ROÏÏUUn MEOWSBLAD Met raadsleden door weth, Walstra in de GSW-werkplaats rondgeleid ROOIE SÏEN VERKOOPSTERS boogaa rei STADSGEHOORZAAL Weer de prille jeugd Grootscheepse verbeteringenmaar toch pas begin van nieuive fase Florerende weverij Agenda Eerste cursus voor kleuterverzorsmv CMB huldigde jubilarissen Mishandeling van een politie-agent K. J. Junius ïngf rman vertelde over Kongo Intocht in open landauers R.Ph.,0. concerteert Zware nederlagen van ROVS-teams J; te-M f Nieuwe werkhal voor GSW-werkplaats HET AMSTERDAMS VOLKSTONEEL Kleding van Uffelen fe Vlaardingen DONDERDAG 23 FEBRUARI 1961" Twee 8-jarige jongens zijn woensdagmid dag door de politie betrapt bü het stelen van flessen aan de Koningin Wilhelmina- haven. Zeven jongens van 9 tot 13 jaar werden eveneens op de Koningin WilheLminaha- ven aangehouden omdat zij een spoorwa gon hadden opengebroken en daaruit pak papier hadden, gestolen. Hoofdagentschap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 - Tel. 3229 Na 17.30 tot 19.30 nur: TeL 2959 Redactie: TeL 5453 Het gaat voortreffelijk met de weefaf- dclir.g van de GSW-werkplaats in d<» Oosterstraht. Zo'n 1200 tot 1300 prachti ge molmjr sjaals worden er per dag ver vaardigd op de «es weefgetouwen cn de ruwmaeliine i« deze afdeling. I» 130 ver schillende dessins en iq allerlei kleuren. Met doze nieuwe afdeling van de GSW- werkplaats werd vor.ig jaar september van wal gestoken. In hot laatste kivartauf van 1060 verlieten 33.000 sjaals de GSW werkplaats voor verzending naar allo windstreken van ons land. Xu nog geen twee maanden later, is dit aantal tot rond 50.000 gegroeid. Maar de sjaals zijn reeds zo in trek, dat de produktlo de vr.uag lang niet l>ij k«n houden. Al meer dan lööJWQ stuks 7.jjn er besteld. Br is geen enkele Nederlandse sjaulfahrikant, die er de GSW-werkplaats kwaad om aan kijkt. Want de sjaal Is een im porta rlikel en wordt ingevoerd uit België en Enge land. Hij loopt du» voorbeeldig met tie eerste prcvduktie-afdeltqg, die de GSW- werkplaats thans heeft, Zo'n 25 man zijn ïn deze afdeling werkzaam, öp den duur zullen liet er. 50 tot 60 .vorden. En het mooiste is, dat tweederde van hen liet werk zittend kan verrichten. Want u weet hel toch: de GSW-werkplaats is een ge meentelijke beschutte werkplaats voor li chamelijke minder validen. MET NEUS OP DE FEITEN GEDRUKT Volgende weck komt een voorstel in de gemeenteraad, waarin B. -m W. een kre diet van ƒ310,000 vragen voor de bouw van een nieuwe werkhal. Een centraal verwarmde hal van 48 by 18 meter, van dug bijna 900 vlerk, meter oppervlakte. Te bouwen naast het bestaande gebouw, waar de toenmalige ambachtsschool in heeft gezeten en op hel terrein, dat vroe ger de speelplaats is geweest. Deze door de Vlaardingse architect Jac. v. d. Vlis ontworpen hal is bestemd voor do mon tage-afdeling van bromfietsen. Dat is de grootste afdeling van de GSW-werkplaats, waarin rond 60 mensen werken. Dit is een io on opdr ach taf deling, die, in opdracht van een bekende bronifietseniabriek. bromfietsen volledig assembleert: van de onderdelen, die de fabriek toezendt wor den complete bromfietsen gemaakt, kant en klaar voor verzending naar de afne mers van deze fabriek. De montage vol trekt zich aan de lopende band, die in eigen bedrijf is geconstrueerd volgens oen eigen systeem, aangepast aan de mensen, die er aan moeten werken. Ai het werk in de GSW-werkplaats is ian de minder- validen aangepaste arbeid. Dat is niet van vandaag op gisteren gegaan. Wethouder G. Walstra heeft er van ver teld in de kantine onder hel genot van een kop koffie en een