Kraai» i ssu d Strijd tegen luchtverontreiniging vraagt internationale regeling Bekkesnijer en charlatan op Oudhollandse kennis EEN HUISBEDIENDE Stralend weer begunstigde zeil wedstrijden van „De Bommeer^ Oosterhouter wilde zijn vrouw het huis uit branden Gevangene trachtte bewaker over balustrade te goeden ENCK heeft in deze strijd altijd vooraan gestaan Nieuwe schoorsteen grote onkostenpost Hengelwedstrijd GEW Agenda Fusie tussen Figee en de N.S.I. SCHIEDAM Volle volleybal-winst voor svc Vrienden van het museum Vlammend protest tegen schoonouders Omdat z'u kanarie kon ontsnappen Mysterieuze Sjefke kon schilder niet voor rechtbank helpen Kelner had aan 200 per week niet genoeg HET ALGEMEEN ZIEKENHUIS ENIGE HULPEN in de huishouding Hoofdagentschap eo Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 Tei. 3229 Na 17.30 tot 19.30 our; Tel. 2959 Redactie: Tel. S453 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 19 JUNI 1962 B VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 Het „proefdraaien1' van de nieuwe ENCK-scbooratöen behoort nu ook tot het verleden. Sedert enkele weken worden nu 8jle dampen die de fosforznurfabrfek pro duceert, niet meer vla de op deze fabriek staande schoorstenen, maar door de róók- kanalen van de nieuwo 80 meter hoge, Iqh «taande, schoorsteen afgevoerd. Op de 2 hierbü afgebeelde foto's, ziet u op de ene de fase van het proefslomen van <le nieu we schoorsteen afgebeeld, waarbij ook nog de schoorstenen op de foslcrzuurfa briek de met fluorverbindingen vermeng de waterdamp uitbraken en op de andere foto het huidige beeld: de schoorsteen op de fosforzuurfabriek zijn buiten werking gesteld, de nieuwe schoorsteen heft hun functie volledig overgenomen. Heeft u de verbetering door deze nieuwe situatie reeds kunnen bespeuren, geachte lezer? De man, die hei houten kantinetje aan de MaassluissediJk, dicht In de burt van het ENCK-complcx, exploiteert, wel degelijk. Ik zat hier vaak midden In de damp, maar ik heb er nu helemaal geen last meer van, getuigde hfl. De ENCK heeft bij de klachten over de luchtverontreininging i n Vlaardin gen steeds in een kwade reuk gestaan. Het tegendeel is waar van de veel gehoorde op vatting, dat de ENCK altijd maar zijn: ve le geproduceerde dampen over de omge ving uitstortte, zonder zich om de lucht verontreininging te bekommeren. De ENC heeft immer naar gestreefd en zich daar- voor helangrijke investeringen getroost, de luchtverontreiniging zoveel mogelijk te gen te gaan. Do ENCK heeft steeds voor aan gestaan bij 't in het leven roepen van instanties voor de bestudering en bestrij ding van de luchtverontreiniging. Er is geen Instantie op dit gebied, of la ENCK verleent zïin vrijwillige medewer king en doet actief mee. Over de lasten, die de ENCK zich bil 'de bouw en ïndienststeliing van de nieuwe schoorsteen op de schouders heeft geno men, moet men niet gering denken. Voor de bouw heeft de ENCK een bedrag van 800.000 moeten investeren, terwijl da jaarlijkse lasten aan stroomverbruik, was sing en onderhoudskosten, op 300.000 wor den begroot. Bepaald niet van vandaag of gisteren is het wassingproces, waarbij, de door de fos- forzuurfabriek geproduceerde dampen praktisch geheel van giftige stoffen wordt gezuiverd, alvorens de fabrleksschoor- »tenen te verlaten. Het effect van de nieuwe schoor steen is niet alleen, dat dampen nu op veel grotere hoogte worden uitgestoten, maar ook met veel grotere uittreed-snelheid: van 20'22 meter per sec. Daarvoor zorgen de 275 pk's der motoren van elk der twee ventilatoren, die een