m PW RECREATIEOORD KOMT TIJDENS VOORJAAR 1959 GEREED Schot in de plannen voor NJI. verenigingsgebouw ësf&r JEE LAST WERPT LICHT OP HET VERRE OOSTEN VEEL NUTTIGE RECEPTEN VOOR DE KOMENDE FEESTEN Hongaarse vluchteling kwam door eenzaamheid aan de drank Meeste vijvers gereed en het geboomte geplant Gezellig toneelstuk bij de Gouden Korenaer Lezing over de Christen en de Staatkunde Naastenliefde en/of de atoombom Liever terug naar zijn vaderland É4ü JHmSéI AT CT) AAR. ANNEER. Blijspel voor bouwfonds der N.H. in K'ethel De strijd op liet groene laken KAPSALON HELENE WOENSDAG 19 NOVEMBER 1958 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD PAGINA 13 Redadie en noo^dagentschap: Broersvest 3, te!. v.v.w.v.v. 'V--Va t&K. Er wordt gewerkt in het recreatiegebied, erg hard gewerkt en als men ziet wat daar In de laatste maanden gepresteerd Is, dan moet men tot de conclusie komen, dat er grote voortgang Is gemaakt. Het heeft Jang geduurd, voor Schiedam ua de ondergang van het Sterrebos in de oorlog weer een recreatie-gebied tijk was, maar als de weersomstandig heden deze winter een beetje meewerken cn de arbeiders werken zoals in de afgelopen maanden, dan is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat het nieuwe recreatie-gebied in het komende voorjaar gereed zal komen. In de afgelopen maanden zijn de vijvers es gassen gegraven en van vlechtwerk aan de oevers voorzien. Daardoor zijn nu de meeste van deze vijvers gereed. Slechts het gedeelte nabij de Schiedamseweg, waar eveneens vijvers gegraven zijn, is nog niet voorzien van water. De overige plassen zfjn geheel klaar en daarin zullen de hengelaars uit Schiedam ongetwijfeld in de toekomst ideaal viswater vinden, vooral als daar vis In gepoot wordt. Men is op het ogenblik bezig met de •beplanting. Vijf mannen, van de tuinderij van de gemeente werken er in samenwer king met de Nederlandse Heidemaatschap pij Behalve laag struikgewas worden ook de zwaardere bomen reeds gezet, zoals es doorns, populieren en dergelijke. Vooral de eerste soort groeit bijzonder hard, waar door ze reeds na enkele jaren boven de grotere struiken zijn uitgegroeid. Dei paden zijn voor een gedeelte aangelegd en daar naast zijn grote stroken reeds ingezaaid roet gras. Dit gras staat er op verschil lende plaatsen al buitengewoon goed bij en men zou, als men dit gras ziet, niet zeggen, dat het reeds winter is. De ruimte, waar de speeltuin door de Technische School aan de Schiedamse Ge- roeenschap geschonken geplaatst zal worden is ook reeds klaar, wenals de plaats, waar het hertenkamp zal komen.- Mcn heeft daar n.l. een heuveltje van enkele meters gemaakt en het gras staat daar al fleurig op te groeien. De afraste ring is daar nog lifet ïn orde. Wanneer dit- gedeelte bevolkt zal worden is echter nog een open vraag Vrachtauto's met puin cn dergelijke rij den, nog af en aan. Het puin dient ter versteviging van de paden. Uiteraard wor den de paden, waarop thans de vracht wagens nog moeten rijden, het laatst in orde gemaakt. Er komen drie ingangen Het recreatie-gebied dat dus tussen Oudedyk, Foldc-ïvaart en Schled arose weg ligt krijgt drie ingangen. Twee daarvan rijn reeds Tang In gebruik, nJ. die bij de sportvelden aan de Oudedijk en de ingang bij het nieuwe bruggetje over de Polder vaart. De derde ingang is aan de Schie- tlamseweg. Daar is ook een parkeerruimte geschapen; de parkeerruimte, die ook reeds tijdens de nationale zwemkampioenschap- pen, m augustus in Bad Groenoord ge houden, gebruikt werd. Deze ingang ligt dus by de zogenaamde Halve Maan. Overigens wordt er overal in en rond het recreatie-gebied gewerkt. Vlak daarbij .worden op de nieuwe spoorlijn Schiedam— VLaardmgen de rails gelegd en wat verder op worden de terreinen van de hockeyclub Asvion hersteld. De drainering wordt daar opnieuw onder handen genomen. Overigens hebben de negen terreinen, die aan de Oudedijk gelegen zijn een aparte bemaling. Een motortje maait het water van de velden weg en het water wordt via enkele sloten naaf de Poldervaart afgevoerd. De velden van DRZ en DHS in Kethel 'worden bemaald door de aan de Poldervaart staand dc molen. Nog 12 sportvelden Wat het oude project van de velden be westen de Poldervaart betreft zal binnen kort aan de laatste twee terreinen begon nen worden. Het zijn de velden, die tegen de Hollandlaan-fcerremen in Vlaardingen komen te liggen. Wanneer de ongeveer twaalf velden, die gezamenlijk een nieuw object vormen, aangelegd zullen worden is nog niet bekend. Deze twaalf velden komen eveneens, bewesten dë'Poldervaart in de huurt van de daar reeds aanwezige ter reinen. Men zal bij de aanleg natuurlijk rekening moeten houden met eventuele Dc aarde, afkomstig van de nieuw ge graven vijver, wordt elders gebruikt om het terrein op te hogen. Alles gaat hier In groot formaat. Treintjes met 10 of 20 wagentjes rijden af en aan. plannen voor wegenaanleg, want er komt daar een weg, die het verlengde vormt van de Nieuwe Damlaan en die door een brug over de Poldervaart met de andere oever verbonden wordt. En natuurlijk is er het Deltaplan en zijn er wegen, die in dat plan geprojecteerd zijn, zodat men met de mogelijkheid, dat hier nog andere wegen zullen worden aangelegd, rekening moet houden. Hoe het ook zij, er wordt hard gewerkt in de groene gordel van Schiedam en wanneer straks het voorjaar in het land komt, zal het ongetwijfeld een genoegen zijn in het nieuwe recreatie-gebied te vertoeven. Mits het weer meewerkt, na tuurlijk Het KAJ-centrum „De Gouden Korenaer" bracht dinsdagavond in Arcade voor leden en genodigden van de KAJ het vrolijke spa! „Folverientje wint de laatste slag" voor het voetlicht. Het is een gezellig niemendalle tje, waaraan de aanwezigen veel plezier hebben beleefd. Het speelt in de woning van twee reeds gepensioneerde broers. De een was marine-officier, de ander bioloog. Zij voerden een strijd om het bezit van het ouderlijk huis en de strijd duurt voort tot het dienstmeisje Poiverientje zich er mee gaat bemoeien en er zelfs nog een happy- ending aan te pas komt. De "KAJ-ers hebben dit spel met groot élan gespeeld. Zij maken van toneelspelen natuurlijk niet hun dagelijkse werk, zoaat er heus wel fouten gemaakt werden, maar die werden toch grotendeels te niet gedaan door het enthousiasme, dat de groep op bracht. De regie was tn handen van Piet de Kaper. Voorts zong Theo WiUems ter afwisseling enkele Italiaanse liederen en werd door de oud-Kajotter