ROTTERDAM NIEUWSBLAD Schaakkampioenschappen Vlaardingen Vijf jubilari ssen bij Fontijne Per dia naar Amerika en per touringcar naar Linnaeyshof VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 Tel. 3229 Modeshotv voor de jeugd Hengelnieuws Afseheidswedstrijd Burgerlijke stand Agenda Uit het politierapport DE FILMS VAN DEZE WEEK OPENING MUSEUM VOOR DE NEDERLANDSE ZEEVISSERIJ Openluchtcampagne Youth for Christ P.V. Keer Weer Harinigvaitgstljericliten Geslaagd President van REA over samengaan van ROAC met Cunard BEA tegen versnippering van krachten Groothandelsprijzen twee punten hoger Van alle gezinnen in de Y.S. heeft 57 een personenauto Tan alle pk wordt 95% door auto's geleverd Krediet voor onderzoek luchtverontreiniging KLANTEN bij duizenden voor FLINKE BEZORGER(STER) Belangrijke bijverdienste Hoofdagentschap en Redactie: Sa 17.30 tot 19.30 uur; Iel. 2959 Redactie: Tel. 5453 i.ii i ROTTEHDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 3 JULI 1962 VLAARDINGEN j KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 Onder auspiciën van de Vlaardingse Schaakverenigingen H.V.O. Shell en VSG zal evenals vorige jaren eeu toernooi wor den georganiseerd om het persoonlijk schaakkampioenschap van Vlaardingen. Deze wedstrijden zullen gespeeld worden in de kantine van. Havenbedrijf VJaar- dingen. Oost. De opening en sluiting zullen evenwel plaatsvinden in het clublokaal van Shell in hot sportpark „De Vijfstui- zen". Deze zullen respectievelijk plaats vinden. op vrijdag 31 aug. en 26 okt. De an dere speelavonden zullen steeds op maan dag zijn. De wedstrijden in de Hoofdgroep en de Fromotiegroepen beginnen 's avonds om 7.30 uur, die in de overige groepen om uur. De spelers worden ingedeeld naar hun speelsterkte. De hoofdgroep bestaat uit 8 deelnemers, de overige groepen be staan uit 6 deelnemers. Inschrijving voor deze wedstrijden staat open voorleden van de organiserende ver enigingen, ingezetenen van Vlaardingen en oud-deelnemers aan de wedstrijden om het P.K.V. Voor leden van de verenigingen bedraagt het inschrijfgeld 2,50, voor an deren f 3,—. Bij aanmelding gelieve men de speelsterkte op te geven, indien moge lijk, door opgave van de klasse, waarin men in R.S-B. competitie speelt of ge speeld heeft. Bij voldoende belangstelling zullen d't jaar tevens wedstrijden om het Persoon lijk Jeugdkampioenschap van Vlaardingen worden gespeeld. Hiervoor zullen afzon derlijke groepen van 6 deelnemers worden gevormd. Het inleggeto bedraagt 1,-. Aan deze wedstrijden kunnen meedoen al le jeugdige Vlaardingse schaakiiefhebbers, scholieren van Vlaardingse scholen ook al rijn ze niet in Vlaardingen woonachtig en oud-deelnemers aan de Vlaardingse jeugd- sebaakweken. Voor hen geldt, dat zij op 31 aug* 1962 de leeftijd van 21 jaar nog niet Op dinsdag 7 augustus a.s. wórdt in ttet kader van de vakantiekinderfeesten geor ganiseerd door het comité Jeugd vakanti a- vreugd, een modeshow gehouden in het bouw „Triangel" aan de Fransen-tra-v Voor jeugdige mannequins van 13 jaar e ouder geidl de voorwaarde, dat zij ds t Srtowen kleding zelf moeien hebben maakt. Beneden dc 13 jaar mag moeder de kleding maken of een handje helpe Vorige maler» is dit programmapunt aKi. een groot succes geweest, zowel vjor de deelneemsters als voor de vele belaogste' lenden. Er kan uiteraard niet een on beperkt aantal