hoeveelheid damp van 140.000 kub. meter per uur kunnen ver werken. Van de 300.000 aan jaarlijkse las ten van de nieuwe schoorsteen gaat alleen at 175.000 aan stroomlevering zitten, U heeft natuurlijk ook al opgemerkt, dat de nieuwe schoorsteen 's avonds verlicht is Zaterdag hield de hengelverenigm: G.E.W. een concours in dc Boonervliet onder leiding van. controleur J. C. Rouss. Als prijswinnaars kwamen uit de bus: 1. D. Scheepmaker 725 gr.; 2. H. Verkou- ter 710 gr.; 3. P. Paalvast 595 gr.; 4, M. Groen 380 gr.; 5 P Haddeman 360 gr; 8. A. Smit 320 gr.; 7, S- Nieuwstra- ten 315 gr. Peter Spek knabbelde 4,2 tme* af De 14-jarige Fortuoa-atleet Peter Spek heeft zondag op de sintelbaan aan de Zuidbuurtsestraat in Den Haag opnieuw bet ciubreeortd 600 meter Jongens C scherper gesteld. Hij won dit nummer met ruime voorsprong in 1.33.4 waarmee hij zijn oude record met 4.2 sec. verbeter de Visserij bericht IJmuiden De aanvoer van kisten vis in Umuiden was dinsdag 240 schelvis, 80 wijting, 5 gul en ka beljauw, 10 makreel. 335 schol. 5 tarbot, W» diversen, 105 stuks kabeljauw, 22,500 kg tong. De prijzen waren: per kg: tarbot 2Jö—2.40, tong 3.60—1.74. Per 125; kabeljauw 126.-4*.-. koolvis 85.S0.-; leng 80.70.-. Per 50 kg- üul 36.28.-, makreel 36.37.-. schar 17- 20.-. poon 15,4.50, bot 10.—I(L-. schol 47.-— 8.-. schelvis 35.16.-. wijting 22.15.-. tong schar 70.54.-, tarbot 100.—-50.-, regels Ka beljauw 116.35.-. DINSDAG Stadsgehoorzaal: 8 uur nam. Waarover men niet spreekt (18 Luxor Theater; 8 uur De man met de wassen beelden. (18 j.). Kolpabad: waterpolo 7-45 uur VCZ 1—GZC l (dames); 8.15 uur VZC I—TZV i (heren). Stadhuis: 8 uur Huldiging Port una. WOENSDAG Luxor Theater 220 uur Revolverhelden (aHe ïeelt.); 8 uur nam. De man met de wassen beelden (18 jaar). Stadsgehoorzaal: 8 uur "Waarover men niet spreekt (18 jj. j. DONDERDAG Luxor Theater: 8 uur De man met de wassen beelden (IS jaar). Stadsgehoorzaal: 8 uur Waarover men niet spreekt (18 jaar). APOTHEEK Geopend: Delta-apotheek, Pi oris de Vijfde laan 112, tel. 88B3. 20 juni Afnemende maan Zon op 4.15 uur, onder 21.03 uur Maan op 22.59 uur, onder 6.49 uur en een opvallend effect sorteert. In een straal van 15 km heeft rr.en op het bordes van de schoorsteen, by normaal weer. uit zicht op do omgeving. Van de twee rook kanalen is er steeds één in gebruik en één in reserve. In het stoomwolken-beeld van het ENCK complex behoort de beruchte nitreuse dam pen uitstotende gele pluim reeds langer tot de verleden tijd. Deze was het. uitstotings- produkt van de zwavelzuurfabricage waarbij pyriet ais grondstof werd ge bruikt. Tegenwoordig bereiden twee con- tactzwavelzuurfabrieken het zwavelzuur rechtstreeks uit zwavel. Wat u op het ENCK-complcx aan laag hangende dampen nog aanschouwt komt uit de schoorstenen van de polyfosfatenfa- briek, die onder meer grondstoffen levert voor de wasmiddelenindustrie. Maar deze stoomwolken zijn volkomen onschadelijk en bestaan praktisch voor lOO procent uit wa terdamp. VAN DE OVERKANT Een onderzoek, waarbij TNO, KNMI, luchtvracht Woensdrecht, Shell, ENCK en Sunlight betroken waren, heeft met bal- lonproeven 'n opstJjggend-e luchtbeweging boven 't Shell-complex aangetoond. In Vlaardingen West heeft men vier geschei den banen nevel kunnen waarnemen, die dit stadsgedeelte in een dichte mist zitten. Deze dampen kwamen van de overkant, de BNCk-damp gingen die dag de andere kant uit. Het is de samenbundeling van deze vloelstofdampen bij bepaalde ongun stige weersomstandigheden, die een ver giftigend. affect hebben. Nationaal noch