ROTTBEDAMSCH NIEDVI58LAO PW Woningbouwverenigingen krijgen grond voor 421 woningen Na 75 jaar gemeente weer eigenares Doornatte wandelaars (sters) liepen zingend de Vierdaagse Honderd Franse schilders in Schiedam bijeen De heer B. J. J. Westdijk neemt afscheid van de KAB SCHRIJVER A Voor Ursus nog kans op behoud AT cy AAR. Mutaties onderwijs KETHEL Uit liet politierapport Nieuwe Waterweg bouwt zelf een clubhuis Schiedamse notities Geen aarding meer via de waterleiding Op honderd stadgenoten sparen er 62 bij Anno 1820 Brieven op advertenties onder nummer GEMEENTE SCHIEDAM 'n Nieuw gezicht op straat SOLEX NIUUOUIBO Hoofdagentschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVE5T 3 - TELEFOON 68091 Klachten bezorging: Telefoon 11,70.41 BOTTËRDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 21 JUNI 1962' Voor de heer B. J. J. Westdijk, penning meester van de plaatselijke KAB-afdeling, is de tijd aangebroken zich uit het organi- sat iel even terug te trekken. Zoals hij zelf zegt: „Een keer dien je er een streep onder te zetten. Ik ben. nu in mijn vijfenzestigste levensjaar en zou ik mezelf herkiesbaar gesteld hebben, dan betekende dit nog een bestuursperiode van drie jaar en dan. kom je niet meer weg. Bovendien voel ik, dat er plaats gemaakt moet worden voor een jongere kracht, en gelukkig zijn die voor handen, zodat ik mij met een gerust hart kan terugtrekken". Met dit heengaan be sluit de heer Westdijk een langdurige en niet minder vruchtbare periode in het .RK organisalieleven. In 1928 trad hij toe tot het EK Werk liedenverbond, beter bekend als „de Volks bond", om in 1933 zitting te nemen in het bestuur van de onderafdeling „Hout bewerkers". Twee jaar later werd hij in het hoofdbestuur gekozen; hij vervulde hierin eerst de functie van secretaris en kreeg latei' het financiële beheer in handen. Vooral tijdens de crisisjaren ontwikkelde de heer Westdijk een grote activiteit bij het opzetten en uitvoeren van ver schil lende noodvoorzieningen, waarvan met namen te noemen: het Crisis-comité; Werklozencursus en Groentedistributie. In 1942 greep de bezetter in en moest het bestuur onderduiken. Het Volksbond- gebouw, het huidige Arcade, werd gecon- fisceerd en verhuurd aan een schilderijen en lijstenfabriek, waarin aan delopende band de meest fraaie kitskunstwerken werden geproduceerd, die onder de sol daten gretig aftrek vonden. Enkele dagen na de bevrijding stelde de huidige raadsnestor, de heer H. Willemse, het bestuur namens het Militair Gezag de sleutel weer ter hand. De eerste bestuurs vergadering vond op II mei plaats onder de Gorzenkerk. Volop werk was er nu aan de winkel om wat nu „Katholieke Arbei ders Beweging" geworden was weer op gang te brengen. Een snelle evolutie volgde.en wat het gebouw betreft, dit was avond aan avond verhuurd aan buurt- en ontspanningsverenigingen. Ook de Schie dammers leefden zich uit na knechting, ontbering en zelfs honger. Ook op gemeentelijk-sociaal terrein ge niet de heer Westdijk bekendheid. Sinds 1956 is hij bedrijfsleider van de Sociale Werkplaats ën gezien zijn leeftijd zal hij dit blijven tot begin volgend jaar. Wel hoopt hij de verhuizing nog mee te maken naar denieuwe ruimte, de voormalige Machinefabriek Fontijne in de Boterstraat. Zodra de benodigde vergunningen afkomen zal met de. verbouwing worden begonnen. Hedenavond zal de heer Westdijk officieel afscheid nemen van de organisatie, waar voor hij zoveel jaren een der belangrijkste steunpilaren, is geweest. In. de eerste