1 verkoper-incasseerder Ds. Lugtiglieid sprak in volle Evangelisatietent f m a 7 m Afscheidsavond bij de Jan Ligihartschool AT AAR. ANNEER, DE FILMS VAN DEZE WEEK Slavin van Pointe du Loup Predikbeurten Sluipvaart in de Pacific Uit het poliiticrapport 8 DE AGENDA VAN DE S.G. Ylaardmgen—Schiedam eindigde in onbeslist 2-2 Wijziging in programma straatvoetbal Sterk gestegen leeslust bij de jeugd KAPSALON HELENE klokkenklanken Toelatingsexamen gem. lyceum Haringvangstberichten ZATERDAG 5 .JULI 1953 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD PAGINA 7 Redactie en Hocfriageatschai»: Eroersvest 3, tel. G8091 „Duizenden kinderen hee't u de elemen taire beginselen van ds fruu.iek bijgebracht. U deed dit op een u eigen wijze, die u stem pelde tot een echte muziekmeester". Deze woorden sprak de gemeentelijk inspecteur hij het lager onderwijs, de heer ivï. Holt, vrijdagavond in Irene tot de heer M. van der Bosch, die na 42 jaar in Schiedam bij het onderwijs te zijn geweest, de pensioen gerechtigde leeftijd heeft bereikt en dus niet langer zijn functie op de verschillende scho len, waar hij les gaf, zal vervullen. Het officiële afscheid geschiedde op een ouder bijeenkomst van de Jan Ligihartschool. De heer Holl bracht tevens de dank over van de rijksinspecteur uit Rotterdam, de heer JL Bijpoat. Vanzelfsprekend waren er op deze avond meerdere sprekers, die welwillende woorden richtten aan het adres ran de scheidende onderwijzer. Zo voerden o.a. de heer E. C. Boss, hoofd van de Jan Ligthartschbol, P. Sm.it namens de oudercommissie, de heer WielhouvcT, die de ouderraad vertegen woordigde en de voorzitter van de Neder- tendse Onderwijzers Vereniging, de heer Van Woerkom, het woord. Deze laatste zei om., dat de heer Van der Bosch ruim veer tig jaar lid van de vereniging is geweest. Ook sprak een afgevaardigde van oud-leer lingen. Vanzelfsprekend werden de heer Van der Bosch van verschillende zijden ge schenken aangeboden. Na het officiële ge deelte werden de ouders van do leerlingen en de leerlingen in de gelegenheid gesteld persoonlijk van de heer Van der Bosch af scheid te nemen. Het gedeelte voor de pauze werd verzorgd door leerlingen van de school. Met zang en muziek, alsmede een toneelstukje, getiteld De Koekepan van Leonard Roggeveen werd Leerlingen van de Jan Ligthartschool voerden op de afscheidsavond een toneel stukje op van Leonard Roggeveen met de titel „De Koekepan". het programma gevuld. Tevens werd af scheid genomen van de teerlingen de zesde klasse, die een diploma in ontvangst mochten nemen. ZATERDAG S JULI Kei hel Chr. School: 1.30 uur tuinfeest Herv, Jeugdraad voor jeugd van IS Jaar en ou< aiusls Sacrum: li uur R.h.b.s., dansavond li. vereniging Ouder Ons. Broersvest: Evangelisatietent, Schiedam v Christus. ZONDAG 6 JULI Plantage Podium: 8 uur St. Ambroslus geeft concert. Brcervest: Evangel! satieconcert, Schiedam voor Christus, Volkspark: 10 uur Jeugd-speldag en sportdag gym n .ver. Ar ma. Tlvoji; 8 uur contactbijeenkomst Sch. Seheids- rech tersver. BIOSCOPEN. Passage: Sluipvaart in de Pacific, 5 en 8.15 u. Zaterdag en zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Monopole: De slavin van Pointe du Loup, 2. 