Gemeente ruimt zestig jaren ons vuil Strenge vorst doet kieviten naar warmer oorden vluchten DE ZANDVLAKTE ALS OEFENTERREIN Albert Heijii geroutineerde STENO-TYPISTE mrnmm AT cy AAR. ANNEER. Een oude keur van de baljuw vier eeuwen oud DE VOGELS HEBBEN HET MOEILIJK IN JANUARI Hoera voor zon en regenV in Passage Modern winkelen in de AH-SuperMart ^jyuperMart vlees VEILING-VERSE GROENTEN Enkele voetbalclubs zijn ermee gebaat AANSLAGREGELING HONDENBELASTING 1958 Raadscommissie ziekenhuis Singelkwartier feestte in Arcade I DE NIEUWSBLAD I MODE-AD V1SEUSE I MAANDAG 6 JANUARI 1958 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD PAGINA ■wKv.viïW Redactie en hoofdagentschap: Broersvest 3, tel. 68091 pe Gemeentelijke Reiniging-, Vcrvoer- n Ontsmeitingsdienst best&at zestig jaar. voor deze voor de gemeente zo onontbeer lijke Instelling waren dit zestig jaar, waar- to men met zo groot mogelijke ijver alles moest verzamelen, wat andere mensen weggooiden, om na de inzameling te tracfa. ten «en cn ander op zo doelmatige manier weer kwijt te raken. Een ondankbare taak uiteraard, want zodra zijn dc vuilnisbakken leeg en de str&tcn schoon of men kan weer opnieuw beginnen, hetgeen te wijten is aan it gerenommeerde zindelijkheid van de Hollandse huisvrouw, die op de meest onge legen momenten en plaatsen stof en vuil ie voorBChün brengt. Tussen de ordonnantiën en keuren, die sicö in het gemeentearchief bevinden. treft men'de volgende keur aan, die gedateerd is op 27 januari 1557. ,.3aiUuu, burgemeester ende regeerders der stede Schiedam verbieden bij deezen wel scherpelijk, dat hem nyemant en ver- vordere omme enige vullens, als dreek mis ofte andere onreynicheden, te brengen ofte buyten te storten op kerekhoff ofte daar omtrent. noch te jn de kercksloete, in. de haven. Schye ofte enige bansloten. maar beveelea een yegelijcken tselve te brengen in de crebbens ende plaetsschen daartoe gör.sackt ende gedestineerd, opte boete van twee pondt ende correctie van schepenen. Aldus gepubliceert van den stedehuyse naer voorgaande clockgeslaeh ter presentie van den öailluu Melchiör Willemsz." Uit het bovenstaande blijkt dus dat de burgers hun vuil moesten deponeren in de daartoe geplaatste bakken in de stad, die van tijd tot tijd door de zg. „askarrelieden" weggehaald eri geledigd werden. De as karrelieden stonden in dienst van een aan nemer, die door de gemeente werd betaald. De aannemers waren ook gehouden alle dagen met karren langs do straten te rij den en tc voorkomen dat er zich vuïlhopen in as stad vormden. Jn de loop der jaren blijken echter meer overheidsbemoeiingen te ontstaan. In 1847 stelde de gemeente b.v. al de voorwaarde dat de bewoners door middel van een ratel moesten worden ge waarschuwd en op 28 oktober 1897 werd door de, gemeenteraad besloten om per 2 januari 1898 de gemeenterelnigingsdienst In eigen beheer te nemen. Met paard en wagen begonnen Veel Is inmiddels veranderd. Waren het in. 1898 paard en wagens die het vuil op haalden en afvoerden, thans wordt dat ge daan met hypermoderne roltrommelauto's. Deze auto's, die aangedreven worden, door diesel-tractie. dragen door vele technische snufjes zelf zorg voor een stofvrije belading, zodat de voorbijganger niet meer het ge- yaar loopt het stof in oog of neus te krijgen. Werd vroeger het vuil op een hoop gestort om geregeld afgevoerd te worden door schepen, thans wordt de gemeente dit werk uit de harden genomen door een compost- tabnek op het Industrieterrein. Ook