Met het voetbalweekend in het vooruitzicht Niet keren op tussenberm van Rijksweg! Orpheus zong „hij leve lang" voor zilveren 3id Kethels Brandwaarborg viert zestigjarig bestaan Zelfbescherming voor de Christen Vrouwen Rode Knris trekt naar de Warande Waterplanten in het aquarium De Postduif,had 334 duiven in de lucht ZONDAGMORGEN VOORSTELLING 10 UUR AT <r> AAR. HUNEER bit het politierapport Concert-experiment is prima geslaagd Weinig Minst in dit weekend Nobele gedachte met boete beloond Voor de Kantonrechter Geen koopavonden in onze stad Excelsior eerste avond goed geslaagd Blauwe Doffer vloog vanuit Eist Een rectificatie DANKBETUIGING MANNELIJK en VROUWELIJK PERSONEEL DONDERDAG IS SEPTEMBER 19S0 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD PAGINA 13 Redactie en Hooftlagentschap: Broenvesi 3, teL 68691 Belachten bezorging: uitsluitend 11,70.41 In gebouw „Arcade' is na de repeti tieavond van woensdag, de beer F. W, van Vonderen gehuldigd in verband met zijn 25-jarig lidmaatschap van het Kon. Schiedams Mannenkoor Orpheus". Omstreeks halftien, toen alle leden zich naar de benedenzaal begaven, heeft voor zitter P. Smit hem van harte gelukge wenst met zijn jubileum. „Hora Est", dit betekent „Dit is het uur", het uur, aldus de heer Smit, „waarop we onze Amend van. Vonderen gaan huldigen". De heer Van Vonderen heeft zich er met toe be paald, alleen de lusten van het zanger- schap te genieten, doch heeft ook lasten op zijn schouders genomen. Hij is sedert 1943 bestuurslid en heeft nog steeds nieuwe ideeën om het welzijn van de vereniging te bevorderen. „U ziet", ver volgde de voorzitter, „dat zang jong houdt en niet doet verslappen. Ook al heeft onze jubilaris een moeilijke» tijd meegemaakt, voor Orpheus heeft hij al tijd klaar gestaan en hij heeft geen enkele repetitie willen missen. Hij is tweede te nor, maar ook bestuurslid, en een be stuurslid moet altijd opgewekt blijven en. andere mensen aansporen om trouw op de Gisteravond zijn. de leden van de Ned. Christen Vrouwenbond afdeling Kethel, na een zomeronderbreking van enkele maan den weer bijeengekomen In zaal Christe? iyke Belangen van Kethel. De presidente mej, B. Koning heette de dames welkom en had enkele belangrijke mededelingen te doen, w.o.-herinneringen aan de viering van het 40-jarig bestaan van de Neder landse Christen Vrouwenbond. De- afde ling Kethel bestaat thans ,16 jaar en de leden komen eens per maand bijeen en worden door predikanten, en,andere spre kers over verschillende zaken voorge licht. Voor gisteravond'stond een belang rijke lezing op het programma over „de Individuele Zelfbescherming"/die gehou den werd door de heer G. jK. Suurmondt van de Stichting Bevordering Bescher ming Bevolking. De SBBB is een landelijke stichting, die zich beijvert de bevolking te leren wat te doen in tijden van gevaar, oorlogen, na tuurrampen etc. Vooral voor de huisvrou wen is het belangrijk, dat zij goed voor gelicht zijn. De mannen en kinderen zijn of naar het werk, of naar school. De huisvrouw moet dus de eerste preventieve maatregelen nemen bü catastrofes en de heer Suurmondt zette uiteen welke dit zijn. Na de thee sprak de heer Suurmondt uit voerig over do gevaren van de atoom oorlog. Spreker demonstreerde aan de hand, van lichtbeelden hoe men net ge vaar van radio-actieve neerslag zoveel mogelijk kan vermijden. Al met al hebben de ruim zestig aanwezige huisvrouwen een leerzame avond Voorzitter P, Smit speldde de heer Van Vonderen de draagpenning op. repetities