meisjes en kinderen aan deze show meedoen. Geef je daarom "zo spoedig mogelijk op. Inschrijvingsformu lieren a f 0.50 zijn te verkrijgen op_ het stadhuis in de bodekamer. Dc inschryvhi; is geopend van 5 tan. 23 juli a.s. Verder inlichtingen kan men desgewenst krjjgei. aan het adres Vondelstraat 44, tel. 8329 4uitsluitend in de avonduren). Het derde aerieconcours van de V.H.V. Vriendschap, dat aan de IHiddelvliet werd gehouden, was een rustige aangelegenheid, zowel voor de vissers als voor de con troleurs. Toch wist de heer N. van Beve- ren voor de iweede maal beslag te leggen op de wisselprijs. By de vissers was dit C. Vink. De uitslag was: 1 C. Vink 520 gram; 2 T. Koudstaal 405 gr.; 3 W. Schippers 280 gr.; 4 H. Vink 252 gr.; 5 Kok-Vink 250 gr.r 6 J. Vink 249 gr.; 7 F. van Dorp sr. 170 gr.; 8 R. van de Zwan 149 gr.; 9 K, van Wezel 115 gr.; 10 P. van' Dorp jr. 30 gr. Ter gelegenheid van het afscheid van zijn oefenmeester, de heer L.Pil, zal de voetbalvereniging De Hollandiaan zater dag a.s. een afseheidswedstrijd speren tegen een sterke combinatie van Herme; DVS uit Schiedam. In deze wedstrijd zullen tevens twee tn d-gedienden van de rood-witten af scheid nemen, te weten de spelers C. Tet- telaar en B. de Vette. De wedstrijd wordt gespeeld Op het Hollandiaan-terrein in het Nieuwlant en begint om 4 uur, Gehuwd: Marinus Rietdijk, 24 jr en Jo hanna Rijnberk, 23 jr; Phiiippus Verboom, 23 jr en Teuntje Elisabeth Rijnberk, 22 jr; Cornelis Josephus van den Wijngaard, 28 jr en Cornelia van Selm, 19 jr.^ Geboren: Perry, z. v. J. Vitalis en M. MerkeJbacb, v. d. D. v. Maasdamlaan 104 A; Monica Hermana, d. v. F. R. M. Witbcrg en H. A. M Mustert, v d Waal straat 66: Jacobus, z v. G. van Leeuwen en M. J. Hakbijl, Éendrachtstraat 93; Re bate ïngrid, d. v. D. Nitters en M. H. van Tienen, Piet Heinstr. 48; Albcrtus Theodorus, z. v. A. T. de Koning en J. Dijkshoorn, F. C. Dondorstr. 39. Overleden: Koroelis Brobbel, oud 65 jr, eehtg, v. A. Vermeij, Parkweg 84; Bet je Korporaal, oud 87 jr, wed, v. J. Bijl, 2e v. Aerssenstraat 26; Johanna Visser, oud 79 jr. wed. v. A. Fortuin, Maassluis: Bm de Jonghkade 22. DONDERDAG 5 JULI Zwlabatirtseweg, lö 30 uur Sluiting L. en V. voetbaltoernooi. Uuaor, 19.30 uur Exodus (14 jaar). Stadsgehoorzaal, 20 uur De dief van Bagdad stadhuis, 19.30 ti. Gemeenteraadsvergadering. APOTHEEK Geopend: Apotheek Walrave, Schiedamse- weg 1. tel. 20S3. juli Wassende maan Zon op 4,27 uur. onder 31 M uur Maan op 9.03 uur. onder 23,23 uur bereikt mogen hebben. Indien zij dit echter willen kunnen jeugdige deelnemers ook deelnemen aan een Senioren groep, mits men voldoet aan de daarvoor gestelde €!sen; Pe inschrijving sluit 24 aug, 1962- Zij die zich opgeven voor deze wedstrijden zul len geen 'verder bericht ontvangen, maar worden op de openingsavond 31 aug. in het Shell sportpark verwacht. Aanmeldingsadressen zijnC. Goed- knecht. Merellaan 53; P. Korpel, Primula straat 40b, tel. 8579; H. de Koe. Philips de Goedesfi-aat 136 tel. 2359 <van 8—18 uur) j L Smit Sweelincksiraat 187 tel. 4859; Th, J, C K Eausch. Mondelssohnplern la, tel 4211; P. Kornaat. Mauritssingel 23. tel 4684. Öp het kruipunt Burg. Pruisamget Maassluisedijk verleende de 24-jarige brom fietser C. G. B. woensdagmiddag geen voorrang aan een bestelauto. Hij liep ver moedelijk een hersenschudding op en is door de GGD naar