ïokertje. na de bezichtiging van het bedrijf. Deze be zichtiging had wethouder Walstra georga- Klachten over bezorging, I7.30j tot 19.30 uur; Insnlmdesingel 33 I Vlaardingen - telefoon 6637 DONDERDAG 23 FEBRUARI. Kantine pulitJefcurcaii: 0 uur. uitreiking ver keer sdip loma's. Harmonie, bovenzaal: versadenng V33LQ. Stadsgehoorzaal; 8 uur, De zaak MP (a.l.J. Luxor Theater: 8 uur. Meisjes o.o bestelling 08 J->. vrijdag 24 februari. Stadsgehoorzaal: 8 uur, VKC-concertavond nott. Phi]. Orkest. Muzandt: uur, Toneelavond pers. ver a. <se Jong- Luxor Theater; 8 uur, vrouwenhei achter tra lies cia 3.). Zaterdag 2s rEBitüARi. Stadsgehoorzaal: 8 uur, A'dams Volkstoneel met Rooie Sten. Luxor Theater: 6-45 uur, De onschuldige ver rader (14 9 uur. Vrouwenhei achter tra lies (18 Geopend; Wester Apotheek, Voorstraat S3, tel. 2683. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS. GGD, Hoflaan 1: 24.4.1. Alarmmeldingen: 4.4.4.4. 24 februari Wassende maan ■Jon op 7.38 uur, onder ia.iQ uur "aan op 12.41 uur. onder 3.44 uur 9 U ziet hier bedrijfsleider W. Boender (rechts,) met de twee arbeiders, die aan d, ruw machine in da wener ij slaan. Twee arbeidersvan u?ie de een stoker op de g,rote vaart is geweest en da ander beton- werker. Wal over de houten rollen ziet lopen ts op de weefgetouwen gesponnen weefsel, dat op deze machine wordt ge ruwd en dan pereed is om tot sjaals te worden peknipl. Heerlijke wollie mohair sjaals, die in een afdeling bonen %og wor den opgeborsteld en daar voor verzending worden verpakt, niseerd voor de raadsleden met het oog op het vermeide raadsvoorstel. Hij heeft hert de werkplaats in vol bedryT laten zien, afdeling voor afdeling. De papierper- serij, de bromfietsmontage-afdeling de wielvJechterij, de afdeling onderhouds dienst, de magazijnen en de nieuwste aanwinsten: de weverij en de boekbinde rij. Er waren niet zo gek veel raadsle den. Het werkbezoek begon ook gister middag 4 uur. Wie er ook was en die we r.iol hadden verwacht: wethouder H, K. van Minnen. Daarmee heeft hij weer eens van zpn brede belangstelling bljjk gegeven. Zij hebben de minder-validen aan het werk gezien en zich kunnen over tuigen, dat niemand van nen geestdodend rerk verricht. PLEZIER IN HUN WERK Dat is in het begin wel eens anders ge weest. Daarover heeft dan wethouder Walstra, na de rondgang door de werk plaats, in de kantine verteld. Zeven jaar geleden werd in de Emmastraat in een soon hok met vijf minder-validen begon~: nen. Men nam het werk aan, dat men krijgen kon. Allerlei naargeestig en on-! aantrekkelijk werk, dat het bedrijfsleven: afstootte, omdat in het vrije bedrijf daar voor geen werknemers honden worden aangetrokken of te oneconomisch was. Nu werken zo'n 360 man in ie GSW-werk plaats. Er is enorm veel ■"eranderd. Toch slaan we pas aan het begin van een ge heel nieuwe GSW-fase, zo verklaarde wethouder Walstra. Nu weten we pas ;oed, wat we met onze minder-validen kunnen doen en wat de meest geschikte objecten voor hen zijn. Het gaat er in de GSW-wcrkplaats natuurlijk r.ict allereerst om, winstgevend werk aan te trekken, maar werk, aangepast aan dc minder-va- lidtn, dat zij met plezier doen. Werk, dat hun levensvreugde schenkt. Al pro beert men uiteraard het een met het an der te verbinden, de belangen van de min der-validen staan voorop. Gaat hierover niet met de bedrijfsleider vóh de GSW- weikplaats, de heer W. Boender praten. Dan zit hij terstond op zijn praatstoel, vol vuur zün stokpaardje berijdend: de minder-validen, hun en zijn werk. We zjjn hier met vier werkmeester op rond 160 man. Dat kan alleen, omdat de minder- validen geen loezicht nodig hebben, omdat zij plezier in hun werk hebben, omdat zij overwegend scheppend bezig zün. Voort durend is hij in de weer voor zijn men sen aantrekkelijk en zinvol werk aan te trekken. Hij leeft voor zijn werk cn zyn mensen. 