te komen. De heer Smit vond zich. zelf nog maar een nieuweling, ver geleken bij de lange jaren, die de heer Van Vonderen al bij „Orpheus" is. Hij stelde de jubilaris als voorbeeld voor alle andere leden en dankte hem voor de moei lijke werkzaamheden, die hij nog steeds verricht. De jubilaris ontving uit handen van voorzitter Smit het speldje van de Kon. Nederlandse Zangers Bond met bij behorende oorkonde, alsmede een draag- speldje van de zangvereniging. In een uitbundig gezongen „hij leve lang" uitten de leden hun waardering voor de heer Van Vonderen. In een dankwoord tot alle aanwezigen zei de heer Van Vonderen, dat hij redenen tot dankbaarheid had en dat deze avond een stimulans voor hem is, om met nog meer liefde voor de vereniging te werken. Hij herinnerde de leden aan het jaar 1966, als de vereniging haar 100-ja- rig jubileum zal vieren. Hij sprak de wens uit, dat hij dit mooie jubileum van „Or pheus" in gezondheid mag meemaken. Een gezellig samenzijn besloot deze ju bileumavond. Op 5 oktober a.s, te 16.30 uur zal het nieuwe gebouw van de afdeling Schiedam van het Ned. Roode Kruis aan de Waran de 95 door de burgemeester van Schiedam in aanwezigheid van vele genodigden worden geopend. Diezelfde dag zal de voorzitter van de afdeling, dokter J. A. H. van den Berg, in een bijeenkomst van bestuur, leden van de colonne met echtgenoten en verdere belangstellenden, aftreden, zulks in ver bard met het bereiken van de statutaire leeftijdsgrens. Als zijn opvolger is aar ge wezen dokter G. Sterk van de Weg, con trolerend arts van de ziekenfondsen te Schiedam en Vlaandingen en tot vorig jaar commandant van de colonne RI4K. Deze bijeenkomst wordt gehouden In ge bouw Irene, Nieuwe Haver 155, aanvang pi m. half neigen. Na de pauze zal de Schiedam se amateur-tonee'.ver. B rede- rode een toneelstuk opvoeren. In de benedenzaal van „De Amstel- bron" zijn de natuurliefhebbers van de Schiedam se Aquarium vereniging voor de eerste maal in het nieuwe seizoen bijeen gekomen. Na de opening door voorzitter J, F. Bakkeren, begon de heer "W. Zwart, botanicus in de Leidse Hortus, zijn le zing „Waterplanten voor het tropisch aquarium en hun toepassing". De planten spelen jn het aquarium een belangrijks rol, want wat aldus de heer Zwart, zou men bereiken zonder een stukje groen? Men moet echter niet zo maar iets neer zetten, men moet letten op de plaatsing en op de kleurschakeringen. Met dia's illustreerde heer W. Zwart zijn interessan te lezing, waar veie aquariumliefhefcbers weer iets van geleerd hebben. De bij eenkomsten, waar dergelijke verbeterin gen voor het aquarium worden besproken, zuilen iedere tweede woensdag in de maand plaatsvinden. De SCV „de Postduif" heeft deelgenomen aan een wedvlucht uit Eist, afstand 96 ten. met 334 duiven. Deze werden gelost om 8.45 irur. Eerste prijsduif 9.50.17 uur, laatste prijsdutf 10.03.54 UUr. De verdere uitslagen zijn: F. Koppenha gen 1 3 24 57; H. Blondé 2 33 43; H. v. d Kant—Breur 4 63; N. in 't Hol «Sc Co 5 17 60 79; O. Bolkenbaas 6; A. v. d. Grijp 7; G. v. Tnicht Ss Co 8 55 58; C. v. d. Grijp 9 74, W. v. d. KantSparla 10 25 32. BURGERLIJKE STAND Geboren: Johannes, z,v. P. J. Blanker en 3d. M. van de Brug; Cornelia IVL, d.v. G. A, de Weerd en Th. Spijkerman. (Advertentie) WESTBLAAK18 TEL. 11 53 00 op nrzoek van vderroctbafflefhebben Nu ook een Entree f 3»"" DONDERDAG li SEPTEMBER Passage Theater: 8 uur, Pers.ver. WEK. mu sical-show en cabaret. StedeHjR Museum: 8 uur, Platenavorid ,.gui.