klasse C van de afdeling Rotterdam nadert voor XJRSUS de strijd om het behoud met de wedstrijd tegen ROGA als hoogtepunt Met dit ROGA en -USC enidigde URSUS met een gelijk aan tal punten onder aan de ranglijst. Twee clubs moeten hiervan degraderen en j.l. zondag vond de ontmoeting USC—-ROGA 'plaats waarin de thuisclub met 20 wist te winnen. Zondagmorgen 10 uur komt URSUS op het terrein aan de GordeHveg tegen ROGA in het strijdperk. Weten onze stadgenoten tot een overwinning te komen dan blijven ze voor de eerste klasse be houden. (Advertentie) GEM. KENNISGEVING Burgemeester cn Wethouders van Schiedam maken bekend, darizijin hun vergadering van a tnél 1962 besloten krachtens artikel S, eerste lid, sub c van het Wegenverkeersreglement vast fe stellen de volgende 5ie WIJZIGING van het Verkeersbesluit voor de gemeente Schiedam. ENIG ARTIKEL Onder het hoofd „Stopverbod" wordt tussen de rubriek „Korte Dam" en. de rubriek „Rot- tertiamsedijk (.z.z.) tussen <Je Buitenhavenweg en het pand Rqtterdamsedijk 413" opgenomen de rubriek „Oóievaarssteeg oostelijke zijde, hummers 1 en 51" (bord model W.V.R.). Van di': besluit staat voor leder belangheb bende beroep open tot het einde van een ter mijn van dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt aan II.RZ. de Koningin gericht, maar ingediend bij de Com missaris der Koningin in de provincie, die een bewijs van ontvangst afgeeft. Dit besluit is In. afschrift verzonden aan de desbetreffende Hoofdingenieur-Directeur van tie Rijkswaterstaat, aan de Koninklijke Neder landse Toeristenbond A.N.W-B., de -Konink lijke Atitomobieiclub, de Koninklijke Neder landse Motorrijders Vereniging en aan Gede puteerde staten dezer provincie. Het besluit ligt gedurende de genoemde be roepstermijn ter visie ter Gemeente-Secretarie (Stadhuis Afdeling Algemene Zaken). Schiedam, 20 juni 1962. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Seeretaris, M. J. blok De Burgemeester, j. ty. peek. DONDERDAG 21 JUNI, Warande: Zui-d-Holl. tVandelsporfbonct: Avond vierdaagse. Dr. Kuljperlaan: 7—8 uur: Schied. Jeugd Raad; Wagenrace. VRIJDAG 22 JUNI Warand eZd .-Hol 1WandelsportbonüAvo nd- vierdaagse. Buüs Ballotsingel, 7—8 uur: Sehled. Jeugd Ra-ad: Au toped wedstrijd. Stadhuis, s uur; Raadsvergadering. BIOSCOPEN Passage Theater, 2 en e uur: Het raadsel van de verdwenen vrouwen. MonopoLe Theater, donderdag, 2—7—8.1» uur: Wet der Onderwereld, 13 jr. MEDISCHE DIENST Apotheek: C. j. Jansen, swammerdamslngel 41. MUSEA Stedelijk Museum: Open van 10—5 uur, zo. van 12—15 uur: Ned. opgravingen in Egypte. De groep Mart. en. Start 10. Voorgedragen ter benoeming in vaste dienst aan de Erasmusschool is mej. E. Jordaans, thans onderwijzeres in tijdelijke dienst bij deze school; evenzo mej. H. J, B. van Krogten van de Theo Thyssenschool, thans tijdelijk bij deze school; voor gedragen voor benoeming tot onderwijzer aan de school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden aan de Fahrcn- heitstraat, de heer A. Dijksma, wonende te Steenwijkerwolde; voorgedragen voor her benoeming bij het Sted. Gymnasium, de heren drs. C. van Bres, L. H. Koster en ds. J. E. L. Brummelkamp in tijdelijke dienst, de heer J. Brizee.in vaste dienst en tot tijdelijk lei-aar biologie de heer H. P. Nooteboom uit Leiden. De heer L. J, van As, onderwijzer Erasmusschool, is voorgedragen voor overplaatsing naar de LOM school en de heer W. Véhnrfc zal de leiding krijgen over de Klaes de Vries- school B .i.p.v. de KI. de Vriesschcol A, waarvan