7 en 9.15 uur. Zaterdag en zondag 3, 5, 7 en 9 uur. MEDISCHE DIENST. Tijdens dit weekend en des avonds voor spoedgevallen raadplege men de volgende dokters: L. B. E. van Hoogenhuyze, Nassaulaan 59, telefoon 68G67, A. L. J. Kunze. Nieuwe Haven 113, tel. 67760. G. In 't Veld, W. de Zwijger Laan 23, tel. 68599. P. v. Sarvtbrnk, Mgr. Nolenslaan 133, tele foon 6256.2. Apotheek: Van Westendorp, Singel 33. ZWEMBADEN. NT.V. SPORTFONDSENBAD. Gemengd: zondag 919 uur. maandag 7—8.15 11.45—13.15, 16—17.30 uur; dinsdag 7—8 16. 11.15—13.13, IS 4317.30 en 19.30—20.45. woens dag 7—8.15. 12.15—13.15, 13.30—17.30. 18.30—20 45 donderdag 7—8.15, 11.45—13.13.15.45—17.30. 19 30 —20.45: vrijdag 7-8.15. 12.30—1315, 15.15—17.» en 19.30—21.15; zaterdag 7—9.15, 10.45—11 14—15-30, 18—17,30 en 19.30—30-45. names: dinsdag 10,15—11.15; donderdag 18.30- 19.30 uur. 6 Juli Afnemende Maan Zon op 4,28 uur. onder zi.oo uur Maan op 23.10 uur, onder 19.32 uur 7 Juli Afnemende Maan Zon op 4.28 uur, onder 21.00 uur Maan op 23.31 uur, onder 11.36 uur Het aantal zitplaatsen in de grote Evan- gelisatietent aan de Eroersvest was vrijdag avond tot ruim 700 uitgebreid in verband met de te verwachten belangstelling voor de aangekondigde spreker, ds. P. Lustigheid de bekende leider van het stads kerke werk Ln Den Haag. Maar ook toen er uit het kerk gebouw van de Vergadering der Gelovigen in allerijl binken waren bjj gehaald en men zelfs buiten de tent enkele banken had neergezet, moesten vele tientallen met een staanplaats genoegen nemen. Ds. Lustigheid sprak over het thema: Verlost uit slaven ketenen, naar aanleiding van 1 Petrus 1 vers 13 tot 19. Begeleid door haar echtgenoot op de xylo- phoon had voor deze toespraak mevrouw Le Roi—Vos de aandacht geboeid door haar Bed van De Vreemdeling van Galïlea. Het bleek een goede gedachte voor de aanvang van dit massale samenzijn het I.J,E.-koor buiten de tent bekende liederen te laten zingen. Tijdens de bijeenkomst zong het koor van de Qpstandingskerk en. de heer J. van der Brugge fungeerde als zanglei der. Vanavond spreekt Ds. R- Reiling, Bapt. Clark Gable (57) kan neg steeds een film geheel met zijn persoonlijkheid vullen, als hij de regisseur mee heelt, In „Band of Angels" („De Slavin van Pointe du Loup") is dat zeker het geval, want de oude rot Raoul Walsh (65), die ook de twee vorige Sims van Gable, „Tall Men" en „King Four Queens" regisseerde, kent hem van haver tot gort. Hij laat de man, die'in 1931 zfjn filmdebuut maakte en drie jaar later onsterfelijke faam verwierf in Capra's ,It happened One Night", een schitterende eatee maken in „het tweede bedrijf", wan neer de lieftallige, maar temperamentvolle Yvonne de Carlo op de slavenmarkt te grabbel wordt gegooid om een druppel negerbloed, en zijn bod van vijfduizend dollar ieder het zwijgen oplegt. Daarna verdwijnt hij niet meer van het toneel en paradeert nog over het brede Cinema- Scope-doek als een atletische jeune-prc- mier, al verbergt de camera zijn gegroefde ZONDAG 6 JULI Ned. Prot, Bond 10.30 uur ds. J. B. Sehou- Vink en ds. R. R. Postroa, Reen., R'dam. Ned, Herv. Geref. Evang,, Irene, 10 uur «rw, heer D, Stoik, Nieuwerkerka.d. IJssel, uur ds. H. Goedhart, Delfshaven. Hervormde Gemeente: Grote Kerk 10 uur cs, A. Hoffman, 5 uur ds. J. Gras; Bethel- te?rk 10 uur ds. J. D. Smids, 5 uur -ds. A. Hoffman; Qpstandingskerk 10 uur ds. H. W. Hemmes, 7 uur ds. J. G. Jansen; Vredes- wrk 9 en 10.45 