BOtTEHDAMSCH NIEUWSBLAD SUPPOOST Excelsior was kansloos tegen RFC; beenbreuk bij DHS-CKC SW en Leeuwarden voetbalden nauwelijks Winst en verlies voor zaterdagvoetballers Hermes DVS deelden en Heerenveen de punten Eiectrisch lasser Deux-pïèces Uit liet politierapport Volleyballers van Juliana kampioen Burgerlijke Stand Palmpaas voor Burgemeester Eerste steen voor clubgebouw DWS Postduiven kregen 1 moeilijk door storm THOR won eerste prijs in Den Haag AT O AAR. ANNËER GEMEENTE SCHIEDAM V08RJAARSIAP0NNEN W. v. d. BURG Hoofdagentschap en Redactie; SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 68091 Klachten beiorgmg: Telefoon 11,70.41 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 18 APRIL 1962. De jongens en meisjes van de Kunst klassen in het Stedelijk Museum werken thans onder leiding van Luuk Scholten aan een enorm paneel, dat zal komen te han gen in de Ridderzaal in Den Haag, ate herinnering aan het bezoek dat H.M. de Koningin in mei ter gelegenheid van haar zilveren huwelijksfeest zal brengen aan Zuid-Holland. Het paneel geeft een beeld van enkele aspecten van het leven in Zuid- Holland. Een door het missen van Vollebrecht en Ooms verzwakt Excelsior '20 is in de thuis wedstrijd tegen de bezetter van de tweede plaats, RFC me'c 4—1 geklopt. Mat de schuin over het veld staande wind in de i*ul de thuisclub in de eerste helft steeds in de aanval. Bij de Rotierdammers was echter spil v- Sitteren voor de toch al niet door tastende voorwaarts en een bijna onover komelijk struikelblok, in de isde minuut wist doelman Kemp op kundige wijze een bard schot van Den Brink-er over de lat le tippen en dit was dan het enigste vuurwerk wat de van kou kleumende aanhang nog enige warmte wist te verschaffen. De aanvallen van. RFC waren van beter gehalte doch ia het doelgebied gekomen liet de afwerking, althans voor rust. alles te wensen over. De ballen die niet naast of over het doel verdwenen werden een dank bare prooi voor Heesbeen, zodat met een brilstand werd gedraaid. Twee minuten na de hervatting moest v. Buy tenen de strijd staken en kwam T. v. Deventer de ploeg completeren. Van dit moment af speelde Excelsior zonder mid- denlinïe en vielen er gaten in het defensie- blok. Een dekkingsfoul stelde in de twaalf de minuut Barzely in staat RFC aan «en voorsprong le helpen, o—1. Nog geen vijf minuten later bracht Th. Bierhuizen met een machtig schot uit een pass van. Den Brinkel* de partijen weer op gelijke voet, l1. Even later kogelde de naar voren ge komen Klein rakelings naast en toen kwam het kwartiertje voor de bezoekers. Tot drie maal toe trof de uitstekend spelende rechts binnen Huuksloot de roos en was Excel sior een geslagen ploeg. Waarom bij het uitvallen van v. Buytenen zijn plaats niet werd ingenomen door "Volle- fa r egt zal wel altijd een raadsel blijven. Deïe is momenteel voor herhalingsoefeningen onder de wapenen en zou niet in Schiedam kunnen zijn. Hij kreeg blijkbaar toch weekend-verlof want hij was op het veld aanwezig. DUSCKC gestaakt Gelijktijdig trappen naar de bal werd acht minuten voor tijd in de wedstrijd DHS— CKC de Schiedamse rechtsbinnen Leo Kapoen noodlottig. Met een gecompliceerde beenbreuk moest hij door -de GGD naar het ziekenhuis worden vervoerd. De stand was op dit moment gelijk U—I) maar scheids rechter B. Terleth liet niet meer aftrappen. Als de competitiesfan-d dit nodig maakt, zullen de nog resterende minuten alsnog moeten worden uitgespeeld. Met de wind in de rug was de thuisclub bijna voortdurend in het offensief. Mede door het goede werk van de CKc-doelman leverde dit echter geen doelpunten op. In de 30ste minuut kwamen de gasten zelfs aan de leiding. Bij een verre trap kreeg de quelle rechtsbuiten