bij het baggerwerk heeft de gemeente zich niet onbetuigd gelaten. Schiedam was de eerste gemeente waarin van gemeentewege werd begonnen met machinaal baggerwerk, nl. In 1919 en wel met een zeer handige kleine baggermolen. De baggerbakken, waarin de bagger door een molen wordt gesf^rt, wor den sedert mei 1947 door een eïg. n sleep boot afgevoerd. Sinds eind 1949 is aan de reinigingsdienst ook de ontsmetting- en vervoerdienst toe gevoegd. Dit betekende uiteraard een hele ommezwaai, want de reparaties aan de ge meentelijke vervoersmiddelen, die vroeger door de diverse afdelingen zelf werden ver richt, moesten nu geschieden in een een trale werkplaats, die dan ook werd. ge bouwd. Alle vervoersmiddelen, waarvan de Schiedamse gemeente gebruik maakt, res sorteren thans onder de Vervoer- Reiniging en Ontsmettingsdienst. Hiertoe behoren o.m. ook de auto's van de GG en GD, de politie wagens en gemeentewerken. In totaal heeft deze dienst het toezicht over ongeveer*190 motorwagens, w.o. ziekenauto's, jeeps, vuil nisauto's enz., een baggermolen, een sleep boot. diverse bakken, -mkele vleties en pramen, drie personenauto's, -twee veeg- machines en zeventien bromfietsen. Voor de toekomst is de huidige directeur E. T, Kraan van plan om zoveel mogelijk tot verdere mechanisering over te gaan, wegens het feit dat het aantal personeels leden van ongeveer 65 te gering is om alle diensten zonder mechanisatie te volbrengen. Hij denkt hierbij aan de aanschaf van veeg- machines, zoals wij er reeds twee in de gemeente kennen. Ook acht hij een uitbrei ding van werkplaatsen en gebouwen wen selijk, daar de dienst enigszins „uit haar Jasje is gegroeid". (Advertentie) MAANDAG 6 JANUARI. Niets bekend. DINSDAG 7 JANUARI. Irene: 245 uur Ned. Ver. v. Huisvrouwen, le zing met film over Nutricia. Beyersbergen: a uur Zaken Studiekring, Si mon de Waard spreetk over Spanje. BIOSCOPEN Passage: 2 en 84 S uur. Monpti; zaterdag en zondag 2, 4.15, 7 en 8-15 uur, donderdag al leen 2 uur, Monopolc: 2, 7 en 9 uur Mexicaans goud) terdag en zondag 2, 3, 7 en 9 uur. MEDISCHE DIENST Apotheek; Bakker, St. Liduinastraat. ZWEMBADEN. N.V. SPORTFONUSENBAD. Gemengd: zondag 9—12 uur; maandag 1—B.1S. II 45-13 15, 1617 30 uuri dinsdag 7—*13. 1115—1315, 15 45—17 M en 1930-21)45; woens dag 7—8 15. 12.15— ta.lfi. 14 30—17 30, 19.30—20.45 donderdag 7—«19. 1149—1315, 15 45—17 30, 19 3(1 —20.43; vrijdag 7—8 15, 1145—13 19, 1545—17.30 en 19.30—2113: zaterdag 7—845. 10.45—12 00. 14.00—15 30. 16 CO—17 80 en 10 30—20 Van 27 dec. t/m 9 Januari, heb. dinsdag 31 de cember.' wemmen voor de Jeugd tot 18 Jaar. des morgens van. 0—11 uur. tegen gereduceerd tarief. Dames: dinsdag 10.IS-U.IS; donderdag 1R90- 19.30 uur. Heren: zaterdag 20 43—tl.JO uur. MUSEA, Stedelijk Museum, Hoogstraat 112; Expositie Vincent van Gogh tot 27 Januari. Dagelijks van 10 tot 17 uur. woensdagen ook van 13 tot 22 uur, *s Zondags van ut tot-17 uur. Galerie CCC; Werken van P. van Stujwenberg tot en met 9 Januari, werkdagen van 10—8 uur. 7 Januari Afnemende Maan Zon op a.4a uur, onder 16.46 uur Maan -op 1S.28 uur, onder 9.18 uur „Hoera voor zan en regen" zongen zater dagmorgen de leden, van de toneelgroep Arena in het Passage Theater, Ruim twee honderd kinderen waren naar dit vrolijke toneelstuk komen kijken, waarmee de Schiedamse Gemeenschap de jeugdfestivl- teiten van de kerstvakantie besloot. Tus sen eenvoudige decora speelde een grappig stuk met een koning, een sjleke dame, een winkelier en een postbode. Omdat ze alle maal andere wensen hebben raken ze in verwikkelingen, waaruit alleen het weei^ mannetje hen helpen kan. Een bijzonder goed toneelstuk, waarvan de Jeugd zater dagochtend zeker genoten heeft. 