- J&ume" met toelichting door Pierre Janssen en Kajcl Scholten jr Sporschoiil I5.cn!er Hulsker: 9 uur Receptie, dr. Beia Sim oil en H J. A üatema, VRIJDAG lö SEPTEMBER Niets bekend BIOSCOPEN. Nlonopojc Theater: 2 7 en 9 13 uur „Love me tender; alleen donderdag STEDELIJK MUSLIM. Dagelijks: toto s van Joan van der Keu! „Twee weielden" tv oensdas en «ster< ook 's avonds van 7 tot 10 uur Gronmger grafiek tentoonstelling. MEDISCHE DIENST. Apotheek, fa. Evers, Lange Haven 81. Op woensdag 5 oktober zal de Coöpera tieve Brandwaarborg Maatschappij alhier haar 60-jarjg bestaan herdenken met een feestelijk© jaarvergadering en een feest diner in de Kivièrahal te Rotterdam. Autobussen zullen op verschillende plaat sen gereed staan om de leden met hun echtgenoten naar Rotterdam en weer terug te brengen, zo, dat het de bezoekers zo gemakkelijk mogelijk wordt gemaakt. Ongetwijfeld zal hier van ruimschoots gebruik worden gemaakt. Van de 549 le den zullen vermoedelijk weinigen deze ge legenheid ongebruikt voorbij laten gaan. Zeker is er reden dit feit feestelijk te herdenken. Bjj het 50-jarig bestaan schreef de voorzitter, de heer J, Pook, in het toen. uitgegeven gedenkboek: Thans rust op ons de plicht dit erfgoed van ons geslacht zui nig te beheren, de reserve te versterken en dit Bijbelwoord in toepassing te bren-' gen: Draagt elkanders lasten en vervult alzo de zaak van Christus. De maatschappij is thans een machtig lichaam geworden en kapitalen zijn de «le den aan premie bespaard. De heer J. J. Verspeek heeft in de dorps gemeenschap de eerste viool gespeeld, voor al in het verenigingsleven deed hij zich ais oprichter en bestuurslid als een be kwaam en doortastend man kennen. Het behoeft dan ook geen verbazing te wekken, dat hü mat een weloverwogen plan gesteund door statistieken over verzeke ringspremie en brandschadebetalingen te voorschijn kwam, gegrondvest op de co öperatieve gedachte. Dat men toen nog enigszins angstvallig tegenover deze nieuwe verzekering stond, laat zich denken, doch "en kleine groep, met als leiders de heren Verspeek, Lm- deyer en. De Sauwer wisten met veel over redingskracht hun plannen door te zetten en hoewel nog velen gebonden waren door hun contract met diverse verzekeringen, wisten de leiders een groot deel der be- xolking te bewegen om zich na afloop van het contract termijn aan te sluiten bij de meuw op te -richten coöperatie. De 11e juli 1900 had de oprichters verga dering plaats na opening door de heer Lindeyer. Br waren 72 leden. Een bestuur werd gekozen en het steeds groter wor dend verzekerd kapitaal bewees de groei- levensvatbaarheid der onderneming. No 10 jaar premievrij In 1904 is het verzekerd bedrag ƒ952. 400.50 en keerde de maatschappij rijn eer ste brandschade uit groot ƒ312— voor een brand by H. Boode. In 1905 werd besloten, dat zodra het re serve kapitaal 20.000 groot zou zijn, de oprichters geen premie meer behoefden te betalen; thans is eik lid na 10 jaar hiervan vrijgesteld. Zowel ledental als ver zekerd kapitaal geven een steeds stijgende lijn te zien en in 1911 werden de oprich ters vrij gesteld van premiebetaling, daar het reserve kapitaal de 20.000 had over schreden. De resultaten bleven gunstig, er waren weinig branden en stijgende inkomsten en do verschillende keren ingediende voor stellen tot herverzekering werden „eXens al ge we/en. BÜ het 25-jarig bestaan eter maatschaj >nj werd aan dc kerkelijke ar men 4Of' geschonken en word besloten de gcm'vi.t een motorbrandspuit to schen