hel leder te pakken die met een fel schot doelman Burger geen schijn van kans gaf, 01. DHS bleef aan vallen en in de 34ste minuut mocht Roozcn een strafschop wegens hands en hierbij maakte hij geen fout. 1l, met welke stand gedraaid werd. Tegen de storm in bleef DHS toch het meest in de aanval maar de afwerking liet te wensen over. Acht minu ten voor tijd deed zich het ongeval voor met een voor Kapoen minder prettig gevolg. Demos verslaat ISA DO Do harde wind heeft ook bij het treffen tussen NADO/V en Demos -de kwaliteit van het spel niet weinig beïnvloed. Bij beide ploegen was -de verdediging het sterkste deel zodat de strijd 2ïch voor een groot deel op het middenveld afspeelde. In de twintigste minuut J. Groenendijk een vrije trap te nemen. Hard schoot hij in de richting van het Rotterdamse doel. Door een been van één der verdedigers verander de de bal van richting en bierdoor werd de NADO-doelman geslagen, 0—i, met welke stand de rust kwam. in de tweede helft werd aan weerskanten moeite gedaan het net te vinden maar de verdedigingen gaven over en "Weer geen krimp. SFC door DOK geklopt In de uitwedstrijd tegen DOK is SFC niet tot winst gekomen. Met 1—0 werden de blauwzwarten geklopt en zijn nu wel defini tief voor een kans op de titel uitgeschakeld. Ondanks dat de harde wind en tevens het m slechte conditie verkerend DOK-veid goede balcontrole onmogelijk maakte, was SFC voor rust steeds in de aanval. Ondanks de vele kansen hiertoe werd echter niet gedoelpunt. De rust kwam dan ook met een brllstand. Ook de thuisclub wist na de hervatting niet van het windvoordeel te profiteren totdat zijn midvoor bij een een voudige terugspeelbal doelman Gijsen net even te vluf af was en de stand op 1—0 bracht. Hierin kwam geen wijziging meer dus bleven de punten bij DOK. DRZ verliest van LMQ Een ingrijpende wijziging in het elftal aangeoracht heeft DRZ bi] LMO weinig geluk gebracht, want mei 4—1 werden de ..rodezonnera" verslagen. De goed bedoelde omzetting bracht een verzwakking van de verdediging met zich mee en dit werd in de tweede helft fataal. Hel begin was met slecht voor de rood witten, want reeds in de zevende minuut wist midvoor Wigman uit een voorzet van Kolmeyer met een goede kopbal de stand op 01 ie brengen. Drie minuten voor rust liet de veidediging echter de eerste steek vallen waardoor de Rotterdamse lechts- buiten de stand weer gelijk kon maken. Vier minuten na rust werd het wederom door een fout in de verdediging 2—1 en na een handsbal 31. Het was toen gedaan, met de tegenstand van DRZ en wisten de gast heren er zelfs nog 4l van te maken. SVDPWAV$ 40 In de afdeling Rotterdam heeft eerste klasser SVDPiV met het bezoekende AVS weinig moeite gehad en dan ook een klin kende 4—0 zege behaald. De roodwitten vormden de betere ploeg en drukten dit. voor rust in drie treffers uit. Twee hiervan kwamen van de voet van v. Gerven en Vetëchie nam nummer drie voor 2ijn reke ning. Ook in de tweede helft was SVDPW op. permachtig en bracht midvoor v. d. Vliet met een machtig schol de stand op 40. Drrnv voor SchiedamI' In de uitwedstrijd tegen Noorderkwartier verscheen „Schiedam*' in een geheel nieuwe opstelling en gezegd moet worden dat er goed cn enthousiast gevoetbald werd. De Rotterdamse verdediging bleek echter niet tot capituleren bereid en ook de zwartwitte defensie stond geen treffers toe. In de tweede helft wist H. Ooshoek voor Schiedam te 6coren, maar de arbiter was van mening, dat de doellijn niet was gepas seerd en kendo dit doelpunt niet toe. Dicht was de "Poter bij een voltreffer maar zijn kopbal vloog r&kelitrgs over de deklat. Het; bleef dus 0—0 en hiermede heeft „Schie dam" althans één. kostbaar puntje binnen. Ursus zegevierde Het was