ROTTERDAM NIEUWSBLAD Zal het nieuive station eind dit jaar Maar zijn Oude stationsgebouw bewijst goede diensten HLB.S.S. blijft nog minstens één jaar op oude terrein Waardentour 1961'' Al Preston treedt op tijdens het Vakantiefeest was weer een succes W.v.d.BIIRG - PB Lockheed brengt automatische pomp voor tankauto's SZC-waterpoIoheren a fdelingskampioen Oud-Schïedam in „Musis Sacrum" Prima resultaat van SWSenOV Uitslagen tennis wedstrijden Nieuw rekenapparaat -7>: voor olie-industrie AT cy AAR. C ANN£ER 9? DAMESJAPQHREN jHERHALlNG Klappen op de Hoogstraat Fietsenrek op bodem van Nieuwe Haven? Hooföagentschap en Redactie: SCHIEDAM, BROER5VEST 3 - TELEFOON 68091 Klachten bezorging: Teleioon 11.70.41 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD W. F. HARMONIE VANAVOND VOOR DE RADIO Het harmonieorkest van Wilton' Feüenoord speelt vanavond, voor de ra dio. „W-F'* treedt op in het AVKO-pro- gramma „Van, voor en door amateurs' om vijf voor half zeven. Dirigent in het programma van een half uur is de heer L. Th.Jansen. Rust is momenteel het 'levies In do Ne derlandse bouwwereld D? oorzaak: heet normaal want zoals it;'»re Nederlander Kecft «ok de bouwvakarbeider recht veertien dagen aaneengesloten vakantie. Zodoende hangt er ook een wat onwezen lijke rusl bij en in de nieuwbouw van het nieuwe stationsgebouw. Sinds nien januari is begonnen met deze ultra-mo derne ingang van het station Schiedam is cr nog niet veel te zien. Het leggen van dè fundnmenton hecll veel tijd gevergd «n feitelijk komt er nu pas wat te zien van hel bovengedeelte. H.'t ligt eehier in 'de bedoeling dat binnenkort het betou- j»kelet ver boven de hoogte van hel hut dige station Schiedam zal uitsteken. .-Al met al bewijst het oude stalien nnj» Fteeds goede diensten. Noi; siecü.s is cr cftt oude gebouw het plaatskaanenkantoor gbvestigd en wie wat' ie versturen heefi J^an ^-oneens in het ouclo station terecht Cyerif- mk r^oct het niet voorkomen zoals vrijdag dat e: voor het p: aatsk aartensan- toor eer: rit --at **an bijna vijftig meter en dat trein net voor de reizigers weg rijdt, want **- .steeds stoppen de treinen van negen minuten over J-.et hele uur. de z:n. Justreinen. niet ir Schiedam. Wie ook nog var. het oude station ge bruik maakt is de rijwielstalling, maar ooi. voor hem is in het nieuwe gebouw een IJinke ruimte gereserveerd. De bedoeling is echter nog steeds dut. het staiionsge- bouw aar. het eind van dit jaar in gebruik zal worden genomen. Het wordt een 2ö meter hoog en I oren ach tig sterlchouw- kundig verticaal element. Cnrier dit hoge gebouw komen tunnels, zodat de reiziger snel van het lage perron-gedeelte naar d- hoger gelegen, perrons kan komen. Wat: nauw met de bouw van het nieuwe sta tionsgebouw is verbonden, is de aanleg van het nieuwe Stationsplein. SiatUgezïclit Om dit plein, wat een grootscheeps stadsgezicht moet worden, dienen nog tal van panden le .worden gesloopt. Het eerst 9 De oude spoor irepdpfc tussen Rotter dam en Schiedam zal over de hele lengte worden verbreed en is bestemd een snelweg tussen Rotterdam en Nieuwlanü te worden met «aiislrttfinp op Vlaarüingen. op de foto ziel men [inks dir oude bnanrak. Zo kom: volgens de gedachten der Neder landse Spoorwegen hei nieuwe station te Schiedam er uit te