in ternationaal is de stryd tegen de luchtver ontreiniging wettelijk geregeld. Zou al leen 'n nationale wettelijke regeling wor den getrofen, dan werpt dit consequenties op, omdat de wettelijk opgelegde ver plichtingen kostenverhogend voor de on derhavige bedrijven en het nat. produkt duurder maken. Er kunnen slechts resui- taten worden verwacht, als de str^d tegen dc luchtverontreiniging, internationaal wordt geregeld, zo is de opvatting van de ENCK-directie. Overigens moet de luchtverontreiniging bepaald niet alleen aan de chemische in dustrieën worden verweten. Een onder zoek naar de luchtverontreiniging in Rot terdam heeft uitgewezen, dat deze voor 'n derde deel door 't motorsch verkeer, voor een derde deel door de industrieën en voor een derde deel door de huisbrand wordt veroorzaakt. De watersportvereniging De Kommeer kan op zeer geslaagde zeilwedstrijden te rugzien, die zondag werden gehouden: de 3e en 4e competitiewedstrijd. Stralend zomerweer begunstigde deze wedstrijden. Het experiment met te starten van de nieuwe verenlglngswerf is goed verlopen, Het startschlp lag op een goede plaats én de zeilers konden ligplaats kiezen aan het Vlietl&nd, dat door werfbaas Van Sinderen met stalen platen was belegd, om droog aan de Wal te kunnen komen. De boten loods fungeerde als tijdelijke kantine. Het geheel gaf een goed verzorgde indruk. Als traject was uitgezet: Vaart, Noord- vliet, Midden we tering, Pommeer, Booner vliet, Vaart. De vlieten werden tweemaal gezeild. Het starten ging vlot en de strijd was enerverend. De windrichting was noordoost, zodat er op de Boonervliet een kruisrak ontstond. Bij Schenkelveld was het daardoor af en toe een gedrang en daar werd weer menige wedstrijd gewonnen of verloren. Maar alle 2eilers hadden met de zelfde moeilijkheden te kampen. Diverse inschrijvers hadden verstek laten gaan, maar het aantal deelnemers van 44 mocht best gezien worden. W, Kok brak door een. zomerhoosje zijn mast en ook Lou Hahan had er moeilijkheden mee. Voorzitter J. Jan van Linden, 40 jaar in dienst b(j scheepstuerf en machinefabriek A. de Jong N.V., werd onderscheiden met ket koninklijk brons. De besturen van de N.V. Macninefabriek Figee in Haarlem en de N.V. Nederlandse Staalindustrie In Rotterdam, zijn tot het inzicht gekomen, dat intensieve samen werking van hun bedrijven in het belang van beide vennootschappen moet worden geacht. Over de voorwaarden, waarop de- samenwerking gerealiseerd -can worden is thans overeenstemming bereikt. Alle aandeelhouders „iSf.S.I." hebben zich be reid verklaard gebruik te maken van net door „Figee" gedane aanbod tot overname van hun aandelen. van Aperen reikte op de nieuwe werf de prijzen uit. Winnaars werden: Gemengde klasse: Boreas (W. v. d. Most). Kleine BM; Astra <M, Polderman).. Vrijheidsklasse: d'Artagnan (L. Vermeu len). 18 m2 klasse: Cinderella (C. Termijn). O-jollen: Saltash (W. van Dijk). Valken B: San Pedro (C. Post). Valken A: Woelwater (L. Hahn), Finn-jollen: Michey Finn (A. Harms). Ie Startprijs A. Harms, O.B sec. 2e Startprijs W. v. Dijk, 1.2 sec. Voor het Nederlaag-toernooi, georgani seerd door de Schiedamse Volleybal Club, kwam als voorlaatste de Rotter damse Sportclub Hillegersberg op bezoek. Dames 2 toonde zich duidelijk de meer dere door via 153, 15—II en 15s met 3—0 een overtuigende overwinning te be halen. Ook dames l( met 3 invalsters spelend, behaalde winst <2—i) met de setstanden 15—6, 14—16 en 15—8. Heren 2, ditmaal wederom uit 6 junioren bestaande speelde een enthousiaste wed strijd er» won eveneens met 21. Hier wa ren de setstanden 158, 359 en 11—15. Het eerste herenzesta! tenslotte zege vierde eveneens overtuigend met 30. Set standen 159, 155 en 1510. Vrijdag a.s. worden de laatste wedstrij der» van dit toernooi gespeeld. Dan komt 3iadgenote Juliana naar het Oude Kerk hof, wat vooral bij de heren op spannen de wedstrijden zal uitdraaien. COÖP. TÜINBOUVEILING BAKENWKKCHT EN OMSTREKEN. BARENDRECHT. Nnnmrandijvte 14—22 .20.000: bjoerakool A I 34—43 B I 23—30. C 1 15—22. 