FW «perMarir Grootse bazar op komst voor jeugdcentrum Kethel mimm WÊw Starmans Tournooi in Hargapark AT c~y AAR. DE NIEUWSBLAD MODE ADVISEUSE j Uit het politierapport Liditfestijn met muziek besloten Postduiven bleven dicht bij huis Een bustocht voor RK Bejaarden DRZ gaat zomer .1960 ook honkballen Har ingvangs tfaericli 1 en DUS winnaar in het juniorenloernooi Haringvisserij V.D.L. op bezoek bij Alblasserdam ExcelsiorEBOH 72 AH-SuperMart TIPS Varkenslever 98 Prima gehakt., Varkenslappen 138 AARDAPPELEN MacQueen Tea Ontsluiting nieuw industrieterrein Remonstrantse Kerk iedere dag open Onteigeningen in Holywijk „Kolpabad" in Ukkel VRL. PERSONEEL MAANDAG 31 AUGUSTUS 1959 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD PAGINA lf Redactie en Hoofdagentsehap: Broersvest 3, tel. 680DÏ Het was wel een toevallige omstandig heid dat een drietal verenigingen t.W. Lind Raflbouivd, het Comité ouden van dagen en de actie „Nu" een paar maanden geleden, ongeveer gelijktijdig een beroep op de ge meente deed om financiële steun i.v.m. hun plannen. Dat deze actie een zó gunstig resultaat op zon leveren, dat hierdoor deze plannen geheel ten uitvoer honden worden cebracht, verwachtte niemand, ook de ba zaar-commissie van de actie Nu niet. En daarom, het woord, nu aanhoudend, het- weik wil zeggen „au dit jaar nog gaan wij bouwen aan een jeugdcentrum", heeft de bazaar-commissie besloten uitvoering te geven aan een groots opgezet plan om de nog ontbrekende gelden bijeen te brengen. Van de behoefte aan dit jeugdcentrum, is elkeen overtuigd, al jaren zit men Om ruimte verlegen, vooral omdat het jeugd werk bier zo bijzonder krachtig ter hand wordt genomen. Een andere kwestie is of een dergelijk gebouw, hetwelk volgens de plannen, die echter nog niet zijn voorgesteld, ook in de toekomstige behoeften moet voorzien, wel rendabel zal zijn. En omdat dit lang niet zeker is, wil de kerkeraad der hervormde gemeente in Kethel een som van ten min ste 3000.00C bijeengebracht zien, opdat zo weinig mogelijk schold op het gebouw komt te rusten. En zoals wij van de voor zitter der bouwcommissie,.de heer J. M, Breugem, vernamen, bestaat er geen twij fel aan of dit plan zal slagen, zodat door deze bazaar de ontbrekende gelden bijeen zullen komen. En dit vertrouwen put hij enkel uit de enorme medewerking, zowel pit de gemeente als ook van daar buiten, en als wij vernemen welke giften en toe zeggingen feeds zijn verkregen, lijkt ons dit vertrouwen zeker gerechtvaardigd. Twee tenten Vanaf 30 september tot en roet 3 oktober, aldus de secretaresse, mevr. Kerstende Groot, zullen op het terrein voor Bad Groenoord twee tenten worden geplaatst, elk met een oppervlakte van p!m, 500 m. Be eerste tent bevat alle mogelijke verma kelijkheden-en spellen, benevens enkele stands van zakenlieden zoals een. sigaren- stand enz. De tweede tent herbergt een theeschenkeri] - Hiervan wordt veel Werk gemaakt. Zij zal een voorstelling geven van oen Oud-Hollands dorp. Ook hier is veel werk aan verbonden, een kijkje in de oude school bevestigde dit, zeker een man of tien was daar aan het timmeren en schil deren. Ook zal in deze tent een klein mu seum worden ingericht van enkele schil derijen en foto's, alle betrekking hebben de op oud-Kethel, afkomstig uit de nala tenschap van wijlen ds. J. P. de Bie. Ook krijgt men hier de gelegenheid een voor stel te doen voor een geschikte naam voor het gebouw; men moet hiervoor wat beta len, maar er is wat mee te verdienen ook. Een bazaar-krant is in de maak. Deze zal huis aan huis. zowel in Kethel als in de omgeving, worden bezorgd. En verder zal niemand het dorp in kunnen komen zonder door wegwijzers attent gemaakt te worden op de Je-Ke-Ha-Ba, Reeds zijn tal van .loten geplaatst vooreen verloting, waarbij prachtige prijzen beschikbaar zijn. En zo begint de bazaar-actie Nu onder al gemeen enthousiasme, zodat aan het suc ces nauwelijks vait te twijfelen. 