hij thans hoofd is. Eervol ontslag hebben gevraagd mevr. M. QuakNass, als onderwijzeres van de LOM-school, de heer W. J. Huis int't Veld, onderwijzer aan de school voor Indïv. Onderwijs, mej. D. Suttorp, onderwijzeres aan de KI. de Vriesschool A en de heer H. Schenk, hoofd van de KI. de Vries school B. laatstgenoemde wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Geslaagd MMS Geslaagde kandida ten van de Mi'ddelb. Meisjesschool der R.H.B.S. te Schiedam; F. S. Borst; J. F. Rokers; H. L. Schreuder; S. van Schie, Te Vlaardingen F. H. Vos, te Capelie a, d. IJssel A. v. Marle, te Rotterdam L, B. M. Hörburger. Afgewezen werden 2 candidate». Wie gedacht zou hebben, dat de tweede route van de 19e Avondvierdaagse van de Ned. Wandelsport-Bond te Schiedam woensdagavond compleet in het xvater zou vallen, zal langs de te volgen route wel iets anders hebben opgemerkt. Toegegeven, dat er veel water is gevallen (in de vorm van als maar neerstromende motregen) maar de bijna 900 deelnemers hebben zich daardoor niet laten afschrikken en waren woensdagavond om zeven uur allemaal present om de helft van deze Avond vierdaagse vol te maken. Goed beschermd tegen de regen startten reeds voor zeven uur verschillende individuele lopers, waar van er in totaal 250 van de partij waren. Daarna volgden, de groepen en scholen, die ook op deze tweede avond hun kelen schor zongen en zich weinig aantrokken van de regen. Integendeel, toen wij na afloop aan enkele jongens en meisjes vroe gen, hoe zij de regen vonden, was hun commentaar, dat zij het heerlijk "hadden gevonden. „Beter dan gisteravond" zei men zelfs, en de 13-jarige Peter Westhuis vond zo'n Avondvierdaagse (met regen) echt iets avontuurlijks. Bij 5pieringshoek werd de route enkele tellen onderbroken door de uitreiking van een monsterzakje pepermunt aan alle deelnemers, die deze verfrissing dankbaar aanvaardden. Zij putten hieruit nog meer kracht om ook het laatste traject via de Troeistralaan, Vlaardingerdijk, Fabristraat St. Idduinastraat en Warande zingende te wandelen. De St. Thomasschool en dc Erasmusschool voelden er weinig voor om hun. vlag thuis te laten en zij droegen die de gehele route mee. Alle 874 wande laars (sters) hebben, zich als helden ge dragen en vele toeschouwers achter de ramen zullen in gedachten een diepe buiging hebben gemaakt voor deze pres tatie, die voor de deelnemers evenwel Een aanrijding had plaats op het Ru bensplein, waar een vrachtauto, bestuurd door L. V., rijdende richting Rotterdam, 'bij het nemen van de boöht de m-acht over het stuur verloor. De wagen reed op tegen twee stilstaande personenauto's. Een daarvan, eigendom J. v. d. B., werd totaaL vernield, de andere, eigendom van de verkoper D. B. werd lichtelijk geha- end. De brandstoftank van de vrachtauto scheurde, waardoor er eert oliespoor ont stond op de weg. dat later door de brand weer is verwijderd. Na de beide stilstaan- weer is verwijderd. Na de béide stilstaan de wagens te hebben geramd, ontwortelde de vrachtauto een boom en beschadigde daarop nog een half dozijn vuilnisemmers. De wagen is voor. een technisch onderzoek naar het politiebureau gebracht. Ingebroken is bij de motor- en rijwiel handel I. D. W. aan de Broersvest. De daders hebben zich toegang verschaft via de poort van Bakkerij VLug aan het Broers- veld. Op een binnenplaatsje lichtten zij een ruit uit een openslaand raam, waarna zij de winkel konden binnenkorten. Ontvreemd zijn een. draagbaar radio-apparaat, vier scheerapparaten en