ken. Ondanks de crisisjaren beleeft de maat schappij een zekere welvaart, dae het mo gelijk maakte van rijd tot tijd 500 aan het crisiscomité te schenken. Brandspuit geschonken In 1937 werd ten tweede male de ge meente een motarspuit aangeboden, wel ke geplaatst werd in de polder ter ver vanging van een Verouderde handspuit. De overige jaren kenmerken zich door een gestadige groei en bewezen telkens weer van hoe groot belang het voor onze ge meente is een onderlinge brandwaarborg- maatschappij te hebben. Thans bedraagt het verzekerd kapitaal 13 miljoen en het aantal leden is geste gen tot 540, Op de komende feestvergadering zal de financiële toestand der maatschappij wor den bekend gemaakt. Heden tot bezorgd heid zal deze niet geven, doch zoals de voorzitter bij het 60-jarig bestaan, schreef, zullen ongetwijfeld in de komende jaren aan de maatschappij vele nieuwe vragen gesteld worden, „maar ik verwacht en vertrouw, dat de wijsheid en voorzichtig heid van voorheen ook in de toekomst on der Gods zegen leiding zullen geven tot nieuwe groei en bloei". Een wiel over linkervoet kreeg gis termiddag om vier uur ap de bocht tussen Lange Haven en Gerrit Verboonstraat de 59-jarige bestuurder van een vuilnisauto Th. C. S. Hij is door de GG en GD naar zijn woning vervoerd. De driejarige Margrect v. d. H. uit de Prof. Aalberselaan stak gisteravond tien voor zes plotseling de weg over en werd daarbij gegrepen door een bestelauto, be stuurd door de heer J. M. Met een vleeg. wonde aan het achterhoofd is het mel3je per GG en GD naar de dr. NoletstichUng overgebracht; daar Is zij voorlopig opge nomen. Nog zo'n kleintje, de driejarige Cornells O. uit de Laurens Costerstraat, stak plot seling over op de kruising Laurens Coster straat en Slmon Stevinstraat. De jongen werd gegrepen door een personenauto, be stuurd door de vertegenwoordiger H. G. K. uit Rotterdam. Met wondjes in zijn mond is de jongen voor onderzoek naar de Dr. No- Jets lichting vervoerd. Drie fietsen zijn gesloten, de eerste ten nadele van mevr. W. M.-G uit Vlaardingen. die het rijwiel onbeheerd voor een pand op de Julianalaan had neergezet, de tweede ten nadele van de heer J. S. C. R., uitvoerder uit Schiedam, die hem niet op slot had neergezet in de IVilhelminastraat, en de derde ten nadele van de 16-jarige W. A. v. d. P-, leerling bankwerker, die de fiets wil op slot had neergezet in de Nieuwe Maas straat. Bü heerlijk, bladstil, zonnig weer, geze ten temidden van een vriendelijk décor van groene gras-gazons, bloemen en hees ters gaf de muziekvereniging Crescendo zaterdagmiddag om vier uur op de bin nenhof van het hoge Emmaflat-complex haar eerste concert. Wat als experiment was bedoeld, is een buitengewoon geslaag de uitvoering geworden. De akoestiek tus sen de hoge flatgebouwen wat uitstekend. Bovendien schenen de musici voor de Ouden van Dagen hun beste beentje voor te zetten. Het jongere koor zat gemoede lijk op de stoepen of stond in de open lucht. Maar het grootste gedeelte van het auditorium, zag men niet, dat zat binnen. Bij nadere beschouwing, bleek elk ven ster vol te zitten. Vermoedelijk waren he le families op de thee gevraagd. Het pro gramma behelsde oudere composities, zo als de onsterfelijke Kaiserwaltz en de al tijd nog aardige Flotte Bursche van Sup- pé, maar ook moderne werken, waarvan vooral My Fair Lady en Deep River de aandacht trokken. In de pauze werden de musici in een der huizen onthaald op een beker dampende koflie, wat hen weer nieu we inspiratie