4 In de oude school wordt ijverig gewerkt aan opschriften en Inrichting van de bpzar, die (en behoeve van het Jeugdcentrum In Kethel zal worden gehouden.- - - In 'het Hargapark begint diasdag kwart voor twaalf de voorronde van het Starmans bekertoernooi waaraan agenten -uit Schie dam. Vlaardirtgen, Delft, Den Haag en. Rot terdam deelnemen. De voetbalwedstrijden worden georganiseerd door de Nederlandse pohtiesDorfcbond INENTING TEGEN POKKEN Op dinsdag 1 september van 14 tot 15 uur bestaat gelegenheid tot kosteloze inenting tegen pokken in het gebouw van de GG en Gd Tuinlaan 30. Trouwboekjes der ouders en eventueel inentingsboekjes der kinderen moeten worden meegebracht MAANDAG 31 AUGUSTUS Irene: S uur: Show verwarmingsapparaten en kachels. DINSDAG 1 SEPTEMBER Irene: 5 uur Verwarmingsshow. De Ark Kethel: 7.30 uur Start van de NB Hobbyclubs. N BIOSCOPEN. Passage: dagelijks 2 en 8 uur, Verbofgen le ven van Walter MLtty. a.l. Monopole: dagelijks 2, 7 en 9.15 uur De weg van het geweld, 14 3. Apotheek: c. I. Jansen, Swammet'damsmgel 41 en Niemvland-Apotheek, Dr. Wibautplem 17. DAGELIJKS sted. Museum: tot en met 26 september „Stoute kinderen zoete kinderen", 12—5 u, JuUanapark: 7.30—11 uur, Dlchtiesüjn. ZWEMBADEN NV. SPORTFONDSENEAD Zondag 9—12 gemengd. Maandag 7—8.15, 11,45 13.15 en 1617.30 gemengd. Dinsdag 7—3.15, 11.15—13.15,15.45-17.30 en 19,30—20.45 gem., 10.15— 11.15 dames, woensdag 7—8.15, 12.15—13.15, 14.30 —17.30 en 19.30—20.45 gemengd. Donderdag 7— 8.15. 11.45—1J.15, 15.45—17.30 en 19.30—20.43 ge mengd, 13.50-19-30 dames. Vrijdag 7—9.15, 12.15 13J3, 15,15—17.30 en 1H.30—21.15 gemengd. 2a- teidag 7r—7.6S, 10.45—12. 14—1G.20, 19.30—20.45 ge mengd, 2(1,45—21210 heren. 1 september afnemende maan Zon cp 5,50 uur, onder 19.30 uur Maan op 3.55 uur, onder 13.28 uur lut»mmiUMumumvnuu)>xvnknwuutmnnunn% Bon voor advies Ten behoeve van de Nieuwsblad- f abonnees zal onze Mode-adviseuse morgenmiddag yan 2—4 uur wederom 5 zitting houden in ons gebouw Schie- damsevest hoek Binnenweg te Hot- terdam. Zij verleent gratis hulp bij knip-, 5 naai- en pasmoeilijkheden, en ver- vaardigt patronen aaar maat. 5 Onze maatpatronen worden steeds p net veel succes gebruikt. De prijzen van deze patronen zijn: Mantel £3.50 Mantelpakje £3.50 5 Deux plèces £3.— Japon f2.50 Rok fl.— DE DIRECTIE. WMvunmuwmmuimutmmiwwwiwvmwiMw. De brandjes op de stortplaats aan. de Nfeuwpoortweg zijn ook in het afgelopen weekeinde doorgegaan, echter zonder ver ontrustend te zijn. De brandweer moest et telijke malen "uitrukken, o.a. zaterdagmid dag half 2, zaterdagavond-10 uur en zondag nacht, Het vuur werd a.o. bestreden met de nevelspuit. Een hoofdwond liep de 69-jarige Dordte- naar J. P. op, die zaterdagnacht enigszins aangeschoten de G. Verboorrstraat wilde oversteken zonder op te letten. Hij werd aangereden door een taxi. Hij heeft de nacht verder in het politiebureau doorge bracht. Een bckkenfracluur en een bloeduitstor ting aan het linkeroog bekwam de 28- jarïge mej. H. W. C. uit de Bosboomlaan, toen zij zaterdagmiddag overstak bij het Rubensplefn. Zij werd aangereden door 'n 49-jarige Utrechtse winkelier die, (hier niet bekend, ie laat attent werd op de knipper lichten. Mej E. werd zes meter meegesleurd. Zij is per GG en GD naar het gem. zie kenhuis vervoerd. Tegen'een rijdende auto op reed zaterdag avond 7 uur de 27-jarige bromfietser M. de G, uit Vlaardïngen, toen hij op de Juliana- laan links van de weg rijdende, wilde om kijken. Hij kneusde zijn