tien minuten voor tijd in. de wedstrijd Ursus—USC toen invaller J. Mul der Man Huygen een kans bood de stand op 2I te brengen, en hiermede keerde de hoop in alle Ursus harten terug. In de twin tigste minuut van de eerste helft had deze Huygen uit een voorzet van Riett van Kam pen Ursus aan een 1—0 voorsprong gehol pen. De roodwitten hadden in dit deel van de strijd de harde wind tot bondgenoot maar wisten toch verder niet tot scoren te komen. Uit een goede aanval brachren de bezoe kers na de thee de partijen weer in even wicht. Wegens een. opgelopen blessure moest d. Pol uitvallen en kreeg Mulder als zijn vervanger de kans van de dag. Eerst had een schot van v. Strien het USC-net doen opbollen, maar deze treffer vond geen ge nade in de ogen van de scheidsrechter. Ursus heeft nu zijn lot geheel in eigen hand en zal dan ook de toekomst met wat meer vertrouwen tegemoet zien. Winst voor Schied. Boys De lange gedwongen rustperiode heeft de ploeg van Schiedamse Boys eerder goed dan kwaad gedaan, want de groenwitten dartel den over de grasmat, alsof ze de vorige weck voor het laatst gespeeld hadden. Ook op het SIOD-terrein had de stormachtige wind veel in de melk 1e brokkelen al was het alleen maar met het wegblazen van de vaak goed gerichte schoten op het Rotter damse doel. Na enig terreinverkennen open de J. Bonte in de 15de minuut uit een pass van T. de .Toog voor Schied. Boys de score, 0i. van dit moment af beheersten de be zoekers het middenveld waar voor W. Pou- lus cn K. Lickcndïek een goede party ver tolkten. Ie de aanvalslinie viel het goede werk op van v. Bockkem en Bonte en. vooral deze laatste was een voortdurende bron van gebaar voor de SIOD-defens!e. Nadat De Jong een pass van P. Feijen had gemist en doelman, v. d. Berg, door tijdig uitte lopen, de gelijkmaker had weten te voorkomen kwam de rust. Tien minuten in de tweede helft stelden de Boys de zege veilig. Lteken- diek voorzag Poulus op het middenveld van een pass en deze passeerde enkele tegen standers incluis de doelman om met een beheerste schuiver de stand op 0—2 te bren gen. Hierbij bleef het. Ook aan de oever van de Nieuwe Water weg was het met het ruige weer moeilijk voetballen en dit ondervond W.F. in «de thuiswedstrijd tegen SOAG aan. de lijve. Ondanks slecht spel wist De Winret na een kwartier spelen uit een scrimmage voor W.F. te scoren, 1—0. Kort hierop profiteer de Groenendijk op de juiste wijze van een halve misser in de Rotterdamse verdediging en het was 2—0. In de tweede helft moest de thuisclub tegen de etorm op tornen, maar hierdoor steeg het spel in. kwaliteit. De be zoekers verdedigden echter stug. Bij een uitval kwam doelman v. Noortwijk in moei lijkheden. Hij greep mis bij een effeetbal en wist slechts door zijn belager bij de benen te grijpen een doelpunt voorkomen. Het be tekende slechts uitstel, want de strafschop welke hij tegen zich kreeg was hem te machtig, 2i. Voor de politie jg de Stille Week begon nen met een. bijzander rustig weekend. Wel is er een gewelddaad gepleegd, waar bij bloed is gevloeid, maar het was maar eeiidertblo°d. De slachtoffers waren twee Kaapse eenden, de plaats van de overval het donkere laantje achter het Abattoir aan de Slaohthuislaan en de daders waren twee loslopende honden, die de waarde volle vogels hebben doodgebeten omdat hun jachtinstinct begon te spoken. Twee fietsen zijn. ontvreemd, de een ton nadele van mevr. Joh. R.