een transis.torradio, ter geza-Tpelijike waarde van. ongeveer 400 glcl. Een hotsing ontstond op hetkruispunt Burg, v. Haarenlaan. - Schieüamseweg toen de groenteboer C. P- B, daar met zijn rachtauto probeerde te draaien. Zijn rich tingaanwijzer was defect, met het gevolg, dat de wagen werd aangereden door dc personenauto van de heer J. A. R, arts. Deze auto werd vrij ernstig beschadigd. Brand Is gesticht in het Jeugddorp, gis- ravond .ongeveer half acht in 'n hoeveel heid afval van de hutten. Onder leiding van brandmeester. Unck is het vuur met twee nevelstralen geblust. Naar de daders wordt een onderzoek ingesteld. De zes-jarige Johan H. Witkamp is gis teravond op de Dr, Sdhaepnransdngel plot seling overgestoken. Hij werd aangereden door een bestelauto van J. A. M., chauf feur uit Vlaardingen en moest met een hersenschudding en schaafwonden naar het gemeenteziekenhuis worden overge bracht. De auto is licht beschadigd. Een verkeerszniï is omvergereden door een personenauto, op de BK-laan, waarvan de bestuurder is doorgereden. Een jon getje had het autonummer genoteerd, zo dat de man kon worden opgespoord. Het was de Vlaardingse fabrikant M. C. D. N„ die verklaarde, dat hij een autobus had willen, inhalen, daarin echter niet slaagde en toen de verkeerszuil niet meer kon ont wijken. Een bromfiets is gestolen ten nadele van de caféhouder G. J. A. V., niet op slot neer gezet aan de Viaardingerstraat, voor zijn woning. niets bijzonder was. Er was slechts één nitvalster, die' een middenvoetsbeentje kneusde en na afloop meedeelde,dat 2ij de laatste avonden niet mee kon doen. Regen of geen regen, donderdagavond staan zij om zeven uur weer gereed om de derde avond tot' een goed einde te brengen. Dan zal de route een groot deel van. het Centrum van Schiedam omvatten, •waarna men via de Overschieseweg, Pol derweg,- Kerklaan en Schiedamseweg ook Kethel zal aandoen, om dan via de Nieuwe Damlaan, Nieuwe Haven en. St. Liduina- straat weer bij de St. Thomasschool aan de "Warande te finishen. De 15 km-wan.de- laars zullen ook Overschie nog aandoen en dan bij het veer „De Kandelaar" over varen. Op 27 april j.l. besloot de Raad een kre diet ad 1.000.000.- te verlenen voor de uit voering van de plannen van de Vereni ging „Volkshuisvesting" en de Prot. Chr- Woningbouwvereniging „Onze Woning" fot de bouw van 431 woningen cn 9 winkels op gronden, gelegen in Kethel. Thans is <le gemeente zover dat zjj kan overgaan tot de uitgifte van dc nodige gronden voor de verwezenlijking van liet bouwplan. De plannen komen te omvatten: 421 wo ningen, 39 garages, 9 winkels, waarvoor in totaal tot een waarde van f 1.665.110,* grond beschikbaar wordt gesteld. Het bouwterrein heeft een oppervlakte van plm. 33.540 m2, zodat de grondprijs per m3 ongeveer f49,- bedraagt. Uit een oogpunt van financiering is net beter de grond aan de woningbouwvereni gingen te verkopen, ir^ plaats van in erf pacht uit te geven, aangezien by verkoop ae gemeente de koopsom direct in handen krijgt en derhalve niet behoeft te lenen tegen 4Vs terwijl bij uitgifte ïn erf- MASSALE DUIVENVLUCHT UIT CHARTEREAUROUX Zaterdag wacht de plaatselijke postduiven de zware eendaagse-fondvlucht vanuit Cartereauroux met als afstand 604 km, een ware monsterluchtrace, waarin slechts de beste stayers een kans op de prijzen maken. De vlucht wordt georganiseerd door dé Rotterdamse Postduivenbond als nationale vlucht, waaraan dus de lief hebbers van de verschillende*plaatselijke verenigingen kunnen