MffBHSaHM&tt FW AMBTENAAR OP WEEKLOON Reeds nu vreugdevol Sinterklaas voor vele jonge Schiedammers Nieuwe jeugdsociëteit Irene gestart SVV had met grotere cijfers van Helmond kunnen winnen W. v.d. BURG Hermes miste tempo om sluitend team te zijn m° in POSTDUIVEN SHOW IS GROOT SUCCES GEWORDEN Veertig bromfietsers krijgen diploma Ook de padvinderij met een bezoek vereerd door Kethel 't Luisterrijke tocht door Kethel AT CJ AAR ANNËER Ruim 30 jubilarissen bij St. Eloy Vele bandopnamen voor Nw.-Guinea gereed Uit het politierapport Een inbraak aan de Stadhoudcrslaan BEUX-P16CËS JAPONNEN Gemeente Schiedam (belast met werk in de hallen), Marktbericht Een cycle-cross in moeilijk Schiedam Hoofdagentschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 68091 Klachten bezorging: Telefoon 11.70.41 V&navond om kwart over S zal in de Coca Colahal aan veertig bromfietscur- sisten een diploma worden uitgereikt. Bo vendien zullen voor hen enkele filmpjes worden vertoond cn een sterrit worden georganiseerd. ffie darlt beweren, dat Schiedam niet 1b Sinterklaas gelooft of beter gezegd: niet meedoet aan de festiviteiten rond 5 december, zal deze bewering na dit week- Clnl moeilijk kunnen staande houden. Ve le zalen waren zaterdag (en ook zondag) itl. bezet met feestvierende kinderen, die met volle aandacht de woorden van de oude grijsaard uit Spanje hebben beluis terd en niet minder belangstelling had den voor de pepernoten en suikerbeestjes van de Zwarte Pieten, Bovendien had de rijtoer door de stad eerst met twee rijtuigen en muziek voorop, later met do auto zeer veel belangstelling en heeft goede Sint vriendelijke knikjes moeten géven. Op de Mor. Xolenslnan bezocht de Goedheiligraan weer een ziek kind, vier hoog wonend ïn een der torenflats. De zoal van „Irene" was tot de laatste plaats bezet met kinderen en personeels leden van „Veveo" aan de Willemskade. Set variété- en theaterburcau J, Bents ïoigde voor de pauze voor een leuk pro gramma, m.m.v. Marie en Jan Buisman, de Albano's en anderen, waarna het Pop pentheater het tweed© ileel van de mid dag vulde. Tijdens de pauze werden alle kinderen verrast met een flesje limona de of chocolademelk, terwijl tegen het eia- 7 t OG NOOIT, zolang hij bestaat, heeft v.m. Kethel dc eer gehad zolk een officieel bezoek te ontvangen als dat "f van de goedheilig-man zaterdagmiddag j.i. Gezeten In een daarvoor beschik- f baar gesteld rijtuig, gevolgd door een rijtuig niet zwarte Pleten, reed hij langzaam het oude dorp door, vrlende- f lijk groetend, terwijl zijn knecht rjf- Jcelijk strooide. Indruk maakte deze stoet zeer zeker, vooral by de jeugd, want uit de twistgesprekkeu, die men te horen kreeg, bleek, dat er «lei aan - getwijfeld werd: dit moest toch wel de echte Sint zijn, die zwarte Pieten kon je niet eens verstaan. Indruk maakte j het op de Sint, toen htj op de grens der gemeente het keurig geüniformeerde muziekkorps St. Radboud aantrof, dat tem door het dorp begeleidde met vro- ljjke muziek. Als altyd was dit korps bereid aan dit bezoek de nodige luister 7 'i hij te zetten en de Sint op waardige wijze te ontvangen. Evenals 1» Schie- dam lieefi hij ook hier zich het lot 'j aangetrokken van een ziek kind: Nel- leke van Gils, die 13 jaar