ROTTEBDAMSCH MOm Rijnderhoff dwong beide favorieten op de knieën Vijf ENCK-j ubilarissen vereerd met koninklijke onderscheiding Diamanten Sursum Corda ontvangt 2.ÖÖ0-gift van Anjerfonds Vlaardingse turnsters en turners hadden succes in Rotterdam Burgemeester verrichtte ceremonie Burgerlijke Stand Maar moet toch in jubileumjaar geldlening sluiten Zelfwerkzaamheid Eeuwenoude dansen in Stadsgehoorzaal Uit het politierapport ÖVD-klaverj as toernooi UITGAVE VAN 14.000 Wethouder opende De Klimop Bredius maakte zich met twee nederlagen kansloos Van Duikeren de sterkste In laatste 4 minuten stelde ROVS de zege veilig Verkeerde opdracht Wilton Fijenoord heeft genoten Kiezersregister Grote HVÖ-zege nette representatieve vertegenwoordiger Hoofdagentschap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 - Tel. 3229 Na 17,30 tot 19.30 uur: Tel. 395» Redactier Tel, 5453 Met minder dan 3 jubilarissen met 40 dienstjaren bij de ENCK hebben door burgemeester mr. J. Hcusdens een ko ninklijke onderscheiding op de borst ge- speld gekregen: Willem de Kiïyter, Jacob Mostert en Johannes Groeneveid liet ko ninklijk zilver, Leendert Tors en Jacobus van den Brink het koninklijk brons. Het was de eerste maal, zo onderstreepte bur gemeester Heiisdens, dat ik deze hande ling bij de ENCK verricht. Dat ik dit bij lijf jubilarissen met 40 dienstjaren tege lijk mag doen, bewijst dal de verhouding werkgever-werknemer bij de ENCK uit stekend is. Na een terugblik op hun leven té hebben geworpen, wees bij op het voor hen voldoening gevende feit, dat zij in <ie afgelopen 40 jaar hun steentje hebben mogen bijdragen in de ontwikkeling on expansie van een bijzonder dynamisch be drijf, dat niet alleen de plaatselijke, maar ook do landelijke welvaart verhoogt. SAMENWERKING NODIG ENCK-directeur ir. W, A. den Bakkot* toonde zich er mee ingenomen, dat ric burgemeester de ENCK als een dynamisch bedrijf had gekwalificeerd. Daar heb ik juist altijd naar gestreefd. Een bedrijf moet dynamisch en creatief zijn, waar voor zowel de directie als liet personeel zich moet inzetten. Wc zijn er echter nog lang niet. We staan pas aan het begin. We hebben nu vele moeilijkheden over wonnen, we hebben ons een positie ver overd, maar wc staan nu voor de niet geringe laak ons te handhaven in een zich snel ontwikkelende economische gemeen schap, waarbij het zaak zal zijn samen werking na te streven. Hij wees daarbij op de EEG, die de mogelijkheden tot sa menwerking schept. Aan de overhand!-; ging van de jubileum-gratificatie liet ir. Den Bakker een persoonlijk woord tot ieder van de jubilarissen vooraf gaan De heer H. Struis voerde het woord namens de ondernemingsraad en de heer P. van BerkeJ was de woordvoerder van het Sociaal Fonds, terwijl de heer J. Mosiert do spreekbuis was van de col lega's. Deze verklaarde, dat de ENCK een dour en door gezond bedrijf is, waar de werknemers oen goede boterham verdie nen. Met de ENCK-Luchtverontreiniging loopt het wel los, want de vijf jubilarissen met tezamen 200 dienstjaren bij (le ENCK zijn allen nog kerngezond. Geborent André. z. v. H. A. Mellegers en E. Erkelens, Chopinslraat 37a; Saskia, d. v. S. C. Bronwasser en E. W. Harms, Floreslaan 224; Annet, d. v. G. Hofman en A. M. Bouwman, Liesveld 68; Catharl- ra( a. v. C. de Bruin on C. Broek, v. Beet- hovensinget 93b; Jaqueline, d. v. B. van Harmeien en J. du Mortier, van Aerssen- straat 22a; Aririana Dingena, d. v. A. van Rooit en A. de Wilt, Landstraat 41; Ke- né Willem, z. v. W. Jansen en J. L. van Oosterhout, Krugerstraat 27; William Da- Vjq, z. v. M. H. Esche en K. J. M- Ruij- sendaal, Horiensïastr. 