deelnemen. Verwacht mag worden, dat het', aantal ïn'gekorfde duiven zo tussen de zes- en zevenhonderd stuks zal komen te liggen, Gelijktijdig ont vangen de jonge duiven, broed 1962, hun luchtdoop. Dit zal gebeuren met een. trainingsvlucht met als losplaats Baren- drecht. Aan de hand van de resultaten 2Ulïen de liefhebbers reeds tot een voor selectie overgaan ter voorbereiding voor de eerste officiële jongeduivenvluchten, waarvan, over goed veertien dagen de eerste wordt gehouden. pacht een canon wordt berekend naar 4li zodat bij erfpacht de gemeente een renteverlies van li Sa zou lijden. Ook voor de woningbouwverenigingen is deze han delswijze voordeliger, aangezien het Rijk grondvaorschotten ter beschikking stelt tegen 4 terwijl de erfpaehtscanon be rekend wordt naar 414 Het voordeel van erfpachtsuitgifte is i oor de gemeente, dat na verloop van 73 ;iaar de grond weder tot haar beschikking komt; dit voordeel wordt haar thans voorbehouden door de voor beide partijen onvoorwaardelijk bmdenckfbepaling, dat de gemeente na 75 jaar weer eigenaar van de grond moet worden, tegen üc thans geldende verkoopprijs. Ket gereed maken van de grond voor de tuinen en speelplaatsen alsmede de aanleg komt niet ten laste van de woning- bouwvereniging, doch is voor rekening van de gemeente. De kosten hiervan bedragen f 165.323,-. De Schiedamse watersportvereniging „De Nieuwe Waterweg" is bezig met eigen leden een prachtig drijvend clubhuis te bouwen, gelegen in de jachthaven. De leden betalen slechts weinig contri butie, maar daar staat tegenover, dat zij elk een groot aantal uren (ongeveer 40 per jaar) werken voor de vereniging. Deze vorm van vrijetijdsbesteding heeft nu een Een honderdtal Franse schilders uit Parijs en omgeving bracht gisteren een bezoek aan de NV Lak-, Verf- en Verais- fabrieken VEVEO aan de Willemskade. De directie had gezorgd voor een speciale trein, zodat ondanks de in Frankrijk aan gekondigde stakingen de Franse gasten goed op tijd waren. Ze maakten eersteen rondvaart met de Spido door de Rotter damse havens onder leiding van de chef van de export, de heer De Bruyji, aan wie zowel de voorbereidingen als dé excursie zelf waren toevertrouwd. Om vier uur stond een rondgang door de fabrieken en laboratoria op het programma, waarbij de heer Koudstaal in de kantine verschillende nieuwe produkten demonstreerde. Bij vorige bezoeken was reeds gebleken, dat de Franse schilder voor dergelijke cause rieën een grote belangstelling heeft, waar van het aantal vragen getuigde, welke na afloop werden gesteld. Het gezelschap be stond uit schilderspatroons, die verf- produkten betrekken van het VEVEO- filiaal in Parijs, (waarvan de directeur deze excursie meemaakte) en van dc im porterende firma, die de exclusieve ver koop in handen heeft. Na het traditionele "tochtje naar Volen dam en een rondvaart door de Amster damse grachten, lunchte men vandaag in het Havenhotel. Omstreeks twee uur werd de terugreis aanvaard; het gezelschap had precies een etmaal lang in de lage landen vertoefd. Een armbandhorloge is in Bad Groen- oord gestolen uit het grote kleedlokaal ten nadele van een 14-jarige scholier A. C. K. tijdens een zwemwedstrijd van SZO. De waarde van het horloge,dat K. in zijn broek had laten zitten is dertig gld. Een bruin dekzeil, dat over een paar rij wielen was gelegd, is in de afgelopen nacht gestolen ten nadele van mevr. J. C. G.