Ljjker ACTIE! TEMPO! Eerst behandeling in Organisatie van Amerikaanse Staten? Koningin Elizabeth en RAF eren pilotenhnlp NIEUW! ...maar altijd keurig haar! éi CHESELINE HAIR CREAM Ierland' VEILIGHEIDSRAAD OVER CUBA Voorstel van Ecuador en Argentinië Fijn... FAAM fantastisch Heftige rede van Castro tegen Verenigde Staten De Gauïle dringt aan op krachtiger houding tegenover Moskou Het nieuwe Japanse kabinet Cheseline Roerende momenten in Londen Conferentie over de kernproeven op reces? Dienstmeisje aangevallen PWSDAG 19 JULI 1960 EOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD PAGINA 3 TN ABC-NEWS, het orgaan van de Arrte- rican Businessmen's Club, trof Kijker een klein bericht, dat dit blad had ontleend aan de Christian Science Men tor, één der best ingelichte bladen van. de wereld. Het ging over twee Engelse parachutisten. Deze sergeants hadden een wandeltocht van San Francisco naar New York gemaakt in 66 dagen, 4 uur en 17- eninuten. met een gemiddelde snelheid van ongeveer 7 km per uur. Dat betekent een gemiddelde dagtocht van meer dan 70 km! Tot de hindernissen die twee para's moes' ten nemen, behoorden de bergen van de Sierra Nevade, de woestijnen, de regen- hagelbuien, het verkeer en de handtekenin gen jagers. De Christian Science Monitor merkt op, dat de Amerikanen blijkbaar verleerd heb ben hun. land te doorkruisen. Het zou 34 jaar geleden zijn, dat deze wandeltocht voor de laatste maal werd ondernomen, en het laatste record stond een halve eeuw op naam van een 71-jarige Amerikaan, die in 1930 van Los Angeles naar New York tip pelde, doch die er tien dagen langer over had gedaan. Het blad toont zich ingenomen met deze Britse prestatie, die enkele Ame rikanen zou kunnen opmerkzaam maken op de waarde en de genoegens van de bijna verloren oude kunst van lopen. Maar, vraagt Kijker zich af, welke Ame rikaan loopt nog? De Amerikanen zijn ver slaafd aan de auto, en als die nog niet snel genoeg gaat, vliegen zij. Mensen in Europa die door hun beroep veel met Amerikanen hebben te maken, kunnen andere Euro peanen soms zeer kleurige en amusante verhalen doen.' over de naar hun mening grenzeloze luiheid van de Amerikanen, hetzij op reis, hetzij in het buitenland voor een Amerikaans bedryf „werkzaam." Als men die verhalen mag geloven, zijn de Amerikanen ten prooi aan een met angst wekkende vaart verlopend degeneratiepro ces en een geestelijk verval, waarvan men rich hier geen voorstelling kan maken. De geestelijke luiheid, de gemakzucht, de op pervlakkigheid van de gemiddelde Ameri kaan <en misschien nog meer van -de Ame rikaanse) zou slechts kunnen worden over troffen door de lichamelijke luiheid, die wordt bevorderd door de autocultus van de wieg tot het graf. Deze verhalen zijn aardig, vooral wan neer ze met de nodige kleurigheid worden gedaan en met sprekende voorbeelden wor den toegelicht door iemand met een blijk baar scherp waarnemingsvermogen en zin voor humor, zoals Kijker dat wel eens heeft horen doen, waarbij als slot -de op merking kwam dat men nu maar eens moet afwachten, of dit soort decadentie nog tien frf twintig jaar kan in stand blijven aleer ^o'n maatschappij als een schuimtaart in- (eenploft. Als men na zoiets het verhaal yan de twee wandelende Britse paracbutis. t^n leest, krijgt bet een andere gevoels waarde. Toch komen er vraagtekens op. Immers, in hoeverre kan men spreken van „Amerika"? Probeer het maar eeos bij ons eigen land. "W«4 Is nu „Neder-ladd**? Is dat het land van tuut Holland Festival, waar de kunst arm in arm gaat met de vreemde- lingenindustrie, of is dat het land van. de dorpjes, .die schijnen te slapen in de om arming der eindeloos zich slingerende dij- - ken langs de fcronkel&aan. onzer grote rivie- ren? Is dat het land van de Amsterdamse walletjes of het land van de -dijken der Deltawerken? Is dat het land van de be kende fabriek van elektrische