mn nieuwsblad BW» emeester schetste de vele contacten Burg en goede verstandhouding Fortuna vocht met tien man pas terug, toen het speelde VASTE BIJVERDIENSTE Doelman De Herder hielp CVV aan de zege BOOGAARDi BIJ OPEISING VAN A. FONTUNE Symboliek Zwaluwen bracht liet tegen Noordwijl* tot de volle winst Droevige balans 'm AGOVV moest 2—0 voorsprong prijsgeven Na rust leeggespeeld Uw héls was met één knop en één toets regelen! neemt de wasdag-moeheid van U over De Hollandiaan werd vijf minuten voor het einde verslagen Meisjes in de huishouding en scholieren bieden wij een goede bijverdienste HERHALING Hoofdagcntschap en Redactie; VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 - Tel. 3229 Na 17.30 lot 19.30 uur: Tel. 2959 Redactie; XeL 3453 KOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 16 OKTOBER 196Ï VLAARDINGEN: KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: INSULINDESINGEL 33 TELEFOON 6637 Bij de officiële opening zaterdagmorgen van het nieuwe fabrieksgebouw van de snel groeiende machinefabriek A. Fontijne hebben we burgemeester rar. J. Heus* dens wel de loopkraan in werking zien brengen met het in de takels nemen, van de eerste ïn Vlaardingen gemonteerde Fontijne-machine, maar hem niet zijn in dustriële stokpaardje zien bestijgen. Want u weet het, in tegenstelling tot wet houder T. dc Bruïjn, die in zo snel mogelijk tempo zoveel mogelijk woningen in Vlaardingen gebouwd wil zien, is het streven van burgemeester Heusdens er op gericht, dat zoveel mogelijk evenwicht tussen werken en wonen wordt ge schapen en zijn gemeente niet tot een slaapstad voor de grote nabuurgemeente Rotterdam vervalt. Zijn blik is daarom op de verwerving van nieuwe industrie terreinen gefisceerd. Wie echter gemeend mocht hebben, dat hij van deze ge legenheid gebruik zou maken, zijn visie open te leggen over de toekomstige in dustriële ontwikkeling van Vlaardingen, is bedrogen uitgekomen. We zitten echter aan de vooravond van de openbare begrotingsbehandeling en nu kan het best zijn, dat de burgemeester hiervoor zijn kruit droog wil houden en het niet bij voorbaat wil verschieten. Wellicht daardoor hebben de honderden in de nieuwe fabriekshal verzamelde genodigden en personeelsleden de ontvouwing van zijn denkbeelden geruist over de industriële bezetting van. het opgespoten terrein tussen spoordijk en Maassluiserlijk en over de industriële ontwikkeling van het daarop aansluitende gebied, dat Ged.. Staten van Maassluis raar Vlaardingen willen overhevelen. Nu bleef zijn beschouwing beperkt tot het lokale karakter van de uitbreiding van het onderhavige bedrijf en daaraan niet gewend zijnde bij een openingsrede van onze eerste burger bij een dergelijk gebeuren, hebben we wel enigszins teleurgesteld onze blocnote moeten opbergen. Deze teleurstelling zal natuurlijk niet hebben gegolden voor de twee huidige directeuren, de heren J. J. en A. j Fon tijne, voor hun moeder als med«grond legster en huidig commissaris van het be drijf en voor president-commissaris mr J, J. Hagen, die als gezamenlijk middel punt van deze feestelijke opening, in het welverdiende huldigingszonnetje hebben gestaan. De directeuren hebben met ge rechtvaardigde trots de genodigden, met burgemeester Heusdens voorop en wet houder G. Walstra en politic-commissaris dr. C, N. Pe ij ster in zijn kielzog, het prach tige nieuwe fabrieksgebouw getoond, waar in het, door accommodatie en inrichting, voor alle personeelsleden een feest moet 2ijn machinefabriek A. Fontijne naar