-W. in de Rozenburgerstraat. De aulo, merk Opel, die in de nacht van 7 op 8 juni uit -de Julianalaan was ont vreemd, is teruggevonden op .het braak liggende gedeelte van de Kreupelstraat. Een der omwonenden, de heer Van H„ deed daar aangifte van. Twee bromfietsen zijn gestolen, t.w. een t.n.v. de heer P. G. M. M. O. uit de Sta tionsstraat, die hem op slot voor zijn wo-- ning had gezet, en een t.n.v, G. v.d, N,, 22 jaar, die hem niet op slot had geparkeerd voor zijn woning in de Parallelweg. 0 Buitenlands bezoek by dc Schiedamse Vcrffabriek Veveo. 'Teverfs vloog de Schied. Ver. De Vrij heid een. wedvlucht vanuit St. Denis 360 km., die door mistbanken een zeer traag verloop had; gelost om 6 uur kwam ds eerste duif 12.00.06, laatste 12.58.26. Uit een concours van 300 duiven 1—7—1418 22. D. G. v. d. Schalk, £—17. G. Barzilay 3M. Rink. 7—9, D. O.. Bakker. 5, A v Limborg 616 J v Harmelen en Vol 5. Th. Willems. 10—15. M. de Winter. 11—12 J. Doejaaren. 1320, J.- Westerholt. 19. W. Poort. 21. F. Doejaarde» 23. J. Duimei. clubhuis doen ontstaan dat tegen een stootje bestand is. Zware U-balken dragen het dak, dat ook op soliede wijze wordt ge maakt. Een werf in Zaandam heeft de bé tonnen bak gemaakt die de leden in dé winter als bergruimte voor hun roeit spanen, masten en tuig gebruiken. De oppervlakte is ruim voldoende. n.L 5 X 2ó meter „beneden deks" en- dezelfde ruimte als clubhuis „bovendeks". In het clubhuis komen een bar. een douchecel, toiletten, recreatieruimte en een koelruimte mét bergruimte voor de dran ken. Het clubhuis krijgt grote ramen, die uitzien over de Jachthaven, de Maasboule vard en de Maas. De werf Wilton Feijenoord heeft de twee stalen meerpalen geschonken, die de ver eniging met een heistelling in de bodem heeft laten slaan. Men is In oktober verleden jaar be gonnen en men verwacht in oktober a.s, klaar te zijn. De vereniging telt momenteel ongeveer 130 leden, waarvan de helft daadwerkelijk meehelpt aan de bouw en de anderen financieel steunen. Er is heiaas te weinig ligplaats om nog meer leden te kunnen aannemen. Binnenkort zullen de waterleidingbui zen. van woningen in bepaalde buurten niet meer gebruikt kunnen worden voor de aar ding van elektrische toestellen. Deze buizen zijn tot nog toe aangesloten op het waterleidingnet van de Gemeente, dat uit ijzeren buizen, bestaat. Nu echtei het waterleidingnet wordt vernieuwd en hierbij gebmik wordt gemaakt van nieu we materialen, welke de-elektrische stroom niet geleiden, zal aarding via het gemeen telijke waterleidingnet niet langer moge iijk zjjn. Verschenen is het jaarverslag over 1961 van de Spaarbank Auno 1820, waaraan we het volgende ontlenen. Hoewel bij de bondsspaarbanken in het algemeen 1961 het inlegoverschot verder ïs geslegen, is bij de Spaarbank te Schiedam het over schot enigszins achtergebleven bij het top jaar 1960. In 1961 werd ingelegd 35.659,792.74 en f 12.867.686.29 terughe taald, tegen in 1960 resp. 15.114.762,51 en H.518.642.21, Het aantal spaarders steeg tot 50382, d.w.z. dat van de 300 In gezetenen er 62 een boekje hebben. Het inleggerstegoed steeg met f 3.702.521.38 of wel 11.6 procent. Het aan deel van het hoofdkantoor t.a.v, het inleg- oversehot bleef in 1961 practisch gelijk. Het grootste aantal terugbetalingen ver werkte het kantoor aan dc Lorentzlaan. Het grootste inlegovrerschot boekte het kan toor St. Luduinaplein. Het aantal inlegpos- ten groter dan 100 ging belangrijk voor uit. Het aantal posten beneden dit bedrag daalde, zowel absoluut als relatief. Ket gemiddeld tegoed nam toe van 652,53 tot 704.76, Vergeleken met de Rijkspost spaarbank