oud is cn van haar geboorte af nog nooit zonder hulp buiten Is geweest. De Sint ver- 'f raste haar met versnapering cn be- f zorgde haar zodoende een heel bijzon- dere en prettige dag Langs dezelfde weg werd hierna de terugtocht aan- vaard, t, de van de middag Sinterklaas en Zwarte Piet nog lijd vonden om de kinderen met ivn bezoek te vereren. Eerst toen begre pen de kinderen, wat die verschillende grote kisten voor het podium betekenden. Daaruit kwamen nl. vele prachtige ca deautjes voor hen tevoorschijn, die Sinter klaas persoonlijk overhandigde. Ir Chr. Sociale Belangen was zaterdag middag eveneens geen. plaats meer vrij toen dc heer A. L. Verlin.de de Smt-Ni- colaasmiddag voor de kinderen van het personeel van de P.T.T. opende. De goo chelaar „Presto" had hier groot succes er» heeft alle aanwezigen verstomd doen staan bij zijn meesterlijke toeren. Schie dam mag trots zijn op het bezit van deze giote goochelaar! Ook het filmprogramma bood veel ontspanning, waarbij vooral de intocht van Sint Nicolaas interessant was. Na de film arriveerde de Sint in eigen persoon, vergezeld van Pie terkn echt, Ir» Wijkcentrum Nïeuwland vierden za terdagmiddag ruim tweehonderd kinderen van „THOR" hun Sinterklaasfeest, waar hij de heer A. van Sehie als voorzitter een kort openingswoord sprak. Een Rotter damse jeugdtoneelgroep bracht onder re gie van mevrouw W. Ett enkele schetsjes te.n tonele, o.a. „Het feestmaal van Pier- ret"; de aanwezigen hebben in spanning naar Pierrots avonturen gekeken. Ook hier ontbraken Sint Nicolaas en zijn knecht niet en zij overhandigden tijdens hun bezoek aan ieder kind (in de leef tijd van 4 tot 9 jaar) een feestzakje met diverse verrassingen. Het moeilijkst had de oude Spanjaard het in gebouw „Sursum Corda", toen hij zaterdagmiddag op bezoek ging bij Groep 4 van de Burgemeester van Haarengroep der Padvinderij. Hij moest liefst drie trap pen op, alvorens hij op de zolder van dn gebouw kwam, waar deze Groep haai clublokaal heeft. De heer J. M. N. Acriaanse deelde ons mede, dat men bin- afzienbare tijd ergens anders onder dak hoopt te vinden. Dank zij een verlo ting hadden de padvinders een groot fae- chag bijeengehaald om dit feest te kun nen bekostigen. De afdeling „Horde" had 126,78 opgehaald, de „Troep" zorgde voor 222,19, de „Leiding en Stam" voor 135.S3, zodat in totaal 784,80 bijeenge bracht was. Niet mmder dan 180Q specu laaspoppen werden voor dit feest besteld. Tevens heeft op deze feestmiddag de heer J. Janse namens het Stichtingsbestuur een nieuwe groepsviag overhandigd. De heer J. M, N. Aciriaanse heeft deze vlag namens de groep dankbaar aanvaard. „Dans- en feestlustigen van Schiedam: komt allen naar onze groots opgezette St. Nicol aasavond in gebouw Jeugd haven op december", aldus luidde de aankondi- ;:ng die de CJ V-af deling „Ontmoeting" voor jl. zaterdag deed. We zijn een kijk je wezen nemen in gebouw „Jcugdhaven" en inderdaad was het er bijzonder ge zellig en had een groot aantal CJV-leden gehoor gegeven aan deze oproep. Zij za gen evenals wij dat dit gebouw een nieuwe bar heeft ingericht, welke zich nu bevindt in het verlengde van de gang. Pianist Paul de Jong en drummer Wim Sehulze zorgden voor gezellige en pittige dansmuziek en