30.000; Sla (natuur) 1 3.05—7.00, 130.000; stoofxla 10. 1C0O kg; staandglaskomkommers 80-74 24—27. 50-59 22—24 40-49 19—22. 25000; komkommers krom 23—27; selderij 1622. 4f>09: peterselie 15—24, 2500; kroten bos 20—37, 20.050; kroten kg 1.07—1128. 10.000; spitskool 13—22, 3000: tomaten iglas) A 8.40—8.71), B 7.30—8.20. C 8.20—8.50. CC 6.208.50, 700 bak; spinazie 10—22, 12.000; rabarber 9—20, 10.000; radijs (rood) A I 7—14, 3000; (wit) A II 6—11. 5000. Winston 05-op 1-07—126, 60-65 l.OO; jonathan 70-op 64—37, 65-70 98, 60-65 32—86; golden delicious 70-op 1.14—1.18, 65-70 98—1.05, 60-65 80—82; aanvoer fruit 20.000 kg. T*\E VERENIGING Vrienden van Stedelijk Museum hield gisteravond In de Aula van bet Museum een Algeme ne Ledenvergadering, waar spontaan werd besloten hef. bedrag der .minimum contributie van 2,50 tot 3,50 te verho gen. De aftredende secretaris, de heer P. H. Heidenrijk werd herkozen. Het' leden tal bedroeg op 31 december 1961 563. In 1961 heeft de Vereniging een map met zes lithos „Vol d'Oseaux" van Comeille aan het Museum ten geschenke gegeven. TVTA DE VERGADERING hield, dokter Ch. A. Poll een lezing met lichtbeel den over het onderwerp „Als er kermis was, zag men vreemde sprongen" Spr., die door zijn bestudering van de kwakzalverij uiteraard vanzelf bij de ker- De 26-jarige constructie schilder O. v .W. uit Oosterhout had in de nacht van 25 op 26 februari zjjn bij hem weggelopen vrouw op een letterlijk te vurige manier uit net huis van zÜn schoonouders willen halen. Eerst had hy een brandende lap textiel op hei houten ko?yn van een raam gelegd en later had hy die brandende ïap door de brievenbus naar binnen geduwd. Voor deze poging tot brandstichting moest hy gistermorgen terecht staan voor de Bredase rechtbank. Sinds 2 maart was hij gedetineerd in het huis van bewaring. Verdachte gaf toe zo gehandeld te heb ben. Zijn huwelijk liep niet al te best, was zelfs bedroevend te noemen, omdat er herhaaldelijk grote ruzies waren- tussen de echtelieden en de vrouw dan de be nen nara naar haar ouders. In die bewuste nacht was de vrouw al anderhalve dag van huis geweest. Na 2ich eerst moed ingedronken te hebben was verdachte naar het huis van zijn schoon ouders gestapt. Daar had men geweigerd met hem te praten, waarna de brand stichting was gevolgd. Op dit ogenblik schijnt alles weer koek en ei te zijn, dat was op te maken uit het requisitoir dat de officier van justitie, mr. J. Pejjnenburg hield. De vrouw en. haar vader hadden verdachte herhaalde malen in het huis van bewaring opgezocht. Daarom wilde de officier de strafmaat beperken, want hoewel verdachte nog Sn een proeftijd loopt zijn het tot nu toe toch maar kleine gevalletjes geweest waarvoor v. W. terecht heeft moeten staan. De Wegens,poging tot zware mishandeling eiste de officier van justitie bij de Bre dase rechtbank, mr. R. Grasso, gister morgen twaalf maanden gevangenisstraf tegen de 35-jarige meubelmaker L. H. uit Breda, omdat deze op 24 juli van het vo rig jaar getracht zou hebben in de straf gevangenis te Breda de bewaker H. B., over de balustrade