zien. Zoals men ziet gaat de NS 7iit van de onderstelling dat de Jtoge verkeersweg, die, zoals bekend, naar de heer Horvnih sot toorden genoemd, in de toekomst plaats sal geven aan een rramlyn. Men ziet ook hoe met trappen en tunnels het hoogte verschil tol ic orden overwonnen. Links een parkeerplaats voor auto's. in aanraking met de slopershamer .komen de kleine lage rijen huizen bij de Stations straat: en de Spoorstraat. De weg "Rotter dam—Schiedam—Vlaardimgen, die het nieuwe Stationsplein zal kruisen en die via een brug over de Schie naar de Burge meester Van Haarenlaan zal voeren, zai tegelijkertijd met het stal'onsgebouw ge MAANDAG 31' JULI 1361" De walerpoloheren yao de Schiedamse Zwemclub SEC kunnen op een uitste kende competitie terugzien. Van de zeven. gespeelde co mpetitiewed strijden werden alle zeven gewonnen, waardoor het afdelingskampioenschap werd behaald. Van Dockyard werd met 54 en 50 ge wonnen, Het haagse ZCR werd met 90 cn 1 verslagen. Tegen ZPC Rotter dam) werd het 40. De naaste concur rent Te Werve (Den Haag), werd met 3—0 en 2—1 teruggewezen. De beslissende 21 overwinning op Te Werve in de uit wedstrijd te Den Haag was een snelle, harde wedstrijd- SZC scoorde reeds na 1 mi nuut door een harde kogel van N. KoJ- ineyer. Na.rust wist SZC het spel enigs zins te. verplaatsen en bouwde onvermoei baar enkele aanvallen op. Er kwam een goede kans om de voorsprong te ver groten, SZC kreeg een straf worp toege wezen. De Haagse keeper presteerde het om het harde schot te keren. Kort daarop werd het, verdiend, gelijk. Een van de Haagse aanvallen werd afgesloten met een listige boogbal waarop de Schiedam se keeper 't antwoord schuldig bleef. SZC schrok wakker en wist het tempo te ver hogen. M. Zijlstra, de SZC midvoor, wist zijn bewaker te omspelen' en de tweede goal te scoren. De SZC-heren moeten no- op dinsdag 1 augustus de promotiestrijd aanbinden tegen SVC uit Souburg. Een van de attracties van de Schie damse vacantiewcek is de Taverne „De Manóefles", die zaterdagavond in ..Musis Sacrum" is geopend. Het is exploitant Rinus van den Most gelukt om hiervoor de medewerking te krijgen van niemand minder dan de gr.pte schilder Jan Wieg man, die in binnen- cn buitenland grote vermaardheid geniet. Deze schilder heeft op de wanden van de foyer van Musis Sacrum" Schiedam van rond de jaar wisseling herschapen. Midden in de zaal staan 3 oude gaslantaarns, zij het met mo derne verlichting. De specifiek Schiedamse sfeer, die er momenteel heerst in de foyer van „Musis Sacrum" is op zichzelf reeds een gang naar de Lange Haven dubbel en dwars waard. De Schiedamse Wandelsport Vereniging SWS OV nam verleden week deel aan de vierdaagse afstandsmarsen in Nij megen mei twaalf leden op diverse af standen. Twee leden liepen de 55, zes de 40 en drie de 30 kilometer. Helaas moest één van de leden uitvallen op de 55 km, maar de overigen liepen de marsen in een prima conditie uit. Binnenkort zullen deze leden met hun behaalde resultaat in intieme kring worden gehuldigd. Esperauto-agendo Merkrodon, la 2an Het ligt in de verwachting dat HBSS en Schiedamse Boys nog minstens één seizoen van hun huidige terreinen in het sportpark „Harga" gebruik kunnen ma ken. Dit staat te lezen in het jaarverslag van de Rotterdamse afdeling