7 jan. Ge kt me. 2akje kruiden en recept 500 gram 13™ Doorregen runderlappen 500 gram 138 8 Jan. Gehakt met zakje krulden en recept 500 gram 139 Hamlappen 500 gram 248 'Al leen; donderdag 9 jan. Biefstuk tartaar per stuk Hachévlees 300 44 99 gram Speciaal aanbevolen: erwtensoep pakketten, klapstuk, doorregen var kenslappen. UIT EIGEN SLAGERIJEN: 7 en 8 jan. I'aardenrook vlees, heerlijk mals gram 53 7 en 8 jan. Gesneden boerenkool 500 gram 29 Jonathans per kilo 89 Ruime keuze in Spaanse sinaasapp. Garantie voor kwaliteit Laagste netto-prijzen Rente plus winstaandeel Dinsdag a-s- begint op het oefenterrein op de zandvlakte de eerste training. HESS zal het spits afbijten en met ziin elftallen de voetbaltraining intensief ter hand ne men. In de afgelopen week zijn de licht masten geplaatst voor zowel het terrein, waarover Hermes DVS zal beschikken, als voor het oefenveldjc, waarop HBSS, Excel sior '20 en Schiedam zullen trainen- Deze laatste drie verenigingen hebben dit terrein nl. gezamenlijk gehuurd door bemiddeling van de sportcommissie en zullen elk een avond in de week van bet terrein gebruik maken. Voor het trainen zijn deze oefenterreinen uitermate geschikt. De bodem is voldoende gedraineerd en bestaat bovendien uit zoge naamd klapzand. Klapzand is een combina tie van rivierzand en klei en is voor de bouwerij totaal ongeschikt. Voor deze oefen- velden vormt dit mengsel echter een goede bodem. Het regenwater zakt bijzonder snel weg en dus kan men het vrijwel steeds ge bruiken. Daar er bovendien geen grasmat op ligt. loopt men niet de kans dat deze kapot gelopen wordt, hetgeen ook wat be treft het onderhoud belangrijk scheelt. Vanzelfsprekend zijn deze terreinen slechts voor tijdlijn gebruik. Als de Itaan- ciën onzer gemeente weer wat rooskleuriger ziin, zat het oefenterrein nabij het complex bewesten de Poldervaart in orde worden gemaakt. Dit wordt dan een centrale tvai- ningsgelegenheid en ook daarop zal geen grasmat komen te liggen, doch een of andere substantie, die voor dit doel bijzonder ge schikt is. Lichtmasten geplaatst In de afgelopen week zijo op de twee oefenterreintjes de lichtmasten geplaatst. De grote mast, waarvan de lampen inder tijd het eerste veld van Kermes verlichtten, zullen nu daar weer een functie gaan ver vullen. terwijl ook door de gemeente licht bronnen zijn geplaatst. De clubs kunnen deze in huur krijgen. Ook Is de lichtmast overgeplaatst, die Indertijd het Herines- veldje nabij het Volkspark verlichtte. NIEUWE BINNENWEG 276 EEN TOELICHTING OP DE HONDENBELASTING Houders van honden en zij die in het afge lopen. jaar houder van een hond zijn ge weest, verwijzen wij naar de officiële ken nisgeving in <iit blad. betreffende honden belasting. Uit deze kennisgeving moge be langhebbenden blijken, dat het ter voorko ming van. onaangenaamheden wel raadzaam is, vooral voor degenen, die tot op heden geen aangifte van hun. hond hebben, gedaan, zich voor de regeling van een en ander in verbinding te stallen met de Secretarie Af deling Belastingen. Oude Kerkhof 17, De houder van een hond die in de me ning verkeert, dat hij geen belasting voor zijn hond verschuldigd is, ls niet ontslagen van de verplichting tot het doen van aan gifte. Op een aangifteformulier volgt niet auto matisch