RDTTEHDAMSCH HIS 21. In de waardering van de 75-jarige reinigingsdienst deelden de werkers Bij het tweede lustrum van de Stichting VI. Bejaardenzorg Koninklijk brons voor Jan de Groot Hofstee JONGEMAN Vr. Kantoorbediende Fortuna en Eindhoven sturen heide op gelijkspel aan GOEDE BIJVERDIENSTEN Geschenken en op 23 mei een dag mei wethouder Walstra uit In liet licht van de schijnwerper Invaliden hadden prachtig weer Hoflaan afgesloten Uit het politierapport Voordeel- Verkoop double-face dekens 90 Gemengde instelling Zeven secties Van liet woningfwmt C>4:da£ïWaL® Fortuna in zelfde formatie als tegen DFC Als cijfers konden spreken Stopper Tebak weer lachende derde FQRTUNft-aHÜWOVtM' s/mm wnffl Buitenlands uitstapje voor Fortunapupillen Uitslag verkeerspuzzel Slijp-specialist ƒ10,— TOT 22,— PER WEEK Gemeenschapssin Hoofdagentsehap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 Tel. 3229 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 10 MEI 1962 Na 17.31» let 19.30 uur: Tei. 3959 Redactie: Tel. 5453 VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6837 INSULJNDESINGEL 33 Zou er wel ecu ander beroep zijn aan te wijzen, dat zo weinig in tel is, maar zo onmisbaar voor onze samenleving als dat van employee bij de gemeentelijke reinigingsdienst? Men zegt liever mijn man of mijn vader is professor, burgemeester, directeur of onderwijzer dan putjesschep per, straatveger of vuilnisophaler. We heb ben pas een lUstje onder de ogen gehad met een lange r|S beroepen, ais resultaat van een enquête door een bekend opinie onderzoekbureau naar de door de burge rij meest gewaardeerde beroepen. Het be roep van dokter siond ver voor de andere uit, bovenaan de HUst, Maar op deze lange lijst hebben we tevergeefs gezocht naar dat van gem eenter elnigingsarbeifler» Toch is dit typisch. Want bü feestdagen zoals on langs nog, wanneer het ophalen van het huisval een keer wordt overgeslagen, om dat ook de mannen van de reinigingsdienst recht op vrije feestdagen hebben, wordt Iedere huisvrouw met de neus op de fel ten gedrukt: dat het een onoverkomem lijke ramp zou betekenen, als de reini gingsdienst ook maar enkele weken zijn ac tiviteiten zou staken. Om dan nog maar niet te reppen over de vuilnisbende op de straten en over de grote bedreiging van Een fotodie slechts een van de tafe reeltjes toont, die zich gisteren afspeel den, toen de mannen van de reinigings dienst met het gemeentelijk jubileum geschenk thuiskwamen, dat ze pas daar mochten uitpakkenWe veronderstellen, dat het overal evenzeer in de smaak is gevallenals hier wordt uitgebeeld. Reeds 33 jaar spant de C.A.B. (Comité voor Auto en Boottochtjes met Invaliden) zich in om de invaliden een» paar maal per jaar een. prettige dag te bezorgen. Deze opzet is ook dinsdag weer uitmun tend geslaagd. Als een lang lint slingerde zich een stoet van 35 auto's door de kleu rige bollenstreek op deze zonnige mei dag. Het leek wel of iedere struik en boom zijn best deed om luister bij te zetten aan deze tocht, De koffie werd in Groe- nendaat bij Heemstede genoten in de open lucht, daarna ging het naai' Wijk aan Zee voor het diner. He heer P. de Goede, voorzitter van de C.A.B., kon een zeer opgewekt gezelschap smakelijk eten wensen, De route was deze keer uitgestippeld door de heer F. Weber, samen met de dames v. d. Windt en Fi- gee, waarvoor hun dank werd gezegd. Maar natuurlijk zou deze reis niet zo vlot zijn verlopen zonder dat mevrouw Van Meurs, die altijd de spil is, waar de zaak om draait, zich