apparaten, in Brabant of van de onbekende keuterboer In dezelfde provincie? Zo kan men door gaan, alleen over dat kleine Nederland. Maar nogmaals, wat is dan Amerika? Gaat men echter de positie na van dat- Eelide Amerika, zoals deze zich sinds de oorlog heeft ontwikkeld, dan zou men toch in zeker opzicht wensen, dat het berichtje, verscholen in een blad hetwelk op zijn manier ook weer een deel van de Ameri kaanse geestelijke zuurdesem vormt, eigen lijk wat minder hoefde op te vallen. Dit Amerika, waaraan en dat mag men. ook bij ons nooit uit het oog verliezen een groot' deel van West-Europa en zeker Ne derland zijn bevrijding uit de onderdruk- kingshel der nazi's heeft te danken, krijgt de laatste tijd allerlei moeilijke dingen te verwerken. Daar is de nog niet geheel dicht getrokken wond van de mislukte top conferentie, daar zijn de moeilijkheden in Japan, waar de anti-Amerikaanse stromin gen zeer duidelijk veld winnen, daar is d_e ontwikkeling in Cuba. die voor de Ameri kanen zeer bedenkelijke aspecten moet hebben, wanneer dat zeer grote eiland een bolwerk van bet communisme mocht wor den. Beziet men. de wereldpolitiek thans als een grote schaakwedstrijd, waar spelers van verschillende klasse tegenover elkaar r ritten, dan kan men ook op andere borden bedenkelijke situaties voor „wit" aantref fen. als men deze kleur vereenzelvigt met westers. Dat westen, waarvan Amerika - dan in technisch en economisch opzicht als de sterkste speler geldt De gebeurtenissen In Congo gaan er steeds bedenkelijker en meer op de hand van .zwart" uitzien, en ondanks alle omzichtigheid die de Verenig- de Staten, ten opzichte van de Congolese kwestie hebben in acht genomen, om ook in dit spel „zwart", d.w.z. Moskou, geen kan sen te geven, ziet de stand voor „wit" ei Weinig hoopvol uit. Moet het westen nu dan maar in zak en esse nederzitten? Volstrekt niet. Het is aan gene zijde van het ijzeren gordijn ook niet riles economisch goud, wat er blinkt. Er wordt wel hoog opgegeven van allerlei vooruitgang in. de produktie, maar het hoofdartikel van de Prawda, waarin kritiek werd geoefend op de matige kwaliteit van veel Russische produkien, heeft veel meer .aandacht getrokken dan het berichtje over de twee sergeants die van west- naar oost kust liepen. Het westen hoeft ook waarlijk niet. te veronderstellen, dat achter het ijzeren gordijn alle tekenen van verval ont breken. Ingewijden weten we' beter. Maar het westen, en dan in de eerste plaats Amerika zelf, zou toch van de twee Britse sergeants iets kunnen leren. Niet dat iedereen nu maar van de ene kust naar de andere moet wandelen, maar wel dat men het leven niet te zeer moet gaan zien als een. gemakkelijk optelsommetje van mo- dem comfort en nog eens comfort met alle luiheden vao dien, met als einduitkomst een grenzeloze verveling en leegte, waar van men inderdaad soms bij Amerikaanse exemplaren in Europa duidelijk de sporen lean ontdekken. Die beroemde „American (Van onze correspondent) NEW YORK, 19 juli De twee Zuidamerikaansc leden van de Veilig heidsraad, Argentinië en Ecuador, hebben een voorstel Ingediend om de behandeling van het conflict tussen Cuba en de Verenigde Staten uit te stellen totdat men het rapport zal hebben ontvangen van de Organisatie van Amerikaanse Staten, die eveneens begonnen is aandacht te schenken aan dit conflict. De Cubaanse kwestie is vooral gevaarlijk omdat de penetratie van de communistische invloed op het westelijk halfrond de Verenigde Staten zou kunnen drijven tot afweérmaatregelen, die een kereldwijd conflict zouden kunnen veroorzaken. Vandaar dat de groep van Zuidamerikaanse landen met alle instemming van de Verenigde Staten thans tracht met regionale krachten een oplossing te vinden voor de moeilijkheden, die tussen Amerika en Cuba zijn gerezen. Het komt de laatste jaren steeds vaker voor dat een regionale groep een