het alg. ziekenhuis ver voerd. Op de Broekweg nabij de Floreslaan ontstond donderdagmorgen een botsing, waarbij drie auto's werden betrokken. De bestuurder van een bestelauto rijdende in de richting Maasland, wilde linksaf de Floreslaan in. Hij moest stoppen voor te gemoetkomend verkeer. Een achter deze auto rijdende bestelauto slipte bij het rem men en reed tegen de eerste auto aan. De bestuurder van een personenauto, die uit de richting Vlaardingen naderde, remde eveneens doch slipte ook tegen zijn voor ganger, De drie auto's liepen alle ern stige schade op. Er waren geen persoon lijke ongelukken. De kantine van de X.V, Machinefabriek A. Fruitïjne aan de Industrieweg was» giste renmorgen druk hezet met het gehele ad ministratieve personeel en af degenen, die reeds 2.» jaar bij het bedrijf In dienst zijn, om de viering van 5 personeelsleden luis ter hij te zetten. Chef constructeur F» M. Eiker! mul vierde het feit, dat hij 35 jaar geleden ais jongste lid op de tekenkamer opgenomen werd, teruijl vier andere heren hun J2'/s jarig jubileum vierden. Dit waren draaier S. Lips, hanku erker L- Sonnevehl en de fraizer# H. de Lange en A. van Welle. De oudste directeur J. J, Fontyne sprak allereerst tegen de heec Eikerbout met ie hy Sn de afgelopen 25 jaar veel opge trokken had en dikwijls samen reizen ge maakt had naar klanten. Sinds de tijd, dat de heer Eikerbout de tekenkamer van het toen nog Schiedamse bedrijf betrad is er veel veranderd o.a. bijv. door telex en te- leloon. 2y wisten echter wat ze aan elkaar hadden door het personnlyk contact in de vele jaren. Hü hoopte, dat de chef van de reseai chafdeling nog met vcej goede ideeën voor de da? zou komen met het personeel als ruggesteun, zodat men ge zamenlijk het bedrjjf groter kan maken. Hij wenste de heer Eikerbout dan ook een goede gezondheid toe voor de toekomst en hoopte hem nog eens de gouden met bril janten bezette draagmedaflle te kunnen opspelden inplaats van de zilveren, die nu het bronzen bedrijfcmsigne yerying. Dit bronzen be drijfe insigne mochten de vier andere jubilarissen in ontvangst ne men. Hfj had er begrip voor dat het niet altijd meevalt in hetzelfdebedrijf te wer ken. temeer daar er buiten het bedrijf ge noeg vogelaars zijn, die bereid zijn meer te betalen. De jongste directeur A. J. Fon tyne speldde de 4 jubilarissen dit insigne op de borst. De heer Eikerboui mocht bovendien nog een cadeau onder couvert in ontvangst nemen, terwijl de vier ande re jubilarissen binnenkort nog een zilve ren sigarettendoos zuilen krijgen. De heer M. van Harmelen wenste de eniging geluk met hun jubileum. Hij zag de heer Eikei bout als iemand, die een eenmaal gekozen standpunt niet rr.abkeltjk loslaat, maar toch altijd bereid is tot een compromis Ie komen. Hij wilde bet voor hem mei alleen by woorden iaten. maar overhandigde hem een horloge om in het vervolg goed by de tyd te zyn. De chef tekenkamer, de lieer Th, Kleyheeg was de woordvoerder van riet personeel van de te kenkamer en gaf namens, deze afdeling een boek over schilderkunst, daar hem deze hobby van de heer Eikerbout bekend was. Na deze sprekers nam de heer J. J. Fon- tu'ne weer het woord namens de Maat. schappij van Nijverheid en Handel, die als doe) heeft de binding met het bedrijf te bevorderen, Uit naam van deze maat schappij overhandigde hij een oorkonde, getuigschrift