TE OPRUIMING 6.50 11.75 .19.-- 3.75 Het handgemeen bij onze Spoelingbrug 995 Japonnen japonnen Zomermantels Mantelcostuums Zomerrokken Nieuwland-Kethel nam afscheid IK BRENG ER U DUIZEND DIE TE HARD RIJDEN!" DE FILMS VAN DEZE WEEK KINDERKLEDING VOOR HALVE PRIJS PROFITEERT NU! gSTRAATSo' WWWËM mm mmm Ds. OOMKES Uit het politierapport Verkolend ei alarmeerde bij ongeval Voor de Kantonrechter AT AAR. ANNÊER Burgerlijke Stand Hercules Fanfare Vallei van de zon Jubilarissen bij dc politie VLUCHT VAN 710 KM. VAN DE POSTDUIF ook grote maten met jasjes v.a. v.a. v.a v.a. ©ONDERDAG 14 JULI 1960 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD PAGINA 23 Redactie en Hoofdagentschap: Broers vest 3, tel. 68091 Klachten bezorging: uitsluitend 11.70.41. In het kerkje De Ark in Kethel was er' gisteravond een niet officiële, maar bijzon der gezellige afscheidsavond i.v.m. het ep handen zijnde vertrek van ds. Oomkes. De tweede voorzitter van de wijkraad Nieuw land-Kethel, de heer J. Holslra, had daarb'j leiding. Hij verwelkomde de aanwezigen en leidde daarop het zangkoor in, dat onder leiding van de heer B. v. d. Steeg, deze familieavond opluisterde. Verschillende aanwezigen richtten zich niet een hartelijk afscheidswoord tot de heer Oomkes, sommi gen zelfs op njm, o.w. de ouderling J, v, d. Steen en de organist C. Dubbeld, die de scheidende predikant een. loze orgelpijp overhandigde. Namens de jongeren hield Bram Donder een. humoristische toespraak, terwijl twee zusjes met de naam Krijthe ds. Oomkes een schilderij aanboden, een havengezicht eaa de Waterweg, gemaakt door de schilder Verveen. Mevr. Oomkes kreeg als aanden ken een snelkookpan en namens de vrou wenvereniging een tuinstoel. Op de foto ziet men een der zusjes, met op de achtergrond het schilderstuk, ds. Oomkes zelf en zijn echtgenote, rechts. Op een gestolen bromfiets reden gisteren op de Burg. van Haarenlaan twee jongens uit Den Haag, de een twaalf en. de andere negen jaar. De agenten in de mobilofoon- wagen zagen heu gaan en hield ze aan. Eerst verklaarden zij de bromfiets te heb ben gekregen van een onbekende jongen in Den Haag, maar de bromfiets bleek in Hijs- wijk gestolen te zijn. De jongens vielen toen door de mand en zijn naar Rijswijk op transport gesteld. Kelen op de rails ter hoogte van de Ho ge nbnnweg veroorzaakten drie minuten vertraging voor de trein van Rotterdam naar Den Haag, gisteravond om 19.55 uur. Men vermoedt dat de jeugd de stenen op de rails heeft gelegd. Een fiets is gestolen ten nadele van mei E. B. van de Rotterdamsedijk, die hem op slot voor haar woning had neergezet. Met een heupfractuur in haar woning aangetroffen werd gisteren kwart voor twaalf mevr. de "wed. J. J. Stoker-Rogge veen, Dam 10a. Zij was alleen thuis met haar hondje en wilde in de keuken het gas uit doen, maar kwam in de gang van de woning te vallen. Er stond een ei op het vuur en toen. niemand het gas uitdraaide ontwikkelde zich een dichte rook. Deze werd gezien, door een personeelslid van Slavehburgs Houtbewerking op de Dam 10b, de heer F. van L, die onraad ver moedde en een ruitje insloeg om de woning binnen, te kunnen komen. Hij zag de vrouw liggen en waarschuwde de politie. De 73- jarige weduwe is per GG en GD naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd. Materiële schade was er bij dit ongeval niet 99' HET TOONKUISSTCONFLICT Men schrijft ons het volgende: „Met belangstelling heb ik uw artikel ge lezen over de benoeming van een commis sie ad hoc ten behoeve van de heer Backers als directeur van Schiedams Toon kunst in verband met diens plotseling ontslag per I september a.s. Bij mij rijst de vraag: „Waarom is geen adres vermeld, waarheen men zyn adhesie betuigingen kan