23; Robert Thcu- nis, z. v. T. de Jong cn C. Al. Glaser, Maassluis; Nic. Beetsstr. 2c; Jaqueline, d. v. H. G. van Hoogdalem cn T. Noordsij, Westhavenkade 106; Willem Pinter, z- v- H. van der Hoff cn W. N. Quak, Maas sluis; Vondellaan 8c; Johannes, z. v. C. Markus en J, A. de Geus Een drachtstraat 68; Lex Paul, z. v. P. J. de Ruiter en J. C. van Houten, Lore ntzst raat 3 4; Irene Mario Johanna, d. v. M. Mosselman en C van Berkel, Stationsstr. 64. Geboren: Frank Alexander, v. A, P. Borsje en E. J. Zeilstra, Liesveld 32; Eli sabeth Josephina Maria, tl. v. H. J. Al. de Vette en M. A. Vleij, van Wescmbe- kestraat 15. Gehuwd: Johannes Cornells Huibers, oud 28 jr en Cornelia Groeneveid, oud 20 jr. Overleden: Martha Johanna Roeffel, oud 69 jr. echtg. v. K. Grootenboer, VI. Spoors in gel 117; Cornells Schoenmakers oud 61 jr, echtg. v. J. Hordijk van de Spie- gelslr. 61 a. Overleden: Johannes Prinsen oud 53 jr. echtg, v. C. J. de Ligt, Parallelweg 68. De vijf jubilarissen. Van t-w.r. Jacob v. cf. Brink, Lcavdert PnrsWillem de Ruyter, Johannes Groeneveid en Jacob Mcstert DE JUBILARISSEN Willem de Ruyter (56), wonende Mark graaflaan. 99, trad 9 januari 1822 bij de ENCK in dienst. Vele jaren heeft hij ge werkt als op zakker van kunstmest ui de expeditieloodsen. Van 1016—1954 is hij als portier werkzaam geweest. Sedert 1954 is hij voorman in de fosforzuurfabriek. Hij is voorzitter van het Sociaal Ponds van de ENCK sedert 1 januari 1957. Voorts is hij sedert 3947 penningmeester van Oranjevereniging Jacob van Dijkstraat cn verder is hij van 1950—1960 juniorenleider van de voetbalclub Fortuna geweest 0 Jacob Mostert, die gisteren 61 is gewor den, Huijgensstraat 10 woont cn sedert 7 januari 1922 bij de ENCK werkzaam is, is vele jaren belast geweest met het op zakken en verladen van kunstmest in de expeditïeloodsen. Tn 1946 werd hij aange steld als voorman in de expeditie-loodsen terwijl hij sedert 1937 belangrijke controle werkzaamheden verricht op de voorraden kunstmeststoffen en emballage. Hij sedert 1957 voorzitter van de groep werk* nemcrsleden in de ondernemingsraad; in welke functie hij rechtstreeks contact heeft rnet de directie over de problemen, die zich bij de werkzaamheden in de di verse afdelingen voordoen. Voorts is de heer Mostert sedert 1956 bestuurslid van de afdeling Vlaardingen van de Algemene Bedrijfsgroepencentrale en sedert 1954 bestuurslid van de vakgroep zware Che mische industrie. Johannes Groeneveid (62), Merellaan 59, is van 3 januari 1922 tot 1946 werk zaam geweest in. de expeditieloodsen als verlader van kunstmest; van 19461957 als voorman en sedert 1957 is hij belast met werkzaamheden in het magazijn. Leendert Pors (61), Prins Hendrikstraat 63, is van zijn aanstelling op 13 januari 1922 at werkzaam geweest als ruwe fos faatrijder en silowerker en sedert 1946 is hij werkzaam als aftapper van geproöu- ecerdè kunstmest uit trechters in aanhang wagens. ft Jacob van den Brink (64), Stationsstr. 