achter de „bar" zorgden enkele CJV-leden, dat. de dorst bijtijds kon worden gelest. Het schemerlicht en het visnet aan de zoldering verhoogden de srecr op deze goed geslaagde Passe-Par- tout-avond. Al droeg dc avond als titel „St. Nicol aasavond", de goedheiligman int Spanje heeft verstek laten gaan, om dat aldus onze zegsman een televisie antenne op het dak het paard heeft doen struikelen en de Sint daardoor niet aanwe zig kon zijn. De afd, Schiedam van de HK Metaal- bewerkersbond „St. Eloy" huldigde zon dagavond in „Arcade" niet minder dan drieëndertig jubilarissen, die 40 en 25 jaar lid zijn van deze standorganisatie. Alvorens hen de gebruikelijke onder scheidingstekens uit te reiken, roemde de hoofdbestuurder, de heer P. vd. Heiden, de verdiensten van deze jubilarissen, die er aan hebben meegewerkt deze organisatie groot en sterk te maken. Hij betrok in 2ijn hulde ook de echtgenoten van deze ge trouwen. Deze mochten later hun eega's het KAB-speldje van verdienste op de borst spelden. Zelf ontvingen de dames een doos chocolade. Na deze massale huldiging was het woord aan Nico Sclioolenberg, die zijn gehoor met zijn befaamde „One-manshow" nog gerui me tijd aangenaam, wist bezig te houden. De „bandopname-middag", die de afde ling Schiedam van de Kon. Ned. Bond „Pro Re ge" zaterdag ïn gebouw „Sursum Corda" hield, is een succes geworden. Fa milie-leden van in Nieuw-Guinea vertoe vende militairen waren ïn zaal 7 aanwe zig, om zich per gesproken woord tot hun zoon, verloofde of broer te richten. De heer J. H. Wcverling (voorzitter) bedien de de bandrecorder en liet degenen, die gesproken hadden, hun eigen woorden eerst beluisteren, alvorens de band ver zonden zou worden naar Nieuw Guinea. De andere bestuursleden J. M. de Vlieger en T. J. Mulder noteerden in een andere zaal enkele gegevens van degenen, die aan de beurt zouden komen. Prettig was dat de meeslen hun woorden reeds op pa pier hadden gezet, waardoor dc tekst vlot kon worden opgenomen. Dat „Pro Rege" oor geen kleintje vervaard is, bleek uit het feit, dat later op de middag een be zoek gebracht werd bij de fam. H. J. v. d. Heuvel aan de Overschieseweg 149, die door ziekte geen kans had gezien om naar „Sursum Corda" te komen. De huis genoten van korporaal M. A. v. d. Heuvel konden deze militair nu in eigen omge ving toespreken. Dit belangloze werk van „Pro Rege" verdient aller waardering. r\E ONLANGS OPGERICHTE vereni- *-'ging „De Sociëteit" heeft haar eerste officiële Uitvoering achter de rug en deze mag zeker wel geslaagd worden genoemd- Vooral de liefhebbers van pittige dans- en rock-en-roll-muziek zijn zaterdagavond m gebouw „Irene" volop aan hun trek geko men. Daarvoor zorgden „The Skyrockets" o.l.v. Electric Johnny, welke band uit de vijf gebroeders Schouten bestaat en een meisje. Dit sextet, gevormd uit Indo- Nederlanders, trad verscheidene malen in het buitenland op, o.a. voor de televisie in Denemarken. Daarnaast waren er „The Rocking Silver Strings" o.l.v. A. v. peur- sen, die ook grote bekendheid genieten. Helaas moest secretaris-penningmeester J. v.d. Berg in zijn openingswoord mede delen dat men alleen toestemming van de politie kon krijgen voor een show-avond en dat er dus niet gedanst mocht