2y zün een verlengstuk van zijn leven geworden. Ha raakt over zün men- ser» en hun werk niet uitgepraat, Hij ge raakt nooit moe alles haarlijn uit te leg ger,. Zü verdienen ook veel meer dan in het begin. Hun loon bedraagt rond 80 procent van dat van hun collega's in het vryc bedrijf. Maar dc mcösten hebben er ook een mvahd en uitkering bü en komen dan royaal op net loon van de arbeider in he*, vrjje bedrijf, verzekerd bij. OMGEVING NIET MINDER BELANGRIJK Maar om nu weer op de toelichting van wethouder Walstra terug te komen: u heeft hot gezien, zo sprak hij tot de raaosieden, de ruimten, waarin nu moet worden gewerkt, zijn vee! ie klein. Met de verhuizing van de montage-af deling naar- de nieuwe hal, Komt er in het bestaande gebouw meer ruimte voor de overige afdelingen vrij. Dit gaan we ge heel anders benutten. Beneden komt er een nieuwe en veel grotere kantine. Daar voor moet een stuk worden bijgebouwd; van 13 bij 7 meter. Beneden komen ook de wasinrichting, toiletten en de garde robe, die door een overdekte verbinding me- de nieuwe werkhal m contact komen te staan. Gok de administratie krijgt be- neacn een plaatsje. Evenals beneden zal zich boven een ingrijpende verbouwing voltrekken. Voor de we very wordt een grote zaal van 26 b\j 7 meter gecreëerd en aansluitend daarop komen de diverse nevenafdelingen. Een lift voor personen- en goederenvervoer, ook voor invaliden wagentjes, zal er heen voeren. Enkele nieuwe weefgetouwen en een tweede ruw- machine zuilen worden aangeschaft. Daar voor hebben B. en. w. de raad een krediet van 48,000 gevraagd. A] die verbouwin gen in hefc bestaande gebouw en het nieu we stuk, dat voor de kan'ine zal worden bijgebouwd, zullen uiteraard ook het een en ander gaan kosten. Dat zal de raad wei merken op een volgende raadsagen- da. Maar het is allemaal bitter hard no dig, AI te lang is in een oude keet ge werkt, wat temeer opvalt, wanneer men de hypermoderne, licht lucht en frisse GSW-werkplaats in Maassluis heeft aan schouwd. Het wordt de hoogste tüd, dat de Vlaardingse minder-validen in dit op zicht ook het een en ander wordt gedaan. Aangepast werk is prachtig, maar de om-' geving, waarin de mensen moeten wer ken, is niet minder belangrijk. WELDAAD! Het kost een schep geld, maar dat is zinvol besteed. De GSW-werkplaats werkt met slechts kleine tekorten. In 1959 was dat 7.000. Een groot verschil met het tekort van 30.000, dat de Herman Frant- senstichting over 1959 heeft genoteerd. Niet vergeten mag hierbij worden, dat het rük 75 procent bijdraagt in de loon kosten, Maar het is allemaal prachtig op bouwend werk, wanneer we dit vergelij ken met de doelloze en demoraliserende lediggang van de minder-invaliderf) voor de oorlog. Toen waren zij uitgestotenen, die de hand moesten ophouden. Nu zijn zjj in het arbeidsproces ingeschakeld en kunnen zij zich volwaardige arbeidskrach ten gevoelen en de kostwinner van hun gezin. De zinvolle arbeid is voor hen ook een psychische terapie, waarvan de heer Boender enkele krasse staaltjes heeft ver teld. Zij hebben als GSW-werkers ook hun personeelsvereniging, die reizen en gezel lige avonden organiseert. En daarnaast telt de vereniging een, klaverjasataeling cn. een hengelclub. Maar wat Is het vooral voor de invaliden eer. voorrecht als leidinggevend perso neel