nog grotere victorie te voeren. In de hal werd het gezelschap direct geconfronteerd met de onthulling van de bronzen plaquette vran de oprichter, de heer A. Fontijne en vader van. beide huidige directeuren. Deze plaquette is In de wand geplaatst, pal naast het door het personeel aangeboden tegel tableau bij het 40-jarige bestaan en dat van Schiedam naar Vlaardingen is verhuisd. In de hal stond op een wandbord ook te lezen, dat de le paal Voor dit nieuwe fabrieksgebouw op 19 augustus I960 was geslagen door M. W. Stigter en W. den Jïartog, resp. dc oudste en jongste werk nemer van het bedrijf, dat de le steen op O Tijdens de rondgang bezichtigde het gezelschap ook de eerste Fontijnemachine die de Vioa rdmgse fabriek heeft verlaten. 28 maart 1961 was gelegd door mevrouw A, J. Fontijne-Den Dunnen en dat het ge bouw op 14 oktober 1961 in bedrijf was gesteld door mr, J, Heusdens, burgemeester van Vlaardingen. Deze namen bij de ver schillende mijlpalen zijn niet zonder enige symboliek. De erkenning, dat de opgang van het bedrijf, niet alleen aan een goede bedrijfsvoering, maar vooral ook aan een toegewijd personeelskorps moet worden toegeschreven, symboliseert zich in de na men van de eerste paal-slaatiders en mani festeerde zich eveneens in de aanwezigheid by de openingsplechtigheid van alle per soneelsleden. vergezeld van hun echtge notes en verloofdes, vrie het ook bij de verzorging van de inwendige mens aan niets heelt ontbroken. Een verschijnsel, dat ons ook bij de opening van het eerste fabrieksgebouw jaar geleden m Vlaar dingen js opgevallen. Ook alle werknemers met hun vrouwen werden in de gelegen heid gesteld het nieuwe fabriekscomplex van top tot teen te bezichtigen, De waardering <?n erkentelijkheid vonr mevrouw Fontijne als een der grote Steun pilaren by de opbouw van het bedrijf wer den in. dc uitnodiging voor het leggen van de le steen tot uitdrukking gebracht, maar ook in haar aanwezigheid op de le rij naast de burgemeester en in. de opsomming van de genodigden by de opening van de Lachende supporters, elkaar feliciteren de officials, vermoeide, maar overgeluk kige spelers, zie daar de tonelen, die wij zagen, na afloop van dc zaterdag gespeel de wedstrijd ZwaluwenNoordwyk. En geen wonder, want de jonge Zwaluwen- ploeg had na vijf mulder gunstige wed strijden eindelijk een 30 overwinning behaald. Een dat nog wet op oen ploeg, die niet alleen door de eigen -supporters, maar ook door do Vlaardmgers favoriet werd geacht in de strijd tegen het onder aan bengelende Zwaluwen. Een Noord- wijk, dat debuterende «n de 2e klas nog ongeslagen was en dat het Vlaardingse varkentje wel eens even zou wassen. De Noordwijkers zijn ccliler van een koude kermis thuisgekomen, want ofschoon ?tj vooral in de eerste helft een stevig over wicht hadden slaagden zij er toch niet in dt overwicht in doelpunten uit te drukken. Een hoewel Zwaluwen een sterk verdedigende houding aan moest nemen, zorgden zij er voor, dat ae man aan het scoringbord wel wat te doen kreeg. Niet fiooi daverend goed voetbal, maar door een drietal verrassende uitvallen, die evenzoveel treffers opleverden. Dat de eerste daarvan reeds vrij spoedig na het begin tot stand kwam, betekende een niet te verwaarlozen stimulans voor de zwart witte verdedigers, die werkelijk als leeuwen hun grondgebied hebben be waakt. Weliswaar ging dit gepaard met een regen van hoekschoppen, doch uit geen enkele hiervan kwam het steeds maar in de lucht hangende Noordwijkse doelpunt tot stand. We