer mooi de oerwoud- bewoners in hun natuurlijke staat te zien. Het verhaal van de stugge dierenvanger (MacDonald Carey), die slechts langzaam ontdooit voor de charmes van zijn tegen speelster (Rhonda Fleming), is maar een heel gebrekkig „borduurwerkje" op een bij zonder bekend thema. Trouwens, ook m andere opzichten Lókt „Odongo" als twee druppels water op eerder in dit genre ver vaardigde films. Ook nu namelijk een be diende, die wraakgevoelens koestert.... Overigens levert de scène, waarin die wraakzuchtige bediende gevangen dieren laat ontvluchten, wel wat spanning op. Vanaf dinsdag 31 december in Monopole. De bekerwedstrijd tussen Hermes Di/S en de derde klasser Delft is in een volko men verdiende 4—0 overwinning voor de Schiedammers geëindigd. Het klasse-ver schil wat te groot, zodat Delft geen schijn van een kans had, ondanks het feit dat Hermes ook geen grootse wedstrijd speelde en er legio kansen om zeep werden ge bracht. De Schiedammers traden met enkele in vallers in het veld en zo stond Van der Burg op de recbtsbinnenplaats opgesteld. Het was vooral deze speler, die een voor treffelijke wedstrijd speelde, terwijl rechts buiten Krabbendam volkomen faalde en ook ir'Idenvoor Jacobs, ofschoon hij twee doelpunten maakte, beslist niet voldeed. Nauwelijks was er afgetrapt, of men kon reeds constateren, dat Hermes over alle li nies sterker was en een gemakkelijke zege zou gaan boeken. Na negen minuten nam Hermes de leiding door een goed doelpunt van Van der Burg, die een voorzet van links in het doel deponeerde. Enkele mi nuten daarna was het Jacobs, die een niet KRACHTMETING VAN H.B.S., GYM. EN LYCEUM De Schiedamse Gymnasiastenbond hield vrijdag in zaal Marijke haar jaarlijkse sport toernooi, xvaaraan scholen uit Den Haag. Leiden, Viaardingen en Rotterdam deel namen. Bij de afdeling schaken waren het Libanonlyceum uit Rotterdam en het Gym nasium Haganum uit Den Haag de twee sterkste. De Schiedamse rijks li.b.s. kon ech ter profijt trekken van de remise, die het Lybanohlyceum en het Haagse Gymnasium speelden, zodat de rijks h.b.s. op de eerste plaats eindigde met 7 punten uit tien wed strijden. Het Libanonlyceum en. Haags Gym nasium hadden een gedeelde tweede en der de plaats met 6 punten. De schaakwisselbe- ker is dus voor een jaar weer bezit van de rijks h.b.s. te Schiedam. Bij de tafeltenniswedstrijden, gesplitst in dames en. heren, was de strijd minder span nend. Bn do meisjes was de wisselbeker voor het Gymnasium Haganum, terwijl de tweede plaats was voor het Lelds Gym nasium. Bij de jongens bezetten het Lelds Gymnasium de eerste en het Haagse Gym nasium de tweede plaats. De prijzen voor de beste individuele prestaties gingen naar mei. Hartman en de heer J. Kuyper, beide uit Leiden. In Musis Sacrum reikte 's avonds de heer Reerink, pTaeses van de SGB de prijzen uit, tijdens een geanimeerd kerstbal, waar aan „The Smoky house Eight", o.l.v. Hans van der Grijn, medewerking verleenden. Tuciens het kerstbal t>an de Schiedamse Gymnasiasten Bond rer.kte praeses E.. Reerink aan Johan Winkelmanleider van het schaakteam van de Schiedamse Rijks HBS, de wisselbeker uit. BURGERLIJKE STAND Geboren: Adrianus P. J., z. van A. P. de Knegt en W, I. van Dijl; Kees, z. van J. Klinkenberg en A. Nieman; Margaretha H-, d. van J. L. S. Herkelman en M. "VV. Ver does; Lilian, d. van