worden. Blijkbaar hebben luidruchtige jongelui op vorige dansavonden een zodanig rumoer veroorzaakt, dat voor deze eerste uitvoe ring geen risico werd genomen door de instanties. Zelfs werd voor deze show al leen toestemming gegeven, wanneer de zaal die zaterdag geheel bezet was met vooral jongelui geheel rustig zou blij ven. Anders wordt onherroepelijk de zaal ontruimd," aldus de heer v.d. Berg. die verder een beroep deed op de leden de goodwill van deze nieuwe vereniging geen schade aan te doen door wangedrag. He laas konden wemigen zijn openingswoord aanboren, omdat juist op dat moment het rumoer nog te groot was. Tijdens de uit stekend uitgevoerde muziek viel alles ech ter mee, al kwamen „de beentjes menig maal op de vloer" en staken de jongelui hun waardering voor de muziek niet on der stoelen of banken. De heer v.d. Berg deelde nog mede. dat een fusie is aan gegaan met de Jeugdsociëteit „Kctbel", waarmee rnen op zaterdag 16 december in De Rank" bijeen hoopt te komen voor een dansavond met „The Dutch Rocking Boys". Op 30 december zal eveneens in „Do Rank" een „Oud- en Nieuwbai" wor den gehouden. Verder zal aandacht be steed worden aan ander amusement en kunnen de nu reeds meer dan 120 leden een keus maken voor mstuifavonden, show, toneel, amateurwedstrijden, film, open lucht, ballet, zang, quiz, forum, dans of cabaret. Ten aanzien van de sport over weegt men gelegenheid te geven voor ta feltennis. volleybal, wandelen, zwemmen, tennis, schaken, dammen, puzzeltochten, enz. Ook aan kunst zal aandacht worden besteed, o.a. door excursies en culturele avonden. Het secretariaat is gevestigd In de Van Mammstraat 38. Zaterdagavond hield de hierboven ge noemde Jeugdsociëteit Kethel" een dans avond in „De Rank", waar zij om de veer tien dagen bijeenkomt. Een uitstekend bandje speelde in de gezellig verlichte kleine zaal. Wat het dansen betreft toon de Kethels jeugd, dat men op het platte land niet bij de stad ten achter blijft. De cijfers 50, die op het scoringsbord stonden na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Fnrmanoy, waren slechts een zwakke afspiegeling van het krachts verschil tussen deze twee tegenstanders. Wat speelde dit Helmond een uiterst po ver voetbal. Geen. enkele speler kon zich boven de grauwe middelmaat verheffen, met uitzondering dan van doelman v.d. Heijden, die met spectaculaire acties verse zekere doelpunten heeft weten te voorkomen. Toch kon dc zege van de thuisclub (ondanks die 5—0) maar wei nig bevrediging schenken, daar met wat meer overleg en vooral beter nanvalsspel de dubbele cijfers zeker bereikbaar zou den zyn geweest. Reeds direct na het beginsignaal nam SW de zaken volledig in handen en be gonnen Putters on v. Pelt dc capacitei- MAANDAG 4 OECEMBER- Jlusis Sacrum 3 uur: Alg. Bond van Bejaar- den. Cabaret. DINSDAG S DECEMGER Wijkcentrum 9 uur: Thor bcckekle ut er school. St. Nic.'Uasfcest. Mus)» sacrum to.30 uur: Comemusschool B: Film. BIOSCOPEN-, Mcaopole, 2 uur: Richard Leeuwenhart: 7 uur en uur: Messallna. passage, 2 en 8.15 uur; De zwarte tiran, The Singer not the Song- MEDISCHE DIENST. Apotheken: Gouka Co., Groenclaan 127. MUSEA Sted. Musetun: Open van 105 uur; zo. van 12 uur; ook. des zaterdags tot 14 januari '62 /n Seconde