schreven het reeds, de thuisclub had door Hoogerboord el in de vijfde minuut een lO voor- spreng verkregen. Piet kreeg namelijk van de niet zo sterke defensie der gasten alle tijd een wandeling door hun gebied te maken, om daarna met een goed ge richte boogbal doelman Van Ni erop voor de eerste maal te verschalken. Daarna was het voor de Vogels verdedigen ge blazen, want de gasten kwamen keer op keer gevaarlijk voor Van der Heijden's voste opdagen. Bijna werd deze geslagen door zijn eigen spil, toen een vrije trap van rechtshalf Van der Meulen dooi" SlooLs zo van richting werd veranderd, dat het een zeker doelpunt scheen te werden. Van der Rcijden verwierf zich echter de dank van al wat Zwaluwen was dooi met een uiterst snelle reactie deze „vergissing" tot hoekschop te verwerken. Voor hot overige zorgden Schouten en Wcsterdijk er wel voor. dat de vleugel spelers geen kans kregen, al gebeurde dit vooral door Schouten wel wat al te vaak door middel van „arbraakvoetbal". Niet minder dan twaalf hoekschoppen gaf Aric weg, terwijl vrijwel iedere bal» die niet tot hoekschop werd verwerkt over de zijlijnen verdween. Hei bleek voor de gasten echter een onoverkomelijke hin dernis, waardoor de 10 stand bij de thee nog steeds aanwezig was. Na de thee was Noordwijk, misschien wat tegen de verhouding in, binnen tien minuten een geslagen ploeg. Hoogerboord kreeg namelijk voor de tweede maal een prachtige schietkans en wederom had Van Ni erop geen antwoord op de knal van Piet. Nauwelijks van de schrik be komen. kopte De Blois het mooiste doel punt tegen de touwen, na een voorzet van de steeds beter spelende linksbuiten Dc Wilde. Het verzet van Noordwijk werd nog even fel, maar toen zelfs een vrije trap van spil De Koning door scheidsrechter Gorissen niet met een doelpunt werd gehonoreerd, hoewel de bat zuiver achter de doellijn, was ge weestgaven de Noordwijkers zich ge wonnen. Zo konden de toeschouwers hel laatste gedeelte van de strijd een opper machtig Zwaluwen zien, dat echter ook geen kans meer zag nog iets aan de 3—0 stand te veranderen. toespraak van de oudste directeur J. J, Fontijne, met: moeder, burgemeester enz. De goede verstandhouding tussen ge. meentebestuur en bedrijf bij de vestiging en uitbreiding in Vlaardingen wordt niet alleen door het wandbord in de hal ver zinnebeeld, maar werd ook door burge meester Heusdens onderstreept met zyn veronderstelling, dat deze goede verstand- houding in de aan hem gerichte uitnodiging tot ingebruikstelling van het nieuwe fa brieksgebouw, tot uitdrukking is gebracht. TEN VOORBEELD Met de leerschool bij A. Fontijne stelde de burgemeester dit middelgrote bedrijf ten voorbeeld aan andere in de2e categorie vallende bedrijven. Breed is mr. Heusdens ingegaan op de vele contacten cn gemeen telijke voorzieningen bij de stichting of uitbreiding van een bedrijf als dat van Fontijne. Diverse data uit de aanlooppe riode hanterend, meende de burgemeester te mogen concluderen, dat ambtelijke mo lens niet persé langzaam behoeven te draaien. Even-min moet men generaliseren bij de constatering van langzaam werkende bedrijfsmolens met de lange levertijden Als de Schiedamsc werknemers zich in Vlaardingen willen, vestigen, zullen wij alles doen om hen zich in Vlaardingen te doen. thuisgevoelen. De voorzichtigheid en. bedachtzaamheid, waarmee Fontijne N.V. wordt geleid, be schouwde de burgemeester mede als een argument om dit bedrijf als een. aanwinst voor het Vlaardingse industriële leven te begroeten. Als