knie. Een oplich ter met een oude truck heeft een sigaren winkelier uit onze stad! 100 lichter ge maakt. Hij betrad de sigarenwinkel toen daar de zwager de eigenaar verving, en deelde mee 100 nodig te hebben voor de uitvoering van een bestelling van sigaret ten. De zwager ging met hem mee, waarop de man met het geld in de grensflat ver dween en niet meer naar buiten kufram Joyriders zijn er vandoor gegaan met de auto van W. M. v. d. M. Enige uren nadat deze aangifte had gedaan, werd de auto on beheerd teruggevonden In de Hudsonstraat te Rotterdam. N.H. KETHEL BEGINT RIET DRIE-HOBBYCLUBS in de Ark van. Kethel belegt de Protes tantse Jeugdgemeenschap Kethel dinsdag avond half acht een bijeenkomst, waar men kennis kan maken met de nieuwe hob byclubs. De Gereformeerde en Hervormde gemeenten in Kethel hebben de handen in een geslagen om gezamenlijk te komen tot de oprichting van een drietal hobbyclubaf delingen. Reeds zeventig personen in de leeftijd van 1221 jaar, hebben zich voor deze afdelingen opgegeven. Het clublokaal is de zolder van de Christelijke lagere school aan de "Vlaardingerweg, dat geheel voor de handenarbeid zal worden inge richt. Sr zijn reeds drie- afdelingen, t.w. de modelvliegtilïgbouwclub „Icarus", als apar te vereniging aangesloten bij de Konink lijke Vereniging voor Luchtvaart, KNVvL, het overkoepelend lichaam voor luchtvaart- enthousiasten, een modelbouvjafdellng en een club, waarop men met pïtnet en ander materiaal leert omgaan. De luchfcvaartciub zal iedere dinsdagavond in het clubgebouw bijeenkomen, de overige avonden is de schoolzolder in gebruik bij de andere af delingen. Op de bijeenkomst dinsdagavond in De Ark zullen de heren J. v. d. Vijver en Van Haften iets meedelen over het doel van de hobbyclubs en de Jeugd Gemeenschap. De heer „J. L. Asselbergs, secretaris van de af deling Modelvliegtuigsport en Luchtvaart^ kennis van de KNVvL zal iets over de bouw van modelvliegtuigen vertellen, waarna de heren Kersten en De Beer de aanwezigen zullen laten zien, wat men met zijn handen zo.al kan vervaardigen. Uiteraard zullen demonstratiemodellen en -voorwerpen de aanwezigen tonen, hoe men'zijn. vrije tijd goed kan besteden. Verder zullen nog enige luchtvaartfilms worden vertoond. Handbal DWS-JUBILEÜMTOERNOOI VOOR DE JEUGD In het kader van de viering van het twin tigjarig bestaan, organiseerde de handbal vereniging BWS gisteren een viersteden- toernooi voor junioren en aspiranten. Uit Schiedam namen deel ploegen van de ju bilerende vereniging UVG. Voorts werd deelgenomen door de vereniging „Eindho ven", „Animo" uit Den Haag en „De Meeu wen" uit Rotterdam. Dank zij het bijzonder gunstige weer heeft .dit toernooi aantrekkelijke wedstrij den te zien gegeven, waarbij de junioren het elf-handbal,en de aspiranten hetzeven- handbal in vaak verrassend hoog tempo speelden. De resultaten in dit toernooi lui den als volgt: dames-junioren:. kampioen .Eindhoven"; 2, Animo; 3.-en 4. resp. „De Meeuwen" en DWS. Meisjes-aspiranten: kampioen Animo; 2. „Eindhoven"; 3. en 4. resp. DWS en UVG. Heren-junioren: kam pioen DWS; z; „Eindhoven"; 3. en 4. resp. ,,De Meeuwen" en Ammo. Bij de jongens- aspiranten eindigden drie ploegen met een gelijk aantal punten. Tot tweemaal toe moesten etrafworpen genomen worden om uiteindelijk de kampioen aan te wijzen. Hieruit kwam de. ploeg van „Eindhoven" als de meest gelukkigste te voorschijn. Tweede Animo, derde en vierde resp. DWS 1 „De Meeuwen". Penningmeester Chris van Lier reikte aan het slot de bekers en herinneringsvaantjes uit, waarna hij allen bedankte, die aan het welslagen van dit toernooi hun medewer king verleenden. Het dames-juniorlid Jacky Key, dat vo rige week tijdens het