oplos sing aan de hand doet voor een geschil waarbij Oost en West In conflict dreigen tc geraken. Men denke slechts aan de situatie in het Nabije Ooste.i In de zomer van 1958, toen een groot conflict Over Li- banon niet denkbeeldig was. Toen echter alle Arabische staten een demonstratie van verbroedering gaven, was een stootkussen gevormd, dat Oost en West alt elkaar hield. Thans proheren de Latijns-Amerikaanse staten opnieuw een botsing te vermijden en indien secretaris-generaal HammerskjSld ztfn zin krijgt zal ook een regionale groep van Afrikaanse staten een soort stootkus sen vormen teneinde het conflict over Kongo minder schokkend te maken. De waarde van de Verenigde Naties Is de laat ste jaren herhaaldelijk gebleken, omdat deze organisatie het apparaat kon zyn waardoor de vorming van dergelijke regio nale stootkussens mogelijk was. Dr. Raul Roa, -de minister van buiten landse zaken van Cuba, heeft in een- felle rede van bijna anderhalf uur de kans waargenomen om de Verenigde Staten te beschuldigen van economische agressie en zelfs van de neiging tot een militaire aan val. Spreker ontkende dat Cuba een safe- liet van de Sowjct-Unie is. Hf betoogde dat Amerika geneigd is altijd een revolutie in andere landen als communistisch te be schouwen. Cuba wenste een einde fe maken aan de soort koloniale relatie die tot 1859 met de Verenigde Staten heeft bestaan. Hij citeerde de congresverslagen uit Ameri kaanse kranten om aan te tonen'dat Ame rika agressie overwoog en vroeg van de Verenigde Staten een verklaring dat dit land geen militaire aanval zou onderne men. Een groot déél van zijn rede bestond uit een opsomming van. illegale vluchten wel ke boven Cuba zijn ondernomen vanaf het grondgebied van de Verenigde Staten. Bo vendien besteedde sprektr »«tl tfjd «n CuÜte'» landbouwhervorming tttt ié leggen. 33$ ÖBJteetting van de «oflrerfmport bete- AdnerteWtfa) BROMFIETSER DOOS SLOOT IN HEEH.7ANSDAM, 19: juli Tengevolge an de harde wind, verloor gisteren een bromfietser tussen Heerjansdara eh Baren- drecht de maoht .over zijn stuur en. dook daardoor de sloot in. De bromfietser, de 50-jarige C. van "Wijk uit Rotterdam werd door enige voorbij gangers op het droge geholpen, (Advertentie) Wij hadder» nooit gedacht dat wij deze wollen dekens van 27.50, van een van de be kendste Nederlandse fabrieken, in een extra grote twee persoons maat, nog eens zouden kunnen verkopen voor een prijs, die méér dan 10 gulden lager is dan normaal. Maar heeft U ooit een winter meegemaakt met zulke zachte temperaturen. Gelukkig voor ons brandstoffen-potje, maar pech voor. de fabrikant, die met z'r» hele productie bleef zitten. Morgen kunt U ze kopen, die zelfde wolier» dekens, in ver schillende dessins en kleuren, maar allemaal langharig ge ruwd, voor nog géén zestien gulden. tv/eep Woensdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze extra grote maat, 175 x225 cm (met kleine 4Êf wccfafmjkingenj. Jg f/Q één-persoons HAVANNA, 19 juli. (AP) Een hese Fidel Castro is gisteravond voor de TV verschenen, en heeft aanvallen gedaan op het Amerikaanse plan voor hulp aan de Amerikaanse republieken „als een ma noeuvre om de sympathie van het Latijns- Amerikaanse volk voor de Cubaanse revo lutie te vernietigen". Hy noemde het Ame rikaanse hulpplan „steekpenningen van een half miljard dollar," „Het is een bekennen van hun morele nederlaag," aldus Castro, „Met goud proberen xfj de zaken nü voor elkaar te krijgen. Dat Is de mentaliteit van Washington vraagstukken oplossen met geld, geld, geld.