Geert Wagenaar een inleiding gehouden over het jeugdsparen. Na afloop van de avond waè er een ge noeglijk bal, waarbij het orkest van Jfa Heinsbroek muzikale medewerking verleen de. Op 29 februari a.s, zal D° Gouden Kore naer zijn twaalfeneenhalf jarig besfaan her denken. „Soms vraagt men zich af, waar het oosten begint cn waar het eindigt. Waar het begint daarover ben ik het niet met mezelf eens, maar waar het eindigt, weet ik wel. Dat is Japan. Het land van de up gaande zon en ook het land dat bekend staat om zijn sprookjes. Vooral is Japan erhter het beschaafde, moderne en geïn dustrialiseerde land, dat In feite niets oosters meer heeft overgehouden, maar een rijk is met grote vierbaans-autowegen, grote moderne gebouwen cn winkels, waarbij onze warenhuizen vergeleken maar dorpswinkeltjes zijn.'» Deze woorden sprak dr. Jef Last dinsdagavond op een bijeen komst van dc afdeling Schiedam van het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling In het Volksgebonw. Tokio, aldus de bekende schrijver, Is de gruwelijkste stad van de wereld. Dc stad die acht en een half miljoen* inwoners telt, is in 1923 gedeeltelijk door zware aard bevingen vermeld cn daarna opgebouwd in een andere stijl. Hetzelfde gebeurde na de laatste wereldoorlog en daar er in Japan geen schoonheidscommissie bestaat is hoog bouw cn laagbouw, betonbouw en. hout bouw kris-kras door elkaar gezet. In de toonzaal van het G.E.B. aan de Broersvest heeft de kooklerares mevr. \V. J. Correljé-Lammerts van de Commissie voor Huishoudelijke- en Gezinsvoorlich ting een kookdemonstratie gegeven, die het verlangen naar Sintendaas en Kerstmis wel heel hevig maakt, want na de pau2e A.R.-Kieskritig Op donderdag 26 november hoopt dr. Jan Schouten van Botterdam als gast-spre- ker op te treden voor de AR-ktesvereniging „Nederland en Oranje" met het onder werp: De christen, en de staatkunde. Deze vergadering, waarvoor grote belangstel ling wordt verwacht, zal worden gehouden in de grote zaal van het gerei, Jeugdhuis en iff toegankelijk voor leden en introöucê's. Er zal gelegenheid zijn tot gedaehtenwis- seling. De aanvang Is gesteld op acht uur. Een vijver wordt gegraven. In de winter vormen deze één doorlopende baan, waar op men goed zal kunnen schaatsen. PAARD SLOEG OP HOL Gistermorgen struikelde op de Oostsingel «en paard, dat voor de veewagen van de 18-jange voerman C. v- d. B. tvas gespan nen. Het dier schrok hiervan en sloeg op hol V;a de Snelhusssingel kwam het dier op het Van 't Hoffplein, waar het tegen een boom tot stilstand kwam. Het paard liep hierdoor wonden op aan de benen, terwijl het tuig gebroken was. Met een veewagen werd het dier naar zijn stal vervoerd. Op de vergadering van Arjos op donder de 20 november zal het actuele onderwerp ..Naastenliefde of Atoomoorlog" worden behandeld. De vergadering wordt gehouden m het gebouw voor Chv. Sociale Belangen en het onderwerp wordt ingeleid door J. pamsira fed ere en is wolkom- (Van onze correspondent). DEN HAAG, 19 nov. Met behulp van een tolk heeft de Haagse rechtbank de strafzaak behandeld tegen een 29-jarige Hongaarse vluchteling, een te Den Haag woonachtige bankwerker, die terecht stond omdat hy in verscheidene café's en