weer niet had ingezet voor dit werk. Zij zorgt er voor dat de auto's beschikbaar zijn en dat het altijd onmisbare geld door de ver schillende collectrices wordt ingezameld. De heer Boer, vice-voorziiter van de Invalidenbond, dankte met een kort woord en een driewerf hoera tot het Comité voor deze tocht, In zijn enthousiasme vergat hij de attentie, bestemd voor de; dames-comité-leden te overhandigen. De ze taak werd onmiddellijk door de heer De Goede overgenomen. Mevr. van Meurs verklaarde, dat zij dit werk nog lang hoopte te kunnen en te mogen doen. De terugtocht ging via IJmuiden, waar de grootste sluis ter wereld al rijdend kon worden bekeken, langs de Westeinder Plassen naar Avifauna, waar de theepauze was. Het waren geen chauffeurs, leidsters en invaliden dia een dag uit waren, het was één groot vrolijk en opgewekt gezel schap, dat tenslotte op de Julianasingel afscheid van elkaar nam. Een dag, waar aan ieder met genoegen zal terugdenken. In verband met herstratingswerkzaam- heden is de Hoflaan tussen de Schiedam- seweg en Emma straat met ingang van woensdag 9 mei voor alle gemotoriseerd verkeer gesloten. Deze afsluiting zal tot tn met vrijdag IS mei duren. de volksgezondheid, die deze staking te- weeg zou brengen. De gemeentelijke reinigingsdienst ir Vlaardingen bestaat nu ?fi jaar en dat was een schone gelegenheid, om de enorme betekenis van deze schoonmaakdienst in onze samenleving in het licht van de schijnwerper te plaatsen. Dat ïs gisteren gebeurd met een officiëLe samenkomst de paleisachtige garageruimte van deze dienst aan de Hoflaan, waar de burgemees ter, yvethouder G. Walstra, directeur ge meentewerken Ir. G. Brouwer, hoof opzich ter M. Schenkel en voorzitter Vereniging van Reinigingsdirecteuren, en directeur rneentereinlging in Amsterdam ir. Otten, het woord hebben gevoerd; met een be zichtiging van de stand van de jubileren de gemeentelijke reinigingsdienst op de tentoonstelling „Vlaardingen presenteert zich"; met een receptie op het stadhuis van een stoet voertuigen van het wagen park van de gemeentelijke reinigingsdienst. Op deze officiële samenkomst in de gara ge hebben de sprekers elkaar trachten te overtroeven in het schetsen van de gi gantische betekenis van de reinigingsdienst voor de samenleving en in hun waarde ring voor de mensen, die bij deze dienst hun werk verrichten. Zij wisten, krach tens hun functie, waarover zy spraken. Maar woorden, hoe hartgrondig ook ge meend, zyn goedkoop. Daarom stelden we met g^ote voldoening vast, dat het niet bij woorden is gebleven en dat onder het geselecteerde gezelschap van genodigden het voltallige korps van de gemeentelijke reinïgïngs- en ontsmettingsdienst zich be vond, Niet op hun paasbest, doch zo maar In hun» werktenue. Enkele uren voor deze officiële plechtigheid waren deze retnl- gtngsmannen reeds in een feestelijk sa menzijn ih de garageruimte verenigd en werd hun, onder het genot van een kop koffie met wat-erbij, oen geschenk aan geboden ter gelegenheid van het 75-jarige bestaan van de dienst. Een. keurig -ver- pakte kartonnen doos, die zy pas thuis mochten openen. In bijzijn van moe der de vrouw. En ln die dozen bleken, toen te zitten een aardewerkprodukt van Koninklijke Goedewaagen uit Gouda en» een geldelijke tractatie. Een fraai beschil derd aardewerkprodukt- als blijvende her innering aan ddeze mijlpaal in de geschie denis van de gemeentelijke reini gingsdienst en te gebruiken als presenteer- schaaltje of als wandbord. En er is nog meer. Op woensdag 