van de omloop op de eerste verdieping te gooien. Tevoren waren er moeilijkheden ge weest over de kanarie, die H, los in zijn cel had laten vliegen toen hij naar de recreatiezaal was gegaan. Terugkomend had H. Gezien dat zijn celdeur openstond. Hij had er de bewaker B. van verdacht de deur opzettelijk open gezet te hebben. Verdachte, nu ter beschikking van de re gering gesteld en opgesloten te Scheve- ningen, gaf toe de bewaker vast gepakt te hebben. Hij ontkende de bedoeling ge had te hebben de bewaker over de leuning te gooien. B. daarentegen verklaarde dat ver dachte hem onverwachts van. achteren om de middel had gepakt, dat hij hem een eindje had opgelicht en dat hij hem toen had geprobeerd over de leuning te drukken. Door met beide handen de rai ling vast te grijpen had B. dit kunnen verhinderen, Verdachte had geroepen: „Ik zal je over de ring gooien". De meubelmaker beweerde nu dat hij lüer- mee had bedoeld de bewaker op de grond te willen slaan. „Je zegt toch ook: „Ik sla je over de straat", zei hij tegen de pre sident, mr. F. A. Helleman. Twee bewakers die te hulp waren ge sneld op het geroep van hun collega wa ren niet helemaal eensgezind in hun ver klaringen. De een beweerde dat hij de vechtenden had moeten scheiden; de an der zei dat toen hij aankwam en hij »vas de eerste geweest beiden elkaar al losgelaten hadden. Wel had verdachte toen nog de bokshouding tegen hem de getuige aangenomen. „Ik kan begrij pen-", aldus de officier, „dat er onder de langgestraften verdachte zat een straf uit van zeven jaar spanningen heersen. Daarom worden doorgaans geen vervol gingen ingesteld voor vechtpartijen on derling. Maar in dit geval ligt alles heel anders. Hier vergrijpt zich een gevangens aan een bewaker. Dit moet bepaald heel streng worden gestraft". In het pleidooi merkte mr. H. Gerad op dat deze zaak oorspronkelijk was aangebracht bij de politierechter, waar uit toch wel bleek dat het openbaar mi nisterie deze zaak niet zo ernstig had ge zien. En nu was er dan ineens een eis van twaalf maanden gesteld. Pleiter vond dat achteraf niet meer precies was na te gaan wat er nu allemaal was gebeurd. De verklaringen van de bewakers liepen ook nogal uiteen. Poging tot zware mishandeling achtte pleiter daarom niet bewezen; hoogstens bleef alleen eenvoudige mishandeling over. Uitspraak over veertien dagen. Vette-kalvenaarkt Barneveld BARNEVELD, 19 juni Aanvoer 1261 stuks, handel flauw. Prijzen (Ir» guldens per kg): topkwal. 2,85-3.00; ie kwal, 2.50-2.18; 2e kwal- 2.30-2.45. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT. 19 juni Op de utrechtse paardemarkt zijn maandag 284 dieren aan gevoerd. De prijzen waren: luxe paarden: 1025-1329; werkpaarden. 900-1225; oude paar den 800-3075; 3-jarige paarden 775-1075; 2- jarige paarden 675-900; veulens 300-575; hitten 575-780; slachtpaarden 2.20-2.50 per kg gesl. gew.; jonge slachtpaarden 2.50-2.70 per kg gesl. gew. De handel was kalm. KAASMARKT BODEGRAVEN 10 juni. Aangevoerd 134 partijen. Prij zen le kwaliteit 2.28—2.33, 2e kwaliteit 2.21—2.27, extra tot j 2,55 per kg, Han del kalm. vlaaroing De heer F. de Vries, leraar aan het Gemeentelyceum Vlaardingen, alhier, heeft op 5 j«nt 1962 act» de gemeentelijke uniuer- siteit van Amsterdam met goed gevolg het doctoraal examen ira dc Nederlandse taai en letterkunde afgelegd. Me juf/route Joh. M. Boere, kleuterleid ster aan de openbare kleuterschool „de Korenbloem" keeft op 8 juni 2962 de akte Hoofdleidster behaald. Mejuf/routo S. E. J. Smit, typiste bö het Gemeentelijk bureau voor huisvesting, heeft