en een legpenning. De Vlaardingse UW hield maandagmid- ig in .Amidtia' haar contactbijeenkomst. In de vóórvergadering deelde de oresideile Mevr. I. Teding van Berkhout-Miedema o.a. mee. dat er plannen zijn de Vlaar dingse afd. in een «lichting om te zetten. Na de pauze vertoonde de neiT* P. Jongste van de N. V. Kon. „Hollandiü", de bedrijfsfilm op „Historische grond' daarna dia's over een reis naar Amerifc ;emaakt door de heer Jonaste. Dc Vlaardingse UVV-sters bezochten 5 New-York, namen een kykje in 't gebouw van de Ver. Naties, de beurs in Wall street en. er werden vanzelfsprekend melkfabrie ken bezocht. Via de dia's kregen de aan wezigen een goede kijk op de enorme re clameborden, die in Amerika langs de we gen staan. De heer Jongste hield er een genoeglijke causerie bij. Ook de leden van het UVV- bejaardeh-koor en van de „Breiclub" neb ben kunnen genieten van hetgeen de heer Jongste deze middag bracht. Met de be lofte van apreker nog wel eens terug te willen komen voor een vervolg van zijn lezing, werd deze zeer goed bezochte bijeenkomst gesloten. MAG IK 'N UIT VANU „Mag ik 'n lift van U?" Dat vragen twee lieve meiskes aan diverse automobi listen die vanaf München via Italic op weg zijn naar de Adriatische kust. De twee vriendinnen hebben n.I. de eerste prijs gewonnen van een door een tijdschrift uit geschreven prijsvraag: een caravan. De meisjes kynnen nu echter nog 10.000 mark extra verdienen, wanneer zij met de cara van, zonder eigen auto, binnen drie weken vanuit München door Italië naar de Adri atische kust en weer terug reizen. Zij he men deze opdracht natuurlijk graag aan en zij zullen begeleid worden door een re dactrice van het tijdschrift. Een jongeman een vrachtwagen bestuurder, die aanwezig was bij de prijsuitreiking, wordt hals over kop verliefd op één van de twee winna ressen. Hij neemt dan ook het besluit de caravan, ergens op te vangen en de dames een lift aan te bieden. Voor het echter zo ver is, raken de meisjes in heel wat ver- vijf jubilarissen namens de personeelsver- wikkelingen. Ook als blijkt dat zij behalve Hel pand Westhavenkade 45. dat eens de woning was van een van Vlaardings' reders en dat tot voor kort als café inge richt was. zal na zaterdag 14 juli officieel het „Museum voor Nederlandse Zeevisse rij" huisvesten. Na zowel aan de binnen- als aan de buitenkant een grondige restau ratie ondergaan te hebben, zal er voortaan in meerdere zalen de geschiedenis van de Nederlandse Zeevisserij tentoongesteld zijn. Het programma voor deze opening Is als volgt: Om kwart over twee worden de gasten in het stadhuis van Vlaardingen door het gemeentebestuur verwelkomd. Om half drie houdt burgemeester Mr, J. Heusdens, voorzitter van de stichting Evenals In voorgaande jaren houdt de afdeling "Vlaardingen van de Youth for Christ weer eeu openluchtcampagne ï<t hot Oranjepark. Van woensdag 11 tofc e» met zaterdag 14 juli zullen de rally's wor den gehouden, welke alle 's avonds om acht uur beginnen. Bovendien zullen in de middaguren van 4.15tot 5 uur kinclersa- menkomsten worden genenden, welke on der leiding zullen staan van de welbekende Oom Leen Kolle. Op woensdag 11 juli zal ds, G. Brucks een toespraak houden, terwijl de Vlaar dingse zingende zusjes, Ellie en Franrne Faassen medewerking zuilen verlenen, Oo donderdag 12 juli hoopt de evangelist Jaap, Zijlstra