2S mei zal u ner gens in het straatbeeld mannen van de gemeentelijke reinigingsdienst aantreffen. Want dan zyn zy met zijn allen een dag uit. Met hun vrouwen of verloofdes. En in gezelschap van wethouder G. Walstra, hun opperste chef. Dit dagje-uit kan. in het kader van het reinigingsdienstrooster, alleen maar op een woensdag geschieden. Maar ook de B. en W. vergaderingen vallen op woens dag, Hoe belangrijk deze ook zyn, my zien ze dan niet, want ik wil op dat dagje- uit niet ontbreken, verklaarde wethouder Walstra met Friese openhartigheid. ERNST EN LUIM Burgemeester mr. J. Heusdens heeft in zyn welkomstwoord enkele punten van schil en overeenkomst opgesomd bij het onder de loep nemen van de reinigings dienst 75 jaar terug en nu. Hij heeft in dit verband zelfs teruggegrepen tot de Vlaar dingse samenleving in 4500 jaar voor Chr. j Alles ovregoten met een satirisch sausje, zoals de burgemeester altijd graag'mag doen. Dit in tegenstelling tot wethouder G. Walstra, die met zijn Friese aard wel gevoelig is voor humor, maar deze niet zelf bedrijft. Integendeel, het was hem bit tere ernst, toen hy verklaarde, dat het wel eens nodig kon worden bindende voor schriften met strafsancties uit te vaardi gen voor het schoonhouden, van het open baar grondbezit. Zoals dat ook heel vroeger is geschied, toen een reinigings dienst nog een onbekend begrip was en de burgers individueel verantwoordelijk werden gesteld voor het schoonhouden van de stad. Wethouder Walstra greep daarby niet zover in de Vlaardingse his torie terug als de burgemeester, maar toch altijd nog tot 1583. Zijn bronnen putte hy uit oude keuren, maar hoe interessant op zichzelf de daarbij opgediepte gegevens ook waren, de ruimte laat het niet toe ze hier te belichten. Overigens kwam hy tot de conclusie, dat er weinig nieuws onde. de zon is. En daarbij doelde hij dan. op de watervervuiling vroeger en nu. BURGERPLICHT De heer M. Schenkel, die als hoofd opzichter van deze dienst, als geen an der dagelijks wordt geconfronteerd met de stadsverontreïniging, deed een beroep op alle burgers zelf hun straatje te reinigen bij omgevallen vuilnisemmers en stelde in het licht ha© vooral ook de midden stand zijn bijdrage kan leveren voor „Op geruimd staat netjes". Met het grote per soneelstekort hïj de reinigingsdienst, dat op ruim 50 proeent kan worden gesteld, is de grootst mogeiyke medewerking van de burgerij bij het schoonhouden van de stad niet alleen onontbeerlijk, maar ook uitgegroeid tot burgerplicht. Voora.1 de jeugd zal moeten worden ingeschakeld bij de schoonhoudlngsactie. -Zeer gedocumenteerd was het historisch overzicht van ir. G, Brouwer oVer de rei nigingsdienst in Vlaardingen. Helaas is het ons evenmin mogelijk zyn opsomming van kenmerkende mijlpalen in de 75-jarige ge- meentereinigingsdienstgeschiedenis weer te geven, al hebben we ons beijverd ze tijdens zijn toespraak pijnlijk nauwkeurig te noteren. Ir, Otten, die de rij van sprekers sloot en in wines Amsterdam de voorgenomen maatregelen tegen de stads vervuiling thans grote publiciteit genieten, merkte op, dat het gemakkelijk is verordeningen uit te vaardigen, maar een heel andere zaak deze ook uit te voeren. Als herinne ring aan dit jubileum van de Vlaarding- se reinigingsdienst bood hy een Delfts wandbord aan. De stoet auto's, die de burgery gisteren door de straten heeft zien trekken, met voorop 5 rol trom mei auto's, gevolgd dOOC een kolkezuiger, een veegmachlne, een straatveger wagen en een sproeiwagen, vertegenwoordigde