*" Castro crit is eerde hen die er op- aan dringen, dat zijn regering het aanbod van de Sowj et-Unie voor economische en mili taire bijstand zal verwerpen. „Als men weet dat men op het punt staat vermoord te worden en er komt iemand vertellen dat hij bereid is dit te verhinderen slaat men die hulp dan af?" aldus Castro. Castro houdt er aan vast dat Amerika van plan is Cuba aan te vallen en zijn regering te gronde te richten. way of life" schijnt haar zwakheden te hebben en. de andere partij maakt er te gemakkelijk gebruik van. KIJKER PARIJS, 19 juli (Kir.) Generaal De Gaulle heeft er bij de Amerikaanse rege ring op aangedrongen om als leider van het Westen krachtiger te antwoorden op de herhaalde dreigingen met gewapende Inter ventie door de Sowjet-Unïe sedert het uit breken van de crisis In Kongo. Dit Is maandag vernomen uit de naaste omgeving van de Franse president. De zwakheid van de Amerikaanse reactie zou ook zijn opgevallen In de permanente NAVO-raad, die vorige week een. aantal malen heeft vergaderd in verband met de Kongolese crisis. President De Gaulle heeft verder zijn ontevredenheid kenbaar gemaakt over het feit, dat Amerika vorige week in de "Veilig heidsraad de Tunesische resolutie heeft gesteund, waarin afkeuring werd uitge sproken over het 2enden van troepen naar Kongo door België- Frankrijk en Engeland onthielden zich toen van stemming. "Wel is de Franse regering van oordeel dat de toestand in Kongo op internationaal plan moet worden behandeld, aangezien dat de enige kans zou zijn een oorlog tussen Oost en West te voorkomen. TOKIO, 39 juli (AF) Keizer Hirohito heeft gisteren Hayato Ikeda geïnstalleerd als Japan's negende na-oorlogse premier. Ikeda staat aan het hoofd van een regering die geheel op het Westen 35 gericht. De nieuwe premier heeft reeds toegezegd krachtig te zullen regeren. Enkele uren na zijn benoeming door het parlement wees hij Zentaro Kosaka aan voor de post van mi nister van buitenlandse zaken, Minister van arbeid \vordt Hirohide Isji- 3, 45, een voormalige journalist die zich een solide reputatie heeft opgebouwd bij de arbeiders en de werkgevers op dezelfde post ia het kabinet Kisji. kende zijns inziens dat Amerika Cuba door honger naar zijn hand wilde zetten, maar, zo riep hij uit, Cuba verkiest eer boven quota en niet quota boven eer. Cuba zal zich verzetten tegen agressie, maar is be reid de moeilijkheden met de Verenigde Staten langs diplomatieke weg op te los sen- Cuba wenst echter te onderhandelen op voet van gelijkhei Cabot Lodge, America's vertegenwoordi ger in de Veiligheidsraad, is snms nogal wat bombastisch in zijn optreden- De laatste maanden is hij echter bijzonder goed op dreef. Wellicht is hij in deïe periode extra geïnspireerd omdat hij republikeins kandi daat kan worden voor het vice-president- schap- Hoe het ook zij, Lodge's antwoord aan Cuba klonk als een klok. Hij gaf prompt de ver klaring dat Amerika geen agressieve be doelingen heeft. Hij wenste eveneens dat de Veiligheidsraad geen actie zou onderne men voordat de Organisatie van Ameri kaanse Staten de zaak behandeld heeft. Lodge sprak zeer helder over Cuba's ont eigeningen en de daarop v-olgende stopzet ting van de suikerimport. Hij verkiaarde dat de Verenigde Staten zich niet lieten in timideren door Chroesjtsjefs dreigement. „VRIJHEID OF DOOD" Hij eindigde mee een peroratie waarin hij Amerika voorstelde niet als agressor, doch als het land dat de idealen van Jeffer son en Lincoln nastreefde, het land dat instemde met de kreet „vrijheid of dood" en dat alle mensen als gelijken wil beschou wen. Hij gaf toe dat ook de Amerikaan een onvolmaakt mens is, doch verklaarde dat Amerika de gemaakte fouten gaarne wil herstellen. Lodge zei er van overtuigd te zijn dat Cuba en Amerika eens weer vrien den zullen zijn. Hoewel het publiek geacht wordt zich rustig te houden, kon een lang en luid applaus na de rede niet uitblijven. Argentinië Ecuador wensen dus dat de landen op hot Westelijk halfrond serieuze pogingen zullen ondernemen om de moei lijkheden uit de weg te ruimen. Hun resolu tie dringt er bovendien op aan dat alle an dere staten zich zullen onthouden van iede re actie die de bestaande spanningen tussen Cuba