een aanslagbiljet Indien de op het aangifteformulier gestelde vragen volledig en naar waarheid worden beantwoord, zul len bij de aanslagregeling geen moeilijk heden ontstaan, waaruit ten onrechte opge legde aanslagen kunnen voortkomen. De lichtmasten op de Zandvlakte zijn dezer dagen overeind gezet. De training der teams van Hermes DVS zal weldra begin-, nen. Er zijn twaalf schijnwerpers, gemon teerd op uier lichtmastentezamen J2.000 watt Behalve Hermes, dat een terrein perma nent gebruikt, oefent HBSS op dinsdag-, Schiedam op woensdag- en Excelsior '20 op donderdagavond. Het is te hopen, dat deze terreinen er toe mogen bijdragen dat het voetbalspel hier ter stede weer eens op hoger peil komt te staan. Overigens zal de firma Van der Hoeven binnenkort de "Warmwaterinstallatie op het Excelsiorveld aan de Oudedijk gaan aanleg gen. De gelden hiervoor zijn kortgeleden door de leden zelf bijeengebracht en de warmwaterinstallatie zal ongetwijfeld een grote verbetering betekenen. GROTE LEESLUST IN DE MAAND DECEMBER Ook december was weer een maand van grote belangstelling voor.het boek. Er wer den in de openbare leeszaal 22 812 boeken uitgeleend, tegen 19.810 in december 1956. De centrale bibliotheek aan de Lange Ha ven handhaafde zich op hetzelfde peiL Er werden hier maar drie boeken meer uit geleend dan in december 3956 en wel 8.738. Het filiaal aan de Dwarsstraat was ver dubbeld met 1572, het filiaal Dc. Wibaut- plein leende 3802 boeken uit of ruim 50 procent meer dan in december 1956. De andere filialen bleven min of meer con stant. Het aantal lezers steeg dit jaar van 4799 tot 5508. Het boekenbezit bleef vrij wel gelijk. SCHOTSE VENDEL VIERDE FEEST Het Schotse Vendel, groep 2 van de Ne derlandse Padvindersvereniging, hield za terdag een feestavond in Irene. Hopman J. Noordermeer leidde de bijeenkomst In en wees op het feit, dat deze afdeling, die acht maanden lang wegens gebrek aan leiders ontbonden was, vorig jaar omstreeks deze tijd wederom is opgericht. Het gebrek aan leiders is nl. weer verholpen en thans be schikt het Schotse Vendel weer over veertig leden. Deze avond werd verzorgd door eigen leden, die zang, schets en natuurlijk pad- vindersspelen ten tonele brachten. Het was een gezellige avond, die door o.a. vele ouders van welpen werd bijgewoond. Wij hebben ons hart vastgehouden tijdens de vorstdagen van de vorige maand. Het bad enige nachten stevig gevroren en onze eerste vraag in zo'n geval is steeds; hoe reageren de kieviten daarop? Deze vogels zijn buitengewoon, gevoelig voor vorst en dat is begrijpelijk, aangezien het al gauw onmogelijk is voedsel uit de bodem te halen. Derhalve zit er niets anders op dan uit te wijken naar landen met een gunstiger klimaat. Zij schijnen evenwel een zintuig te bezitten, waardoor het hun mogelijk is te bepalen of zij al dan niet dienen te vertrekken. Duurt een vorstperiode niet langer dan enkele dagen, dan ls het vrijwel zeker dat zij niet verdwijnen. Menen zij echter dat het met de winter menens gaat worden, dan aarzelen zij niet maar pakken onverwijld hun biezen. Een heel enkele maal komt bet echter voor, dat zij door een plotseling opkomende strenge winter worden over vallen en dan is het parool sauve qui peut. Dan wordt het een snelle vlucht op leven en dood. De vorige maand hebben wij ons echter nodeloos ongerust gemaakt, want zij zijn er nog steeds, ai moet hier onmiddellijk aan worden toegevoegd, dat het aantal exem plaren geringer is dan enige tijd