gaf. Korfbal De onder Ideale weersomstandigheden gespeelde eerste korfbalwedstrijden heb ben onze stadgenoten weinig winst opgele verd. Zowel ODI als Schiedam verloren hun partü. ODI was beslist niet de minde re van de thuisclub DIO, maar de Rotter dammers waren net even fortuinlijker met schieten. Trouwens voor de rust heeft ODI tweemaal voorgestaan en wel met 0X en 1—2, maar de rust ging in raet een 82 voorsprong voor DIO, die daarna tot 2 werd verhoogd. ODI had het laatste woord, waardoor het einde kwam met 53. Schiedam trof in Phoemx een tegenstan der» die een aanmerkelijk betere conditie had. Dat kwam ook in de doelpunten tot uiting, want al heel spoedig was het 01. Eerst na o4 kon J. v, d, Rooy 14 ma ken, waarop prompt 1—5 volgde. K. Tet- t elaar haalde vervolgens nög voor de rust tot 35 op, In deze periode was Schiedam sterker, wat ook na de hervatting het ge val was. J. v. d. Tuuk kreeg daardoor de gelegenheid tot 4—5 op te halen. Dezelfde speler scoorde zelfs de gelijkmaker, maar dat doelpunt werd afgekeurd. Het Schie- damse kruit bleek daarmee te zijn verscho ten, want verder vonden, alleen de Hage naars nog maar de korf. Na het laatste doelpunt wees de eindstand 49 aan. Als verdere uitslagen noteerden wc: Overkanters 2Schiedam 2 34., De Zwa luwen 2Succes 2 3—2, ODI 2—O DO 2 1015 ODI 3ODO 3 0—0, Schiedam a- Velox a 3—5, ODI a—Oranje Nassau 3—0, ODI bNI O c 4—0. TVAT HET EEN LANGE zitting van het ■^kantongerecht zou worden gisteren, was al duidelijk vóór de aanvang van de zitting, toen vele verdachten en getuigen samendromden op de gang. Een Klein aan tal kon op het bankje zitten, de rest moest het zich maar zo gemakkelijk mogelijk maken op dc onderste treden van de trap en tegen de muren. Als officier van justitie trad op mr. A. Hendriks uit Rotterdam. HU kweet zich van zijn taak op waardige en soms toch ook geestige wijze. Twee dames, die tijdens het wachtuur- tje vóór de zitting het plafond van de gang uitgebreid hadden staan bewonderen, wa ren minder goed te spreken, over de werk wijze van de wet, toen zij voor mr. P. B. Cos stonden. Een opperwachtmeester van de rijkspolitie had enige weken geleden de auto van één hunner zien keren op de rijksweg In de omgeving van Maassluis, waarbij de auto over de tussenberm van de weg gereden was. Dit mag natuur lijk nooit en de nijvere politieman had dan ook terstond het kenteken van de wa- Bij schrijven van 9 juni 1960 heeft het Centraal Vrouwencomité te Schiedam zich tot de raad gewend met het verzoek het instellen van een z.g. koopavond te willen bevorderen ten einde degenen, die overdag moeten werken, de gelegenheid te bieden hun inkopen in de avonduren te doen. Naar de mening van het Comité zou de koopavond veel waardering ondervinden, in het bijzonder van echtparen en degenen, die op zaterdagmiddag moeten werken. Als gunstig gevolg van de koopavond noemt het Comité het afnemen van de drukte op zaterdagmiddag. Het verzoek van het Centraal Vrouwen- comité vormde voor B. en W. aanleiding een advies in te winnen van de Adviesraad voor de Detailhandel en Consumenten belangen. Deze raad acht de door het Comité te berde gebrachte argumenten zo zwak, dat zij de instelling van een koop avond niet tempen rechtvaardigen. Ove rigens meent de raad, dat de middenstan ders en hun personeel de instelling van een koopavond zonder meer niet op prijs zullen stellen. Bij afweging van de belan gen van evengenoemde groepen tegen die van de consumenten komt de Adviesraad tot een afwijzend