uur ds. J, Gras, 7 uur ds. A. Hoffman. Kethel: 10 uur ds. Brummelkamp, 7 uur dr. H. J. Jaanus, Luth. pred. te Rotterdam. Gereformeerde Kerk. Öosterkerk 10 uur s, G. Brinkman, H, Avondmaal, 5 uur ds. v Brinkman. Plantagekerk 9 uur «te. E. J. Qomkes, H. Avondmaal, 4.30 uur ds. E. J. uomkes. Julianakerk 10 uur ds, W. A. Krij- H. Avondmaal, 2,30 uur ds. W. A. Krij- fr. 5 uurds. W, A. Krijger. KetheL JDe Ant 9.30 uur ds. J. Nawijn, H. Avondmaal, «0 uur ds. J. Nawijn. Chr. Geref. Gemeente, B, K,-Iaan hoek warande, 10 en 5.30 uur. t®0?r®ereforinccrde Gemeente, Geref. "jeugdhuis, Lange Haven 97, 10 en 5 uur Luljtjes. Oad-Katholieke Kerk, Dam 28, 9 uur hoog- us. Baptisten Gemeente, Lange Haven 59, en 7 uur ds. Reiliog, Rotterdam, - AposL Genootschap, Stadhou- «erslaan, 9.30 en 4 uur dienst. j^^S^Hsatie, gebouw Broersvest ^achter e Molen, io uur eredienst, 6.30 uur dienst fcs Waords. Evang. Lt Gemeente ds. S. G. van der Uger de: *1, 10 uur jcenluchtp ïtraat, 7.3o Jehova' Uan Ms. legerzaal Lange Haven Ugingssamenkoinst, 6.45 uur :ng aan de Gerrtt Verboon- ur Verlossingssamenkomst Getuigen, Volksgebouw, Tuin- 50. 6.30 uur Wachttorenstudie," gelaatstrekken graag in schaduwen en half tones Vergeleken met zijn Rhett Butler in, „Gone with the "Wind" is hij er natuurlijk niet jonger op geworden en is de kwaliteit van zijn rullen er ook niet op vooruitge gaan. Want „Band of Angels" speelt zich in dezelfde tijd en atmosfeer af sis „GWTW", zonder er aan te kunnen tippen; men kijkt er naar als naar een kleurig feuilleton, waarin terwille van de dagelijkse spanning de doseringen melo drama zorgvuldig verdeeld zijn en men aan het (gelukkige) slot eigenlijk alweer vergeten Is, aan. wat voor opgelegde effec ten men heeft bloot gestaan. „Band of Angels" wordt vertoond in. Monópole tot dinsdag a,s. „ALLICHT houd ik van duikboten", zegt de jonge luitenant-ter-ze (Burt Lancaster), „anders had ik dit commando niet aange vraagd" En regisseur Robert Wise maakt die merkwaardige voorliefde begrijpelijk met zijn film („Run silent, ran deep") („Sluipvaart in de Pacific"). De luitenant krijgt het commando over de Nerva niet, want een kapiteiri (Clark Gable) heeft een nederlaag tegen de Japan ners te wreken en wordt boven hem ge plaatst. De Japanners hebben het onge stoorde gebruik van een belangrijke water weg. Vier Amerikaanse onderzeeboten, waaronder de vorige van de kapitein, zijn tijdens een aanval op een Japans konvooi vernietigd. De Japanse torpedoboot jager, die de konvooien beschermt lijkt onover winnelijk. Deze tegenstander is voor de ka pitein een soort Moby Dick: hij moet en zal hem hebben. Met een verbijsterde en wrokkende be manning en de nietbegrijpende maar plichtsgetrouwe medewerking van de luite nant gaat de kapitein aan het werk. Hij maakt van duikboot en bemanning een pre cisie; nstrum ent. geschikt voor een gewaagde aanvals tactiek. Met pakkende filmbeelden wordt deze tactiek duidelijk gemaakt. Men beleeft enkele van de benauwendste gevaren mee, waaraan een duikboolbemanning in tijd van oorlog kan blootstaan. Opnamen van scheepsmodellen in een watertank zijn daartoe op suggestieve manier benut. Gable geeft een overtuigende uitbeelding van het stille fanatisme van de kapitein, die allengs door de luitenant (met welover wogen soberheid gespeeld door