-A,, die hem niet op slot had neergezet .aan de Willem de Zwijgerlaan, en de ander ten nadele van de machinebankwerker F. A. K., die de 'fiets voor zijn woning aan de Nic. Beats- straat gestald had, overigens wel op slot. Een vandaal heeft bemerkt, dat het toch tra ampje van een auto. toebehorende aan de koperslager C. N. uit de Stations straat. niet goed sloot.. Hij wist via dat raampje het portier open te krijgen en is naar binnen geklommen. Met een scherp voorwerp heeft hij gaten geprikt in de bekleding der rugleuning van de zitbank. Klaverjas-concours Herwonnen Levenskracht In samenwerking met de klaverjas vereni ging van de KAB organiseerde de plaatse lijke afdeling van „Herwonnen Levens kracht" vrijdagavond in „Arcade*' een open klaverjasccmcours waaraan door honderd twintig kaartlustigen werd deelgenomen. "Winnaar werd de heer Roet us met 6035 pnt.; 2. J. Schra. 5994 pnt. en 3. P. Oomen met 5831 pnt. Voor veertig deelnemers was er een prijs beschikbaar. Deze prijzen werden deels geschonken door de plaatselijke mid denstand. Ook in het Clubhuis „St. Jan" werden die avond de kaarten duchtig geschud. Hier gold het een eiercn-klaverjasconcours waar in achttien koppels de strijd aanbonden. De winnaars gingen met elkaar met ruim, 200 paaseieren naar huis. (Van onze correspondent). De wedstrijd Leeuwarden—SW, voor enkele duizenden toeschouwers in de Friese hoofdstad gespeeld, is in 0—0 geëindigd en meer dan ooit is dit een resultaat, dat in volledige overeenstemming is met wat beide ploegen onder een stormachtige "dwars over het veld etaan.de wind. hebben laten 2ien. Dat was de moeite niet waard. Er werd niet alleen door zowel de thuisclub als de gasten slecht gecombineerd, maar men kreeg zelfs de indruk, dat de spelers pogin gen in die richting nauwelijks de moeite" waard vonden. Het gevolg is geweest, dat zowel -de invaller-doelman bij Leeuwarden. Van Eldercn, als de goalie van SVV, v. d. Berg, een vakantteraiddag hebben ge had. Goed geteld hebben beiden zegge en schrijve één keer werkelijk actief aan dc strijd moeten deelnemen. Dat was na tien minuten in de eerste helft toen de SW- rechtsbinnen Van Pelt een uitstekend schot laste door Van Elderen prima gestopt en tien minuten voor het einde toen de Friese aanvaller Van Weering op het doel knalde, waarbij da bal vla de lat juist overging. Visscrijbcricht JJjnuiden De aanvoer van kisten vis ia IJmuiden was maandag 230 schelvis, 2200 wijting, 2I0 gut en kabeljauw, 290 koolvis, 530 haring, 409 kleine haring, 2465 makreai, 140B schol. 100 schar, 30 bot, 1Q0 tarbot, 470 varia, 6S3 stuks kabeljauw, 9200 kg tong. De prijzen waren: per kg, heilbot S-3.50, tarbot 5.30-6.10, tong 4.20-3.20; per 125 kg, kabeljauw 144-94, koolvis 90-72, leng 100- 82, wolf 140-100, witte koolvis 150—130; per 50 kg: gul 62-36, koolvis 34—25, leng en lom 37-32, witte koolvis 55-51, haring 28-17, makreel 50-19, schar 26-20, bot 10-6, kuit 23-16, poon 33-10, ham 130-120, heek 81-23* schol 62-13, schelvis 65-33. wijting 34-3, griet 92-80. tongschar 104-96, schartong 44-32, tar bot 200-92, wolf 44-34. heilbot 142-128; re gels kabeljauw 190-64. In een vlotte en sportieve wedstrijd is eerste klasser PPSC er maar nauwelijks in geslaagd tegen het bezoekende Den Bommel tot dc volle winst te komen. De blauwwit ten moesten bet zonder v. Veen en Ravens stel len (militaire dienst) voor wie i*esp. Rich ters en Liebeek meespeelden. Deze laatste miste in de eerste helft als rechtsbinnen enkele opgelegde kansen waardoor het over wicht van de thuisclub niet tot uitdrukking werd gebracht. Ook in de tweede helft ging er van de aanvalslinie weinig stootkracht uil. De gasten daarentegen voelden de PPSC-verdediging herhaaldelijk stevig aan de tand doch hier klopte de zaak ditmaal uitstekend. Uit een door Richter in de tien de minuut genomen hoekschop wist Dege- ling met een kopbal PPSC op 1—6 te bren gen. Wel wisten de bezoekers het Schie- Eindelijk is het dan zover. Heren 1 van Juliana is kampioen. Eigenlijk nog vroeger dan verwachl, doordat