zenden??" Want ik weet zeker dat aile ouders van leerlingen van Schiedams Toonkunst on middellijk in de pen zouden klimmen om 1 hun verontwaardiging o\er dit ontslag te uiten er. zeker die ouders die een open- bare les onder de leiding van de heer Backers hebben meegemaakt. De bezielende leiding van deze man, do volledige overgave waarmede zijn leraren en leraressen trachten het schone van de muziek-kunst aan de kinderen bij te bren- gen, is hartverheffend en kan alle ouders hemelhoog doen juichen over het feit dat er gelukkig nog mensen zijn, die zich hier voor willen inspannen. Persoonlijk heb ik een openbare les mee gemaakt omdat één van mijn zoons piano les krijgt en Ik kan u zeggen, nat het aanzien van die kinderen, die allen hun beste beentje voor zetten om toch maar in ieder geval zo goed mogelijk voor de dag te komen, mjj stil maakte en toen ik naar huis ging heb ik onderweg lopen piekeren en ik heb me ook een beetje gegeneerd, want wat een armoedige beweging js dat hele Schiedaxnse Toonkunst gebouw en wat een praehtnrensèn die de moed kunnen opbrengen om daar met liefde hun taak te verrichten. Wat moeten dit toch wel echt mensen zyn die het alleen maar om de muziek te doen is. Eu dan ineens „Plotseling ontslag van de heer Backers". Mag ak het eerijjk zeggen? „Dit is mis daad" en daarop is maar één antwoord: „Backers weg kinderen ook weg" en fron taal zeggen we allemaal de lessen op". Naschrift van de redactie: Voor de com missie ad hoe kan men zich wenden tot de heer Magrijn, Tuinlaan 44, tel. 67973 en dc heer H. W. Metaal, J. de Wittsin- gel 215, tel. 63104. WEER 24 GESLAAGDEN BIJ MULO-EXAMENS Voor bet Mulo-diploma A slaagden giste ren wederom 24 kandidaten, terwijl er twee werden afgewezen. Geslaagd zijn de danvs B. C. Poljer en K. Mollmga uit Maasland; N. L. Vonk, C. M. G. v. Tol. G. C. de Bmyn. E. Bioemendaal, C. Schater en J. v. Gendt uit Schiedam (de laatste vier ook voor het middenstandsdiploma), L. M. Lor uit Vlaa»-- dingen, evenals E. Boer, B. v. Dijk en C Dijkshoorn, die ook het middenstandsdiplo ma verwierven; A. Voorbacb, Hoek van Holland; A, de Bruyn vit Maassluis. Verder slaagden de heren A. B. Quack en L, Breu- kel uit Rozenburg; A. P. Prins uit Hoek van Holland en E. L. Brink uit Maassluis. U.t Schiedam slaagden A. Christen, M. van Walsum en L. M. in 'tHout en uit Vlaar- dingen J. v. d. Valk, deze vier kregen te vens het middenstandsdiploma Nog is de normale gang van zaken niet teruggekeerd by de zittingen van het kan tongerecht Mr. Cos is nog niet terug en gisteren zat mr. O. W. Sipkes op de mid delste stoel achter de groene tafel. Ook de officier van justitie en de griffier waren door anderen vervangen. Zo was de zitting van gisteren er een, die uitblonk door ver staanbaarheid, waar het anders nog al eens aan ontbreekt. De bestelautoehauffeur J. H. F. uit R'dam was het helemaal met eens met de boetes die bij het kantongerecht uitgedeeld wor den. „Er wordt hier met tientjes gesmeten, of het zoete koek is, edelachtbare, maar u moet er ook rekening mee houden, dat het eerst verdiend moet worden." Hij had een girobiijet thuis gekregen van 30 gulden wegens het overschrijden van de maximum snelheid op de Burg. Knappertlaan. „Dan moet u de overtreding niet begaan" meende mr. Sipkes. maar daar was ver dachte het toch niet helemaal mee eens. „Nou. edelachtbare, ik kan er iedere dag 1000 hier brengen, die te hard rijden, van die luxe-sleeen Als het mag, zal ik ze bij u brengen." In zijn rekwisitoir heisonerde de officier van justitie er aan, dat het op de BK-laan wel 2oete koek schijnt te zijn, dat er te hard gereden wordt. Daar moet maar eens een eind aan komen, meende hij en hij eiste de normale boete van 30 gulden. „CJ hebt het laatste woord, verdachte, hebt u nog iets te zeggen?" vroeg de kantonrech ter, „Wei edelachtbare, ik zou graag wil len, dat het een tientje werd, kan dat niet? Dat ging echt niet, vond mr. Sipkes en DONDERDAG 11 JULI Wijkcentrum: 8 uur reünie docenten St. Ll- duma-Lyceum. Irene: 8 uur ouderavond St, Aloys lus school. VRIJDAG 15 JULI. Irene: 8 uur, ouderavond Prinses Irene Ulo school. BIOSCOPEN. Passage theater: „Alleen op de wereld" (at.) 2 en 845 uur. Vanaf vrijdag „Hercules en de koningin van Lydie" (14 jr}. Monopole Theater: „Anna Karenma", (ia jr), 2. 7 en 3.15 uur. Vanaf vrijdag „Fanfare" {a 1.). MEDISCHE DIENST, AsotheckGouka, Hoogstraat. VEERTIEN SCHIEDAMMERS NAAR DE VIERDAAGSE De Schiedamse Wandel en Ontspannings vereniging SWS en OV zal dit jaar met 14 personen deelnemen aan de Vierdaagse te Nijmegen. Tevens zal een speciale bus met supporters op de laatste dag naar Nijmgen vertrekken, om de binnenkomst der wan delaars gade te slaan. Deze supporters vertrekken op vrijdag 29 juk vanaf het postkantoor des morgens half acht. Geboren: Maria J. L„ d.v. S. A. M. Mec- aer en A. T. Routen» Marrit, d.v. D. C. Wapenaar en C. Lissenberg; Heinier T., z.v. C. J. Schulze en G. Adriaanee; Geertruida J. M., ö.v. J. J. T. Bun maan en A Poelstra; Suzanaa M., d.v. J. BreddeLs en N. W. Jansen; Ronald, av. C. Henderson en L. C. Rinsma; Erik, z.v. J. Dijkstra en G. M. de Jong. Ovcrledent B. S. Heupers, 78 jaar; W. F. snz-ee, 82 jaar. hij veroordeelde de man tot 23 gulden boete. „We zijn hier met op de markt, u kunt hier niet afdingen". En daarbij bleef het, al probeerde verdachte er ook £15 van te maken. DE VOLKSTELUm WREEKT ZICH Het slachtoffer van de volkstelling was de chauffeur J. v. d. V. geworden. Hij wilde bij de opening van het vissei2oen gaan vissen maar hij kon de vergunning niet be talen, omdat de gemeentelijke bureaus ge sloten waren. Hij was toen maar zonder vergunning gaan vissen en had prompt een bekeuring gekregen. Omdat hij al een boete van 7,50 gulden wegens verkeerd parkeren had, meende de officier van justitie, dat een rijksdaalder hier wel genoeg was. Mr. Sipkes was het daarmee eens. Bijzonder veel pech had de Vlaardinger A. de Lu gehad, toen hij In één nacht met een. tussenruimte van drie kwartier twee maal was bekeurd wegens het te snel rijden op de bromfiets, „Je bent een gevaar op de weg" meende mr. Sipkes. Voor de eerste keer kreeg hij de normale boete van 25 gulden, voor de tweede keer een' van 35 gulden. De lieve jeugd had de snelheidsmeter van de brommer van de Schiedammer L. J. V. vernield. Vol woede was de eigenaar op de brommer geklommen, om met vol gas naar het hoofdbureau van politie te rijden, om de vernieling aan te geven. Helaas, de kapotte snelheidsmeter en zijn woede speelden samen om hem te hard te laten rijden. Het kostte hem gisteren een tientje. VALSE NAAM Nog geen 19 jaar was de Schiedammer M. J. K, die op een brommer over de Sin gel had gereden, zonder knaldemper. Toen „zijn beste kameraad" hem daarover aan sprak. was hü danig geschrokken en in de hoop dat hij aan de gevolgen van zijn daad zou kunnen ontkomen, gaf hij op te zïjn geheten Dirk Pieter Drop. De kanton rechter vond hem erg dom, maar de offi cier van justitie vond het een kwalijke zaak. De knalpot kostte hem 15 gulden, dat Drop 25. Dat de versiering van de Opel voor op de autokap verboden is, hebben we al eens in deze kolommen medegedeeld, maar toch was er gisteren weer iemand die haar ge bruikte. Het kostte hem 7,50 gulden plus verbeurdverklaring van het versiersel. Vooral dat laatste vond hij jammer, want hij had er zo graag zijn kinderen mee wil len laten spelen. Humoristen zullen er wel zijn. zolang de mensheid bestaat, maar