daarvoor, doch de soort als zodanig ia nog steeds aan wezig en dat is al moedgevend. Zelfs heb ben zij begin vorige maand gezelschap ge kregen van hun verwanten de goudplevie ren, ook wilaters genaamd. De goudplevie ren zijn aanzienlijk lichter van kleur en moeten het zonder kuif stellen. In grootte verschillen zij niet veel. "Wanneer er een troep kieviten te zien is, letten wij altijd op of er ook góudplevïeren tussen zitten. Deze laten dikwijls een melodieus gefluit horen, zodat zij gemakkelijk van de kuif- dragers te onderscheiden zijn. Schuwe kramsvogels Tevens zagen wij in de weiden de eerste kramsvogels, nadat zij zich van oktober af in de duinen hebben opgehouden, waar zij de duindoorns van hun bessen hebben beroofd- De bessenvoorraad is nu zo goed als uitgeput. Ofschoon tot de lijsterachtigen behorend, 2ien wij de kramsvogels heel vaak in de weide, waar zij evenals eerst genoemde soorten, jacht maken op wormen, slakken e.d. Bij het minste of geringste, dat hen verdacht lijkt, gaan zij al aan de haal en stellen zich in veiligheid in de enkele hoge bomen, die bij veel boerenhoeven worden aangetroffen. Is het vermeende ge vaar voorbij, dan vliegen zij weer even snel naar de weide terug en de insekten- jacht gaat weer verder. Hoewel afkomstig uit het hoge noorden, zijn het buitengewoon schuwe vogels en dat ts onbegrijpelijk omdai de meeste vogels uit die contreien, die uiteraard slechts weinig met de mens in aanraking komen, ïn het geheel geen schuwheid aan de dag leggen. Er 2ijn b.v. vogels, zoals de morinel- plevier, de paarse strandloper e.d., die we soms tot op een meter kunnen naderen, zonder dat zij op de vleugels gaan. Bijzon der Interessant !s dat. Maar niet aldus onze kramsvogels, zy doen juist het tegenover gestelde en gaan al aan de haal voor we ze eigenlijk gezien hebben. Onlangs zagen wij ook een troepje koper wieken tussen de kramsvogels; direct te Onderscheiden door hun geringere afmetin gen cn natuurlijk door de oranje-rode vlek op de zijde. Vandaar trouwens de naam koperwiek. Ook in het bos ontmoeten we thans kleine troepjes koperwieken en als het goed gaat winteren zullen er nog wel meer JEUGDRALLY VAN JONG SCHIEDAM Onder leiding van Johnny Buurman hield het comité „Jong Schiedam voor Christus" een druk bezochte Jeugd rally in de Julianakeik. Het duo Stoop, dat mede werken zou, was niet present, maar de ge zusters Jaxmy en Anja van der Spek, die als bezoekster aanwezig waren, vergoedden dit gemis, doordat Janny met haar prachti ge sopraanstem een enkel lied zong en Anja een gedicht van Willem de Ivïerode decla meerde, De zang van het IJF-koor uit "Vlaardingen droeg niet weinig bij tot de juiste sfeer. De hoofdmoot van deze rally vormde de toespraak van de heer D, Jan de Bruyn uit Wassenaar, die de vraag stelde: Wat ver wachten wij van dit jaar?" 2egt de een. .,t,aten we eten en drinken en vrolijk zijn", een ander is meer pessimistisch en ver wacht helemaal geen vreugde meer. Ieder een. wil echter wel naar de hemel als het er op aankomt Maar dan most Jezus ons kermen en moeten wij, aldus spr.. Hem In ons leven binnenlaten. Op 5 april, zaterdagavond, zal er weer 'n rally zijn. eveneens in de Julianakerk. Ds. G. van Duinen uit Wassenaar hoopt hLer de toespraak te houden. De verrassend grote collecte-opbrengst van i 135 bewees dat velen waardering hebben voor avonden als deze. BURGERLIJKE STAND Geboren: Nicoïaas H-, z. van N. H. van der Ree en A. M. van Knotsenburg; Petrus A., z. v. W. J. Saarïoos