en de Verenigde Staten zou kunnen vergroten. Hoewel er geen staat met name genoemd werd, denkt vrijwel ieder hier in de eerste plaats aan de Sowjet-Unle. In de avondzitting kwamen alle leden van de Veiligheidsraad, die nog niet hadden gespreken, aan het woord, behalve de Sow- j-et-Unie. Negen raadsleden spraken zich uit voor de ingediende resolutie, dus voor een afwachtende houding tod at de OAS de saak nader zal hebben beden. De weg hier toe werd geopend doordnt maandag in Was hington in de OAS een omzichtig gesteld voorstel van Peru met algemene stemmen, dus ook met de stem van Cuba, werd aan genomen. Het communistische raadslid Po- ia de opvatting toegedaan dat Cuba een actie van de Veiligheidsraad verwacht. De vertegenwoordiger van Polen zeide niet hoe hij zou stemmen. Aanvaarding van de resolutie zou voorlo pig «en overwinning voor de Verenigde Staten, betekenen, doch het zal Amerika al lerminst gemakkelijk vallen de OAS tot een krachtige actie ten aanzien van Cuba te bewegen. f Advertentie) Cheseline Hair Cream past bij'het-tcmpo van mannen van deze tijd. Houdt Uw haar op zijn plaats onder alle omstandigheden - de iclok rond. Geeft Uw haar die frisse, gezonde glans die iedereen graag ziet. Moderne, actieve mannen zorgen voor moderne „haarcontrole" met Cheseline Hair Cream! In potten van. f 3.40-ca f-2.05 - In tuben van f 1.50. (Van onze correspondent). LONDEN, 15 juli De kameraadschap uit de bezettingsjaren herleeft deze week In Londen, waar honderd mannen en vrou wen van het Europese vasteland, die ac tief aar» het verzet speciaal in de vorm van pilotenhulp hebben deelgenomen, de gasten zijn van de Royal Air Force Escaping Society. Deze organisatie Is ïn haar soort de enige ter wereld en wordt gevormd door Engelse oorlogsvliegers en door de burgers van vele landen, die hen verborgen en hun veilige terugkeer naar Engeland, vlak onder de neus van de Duitsers, organiseerden. De Royal Air Force heeft de behoefte gevoeld om in het openbaar te getuigen van de dankbaarheid der Britten voor het feit, dat duizenden het als iets vanzelf sprekends beschouwden hun 5even voor hen in de waagschaal te stellen. De unieke vereniging hoopt door deze eveneens unie ke gebeurtenis, waarbij de Britse ex-on derduikers vaak voor het eerst sinds de oorlog weer hun beschermers ontmoeten, grotere bekendheid te krijgen om haar hoofddoel beter dan totnutoe te verwezen lijken, namelijk financiële en sociale hulp aan de gezinnen op het continent, die als rechtstreeks of zijdelings gevolg van hun offergezindheid tijdens de oorlog in moei ltfke omstandigheden zijn geraakt. Tot het sociale werk, dat do vereniging verricht, behoort de zorg voor weduwen en v/ezen van ben, die hun. hulp aan de vliegers met de dood moesten bekopen. Sommigen der kinderen krijgen voor reke ning der vereniging 'een schoolopvoeding in Engeland. De vereniging wil ook de ge dachte der internationale vriendschap hoog houden en doet dit o.a. door vakantie- uitwisseling. De organisatie, welke voor alles beoogt de nagedachtenis te eren van degenen, die hun leven gaven opdat de vliegers naar hun land konden terugkeren om de strijd voor de vrijheid voort te zetten, is geheel op particuliere giften aangewezen. Het was gisteravond een prettig tafereel In het Londense Eecleston Hotel, waar de gasten logeren. Daar beleefde men een brokje werkelijke Europese eenheid En geland ditmaal incluis verbonden als men zich voelde door de onuitwisbare oorlogservaring. Het was ook iets als een openbaring, dat mensen die jarenlang met het grootste levensgevaar een onzicht bare keten van menselijke solidariteit dwars door vele landen heen hebben ge vormd, elkaar voor het eerst ontmoetten. Er waren Fransen en Belgen, Nederlan ders, 'Noren en Denen, Grieken en Italianen en een Luxemburger. De Franse en Bel gische greep was het talrijkst, omdat in hun Janden de