34, sedert 6 januari 3922 bij de ENCK dienst eu xele jaren ailowerker, was van 19161956 werkzaam als hulp van de kol derbaas cn is titans behulpzaam bij de controle van binnengekomen materia len. Omdat zij allen 40 jaar lang hun werk met veel ambitie, ijver en betrouw baarheid hebben verricr.t, werden zij voor een koninklijke onderscheiding voor gedragen'. Bij de uitreiking hiervan waren zij in gezelschap van hun familieleden. VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: 1NSULINDESINGEL 33 TELEFOON 6637 MAASSLUIS TEL. 3521 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 17 ÏAWARI 1962" Dinsdagavond was de Stadsgehoorzaal omgetoverd in een exotisch danstheater. De Ceylonese groep, die een toemee van een week door Nederland maakt, v/as in. Vlaardingen. De uitnodiging daartoe was uitgegaan van de Commissie Jeugdvoor stellingen. Als voorzitter van deze commis sie opende wethouder H. K. van Minnen deze buitengewone avond. De groep uit Ceylon heeft dansen ge bracht die wellicht niet door het jonge pu bliek zijn begrepen, maar die toch hebben geboeid. Eeuwenoude dansen waren het; sommige vbh deze rituele en volksdansen gaan terug tot ruim 3000 voor Christus. Aan het eind van de avond mocht de gehele groep een staande ovalie in ont vangst nemen. Wethouder H. K. van Minnen bood de danseressen bloemen aan en bedankte met een paar goed gekozen woorden voor de prachtige avond die deze groep in Vlaar dingen had geboden. Op het kruispunt van Riebeeckstraat- Cronjësfraat verleende de bestuurder van een R.E.T.-bus voorrang aan een van rechts komende vrachtauto. De 49-jarige A.G. uit Vlaardingen passeerde de bus echter met zijn bromfiets en botste daar na tegen de vrachtauto op. H!.j liep een slagaderlijke bloeding aan het linkerdij been op, waarvoor hem door mevr. J. A. Booy uit Vlaardingen eerste hulp werd verleend- Door de politie werd hij onver wijld voor verdere behandeling naar het Algemeen Ziekenhuis vervoerd. De Kon. Marechaussee heeft de Duitse zeeman E.B. aangehouden en overgegeven aan de gemeentepolitie te Vlaardingen. Aan B. was de toegang tot Nederland ge weigerd. Hij zal over de Duitse grens worden geleid. De tweede concoursavond van de twee de ronde van. het OVD-klaverjastoemooi had het volgende resultaat: Gem.werken 13.845 (geplaatst in de finale;) Excelsior 12.033, Jaaps Vrienden 10.967, Van Dooren 9.409. Koppel prezen: De Hoedt-Smit 4979, Marei—Wlldeboer 4539, J. Koppenaal—P. Koppen aal 4327, M. Vogler—Den Breems 4294. Verenigingen, die nog wensen deel te nemen, kunnen zich opgeven aan het adres: Excelsior, Oosthavenkade 10, tele foon 3477. OUDENBOSCH 16 jan. Opgeschoonde spruiten 16—23; witlof 67—88; afwijkend 63—69; knolselderij 10—22; witte kool 5—11; rodekool 16—191 afwijkend 7—U; prei 26—59; afwijkend 13— 28; uien 23—24; savoyekool 6"> afwijkend 12; breekpeen 4—17; winterpeen 21; witte bo nen 82; boerenkool 16—22; sjalotten 37—40; kroten 23; andijvie 93; spruiten AAI 109— 115, AAII 92—95, AI 191—107, All 90—93, AIII 70—75, BI 80—84, Bil 49—51, CII 32-33, A afwijkend 38. ST. ANNALAND 16 jan. Uien 40-70 30,20—30,50; bonken 29.49—29,56; drielingen 31.991 picklers 38,30; alles per 100 kg. Totale aanvoer 66 ton. KAASMARKT WOERDEN 17 Januari Aangevoerd 6 partijen. Brijzen 2.05—2.15, per kg. Handel kalm. Het jaar 1962 is hef. jaar van het diamanten jubileum van de Christ. Har- in onievercniglng Sursum Corda, Een kern gezonde zestigjarige, die tot een van do troetelkindjes van ons gemeentebe stuur zou moeten behoren, gelet op haar grote zelfwerkzaamheid: een eigenschap. tUe ons stadsbestuur op zo'n grote prijs en zelfs als voorwaarde voor z^n hulp stelt. Deze 60-jarige vraagt echter geen bijzondere holp van de gemeente. Zjj heeft die reeds gekregen van het Anjer fonds in Zuid-Holland. Dat heeft Sursum Corda een gift van /2.000 toegezegd voor Itct Instrumentenfonds van de jubileren de vereniging. Op voorwaarde, dat