J. v. d. Steen en D. A. Tjia; Cornelia M., d. van C. P. de Laat en M. Bruin; Anthomus P., z. van K. van Dijk en A. M. Hengst; Marja, d. van J. W. Sau- veur en M. A. Leensvaart; Robert, z. van A, Visser en W. "Winter; Franciscus M. J.F z. van L. van Katwijk en H. Hesselberth. Geboren: "Wllhelmlna C. M, d, "an A. J. Wijzenbroek en M. J. van den Berg; Jo hanna C. d. v. J. C. Bonefaas en F. J. M. Schaap; Gijsbert J. z. van, J. P. Houweling en J. Romijn;-Yvonne d. van M. Beumer en J. de Wit; Gertruda J. d. van D. de Bruin en J. E. Zwartendijk; René z. van J. de Ligt en M. Schippers; Dirk A. z. van L. A. P. "WeijgertzQ en G, van Wingerden; Mar- garethe J. d. van F. A. Leenderts en A. C. P. Westdijk; Johannes A, z. van Mackaij en A. C. van der Velden; Imelda W. A. d. van W. J. van Tilburg en J. F Wijzenbroek; Maria d. van H. Burger en A. Teeuw; Jacobus H. z. van C. H. van Dbk en B. A. de Brum. Ondertrouwd; P. Dijkstra 20 jr en J. van der Sluis 20 jr; J. B. Huising 33 jr en J. S. Burger 29 jr; J. W. M. van der Moezel 50 jr en C. T. M. Hollander 50 jr; G. L. M. Roeiing 29 jr en J. N. C. van der Knoop 26 jaar. Getrouwd: T. J. van Waart en J. M. van Elswijk; P. G. M. Stoopman en M. A. Een- huizen; H. T. de Kievith en A. M. J. Groen weg; M. A. Bogaard en J. A. Timmerman; M. C. Koning en J. B. van Breda; M. van Opljnen en G. G. Santing; A. Karstanje en L M. Lausehke: A. J. de Vos Burchart en H. Notenboom; B. Dijkshoorn en H. A. van den Berg; C. Koole en J. Rietkerk. Overleden: A. Leenderts 82 jr; A. N. A M. Scheidelaar 76 jr; M. Mookhoek 96 pr wed. van J. de Graaf; S. de Lange 70 jr. wed. van J. Tetteïaar; S. H, Fenders 71 jr. Overleden: C. de Kroes 80 j; J. M. Janse 82 j; C. J. Merten, 67 j.. echtg. van D. J. v. Doorn; J. C. Speijer, 72 j. te missen kans kreeg en deze benutte en het was dezelfde speler, die na vijfentwin tig minuten nummer drie in de touwen joeg. De Schiedammers bleven sterker en ook na de rust domineerden de blauwwitte». Kort na de hervatting was het Van der Burg, die de gehele Delft-verdediging pas seerde en er 4-0 van maakte. Delft kwam er hierna praktisch niet meer aan te pas en steeds bivakkeerde de Hermes-voorhoede op de Delft-helft, daarbij gesteund door de psflaheler terwijl zelfs spd Rijke en back Van der Sloot enkele schoten op het doel losten. Hermes wilde het echter steeds te mooi doen, waardoor niet meer gedoelpunt werd. in centrum van Schiedam Brieven onder no. 6204. Advert. Bureau Jac. Duits, Dordrecht. Wie het Nieuwsbiud leest weet van alles het meest N.V. Kon. Ned. Boekdrukkerij H. A. M. Roelants Schiedam zoekt voor haar advertentie-debiteuren administratie een Geboden wordt een afwisselende en zelfstan dige functie waarvoor enkele jaren kantoor ervaring gewenst Ls. Uitvoerige sollicitaties met opgave van leeftijd, op leiding elc. worden gaarne tegemoet -gezien aan ons kantooradres: Lange Haven 141, Schiedam In afwijking van hetgeen vorige jaren min of meer gebruik was geworden, zal het verbranden van kerstbomen ditmaal niet begin januari, doch op oudejaarsavond ge schieden. Het is een bekend feit dat de Vlaardingse ingezetenen ïn het bijzonder de jeugd tweemaal profijt trekken van de groene naaldbomen. Eerst schaart men zich rond de kerstdagen om de opgetuigde en feeste lijk verlichte boom; om daarna de droge van alle glorie ontdane