vice-voorzitter personeelsvereniging J. Soeters, sprekend namens het voltallige personeel, ook als tolk is opgetreden voor de verknochtheid van bet personeel aan het bedrijf, dan heeft hy zich tot een ambassa deur ontpopt, zoals wij nog maar zelden hebben beluisterd. Evenals de welkomst rede van directeur A. J. Fontijne, was de toespraak van drs. W. Bos, secretaris van de contactgroep metaalindustrie, vrijwel niet te verstaan. Dat kan zowel aan de microfooninstallatie als aan de akoestiek hebben gelegen. In een gemoedelijk praatje heeft president-commissaris mr. J. J, Hagen de veranderingen in de vroegere groteske tegenstellingen tussen Schiedam en Vlaar dingen geschetst. Uitstekend op dreef von den we oudste directeur J. J. Fontijne in zijn door gedegenheid gekenmerkte be zielde toespraak. Het massale karakter van het aantal bloemen en geschenken en van het bezoek op de receptie getuigden ten overvloede van het medeleven, met deze nieuwe mijl paal in de opmars van N.V, Machinefabriek A. Fontijne. Over de afgelopen zondag door de Vlaardingse voetbalclubs geleverde pres taties kunnen geen juichtonen worden aangeheven. Van de S te veroveren pun ten, is er slechts l binnengehaald, Daar- vooi 2örgde Fortuna, dat na een 20 achterstand en vrijwel de gehele tweede helft met 10 man spelend, tegen AGOVV nog op 22 kon komen. Na de volle winst uit de eerste 5 wedstrijden, heeft Fortuna in de laatste 4 wedstrijden 4 punten verspeeld. Maar met 9 wedstrij den achter de rug en een vrije zondag voor de boeg, staat Fortuna er toch nog prachtig voor. Ook Sittardia gaat nu de tol betalen cn verspeelde 3 punten in de laatste 2 wedstrijden. Het sterke DHC is nu naast Sittardia gekomen, maar met slechts 1 punt achterstand volgen DFC en Fortuna dit tweetal. Ons vermoeden, dat een winnend VFC koploper van de le klas in West II zou worden, werd bewaarheid. Echter niet onze veronderstelling dat VFC van hekke- sluiter CW zou winnen. Het werd een bii2onder teleurstellende 21 nederlaag voor de kwekkers, na een spoedig ver kregen i0 voorsprong. Het beeld van volkomen gelijkwaardigheid, dat de rang lijst van deze afdeling oplevert, mag uniek worden genoemd. Onze twee derde klassers, de Hollartdi- aar en WIK, leden belde een x—O neder laag en blijven dus in het hoekje zitten, waar de klappen vallen. Visserijbericht IJmuidett De aanvoer van vis in IJmuïden was za-terdag 12.500 kisten, waarvan 413 schelvis, 115 wijting, 170 gul en kabeljauw, 6800 ha ring, 2000 makreel, 730 schol, 30 tarbot, 530 varia, 225 stuks kabeljauw, 65.000 kg. tong. De pryzen waren: per kg-, tong f5.f 2,10, tarbot f3.20—£2.70, heilbot f3,40—f3.10; per 50 kg., haring 118.40—f 11.makreel f 21— 19.—, tarbot f132—70.—poon f 19—f8.— schar f 28, bot f 12, gul f 46f 18, schelvis f 37f 13.schol f 40—f 18.—, wijting f 17— f8—; per 125 kg., kabeljauw 1162—£140, zwarte koolvis f92. Praairapport van hedenmorgen: Eben Haëzer VI 56 8 kantjes, Hendrik en Jan VI 70 3 k; Vlaardingen VI 78 17 k; Maas VI 79 15 k; Bertina VI 85 30 k; Wilhelm ina VI 132 5 k; Clara VI 172 15 k; Noordster VI 197 weinig; Hennie VI 216 5 kantjes uit halve vleet. Een op een aantal plaatsen gewijzigd VFC-elftal heeft gisteren in Rotterdam voor het eerst sinds zijn verblijf in de eerste klasse kennis gemaakt met de nederlaag. Hoewel de geel-zwarten door Ruijs al in de tweede minuut op 0—1 kwamen, waren het de gastheren, die ge holpen door doelman De Herder een goal in eigen doel aan he: langste eind trokken. Het gemis van Barendregt, ge