het diploma behaald in, de afdeling publlci- feif van de Academie voor Beeldende Kunsten te Rotterdam. was acht maanden met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk en toezicht van de reclasseringsvereniging. De raadsman mr. L. v. Buchem vond dat het beter was verdachte zo vlug mo gelijk op vrjje voeten te stellen, nog be ter vandaag dan morgen. De ruzie was nu bijgelegd; het kon alleen maar goed zijn dat verdachte zo vlug mogelijk terug ging naar zijn gezin, waar inmiddels een tweede kind was bijgekomen. Aan het verzoek tot onmiddellijke uitspraak gaf de rechtbank gehoor. Opgelegd werden na raadkamer acht maanden mét aftrek, waarvan vijf maanden voorwaardelijk en reclaeseringstoezicht, met bevel verdachte onmiddellijk in vrijheid te stellen omdat de drie onvoorwaardelijk opgelegde maan den er ruimschoots opzitten. missen was beland, welk onderwerp hem steeds meer was gaan boelen, gaf eigenlijk een cultuurhistorisch overzicht van de kermisviering en kermisvermaken in vroeger eeuwen. Dal dit onderwerp nog altijd trekt, bleek uit dé goede op komst-voor deze lezmg. De geur van pof fertjes en wafelkramen en de barokke, zinnenprikkelende sfeer van tie kermis, vooral bij avond, ai* deze wereld van schijn en klatergoud baadt in een 2ee van oogverblindend kunstlicht, betove ren zelfs nog de moderne mens. De oor spronkelijke kermissen waren overigens heel primitief. De alcohol vloeide In stro men en op de bonte, Breugeliaanse schil derwerken ontdekt men temidden van hét menselijk gewirwar allerlei kermlsspe- len. Altijd is de charlatan aanwezig. De personages op deze doeken zijn nog hoofdzakelijk boeren in eenvoudige, ruwe kledij. Ook het dorpsdecor herinnert nog aan de vroege middeleeuwen met de hou ten huizen en de strooien daken. Gelijde- lijk veranderen zo wei de mensen als al« het decor. TN LATERE EEUWEN zien we betere -* kleding en steden met stenen huizen. Eet kermisvermaak blijft evenwel ruw. Daarvan getuigen op de oude doeken de bekkensnijders met hun lange scheermes sen. Nog steeds stroomt de alcohol rijke lijk. Er wordt veel gedanst, maar niet minder gevochten. De standen komen op. De besloten sociëteiten met veel lekker eten en edele wijnen ontstaan. We ont moeten op de kermissen dikke dames als Janna Dabbe uit Axel, die op haar tien- jaar driehonderd pond woog, dwer gen als Tom Pouce, schatrijk, met eigen equipage, en het Friese kleinduimpje Wy- brand Lolkus, vervolgens de man zonder slaap 26 jaar oud, wegende 26 pond <n zijn beeldschone zuster van IS jaar, die het met 283 pond moest doen en de ver maarde koorddanser Pieter Magito, geb. 1708. Brouwer en Ostade hebben menige oud- Holiandse kermis op hun kleurige doeken vereeuwigd, maar ook de volksprenten uit die dagen herinneren eraan, de jolige ker- mïswensen en de vermakelijke Polka-prijs courant van de Kerm is-vri j ers. De conservator Pierre Janssen schonk tenslotte de spreker voor zijn interessan te lezing met een geestig speechje, waar in hij nog even 2ijn vertrek aanstipte, Op de vliering bij zijn grootmoeder had d» 27-jarige schilder J. L. nU Breda kle dingstukken verstopt die op 13 december van het vorig jaar waren gestolen nit het kled in graag azijn van firma de N, aan de Nieuwe Gin ekenstraat. L. had teg:en de po litie verklaard dat hij die kledingstukken van een zekere Sjefke in het café lï. had gekregen met de opdracht, ze te verkopen. Dat verhaal vertelde L. gistermorgen ook tegen de president van de Bredase recht bank, mr. F. A. Holleman. Na zijn arres tatie in januari had L. drie maanden in