advies. Het college van B. en W. deelt het standpunt van de Adviesraad en stelt voor het Centraal Vrouwencomité te berichten, de gevraagde medewerking op grond van bovenvermelde redenen niet kan worden verleend. (Advertentie} PAGINA J 12 J Na een voor het lager voetbal wat te leurstellend weekend staan voor de res pectievelijke clubs voor zaterdag en zon dag interessante en deels zware wedstrij den op het programma. Tweede klasser Excelsior '20 gaat bij „Schlebroek" op bezoek om zich te her stellen van de tegen VFC geleden neder laag. Met de wetenschap voor ogen, dat deze nederlaag voor een groot deel aan het falen van de beide backs te danken is, zal de trainer aan dit onderdeel van de ploeg de nodige aandacht dienen te besteden, wil het zondag in Rotterdam niet wederom op een debacle uitlopen. Tegenstander „Schle broek" heeft het gepresteerd van de afde ling in één ruk door te stoten naar de tweede klas en is op eigen bodem altijd moeilijk te kloppen geweest. Tegen het sterke Papendrechfc werd zon dag jJ. met 1-1 gelijk gespeeld. Derde klas ser DHS trekt zondag naar Kranenburg. Deze ploeg klopte „Naaldwijk" met 6-2. Schotvaardigheid en wat meer geluk zul len dus de geelzwarten ditmaal dubbel no dig hebben. Bij de vierde klassers zoekt Martïnit het opnieuw buitenshuis. De club gaat bij 's Gravenzac.de proberen tot de eerste winst te komen. De Westlanders versloe gen j.l. zondag Vei burcht met 5-1. In 4-E ontvangt SVDPW de ploeg van 't Noorden Deze kreeg j 1, zondag tegen Progress een gedecideerde 5-0 nederlaag te incasseren Dit zelfde Progress wordt nu gastheer bi; het treffen met SFC. dat nu ook eindelijk van start gaat. DRZ speelt aan de Polder vaart tegen Bergambacht, terwijl „Schie- 1 dam" te gast moet dij Dindua. Des zaterdags Gesterkt door het eerste succes trekt in de afdeling KNVB-zaterdagmiddag HBSS naar DOTO. Hier zullen de oranjehemden misschien wel voor de .eerste maal een sta- üionsfeer te verwerken knjgen. DOTO heeft namelijk drie weken geleden een her nieuwd terrein in gebruik genomen, dat omnngd is met muren en is voorzien van tribunes, alles bij elkaar plaats biedend aan 2000 toeschouwers. DOTO haalde uit twee wedstrijden drie punten binnen; er zal dus spanning ten over zijn. Afd. Rotterdam De uitstekende start van Demos en Schle- damse Boys zal het beide teams gemakke lijk maken de tegenstanders van dit week end met vertrouwen tegemoet te traden Demos trekt naar Saturnus, terwijl Schie- damse Boys Togz in eigen huis te be kampen knjgt, Saturnus versloeg j 1. zondag HWD met 2-0 en TOGZ kwam tegen Afrik. Boys niet verder dan een puntloze draw. WF heeft de eerste nederlaag te pakken, In een doelpuntennjke wedstrijd gmgen de Mziskanters met 5-4 tegen Noorder kwartier ten onder. Nu komt AVO/ZVC naar het voormalige Sterrenbos, dat j.l zondag met 3-0 tegen DOZ onder gmg. In deze afdeling heeft zowel PPSC als GTB wel het een en ander goed te ma ken PPSC kan dit proberen in de uitbeurt 'egen Barendrecht en GTB mag dit m de "piennghoek togen Insulinde proberen. GSS gaat in de tweede klas van start ,m een uitwedstrijd tegen VVHR. In de ruime kantine van de NV Metaal- buizenfabriek Excelsior aan de Buitenha venweg hield de PV Excelsior zaterdag avond haar eerste gecombineerde film- en dansavond van het komende winterseizoen. Behalve een tekenfilmpje werden twee hoofdfilms vertoond, de western: „Ik doodde Jesse James" en de teenager-rol prent „Go Johnny Go" met niet minder dan zeventien minuten of langer Rock-en