zijn de jaarcijfers van de Spaarbank Anno ,1820 als volgt Anno 1820 inleg 15.659.792.74 tegen RPS 4.166.008.62, 32.867.686.29 terug betaald tegen 3.353.396,86, aandeel in het totaal van Anno 1820 79.1 procent tegen 78.4 procent ia 1960. Het totaal der inla gen overtrof in 1961 dat der terugbetalin gen met 2.782.10.45. In 1957 was het gemiddeld bedrag van de inleg 43.62 en dat der terugbetalingen 250,43. In 1961 waren deze gemiddelden102.4Q en 294.83. Via spaarbusjes werd in 1961 gespaard 277.063.89 tegen 237.492.01 in 2960. Op 31 december 1961 bedroeg het tegoed van de 203S jeugdspaarders 693.502.28. Aan spaarzegels werd in 1961 verkocht voor 198.773.30 tégen f 203.360.40 ,n 1960. Het bedrijfssparen leverde via zegeïkaarten j 97.592. op en giraal nog 110.602.50. De afhaaldienst bracht I 781.837,50 in. Baby boekjes'met een eerste inleg van 2,50 ontvingen 416 ouderparen, 70 accepteer den de aangeboden paplepel voor hun kleine. Het schooi- en jeugdsparen lever de 62.724,19 op, waardoor het tegoed op deze boekjes steeg tot 162.704.92. Uit een oogpunt van een veilig gebrtnfe van elektrische apparaten en ter voldoe ning aan de voorschriften -/an de Veroi- dening dient derhalve ten spoedigste een deugdelijke verbinding met de aarde tot stand te komen, door middel van een aard- elektrode. Dc kosten voor het maken van één nieu we aarding worden behoudens uitzon deringsgevallen geraamd pp ongeveer J 40-f 50 per elektrode. Het ligt in de bedoeling bewoners c.g. eigenaars van woningen, indien zij dit wen sen, in de gelegenheid te stellen deze werk zaamheden te laten verrichten door be middeling van en voorshands op kosten van de Technische Bedryven. Terugbete' Ung kan geschieden in il of 22 maandelijk se termijnen, waarbij ten aanzien van per sonen, die niet tot betaling in staat zijn, een soepel standpunt za! worden, ingeno men. Ter dekking van de benodigde voor schotten kan voorlopig worden volstaan met een bedrag van 10.000,—. B. en w. verzoeken de Raad dit bedrag ter beschik king te stellen. DageMjka ontvangen wij brieven op adverten ties waarop het nummer van de betreffende advertentie ontbreekt of foutief is vermeld. Dit geeft aanleiding tot veel vertraging en kan oorzaak zijn, dat de Ingezonden brief aja bestemming te laat of in het geheel niet bereikt. Men gelieve er dus voor zorg te dra gen, dat het juiste nummer, dat in de adver tentie voorkomt duidelflk tink» boven op de enveloppe wordt vermeld. niranjmal Bij het Bureau „Huisvesting" van bovenstaande Ge meente kan een worden geplaatst. Jaarwedde, inclusief compensatie voor premiën A.O.W., f 4719.78 in minimum en t 5537.66 in maximum, te bereiken na 6 dienstjaren, benevens 2Vj% huurcompensatie en 4% vakantie toeslag per jaar. Kinderbijslag volgens rijksregeling. Aanstelling boven het minimum is niet uitgesloten. Eigenhandig geschreven sollicitaties, gericht aan hét College van Burgemeester en Wethouders, dienen binnen 10 dagen na verschijning dezer advertentie te Worden ingezonden, aan de afdeling „Personeelszaken" der Gemeente-Secretarie. Nieuwstraat 26 te Schiedam „Kijk, daai» saai da nlaifwo Sola* to dl» prachtig a hlflUrancomblnatfal1' Solex nu Jonger Anders Nieuwer! DE LUXE 399.- met va!otorr«ti»ch» koppslinj. Haat vandaag neg da nlauwa Weurentoldar of maak 1 vrijblijvend aan proefrit tóf; SCHIEDAM— Af U. IVlUllHLU St. ïddulnastr. 52 i Tel.' 6 4313 swammcrdamsinsei Telefoon 68548 Betaling desReweUi in overleg 25

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 2