cafe taria's, na {e hebben gegeten cn gedronken, had geweigerd de rekening te betalen. Te vens had de Hongaar zich te verantwoor den terzake van mishandeling van de bar keeper en de portier van een nachtclub Zij hadden de Hongaar trachten te beletten weg te lopen zonder te betalen. Tenslotte had de Hongaar zich nog schuldig gemaakt aan diefstal van een flets te Dordrecht en aan vernieling van de ruit van een siga rettenautomaat. De verdachte gaf moeizaam toe. de hem ten laste gelegde feiten ge pleegd te hebben. Veel wist hij er echtei- niet meer van, zo vertelde hij, want hij had telkens in drorkenschap gehandeld. Op een vraag van de president antwoord de de verdachte, dat hij zo spoedig moge lijk weer wil teruggaan naar Hongarije Het verblijf tn Nederland was hem om veler lei redenen erg tegengevallen. Onder meei had men. hem een aicoholontwenmngskuui beloofd, doch hiervan was niets terecht gekomen. En als men hem nu eens een nieuwe ontwenningskuur zou laten onder gaan? wilde de president weten. Maar ver- sï-; bouwwerk van het Catc-rcstauranl l vandaag »»p hvogiv. Uier ziet men het ge- fcurouoort aau de Maasboulevard komt) bouw, zoals het cr thans uitziet vanaf liet water. dachte hield voet bij stuk: hij wli.de per ee te'rug naar Hongarije. De officier van justi tie schetste de Hongaarse bankwerker ak een uitstekend vakman, die echter door de eenzaamheid aan de drank was geraakt. Trouwens, over het algemeen hebben de in ons land verblijvende Hongaren het erg moeilijk, aldus de officier, die tenslot te tegen de verdachte een gevangenisstraf eiste van geven maanden, waarvan twee maanden voorwaardelijk, met drie jaar proeftijd. De proeftijd vorderde de officier voor het geval de Hongaar toch niet terug zou blijken te gaan. De verdedigster, mevrouw R. E. Andrin- ga—-Blok. ging nader in op de moeilijkhe den, welke de Hongaar in ons land te ver werken heeft gekregen. Hij leefde eenzaam, afgezonderd, zonder vrienden en zonder dat hij zich 'in zijn naaste omgeving verstaan baar kon maken. Buitendien verkeerde hij in de waan dat hij als Hongaar door zijn werkgever opzettelijk onderbetaald werd Tenslotte zei de Hongaar nog eens dat het hem in Nederland erg was tegengevallen. De rechtbank zal op 2 december a.s. uit spraak doen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Nicolaas, v. A. Niehot en J. van den Dood; Maria L., d. v. J. J. Smit en R. C. D, Breng; Ida C. M., d. v. J M. Boon en A. J. M. de Vette; Jacoba E., d. v. C. F. Witberg en J. C. Vermeulen; Jan netje, d. v. J. G. Malkus en F. Veneman; Willem H., z. v. W. van 't Hout en W. P. van den Berg; Cornells, z. v. M. de Vries en H. E. Steenbergen. Geboren: Jacob C., z. van M. C. van Schie en C. J. van der Wal; Jan z. van G. Mulder en J. Romein; Anna C., d. van J. J. A. de Graaf en A. M. Stadig; Quirinus J. M,, z. van G. J. Olsthoorn en H. A. Olst- hoorn; Willem, z. v. C. de Groot en L. Groenendijk; Aart C., z. van A. P. Lief- broer en A. Schoon; Rinse, z. van F. J. van der Spoel en J. H. van IJperen; Paulus H. A., z. van J. Waltman en C. J. de Wij1?; Jannetje, d. van J. Prins en D. W. Verheij; Anna j. C., d. van K. J, Jeup en J. Snij ders; Martin, z. van A. A. J. Karis en J. Luesken; Johannes