dat ze jenever in het glas bier van iemand anders gooien, is tenslotte geen stijl „Openbare dronken schap en nog wel voor de tweede keer" was gisteren tegen een van ouderdomsrente levende man ingebracht. Dank zij de grap penmakers raakte hij twee tientjes kwijt. ,.U kunt het voortaan beter helemaal laten staan." raadde mr. Sipkes hem aan. „Ik zal het proberen, edelachtbare," zei de man. braai. NATIONAAL VISTOERNOOI EIND AUGUSTUS Onlangs heeft bet bondsbesluur van de Algemene Hengelaarsbond besloten reeds dit jaar een toernooi te houden voor het viskanrpioenschap van Nederland. Dit toernooi bestaat uit een zevental se lectiewedstrijden, die uit rullen maken, welke verentgingen in aanmerking komen voor de eindstrijd, die op 27 augustus a.s. in Gorinchem plaats zal vinden. Ook de Schiiedam.se hengel sportvereniging „Schiedam en Omstreken" is in staat aan dit toernooi deel te nemen en wel met drié korpsen, elk uLt vijf deelnemers bestaande en Indien gewenst nog roet drie individuele deelnemers. Van de prestaties, van deze deelnemers hangt het af of Schiedam vertegenwoordigd ia bij de eindstrijd, waarbij wis&elbekers en herinneringsmedaUlas kunnen worden ge wonnen De voorwedstrijJen, die, evenais de eindstrijd twee uur zullen duren, vinden plaats op verschillende data in alle celen van het land, voor „Schiedam en Omstre ken" op 14 augustus a.s. in Delft. Er wordt uitsluitend gevist op lengte; met het oog hierop zullen aal en paling niet voor mededinging in aanmerking komen, terwijl het wedstrijdreglement zo is vastge steld, dat de waardering voor bovenmaatse vis aanmerkelijk hoger is dan die voor on dermaatse. Leden van „Schiedam en Omstreken", die voor dit kampioenschap iets voelen, dienen hiervan dus het bestuur van hun vereniging op de hoogte te stallen. WIJZERS ST. JANSTOREN WEER OP HUN PLAATS Nadat men twee weken lang vergeefs op de Grote Kerk naci de tfjd heeft gekeken, kat» men van morgen af, en nn zelfs 's nachts, weer op de klok kijken. Vanmor gen om 10 aar kwamen de wfjsers In Schiedam aan. Ze zftn 1>8 de flnna Van der Kerkhof te AarJe-BIxte! (bfj Helmond) van lampjes voorzien. Er zjja la totaal 3DO lampjes van 20 Volt (5 Watt) gebrntkf, die branden op een spanning van 8 Volt. De verlichting zal automatisch aan en uit gaan. WAAR EEUWENLANG de trotse boer derij stond vein de familie Van der Burg, aan het einde van de Noordvest- singel, is de oude cultuur» als op zoveel andere plaatsen in ons land, geweken voor de ontwikkeling van het hedendaagse. Tussen puin en aardkluiten knipogen scherven van tegels en bonden de beschou wer toe, die met de ogen halfdicht tegen de opwaaiende stofwolken van afbraak- puin, de resten van deze oude glorie aar- schouwt. Dit alles zal spoedig absoluut tot het verleden behoren, evenais de oude Spoelingbrug. Ook die behoort tot de afge dankte schakels, welke niet meer te hand haven zyn, evenals de oude branderij- panden aan het eind van de Nöordvest. Wie zich daar opstelt, kan het verleden aan zich voorbij zien trekken: Dampige speel in gschuiten. doemen op Aan de avonturen van Hercules, zoals die 2Ün neergelegd in de Griekse mytho logie, zijn talrijke nieuwe toegevoegd, ge tuige de film Hercules en de Koningin van Lydië" die in Passage wordt ver toond. Reeds eerder hebben de Italianen aan deze krachtfiguur uit de oudheid een film gewfjd en we kunnen nog wel meer van hem (en 2jjn twintigste eeuwse be schrijvers) verwachten. Zijn kracht en slimheid, moet Hercules (weer gespeeld door de Amerikaan Steve Reeves) in deze film tonen als hij met rijn vrouw Jole (Sylvia Xoscina) op weg naar zijn geboor testad Thebe de reus Antée (een kostelijke rol van oud-bokser Primo Camera) ont moet. Hercules zou zijn naam