van de KNVB, waaronder ook Schiedam valt. Deze velden moeten echter weg, dit i.v.m. de binnenkort te verwachten uit breiding van de Vlaardingse Maastunnel- plannen. Het tweede optimistische geluid wat wij in dit jaarverslag 'lezen betreft SVDPW. Het is ni. zo goed als zeker dat SVDPW het inmiddels gereed gekomen terrein in het sportpark'„Thtiriede" .zal gaan betrekken. Met de plannen van de bouw van. een eigen .kleedgelegenheid en recreatieruimte zijn het bestuur en léden van SVDPW druk bezig. Naast deze optimistische-geluiden helaas ook enige pessimistische geluiden. Het jaarverslag doelt hiermee op het ongewoon groot aantal degradaties van de Schie damse lagere clubs. Om er enkele te noe men: Schiedam, Ursus, SVDPW en GTB moeten volgend jaar hun heil in een la gere afdeling zoeken. Gelukkig staat hier tegenover het schitterend behaalde kam pioenschap van de if delingRotterdam door Demos en uiteraard de promotie van BURGERLIJKE STAND Geboren te Schiedam: Pleter z. v. A. van Voorden en J. Klop; Theodorus L- C. z. v. T. L. C. van Beek en M. J. Kazenbroot; Ivonne M. J. d. v. J.. C. Msgielsen en .T. C, van den Jfouwiand; Catharina C. W. d. v, P. C. H. Wijnen en M. Vermeer; Willem z. v. J. Heilenthat en W. M. p. wijzenbrock; Maria M. F. A. d. v- J. P. Weterlngs en A. M. E. Steens: Jan z. v. J. de Waard en N. H. Hol laar: Jacoba H. d. v- Loendersloot en M. Koens. Overleden te Schiedam: J. Tanis, 57 jaar; C. J. M. van der Hidde, 63 jaar, Schiedamse Boys, maar voor het overige is het allemaal wel heel erg" magertjes. Bij de zaterdagverenigingen is het al van hetzelfde laken een pak. HBSS eindigde in de middenmoot, maar FPSC wist zich in eerste klas van de afdeling Rotterdam maar ternauwernood te handhaven. In deze afdeling degradeerde GTB. Uitslagen van de vrijdag gehouden kring- kampioenschappen. van het „Preludium en Fuga in G" een. groots slot aan dit concert, dat een hoge dunk van het spel van onze stadgenoot heeft gegeven. G. M. DERSJANT. Afd. A: H.E.: C. Bol el, A, van Deventer Afd. B: H.E.; C. Bol sl. P. Nplet 6—1 6—2, A. van Deventer sl. A. van Raame- dank 6—1 fi—3, J. Hoogendoorn sl. J.v.d. Laan. 6-—3 S6. D.E.r mej. Legen «I. mej. v. Zeyl 6I'M, mevr. Blaisse sl. mej. PIeyzier 6—2 6—1.' H.D.: v. Nes—Vermeulen si. de. Menton Bake—Zandvliet 5—3 6—3, J, Ho ogen doom J. v. d. Laan si. P. Noiet—v. Raamsdonk 8—6 6—2. Afd. Cr.H.E,: Janeen sl. Pet 10—3 6—3, v. d. Burg sl. Brouwer 8—-6 36 6—3. D.E.: mej. v. Dijk sl. mej. Koster 6—3 61, mevr. Janssen sl. mevr. v. d. Ho ff 6—3 64, mevr. de Vos el mej, T. Kleise 6—2 6—33 mej. E. Voorwinde sl. mévr. Broere 9—7 13 (opgegeven). H.D.: Bas—de Vos sl. v. Toor—v. Sikkele ras 6—1 6—3. D.D.: mevr. Ruseier—mej. de Ronde si. mevr. Broere—mevr. Magnin 86 6—4. reed moeten zijn. Dit alles is een weri, aüsusto. Pro libera tago ne dlcazos klub- dat nog wel enige tijd zal vorderen, zoda; eind 1961 misschien het nieuwe stations gebouw gereed zal zijn, maar of dit werke lijk het geval zal zijn is iets wat wij en met ons velen sterk betwijfelen. vespero. Atentu la sciigon pri la plej estonta kunveno en la sekvonta agendo. De Lockheed Electronics Company, een afdeling van de Lockheed vliegtuigen-fa briek, brengt op liet ogenblik een automa tisch rekenapparaat ten behoeve van de