SOA-toernooi in Bre da gewond raakte en daar in het ziekenhuis moest achterblijven, is inmiddels weer her steld in Schiedam teruggekeerd. Tijdens- haar verblijf in het ziekenhuis mocht zij van'de zijde van SO A-leden veel hartelijk heid ondervinden,, van wie zij o.m. bloemen en een. fruitmand ontving. Op de rotonde van het verlichte Juhane- park speelde zaterdagavond het Viaardingse ensembie La Bella Musica een aantal popu laire wijsjes. Hei ensemble,"dat m zijn be zetting voel overeenkomst vertoont met or kestjes als die van Wessel Dekker en Jo- han Jong's „Flierefluiters", wist het niet ai te talrijke publiek een gezellig program ma voor te schotelen en uit de bijval viel wel af te leiden <tet het bij de bezoekers in de smaak viel. Bij het enthousiast vertolkte liedje: „Jong zijn wij en blij, zingen dat willen wij" een liedje waarmee het en semble het best getypeerd zou kunnen wor den bleek het pretentieloze musiceren lanstekelijk op de omstanders te werken, zodat hier en daar de Tnoncten van zelf opengingen om met het lied in te stemmen De leiding was in handen van de heer Bayens. Zondagavond gaï in het Julianapark het Fanfarecorps van Crescendo een concert waarmee de laatste avond van het licht- festijn gesloten werd. Door de verschil] endde Schiedamse postduivenverenigingen werden gedurende het. afgelopen weekeinde z.g. navluchten gehouden, waaraan zowel door oude als jonge duiven werd deelgenomen. Bij de bond van Zaterdagvliegers nam de vereniging ;,De Snelvlisgers" met 4? duiven deel aan een vlucht vanuit Weert (117 km). .De eerste duif keerde om half drie op zijn hok terug. Aankomst laatste prijsduif kwart voor drie. Resultaten: l en 3 A. Faas; 2 G. Rietveld. De Rotterdamse Bond zond de duiven, naar Kesteren (77 km). De vereniging „De Postduif", had in concours 481 duiven. Deze werden gelost om 8,30 uur, waarna de eerste om 9.25 uur werd geconstateerd. Aankomst laatste prijsduif 9.44 uur. Resul taten: 1 G. Vermeer en Zn.; 2 W. Ver- haaren; 3 H. v, d. Kant. De Ned. Algemene Bond vloog vanuit Essen. Door de vereniging „De Vrijheid" Ingezette duiven werden om half negen gelost. Aankomst eerste duif 9.17 uur. Laatste prijsduif 9.25 uur. Resultaten: 1 H. J. v. d. Steen; 2 en 3 J. Bakker. Van de S.C.V, „De Postduif zijn de vol gende gegevens bekend: Uitslagen: 1, 18 G. Vermeer en. Zn.; 2, 19, 44 W. Verhaaren 3, 8, 32, 05, 73, 78, 104; H. v. d. Kant en Breur 4, 60, 101, 103; W. Poelman 5, 9. 12, 13, 15, 26, 39, 50, 51, 54, 62, 69, 71 97: J. Doejaaren 6, 108, 121; L. Verheugen 7, 22, 40, 45, 53, 70, 74, 77; J. vanLeeuwen, Schrumph 10; Th. Jansen 11: C. v. d. Tuijn-14, UI, 118; H. Blondé 16; A. Kout- sma; 17, 20, 24. 38, 52, 56, 61, 88, 100, 105, 119; C. Verlinde 21; J. Brand 23, 55; H, Crama 25, 79, 85, 99; C. Verboom 27, 49. „De Blauwe Doffer" nam met 156 dui ven deel. Gelost 8.30 uur, n.w. w. Aankomst eerste duif 9.27.08, laatste 9.33.55 uur. Uit slagen: v. d, Hoeven 1; Paardekoper 2, 3, 9; Kazenbroot 4. 30; Ouwedijk 5; mevr.- ^imons 6, 10, 15, 19; Hersbaeh 7, 22, 26; Vrouwdeuntz 8. 18, 32: v. Gogh en Co. 11,- 20; Kamp en Co. 12, 17; v. d. Heiden 13; Wenteler 14, 27, dip!.; Broeders 18, 29; Sebrechts 21, 24; Lopik jr.' 23, 25, 28. BURGERLIJKE STAND Geboren: Ellen d v- W. J. Bout en E. van der Entte; Marrijtje' d. van C. J van Gcrven en N, C. Basman; Carlo D. J. z. van C.'A, Kleijheeg en M. S E. Hoogwerf. Overleden: J. Zeedijk 70 j; W. G, Hart- mann 66 juar wed. van J. W. Ippel. Advertentie KAPELAAN HAMMANN NAM AFSCHEID VAN GORZEN Een groot aantal parochianen en leden van de verschillende organisaties en ver enigingen, die gedurende achteneenhalf jaar met de weleerw. heer C. Hammann, kapelaan van de H. Hartkerk, z-o