dennen te gaan Verbranden. Zoals bekend, werden in voorgaande ja ren de kerstbomen bijeen gebracht op een terrein In de omgeving van de Floreslaan. Dit had echter bezwaren, aangezien de af standen in onze gemeente groter worden en velen niet in de gelegenheid waren de boom aldaar te deponeren. Bovendien is de laatste jaren gebleken, dat de VTaardfngse jeugd, vooral op Oudejaarsavond een ze kere behoefte heeft aan wat uitbundige vrolijkheid. Vorig jaar werden afgedankte kerstbomen zomaar op straat in brand ge stoken. hetgeen gezien de gevaren en de last hieraan verbonden door de politie niet kan worden toegestaan. Teneinde zoveel mogelijk tegemoet te ko men aan de drang tot het verbranden van kerstbomen op de Oudejaarsavond, heeft de politie met instemming van het gemeente bestuur besloten, de jeugd in de gelegen heid te stellen het oude jaar met enige „ge organiseerde branden" uit te luiden. Als plaatsen hiervoor zijn gekozen: 1. Het braakliggende stuk terrein, gelegen tussen de Goudsesïngel en het Groen van Prinstereriy ceum 2. Het opgespoten terrein gelegen voor het Unilever research laboratorium; 3. Het braakliggende stuk grond, gelegen tussen de Flores de Vijfdelaan en de Ka- rel de Grootelaan. Het is de bedoeling, dat de kerstbomen hier verzameld worden, waarna te 0A3 uur het vuur zal worden ontstoken. Er wordt een dringend beroep gedaan op ieder ln het bijzonder ap de ouders eraan mede te werken, dat alleen op de aangegeven plaatsen kerstbomen in brand worden ge stoken. Zoals B. en W. reeds officieel bekend ge maakt hebben, zal het gemeentelijke huls- vestingsbureau met ingang van 1 januari 1958 van de Lijnstraat naar het stadhuis worden verplaatst, ingang Paterstraat. Huisvestigingsaangelegenheden zullen van die datum af aan loket één op het stad huis worden behandeld. Betreft het geval len, die zich voor afwikkeling aan een loket niet lenen, dan kan men de le ambtenaar, de heer Roelfs te spreken vragen, die de betrokkenen in een vertrek zal ontvangen. Wordt naar de mening van betrokkenen hierbij een onbevredigend resultaat ver kregen. dan zal de heer Roelfs een afspraak met de wethouder van maatschappelijke zorg, de heer G. Walstra, regelen. De vaste spreekuren voor huisvestigingsaangelegen heden van deze wethouder komen derhalve vervallen. Bewust loket zal dagelijks van halfnegen tot halféén geopend 2ijb. Men wordt verzocht over hulsvestmgs- aangelegenheden geen correspondentie te richten aan het college van B. en W. of aan de betrokken wethouder. Dat kan ;lechts> vertragend en verwarrend werken. Men dient deze te richten tot de afdeling huisvesting van de gemeentesecretarie. Het beschikbaar stellen van nieuwe ge- meentewoningen .kwam dit jaar pas in augustus goed op gang De wachtlijst met woningzoekenden kan daarom dit jaar be paald geen rooskleuriger beeld vertonen dan vorig jaar. Het komende jaar daaren tegen belooft een record aantal gereed ge komen woningen op te leveren, gelet op de 1500 woningen, die thans in uitvoering zijn. Maar dit vooruitzicht is slechts zeer be trekkelijk. Want sedert 4uli van dit jaar staat de woningbouw in Viaardingen stil, wat het ln uitvoering nemen van woningen betreft. Dat komt pas het volgende jaar weer op gang en dan nog alleen de wonicg- wetbouw.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1957 | | pagina 1