mensen als bedrijfsleider Boender en zijn vier werkmeesters le hebben. Men sen, met een zware taak, maar die ple zier in hun werk hebben on voor wie de zichtbare resultaten een grote voldoening moeten zijn. Er wordt goed en prachtig werk gedaan, daar in de GSW-werkplaats aan de Oosterstraat, Nu nog de nieuwe werkhal eu de grootscheepse verbouwing en men kan er van een byKans ideale toe stand voor de mmder-involiden spreken. Dan zal er plaats zün voor rond 250 van hen, zo heeft wethouder Walstra ver-: klaard. Mogen we dan besluiten met wet houder Walstra een pluim op de hoed te steken. Want wat er zoal in de laatste ja ren in de GSW-werkplaats is geschied, is voor een groot deel ook zijn werk. Als wethouder, wiens werk zich meestal ach ter dc schermen voltrekt, mag ook hü wei eens in het licht van de schijnwerper worden geplaatst. Deze foto bü een. der weefgetouwen ge tuigt van de opgewekte stemming tijdens de rondgang door de werkplaats. Het in gebukte houding staande raadslid Springe- Ung gaat bp de bezichtiging niet over een nacht ys, (of kennelijk plezier van Dien$t Maatschappelijke Zorg-directeur C. M. de Jongh (met bril). De heer Van Noord en t'iet raadslid L. Maat (rechts).' .bekijkxen de zaak, met argus blikken. OOK IN WIJK 3 STICHTING VAN EEN BEJAARDENSOOS Vrijdagavond, S uur, wordt in de boven zaal van de Rehoüothkerk een bejaarden- avorul gehouden. De vrouwenclub van de hervormde gemeente wijk 3 zal het stuft opvoeren: de strijd op het witte front. Dit wordt de tweede bejaardenavond van deze uükgcmeente, ANe bejaarden van 65 en ouder in wijk 3 zijn hartelijk welkom. Tot hen behoren ook de bewoners van liet Be jaardencentrum aan de Billitonlaan. Ook deze wykgemeente gaat er toe over een bejaardemoos te stichten. Maar alles is nog niet in kannen en kruiken. Er wordt een groep dames gevraagd, die zich wil verbinden volgens een vastgesteld rooster af en toe op woensdagmiddagen van half drie tot vijf uur op de soos aanwe zig te zijn. Gastvrouwen voor de bejaarden dus Wie zich hiervoor beschikbaar wil stellen, kan zich opgeven bij mevr. Meijer, Surinamesingel 45, tel. 4160 of bij ds. F. v. d. Vloed, tel. 2728. Er z\jn ook spelen nodig: sjoelbakken, schaak- dam- domino- en kaartspelen. Ook een tafelbiljart zal zeer welkom zün. Wie verrast ons, zo vraagt Ds v.d. Vloed in de Zondagsbode. Als u geen spel heeft weg te geven, misschien dan wel geld. In andere wijken wordt met niemve zilveren rijksdaalders gewerkt. Och. waarom zoudt u ook niet zo'n blanke zilverling afstaan voor dit o zo dankbare en leuke werk onder onze bejaarden? U kan Uw gaven deponeren bij de koster van de Rehobothkerk, de lieer Zoutendijk, zo •vvekt ds. Van der Vloed op. O Volgende week maandag begint de Vlaardingse Vereniging voor Gezond heidszorg met een cursus kleuterverzor ging in het consultatiebureau Goudsesingel 81a, De leiding berust by de dislricts- verpleegster zr. L. Kruizinga. Zij zal de kinderhygiène behandelen; de diëtiste mej. H. J. Kolk, de voeding, terwijl voorts als docente aan de cursus Is verbonden mej. J. M. Kocb, lerares kinderverzorging en oudervoo dichting. De cursus zal uit de volgende lessen bestaan: lichamelijke en geestelijke ontwikkeling, opvoeden als taak van de ouder en de koppige kleuter; lichamelijke verzorging, zindelijk maken en gewoonlevormingvoeding en eetge woonten, het slecht etende kind, spel en speelgoed; vertellen en lectuur; jaloezie, angst, dulmzuigen en jokken; kinderfees ten en hoogtijdagen. Aan het slot van de cursus wordt een forumavond gehouden, waaraan Mevrouw WarmoltsDe Bruin, leidster