Roll-schlagers. Een goede keuze, aange zien het publiek voor een niet gering deel juist uit deze teenagers bestond. Het dan sen, dat was aangekondigd, bleek een gro te trekpleister te zijn. Een half uur voor het bal meldden zqch nog zes danslustige jongelingen bfl de nachtportier met de vraag, of de film nog met was afgelo pen. Deze club van zessen-klaar kennelijk alleen om onder de opgewekte tonen van de zes-man-sterke Excel si or-Band de be nen te strekken voor een dansje. PV-voor- zitter, de heer P. de Boer deelde nog me de, dat in oktober a.s. een grote cabaret avond met soiree dansant wordt gehouden. „De Blauwe Doffer" heeft gisteren deel genomen aan een wedstrij-dvlucht vanuit Eist. De duiven werden gelost om 8-45 uur. De resultaten zijn: Hersbach 1, VTauwdeunt Zn., 2 diph., II- mer 3, Ment el er 4, 21, 21, 22; Sebrechts 5, 6, 17; de Neef 7, 9; v. d. Hoeven B; Hartog 10, 13, 24. In ons gesprekje met Edo Lammcrts van Bneren vermeldden wij, dat hij de bassist is van het Birdland Quartet van Jan Rook. Het blijkt echter, dat 'oop Verhey de vaste bassist van het Qu&rtet is, en dat Edo zo af en toe eens rij- springt. Leider Jan Rook, verzocht ons, deze rectificatie te plaatsen, omdat zijn band ven totaal nieuw repertoire aan het instuderen is, raet vaste medewerkers. gen opgeschreven. De eigenares had een oproep thuis gekregen,., maar wist van niets. ZÜ had op de bewuste dag lader» daad met haar zuster in de wagen op di® weg gereden, maar zy kon zich pertinent met herinneren er gekeerd te hebben. Te vergeefs probeerde nu de béide dames zich tegenover mr. Co» te verweren. Keu rig in de houding stond de opperwacht meester achter hen. „Laat u mevrouw de tekening even zien, meneer de kantonrech ter, zij weet niet waar het over gaat'T raadde hij mr. Cos aan. De dames keken, maar herinnerden zich nog steeds niets. .Had u me dan niet even kunnen waar schuwen", keerde het slachtoffer zich teil einde raad tot de politieman. ,,U reed ge lijk weer weg, mevrouw, en zo hard kan ik niet lopen." „Had u dan geen fiets"? vroeg ze verwijtend. „Dat wel, mevrouw!" Mr, Hendriks maakte tenslotte met een blik van verstandhouding, zoiets van „Ga toch niet op die vrouwenpraatjes in", een eind aan deze zinloze discussie. Noch haar ontkennen, noch dat an baar zus ter kon de verdachte redden. Op grond van de stellige verklaringen van. de ver balisant veroordeelde mr. Cos naar tot een boete van 25 gulden. TS DIE TEKENING dan niet goed?" „Die heb ik met gemaakt!" Aldus een gedeelte van de discussie tussen de kantonrechter en. een Rotterdamse vracht wagenchauffeur. „Stond u meer naar achteren?" „Natuurlek". Hoe de zaak zich. precies voorgedaan hadr werd de zaal niet duidelijk, maar de discussie was er ruet minder amusant om. „Kijk, dit hier, die rode, bent u'\ „Wacht even, ,k heb mijn goeie bril niet op". „Ik stond voor het tweede bord". „Voor de oversteekplaats?" .Natuurlijk!" Helaas werd de zaak met opgehelderd, daar dc getuigen niet hadden, kunnen komen. Over vier weken wordt de behandeling voortgezet. Wanner men met een motorfiets een personenauto nhaalt en men blijft daa met zijn valbeuget achter het voorspat- bord van de auto hangen, noemt mr. Cos dit „een rare manier \an inhalen". Het kostte iemand, die dit op zjjrt geweten had, gisteren 35 gulden. Twee Schiedammers en een Rotterdam mer hadden de afgelopen maanden ge vist, wèl in het bezit van een viasacte, maar niet van een vergunning van de rechthebbenden. De Rotterdammer had van tevoren