concurrent Aggre- dier in Rotterdam van RLVC verloor. Deze wetenschap heeft zijn stempel oo het spel van Juhana in de wedstrijd tegen SFSV gedrukt. Hei heeft ongelofelijk veel moeite gekost het enthousiaste SPSV in bedwang te houden. De eerste en de tweede set gin gen met resp. 15—5 en 15—10 naar Juliana, maar in de derde set was het mis. Juliana raakte volkomen van slag af en verloor deze set met 15—10. Dc laatste set ging het weer beter en nadat het laatste punt was egecoord mochten zij zich kampioen van de tweede klasse noemen, hetgeen tevens in houd dat zij het volgende seizoen in de eerste klasse zullen uitkomen. Dc wedstrijd Heren I tegen Sp. H'berg 2 was sneller be slist. In recordtijd was het 3—0 voor Julia na. De setstanden waren: 15—7, 35—5 en 15—9. Het tweede heren te am heeft tegen AMVJ-Smash 2 en ZVC 2 enigszins teleur gesteld. Tegen de eerste ploeg kwamen zij niet verder dart een gelijkspel (setstanden 10—15, 15—12, 1515 en 135) en van ZVC werd zelfs verloren. Slechts in de tweede set konden zij met 15—13 winnen. De_ove rige setstanden waren: 4—15. 4—13 en 14—16. Voor Here ei 3 is de toestand vrijwel hope loos geworden door de nederlagen tegen RLVC en DOS. Beide wedstrijden werden met 30 verloren. De dames wonnen deze week al heel ge makkelijk doordat tegenstander Sp. H'berg 2 niet volledig was. Junioren A won van Concordia (156, 15—5 en 15—3) en Libanon '50 C (13—12. 13—5. 13—15 en 15—12) maar verloor van Libanon '50 A met 715, 1315 en 315. Junioren B tenslotte behaalde tegen Sp. H'berg zijn eerste punt door met 2—2 ge lijk te spelen. De wedstrijden tegen RLVC en Aggredior B werden met resp. 3—0 en 3—1 verloren* damse net nog te vinden, maar deze treffer werd door de goed leidende scheidsrechter Zwasns zeer terecht wegens buitenspel niet toegekend. Na koploper Insulinde bij Heinenoord een punt moest laten, is PPSC weer een ge degen titelkandidaat. Met één wedstrijd minder gespeeld dan de leiders staan de blauwwitten relatief slechts een puntje achter. GSS—Eg. Boys 0—2 Tweedeklaseer GSS wist in de thuiswed strijd tegen Egelantier Boys niet tot winst te komen. Ondanks oen veldoverwichl, dat in de tweede helft met de wind in de rug uitgroeide tot een ware belegering van de Rotterdamse veste, zagen de Gtisiomannen twee treffers tegen zich gescoord. In de dertigste minuut bestrafte arbiter Van der Graaf een handsgeval van spil Schot met een elfmeter-trap waardoor het 0—1 werd. GSS bleef aanvallen doch schoten van Prins, Scholie en Zandbergen misten de goede richting ofwel vonden geen genade bij de uitstekende doelman der gasten- In de tweede helft was de thuisclub opper machtig cn vervielen de bezoekers vaak in paniekvoetbal. Het spel werd tevens harder met het gevolg dat één der Rotterdammers wegens natrappen uit het veld werd ge stuurd- Toen arbiter v. d. Graaf evenwel zo terloops zijn schaapjes telde, bleek dat zijn bevel genegeerd was cn dit gaf natuur lijk de nodige verwikkelingen. Bij een on verwachtse uitval kreeg de Rotterdamse rechtsbuiten een vrij veld zo werd het tenslotte nog 0—2. Geboren; Jacobus zv CA van der Vlies en M J van der Ven; Johannes PavJH W van Katwijk en M H van der Tuuk; Jan "WwTJH van Kampen en L de Man. Overleden: "IV van den Berg, 22 j; A- In de eerste helft had SVV een licht over wicht, waaruit door een slap spelende voor- Unie echter geen resultaat kon worden ge haald, ondanks het feit, dat de Friese ver dediging niet bepaald waterdicht was, cn na de wisseling kwam Leeuwarden sterk in de meerderheid. Er werd toen, in tegen stelling tot de Schiedammers, ook veelvul dig geschoten, maar de richting was telkens zoek cn doelman v. d. Berge kon zicsh be palen tot het nemen van hoekschoppen, want