en B. G. P. Verkaik; Jo hannes B., z. van J, H. Huiskens en G. van Zon; Jacob, z- van L. Rietdijk en J. P. van Tllborg; Cornells A., z. van W. T. J. van Leeuwen en J. Vroegh; Roland, z. van J. K. E. H. Vis en F. Soeters; Hendrika J. C., d. van P. Westdijk en C. J. Vrijdag. Overleden: J. H. G. Riekwel, 43 j; M. G. H. E. Gruijter, 64 j, wed van W. J. Speksnijder: H. F. Weber, 89 j; 'W. J. Rademaker, 58 j; L. M. Beuman, 10 jA. M. J. Vos, 77 j. wed. v. T. Brouns. verschijnen. Zij zoeken daar onder dorre bladeren naar alles wat met insekten in verband, staat en zij worden daarbij ijverig ter zijde gestaan door onze merels en zang lijsters. Tussen haakjes: op tweede kerstdag hoorden we al een. zanglijster hel hoogste lied zingen. Zeldzaam vroeg, want door gaans duurt het wel tot eind januari of begin februari eer we de eerste zanglijster- horen. Het hangt natuurlijk in hoge mate van het weer af. Ook enkele houtduiven hoorden we omstreeks de kersttijd koeren. Telkens als het een of meer dagen ge stormd heeft, wat in deze tijd van het jaar nogal eens pleegt voor te komen, zien wij ïn en om steden en dorpen veel meer meeuwen dan anders. Bij havens, zowel binnen- als buitenhavens, maar ook in stadssingels en parken tref Rn Wij ze aan. In de meeste gevallen 2ijn het kapmeeuwen plus een enkele storm meeuw, die de vijvers in de plantsoenen bevolken. De grotere soorten, zilver- en mantelmeeuwen prefe reren meer de buitenkant, dus de grote havens, doch evenzeer de weilanden. Vooral de kapmeeuwen zijn al aardig aan de mens gewend en weten het hun toege worpen brood behendig ïn ds vlucht op te vangen. foorjaar bij kapmeeuwen Reeds vóór Kerstmis zagen wij een exem plaar, dat eigenlijk reeds het voorjaar in het hoofd, of juister gezegd, aan het hoofd had. De voorjaarstooi wordt namelijk ge vormd door een bruine 'kop, terwijl deze in het winterhalfjaar wit is met aan beide zijden een donkerbruine stip. Deze stip is het begin van de bruine kap, waaraan de vogel tevens zijn naam dankt. Deze meeuw was -dus al een vroege lentebode, hoewel de lente nog- ver in het verschiet ligt. De spreeuwen hebben vanwege hun mas saal optreden op de Coolsingel nogal wat overlast bezorgd. Bij duizenden op elkaar gepakt zaten zjj in de mooie piramide vormige iepen en brachten daar de nacht door. Het was tegen zonsondergang steeds ver. drukte van belang en de volgende morgen lag onder de slaapbomen een vrij dlkka mestlaag. Het was wel enigszins begrijpelijk, dat men de vogels trachtte te verdrijven en na heel veel moeite en met behulp van per luidspreker uitgezonden meeuwe"_geluiden, is men daar aanvanke lijk wel in geslaagd. Ruim een week later waien er evenwel weer enkele troepjes teruggekeerd en het zal er wel op uit draaien, dat „de meeuw in doodsnood" er nog eens aan tc pas zal moeten komen. Afgezien dan van het bevuilen van het trottoir was het toch een leuk gezicht zo veel vogels bij elkaar. Iedere boom bevatte beslist meer spreeuwen dan er ooit bladeren aan gezeten hadden. Gelukkig hebben de vele reigers, die het polderland nog bevolken, weinig last van de vorst van verleden maand ondervonden. GEMEENTELIJKE KENNISGEVING. Ingevolge het bepaalde bij artikel 7 der Ver ordening Hondenbelasting wordt ieder, die op 31 december 1957 als bouder van een of meer honden belastingplichtig was, voor her. be lastingjaar 1958 voor hetzelfde aantal honden ambtshalve aangeslagen, tenzij hij vóór 31 januari 1958 ter secretarie, afdeling Belastin