van het kleuterconsultatiebureau, haar medewerking zal verlenen. De kasten van deze uit zes lessen en een forumavond bestaande cursus bedragen 3,50. De eerste cursusavond op 27 febru ari begint 8 uur. Belangstellenden kunnen zich melden bü het secretariaat van de Vlaardingse Vereniging voor Gezondheids- zoig: Sportlaan 7, tel. 3052 of op de eer ste cursusavond, Niet minder dan zeven leden van dc Christelijke Metaal Bewerkersbond wer den gisteravond in de Emmatiskerk gehul digd ter gelegenheid van hun veertigjarig jubileum. De heer B, J, Nieuwland, Hoofdbe stuurslid van de bond sprak do jubilaris sen toe en trok daarbij een vergelijking tussen veertig jaar geleden en nu. Als blijk van waardering voor hun lang durige trouwe lidmaatschap ontvingen de heren: H. v. <j. Hoogt, J. v. Krimpen, A, Meerman. J. do Pater, A. Viaardin- gerbrock, J. Verhey cn P. v. d. Windt elk een plateel wandbord uit handen van de bondsbestuurder! Ds echtgenoten van de jubilarissen wer den niet bonbons verrast. In zijn toespraak deed de heer Nieuw land een beroep op de leden om zich geheel in te zetten om de actie 60 x 60 te doen slagen. Dit betreft de ledenwerf actie, die ten dool heeft het ledenaantal op te voeren tot 3600. In zijn kernachtig betoog zette de heer Nieuwland de bete kenis van de vakbeweging uiteen, waar in hij duidelijk liet blijken, dat er nog tal van leden zijn, die slechts een klein duwtje nodig hebben om zich bij het C.N.V. aan te sluiten. Na de pauze werd de prachtige film ,,Het meisje Marion" vertoond. De Rotterdamse Politierechter heeft de 29-jarige fabrieksarbeider S. H., uit Vlaar dingen wegens mishandeling van een po li Lie-agent veroordeeld tot veertien dagen gevangenisstraf. Op 11 januari j.I. werden ergens le VIaardingen kerstbomen verbrand onder toezicht van dc politie. H. die zich op wond over de blusmaatregelen van de po litie heeft toen een agent oen klap ge geven. Het OM had tegen H., die eenmaal was veroordeeld en toegaf beschonken te zijn geweest, drie weken gevangenisstraf geëist. De heer K. J. Junius Ingerman zou gisteravond in de Harmonie voor de le den van het Vlaardingse departement tot Nut van het Algemeen een causerie ko men houden over zijn boek: ,,Een siaven- band als ereteken". Hij bepaalde zich echter meer tot de gebeurtenissen in het voormalige en in het huidige Kongo. Uit voerig stond hij daarbij stil bij de ras sendiscriminatie en de toestand, zoals die zich za] gaan ontwikkelen. Als koffieplanter heeft de Amsterdam se schrijver met zijn gezin een periode van elf jaar onder de negerbevolking door gebracht, in welke tijd hij hen heeft leren kennen zoals zij werkelijk zijn, met hun fouten, angsten, gevoeligheid, maar ook met hun trouw. Hij was van mening, dat binnen een tijdsbestek van tien jaar, de blanke bevolking alle macht in Kongo zat zijn ontnomen. Ruim vier maanden heelt Julius Inger- man doorgebracht bij dr. Albert Schweit zer in het gouvernementsstadje Lamha- rene. Veel bewondering had hij voor de thans 86-jarige arts, die iedere morgen om zes uur op staat, om tot 's avonds tien uur onder een temperatuur van tachtig graden in de schaduw, zijn krachten te geven voor de medemens. Het bezoek van koning Boudewijn aan de Kongo had op de heer Ingerman veel indruk gemaakt. Zo zei hij onder meer. dat de Belgische vorst door de negerbe volking op de handen werd gedragen toen hij Stanleyville binnenreed. Zijn auto was toen zelfs overladen met bloemen. Met fraaie kleurendia's en met passen de muziek heeft de heer Ingerman in het tweede gedeelte van de slotbijeenkomst van lit