vrucht baar hebben samengewerkt, maakten gis teravond. gebruik van de hun geboden ge legenheid om afscheid van hem te nemen. Onder de vele sprekers bevond zich de voorzitter van de RK sportvereniging Ex celsior; voorts bestuursleden van plaatselij ke verenigingen, die alle in kapelaan Ham mann «en goed geestelijk leidsman en vriend verliezen. Kapelaan Hammann is be noemd tot bouwpastoor in Hoogvliet en zal daar op de Meeuwenplaat een pastorie moeten inrichten. Hij mocht verschillende couverts met inhoud in ontvangst nemen als bijdragen in de eerste kosten. Dat kapelaan Hammann in de Gorzen gezien was blijkt uit het grote bedrag aan geld, door de pa rochianen voor dit doel bijeen gebracht. Niet minder dan elfhonderrd gulden kon pastoor G. P. Regeer hem ter hand stellen. Kapelaan Hammann dankte de milde schenkers en verklaarde het spijtig te vin den Schiedam te moeten verlaten. Hem wacht een eervolle opdracht, doch hij hoopt nog dikwijls in zijn geliefde Gorzen op be zoek te komen. Het zangkoor van de pa rochiekerk luisterde met enkele liederen deze feestelijke afscheidsbijeenkomst op. Na het officiële gedeelte maakten hon derden parochianen van de gelegenheid ge bruik persoonlijk afscheid van de kapelaan te nemen. DeKath. Bond van bejaarden en gepen sioneerden maakt dezer dagen een tocht, n.1. op 2 september a.s. Leden, die deze reis willen meemaken, moeten op onderstaande adressen aanwezig zijn a'rs volgt: voor zuid v.m. GoTzen 's morgens half acht Rozen burgplein; voor* t oosten 's morgens kwart voor acht K oola s-B roers vestvoor het wes ten om half acht in de Aleidastraat v.m. Houtenkerk; voor het centrum van de stad ook om kwart voor acht op het Koolas. De leden in het Liduinahuis blijven thuis tot de bus voorkomt. SEC-JUNIOREN SPEELDEN IN NIEUW SHIRT Ter gelegenheid van het in gebruik nemen van de eerste nieuwe voetbalshirts organi seerde SFC gisteren aan de „Boshoek" een invitatie-toernooi, waarbij het Rotterdamse CW de tegenstander was. Het toernooi werd geopend met een wed strijd tussen een elftal, samengesteld uit leden van de Schiedamse Scheidsrecbters vereniging, en- 'n veteranenploeg van CW. De mensen van de theorie en de voetbal kennis kregen maar even met 5—0 klop en moesten .hiermede ervaren, dat de ouwe- tjes het over het algemeen nog best doen. Alvorens de junioren van beide vereni gingen het veld betraden, heeft voorzitter D. Verdam van SFC de eerste nieuwe shirts in ontvangst genomen, hem aangeboden door de,leider van de kledingactie, de heer F. Slingerland. Nu bijna veertig jaar gele den, startte SFC in een blauwzwart verti caal gestreept shirt. Gedurende de oorlog moest men noodgedwongen overgaan op 'n egaal blauw shirt met witte kraag en broek. Bij het nieuwe shirt ontbreken de strepen weliswaar, maar de oorspronkelijke kleuren keerden terug. Nu is het een donkerblauw shirt met zwarte mouwen, op borst en rug voorzien van een eveneens zwarte letter Tijdens de vorige week door de sportver eniging DRZ gehouden algemene ledenvor dering heeft voorzitter P. van Doorn zijn functie overgedragen aan de heer A. de Vis ser, die enkele jaren geleden wegens zijn gezondheidstoestand de voorzittershamer moest neerleggen. Thans aan het begin van het nieuwe seizoen, is hij weer in staat het bewind in handen te nemen, waarbij de heer Van Doorn hem als vice-voorzitter ter zijde zal staan. Op deze avond is tevens bekendgemaakt, dat DRZ als zomersport het honkbal gaat beoefenen. Nu reeds hebben zich twee-: en-twintig' liefhebbers gameid, die onder leiding van Nick Kolmeyer zich gaart voor bereiden op deze spectaculaire en interes sante tak van zomersport. „V" en met een witte kraag. Ook de witte broek behoort nu weer