P. M. z. van J. H. Kerkhof en A. M. van der Meer; Kittys d. van H. Zwart en A. J. Tijssen. NED. SPAARBANK KRIJGT KANTOOR IN KETHEL Het pand Popuherenlaan hoek Iepenlaan. dat reeds geruime tijd te koop stond, is thans aangekocht door de spaarbank en zal ingericht worden al® bankgebouw. De bovenverdieping zal worden ingericht tot woning van de kantoorhouder. ontwikkelden zich in het demonstratie- zaaltje zulke heerlijke geuren, dat de ruim vijftig aanwezigen compleet zaten te watertanden. Het was me dan ook een droommenu: De demonstratrïce begon met de „filosoof", een vleesgerecht waar vleesresten, uien, boter, bouillon en kruiden in voorkwamen. Dank zij Sinterklaas kwam daarna met een de speculaas op tafel. De aanwezigen kregen de bereiding van kleine speculaasjes en grote speculaaspoppen of wel vrijers uitvoerig voorgeschoteld. Het maken van deze eeuwenoude tractatie heeft nog niets van haer vroegere charme verloren, want al zijn het elektrische fornuis en de mooie oven dan hyper modern en al kan men de speculaaskruiden tegenwoordig kant klaar in een zakje kopen, de plank met de mooie figuurtjes is in de huishouding nog niet verbeterd of door mechanische appa- tuur vervangen. Een fris toetje, bestaande uit gevulde grapefruits, besloot dit feestmenu._ Appe len, gember en eventueel bessenjenever waren nodig voor de vulling van de grote gele vruchten. Was het wonder dat er zoveel belangstel ling voor deze derde kookdemonstratie bestond? De lerares werd verwelkomd door mevr. C. van Woerkom-Witte, die de honneurs waarnam voor dc afwezige presidente, mevr. W. Houtzager-Kruizinga. Voor het komende jaar heeft de commis sie voor huishoudelijke en gezinsvoorlich ting weer tal van lezingen en demonstra ties voor allerlei vrouwenverenigingen op haar programma sfaan. Aan de huishoud school zullen weer knip- en naaicursussen komen en het werk voor ouden van dagen zal ook het komende jaar weer de aan dacht krijgen. mie Lumière vein het Oosten Alleen in de avonduren veranderd het aanzicht van de Japanse hoofdstad totaal. Dan ziet men deze lelijke bouw niet meer, maar wordt Tokio herschapen in een ware Vtlle Lumière, waaraan Parijs en zelfs Brooklyn niet kan tippen. Lichtreclames overal. Dan is Tokio ook een totaal wes terse stad en op het eten na Is ook de levenswijze vrijwel Europees. De mensen praten over dezelfde dingen als m ons landje of als in Amerika. Toen ik er vorig jaar was, zo vervolgde spreker zijn betoog, was er juist een bestedingsbeperking afge kondigd Voorts kent. men er ook wo ningnood, men spreekt over bet atoom- vraagstuk en w.i dies meer zij. Slechts de oude tempels wijzen nog op een oosters land en dat kan men ook nog wel gewaar worden in de theaters. Er zijn er nl nog enkele waar oude Japanse klas sieke stukken regelmatig ten tonele worden gevoerd. In andere theaters, draaien varié té-voorstellingen, verrichten circus-arties ten hun kunsten en worden films gedraaid. Amerikaanse films, maar vooral Japanse films uit de rijke Japanse film-industrie. Het ziet er naar uit dat de plannen voor een. eigen verenigingsgebouw voor de Ne derlands Hervormde Gemeente in Kethel eindelijk vastere voim zuilen krijgen In dit verband mag eraan worden