seizoen van 't Nut, de vele aan wezigen ongetwijfeld weten te boeien. Ir. A. van Buy sen, die de avond had geopend, dankte aan het slot Julius In german voor zijn komst naar Vlaardin- gen en voor het op aangename wijze voor dragen van zijn causerie. HERV. GEREF. COMITé In hel RodekruisgebouvV Emmastraat 38, Vlaardingen 'komt nedenavond het Hervormd Gereformeerd Comité büeen. In deze dienst hoopt voor te gaan ds. Van Bcetselaar van Delft. Aanvang 20 uur. Geen spreekuur Wethouder T, de Bruyn zal maandag morgen, 27 februari, ''verhinderd zijn het wekelijks spreekuur voor huisvestingsaan gelegenheden te houden. In drie open landauers zal Rud! Lis- brechts met zijn ouders, de overige ge zinsleden en trainer Piet Zwanenburg met zün vrouw vrijdagavond zijn triomfante lijke intocht in Vlaardingen maken. De landauers zullen worden voorafgegaan door twee auto's, waarin het onvangst» comité zal zitten: de vertegenwoordiger van het gemeentebestuur en wethouder van de sport de heer H. K. van Minnen, de voorzitter en de secretaris van de VBLQ de heren A. Reysier en M. Gou- mare, de voorzitter en de secretaris van de Vlaardingse IJsclub de heren H. Groe- neveld en J. H. de Kluyver. Niet bü de VÜfsIuizen, maar aan de kop van de Schïedamseweg zal het harmonie korps van Voorwaarts zich klokslag 7 uur voor de intocht opstellen cn vandaar be gint de feestelijke tocht naar het stadhuis. Vxüdag zal te 8 uur in de Stadsgehoor zaal onder auspiciën van het Viaardlngs Kunstcentrum een concert gegeven wor den door het Rotterdams ^hiiharroonisch Orkest onder leiding van de Franse diri gent Jean Martinon, terwijl als solist op treedt de pianist Robert Alexander Bohn- ke. Uitgevoerd worden de ,,Symphonïe des Voyages van de dirigent, lean Martinon, het Tweede pianoconcert van Johannes Brahms en na de pauze de Tweede Sym- phonïe van Ludwïg van Beethoven. Kc t werk van de Franse componist is geïnspireerd door zijn reizen in vele vreemde landen. Het is gecomponeerd voor kamerorkest en munt uit door de virtuoze wijze waarop de meest uiteen lopende combinaties voor nlazers, strij kers en slagwerk worden behandeld. De dirigent is afkomstig uit Dy on, studeerde in Parijs en behaalde diverse prijzen als dirigent en solist, HÜ concerteerde in vrij wel alle belangrijke steden van Europa, terwül hü in Nederland naast het Rotter damse Orkest ook het Concertgebouw Or kest en het Residentie Oriest dirigeerde. De pianist studeerde in Stuttgart en Tübingen, won pianisten-concoursen in Darmstadt en München on treedt thans regelmatig met de bekendste orkesten in Europa op. De ROVS-dames zün te gast geweest bü de Blue Stars in Amsterdam en daar van een koude kennis thuisgekomen. Zü heb ben maar liefst met S635 de kous op de kop gekregen. Het voor de titel sterk favo riete Blue Stars hebben de Vlaardingse volkomen overklast. Van meet af ontwik kelden de Amsterdamsen een hoog tempo, waarbij Mej. Schouten wel zeer gevaarlijk met haar trefzekere schot was. Mot zwaar spe' trachtte ROVS de thuisclub zoveel mogelijk de voet dwars tc zeiten, wat uitliep op een groot aantal strafworpen. Af en toe konden Do van Zevenbergen en Wil Voels voor ROVS scoren, maar veel zoden aan de dük heeft dit niet gezet. De rust kwam met 4717. In de tweede helft werd Beb van Leeuwen met 5 p'tjes gedis kwalificeerd. Het einde van deze sfeerloze, eenzijdige strijd kwam met 8633. Do van Zevenborgen scoorde 11 punten. Wil Voets 10, Jet Roerdink Holder 6 en Alma Lebbe 5 punten. De ROVSheren hebben in de malaise ;ecleeld. Met een gehavende ploeg zyn zy naar Den Bosch getogen, waar zü