Sur sum plannen tot uniformering en instrumenten-aanschaffing volledig reali- VOORGESCHIEDENIS Het Anjerfonds gaat niet over één nacht ijs bij het verstrekken van zijn giften. Aan deze gift van 2.000 gaat een voorgeschie denis vooraf, die de zelfwerkzaamheid van Sursum breeduit in het licht stelt. Reeds in 1955 heeft Sursum om hulp bÜ het Anjerfonds aangeklopt. In 1948 had Sursum zich instrumenten tot een waarde van 10.000 moeien aanschaffen. In 1955 drukte nog een schuld van enkele duizen den guldens op de vereniging. Het Anjer fonds liet weten geen termen voor huln aanwezig te achten, maar dat in de toe komst hulp niet uitgesloten zou zijn, mits Sursum Corda grote zelfwerkzaamheid zou betrachten. Dat bleek bij Sursum niet tot dovemansoren gesproken te zijn. Let maar op: een uit Sursumleden gevormd ensemble speelde tientallen malen o; feestavonden enz. en stortte het verdien-, de geld in de kas; onder leden en vrien den werd met een oud papieractie begon nen, die tot nu toe succesvol verloopt; onder leden met hun huisgenoten ging een verjaardagsbusje circuleren; sinds janu ari i960 stort ieder lid een vast bedrag per weck bü de penningmeester voor zijn eigen uniform; In de loop van 1961 namen dames van de leden het initiatief tot de aanschaffing van metalen lessenaars waardoor thans in vrijwel alle Sursum- gezinnen het bekende gele jubileumbusje staat. De uit 1936 stammende uniformen zijn totaal versleten. Nieuwe moesten worden besteld, omdat de oude een al le valse noot bü de viering van een diamanter jubileum zouden vormen. Deze komen in maart van de fabriek en kosten Sursum 9.000. Een bedrag, dat Sursum wil be talen, zonder by de burgerij aan te klop pen. Bovendien staat Sursum voor een uitgave van ƒ5.000 bij de vernieuwing van het slagwerk en enkele instrumenten. Een totale uitgave derhalve van 14.009, waar- het Anjerfonds met zijn gift van ƒ2.000 voor een zevende deel tegemoet komt. Voor een Harmonie vereniging als Sur sum, zonder een bedrijf achter zich, is een sluitende begroting wel een uiterst moei- Itjke opgave. Daarvoor zou een contri butiebedrag van j 2,50» per week zijn ver eist. De contributie is echter aangepast aan dc gemiddelde draagkracht der leden, wat betekent, dat de kosten, verbonden aar. zaalhuur, het bezit van een dirigent erz., de contributie-opbrengst verre over treffen. Hoewel de instrumenten van een harmonie-orkest veel duurder zyn dan die var drumbands, pijp er korps en, accor deonorkest enz., ontvangt het niet meer gemeente-subsidie dan deze orkes ten. Enkele voorbeelden van instrumen ten die Sursum moet vernieuwen: een stel pauken 1.000; een grote trom 400. l kaiserbas 1.609, een hobo l.QOC. Sursum kan er in zijn jubileumjaar met aan ontkomen opnieuw een lening site ten, omdat dit jaar het bedrag, dat rr.et alle te maken uitgaven gemoeid zal gaan, nog niet byeen gespaard zal zijn. M' HET AFGELOPEN JAAR Sursum Corda, dat 46 blazers telt, trad hei afgelopen jaar ruim 20 maal op. Dit erse marsen en openluchtconcerten werden gehouden, alsmede een kerstcon cert zowel in Vlaardingen als in Schie dam gegeven. Driemaal werd medewer king aan interkerkelijke diensten ver leend en werd ook weer een bezoek ge bracht aan kinderziekenhuizen in Bus- sum en Arnhem. Het hoogtepunt voor Sursum is in 1961 ongetwijfeld geweest het succes in het grote jubileumconcours van de diamanten Bond v. Chr. muziekvereni gingen in Nederland, gehouden 23 juni in de Rotterdamse Riviêrahal. Sursum ver overde in de