olie-industrie in de handel. Dit apparaat presenteert na aflevering van een hoeveel heid benzine of olie aan een klant in de letterlijke zin des woords in een handom draai de rekening. Als de bestuurder van do tankauto na het afleveren eenmaal de aar. het apparaat bevestigde slinger rond draait, komt er een briefje uit waarop men kan aflezen, hoeveel brandstof is ge leverd, de prijs, eventuele belasting en het totaal verse huldigde bedrag. De proe ven hebben rnim twee jaar geduurd, maar nu is men met de seriebouw begonnen. 9 De werkzaamheden voor hei nieuw-: stationspebouio maken snetle vorderingen. Er' komt heel icat betonijzer én specie aan te pas. v. MAANDAG 31 JULI. Niets, bekend. DINSDAG 1 AUGUSTUS. "Niets bekend. bioscopen' Passage Theater,, dagelijks 2 en 8.15 uur, The,.Magnificent Seven", .14 jaar. - Monópole Theater:" 2 uur. „Echt. iets -voor-Con- aj.'7 ,.cn &.-7.5 uur. „Hier is. Lemmy Cau- tJon", 18 jaar. i MEDISCHE DIENST Apotheek: C. J. Jansen. Swammerdamsingei 41. Nieuwland. Pr. Wibautpléin 17. DE SCHIEDAMSE Gemeenschap heeft voor dit Yaknntiefeest een avond gecreëerd, waarin tijdens een paar flit sende uren uitsluitend tapsterren op va- riëtëgebied voor het voetlicht komen. In de eerste plaats Dia Beek en haar radio- en Ï.V.-kwurtet. "Dia heeft Dep", schreven de Amerikaanse kranten. Dat toen zij op haar tournee in dat gro te land het verwende publiek tot stor-, mende bijval wist te brengen. ''Rep' dat betekent zoveel «Is; een idcnle com binatie van levenslust, spontane vrolijk heid en (muzikaal) talent. Pia treedt zelden op buiten Scheveningen of Am sterdam. Zij weet immers*, de mensen komen wel naar haar toe- Maar nu heeft zij dan toch een uitzondering gemaakt, Schiedam zal huur zien in de grootste variété-show van dit seizoen. Een tweede troef in dit programma is Chandu; maar niel voor de kleintjes. Hij is een nog jongé man, die de laatste ja- rën snel internationale belcendheid heeft verworven door zijn verbluffende para- ndrmale begaafdheid. Allerminst is hij een waarzegger, .een toekomstvoorspel ler, die heL publiek met gladc."» praatjes zo heerlik b{j de neus neem In zijn Mental Show toont hü zich een serieus werker. De zaal volgt ademloos gespan nen zijn experimenten-- en gaat, een schokkende ervaring rijker, ;heen. Telepathie, geheugenkunsi, blindlezen. maar ook proeven van helderziendheid behoren tol. z\jn programma. Bijzonder gelukkig zijn de organisatoren met het optreden van Al Preston, onze stadgenoot, die dit jaar op het nationale goochelconcours tot kampioen-manipula tor. werd uitgeroepen. Nu zal dus cok Schiedam kunnen kennismaken met de unieke goudvissen-proef, waarmee hij 2tin eretitel veroverde. Voor het tydig uitblazen van al de inge houden adem. zorgt de verkwikkende sehaterfontein: het bekende Lestertrio. De komische show van dit drietal is via de televisie een landelijk succes gewor den- Niet minder bekend is de interna tionale muzikale clown Frans Rexis. Conferencier Willy Vervoort is het wel toevertrouwd om de onderdelen glad en vrolijk aan elkaar te prater». Tenslotte, tovert het Spaanse danspaar Carmen y Rafael de Lara het zonnige zuiden in de zaat. En wie zich de stor men van geestdrift voor enkele jaren nog herinnert bjj het sublieme optreden van Susanna y