tot dit aantrekke lijke sport-tenue. Deze nieuwe shirts mochten echter niet verhinderen dat de SFC-jimiaren met 8—1 van hun. .Rotterdamse sportcollega's ver loren. De hoofdschotel van deze sportdag vorm de het treffen tussen het eerste elftal van SFC en een CVV-comblnatie. In een vrij aardige wedstrijd werden de heel wat zwakkere gasten volkomen over speeld. Bij de rust hadden de blauwzwarten reeds een 31 voorsprong genomen door doelpunten van Schell, Bosman en Kriek. In de tweede helft liet Bosman, nogmaals twee treffers noteren, terwijl Grlms het halve dozijn toen maar volmaakte. HET VOLLEYBAL-SEIZOEN BEGINT 4 SEPTEMBER Na een 'welverdiende rustperiode zal de Schiedamse Volleybal Club nU.v. 4 septem ber weer starten met de training. „SVC" komt' dit jaar met enkele sterke troeven in het veld. In de eerste plaats het feit dat de thuiswedstrijden in eigen zaal worden gespeeld. In de tweede plaats start SVC met liefst twee dames-teams in de eerste klasse en verder een team In de tweeds klasse. De heren-teams komen resp. uit in de le, 2e en 3e klasse van de Nevobo, afd, Rotterdam, Of SVC meer dBn zes teams voor de competitie zal inschrijven, Js uiter aard afhankelijk van de toeloop van nieu we leden. Jongens en meisjes vanaf 14 jaar zijn van harte welkom in de tralningszaal aan do Oude Kerkhof en wel des maandags- of vrijdagsavonds tussen 19.30 en 22.30 uur. Als enige eerste klasse volleybalclub in Schiedam is SVC ook dit jaar weer voorne mens hoge.ogen te gooien, in het belang van deze ook in Schiedam zo belangrijke tak van sport. Praairapport van hedenmorgen: Marga re tha. VI. 14. 34. kantjes. Eben Haëzer, VI. 56, 40 kontjes. Hendrik en Jan, VI. 70, 15 kantjes. Maas, VI. 79. 5 kantjes. Bets en Gerda. V). 112, 3 kantjes. Voorlichter. VI. 114. 6B kantjes. Dina, VI. 203. 3 kantjes. Marktberichten. Hedenmorgen werd aan het afslaglokaal betaald voor trawlharing, groen, van 80 tot f 90 per kantje. Pastoor Regeer overhandigt aan kapelaan Hamman de llflO,die door de parochianen zijn bijeengebracht. Op het prachtig gelegen sportcomplex „Karga" hield de SV HV Schiedam giste ren een junior-toernooi, het eerste dat door de zwart-witten werd gehouden. Deelne mende verenigingen waren: DHS, UTsus, SVDPW en Schiedam zelf, die de A-, B- en C-junïoren in het veld brachten. Begun-, stlgd door ideaal voetbalweertje werden aantrekkelijke en pittige wedstrijden ge speeld, waaruit blijkt dat nu de warmte weer achter de rug is, de lust tot voetbal len weer in voldoende mate aanwezig is. De vereniging DHS is dé grote toernooi- winnaar geworden door in allo klassen met de eerste prijs te gaan strijken. Totaal-uit slagen: klasse A: 1. DHS; 2. SVDPW; 3. Ur- sus; 4. Schiedam. Klasse B: 1. DHS; 2. Ur- sus; 3. SVDPW; 4. Schiedam. Klasse C: 3. DHS; 2."SVDPW; 3. Schiedam; 4. Ursue. De prijzen werden uitgereikt door de heer A. Zonneveld, organisator van dit zo bijzon der geslaagde toernooi. Op 29 aug. is van de vleetvisserij binnen gekomen de VI. 142, schipper A. van Roon met 45 last. Op 29 aug. is vertrokken de VI. 203, schipper J. Goedknegt. Op 30 aug. zijn binnengekomen: de VI. 78, schipper D, van Rijn met 25 last; de VI. 208, schipper G. Visser met 35 last en 200 kisten verse haring; de VI. 199. schipper L, Kuiper met 28 Jast. 250 kisten verse haring, 30 kisten vis, 300 ijs en 100 stijve kabeljauwen: de VI. 97, schipper L. van Schoor met 37 last, IO0 kisten verse haring en 10 kisten vis. v. D. L. ging met twee elftallen op be zoek bu Alblasserdam. Het eerste- behaal de een verdiende 24 overwinning, terwijl hot tweede met een gelijkspel (2—2) noegen moest nemen. Ook het zaterdagmiddagelf tal was in het veld, maar verloor met 34 van D. V. O Direct na