herinnerd, dat ds. De Bruyn dit werk het eerst ter hand heeft genomen. Nog maar pas beroepen, deed hij reeds al het mogelijke om de Ke- theJse jeugd in christelijk verband een aan gename en nuttige vrüetijdsbesteding te verschaffen. Vele afdelingen van bestaande verenigingen werden ui Kcthel opgericht Later kwamen de ouderen aan de beurt en toen bleek al spoedig, dat er in Kethel be hoefte bestond aan meer zaalruimte. welk piobleem tot op heden niet is opgelost. Voor de grotere zaal, die ds. De Bruyn zich ten doel stelde, was geld nodig en om dit te verkrijgen, werden tuinfeesten op touw gezet en toneelavonden gegeven, waarvan de opbrengst toevloeide aan het inmiddels gevormde bouwfonds. Ds. De Bruyn slaagde er zelfs in des zon. dags in de kerk een derde collecte in te stellen ten behove van dit fonds en iedere zondag weer tonen de gemeenteleden, dat zii het belang van een grotere zaal begrij pen. Dit gaat nu reeds enkele jaren zo door. Een enkele maal is het bouw-comité m openbare vergadering bijeen geweest en pen eerste financiële opzet is daarbij ter ta fel gekomen. Thans zijn er tekenen, die er op wijzen, dat de plannen vastere vorm hebben ge kregen. Het bouw-comité heeft van de ge meente Schiedam optie gekregen voor een stuk grond in de omgeving van het Zwem bad Groenoord en de middelen, waarover het comité thans beschikt, bon ad eren, de 4(1 090 Dat wil met zeggen, dat men er nu is, want de bouwkosten zijn thans hoog vooral als men vasthoudt aan de eis, dat hier een stenen gebouw moet komen, mot mogelijkheid tot uitbreiding. Maar onder tussen zit het comité met stil. Vrijdag en zaterdag zal in de zaal voor Christelijke Belangen een toneelavond worden gehou den. waarbij opgevoerd zal worden het stuk „De familie King". Tevens zal dan worden verleid hoe de stand van zaken is Maandag 24 november zullen wethouder Van den Berg en de stedebouwkundige Horvath in de zaal van Christelijke Belan gen komen spreken om de gemeente over de bouwplannen m te lichten. WOSNSDAG NOV5MBFB. Musis Sacrum: 8 uur, P.v. Wilton-Fuenoord, feestavond. Irene: 8 uur, Chr. b.b. propaganda-byeen- icomst. Musis Sacrum* 13 30 uur, filmvertoning Wüton Fyenoord. Geref. Jeugdhuis: 8 uur, NCVB afd. Centrum, „Bejaardenzorg" door ds. C. Gilhuis. Chr. Sociale Belangen: 8 uur. Ned. Ver. v. Ex- politieke Gev-, lezing met film. Irene: 3 uur, CNV, openbare vergadering, spreker H. Peters. DONDERDAG 20 NOVEMBER, Maison Westhuls: 2 uur, Kath. Vrouwengilde, Boeken van vrouwen yoor vrouwen over vrouwen, spr. mevr. B. Kortekaas. Amstelbron: 8 uur, Oudstnjders en Mob Kruis, con tact a vond Musis Sacrum: 8 uur, NVSH, i mavond en lezing. Chr. Soc. Bel.: 8 uur, Arjos veigadert. Irene! 8 uur, Wljkgemeente Oud-Malhenesse, toneelavond en zang., Passage; 8 uur, Kath. Kring, Toneelgroep Theater met De laatste verlofganger. Chr. Bel., Kethel: a uur, Aciie comité-Bouw fonds -N.ft. Gemeente, toneel De lamlLfe Knng. BIOSCOPEN. Monopole Theater: 2. 