hoogste van de 7 afdelingen 298 punten, tcrwül het vereiste puntental van 288 door geen der overige deelne mers in deze superieure afdeling werd be haald. Daarmee veroverde Sursum zich ewi landelijke reputatie met zijn eminen te leider Beerd Boerman, solo-hoboïst bü de Kon, Militaire Kapel. Al Wethouder H. K. van Minnen heeft maandagavond de openbare kleuterschool Do Klimop officieel geopend. Daarmee is het scholencomplex in Westwij ka eerste buurt Wetering, voltooid. De totstandko ming van deze laatste school van het We tering-scholencomplex is niet over rozen gegaan. Reeds in 1956 werd het besluit genomen tot de bouw van een 4-klésrige openbare kleuterschool ln deze buurt. Maar de plannen kwamen niet verder dan een schetsplan. Het beperkte bouwvolume stond een 4-felassigc kleuterschool niet toe cn er moest een nieuw plan voor eén 3- klassige school worden gemaakt. Maar toen ook hiervoor de rijksg'.-edkeuring maar op zich liet wachten, werd besloten tot de bouw van een 3-klasstgo school, waarvan de bouwsom onder de 100.000 lag. omdat in dit geval de rijksgoedkeu- ring niet was vereist De kleuters werden zolang ondergebracht in de houten op- va ngschool aan de Buys Ballotlaan. De wethouders schetste het enorme verschil tussen de 19e eeuw en nu Sn de bedragen, aan hel onderwijs besteed. Hij wenste de dames H. Boonstra en A. van der Werf veel succes toe in de nieuwe school en ces op hun verantwoordelijke taak als leidsters van kleuters. Aan een voorspel ling over de stichting van kleuterscholen in de overige buurten van de Westwzjk durfde de wethouder zich niet 'e wagen- Hij was daar niet optimistiscn over ge- sttmd, gelet op het zeer beperkte scholen- br.uwvolume, waardoor ook de douw van de nodige lagere scholen al te zeer ln ver drukking is gekomen. De ontwerper van de school, architect A. D. de Vos, vond Iets 'charmants in het ontwerpen en bouwen van kleuterscholen zitten. Hij maakte bouwer Onderdelindea 'ojti compliment voor de keurige afwerking er. betrok in zijn dank ook de onderaan nemers. Oudercomité-voorzitter, de heer Schipper, vond het voorat belangrijk, dat met de ingebruikneming van deze school, de steeds groeiende wachtlijst een ader lating kon ondergaan. Hij bood namens het comité de school een poppenkast aan. I-Ioofdleidster mej. H. Boonstri bedankte het gemeentebestuur voor deze mooie school, waar zij met haar assistente onge twijfeld met veel plezier zal werken. Zaterdagmiddag en -avond werd er in het gymnastieklokaal aan de Boezemsingel te Rotterdam om de kampioenschappen van de vaardigheidsproeven geturnd. Hier voor waren ook een aantal stadgenoten uit genodigd. Zij hadden namelijk op de in november afgenomen vaardigheidsproeven in hun klasse het hoogste aantal punten behaald van het rayon Vlaardingen. Maas sluis en Hoek van Holland, dus mochten zij zaterdag deelnemen aan de bovengenoem de kampioenschappen, waar de besten van vele rayons elkaar ontmoetten, 's Middags presteerde mejuffrouw I. de Baan van de gymnastiekvereniging Leoni- das-Dovido het om met 56,3 punten als eerste bij de dames-junioren te eindigen. KOSTBARE ROTS-ZEGE OP BONA STARS Het licrcnbaskelbalteam van ROVS heeft een uiterst kostbare z«*ge behaald op Bona Stars on daarmee zijn Ie Klas- seschap praktisch veilig gesteld. Met 39—4L trok de Sbellplocg aan het langste eind. Bij de stand 42—39 voor ROVS en met nog 4 minuten te spelen, leek Bona Stars er toch nog een zege uit le slepen. Maar door een foutieve opdracht van de coach kon ROVS