slechts een klein gedeelte van het wagenpark, dat Uit 30 voertugien bestaat. Maar de reinigings dienst telt slechts 9 chauffeurs, van wie nog enkelen moesten worden onttrokken voor het opruimen van het marktterrein, zodat men zelfs voor deze beperkte ma nifestatie van de jubilerende dienst nog een beroep heeft moeten doen op chauf feurs uit andere takken van dienst. Een acht m. lange scheur in een gevel ontstond, toen een trekker met oplegger, bestuurd door J. v. d. S., bij het achteruit rijden opreed tegen pand Boterstraat 71 c. Bovendien werden de deurstijlen ontzet. De bestuurder kreeg een proces-verbaal. Drie verwilderde katten zijn gisteren me' de hulp van de politie opgevangen aan de Rotterdamsedijk. In overleg met de Dieren bescherming zijn ze naar het asyl gebracht en afgemaakt. Aan het verkeersexamen voor de jeugd namen gisteren 342 jongens en meisjes deel. Er waren er 372 opgeroepen. Een soort jachthond, bruin en wit, is door de parkwachter van het Prinses Bea- trixpark gevangen en naar het asyl ge bracht. Een fiets is gestolen ten nadele van mej. H, P., inpakster, die het rijwiel op slot had neergezet aan de Maasboulevard. (Advertentie) van een flinke partij met zuivere schapenwol. Dekens uit een voor export bestemde partij, 2 zijden van rijke velours- band voorzien diverse uni tinten. Omdat deze dekens iets vuil zijn (valt erg mee) zijn ze voor .export afgekeurd. De normale prijs bedraagt voor een 2 oersoonsmaat 180 x 220 cm, 49.75. Zolang de voorraad strekt betaalt u slechts II IOUX ook in 1 persoons leverbaar HOOSSTRAAT 21- VLAARDINGEN De Stichting Vlaardingse Bejaarden zorg, deze maand het 2e lustrum vierend, stelt zich ten doel het organiseren van uitstapjes, gelegenheid bieden tot zinvol le vrijetijdsbesteding en de oprichting en Instandhouding van clubhuizen en een ad viesbureau Dit gemeenschappelijk voor alle Vlaardingse ingezetenen van 65 jaar en ouder. De Stichting is een gemengde instelling, waarin de overheid, <!e kerk en het particulier initiatiefzijn vertegen woordigd. De activiteiten worden door overheidssubsidie gesteund en tiet soclë- teitswerk vrijwillig verricht door leden van de vrouwenorganisaties, aangesloten bij de Federatie voor vrouwelijke vrijwil lige hulpverleningen. Als vertegenwoor digster van deze Federatie heeft mevr. H. Qualm-Hoogerwerf zitting in har bestuur als secretaresse. Da gemeentelijke ver tegenwoordiger, de heer C. M. de Jongh, directeur van de dienst maatschappelijke zorg Is voorzitter. De penningmeester J. Zuurmond vertegenwoordigt de Stichting oor Geref. Sociale Arbeid. Voorts heb ben als leden zitting in het bestuur: mevr. P. M. J. v. d, Berg-Man in 't Veld (Vlaard Gemeenschap), mevrouw I. Teding van Berkhout-Miedema (UW); mevrouw F. Wolter-Kleinen dorst (Humanitas)A. Bors- boom (Vlaarö. Besturenbond); J. L, Kuil (VI. Middenstandscentrale); C. A. v. Els- wijk (R.K, Bond Ouden van Dagen); J. Rijken (VI. Chr. Besturenbond); P. Esse- veld (diakonie Herv. Gemeente) enP.Hoo- gendam (Diakonie Remonstrantse Ge meente). Het bestuur is ln een aantal werkgroe pen verdeeld, die plannen ontwikkelen, uitwerken en voorleggen in de bestuursver gaderingen en deze na goedkeuring uit voeren. Er zijn thans 7 van dergelijke werkgroepen of secties: bustochten, boot tochten, ontspanningsavonden, openbare inzamelingen, clubhuiswerk, welfare en bibliotheek en andere communicaties. De sectie bustochten, wordt gevormd door: J. L. Kuil (voorz.), mevr. Qualm, A. Borsboom en P. Hoogendaro; de sectie