zjjn licht opgestoken bij de desbetreffende instantie, namelqk een café in Maasland en op grond van die In lichtingen dacht h|j dat het water waar hij met twee hengels viste, vrij viswater was Deze instar»uc bleek echter niet zo goed op de hoogte te zón en het kostte de man vijf gulden. Dit ook op grond van zijn onbeleefde houding tegenover de verbalisant, met wie hij een dicussie'had gehad over „overtreding, misdrijf en mis daad". Ook de twee Schiedammers raak ten elk twee rijksdaalders kwijt. In een land waar al zoveel lawaai heerst, moet men zelf zijn uiterste best doen, zo weinig mogelijk leven te maken. Dit was het oordeel van uiterste best doen, zo wei nig mogelijk léven te maken Dit was hét oordeel van mr. Hendriks in het geval van een Schiedammer, die op de Singel de knal pijp \an zijn brommer was kwijtge raakt, Ha vond het sneu voor de man, maar eiste 25 gulden. De uitspraak was conform de eis. T\E ROTTERDAMSE ELEKTRICIëN B. ■'-'had in Schiedam b\j het rechtsal- slaan in zijn auto een fietsend 12-jarig jongetje geschept. De officier van justitie vond het laf van hem, een. kiem jochie aan te rijden en dacht dat het eigenlijk beter was, als de man voorlopig helemaal niet meer op de weg kwam. Tenslotte werd de verdachte tot 30 gulden veroor deeld. Een nobele gedachte Uit „een befaamde inrichting" aan de BK-laan waren twee dronken Noorse zeer heden gekomen, die op de BK-iaan de taxi van de verdachte J. W. aanhielden. On-' danks het stopverbad was hij gestapt, om dat hij het dienstig achtte, de Kerels zo sn^l mogelijk uit het stads beeld te ver wijderen. Op zich zelf een nobele ge dachte. Mr. Cos dacht, dat het nem toch ook wel om de clandizie te doen zou zön geweest en veroordeelde hem tot .7,50 boete. Wie enige ervaring heeft in zake de Rot terdamse wegen, 2orgt wel, dat hij een goed slot op de deur van zijn bestelauto heelt, dacht mr. Hendriks tenaanzien van de man, die dat niet had gudaan.Op de Rotterdamse dijk was zijn slot bezwe ken, met het ge\olg, dat er een mand fles op het wegdek viel. Dat ny de rom mel had opgeruimd, deed aan de overtre ding zelf mets af. Vtjftien gulden 'sehter kon de man het gebouw weer verlaten. Pas m militaire dienst was de jongen, die op de fiets een verkeerszuil nan de Linkerkant was gepasseerd. Stram in de houding stond hy voor de kantonrechter. Beleefd gaf hij de overtreding 10e. waar na mr. Cos hem tot ƒ7.50 gulden, dat is zes dagen soïdy, veroordeelde. „U kunt gaan". ,,Rechts-om, voorwaarts mars!" hoorde de soldaat in gedachten on, zoals een toekomstig onderofficier oetaamt, volgde hij deze bevelen correct op. Stram marcheerde hij de zaal weer uit. Achterin giechelde iemand stiekum. Dm half één was de laatste zaak, de 3ö« behandeld. Er was toen ƒ594.50 aan boe tes uitgedeeld, wat neerkomt op gemld- I deld bijna 17 gulden per geval. En Schie dam gaat maar door overtredingen te b®- gaan..,. Langs deze weg betuigen wtj onze hartelijke dank aan de, doktoren en verplegend per soneel van het Gem. Zieken- 'huis te Schiedam voor de goede verzorging aan mijn beve Vader, PIET KOUVEI.D, betoond. Uit aller naam: L. L. KOUVELD. N.V. ERVEN LUCAS BOLS te Schiedam vraagt, wegen* uitbreiding van haar werkzaamneden, igehuwd en ongehuwd) voot de afdeling distilleerderij. Geen oezwaren tegen dienstverband voor halve dage*. Geboden worden oa een prettige werkkring en sociale voorzieningen, AANMELDEN Groeuweegje nr 13» Schiedam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1960 | | pagina 1