de bal ging steeds \veer hoog over of naast. Het is tekenend voor het gehele wed strijdverloop, dat de machteloze voorlinies zich In twee maal drie kwartier nauwelijks een kans hebben weten te scheppen. Het was bedroevend om te zien. Even dreigde het spel in. de tweede helft te bard te wor den, maar de leiding van de heer Tientjes zorgde ervoor, dat alles weer in „goede" banen kwam. Het was en bleef 00. De felle, dwars over het veld staande Nnord-ooster maakte een verblijf op het Harga-complex beslist niet tot een aan gename bezigheid, maar desondanks hebben circa 1000 kleumende toeschouwers een aan trekkelijke wedstrijd gezien van twee slachtoffers uit de degradatie-slag. Vooral de thuisclub speelde in de eerste helft zeer acceptabel voetbal, waarbij echter wederom verzuimd werd de duidelijke meerderheid in doelpunten uifc te drukken. In de tweede helft was het spelpeil minder, waardoor Heerenveen zich, Overigens wat legen de verhouding In, kon handhaven. Dat de elf stoere Heitelanders de verre reis met de beste bedoelingen hadden aan vaard, bleek reeds na drie minuten, toen bij een. snelle aanval over rechts, Sigmond de zaken niet geheel volgens het boekje behandelde, waardoor Abma geheel vrij kwam te staan en MagieJse over diens houdbare schot heen viel. Deze snelle ach terstand stimuleerde de Schiedammers tot hel opentrekken van all ©registers, waar door er een vloedgolf van aanvallen op het heiligdom van doelman. De Jong a£ ging rollen, waarbij vooral de vleugelspelers Kuipers en Benke bijzonder gevaarlijk wa ren. Deze stoere De Jong bleek echter een jongen van. stavast, die met veel gemak en wat geluk aan een roemrucht optreden begon. Wel moest de uitstekende stopper Baudoin eerst nog een bal van de lijn af halen toen Kuipers het ronde ding juist over die witte streep wilde knallen, doch daarna stopte de Heerenveen-doelman op De kabouters van de R.K. Gidsenbewe- _ing en de welpen van de verkenners vier den zondag hun traditionele Palmpasen en werden zoals andere jaren op het stadhuis door de burgemeester, ditmaal vergezeld door zijn echtgenote, ontvangen. Om twaalf uur vertrok een bonte stoet vanaf het postkantoor, voorafgegaan door de drumband van dc r.k. Gymnastiekver eniging Excelsior, in de richting Grote Markt» Ook nu hadden de kinderen veel werk gemaakt van hun „Palmpaas", die in de stormachtige wind vaak met moeite werd omhooggehouden. Namens de horde *van de St, Hubertus- groep bood John Elgers mr. J. "W, Peek zjjn ..Palmpaas" aan. Als vertegenwoordigster van de Gidsenbeweging schonk Itia Mulder haar „palmpaas" aan mevr. I. Peek-Lint- horst, waarna mr. Peek de toteirüintjes uit reikte. Hierna werd de Palmpa as tocht hervat. Bij het passeren van de Liduinakerk aan de Nieuwe Haven ging Cecil v. Zuylen ook aan Deken A. F. J. L. v. d. Boog een „Palmpaas" aanbieden. Een deel van de kinderen ging toen naar de dr. Noletstich- ting. terwijl een ander deel in het kinder huis „St, Jozef" eveneens blijde gezichten ging maken. fraaie wijze schoten vai\ Kuipers, Groene- wegen, Uenke en Janse. Met een snelle efl goede combinaties werd de met twee inval lers spelende defensie van de gasten open getrokken, doch aan de afwerking bleef teveel ontbreken. Totdat in de 25ste minuut Kuipers drie achtereenvolgende hoekschop pen kreeg te nemen, en uit de derde daar van midvoor Jansen de bal onberispelijk ia de touwen knikte. Magielsea moest daarna een handige inzet van linksbuiten Hof ma over de deklat tikken, doch daarna kon hij weer toezien hoe zijn medespelers de meest aantrekkelijke combinaties lieten zien, doch de afwerking daarvan steeds maai- weer vergaten. Eenmaal was Groene wegen dicht bij een treffer, maar met een snelle duik wist De