zijn grotere techniek Etbuiten. Bona Stars kon beslist geen mnn-fo-nian of zelfs pressing man-to-man tegen Hans Kaper en zijn teamgenoten spelen, waardoor zij de wedstrijd verspeel den. Want Hans Kaper trok enorme ga ten in de Stars-defensie, waardoor Rinus Gerritsma en Tom Cornelissc en Hans zelf de zego veilig konden stellen met mooie oltreffcrs. SPELVERLOOP Al was ROVS het eerst in de aanval, Hecht schieten was oorzaak, dat niet ROVS naar Bona Stars de Jeiding uit een strafworp en met een vclddoelpunt kon nemen (0—3). Hans scoorde 2—3. Vier strafworpen voor de Stars, waarvan één erd bonut; 2—4. In de 4e minuut 4—4 door Fred Zonneveld en direct daarop 46. Nu was het de beurt aan Hans om vier strahvorpen te mogen nemen. Hij benutte er Uvee van; 66. Nog was de strafworpenkoek niet op. Bona Stars mocht er 2 nemen wegens de derde over treding van Fred Zonneveld. Weer één mis: 67. Tom Cornelisse, Hans Kaper Rinue Gerritsma gingen toen veld- doelpunten scoren, wat oen 13—7 voer-, sprong voor ROVS opleverde* Weer 2 straf-denmoot. worpen voor de Stars, maar beide ge mist. In de 9e minuut 13—9, Rinus 15-9 en Bona Stars 15—11, Toen 15—13, dat beleefde wat te worden. Maar ROVS beet terug 1613 door Martin Boekhout 18—13 door Tom. met antwoord 18—15. De strijd golfde op en neer en beide teams schoten nu om beurten mooi in. Het viel op, dat OVS vaak de bal Het slippen of te nerveus te werk ging, terwijl Bona Stars wel directer speelde, maar slecht schoot. Met één velddoelount en 2 benutte strafworpen. stelde Martin, de ruststand op 28—21. OVS combineerde wel, maar het duur de te lang voor er een schot uit kwam. Bo vendien had Bona Stars verdedigend nog al eens succes met afvangen en kon hier door het eerste doelpunt in de 2e helft; scoren, maar Chris Mout had zijn ant woord gereed: 3023. Toen Bona Stars na goed opbrengen 30—25, Martin 32—35 en vervolgens tweemaal raak voor Bona Stars 3229 in de 5e minuut. Hans brak door en schudde met een schijnbeweging zijn volger van zich af: 34—29, Cor v. d. Schans met een long schot 36—29 en Martin 3929. Chris en Martin maakten een persoonlijke fout, maai Bona Stars miste alle vier stafworpen. Martin schoot in 40—2S. Toen ging Bona Stars er nog even aan trekken en wist tot 42—39 terug te komen met open aanvallen. Het ver loop van de laatste 4 minuten kent u reeds uit de eindstand van 5041, Voor ROVS scoorde Hans 16, Rinus 8, Tom 6, Martin 12, Chris 4 en Cor en Fred beide 2 punten. ROVS benutte 5 van de 12 strafworpen, Bona Stars 3 van de 14. Met deze zege is ROVS met Bona Stars gelijk gekomen en staan belde met 8 punten in de mid- 'De ruim 2 punten voorsprong op de tweede prijswinnares gaf dus wel aan, dat zij op allo onderdelen, te weten: vrije ocfeninj ringen, brug gelijk, brug ongelijk, even- wichtsbalk en paardspringen, de meerdere was, 's Avonds turnde mejuffrouw R. v. Vliet van Leonldas-Dovido zich zeer rustig en beheerst naar de eerste plaats bij de dames le klasse met 55,40 punten. Vooral aan de ringen wist zij alle aanwezigen te boeien met een grandioos uitgevoerde oefening.. Bü de heren waren het de heren Roest van Hollandia cn Klip uit Lekkerkerk, die elkaar fel bestreden voor de eerste plaats le klasse heren. Na vier onderdelen, brug, rek, paardvoltige en lange matspringen stond de heer Klip nog voor, maar door een perfecte paardsprong van Roest en door enige foutjes van de heer Klip in zijn vrije oefening, wist onze stadgenoot zijn kansen te doen keren en werd eerste met 64,15 