Jose, zal maar al te graag een herhaling van deze unieke be- wegingskunst het geheim van de Spanjaarden —willen meemaken. i Zaterdag1 kwam er een einde aan de Waardentour, het vierdaagse wielcrfestyo voor 100 jongens van 12, 13 én 14 jaar uit Ridderkerk. Deze laatste dag was een niet ai te grote afstand uitgezet. Gestart werd om kwart vóór negen van het Cronjéplein te Bolnes. De tocht zou over het eiland IJsseimonde gaan sm er werd koers gezet naar de Grote Lindt. Op een doodlopende we; werd 50 meter hardgelopen, met aanslui tend een sprint op de fiets van 100 meter. Tijdens deze sprint kwam no. 4 van de ploeg van de Ridderkerkse Gemeenschap. Koos Krijnen. ongelukkig te vallen. Hij moest de verdere dag met verbonden knieën de tour voortzetten. Omdat hij praktisch niet meej kon fietsen, werd hij door een ploeggenoot A. van Bennekom de gehele verdere weg voortgeduwd. Koos Krijnen verdiende met deze valpartij uiter aard de titel „ongelukkigste renner van de dag" en werd bij de finish door Miss Waar dentour in de zwarte trui gehesen cn met de nodige kusjes de medaille op de borst gespeld. De terugweg naar Ridderkerk werd in een hoog tempo afgelegd. Te Rid derkerk stond de muziekvereniging „Rid derkerks Fanfare" reeds opgesteld en wer den. alle renners een boeket bloemen-in de armen geduwd. Achter de muziekvereni ging aan "Werd naast de fietsen naar Slik kerveer gewandeld, waar zich bij de "Elcc- trokantine, evenals langs de route honder den belangstellenden hadden opgesteld. In de Electrokanline werd de broodmaaltijd gebruikt en de talrijke belangstellenden en ouders mochten achter in de zaal van dit feit getuigen Zijn. Na de maaltijd vólgde de bekendmaking van de winnaars. Zoals reeds vermeld kreeg Koos Krijnen, no. 4 van de ploeg de Ridderkerkse Gemeenschap, de zwarte trui. De gele trui werd veroverd slaapmeubeis-wentefbedden duo-dïvans enz. WONINGINRICHTING BROERSVEST 64-66 Voordelige aanbieding J i i- a iii/» 3, 4 lange mouwen, in Jokarij cn Vistra. Lange Kerkstraat 19, Schiedam, tel. G6135 Wie het Nieuwsblad leest weet van alles het meest TOVERKRACHT de REKLAME BEPERKTE HANDLICHTING De Kantonrechter ie Schie dam heeft bij beschikking 25 juli 1981 aan Jan Fokke Ste- renberg, geboren te Schiedam op 19 augustus 1942. rechtens wonende te Schiedam aan de RotterdamsedUk 220a, de rech ten van meerderjarigheid ver leend tot het overnemen en exploiteren van de drogisterij B, Maltha Czn., annex lotohan- aan de Hoogstraat 4a te Schiedam, waaraan verbonden de betaling van de bedongen koopsom op de wijze als tus sen koper en verkoper is overeengekomen, tot de ont vangst. de uitgaven van en de bcschfkking over zijn inkom sten en in het algemeen tot datgene, wat voor «en goede bedrijtvoering noodzakelijk zal blijken te zijn. een en ander zich dan wel onder .ven nootschappelijk: verband met zijn varier Fokke Sterenberg. wonende te Schiedam aan öe Rotterdamsedijk 22fla. alles In de ruimste zin van het woord, met inachtneming echter van het bepaalde bij artlkc! 