blesseerd, was er corzaatt van, dat het VFC-team nogal afweek van de door ons gepubliceerde opstelling. Zo stond Vleu gel rechtsachter. Van. der Zwan linksach ter, Van der Mark rechtshalf en Nuijs rechtsbuiten, maar al deze omzettingen hadden het, zelfvertrouwen van de geel zwarten danig geschokt. Van der Mark en Dekker lieten in de eerste helft het mid denveld. volkomen aan de gastheren, om dat zij kennelijk weinig vertrouwen had den in het geïmproviseerde backstel. Voor Vleugel was dit .gebrek aan ver trouwen bepaald niet nodig. De oud Zwa luwenspeler deed het op de voor hem vreemde plaats lang niet gek. Van der Zwan daarentegen had het aan de ande re kant heel erg moeilijk. Na de rust, toen men Storm had teruggehaald ging het althans verdedigend wat beier. Maar ook in de voorhoede was het ditmaal mis. Arïe Nuijs startte als rechlsbuuen goed, maar zakte al gauw af, terwijl nij ook na de rust als rechtsbinnen ver beneden de maat bleef. Het gevolg van deze fa'ende rechtervleugel was, dat ook Van der Hoek Ruijs en Van Hees niet in hun normaie vorm konden komen. Het spel werd meest al te peuterig gehouden, wat een Kolfje naar de hand was van da soms wel wa* al te fors ingrijpende OVV-verdedi ging. Gelukkig voor de Rotterdammers was scheidsrechter Arts nogal soepel, zo dat de schade beperkt bleef tot een. groot aantal vrije trappen. Uit een hiervan had Van. der Burg byna succes, maar zijn voor doelman. Knappe onhoudbare boog bal verdween via de lat ovur het doel. Het was de laatste serieuze kans "voor de geel-zwarten op de wel verdiende gelijk maker. Daarvoor had Buiis, direct na Het moment, luaarop René Hagenaars het eerste Fortuna-doelpunt scoorde en dat een keerpunt in de strijd bracht. Gelukkig- maar, «Int Fortuna vrijwel In dezelfde minuut het antwoord gereed had, toen. Sletze de Vries in de 2e minuut van de 2e helft AG O VN" op 20 had ge schoten. Bij een felle schermutseling voor de Apeldoorn*,? veste werd het schot van Jan Bonman door een woud van benen via de vuisten van de excellerende doel man Joop Niezen precies voor de voeten van Bené Hagenaars gestompt, die de bal beheerst tegen het net tleponeerde. Het was ot dit doelpunt een vonk in de For- iunainaehtttc ontstak. Plotseling gingen de roodgelen veel feller spelen. Een /.wa re druk vicrd op het blauwwitte doel ge legd cn die verminderde allerminst, toen 9 minuten na de hervatting Jan v. :1. Borden moest uitvallen en Fortuna met 3Ü man verder spelen. Integendeel, juist niet de numerieke niimh-rheid z.sgeu wc Fortuna op volle toeren gaan draaien en AGOVV geheel in de defensie drukken. Daarbij trad het veel grotere uithou dingsvermogen van tie roodgelen op «Ie voorgrond. In de eerste helft hadden «le Apetdoorners zo fel gespeeld en zich zo volkomen gegeven, dat wc ons in dc rast hebben afgevraagd, of ze dat in. de twee de helft zouden kunuen sol houd en. Het bleek toen. «lat zij zich voor dc rust had den leeggespceld. Met een gehandicapt elf tal kon Fortuna volledig beslag op het middenveld leggen en. in alle opzichten de lakens uitdelen. Twee AGÖW-ers ble ven zich onderscheiden: doelman Joop Niesiak en rechtshalf Henk Kanselaar, Het was daarom wel bijzonder .sneu vooi dit tweetal, dat zij door «w onderling mis verstand er de oorzaak \an werden, dat AGOVV een kwartier voor lijd de 21 voorsprong uit handen moest geven. B3j een ogenschijnlijk volkomen ongevaarlijke lange trap van Jan Baksteen, verdween de Iml via de rug van Unnselaar langs de pal achter hem staande