ts veel te lang". Tot en met 10 december 61 schilderijen van Gerard Ves- dijk en werk van de kinderen uit de Kunstklas. Dc eega van een jubilerend lid vao St. Eloy speldt vol concentratie haar man het erespeïdje op. Ook op de tweede dag heeft de gecombi neerde Fostduiv en tentoonstelling ia ric Korenbeurs bij liefhebbers van binnen en buiten de stad in de belangstelling gestaan. Dit succes werd bereikt door het samen gaan van de twee grootste plaatselijke verenigingen en is hoopgevend voor de toe komst; de commissie van organisatie onder voorzitterschap van de heer <T. J- Mieloo heeft zich nl. tot taak gesteld, moer een heid te bewerkstelligen onder de duiven- liefhebbers. Slechts dan kan er iets gedaan worden voor de gedupeerden, die wegens verhuizing (vaak gedwongen) hun duiven moeten opruimen, omdat zij in de nieuwe woningen geen postduiven mogen houden. De beer Van MÈerloo wekte dan ook zaterdagavond de leden van beide vereni gingen op om medewerking te verlenen om tot deze zo gewenste eenheid te komen. Hierna ging hij over tot de verkoop van bonnen, waarop eieren en 3on«e duiven, geschonken, door Rotterdamse kampioenen, verkrijgbaar zijn. De tentoongestelde duiven worden gedu rende twee dagen gratis gevoederd door „Het Dierenhuis" an de heet J. Doejaeren. De eerste drie prijswinnaars van diverse klassen waren: Onbevlogen oude doffers: 1. H. v. d. Kant—Breur; 2. A. Pronk. 3. W. Verharen Co. Dito duiven: 1. J. Doe jaar en; 2. F. Kop penhagen; 3. I. v. d. Tuyn. Bevlogen doffers (oud) 189 km.: 1. M. de Ruiter; 2. A. Pronk; 3. A. PrOnk. Dito duiven: 1. H. v. d. Kant—Breur; Z. J. v. Harmeien; 3. Joh. "Westernolt. Bevlogen doffere (oud) 200-400 km.: 1. H. d. Kant—Breur; 2. J. A. v. Bodegom; D. C. Bakker. Dito duiven: 1. A. pronk; 2. A. A. Vis; 3. M. dc Ruiter. Bevlogen doffers (oud) 400-600 km.: 1. L. Verheugen; 2. A. Pronk; 3. C. Middendorp. Dito duiven: 1. J. A. v. Bodegom; 2. A. Pronk; 3. M. J. Kauwenbergh. Bevlogen doffers (oud) 600-1000 km.: 1. G» Barzilay; 2. H. v. d. Kant—Breur; 3. H, Hagen, T, Dito duiven; 1. en 2. H. v, d. Kan. Breur; 3. D. Ran. Bevlogen jonge doffers t/m 100 km.: 1. H Hagen; 2. K.. Muilwijk; 3. \V. v. Bueren. •Dito duiven: 1- H. Hagen; 2. G. Barzilay; 3 A. Karreman. Bevlogen jonge doffers 100 t'm 200 km.: 1. j. verhaal; 2. D. Verkaaib; 3. W. v. d. Kant—Sparla, Dito duiven: 3. A. Pronk; 2. H. v. d. Kant —Breur; 3. P. Haak. Bevlogen jonge doffers 200 km. en hoger. 1. H. v. d. Kamt—Breur; 2. P. Vertinde; 3. D. Luyten en Co. Dito duiven: 1. M. J. Kouwenbergh; 2. en 3. H. v. d- Kant-Breur. Late jonge doffere: 1. J. Schrumpf; H, Hagen; 3. H. Vermeer. Dito duiven: 1. F. Haak; Z, B. Hagen; 3. C. Middendorp. OFFICIËLE BEKENDMAKING UITBREIDINGSPLAN IN ONPBïtDELEN NIËUWLANI) 11961) Het hooïci van het Gemeentebestuur va Schiedam maakt ter voldoening aan het be paalde m artikel 37 der Woningwet bekend, dat ingevolge bovengenoemd wetsartikel he den voor de tijd van veertien dagen ter ge meentesecretarie (Afd. Algemene Zaken Stadhuis) voor een ieder ter inzage zijn neoer- gelegd: a, het door de Gemeenteraad op 28 november 1981 vastgestelde uitbreidingsplan lti onder delen Nlcuwland (1961): b. cle door de Gemeenteraad op 28 november 1961 vastgestelde