7 en 9 uur. Pay the devil. Passage Theater: 2 en 8.15 uur, Fanfare. MEDISCHE DIENST. Apotheek: Rcmbrandtapotheek, Rembrandt- laan 5b. STEDELIJK MUSEUM. „Kunst van nu (De Expressionisten) en Kunst van toen", dagelijks lö—5 en zondags £2—5 u ZWEMBADEN N.V. SPORTFONDSENBAD Maandag gemengd 7 dobis, H43—13 13, 16 oo— - 17.2<j; dinsdag gemengd 7 oo—8 la, dames 10 15 —11.15, gemengd 1115—13 15. IS li-17 30. is 30 20.45; woensdag: gemengd 7 ooa 15, 1215— 13.15, 14 30—3'i.ao, 19 30—20 15: donderdag: ge- mengd 7 00—a 15 1145-13 15. 15 45—17 30. da mes is 50—19 30, gemengd 19 30—2« 43 vrüdag 7.00—8 !5, 12 15—13 15, IS 15—17 30 19 30—21 la zaterdag: gemengd ?0rt—a i5. to 45—12 0ö. 14 oo —15,30, 16 NO37 30, 19 30— 28 45. heren 20 43- ïJ 30 uur. zondag o 00—12 do gemengd. Puszel voor de post Waar dc Japanner vandaan komt weet niemand. Hij behoort tot een apart ras, die uit twee soorten mensen-typen bestaat. Een lange, magere en een korte dikke. De taal is Japans en is met geen enkele andere wereldtaal te vergelijken. Tokio is dus een bijzonder grote stad, maar de grootste moeite heeft men als men in een bepaalde straat moet zijn met het zoeken van die straat. De stra ten hebben nl. geen namen. Slechts de huizen zün genummerd en wel In chronologische volgorde naar gelang ze gebouwd zijn. Wel is de stad in kwar tleren verdeeld. Elk stadsdeel, dat In gesloten wordt door grote verkeers wegen vormt een kwartier en zo'n kwartier wordt bestuurd door een soort burgemeester. Voor dr. Last zijn betoog over Japan begon, hield hij een korte inleiding over Korea, wa*<r hij ook emge tijd vertoefd heeft. Korea is een vriendelijk land met wel varende dorpen, doch hoe verder men zich in de richting van de grens met Noord Korea begeeft, des te minder dorpen en te meer soldaten. Het niemandsland hee' een breedte van 24 meter en op die grens ligt het dorpje Panmoenjon, waar de wapen stilstand indertijd getekend werd en waar als enige plaatsje op de wereld men in één straat zowel Amerikanen, Zuid Korea- nen. Noord Koreanen en Chinese vrijwilli gers kan zien lopen. Zij'mogen echter niet met elkaar spreken. Midden op de grens staat een bungalotje en in het bungalotje staat een tafel. De ene helft van de tafel is Noord-Koreaans, de andere helft Zuid- Koreaans. Aan die tafel komen elke maand gedelegeerden bijeen om over de vrede tus sen de twee zijden te confereren. Over de vrede wordt echter niet meer gesproken. Integendeel, men komt er alleen om elfcaar waslijsten met wapenstilstands-overtredin gen voor te leggen. Voor het overige heelt men daar slechts één besluit genomen, waarbij men het volkomen met elkaar eens te. Dat was een heel bijzonder geval, uniek in de „verdragswereld". Het was nl. zo, dat beide partijen op hun gedeelte van de tafel een vlaggetje plaatsten. Nu bestond er geen overeenkomst over deze vlaggetjes en dus kwam een van de partijen op de gedachte een groter vlaggetje dan de ander had, mee te brengen. Dat nam de legen- partij niet en de maand daarna had hij een. grotere vlag. Dat ging zo door tot men besloot dat de vlaggetjes niet groter moch ten zijn dan zestig cm. - Voorts vertelde de heer Last over de verschillende plaatsen, die hij In Korea bezocht, zoals de moderne hoofdstad Seoel en de heldenstad Poesan. Hier was het nl., dat de Zuid Koreanen vochten, voor de Amerikanen ingrepen. In Pocsan wonen, dikwijls in conservenbtikjes-hulzen ruim een miljoen vluchtelingen uit Noord Korea en Öe toestanden, die men daar aantreft, zijn onbeschrijfelijk. Voor de gemiddelde Zuid-Koreaan is Japan het Ideaal oord en daar men nog steeds op een vulkaan leeft wat betreft de hervatting van de oorlogshandelingen, gaat men zo vaak als maar kan naar Japan met vakantie. Kjjke Koreanen hebben een vlfcff- toigje naast hun villa staan om zo het nodig mocht zii» direct te verdwijnen. De heer Last Het van dit alles fraaie kleurendia's zien, die h|j maakte op zijn reis, die enkele maanden geduurd heelt. 