gen, Oude Kerkhof 17 kennis geeft en desge wenst aantoont, dat wijziging in de aanslag behoort plaats te hebben, of dat geen aanslag behoort te worden opgelegd. Uitreiking van een aangiftebiljet heeft niet plaats, voor ieder, die in de Joop van 195a belasting püchtlg wordt, hetzij door aanschaffing van een hond, hetzij door vestiging in. deze ge meente, blijft de verplichting tot aangifte bin nen 14 dagen bestaan. H DAGBLAD RECLAME IS NIET TE VERVANGEN Van Neerbos' Industrie- en Handelmaatschappij N.V. vraagt voor haar hoofdkantoor te Vlaardingen voor spoedige indiensttreding (Ned. en Duits) De sollicitante moet in staat zijn geheel zelfstandig te werken, leiding te geven aan de correspondentie- afdeling, secretaressewerk te verrichten. Uitvoerige schriftelijke sollicitaties aan ons kan toor: Oosthavenkade 11 te Vlaardingen. B. en W. stellen voor een commissie van, vijf raadsleden te benoemen om de samen stelling van de commissie inzake de admi nistratie van het Gemeenteziekenhuis te bestuderen. ONZE STAD "WERKTERREIN VAN INBREKERSGILDE ïn de nacht van zaterdag op zondag is het inbrekersgilde ïn actie gekomen. Drie in« braakjes werden gepleegd. Bij de scheeps timmerman M. v. d. S., Hogenbanweg 31a, is een dief binnengedrongen door een open staand keukenraam, toen. de bewoners van huis waren. Uit een spaardoosje In de kast van de achterkamer werd een bedrag van f 10 gestolen. Verder werd een bezoek gebracht aan de depothouder J. v. H., Groenelaan 93, in wiens woning men binnendrong via een op slagplaats van de melkfabriek die er onder gelegen is. Een bedrag van 435,88 aan geld werd gestolen, alsmede een aantal sieraden, waaronder gouden ringen, gouden hals kettingen en twee gouden horloges. Ten slotte drongen onbekenden binnen, in de kiosk bij het tramhuisje aan de Rottor- "damsedijk, eindpunt lijn. 4. De beheerster had vergeten, de deur te sluiten. Boeken en papieren werden overhoop gehaald en de inhoud van een bakje wisselgeld over de grond verspreid. Er wordt echter niets ver mist. ievït is buitengewoon gevoelig voor vorst. Bij strenge imrst wordt de reigerbevolking dikwijls gedecimeerd. Dit geldt trouwens voor meer vogels, die in of op het water leven, zoals futen, dodaarsjes, meerkoeten en aalscholvers. Deze laatsten, die we vaak boven de rivier zien vliegen, verkeren overigens In een enigszins gunstiger positie, omdat zij meestal nog wel apen water kun nen vinden en al duikend hun kostje op halen. Jammer voor hen, dat zjj hun eerlijk gevangen buit nogal eens moeten afstaan aan stropende zilvermeeuwen, hetgeen wtj tijdens de strenge winter van 1956 meer malen konden constateren. Laten wij hopen, dat deze winter, net zo als de vorige, een gunstige voor de vogels zal zijn. A. de Jong „Daar wij dit jaar niet de beschikking over het Rotterdamse Odeon konden krij gen, zijn wij weer in eigen stad terugge keerd. Wij zijn echter genoodzaakt nu twee feestavonden te houden in verband met het grote aantal leden van onze vereniging. Toch zijn we blij weer in eigen stad onze feestavond te geven en nog meer verheugd zijn wij. dat burgemeester J. W. Peek thans in ons midden is. Hij is een voorvechter van een grote zaal in onze gemeente en wij hopen, dat wij nog eens gelegenheid zullen krijgen een grote zaal hier ter stede te kunnen betrekken. Het aantal leden van onze vereniging bedraagt bijna duizend, zo dat wij dit alleen in een grote zaal kunnen onderbrengen." Deze woorden sprak voor zitter A. Teerds in zijn