boottochten: mevr. v. d. Berg (presidente), C. A, v. Elswijk on J. Rij ken; sectie ontspanningsavonden: A. Bors boom (voorz.), mevrouw Qualm en J. L. Kuil; sectie openbare inzamelingen: C. M. de Jongh (voorz.), mevr. Wolter, A. Borsboom, J. Rijken en P. Esseveld; sec tie clubhuiswerk; mevr. Qualm «presiden te), J. L. Kuil en C. A. v. Elswijk; sectie welfare: mevr. L. Teding van Berkhout (presidente) en mevr. v. d Berg, sectie bibliotheek en andere communicates: me vrouw F Wolter. Onder de vele activitei ten vormt de verstrekking van warme maaltijden aan alle alleenwonende bejaar den een probleem, waarvoor nog geen be vredigende oplossing is gevonden. Ter gelegenheid van 'het 10-jarige be staan wordt de bejaarden dinsdag 22 mei in de Stadsgehoorzaal een feestavond aan geboden. De Vlaardingse woningvoorraad ver- meerdere in april met 116: 97 woningen in de woningsector, waarvan 81 voor de ge meente en 16 voor woningbouwvereniging Samenwerking, alsmede 19 woningen in de particuliere sector. Er werden in april geen woningen gesl-oopt, nog op andere wijze aan de woningvoorraad onttrokken. Per 1 mei waren 1316 woningen in uit voering. op 7 mei echter is begonnen met de sloop van enkele zeer bouwvallige op stallen achter de panden Schoolstraat 23 en 25, waarmee zich C. en K. Hofstede slo perij te Rotterdam zich beefl belast. Fransenstraat 23 Teh 6435 Vlaardingen Het kan voor dc voetballiefhebbers niet op. Vorige week hebben zy twee cupfinales kunnen aanschouwen, vanavond kunnen zij getuige zijn van de Interland in het Feijen- oordstadion en morgenavond naar Fortuna- Eindhoven trekken, die niet om 6.15 uur begint, zoals officieel was aangekondigd, maar waarvan het aanvangstijdstip op ver zoek van Fortuna en met instemming van Eindhoven, naar 6.30 uur is verschoven, Een duel, waarin beide ten zeerste gebrand zijn op de punten en Fortuna met Eind hoven, voor de in de lichtstad opgelopen 3-0 nederlaag, nog een appeltje heeft te schillen. Eindhoven sukkelt aan dezelfde kwaal als Fortuna. In uitwedstrijden staat het prestatiepeil in geen verhouding tot dat in thuiswedstrijden. Op eigen veld veroverden de btamvwitien 26 punten uit 15 wedstrijden en uit de 15 uitwedstrijden slechts 11 punten. Uit wonnen de Eindho- venaren van Helmond, 't Gooi, Stormvo gels, AGOW en - Sittardia, terwijl het lie punt in Haarlem werd veroverd. Fortuna heeft nog steeds een ongeslagen thulsrecord te verdedigen. Deze prestatie wordt slechts geëvenaard door DJHC, dat thuis eveneens nog geen klop heeft gekre gen. Fortuna sleepte uit zyn 14 thuiswed strijden 25 punten in dc wacht. Het moest alleen tegen DFC, AGOW en Leeuwarden een gelykspcl toestaan, maar bleef slechts met 1-0 de baas over; Alkmaar, Go Ahead, SW, BW cn Veendam. In de 14 uitwed strijden 'kwam Fortuna tot een doelsaldo s 42-10, Eindhoven in zyn 13 uitwed strijden tot oen doelsaldo van 13-22. Dus niet 1 gescoord doelpunt gemiddeld per uitwedstrijd. Maar bij voetbal zeggen al deze cijfers betrekkelijk -weinig. We houden ons ervan overtuigd, dat donderdagavond aan de Fla- reslaan beide elftallen met een gelijkspel dik tevreden, zullen zijn en daarom het accent op de verdediging zullen leggen. Met andere woorden, dat Fortuna zowel als Eindhoven allereerst zal trachten doel punten te voorkomen. De harde les, die Fortuna in Eindhoven heeft gekregen, doet bij voorbaat veronderstellen, dat de rood gelen in hun schulp zullen kruipen. Het eerste gebod zal zijn de snelle midvoor Joop Oomens te stoppen, die ln