geen eer aandoen als hij Antée niet met een paar forse heupzwaaien en kopstoten uitscha kelt en hem in zee werpt. Hercules lijkt later verloren als hü bedwelmd wordt ont voerd naar de Koningin van Lydië, die met het wisselen van de jaargetijden ook van minnaar verandert. Zij Awft tevens de vreemde eigenschap eenmaw' afge dankte minnaars te doden en te Tretlsémen. Odysseus redt Hercules van het panopii cum en deze, zich zyn opdracht weer her innerend om aan de tweedracht tussen de broers Etocles en Pólynice een eind te maken, trekt weer ten strijde. Tenslotte weet hy zijn gegijzelde vrouw weer In zijn armen te nemen, nadat de twee broers elkaar in een duel hebben gedood. De regie van deze onderhoudende en. fantasie rijke film is van Pietro Francisci. De eerste speelfilm van onze vermaarde cineast Bert Haanstra, „Fanfare", is van vrjjdag tot en met zondag in „Monopole" te zien. Haanstra heeft het met een zwak scenario zeker niet gemakkelijk gehad. Want de scheuring in een dorpsharmonie met als enige nevenïntrigue een kleine liefdes-idylle levert zelfs voor de grootste regisseur te weinig conflictstof op, om hieruit voldoende Inspiratie te putten voor een film van anderhalf uur. Het pleit echter voor zijn vakmanschap, dat hij nog zoveel van dit dorpsgekrakeel op kluchtniveau gemaakt heeft. Bekende to neel- en televisiespelers spelen de hoofd rollen in deze film, waarvoor de journalist Jan Blokker het scenario schreef. Hans Kaarr, en Bernard Droog zijn elkanders tegenstanders, Andrea Domourg, fneke Brinkman, Wim van den Heuvel en Her bert Joeks spelen de andere rollen. De film „This Earth Is Mine" („De Vallei van de Zon") die vanaf maandag In ,,Monopo!eM draait speelt zich af in één van de grootste wijngaarden Ier wereld in een Californische vallei, ten tijde van de drooglegging, die bijna op zijn eind loopt. Het is een typisch familiedrama, waarin Claude Rains de „druivenkeizer" is, die ondanks het drankverbod 2ijn drui ven blijft kweken, omdat hij toch geld ge noeg heeft, ook zonder afzet. Zijn zoon John (Rock Hudson), de rebel van de familie, zet echter zijn plan door om de druiven te verkopen, aan wie ook. zodat deze prompt door derden tot clandestiene drank worden verwerkt. Hij richt een co öperatie van druivenkwekers op en dwingt onwillige kwekers soms zelfs met geweld tot het lidmaatschap hiervan. Het conflict met zijn vader breidt zich nog uit, door rijn perikelen op amoureus terrein, waar in h'j ook zijn nicht Elizabeth (Jean Simmons) betrekt, en de tragedies volgen elkaar snel op: de bergwijngaard ver brandt, door een auto-ongeluk wordt John aan beide benen verlamd en rijn vader sterft met als laatste wil de verdeling van z\jn, .keizerrijk". John krijgt de ver brande grond tegen de berg, Elizabeth de vruchtbare wijngaard in de vallei, maar de jongelui houden van elkaar, zodat het rijk toch weer verenigd wordt in de happy ending. Henry King regisseerde deze kleu renfilm naar een gelijknamige bestseller met de kennelijke opzet de TV-kijkers uit hun huiskamers weg te lokken en hun te tracteren op velerlei weidse en specta culalre tafereten, uitgestreken over een CinemaScope-doek, waar geen TV-scherm tegen op kan... Twee leden van Schiedams politiekorps gaan hun zilveren jubileum tegemoet. Het zijn de heer M. Brilleman, adjunct-commies A. die bekend is als dirigent van het politie muziekgezelschap en brigadier A, P. J. Bou- man. die bij de verkeersdienst werkt Deze jubilarisssen zullen worden gehuldigd in de kantine, de eerste op 25 juli en de tweede op 5 augustus, beide om drie uur *s middags. De vereniging „de Fastduif" nam deel aan een v/edvlucht uit Rufec, aistand 710 km. De duiven werden gelost maandagmorgen om 6.30 uur. De