punten. De Hollandiaan A. Rozendaal bleef net iets onder zijn normale prestaties en ein digde op de tweede plaats ia de 2e klasse heren met 59,12 punten. De heer J. v. d. Hoeve van LVT wist het Vlaardingse succes tot een maximum op te voeren door beslag te leggen op de eerste plaats in de 3e klasse heren met 59.10 pun ten. Ook hier bewijst de hoge score, dat zijn plaats geen toeval is. Opmerkelijker worden deze prestaties nog, als men bedenkt, dat de andere goede plaatsen eveneens de Rotterdamse vereni gingen voorbij gingen. De zogenaamde „buïtenverenigingen" hebben de hegemo nie van de Rotterdamse verenigingen dus goed doorbroken. Het was verklaarbaar, dat de Vlaardm- gers in een overmoedige bui naar huis terugkeerden. De Stadsgehoorzaal was lot in allo hoeken bezet, toen het gezelschap van Berry Kiovifs de Revue-Festival voor de personeelsvereniging Wilton Fijenoord op voerde. In schetsen, tableaus en dans- shows toonden de leden van het gezel schap voortreffelijk op elkaar te zijn inge speeld. De volle zaal heeft van een bij zonder aantrekkelijk en gevarieerd pro gramma genoten. Na afloop was er bal op muziek van de W.F. Music Boys. De burgemeester maakt bekend, dat aan ieder kosteloos inlichtingen uit net ktezers- reglster kunnen worden verstrekt, waaruit men kan opmaken of men of een ander dsarin al dan niet behoorlijk is opgeno men. Rijnderhoff, op de eerste finale-avond zeer slecht begonnen met een verlieapartü, waarin hjj ln 55 beurten 119 caramboles hü- een scoorde en met een moyenne van 2,16 speelde, heeft zich op de tweede finale avond van de strijd om het kampioenschap 2e klas libre van het district Schiedam, als de renzendoder ontpopt. HU versloeg ach- Ier een volgens de als de twee grote favo rieten gewaande Van Dnikeren en Bredius. Voor de Vlaardinger Jan Bredius was het een zwarte biljartavonfi. HU verloor niet alleen van RUnderhoff, maar verspeelde ook zijn tweede partij door een nederlaag tegen B. van Ree ven. Vrouwe Fortuna had hem volkomen in de steek gelaten en de pechduivel bleef hem ln zijn belde partijen voortdurend op de hielen zitten. Zijn alge meen moyenne zakte daardoor ook dermate, dat hij mei een vrijwel kansloos voor de titel is geworden. Wel duikelde ook het al gemeen moyenne van Van Dnikeren van 5.36 naar 4.8G door z(jn slechte party tegen Rynderhoff, maar dit is nog hoog genoeg, om door Bredius benaderd te kunnen wor den, ais de laatste 7.yn duel met Van Dni keren zou winnen. Van Dnikeren toont zich echter de onbetwist beste biljarter in deze titelstrijd cn het district Schiedam zal hij de gewestelijke kampioenschappen met deze Schiedammer ongetwijfeld het best worden vertegenwoordigd. Veel beter dan de anderen beheerst hij het kleine spel. Maar we hebben het reeds de vorige week opgemerkt, Van Duikeren speelt allerminst constant. Met zijn nederlaag tegen Rijnder hoff, met een moyenne van 3.26, kwam hU in zijn tweede party tegen de tot dan toe nog enige ongeslagen speler B. v. Reeven met een moyenne van 6.uit de bus. VAN REEVEN PLUKTE DE WRANGE VRUCHTEN Een avond vol sensatie dus, waarop ook De Koning zich liet uitschakelen door van Klos te verliezen, die daarmee zijn eerste en enige zege vierde. Nico Hartog leverde een bijzonder spannend duel met De Grijs. Voortdurend een kleine voorsprong behou dend en na S998 in de 20e beurt, ln de 22e beurt tot 125110 uitlopend, kon hij plotseling geen carambole meer makon. In de volgende 8 beurten scoorde De Grijs de voor hem resterende 40 caramboles