als spreker op te treden en zullen de Glory Singers vocale medewerking v*:- lenen. Op vrijdag 13 juli zal de evangelist Theo Dikkens de toespraak houden, met muzikale omlijsting van de zingende zus jes Faassen. Tijdens de slotavond, op za terdag de 14de, zal de bekende ds. J tn Gravendeel uit het Belgische mijnwer kersplaatsje Genk de aanwezigen, onge twijfeld boeiend doen luisteren naar de wijze waarop deze predikant zal getuigen van de Blijde Boodschap. Als zangleider zal elke avond Herman Kloppenburg optreden; de organist van de Fniëlkerk, GerrLt van Eer s ei zal evenals het vorig jaar op het hammondorgel mu zikale medewerking verlenen. Er zullen weer folders worden verspreid terwijl spandoeken de nodige aanda :hl zullen vestigen op de openluchtcampagne, Onder het motto: „Kom op, ga met ons mee", roept de Youth for Christ alle jonge mensen op om mee te gaan naar de ral ly's om mee de weg te vinden uit de chaos \an dit leven met alle vragen over het waarom der dingen. '„Museum voor dc Nederlandse Zeevisse rij" een toespraak, gevolgd door de over dracht namens de gemeente Vlaardingen van het museumgebouw aan het Algemeen Bestuur van de stichting „Museum voor de Nederlandse Zeevisserij". Om drie uuc zal de heer Mr. J. Klaasesz, commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland en lid van de raad van toezicht van de Stichting, een toespraak houden, waarna er op het stadhuis thee en verfrissingen aangeboden worden. Om vier uur vertrekt het gezelschap naar het Museuro, waarna de commis saris van de Koningin, mr. J. Kiaasesz het Museum zal openen en er gelegenheid gegeven wordt ter bezichtiging van het ge bouw. Om vijf uur worden, alle gasten in de historische afdeling van de N.V. De Oude Lijnbaan door de directie ontvangen. Op zaterdag 30 juni werd met 818 duiven deelgenomen aan het stedelijk concours voor jonge duiven vanuit Breda over een afstand van 44 km. georganiseerd door de Postduivenvereniging Keer Weer. De los sing had plaats te 9.10 uur, terwijl de eer ste duif om 10.15,18 arriveerde en de laat ste prijsduif om 10.33.48. De uitslag was; A, Bot 1, 23; Blom 2, 3, 54: C. Fille 4, 39; Meyer Voges 5, 16, 32, 33, 55, 56; M. Broek 6, 28, 37: A. van Vliet 7; C. Verwey 8; G. Rooderiburg 9; D. Roodenburg 10, 21, 22, 49, 50; G, Blouw 11, 27, 44, 39; Coraelïsse 12, 26, 45, 74; F. Melchers 13, 17, 20, 25, 40 51, 52, 67, 68, 69, 75, 76; Van Dorp 14: Vos 15, 19, 24: A. Vink 18, 46. 47; A. van de Meyden 29, 58, 66; L, de Clerck 30, 36, 43, 73; Goedegeburen 31; J. Snoey 34, 57; Schapfoen 35, 53; A. Waardenburg 38, 70; Koom 41; D. Waardenburg 42; R. Zeilstra 48; A. de Ruyter 60*. L. Stam 61; M. de Ronde 62; J. Jekel 83; Ph. Zuidgeest 64; Gebr. Moerman 65; L, Poldervaart 71, De winnaar van het servies werd de heer Vos. Donderdag inmanden voor een. wedvlucht vanuit Ruffex over een afstand van 710 km. Zaterdag inkorven van jonge duiven voor de wedvlucht uit Achtmaal voor een afstand van 58 km. Praalrapport van hedenmorgen. Hendrik en Jan, VL 70, 10 kantjes; Vlaardingen, VL 78, 7 k.; Maas, VL 79, 7 k.: Voorlichter, VL 114, 15 k,; Clara, VL 172, 15 k.; Koningin Wllheknina, "VL 190, 15 k,; Noordster, VL 197, 25 k.; Martha* Maria, VL 199, 5 Je. Marktberichten. Hedenmorgen werd aan het afslaglokaal in Vlaardingen betaald voor: VJeetharing klein van 150 tot 166; idem groot van 91 