voorarrest doorgebracht; hij 'is nu op vrije voeten. Verdachte ontkende de inbraak te heb ben gepleegd; Men %vas binnengedrongen in het kledingmagazijn na het uitsnijden van een paar rullen; er was nogal beef wat meegenomen. Het merendeel was bij de arrestatie van L. weer te voorschijn gekomen. In het requisitoir zei officier van jus- tietie mr, R. Grasso dat het wat betreft de strafmaat weinig verschil maakte of aan verdachte dan wel heiing ten laste kon worden gelegd. Bovendien Js er dan ook nog een arrest van de Hoge Raad, waarin is uitgemaakt dat iemand, d«e kort na de diefstal in het bezit wordt aan getroffen van de gestolen spullen, aan- ;enomen mag worden dat hij de dader van de diefstal is. „Verdachte", aldus de officier, „heeft zich een hele tijd goed ge dragen; vanaf '54 is hij niet raew ver oordeeld". Rekening houdend met dit goede gedrag van de laatste jaren stelde do officier zijn eis zo dat verdachte, als de rechtbank er mee akkoord wil gaan, niet meer behoeft te gaan zitten: zeven maanden gevangenisstraf met aftrek waarvan vier maanden voorwaar dehjk met een proeftijd van twee jaar en recias- seringstoezicht Stelende kelner De twintigjarige kelner C. v. A. had in maart honderd gulden gestolen van een Franse toerist en hij had uit onkel® ge parkeerde auto's goederen gestolen. Het bleek dat de kelner ia die tijd volkomen op het verkeerde pad was geraakt. Hij verdiende om en nabij de tweehonderd gulden per week, maar had daar nog niet genoeg aan, omdat hij met vrienden naar Antwerpen toog en daar veel geld op maakte. Men had geprobeerd de nog nooit eerder veroordeelde jongeman, die twee maanden in voorarrest had gezeten hij is nu op vrije voegen aan een baan als verkoper te helpen, maar een psycholo gisch onderzoek had uitgewezen dat hij daar niet geschikt voor Is; wei voor kel ner. Hoewel de officier er een zwaar hoofd ln had wilde hij dan toch^nog de jonge man de kaus geven terug te gaan ln het kelnersvak, zij het dan met stevig toe zicht van de reclasseringsvereniging. De eis was zeven maanden met aftrek, waar van twee maanden voorwaardelijk met eca proeftijd van twee jaar. m deze zaak werd na afloop van de zitting onmtddel- lijx uitspraak gedaan. Conform els werd dc kelner veroordeeld. In de andere zaak uitspraak over veer tien dagen. KEER WEER Met 146 duiven in concours hield dê P.V, „Keer Weer" een wedvlucht van uit Or leans afst. 480 km. De -vogels werden te 7.15 uur in vrijheid gesteld met kalme N.W. wind. De le werd geconstateerd te 13xois uur. De 36e o£ laatste prijs- duif te 16—41—28 uur. De uitslag was: üebr. Melchers 1—3—5— 11—23—25—28—31—33. H. Snoek 2—80. B„ Bovenberg 4—13—24. R. Zeilstra 6—7— 1526. M. de Roods 10^-121618—22- P. v. Vliet 14—17. B. Simon &Zn. 18—21— 35. Adr. v, d. Hejjden 20. Gebr, Heinslus 27—36. Poldervaart 20. G. Blouw 33. P, Both 34. Wie hei Nieuwsblad leest weet □lies het meest te Vlaardingen vraagt (voor de verpleegafdelingen, keuken en broodkeukem huishouding in de zusterhuizen en het laboratorium), toon voor 21 jarigen en ouderen f 218.07 per maand, op klimmend tot f256.33 per maand. Exclusief eventuele huurcompcnsatie et» tijdelijke toelage. Voor jongeren geldt een jcugdaftrek. Werkkleding wórdt verstrekt. Aanmeldingen bij het hoofd Huishoudelijke Dienst, Hof singel A, Vlaardingen. Het Algemeen Ziekenhuis te Vlaardingen vraagt Loon naar leeftijd. (Maximum bij 24-jarige leeftijd en ouder 369,83 per maand). Aanmeldingen bij hoofd Huishoudelijke Dienst, Hofsingel A, Vlaardingen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1