Lancaster) wordt begrepen en tenslotte door de be manning als een leider van formaat wordt erkend. Er is een. verrassende ontknoping, die de Japanse sucessen in de betrokken zeestraat verklaart en die wij niet willen verraden. Deze week in Passage. BURGERLIJKE STAND Geboren: Gijsberta M. L. d. van J. B. F. Schaap en J. H. Kinnegen; Theo z. van H. Konijnenberg en B. de Jong; Geertrude d. v. J. J. H. Bexterman en M. J. van Dorp; Paul z. van H. W. van Gelder en G. G. Elj kelenboom. Overleden; M. Loof, 33 jr; P. G. Elshof, pred. te Rotterdam. Het muziekkorps vau het L. des Heils verleent medewerking, evenals het I-J.E--koor en het koor van de Verg. der Gelovigen benevens het Kwar tet Van der Brugge. Majoor M. Souverein zal als zangleider optreden en de heer P. Neleman beeft de algehele leiding. Zondags,vond zal de laatste samenkomst in deze tent worden gehouden. Als spre ker wordt aangekondigd Wika L. A. C. van Ginkel, leider van het landelijk Open Deur- werk te Driebergen. Het koor van de Grote Kerk zal zingen en Henk van Woerden treedt op als solist- De algehele leiding be rust bij Ds. W. A. Krijger. Ook worden er nog twee kindersamen- komsten gehouden. Op zaterdagmiddag 3 uur en zondagmiddag 3 uur, beiden met medewerking van het Jeugdmuziekkorps van het L- des H., het Geref. Kinderkoor, resp. de Jeugdzangcompagme. Sprekers zijn ds heren J. van der Brugge en G. Eibers, de laatste uit Rotterdam. VERDWENEN HERINNERING De 63-jarige klinker G. B- uit Schiedam had op 31 mei j.L in een café meer bier gedronken dan goed voor hem was. Op een gegeven ogenblik miste een van de bezoekers zijn beurs met f90. Bij onder zoek bleek B, in het bezit van de ver dwenen beurs te zijn. Ik kan mij niet herinneren wat er ge beurd is stamelde B., die vrijdagmorgen voor de politierechter terecht stond. Ik zal niet meer in café's komen. Conform de ets van het O.M., werd B. veroordeeld wegens diefstal tot 30 boete subs. 12 dagen hechtenis, I Op het gevaarlijke punt bij De Kroon aan de Koemarkt kwam gisterochtend de 13- jarigr wiclrijdstcr .Els v. d. Berg te vallen, waarbij Zi.i met haar hoofd tegen het af scheidingshek viel en met een lichte her senschudding moest worden opgenomen. I'er GGD is 2ij naar het gemeente Ziekenhuis en vervolgens naar haar woning over ge bracht. Een tweejarige kleuter. Robby H. uit Rot terdam, die in de Nieuivstraat bij familie logeerde, is door de hond dezer familie omvergeworpen en in de slaap gebeten. He vig bloedend is het kind naar de Dr. Nolet- stichting overgebracht f Advertentie) maandaa 'ui. P.15 u ALLET BELGRADO m.m.r. Hei Brabant» Oike*. 'rüzw 2. - t m 15 - ANNO 1820 Bijna anderhalf miljoen spaaroverschot In het eerste halfjaar van 1958 werd bij de Spaarbank anno 1B2Ü ingelegd a.530.269,90 en terugbetaald 4.121.865,38. hetgeen neerkomt op een Lnlegoverschot van 1.468.404,52. In alle afgelopen maanden van dit jaar overtroffen de inlagen de terugbe talingen voor aanzienlijke bedragen. Zelfs de maand juni een maand waarin door gaans vel wordt opgenomen voor vakantie doeleinden sloot met een inlegoverschot van 133.525,17. De Schiedamse Gemeenschap verstrekt de volgende gegeven3 van het S.G.-Agenda Bureau over het tijdvak van 7 i'ro 13 ju'i 1958. 8 jnli: Arcade, 14.30 uur, St. Josephschool Kindermiddag. 