2n November Wassende Maan Zon op 8 f)8 uur, onder 16 42 uur Maan op 14 20 uur. onder 1.46 uur Op donderdag 20, vrijdag 21 en zaterdag 22 november a.s. wordt m de zaal voor Chr. Belangen te Kethel opgevoerd het blijspel in vier bedrijven „De familie King", onder regie van Ad Sonneveld. De opbrengst van deze toneelavonden is bestemd voor het bouwfonds van tie Herv. gem. Kethel. GEEN VOORRANG VERLEEND Op de kruising Adm. de Ruyterstraat- Westfrankelandsedyk verleende gistermid dag de 23-jange bromfietser J. V, geen voorrang aan een tankauto. Hij werd door de tankauto geraakt en tegen de straat ge smakt. Hij liep een zware hersenschudding en een gebroken rechterbeen op, terwijl de bromfiets zwaar en de tankauto licht be schadigd werden. V. moest naar de Dr. NoietsLchting worden vervoerd, BILJART EN In het kader van de Luifel Bckerserie, werden gisleiavond gespeeld bij de biljart vereniging DKC: DKC A. v. Rijnderhoff 140 J. de Grijs M. Quanjcl G. Fredertks G. Niewaard G. Frederiks J. Prem J. "Fiederiks 120 90 00 fio 60 50 50 -RES 140 43 100 43 BB 41 90 41 60 52 44 52 48 41 50 41 4—4. 3.25 2 32 2.14 2.19 1 52 O 84 1.70 121 Voor de Vrije Volk Beker werden ge- spceid m poule i in het clublokaal van Bellevue te Maassluis- Bellevue—Tonegidi 6—2. brengt u de betere haarver- zorgmg. Stroom permanent 1 i Stroomloos, de permanent »wr elk haar, f7,50 eompl., alles in- begrepen. Gratis halen en brengen per auto. Een gulden 1 eductie op vertoon van d>-ze advertentie Kapsalon Heisrus, telefoon 67170. W. Pieterse 140 126 30 25 4 20 0 130 130 30 IS 4 33 2 110 110 34 14 323 2 C, v. Reeven 100 64 34 10 1.88 0 J. Kloosterman 70 70 34 9 2 03 2 J. Alphenaar 80 45 34 12 1 32 0 50 50 44 6 1.13 2 P. v. Reeven. 50 45 44 9 1.04 Bij de biljartvereniging Luctor te Maas- slme; LuctorLEV 4—4 J Bakker 130 130 34 14 3.82 2 H. v. d. Does 130 123 34 IS 3 61 0 A. de Wit S. v Reeven 90 fiO 2.12 2.25 1.51 0 2.25 2 L3B 2 0.91 0 G v. Dijk SO J. v. Have 70 J. v. d Ent 50 A v. d. Roest50 In poule 2 bij de biljartvereniging OBK te Vlaardingen: OBK aConfiance a 44. M Hartog H. v. Rees B. Groen J. Vink J. Kalkman A. v. d. Linde P. van Opstal 140 140 50 20 2.80 2 150 137 50 13 2.74 0 110 110 46 9 2.39 2 90 76 46 7 1.65 70 55 37 5 0.87 80 80 37 4 0.81 2 50 46 55 5 0.87 0 45 45 55 4 0.81 2 Voor poule 3, bij de biljartvereniging Con fiance te Vlaardingen: Confiance bOBK b H. Boomert 130 128 39 10 2.16 0 J. v. Dorffsen 130 130 59 10 2.20 2 H. v. d. Sier90 73 43 13 1.69 H. v. Wijk M, Geeriings B. v. d. Vaart B. v, Hejmngen. 130 128 39 10 2.16 130 130 59 10 2.20 90 73 43 13 1.69 100 100 43 15 2.32 80 80 30 9 2.66 80 GG 30 9 2.20 40 23 34 4 0.67 60 60 34 11 1.76

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1958 | | pagina 1