4B4 van het Burgertijk Wetboek. De Griffier van het Kantongerecht tc Schiedam (get) Mr, O. w. Sipkes, door H. de Jong,.no. 26 van de ploeg van A. van WingerdenArtisina. De groene trui werd veroverd door Van Maastrigt, no. 88 van de ploeg.van Jaap v. d. Graaf. Het ploegenkiassement werd gewonnen door de ploeg Heymanv. d. Waal, welke daarmede de wisselbaker van de Sinatco veroverde. Het ploegenkiassement gaf de navolgende uiteindelijke uitslag: 1. ploeg no. 8 (Heyman v. d. Waal) niet 6320 punten; 2. ploeg no. 9 (J. v. d. Graaf) met 6255 punten; 3., pleeg no. 10 (Speel tuincentrale) met 6220 punten; 4. ploeg no. 1 Cde Ridderkerkse Gemeenschap) met 6145 punten; 5. ploeg ho, 4 (Slagerij de Koning) met 6135 punten; 6, ploeg no. 5 (de Coöp.) met 5965 punten; 7. ploeg no. 6 (Jan Ver schoor) met 5900 punten; 8. ploeg no. 3 (Van WingerdenArtisona) met 5810 pun ten; 9. ploeg no. 7 Van WingerdenSinaL co) met 5545 punten; 10. ploeg no. 2 (Bak kers Vos Sc Meijer) met 5480 punten. Het individueel klassement gaf de na volgende uitslag te zien: 1, H. de Jong (ploeg Van Wingerden—Artisona) met 760 punten; 2. K van Weyen (ploeg Ridder kerkse Gemeenschap) met 720 punten; 3, H. Haitsma (ploeg Ridderkerkse Speeltuin centrale) met 720 punten; 4. K. Rut ten ('ploeg Slager de Koning) met 720 punten; 5. A. van Bennekom (ploeg Ridderkerkse Gemeenschap) met 705 punten; 6,.A. een Boer (ploeg bakkers Vos Sc Meijer) met 705 punten; 7. A. Robbe (ploeg Ridderkerk se Speeltuincentrale) met 700 punten; 8. A. de Boef (ploeg de Coöp.) met 690 pun ten; 9. J, Bijl (ploeg Heyman Sc v. d. Waal) met 683 punten en 30. A. v. d. Heide (ploeg Heyman v. d. Waal) niet 675 punten. De voorzitter bracht dank aan alle mede. werkenden, in de eerste plaats aan de po litie, waarop drie hoeraatjes door de jon gens werden uitgebracht, de jury, welke werd bedacht met bloemen en sigaretten en een hoeraatje van de jongens en Miss Waardentour, die ook een hoeraatje kroeg De 10 verzorgsters kregen een dankwoord alsmede de heren ploegleiders. Elke ver zorgster kreeg als dank voor de goede zor- gen van de betreffende ploegleider een kleine omhelzing.. Ook werd dank gebracht aan de E.H.B.O. Tenslotte sprak de heer Jaap v. d. Graaf namens de deelnemende winkeliers een dankwoord tot het bestuur. Hierop door de deelnemende jongens at tent gemaakt, werd door de voorzitter ook „Oom Willem" Leddcr bclankt, de man die zo'n groot aandeel in de organisatie heeft gehad. Jammer was, dat dit dank woord verloren ging in het spektakel, dat ontstond door de inmiddels de zaal verla tende jongens en publiek. En zo is dan ook dc tweede Waarden- tour ten einde. Dc organisatoren hebben hiermede weer 100 jongens enige onver getelijke vakantiedagen bezorgd en kunnen terugzien op een welgeslaagd verloop van deze wielerronde, De Waardentour gaat in het verband van alles wat de Commissie Vakanitebesteding organiseert een steeds roter plaats innemen en de belangstelling, hiervoor was dit jaar dan ook weer groter dan vorig jaar. Een belangryke nieuwigheid van het apparaat is. dat het ook in tiende delen van een gallon kan tekenen, zodat een nauwkeurige afrekening mogelijk wordt- Op het ogenblik worden gedeelten vaa een gallon niet meegerekend, hetgeen in het nadeel van de leverancier is^ Verder is er een soort kasregister, waarop men aan het eind van een dag of een rit kan afle zen, hoeveel brandstof in totaal werd af geleverd, alsmede de opbrengst daarvan, met en zonder belasting. Dit maakt de af rekening door de chauffeurs van de tank auto's bijzonder