tegen EBBC een 4925) nederlaag hebben opge lopen. Wie DE KLEINTJES steeds eert is hel succes alfild weerd Dc Vlaardingse gemeenteraad komt don derdag 2 maart, 's avonds half acht, in openbare zitting bijeen. Op'de agenda prij ken 27 punten. Daartoe behoren: beëdi ging cn installatie van het nieuw benoe ti de raadslid, jkvr. H. A. van Styrum, echt genote van dr. G. F. Sleeker; benoeming personeel gemeentelyceum en onderwijze res aan de Erasmusschool; aankoop pan den Van Rïebeeckstraat 15 fc.m. 41 <on- even.). De Wetstraat 36, Hoogstraat 192 en an een perceel grond aan de Ridder straat; büdrage aan de heer N. de Ridder in de kosten, verbonden aan de verhuizing van zün bedrijf van Hoogstraat 170 naar de Fransenstraat; wijziging raadsbesluit Stijgend bezoek in Kolpabad In januari bezochten in totaal 34.753 per sonen het Kolpabad. Dit is circa 5500 meer dan in dezelfde maand in i960. In verband hiermede steeg het dagbe- zoek van 977 tot 1185. van augustus 1960 over onteigening pan den Hoogstraat 176,-176a en 192; subsidie- onderzoek op longtuberculose in Vlaardin gen; aangaan gemeenschappelijke rege ling met Schiedam en Maassluis mrer streekwoomvagenkamp in Schiedam; op heffing van met Schiedam cn Rotterdam gesloten gemeenschappelijke regeling over wederzijdse toelating van leerlingen op gemeentelijke middelbare en vho-schoien; vaststelling spaarregeling ambtenaren; regeling over de verhuur van gemeente woningen en -bedrijfspanden: verhuur fa brieksgebouwen ie Van Leyden Gaeistraat 52 en 54 en le Maasbosstraat 33 t.m. 39 (oneven); aanschaffing vuilnisemmers voor rèïnigings- en ontsmettingsdienst; bü drage voor 1961 aan de Stichting Recrea tie voor dc actie „Opgeruimd staat netjes" aanvullend krediet voor de verbouwing boerderij Zuidbuurtseweg no 1 tot inter naat voor extern werkende geestelijk min der-validen; de bouw van een werkhal by de GSW-werkplaats aan de Oosterstraat en uitbreiding van de produktieimddelen. ZATERDAG 25 FEBRUARI 1961 8 UUR met Realistisch drama door MAR1US SPREE. BEPP1E NOOX in haar onvergetelijke creatie van ROOIE SIEN. Toegangsprijzen: f3,50 f3,f2,75 en f 2,50. Plaatsbespreken aan de cassa van de Stadsgehoorzaal dagelijks vanaf donderdag 23 februari van 1015 uur. Tel. van 1115 uur no. 4341. TOEGANG ALLEEN BOVEN 16 JAAR THUIS FILMEN Wy verhuren B mm tllraa en projectoren Vraagt onze £11 m- tttetJJJst. Foto Klno Boer. Tel 2128. West Havenolaats 28. De OirecUfc van het NIEUWSBLAD behoudt ach het recht voor advertenties zonder opgaa* van redenen te welgeren. Bö advert en «es onder num mer worden aan de adver teerder mat doorgegeven, drukwerken, circulaires en dergelijke itukken afkom stig var tussenpersonen, hetzelfde geldt voor andere stukken, welke niet bona fide op de tnheud van de advertentie reflecteren. Stukken, die bu het blad blijven berusten, worden na eer, maand na controle van de Inhoud vepuetlgd. Voor fouten tn toJefuwscft opgegeven advertenties i£ het blad met aansprake lijk. Verzoek om herplaat sing zonder betelintf of restitutie kan derhalve niet worden Ingewilligd. zoekt: voor de kinder en herenmode-afdeling. Onze voorkeur gaat uit naar dames, die erva ring hebben in genoemde functies, doch ook zij, die wensen te worden opgeleid, gelieven te solliciteren. WIJ BIEDEN: Gunstige sociale voorwaarden. Winter- en Zomervacantie. 5-daagse werkweek. Richt uw schriftelijke sollicitaties onder ver melding van genoten opleiding, verlangd sala ris e.d. aan: KLEDING VAN UFFELEN, Hoogstraat 202, Vlaardingen I V

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1961 | | pagina 2