keeper in het lege doel. Een gelijkmaker, die voor For tuna overigens meer dan verdiend was. links opgerold. Zowel Eddy Verweel als Jan Bonman en Jan v. d Berg hebben de gehele wedstrijd tevergeefs naar hun glanzende vorm lopen zoeken. Tot de 10-man periode hing het aanvalsspel als los zand aan elkaar en werd er weer veel vuldig erbarmelijk slecht geplaatst. In de tweede helft is het talrijke publiek volop aan zijn trekken, gekomen. Behalve ge nietend van heerlijk najaarsweer heeft hut toen de strijd en spanning beleefd, waarvoor het In dichte q/-ommen rond het strijdtoneel stond geuchaard. de aftrap al voor een succesje gezorgd doOr de bal binnen de kortst mogelijke tijd achter Knappe te plaatsen. De VFC- ers, niet bedacht op zulk een voorspoedig begin, begingen daarna de fout de tegen standers wat te onderschatten. maar deze gedachte was misplaatst. Rechts buiten Van Baaren liet dit in de 14e min, duidelijk blijken, toen hij een voorzet gaf, waaruit middenvoor Stelling rustig kon doelpunten. Een minuut of tien la ter werd het zelfs 21, toen De Herder en Van der Burg elkaar met begrepen en er een situatie ontstond, waaruit De Herder ten einde raad de bal over zijn doel trachtte te schieten. Inplaats van over, verdween het leer echter in liet doel, waardoor de Rotterdammers goedkoop aan de leiding kwamen, en naar later zou blijken ook aan de overwinning. VFC bezat namelijk niet meer de kracht om de stugge verdediging der gastheren tot capituleren te dwingen. Jan van der Hoek was het dichtst bij een doelpunt, maar ook hij viel ten prooi aan de fel-tack- lende Treure die hem radicaal omver liep. Aan de overzijde miste ook CW het talent, dat nodig was om de VFC- verdediging te doen bezwijken en zo kwam het einde met een 21 zege voor de Charloisers. Misschien wat geflatteerd, maar de twee punten zijn er niet min der waardevol door. Advertentie I-M. Deze bijzonder mcoïc machine geeftuw wasgoed automatisch een dubbele wasbewerking, het wordt 4 x gespoeld en druipvrij jceeentrtfugeerd. tas to plaats an, ftamfarting ophitnormal^licWnBt 220 V Kissafstracm. Waskapaciteit: 3 kg droge was. A£m. m> 38 x 62 x 48 cm. Prijs BSmSbiw (inch verwarming) dtl WMWflntfor uit HUtC wordt getoond en gedemfutreen) M| 0 SCHIFD.WEG 41 TEL. 6000 Bij AGOVV blonken voor de rust ook stopper Nico Temming cn da aanvankelijk als rechtsbuiten, maar weldra als mïdvoor opererende Sietze de Vries uit. Gelukkig maar voor Fortuna, dat hij weldra van plaats verwisselde. Want als rechtsbui ten Jiep hij Jan Kooiman voorbij of deze niet bestond en ontvviKkelde zich ot> rechts de ene gevaarlijke aanval na de andere. Maar als mïdvoor had hij in Sjaak Jansen zijn mannetje als tegenstan der gevonden. Sjaak stak deze middag met kop en schouders boven zijn mede spelers uit, doch evenals uitblinker Kan selaar aan de andere zijde, had hij het ongeluk de rechtstreekse oorzaak van het A la Frans de Munck plukt doelman Joop Niezmk de bat met één hand uit de lucht. Hp toonde zich deze middag een keeper van grote klasse, tuaarby zelfs het doelinanswerk ran Jan Hooymans ver- bleekte. tweede Apeldoornse doelpunt te zijn. Met het speibeeld van de tweede helft voor ogen, mogen we met Siaak Jansen in één adem Jan Baksteen noemen, van wie toen een stuwkracht uitging, welke deze middag in de roodgele halfiinie te veelvuldig zoek was. Voor Fortuna komt de komende zondag als rustdag bijzonder gelegen. Want behalve dat daardoor mis schien de enkelblessure van Jan v. d. Borden de gelegenheid