Jong ook dit gevaar te bezweren. Het zou toch deze Groenewegea zijn, die kort na de rust zijn elftal aan de leiding zou helpen. Uit goed werk van Henke kwam de bal bij de Hermes-rechtsbinnen, die via de paal onhoudbaar inschoot. Met een 2—i voorsprong leek de thuisclub op een duide lijke zege af te* gaan, doch blijkbaar de wedde van een voorsprong niet kunnen verdragende, begon men te knoeien en wa ren goede combinaties plotseling verleden tijd. Van der Poel, overigens zeer actief, faalde voor open doel, waarna De Jong op fraaie wijze een gevaarlijk schot van Groe- newegen wist te stoppen. Het laatste wa penfeit kwam op naam van v. d. Poel, die uit een voorzet van Kuipers rakelings over de lat kopte. Toen Magieisen tien minuten voor het einde bij een van zijn vele ge waagde uitlooppogingen. de bal buiten het strafschopgebied wegsloeg, kreeg Heeren veen hiervoor een vrije trap te nemen. Daaruit knalde rechtsachter Zoetendal de bal via het „muurtje" ln. de uiterste hoek. .De Handbalvereniging DWS heeft zater dag de eerste steen gelegd op haar -sport veld „Thurlede" Voor de bouw van nieuwe kleedlokalen en cantine. Het was de heer L, Koom, die deze daad verrichtte, waarbij voorzitter A. J. Sigmond enkele gloedvolle woorden sprak. O.a. maakte hij de opmer king, dat de bouwers vanaf dit moment weer bloot staan aan kritiek en „straks zal De abnormale koude alsmede dc storm achtige wind waren factoren welke de dui venvluchten tijdens het afgelopen week einde sterk hebben beinvloed. De duiven kregen het dan ook bijzonder zwaar; kwa men traag en laat binnen, terwijl verschil lende vogels voor het invallen, van de duisternis niet op hun hokken zijn terug- :ekeerd. ïn dé Rotterdamse Postduivenbond nam de vereniging „de Postduif" met 216 duiven deel aan de wedvlucht vanuit Helmond (94 km). Aldaar om 9 uur gelost, arriveerde de eerste duif pas om 11.18 uur op zijn hok. Eerst na enkele uren waren de prijzen ver diend. De Vlaardingse vereniging „Keerweer" had H2 duiven in dit concours. De eerste werd om 11.16 uur geconstateerd. De drie best geplaatste vogels waren van: 1. en 2. K. Letterie; 3. L. Stam. Ook hier werd het concours pas na enkele uren gesloten. In de Algemene Nederlandse Bond van Postduivenhouders hield de Vlaardïngse P.V. „de Adelaar" zaterdag een eieren- vlucht vanuit Oudenbosch (40 km). De mee gegeven 280 duiven werden om half drie ;elost Aankomst eerste duif 15.34.22; de laatste prysduif 16.45.55. Een deel van de duiven die zaterdag niet terugkeerden zijn in de loop van zondag thuis gekomen. De p.V. „de Luchtbode" (zaterdagvlie gers) hield oen oefenvlucht vanuit Zwijn- men ons wel weer komen vertellen hoe fout we 'het gedaan hebben en hoe het wel moet." Niettemin was de DWS-voorzitter vol vertrouwen en was hij dankbaar dat vele DWS-teden veel vrije tijd opofferen om dit-bouwwerk tot stand te brengen. In de middaguren werd de tweede steen ge legd, waarvan de fotograaf nog een plaatje wist te schieten. Het aardige hierbij was wel, dat de heer J. van Weelie op de eerste steen een klinkende rijksdaalder legde, die „ten eeuwige dage" tussen de eerste en tweede steen gemetseld zal blijven cn die geluk voor DWS zal moeten brengen. Ge zien het feit, dat DWS oen sportvereniging is, heeft m endeze officiële steenlegging gevler-d met koffie met gebak, dat er zeker evengoed in ging als het traditionele bier. De eerste steen was een week tevoren bij opbod Amerikaans verkocht en hiervoor werd het mooie bedrag van 35,— geofferd door de CWS'ers, die hiermede wel te ken nen gaven veel over te hebben voor het nieuwe clubgebouw. In Den Haag werd on b ondskeurwedstrij- den gehouden van het Kon. Ned. Gyxrm. Verbond. THOR, dat reeds vele jaren met zijn