9 juli; Grote Kerk, 20.00 uur. Orgelbespe ling door Jacq. P. Bekkers. Truus van Ameyde, sopraan. Arcade, 20.00 uur, St. Josephschool: Ouderavond. Irene, 20.00 uur, Comemusschool A; Ouderavond. Plantage Podium, 20.00 uur, Harmonie Wïleon-Fljenoord en Zangkoren Wilton- Fijenoord: Concert. 10 jnll: Irene, 10.00 uur, St. Janssehool: Kin- dermorgen. Irene, 14.00 uur, St Janssehool: Kinder middag. Irene, 20.00 uur, Comeniusschool B: Ouderavond. Arcade, 20.00 uur, Mana Gorettischool. Ouderavond. 11 Jnll: Irene, 20.00 uur, Goeman Borgesius- schoo!: Ouderavond. Arcade, 20.00 uur, St. Aloysiusschoo! Ouderavond. Stedelijk Museum 20.00 uur, Officiële opening tentoonstelling „Man en Paard"- 12 juli: Plantage, 15.00 uur, Start KW. Mars. Musis Sacrum, 20.00 uur. Huishoud- e Industrieschool: Feestavond. Bal. PLANTAGECONCERT VAN ST. AMBROSIUS Op zondag 6 juli verzorgt St. Ambrosius een Plantageconcert dat om acht uur be gint. Het program omvat de volgende werken: 1. De Kaukasus Grenadier, Meister—Mol. 2- La Muette de Portici, D. E. F. Auber. 3. Valse de Ia Veuve Joyéuse, Franz Léhar. 4. Ballet „Faust", Ch. Gounod (arr, L. Cbomel). 5- Czardas a.'d Geist der Wolwoden, L. Grossmann (arr, N. A. Bouman). 6. Blanc et Rose (Polka voor 2 pistons) solisten: J. Rebers en J. Thijssen, Fernand Andrieu. 7. Tschaikowsky Herinneringen, arr. Al- bert Meyns, Wzn. 8. Arroraanches, A. E. Kelly. STRAATVOETBAL Het straatvoetbal in Vlaardingen be leefde een hoogtepunt in dit seizoen met een stedonwedstrijd Vlaardingen—Schie dam op het sportpark Zuidbuurt. Dit tref fen eindigde ln een 2—2 onbeslist. Voor de Schiedammers een teleurstelling, voor de Vlaardingers een meevaller. Want twee mi nuten voor afloop hadden de Schiedam mers nog een 2—0 voorsprong, die een halve minuut voor het einde geheel teniet werd gedaan. In de eerste helft gaf het Schiedamse straatvoetbaielftal de toon aan door beter combinatie- en individueel spel. Sen kwar tier na het begin werd treuzclc-n van links half Sluimer afgestraft met een doelpunt n de Schiedamse rechtsbuiten Van Veen. Een doelpunt van de Vlaardingse links binnen W. Hartog werd geannuleerd. Na de hervatting vergrootte de Schie damse rechtsbuiten Van Veen de Schie damse voorsprong tot 2—0, nadat de Vlaar- dingse doelman Sneek een schot van de Schiedamse linksbuiten Stouüjn de bal niet onder controle had kunnen krijgen. Dit was het sein voor de Vlaardingers uit een ander vaatje tc gaan tappen. Geleidelijk namen zij het spel in handen. Het Schie damse doel kwam onder hoge druk te stuan. Zelfs stopper Van Vliet en rechts achter ïtobbemond drongen tot in het ijandelijke doelgebied door. Maar er werd slecht geschoten en de Vlaardingers had den weinig geluk. Tot de allerlaatste fase "n de strijd duurde het alvorens Vlaar- De twee vertegenwoordigende elftallen van het Vlaardingse en Schiedamse straat voetbal met het Schiedamse elftal op de voorste en het Vlaardlngse elftal op de achterste rj}. dings succes kon worden geboekt, Sj. de Bruijn kogelde tegen de lat, waarna Rob- bemond de bal via de handen van de Schiedamse doelman Loa In de touwen knalde. Direct hierop maakte Sj. de Bruijn van een mistrap in de Schiedamse defen sie gebruik de gelijkmake, in het Schie damse doel te deponeren. Voor de wed strijd mocht de Schiedamse aanvoerder een vaantje van zijn Vlaardingse collega in ontvangst nemen. WOENSDAG A.S. Verkeersdipioma's voor ruim 1100 jongelui Op woensdag 9 juli zullen in het Passage Theater jeugd verkeersdiploma's worden uitgereikt aan Schiedamse scholieren. 