Verordening, houdende be- boutvinesvoorsehnlten, behorende bij het uit breidingsplan in onderdelen Nïeuwland (1961). Schiedam, 4 december 1361 liet Hoofd van het Gemeentebestuur. \oornoemd, J. W. PEEK. In één der flatgebouwen in de Mgr. Nolenslaan sprong in de nacht van vrijdag op zaterdag een hoofdhuis van de water leiding. De kelders dreigden onder te lo pen en de politie trommelde alle bewoners nit bed om eventuele kostbaarheden in veiligheid te brengen. Er was een druk ge sjouw met koffers, scooters, motoren en kinderwagens. ten van doelman v. d. Heijden af te tasten. Die bleken volop aanwezig, wat voor Hel mond bijzonder gelukkig was daar in de defensie voortdurend ontstellend grote gaten vielen door het ontbreken van ook maar enig systeem of spelinzicht. Juist een kolfje naar de hand van Putters, die na een doorbraak van Herwich in zo'n meters diep gat dook en van dichtbij de bal tussen dc benen van v.d. Heijden door In het doel kon plaatsen. Vrijwel in de zelfde minuut kwam Helmond tot het eni- wapenfeit toen Houben de bal voor hd doel plaatste, doch linksbuiten Verryt ge heel alleen voor de doelmond grandioos, naast knalde. SW begreep dat een zo'n, kleine voorsprong tegen deze toch wel ont stellend zwakke tegenstander feitelijk een aanfluiting was en drukte geheel Helmond eigen helft terug. Van Pelt knalde bij een vrüe schop rakelings over, Hek man zag zijn schot onder de lat op fraaie wjjze door v. d. Heyden gestopt, kortom op alle mogelijke en onmogelijke manieren bleef de bal uit het Helmond-doel. Totdat in de laatst© minuut voor de rust Van Pelt op links txvee drie tegen standers zijn hielen liet zien en met een keihard schot v.d. Heijden volkomen Het capituleren. Bijzonder veel pech hadden de gasten dat in de laatste seconden rechtsbuiten Houben geblesseerd raakt?, zodat na de hervatting met tien man moest worden aangetreden. Nadat een fa len van de Sehledamse defensie ongestraft was gebleven, kwam SVV goedkoop aan het derde doelpunt toen rechtsachter Lambooy by een voorzet van Kaak finaal over de bal heen trapte, zodat Herwich op eenvoudige wijze kon scoren. Ook de vier de treffer was een cadeautje van de blijk baar in St. Nicola as-stemming verkeren de Helmond-defensie, want bij een voor zet van Slavenburg wist op zijn beurt linksachter v. Zutphën geen raad met de bal, waarvan de toegelopen Kaak dank baar profiteerde(4—0). Het was geen won der dat velen van de 3.500 toeschouwers reeds ver voor het eindsignaal de war me kachel gingen opzoeken, want van enige werkelijke krachtmeting was geen sprake meer. Geheel SVV stond voor het doel van Helmond, en doelman Tap kon, al snippe rende, toezien hoe de Schiedamse voor hoede onmachtig was de wanhopig ver dedigende docit uiterst zwakke tegenstan der werkelijk volkomen te laten capitule ren. Alleen v. Pelt trof nog eenmaal de roos (5—0) en daarna, bij een vrije schop het hoofd van Kusters, die languit de gras sprieten in moest om met behulp van de natte spons dit inslaande geweld te kun nen verwerken. SPORTENQUETE OP PROT CHR. SCHOLEN De enquête, die de Christelijke Sport federatie momenteel onder de leerlingen van de hoogste klassen van de prot, chnst, middelbare scholen houdt, en die handelt o\?er het