ritmische afdeling deelneemt aan deze wedstrijden, en dan steeds op de tweede of derde plaats eindigde, wist ditmaal be slag te leggen op de eerste plaats, daarmee he.fc kampioenschap behalende in de hoepel- oefeningen. Voor mevr. Kloppers-Van Wachtendonk, die als leidster aan deze afdeling verbonden is, een mooi succes en een bekroning voor het vele werk, dat zij voor het ritmisch turnen en voor THOR heeft gedaan. Getracht zal worden om de turnlicfhebbers in Schiedam de hoepel oefening, waarmee deze eerste plaats werd bereikt, te demonstreren op de Schiedamse turndag op 2 juni, op het Hermes-DVS- terrein. De kinderen van THOR, die het nog niet weten, en door de Paasvakantie niet meer bereikbaar zijn, dienen te weten, <Jat THOR meedoet aan de Lampionoplacht op zater dag 28 april. THOR verzamelt om 3 uur achter het rioolgemaal in do Marconistraat. Elk. moet aanwezig 2ijn met een lampion en in wandelkostuum, De meisjes die aan de collecte meewerken op 28 april moeten om 2 uur op het Dr. Wibautplein. aanwezig zijn, ook in wandelkostuum. De collecte bussen worden daar uitgegeven. TWEEDE VOORSCHOT VOOR GEMEENTEAMBTENAREN Op 23 februari besloot de Raad tot het verlenen van een voorschot voor het eer ste kwartaal van 1962 op een vanaf 1 ja nuari 1962 toe te kennen salarisverhoging aan het gemeentepersoeneel. Dit voorschot werd vastgesteld op 12 pet. van het maand loon en op 52 pel. van hel weekloon van de betrokkenen, berekend naar de toestand op 1 januari 1962 en als uitkering in eens. Aangezien omtrent de toe te Kennen sala risverhoging nog steeds geen concrete ge gevens bekend zijn, besloten B. en W. ir> het vertrouwen, dat zulks de instem ming van de Raad za) hebben, tot toeken ning van eenzelfde voorschot aan het daarvoor in aanmerking komend personeel voor bet tweede kwartaal van 1962. MAANDAG IS APRtt. Kantine Excelsior 7.30 uur Schied. Eeurljffi- K!averi«>s-Competitie: Paasconcours. Grote Kerk 8 uur: Cov. van Hobo-keu draagt voor „Judas": Het Kerkkoor o.i.v. jacq. P. Bakliers. DINSDAG n APRIL Wijkcentrum 3 uur: Prins Bernftardschool: Ouderavond. BIOSCOPEN passage Theater 3 uur en 8.J3 uur: Diaman ten bij het otitbbt. Monopole Theater 3 uur en 8.35 uur: Avond voorstelling: Het uur der vergelding: Mid dagvoorstelling: Omar, de woestijfiMvik. MEDISCHE DIENST Apotheek; Bembrandt, Rembrand tl aan 5B. MUSEA. Stedelijk Museum; Open van 10—5 uur» zo. van 12—15 uur, GKI—Graflsch Werk, Jan Sierhuis, schilderijen. Michel Poduike, schil* derijen en grafische werken. Ned. opgra vingen in Egypte". 17 april Wassende maaa Zon op 5.4i uur, onder 19.40 uur Maan op 16.53 uur, onder 5.13 uur Machinefabriek te Schiedam vraagt Brieven onder nr. 20474 aan het bureau van dit blad. In verband met het steeds toenemend bezoek kan bij het STEDELIJK MUSEUM worden geplaatst een in volledige dienst. De bezoldiging zal afhankelijk zijn van leeftijd en zal voor 25-jarigen en ouderen ƒ85,92 per week bedragen, benevens 4,himrcompen- satie. Vakantietoeslag 4 per jaar. Kinderbijslag volgens rijksregeling. Salarisherziening is in voorbereiding. Eigenhandig geschreven sollicitaties, gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, dienen binnen 10 dagen na verschijning dezer advertentie te worden ingezonden aan de afde- Krügêr, 6ö j; F. Knuniger 88 j, wedvan 'dreeht en ook-deze vlucht kreeg een slecht ^2 „Personeelszaken der gemeente-secretarie, R Vink; a van der Moet, 75 J, verloop. \wzet van ones hef meesf Nieuwstraat 26 bov, te Schiedam. (met kort of -U jasje) in modieuze uitvoering en stoffen van praclitige kwali teit in zachte lentekleuren. Lange Kerkstraat 19, Schiedam - Telefoon 6S135 Wie het Nieuwsblad leest

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 2