krijgt tijdig ie herstellen, kan wellicht ook de conditie van Roel Hiwat op peil komen. Nu speel de hij in feite voor speK en bonen mee en kon hij slechts enig aandeel in het spel nemen, toen een leegge«peeld AGOVV het middenveld moest prijsgeven. Hij legde ook de grondslag voor het Apel doornse doelpunt, dat in de 15e minuut viel. De aanvalslinie van Fortuna is de gehele wedstrijd beneden de maat geble ven. Voor de rust werd met een hard nekkigheid, een betere zaak waardig, met kort spel getracht, de Apeldoornse de-' fensie in het midden open te breken, ter wijl AGOVV in de 4—2i formatie opereerde, met Kanselaar naast stopper Temming opgesteld. Pas toen met 10 man werd gespeeld, werd min of meer gedwongen het aanvalsspel open gegooid, Lajos Tamas veelvuldig in het spel be trokken cn de A GO W-verdediging ap Na een sportieve en snelle wedstrijd heeft De Hollandiaan met het kleinst mo gelijke verschil verloren van een wat meer aanvallend Alblasserdam. Het enige doel punt van de wedstrijd viel eerst vijf mi nuten voor het einie en het was aan de uitstekende De Ho ilandi aan-verdediging te danken, dat er niet eerder een bres geschoten werd in de Vlaardingse veste, die door Meeldijk billlant werd verdedigd. Op het prachtige terrein van Alblasser dam ontwikkelde zich direct na het be- gmsignaal een aantrekkelijke wedstrijd, waarin beide ploegen trachtten met goed voetbal tot scoren te komen. Ook de rood witte voorhoede paste 2ich ditmaal goed aan, doch zij troffen de Alblasserdam» goalie in uitstekende vorm. Bovendien wa ren de schoten van Groeneveld, Van Vugt en van der Knaap met altijd even zuiver gericht. Aan de andere kant was het de verdediging van Da Hollandiaan, bestaan de uit Kieft, De Vette en Berrevoets, gesteund door Meeldijk, die Alblasserdam telkens weer de voet dwars zette. Het was dan ook volkomen in overeenstem ming met het speibeeld, dat de ruststand dubbel blank was. Na de thee zette de thuisclub een hard nekkig offensief in. 1 >oelman Meeldijk had daarbij niet over geluk te klagen, dat een schot van de Atbl.-middenvoor van de paal weer ïn zij«i handen sprong. Een tactische fout van de birmcnspelers van de Nieuwlant-bewoncrs was, dat zij zich met de verdediging van hun eigen doel gebied gingen bem<ie:cn, iets wat volstrekt overbodig was. Heï schonk de thuisclub echter de gelegenheid iedere algeslagen, bal weer direct te retourneren, wat de in druk op het doel van Meeldijk alleen maar vergrootte. Vijf minuten voor het einde had dit een doelpunt tot gevolg. Van Eek beging een overtreding op de rand van het strafschopgebied. De rechtsbuiten zet te de bal uit de vrije trap goed voor het Holiandïaan-doel en met een magnifieke kopstoot passeerde de middenvoor doel man Meeldijk. In de laatste vijf minuten trokken zelfs Kreft en Berrevoet-ï mee naar voren, maar het baatte niet, al had Kreft bijna succes met een kophal uit oen voorzet van Van der Knaap, die ran"lings over vloog. On der grote spanning kwam liet einde, dat voor de Hollandiaa 1 een eervolle, maar niettemin verdiende nederlaag bracht. verf van de vakmun „DE KRO air „TVERFCEIITRÜN" EEHÜMGHTSTR.'JS J HOOGS THIAT 1| rEL2?S5 V: TEL, «153 of zij, die door hun werkzaamheden gelegenheid hebben des middags na 4 uur een krantenwijk in Vlaardingen waar te nemen, Minimum leeftijd 15 jaar. N.V. Rotterdamsch Nieuwsblad, Smalle Haven straat 1, Vlaardingen, telefoon 3229. IS DB TOVERKRACHT VAN DE REKLAME

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1961 | | pagina 2