uitslagen zijn; Verheugen I, J. Doejaarcn 2, A. Houtsma 3 7, W. Kerkhoff 4 6, H. v. d. Kant 5 diplo ma, J. v. d. Beek 8, W. Poelman en v. Ark 9, J. Westerholt 10 12, A. Heeren u. uit het niefcs en varen van branderij naar koe. Zo gmg het sedert 1772; voordien werd de spoeling als varkensvoer ge bruikt. Ook menige spoeiingkar zal over de brug gekomen zjjn, hete spatten mor send op de argeloze voorbijgangers. Dit noodzaakte al spoedig tot een keur waar in bepaald werd dat men. spoelingkisten van deksels moest voorzien. Eeuwen gaf het een bedrijvigheid van je wehste, soms gepaard gaand met veel spektakel, im mers de rede werd wel eens verdrongen door een borrel 1 De vroede vaderen na men maatregelen voor extra toezicht, en zo ontstond de naam Schie-meester. Om streeks 1900 waren Schiemeesters de agenten van politie Meyer en Bellen, ooi: wei „waterschout" genoemd. Maar aï mag de spoeling wel eens heet geweest z|jn, en de gemoederen evenzo, zo tragi komisch als juist acht jaar geleden zal het wel nooit eerder geweest zijn. f)P EEN WARME ZATEKDAGMID- v-/ DAG zat uw tekenaar met enkele kunstbroeders onder de kastanje bom en op het erf van Van der Brug, Plots klonk de roep „brand" „brand h|} Azinol", de arijiv fabriek in het Groene Weegje. Een felle vuurgloed en donkere rookwolken gaven het stadsbeeld een onheilspellend aanzien. Even enel als de brandweer toog ook het publiek over de smalle Spoelingbrug. Na hun nieuwsgierigheid bevredigd te hebben tornden zij terug, tegen de stroom in van de laatkomers. Een ijsco-man, indachtig het spreekwoord „waar het volk is, is de nering", sloot zich bil de massa aan tot hjj bijna aan het eind der brug terugge drongen werd door de oppositie; zo golf de het heen en weer tot hij in het midden klem zat en ook het belletje vergeefs klingelde. Lopers konden zich er soms net doorwringen, vandaar de euvele moed van een wielrenner om z'n verhikel boven zich te tillen en zich in de maalstroom te wagen. Ook hy strandde, evenaLs va ders, die hun kinderen op de schouders namen. Dc vindingrijkheid van de jeugd deed een nieuwe oplossing aan de hand: langs de brugleuning, tot ook hiervan „het patent verlopen was" en alles klem zat. Waren het de kiezelsteentjes, die jong ens van veilige afstand er tussen gooiden, die het drama naar de climax voerde? of werd er iemand op z'n tenen getrapt? We zagen de man met het k.nd up de schouder met z'n vrije hand een uitval doen naar een ander, over de hoofden van zyn buren heen. Raakte h|j de verkeerde? We weten het niet, maar we zagen de oude wet van: „Oog om oog en tand om tand" door het laagje beschavmgsvernis heen breken. N EEN OMMEZIEN was het één kluwen van vechtenden, waar zich ook de vrouwen onder mengden en wee: an doren zo klem stonden dat ze de ruimte misten zich te verweren en scheldend of gelaten hun lot ondergingen. En de steentjes gooiende jeugd bleef maar roepen „sin d'r op, sla d'r op!" Dit alarmeerde een paar agenten en even snel als hij begon nen was kwam deze „blitzkrieg" aan zijn eind, zodat het verkeer weer gewoon doorgang kon vinden. Voor het laatst zien we nu deze Spoe lingbrug met haar veel besproken histo rie en evenzo verguisde naam. Zij was getuige van nijvere wei vaart en lage driften, zij zag de brandersplaats ont wikkelen tot industriestad, waar enige straten en bruggen zich deden -gelóen als obstakels. Vanaf de plaats watu we ons nu be vinden komt een r.ieuwe brede „Pro veniers brug" voor een nieuwe tijd, en hepetijk ook een nieuwe mental,teit Nog even. geduld en dan wordt ons „Nleuw- lands niemandsland" een waardig brugge- hoofd \'oor de verdere stadsontwikkeling! JAAP DE RAAT eno

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1960 | | pagina 1