2r zullen projectieplaatjea over het verkeers- examen, alsmede enkele films worden ver toond. Aanvang 10 uur. Men heeft van de 1106 geslaagde jongens en meisjes een. aantal moeten teleurstellen daar het Passage Theater niet allen kon op nemen en er is dus een beperkende voor waarde gesteld, die overigens voor do jongelui nog heel wat gunstiger is dan in Rotterdam, waar men 250 leerlingen heeft en van elke school maar vier kinderen, kan toelaten. OOK DE AUTOZENDING IN SCHIEDAM ACTIEF Gedurende de week dat het comité Schie dam voor Christus zijn tentsamenkomsten aan de Broesvest hield, kruiste door Schie dam met Nieuwland en Kethel de auto van de Autozending iri Nederland, gevestigd te Amsterdam; Minstens viermaal per dag bracht evangelist C. G. van Zweden zijn boodschap voor een zeer gevarieerd pu bliek. Niet overal werd het evangelisatie werk goed ontvangen. In de Stationsstraat b.v. heeft de jeugd zich minder goed gedra gen. Circa 150 kinderen maakten hier een enorm lawaai. Desondanks is ook hier dc open-lueht-samenkomst nog goed afgelopen ORGELCONCERT OP A.S. WOENSDAG Er komt op woensdag 9 juli 's avonds 8 uur in de Grote Kerk weer een orgelcon cert van Jacq. P. Bekkers roet medewer king van Truus van Ameyde als sopraan. Het program omvat composities van J. S. Bach, G. F. Handel, ïTd. V. A. Lalo, Sieg fried Reda, H. Andriessen en Joseph Haas met een improvisatie over psalm 113 I als slot. Enkele nummers worden op ver zoek gespeeld. Het eerstvolgend orgelcon cert volgt op woensdag 23 juli. Wegens het regenweer is het straatvoet bal niet volgens plan verlopen, zodat de sluitingsdag tot- donderdag 10 juli is ver schoven. Het gecombineerde elftal uit Schiedam zal maandagavond 7.30 uur uit komen tegen het Vlaardingse elftal en wei aan de Poldervaart. Voor de laatste wed strijd op donderdag, een gecombineerd elftal tegen HB5S, welke cm half acht aan de Poldervaart begint, heeft de Coöperatie DES een wisselbeker beschikbaar gesteld. De prijzen worden uitgereikt om ongeveer negen uur. Vergeleken met het jaar 1957 gaat hier de leeslust gestadig vooruit. In de maand juni b.v. is het aantal door de openbare leeszaal uitgeleende boken tot 24.221 (v.j 21.853) gestegen. Eet boekenbezit steeg ;n deze twaalf maanden van 56.938 tot 58.278 en het aantal houders van leeskaarten van 5004 tot 5488, d.i. met bijna 10 V*. De grootste vooruitgang toonde het aantal uit geleende kinderboeken, dat met 17 steeg, en dit is verheugend omdat de be langstelling voor het boek b\j de jeugd zich zeker in het verdere leven zal hand haven. Het filiaal in de Dwarsstraat toon de, dat daar sedert 1957 de interesse voor studieboeken rneer dan verdubbeld Is. vena Is die voor romans. brengt u de betere haarver- zorging. Stroom permanent 15. Stroomloos, -ie permanent voor elk haar (7,50 compl., alles In begrepen. Gratis halen en bréngen per auic Een gulden reductie op vertoon van d-»',- advcrtentle. Kapsalon Helene telefoon 67170. Wie de KLEINTJES steeds eert is het SUCCES altijd weerd Voor een reeds bestaand incasso wijk zoeken wij een ervaren Hoge provisie en basisloon worden