Eindhoven alle 3 goals voor zijn rekening nam. Daar om mag worden verwacht, dat Fortuna, in dezelfde opstelling uitkomend als afgelo pen zondag tegen DFC, weer met een 4-mans achterhoede zal opereren, met Sjaak Jansen en Ger Robbemond als front backs. Dit temeer, omdat Eindhoven weer over zijn gevaarlijke rechtervleugel Bex- v. Rooy beschikt, waaraan Kees Blanken- stein niet alleen de handel vol zal krijgen, maar daarbij ook v/el enige assistentie no dig zal hebben. Laten we hopen, dat de wind niet op nieuw als spelbreker zal optreden en door de Fortunahalfs niet zo erbarmelijk slecht wordt geplaatst als tegen DFC. Voorts dat de bal laag wordt gehouden en daarbij, tegen de niet zo snelle veteraan-stopper Tebak, zoveel mogelijk de dieptepass wordt gehanteerd. Dat de buitenspelers voldoende conditie en strijdlust bezitten, opdat zij zoveel mogelijk in het spel kunnen worden betrokken en daarbij vooral bij aanval- opbouw op eigen lengtehelft hun lijn hou den. Laat de roodgele aanhang gespaard blijven voor het onvruchtbare korte spel door het midden, waarbij een oude rot als stopper Tebak de lachende derde is. De wedstrijd Fortuna-Eindhoven is thans tcb, Jondtevclici^ 13,^5*-»- 'HIOCliT WELR E.E.N8 fiRSEKEURÜ ZUN, voor de derde maal vastgesteld. Tweemaal moest dit duel door terrelnafkeuring wor den uitgesteld- Dit inspireerde onze teke naar tot bijgaande tekening, wetende wel licht, dat Kees Blankenstein ook een ver woed seh aaklief hebber is. Maar ditmaal zal er van terreinafkeuring geen sprake kunnen zijn en wordt het driemaal scheeps recht Donderdagavond worden tevens gespeeld voor de le divisie A: BW-Sittardia en YiteSse-Helmond. Op de 23e van de vorige maand verloor BW in Sittard slechts met 1-0. De elftallen; FORTUNA: Hooyxuans Baksteen, Jansen, Robbemond en Blan ke stein Hiwat en v. d. Borden Tamas. Bouman, Verweel en v. d. Berg. EINDHOVEN: Ileylnk Van Diessen, Tebak en Then wis Rex van Rooy, Ooraens, Teeuwen en Van Kessel. Stoker en Soers Zaterdag 12 mei zal het hoogste pupii- lenetftal van Fortuna naar België ver trekken om een weekend door te brengen in de stad Mee helen. Daar zullen zij de gasten zijn va» de Racing Club Mechelen, welke vereniging het Belgisch-Nederlands. Achtstedentoumooi voor pupillen zal or ganiseren. De andere deelnemers zijn: S.C, Anderlecht, La Gantoise, S.C. Charleroi, R.C. Mechelen, en uit Nederland D.F.C. B.V.V. en R.B.C. Er staat een leuk voet- baltoumooi op bet programma met als sluitstuk Belgie A-Nederland A en Bel gië B-Nederland E. Voor de zaterdag- avond staat er een prachtige sportfilm- avond op het programma. Zaterdagmorger 10 uur vertrekken de rood-geeltjes pet bus van de Hoflaan. Zondag 13 mei neemt het jeugdellta! van Fortuna deel aan het touraooi van d< v.v. Haarlem. De uitslag van de verkeersprijsvraag van 8 mei op de tentoonstelling „Vlaar dingen presenteert zich" luidt: J. vac Leeuwen, Keenenburgweg 19, Schipluiden; A. F. de Ronde, Seringenstraat 28; W. v, d. Schoor, Insulindestraat 50b; C. A. Spek Mendelssohn plein 26c en A. W. Vink, Nas- saulaan 24. Vanmorgen heeft de burgemeester het koninklijk bron» op de borst gespeld van Jan de Groot (53). Op het kantoor van de Vaten- en Kistenfabriek C. van den Burg en Zonen aan de Oosthavenkade. In dit bedrijf heeft de heer De Groot 40 werkjaren liggen. Want het was 24 april 1922 toen de. 13e jarige Jan de Groot bij deze bekende Vlaardingse vatenlahriek zijn eerste sehreden in de maatschappij zette. Natuurlijk eerst als manusje van alles, zoals