meeste vliegers waren neergekomen en de organisatie om hen te helpen het omvangrijkst was. Onder de Fransen was een aantal typische boeren en boerinnen uit de Pyreneeën. De meeste mannelijke leden van het gezelschap droe gen de donkerblauwe zijden das met het vliegtuigembleem der vereniging. Het middelpunt vormde een vitale vrouw van omstreeks 60 jaar, de Engelse Mary Lindell uit Parijs, Britse spionne gedu rende de oorlog, die een hoofdaandeel ha'ci in de organisatie van de pilotenroute. zy overleefde haar eigen ontsnappingspoging toen z\j uit de trein sprong, waarin zy door de Gestapo gevankelijk werd weg gevoerd en daarbij haar nek brak, ais-, mede haar verblijf in liet Duitse vrouwrm-- kamp RavensbrÜcl;. Tbuns is zy de z;e. van het na-oorlogse werk der Escaping Society. De Nederlandse delegatie wordt geleld door kopstukken uit het voormalige Rot terdamse en Noordbrabantse verzet, die in mei van dit jaar het initiatief namen om een groep Engelse ontsnapt» vliegers te laten deelnemen aan de herdenking van onze bevrijding. In het najaar komen er op uitnodiging van dezelfde groepen voormalige Amerikaanse parachutisten naar ons land. Als een hoogst origineel geschenk heb ben onze landgenoten een speciaal ontwor pen gietijzeren elektrische wandklok in de vorm van een propeller meegebracht, be stemd voor het kantoor van de escaping society in Londen. De klok draagt het opschrift „Nederlands verzet 1940—1945' en Js versierd met twee toortsen, symbo len van de vrijheid. De klok zal dondei- dagocht end tijdens een ontvangst op de Nederlandse ambassade officieel aan het bestuur van de vereniging worden over handigd. Reeds eerder m het jaar hadden de Nederlandse leden der vereniging een luïdbel aan het hoofdkwartier van du R,oyal Air Force geschonken. Vandaag brengt het gezelschap een be zoek aan het kasteel Windsor en het Runnymede-oorlogsge denkt eken van de Royal Air Force. Woensdag zal een krans worden gelegd in het tijdens de oorlog verwoeste, maar kort geleden gerestau reerde, door Wren gebouwde kerkje van de Royal Air Force, St. Clemens Danes aan het Strand in Londen, gevolgd door een ontvangst door de lord-mayor van de city van Londen. Het hoogtepunt van het bezoek vormt donderdag de ontmoeting met Koningin Elisabeth en Prins Philip, tijdens een ont vangst in de tuinen van Buckingham Palace. Vrijdag .wordt de terugreis- aan vaard. WASHINGTON, 10 juli (Rtr/AFP) ïn Genève worden informele besprekingen, ge voerd om de conferentie over het staken van proeven met kernwapens met reces te laten gaan, aldus is van officiële zijde in Washington vernomen. Doel van dit reces ou zijn de administratieve staf, die in dienst van de organisatie van de Verenigde Naties staat, in de gelegenheid te stellen vakantie te nemen. In Washington kon men niet be vestigen dat Engeland en de Sowjet-Uni* hebben voorgesteld de conferentie op 15 augustus met reces te laten gaan. De Amerikaanse regering zou echter voortzetting van de besprekingen wensen. De Sowjet-Unic heeft nog niet geantwoord op de Amerikaanse voorstellen van 12 juli. Advertentie og nooit werd in één zaak in goud, zilver en horloges zo'n onzegBaar fraafe collectie samengebracht L IJ N B A A N 5 0 (Van onze correspondent) UTRECHT, 19 juli. Maandagmiddag om drie uur is aan de Laan van Minsweerd Utrecht een 18-jarig dienstmeisje door een man aangevallen. De ongeveer 30-jarige man diende zich aan als colporteur in. wasmachines en tv- toestellen. Het meisje vertelde hem. dat mevrouw niet thuis was. De man drong daarop naar binnen en begon het meisje te mishandelen. Hij sloeg haar op de kin en keeL Toen het meisje begon te gillen nam de man de vlucht Het meisje had twee- gebroken tanden. Ze was niet in staat een nauwkeurige beschrijving te geven van de man die haar had over- vallap.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1960 | | pagina 2