gegaran deerd. Alleen zij, die reeds de nodige ervaring in deze branche hebben gelieven te reflecteren onder no. 24072, aan het bureau van dit blad. 9 ln het Sport- en Wandelpark van Wïiton- Fjjenoord aan de Maaskant is een gewild speelterrein voor de jeugd. Z(J hebben hier allerlei dingen, die hen beïlg houden. Op de achtergrond de sierlijke armen van Willens reusachtige kranen r - VAN COR DON Gisteravond leidde stadsbeiaarcuer Car Don de reeks zomeravondbe&pelmgen ia. Dat hij naast het vertolken van eenvoudige volksliederen soms met gevarieerde om lijsting vooral de eigenlijke beiaaxdlite- ratuur met grote liefde weet te reprodu ceren, bewees zijn vertolking van de wer ken van Jef Deaijn, Bigelow, Nees en Van de 146 kandidaten voor toelating op het gemeente-lyceum te Vlaarlin- ven zijn er 132 voor het examen geslaagd. Met deze nieuwe aanwas zal de bevolking van dit ia september 1956 gestichte lyceum tot over de 250 stijgen. Praairapport van hedenmorgen: VL 14 8 kantjes; VL 56 14; VL 70 6; VL 78 8; VL 84 40; VL 85 5; VL 97 6; VL 112 10; VL 114 50; VL 115 4; VL 132 5, thuisvarend; VI142 10; VL 153 50: VL 172 12; VL 197 7; VL 199 2, VL 263 22; VL 208 12; VL 216 8. Hedenmorgen werd aan het afslaglokaal betaald voor maatjesharing groen f 67—74, klein 4147, groot 5055,80; trawlharing 4245; makreel 32.90, Binnen 5 juli. VL. 190, G. van Rooa, 460 kantjes, 160 kist verse haring. Vertrokken. VL 89, C. Duinman. GELDLENINGEN' Ter financiering van kapitaals werken ontvangt de gemeente Maassluis van de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten de volgende onderhandse geldleningen: f 150.000 tegen een rente van 5*/u, met een looptijd van 30 jaar per 16 juni 1958; f 102.000 tegetl een rente van 5*U met een looptijd van circa 121.'* j. per 2 juli'56; r 265.000 tegen een rente van 5*;# voorde eerste 10 jaar en daarna van 4V*V» met een looptijd van circa 12Vs j. per 18 juli'58. ONDERWIJS Burgemeester en wethouders stellen da raad voor op grond van art. 72 derLager- onderwijswet 1920 een bedrag van 500 uit de gemeentekas beschikbaar te stellen als bijdrage ln de kosten van aanschaffing van een klavierinstrument, ten behoeve van de Koningin Wilhelminaschuol. De kosten worden geraamd op fl.OOO tot 1-500. Het verschil in kosten wordt door het bestuur van de Ver. v. Christ. Hervormd School onderwijs godragen. BRANDWEER De commandant van de Maassluise Vrij willige Brandweer en de inspecteur van het brandweerwezen ln het district Utrecht en Zuid-Holland zijn van mening, dat ook in Maassluis, waar vele bedrijven zijn gevestigd waar oliebranden kunnen op treden. vinden dat bet wenselijk is een hogedrukinstallatie aan het materiaal van de brandweer toe te voegen. Deze wijze van blussen kan de vuurhaard veel sneller doen bereiken dan met de gebruikelijke I aged ruk blusmethode, terwijl de water schade zeer wordt beperkt. De grootste betekenis van de hogedrukm 1st blussing blijkt echter ij het bestrijden van olie-, benzine- en andere vloeistofbranden. Burgemeester en wethouders vragen de raad een crediet van 18.500 beschikbaar te stellen, teneinde de International-auto- spuU uit te breiden met een dergelijke installatie. De huidige capaciteit van de spuit blijft hierdoor onaangetast.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1958 | | pagina 1