de aftrap ontwikkelde zowel het eerste van Alblasserdam als van v. D. L. een vlot spel. De partijen deden met voor elkander onder. Het eerst v/Lsten de gastheren het doel te vinden. In de 10e minuut werkte doel man Groenendaal de bal op onvol doende vvjjze weg waarvan de rechtsbin nen van de thuisclub wist te profiteren 1-0- V. D. L bleef het antwoord niet schuldig. Het was G. v. Gijzen, die in de loe mi nuut een goed aangegeven bal van XJsel- slein inschoot 1—1. De aanvallen van V. D. L. werden steeds sneller. Succes bleef niet uit. Drie minuten voor rust wist R van Gijzen na goed samenspel met G. van Gijzen het doe) te vinden 12. De tweede helft van dc wedstrijd liet «en ander beeld zien. Het spel zakte af. Toch konden er nog doelpunten worden gemaakt, al duurde dat tot 15 minuten voor het einde. G. van Gijzen nam twee doelpunten voor zijn rekening bracht de stand op 1i. De gastheren gaven 2ich nog niet gewon nen. Hun harde werken werd beloond. Het was hun middenvoor die de stand op 2i bracht. Het Is jammer, dat evenals het Vlaar- dings e Fortuna zaterdagavond E. B. O. H eveneens tegen Excelsior met een elftal in het veld kwam, dat hoofdzakelijk was samengesteld uit jonge spelers. Hierdoor is een zuivere beoordeling van de kracht van onze zaterdagvoetbaTlers, waarmede ztj zaterdag a. s. de competitie zuilen be ginnen, niet mogelijk. Wel kan worden ge zegd, dat Excelsior tegen deze Dordrecht- se ploeg verrassend snel spel liet zien. Vooral de voorhoede was een voortdu rend gevaar voor de E. B. O. H.-defensie, Reeds in de achtste minuut werkte mid- voor N. Verhaas zich door de verdediging van de gasten heen. Vrij voor de doelman Broere staande, wipte hij het leder echter over de iat. De aanvallen van de gasten werden goed opgebouwd, doch de voorhoe de kou het juiste schot niet vinden. Po gingen om met kort spel tot het doel van Excelsior door te dringen, leverden even eens geen succes op. Aan de andere kant profiteerde Van Witsenburg van een mis ser van linksback Smits. Door snel te rea geren kon hij de score voor Excelsior openen (10) Excelsior nam toen het ini tiatief en vijl minuten later loste Pleysier uit een vrije schop van grote afstand een schot op het doel van E. B. O. H. Doelman Broere liet de bal vallen en opnieuw was hot Van Witsenburg, die deze fout met een doelpunt (20) afstrafte. Nog voor de rust inging bracht N. Verhaas de stand op 3—0. Direct na de hervatting maakte Verhaas o.i. in buitenspelpositie er 40 van, Excelsior bleef domineren en nu was het rechtsbuiten Van 't Hoff, die Broere voor de vjjtde maai het nakijken gat. Rechtsbinnen Hamerlink verkleinde de achterstand van E. B. O. H. tot 5—1, om uit een strafschop er 5—2 van te ma ken. Excelsior bleef toen hel antwoord nief schuldig en Van Witsenburg verricht te de hattrick (6—2). Het mooiste doel punt van deze wedstrijd kwam Jan de voet von N, Verhaas, toen- hjj een voorzet van rechts ineens inschoot <7—2). Dit werd te vens de eindstand. Zaterdag start Excelsior in de derde- klasse met de uit-wcdstrjjd tegen Noord- Uit onze slagerij: 250 gram 500 gramIvO doorregen 509 gram Uit onze groentenafd, Heerlijke kruimige alleen de beste kwaliteit afd. kruidenierswaren: NIEUW! de rijk-geurige SCHOTSE theeméiange per pak 80 ct, 4% e P- Pa^ Deze week 25 reductie ALBERT HEIJN NIEUWE BINNENWEG 276 SLINGE 191 Kv»:-»:-;.: Vlaardingea krijgt met het van da N.Y. Taanderij en Nettendrogerij aangekochte terrein van ruim 4 ha er 35.000 vierkante meter industriegrond bij. Daarvan ia in middels reeds 1530 vierkante meter in erf pacht uitgegeven aan Verkade's Vluggen- fabriek N.V. B. en W. hebben een plan laten ontwerpen voor de ontsluiting van dit industrieterrein. Dit