openingswoord op de feestavond van de grote wijkvereniging Het Singelkwartier zaterdag in Arcade. De heer Teerds heette voorts het bestuur en vijfentwintig leden van de algemene bond van Ouden van Dagen welkom, Wfelke personen door Het Singel kwartier in de gelegenheid waren, gesteld deze avond bij te wonen. Verder was de helft van het a an tut leden deze avond aanwezig. De an dere helft komt zaterdag a.s, in Arcade om hetzelfde cabaretprogfamma bij te wonen. Het programma, dat voor de aanwezigen werd afgewerkt, was bijzonder gezellig. De Limburger Harry Bordon trad op als conferencier en had de lachers al spoedig op zijn hand. Jane and John brachten ge zellige accordeonklanken en Conny Renoir bracht bekende cabaretliedjes ten gehore. Joe Andy toonde zich buitengewoon han dig met ballen en ringen en het duo Sal- berti nam de aanwezigen mee naar dc stad vati de operette "Wenen. Voorts werkten de acrobaten the Broytons en José en Tonny aan dit vrolijke programma mee. De mu zikale omlijsting was in handen van pianist Joop Schroder. Na afloop werd er nog tot diep in de nacht gedanst op muziek van The Blue Rhythm Quartet onder leiding van J. den Brinker. ESPERANTO-AGENDA De Esperantisten komen op donderdag 9 januari a.s. bijeen voor een clubavond ten huize van de familie Van Glnk, Ploeg- straat 18. Aan de orde ïs een. uitwisseling van ervaringen over de correspondentie tijdens de jaarwisseling etc.. 9 De zwanen uit het Julianapark en de vijvers aan de Stadhouderrtaan zijn te zamen gedreven in de eendenpoelin het Jutianapcrk, bp de ingang van de Stad houderslaan, om het voederen en het open houden van het water te vergemakkelijken. In Niemcland heeft men hetzelfde gedaan, hier zijn alle zwanen naar de Dr. Schaep- mansingel gedreven (beneden aan de VZaar- dinperdoJc). Het is een jmichtip pe2ieht, wanneer deze sierlijke dieren dicht opeen- dringen om voedsel te bemachtigenWerpt men een handvol voer in het waterdan buigen alle koppen zich tegelijkertijd en richten zich ook weer gelijktgdig op. JEUGDCONCERT VAN R.P.O. OP 14 JANUARI Op diasdag 14 januari geeft het Rotter dams Philharmonisch Orkest onder leiding van Eduard Flipse een pedagogisch jeugd- concert in bet Passage Theater. Ket con cert begint 's morgens om elf uur. Uitge voerd worden de volgende werken: Antonin Dvorak (1841—1904): Serenade ln E opus 22 voor strijkorkest; Ludwig von Beethoven (1770—1827): Eerste deel uit de Tweede Symphonie in D.; Georges BIzel (18381875): Tweede Arlesienne-sulte, Pas torale, Intermezzo, Menuetto, Farandole. jHWWvwvittnwwBw nnnun .wai», s s s Eon voor advies i l Ten behoeve van <ie Nieuwsblad- abonnees zal onze Mode-adviseuse mor- S genml-ddag van 2—4 uur wederom zit- 5 s ting houden tn ons gebouw Schiedam- s s se vest hoek Binnenweg te Rotterdam. 5 Zij verleent gratis nulp b|j knip-, 2 naai- en paKmoeil ijk heden en vervaar- s 5 digt patronen naar maat. Onze maatpatronen worden steeds g met veel succes gebruikt 5 De prijzen van deze patronen zijn; - s Mantel ƒ3.50 Mantelpak ƒ3.50 5 5 Dleux pièces 3-~- Japon 2.50 g Rok 1— Service f 5 De kledingstukken, die op deze patro- f nen gemaakt worden, kunnen gratis 5 worden gepast op de adviesmiddag, s Ook hij het knippen van deze patronen 5 5 wor-dt alle mogelijke hulp verleend- s Advies over goedkope patronen kunt u eveneens bij onze Mode-a<iviseuse 5 Inwinnen op de hierbovenneno<»nruie s f uren. f 5 DE DIRECTIE.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1958 | | pagina 1