bijeen, terwijl Hartog er nog 5 aan zijn totaal kon toevoegen. Jan Bredius leek in zijn partij tegen B. v. Reeven regelrecht op de zege af te ste venen. ,Na 10 beurten otond hij met 4921 voor. Maar toen Van Reeven in de 11e beurt met een serie van 28 naast hem kwam, ging Bredius sukkelen en slaagde er niet meer in zijn inzinking te boven te komen. Van Duikeren, die tegen RUnderhoff na 15 beurten met 3261 achter stond, was na 20 beurten tot 6268 ingelopen, -waarna Rijnderhoff met een serie van 13 weer weg-, liep naar 62—81. Rijnderhoff besloot de partij zeer sterk met series van 14, 10 en 12 in resp. de 31e, 33e en 35e beurt en liet Van Duikeren op 114 staan. Onmiddellijk hierop gaf Rijnderhoff ook de andere favoriet een afstraffing, door Bredius op 91 te zetten, toen bij de 150 vol had gemaakt. Als enige ongeslagen speler trad Ben van Reeven in de voorlaatste partij tegen Van Duikeren aan. Hij moest de wrange vruch ten plukken van de nederlaag, die Van Duikeren had opgelopen. Hij kreeg geen en kele kans zijn eerste nederlaag te ontlopen. Na 8 beurten had Van Duikeren reeds 51 caramboles bijeen gescoord: met een moyenne van 6.38 spelend! Na de 15e beurt kreeg Van Duikeren het opnieuw op zijn heupen. In vier beurten scoorde hy 52 ca ramboles bijeen en was toen voor Van Ree- ven volkomen onbereikbaar, geworden. De laatste partij werd een marathonpar tij. Pas na 54 beurten maakte De Koning de partij uit met De Grijs op 136. De laat ste, wiens algemene moyenne boven de 4.lag, 2ag dit door deze slechte prestatie tot 3.50 gedevalueerd. Volledigheidshalve zij nog vermeld, dat in de beschouwing van de eerste finale- avond niet de laatste partij was opgenomen, die tussen Hartog en Rfjnderhof en Wélke tot resultaat had: Hartog 130 37 17 3.51 Rynderhoff 150 87 19 4.05 Rijnderhoff heeft dus op zijn eerste Ver- liesparüj drie overwinningen laten vol gen en is daarmee in puntental gelijk geko men met Van Duikeren en Van Reeven. VoIger.de week maandagavond wordt de derde en voorlaatste ronde in het café van Freek Web er aan de Binnensingel gespeeld. Er bestaat grote publieke belangstelling voor deze finale-titelstrijd en gelet op de huidige stand zal het ook de komende week niet aar» belangstelling ontbreken: De partijen van de tweede avond: De Koning 117 34 16 3.44 Klos 130 34 15 4.41 Hartog 130 39 20 4.33 De Grijs 150 30 24 5.— B. v. Re even 150 38 28 355 Bredius 133 38 14 3.30 Van Duikeren 114 35 21 3.26 Rijnderhoff 150 35 14 4.29 Rijnderhoff 150 33 13 5.17 Bredius 91 35 12 3.14 Hartog 150 48 23 3.13 Klos 137 48 10 2.85 B- v. Ree ven 89 25 15 3.56 Van Duikeren 150 25 24 6.— De Koning 150 54 12 2.78 Dc Grijs 136 54 13 2.52 Stand: Van Dnikeren B. v. Ree ven RUnderhoff Bredius De Koning De Grijs Hartog Klos 564 539 569 524 534 511 533 116 146 156 19 3,1 139 SL 187 16 146 24 154 23 455 148 23 3.77 2.86 3.50 3.46 3.07 Zoals verwacht mocht worden, heeft het le schsaktiental van HVO. na de voortzet ting van de strijd tegen RSR 1, éen royale zege bevochten. Bongers won zijn partij zonder verder spelen, terwijl A. de Jong zü« partij zonder verder spelen gewonnen gaf, waardoor de stand 42 ïn het voordeel van HVO was geworden. Vervolgens speel de Van Driel remise en zetten Hoogerwerf, Koopman en Huyzer hun partijen in winst om, waardoor de eindstand 71/*—2Vs voor HVO werd. Voor Vlaardingen gevraagd Minimum leeftijd 21 j.- Aatrvangssalaris f 450 p, maand. Br. no. 11329 bureau van dit blad.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1