plan omvat de aanleg van de Taanderij straat langs de nieuwe grens roet het terrein van de taan derij, het doortrekken van de derde, vier de en vijfde Industriestraat en de Energie weg tot aan de Taanderljstraat alsmede het dempen van de oude scheidingssloot, vén de sloten in het terrein en het verlengen van het spuiriooi In de 3e Industriestraat, Het bestaande industrieterrein biedt; thans geen voldoende mogelijkheden meer voor dc vestiging van kleine bedrijven, di© voldoende hebben aan een terrein van 2G0 tot 700 vierkante meter. De grond, gele gen langs de door te trekken 4e en 5e In dustriestraat zal voor dergelijke bedrijf-- jes worden bestemd. Langs deze twee stra- ten kunnen een 28-tal zich vestigen. Aanj weerszijden dezer straten k'omt een extra verharding van vier meter breed, waarop' vrachtwagens geladen en gelost en auto's, geparkeerd kunnen worden. Met verhogingl van de erfpacht zullen de hieraan verbon den extra kosten worden gedekt. Langs de le twee straten zijn uitgestippeld tien per celen van 216 vierkante meter, tien per celen van 3J.1 vierkante meter, twee per celen van 288, twee percelen van 415, twee percelen van 480 en twee percelen van 692 vierkante meter. De erfpachtscanon voor deze percelen Is respectievelijk vastgesteld op ƒ265, ƒ385, ƒ400, ƒ575 ƒ400 en ƒ600. In verscheidene plaatsen in ons land heb ben de Kerkeraden van Protestantse Ker ken besloten de Kerk iedere dag open te stellen. Zij, die in de drukte van het Jach tende leven een ogenblik de stilte wil len zoeken; zij» die een ogenblik alleen wil len zün, mogelijk tot rust en inkeer willen trachten te komen in de stilte van het Kerkgebouw, vinden daartoe dan de ge legenheid. De Kerkeraad der Remonstrantse Ge meente hier in Vlaardïngen wil daartoe een poging doen en heeft daarom besloten, bij wijze van proef, gedurende de maand september het Kerkgebouw aan de Hof- laan iedere werkdag van 9 tot 5 uur open te stellen. B. en W. hebben een plan ontworpen, voor iiet onteigenen van grond roet opstallen in de Holiërhoekse en Zouteveensepolder, waar dc Holywijk moet verrijzen. Het gaat hier om rond 40 ha grond, dat gelijkelijk toebehoort aan A. B. H. Vlielander, J. M. C. Vlielander, VT. P. Heykoop en J. M. K. Hey- koop. Met deze eigenaren hebben B. en W. over de aankoop geen overeenstemming kunnen bereiken. Spoed is gewenst, om dat over de percelen van deze eigenaren de zand banen zijn geprojecteerd voor straat- aanleg. B. en "W. hebben reeds gesteld, "dat in de loop van I960 met de aanleg van zand- banen en het eollecteurriool voor een deel van deze wijk moet worden begonnen, om de plannen te verwezenlijken met de wo ningbouw in wijk Holy in 1962 te beginnen. Het gedetailleerde uitbreidingsplan van wijk Holy is door Ged. Staten nog niet goed gekeurd. Vrijdag heeft de wethouder van sport zaken, de heer H. K. van Minnen, in het Kolpabad ontvangen de heer Charles So- lau, schepen van openbare onderstand en sport uit Ukkel (België). De heer Solau was vergezeld van drie inspecteurs bij het Nationaal Instituut voor de lichamelijke opvoeding en de sport in België, geves tigd te Brussel. Het doel van het lang durig bezoek was, zich grondig te oriën teren, omdat plannen bestaan ook in Ukket een bad te bouwen. Ukkel is een voor stad van Brussel en bijna even groot als Viaardmgen. Tot nu toe heeft het echter geen enkel bad. wük. Gelet op het spel in de jongste oefen wedstrijden, mag haar heroptreden in de- 'e klasse met vertrouwen worden tegemoet- ;ezien. Wie de Kleintjes steeds eert is het succes altijd weerd WASSERIJ OVERMANS, Callenburgstraat 84, Vlaardlncen. telefoon 2567, vraagt

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1959 | | pagina 1