al of niet in verenigingsverband deelnemen aan diverse sporten, is gunstig ontvangen. Dank zij het feit, dat de hoof den der scholen aan deze enquête mede werking verlenen, kon het voorlopige be stuur reeds meer dan 1DÖ0 ingevulde for mulieren in ontvangst nemen, welk resul taat bijzonder verheugend is. Een speci ale commissie zal binnenkort de formulie ren uitwerken en daarna rapport uit brengen, waarna verdere stappen zullen worden ondernomen. Eerst hoopt het voor lopige bestuur op 19 december a.s. in ge bouw „Jeugdhaven" met de leden van de aangesloten verenigingen te vergaderen, op welke vergadering men tevens een of ficieel bestuur hoopt le kiezen. Momenteel vormen de lieren H. Roozenbeek, F. E. Koelman en A. Winter nog een voorlopig bestuur. Een aanrijding op de BK-Iaan tussen twee auto's, omstreeks ha if zeven, werd veroorzaakt door de 83-jarïge voetgan ger P. B,. die onvoorzichtig overstak. De heer P. J. v.d. W. bestuurder van een personenauto, moest plotseling remmen, waardoor de hem achterop komende auto, bestuurd door J. G. P. C., hom aanreed. De 5R-jarige heer C. H. S. woonachtig 'n de Bolstraat werd omstreeks half twee bij een zelfbcdieningszaak in de Oranje- slraat plotseling onwel. Op weg naar het Gem. Ziekenhuis is hij door een tot nu toe nog onbekende oorzaak overleden. Een kleine diefstal m een kleedhok je van het Sportfondsenbad leverde voor de dader slechts 3.50 op. De 36-jarige heer J. E. mistte dit bedrag nl. toen hij in zijn hokje terugkeerde. Vrijdagavond omstreeks kwart over 8 hoorde een 63-jarige heer gerucht in zijn woning aan de Stadhouderslaan. Toen hij ging kijken, zag hij een schim. Do in breker zag hem ook en gaf de oude heer een stomp, zodat deze op de grond viel. De inbreker koos hierna het hazenpad via het raam, dat hij op de heenweg had vernield. (ook met jasje) in zijde fan- tusic, jacquard c.a. Heerlijke zachte Wevcnit japonnen. Ook in grote maten. Wie Bij het Openbaar Slachthuis is plaats voor een aan tc stellen zo mogelijk in vaste dienst op een proefjaar. Salaris naar leeftijd en bekwaamheid. Bovendien huur- compensatic. ad ƒ4.— per v,eck, prestatiebeloning en 4f„ vakantietoeslag per jaar. Solicit at ies to richten tot de directeur van het Openbaar Slachthuis, Slachthuislaan 24. te wiens kantore ook in- kunnen worden ingewonnen, vóór 10 dec. 1961. DE KLEINTJES steeds eert is HET SUCCES altijd weerd Heden morgen werd aan het Afslaglokaal betaald voor: steurharing Kanaal 38—/ 44; steurharmg Kanaal ijle 28f 32; per kantje. Agenda's voor gpedl doel. Namens het bestuur van de tbc-vereniging „Draagt El kanders Lasten" delen wü mede, dat de zakagenda's van deze liefdadige vereniging voor 1962 voor de leden nog verkrijgbaar zijn. Het secretariaat luidt: I. J. Hagestein, Dr. Boslaan 37. Op dit adres zijn nog agenda's te koop. Hermes-DVS heeft niet veel in dc melk te brokkelen getad tegen NOAD. De Schie dammers misten dc kracht om het «ver- wicht, dat er soms op het middenveld was, iu klinkende punten om te zetten, want de voorhoede was bijzonder zwakjes. Alleen Kuypers was gevaarlijk, maar hy verloor zich in individuele acties. Dat was trou wens wel het zwakke punt: de ploeg miste tempo ora goed als. team functionncrend te kunnen