iedereen vroeger, zo van de lagere school gekomen, in een fabriek moest beginnen en zich de bekwaamheid in de praktijk moest eigen maken, onder het motto: al doende leert men. Zoals leder mens, had ook Jan do Groot be paalde eigenschappen, die al doende, zich openbaarden. Zo bleek, toen hy aan de trommelzaag werd gezet, waartoe ook be hoorde het slijpen van de zaag, dut hy op dit laatste een goede kyk had. Van daar dat hij bevorderd werd tot gereed schapslijper: het slijpen van zagen, mes sen en beitels. Dat was in 1938 en Jan Looptyd per dag 1lUs uur. Des middags omstreeks 4 uur, zaterdags 1 uur. Gehuwde vrouwen f500.- belastingvrij. Naast vaste wijk, van mei tot oktober gelegenheid wegens vakantie één of meer weken een wijk over te nemen. Ook scholieren Lyceum, L.T.S., U.L.O., enz. ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD N.V. Bijkantoor Vlaardingen, hoek Westhavenkade U wordt verwacht tussen 10 en 12 uur of 14 en 17 uur. Tel. 3229, voor nadere inlichtingen. ROMI Jlargarinefabrieken, Kon. Wilhelmina- haven N.Z, 17 te Vlaardingen vragen voor haar afdeling Verkoop Binnenland een die op deze afdeling opgeleid wil worden. Zijn werk zal afwisselend van aard zijn en o.a. be staan uit het verwerken van de verkoop en kosten gegevens, die door ons buitendienstper- soneel galeverd worden. Commerciële aanleg en accuratesse vereist. Leeftijd 18-22 jaar. Mondeling of schriftelijk solliciteren aan boven staand adres. Gevraagd een voor typewerk en andere administratieve werk zaamheden. Diploma steno strekt tot aanbeveling. S ludiek ostentoélage. Brieven aan V.V.V. „Patrimoniums Woningen" kantoor 2e van Leyden Gaelstraat 65 te Vlaardingen de Groot was toen 28 jaar. Sindsdien zwaait hy in de slijperij van de vatenfa- briek alleen de scepter. Hy heeft zich ïit deze specialiteit als een voortreffelijke en serieuze kracht doen kennen, met wie zijn superieuren zeer zyn ingenomen. Hy heeft in al die jaren zijn zeer waardevol steentje bijgedragen in de bloei en groei van het bedrijf. BU zjjn 40-jarig dienstverband was er voor de directie dus alle aanleiding aan deze mijlpaal een feestelijk tintje te geven en Jan de Groot oprecht te huldigen. Hy behoort tot een van de veie Vlaardingers, die in. Rotterdam zijn geboren. Moet het aan dat Rotterdamse bloed worden toege schreven, dat hy ook buiten zijn slijperij activiteiten ontplooide en daardoor sedert 1955 2e voorzitter is van de afdeling Vlaardingen van de Algemene Bedrijfs- bond voor de MeubiJerings- cn Houtbedrij ven en als voorzitter de scepter zwaait over de fabriekskern? Hij heeft zich hier bij een man getoond, die met de borst vooruit opkomt voor de rechten van het personeel, maar anderzijds dit zelfde per soneel op dezelfde wyze op hun plichten wijst. Dat hij voor hen ook de vraagbaak is op het gebied van de rechten en plichten van. de werknemer in de steeds ingewik kelder wordende verhoudingen, tekent des te scherper de persoon van Jan de Groot 2ijn ontspanning vindt Uifj in, de muziek beoefening. Hy is lid van de Harmonie vereniging Voorwaarts en daarvan ook nog enkele jaren secretaris geweest. De koninklijke onderscheiding is ongetwijfeld een welverdiende bekroning voor 2yn 40- jarige activiteit by dit Vlaardingse be. drijf. Zijn vrouw heeft in de welverdiende hulde mogen delen, waarbij behalve de twee firmanten G, en C. van der Burg, de hoofd hazen, de bazen en een verte genwoordiging uit de fabriekskern aanwe- waren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1