gemakkelijkj Het apparaat weegt ongeveer zes kilo gram, en is 25 cm hoog. Het kan. gemak kelijk in de plaats van bestaande instal laties worden aangebracht, en voor niet gcstandaardiseèrde apparatuur kan een tussenschakeling worden bijgeleverd. Met. de hulp van een Engelse sleutel en een schroevendraaier is het apparaat in een kwartier ttfds gemonteerd. Om de prijs per gallon te wijzigen, ver wijdert men het deksel van het-apparaat en verstelt men twee handels. Hiervoor, behoeft het apparaat niet van de wagen le worden gehaald. Men kan het deksel ver zegelen, Zodat onbevoegden de prjjsinstel- ling niet kunnen veranderen. Verder ia het apparaat tijdens het tanken geblok keerd, zodat men bet briefje, met de af rekening pas eruit kan halen als men met tanken klaar is. - Ook voor het berekenen van de belas ting kan het apparaat worden ingesteld. Verder is het mogelijk, een half cent kor ting per gallon te berekenen door gebruik var tickets met een inkeping aan de iin- kerzijkant en een belastingvrije rekening op te maken waarvoor tickets met een. in keping aan de rechterzijkant worden ge bruikt. Het nieuwe apparaat werkt volkomen mechanisch; het is ingebouwd in een kast van glasvezelstof die een grote weer stand heeft tegen beschadiging en ver wering. Lockheed Electronics geeft op elk apparaat een jaar garantie. Besparittgcn Afgaande op de reeds opgedane prac- tijkervaring met andere rekenapparaten en zich baserende op door de olie-industrie gepubliceerde statistische gegevens, heeft men by .Lockheed .berekend dat een olie maatschappij per jaar een besparing van S 1125 kan bereiken door het gebruik van deze nieuwe apparatuur. Om3te beginnen kat» men, omdat men iedere werkdag 25 minuten langer kan afleveren, de gemid dclde aileveringskosten omlaagbrengen en In de tweede plaats kan men door vermin dering van de administratiekosten de al gemene onkosten met 10»/» verminderen.. In de derde plaats nereikt men, doordat ook tiende delen van een gallon .worden meegerekend, een extra winst, van 63 dol larcent per dag per tankwagen, Men neemt verder aan dat alleen al door de vereenvoudigde administratie per jaar 400.— kan vvoren bespaard.' „Dat neem ik niet", zei zaterdagavond om half twaalf de 24-jarige opkoper Karet J. op de Hoogstraat tegen de voorbijganger Cornells de M, uit Scheveningen. Deze laatste had aan het adres van de verloofde van Karei J. enige minder fraaie .uitdruk kingen gebezigd. Karei J. voegde de daad bij het woord en gaf de Seheveninger zo'n klap dat deze een diepe snee boven het linkeroog kreeg. Karei kwam ook niet oabeschadigd uit de strijd want hij moest met een gekneusde rechterhand naar het gemeenteziekenhuis. Ook Comelis de M. moest naar het' gemeen teziekenhuis om zich te laten verbinden. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. De sigarenwinkelierster J. R. op de Nieu we Haven heeft zaterdagmiddag aangifte gedaan van diefstal vaa een fietsenrek, dat voor haar winkel stond. Zij was een paat' dagen met vakantie geweest, maar had het fietsenrek met een reclamebord buiten la ten s-.aan. Toen zij zaterdagmiddag terug kwam was het verdwenen. Het vermoeden bestaat dat het rek op de bodem van de Nieuwe Haven ligt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1961 | | pagina 2