optreden. Dat was bij NOAD wel hel geval. De Tilbnrgse ploeg trachtte de modegril 4-2-4 uit te voeren. Heel geslaagd was dat niet, maar het verhinderde toch Op een nog gedeeltelijk braak liggend ter. rem m de 's-Gr a ventend se polder hield zon dag de rennersclub „Schiedam" een cycle- cross, waaraan ook renners uit omliggende plaatsen deelnamen. Het parcours was wegens de hevige re genval van de laatste dagen bijzonder zwaar en eiste van de deelnemers de grootste krachtsinspanning. Hcc! wat renners kwa men ten val, zonder echter letsel te beko men. In de A-klasse werd J. van Geest (RC Schiedam) over acht ronden onbe dreigd winnaar in 37 minuten; 2. Heinig en 3, Sap; beiden van de Pedaal ridders, Vlaar- dmgen. B-klasse: 6 ronden in 26 minuten: L v. d. Horst (Gouda); 2. Middelkoop {Ped. Rid ders); 3. J. Kambee! (RC S'dara); 4. v. Klaveren (Ded. Ridders); 5. v. d. Meer (Apoilo); 6. Siracki; 7. v. Dorp, beiden van de Ped. Ridders. A-junioren: 4 ronden In 21 minuten: 1. W. Dolm3n; 2. Pijnenburg; 3, Bos; 4. Braven- boer, allen van Apollo; 5. Keizer (Ped. Rid ders). B-junloren: 1 ronde in 7 minuten: Smits; 2. v. Maanen; 3. Bnnker, alle drie van de Ped. Ridders. Op zondag 17 december wordt de tweede rit van deze cross verreden. wel, dat de zwakke Schiedamse aanyals- llnlc niet door dc versterkte Tllburgse defensie heen kon komen. En NOAD be schikte over een man. die op de juiste mo menten opduikt en goals maakt, dc jonge Netten. Hij maakte twee doelpunten. Zó'n man werd b(| Hermes-DVS duidelijk ge mist. De eindstand was 2—9. Hermes-DVS kreeg zeker m het be gin ook wel redelijke kansen, maar dc richting van schoten (De Boer en De Leemv) en kopballen (Kuypers) was niet correct. Dat was bij Netten in de dertigste minuut we! het geval. Een vrije trap door Zieltjens genomen, werd wel uit het doel gebied gewerkt, maar voor zeer tijdelijk, want via De Chêne belandde de bal bij Nelten, die tussen de benen van 2ijn tegen standers door de bal tegen het oei joeg, 1—0. NOAD bleef gevaarlijker, zodat Van Diest 7JJQ talenten aan de amper 3000 toe schouwers kon tonen. Hij deed dat be kwaam. Hermes-DVS had pech. dat stop per Rijke enkele minuten voor de rust bij een duel geblesseerd raakte. Gelukkig was het met ernstig, want in de tweede helft was hy weer present. Hij was overigens bepaald niet gelukkig, want toen hij even aarzelde met weg werken maakte Netten zich meester van de bal en weer was het raak, (20). NOAD bleef gevaarlijker, maar tot doelpunten kwamen de Tilburgers toch met meer. Ook Hermes kon geen vaart krijgen in de vuur linie. Hallspeler Eykenbroek trok naar voren en De Boer nam zijn plaats in, maar het zette geen zoden aan de Schiedamse dijk. De wedstrijd werd saai en werd ten slotte ook met 2—0 afgesloten. De zege van NOAD was zeker verdiend. Het speelde steeds net wat sneller dan de gasten. "Winnende loten KDO, Bij de trekking voor de jubileumloterij van de Accordeon vereniging „Kunst door Oefening" zijn de hoofdprijzen gevallen op de volgende num mers: Keukenmtzet no. 259; Draagbare ra dio no. 4613; Elektr. Koffiemolen no. 234. Dc prijzen zijn af te halen bij mevrouw G. Lamens, Rotterdamscdsjk 229 D.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1961 | | pagina 1