tot 94, Aanvoer" 6685 met 211 Isa, de tocht te volbrengen ook nog enkele an dere opdrachten te vervullen hebben, zo als bijvoorbeeld één dag in gevangenschap door te brengen. Na heel wat fleurige scè nes weten zij tenslotte alles tot een goed einde te brengen. Zij hebben niet alleen de 10.000 mark gewonnen, maar ook alle drie, do' redactrice incluis, de man van haar hart gevonden. In de hoofdrollen Joachim Fuchsberger, Christine Görner, Renate Ewert, Harald "Juhnke, Monika Dahlberg en Hans von Borsody. -;De regie is van Rudolf Schüudler. In Prinses. DE WRAAK DER BARBAREN Eens te meer heeft Rome's fiimslad Cineeitta zijn respectabele collectie Ro meinse repuisieten kunnen verhuren om het zoveelste seroi-klassieke massa-spek- takel Juister bij le zetten. „La Vendetta dei Barbari", in Prinses vertoond in een Engelse versie („The Revenge of the Bar barians"), omdat Rotterdam nu eenmaal een internationaal georiënteerde haven stad is, is een bont gekleurde onderneming van de heer Giuseppe Van, die niet zo erg klassiek meer is, omdat het verhaal zich afspeelt in het Rome van 408 na Chr. Kei zer Honorius probeerde toen nog iets van zijn afgebrokkelde imperium te maken, maar de Westgoten onder Alarik en Ata- wuU sloegen er toen al zo barbaars op los, dat de Romeinen zelfs vrouwelijke listen moesten toepassen om de horden van de Barbaren op een afstand te houden. De film laat in de gebruikelijke opwindende strijdtafereien zien, hoe Ravenna bedreigd wordt en hoe de zuster van de.keizer, Galla Placidia, minnares van veldheer Olympius met honderd andere voorname vrouwen als gijzelaarster wordt weggevoerd, wan neer de Bar haren het onverdedigde Rome veroveren en plunderen. Galla Placidia, de even knappe ais sluwe intrigante, lokt een duel uit tussen haar minnaar en de sterkste Barbaren, omdat hij bij een over winning de vrijheid herkrijgt en één der gijzolaarsters mag meenemen; hij wint inderdaad, maar kiest zijn eigen vrouw... Waarna des keizers zuster zich vergenoegt met de gespierde leider der Westgoten AtawuU. De Engelsman Anthony Steel, ex-echtgenoot van Anita Ekberg speelt Olympius, Deniclla Rocca is Galla Placi dia en Robert Alda AtawuU. Yisserijbericlit IJmuiden De aanvoer van kisten vis in. IJmuiden was donderdag 345 schelvis, 175 wijting. 215 gul en kabeljauw, 15 kooJvïs, 125 ha ring en toters, 1860 makreel, 280 schol, 15 tarbot. 65 diversen, 840 stuks kabeljauw, 15000 kg, tong. De prijzen waren: per kg. heilbot 3.70— ƒ2.50; tarbot 3.79—3.40; tong 4.802.60 per 125 kg.; kabeljauw 104.—86; koolvis 92—86 per 50 kg.; gul 57—28; haring 50; makreel 2011; radio 17; schar 3950; poon 2317; bot 17—12.50; schol 55—47; schelvis 55—21; wijting 46—33; tarbot 170—98; rode poon. 3324; tongschar SR-126; wolf 47—42; haai 22 per 40 kg,: regels kabeljauw 86—58. Bij de eindexamens aan de Kweekschool voor kleuterleidsters De Christelijke Vorm school, Plein Emaus 2 te Vlaardingen, slaagden voor het diploma van leidster de dames: M, "W. Broek, M. v. d. Kooy. S. L. A. Noorlander, L. M. v. d. Plas, T. Pieijzier, E. F. Sneep, A, E. Verhulst, H. J. de Witte, J. L. Heykoop, allen uit Vlaardingen. J. v. Heel uit Schiedam. K. Mollïnga uit Maas land. P. Nolman uit Delft. L Rehorst uit Rockanje. J. C. A. Terlaak en K, W Derck- sen uit Maassluis. J. W. B, I, van VondeL M, Vos, W. S. de Bruin uit Rotterdam, KIJKAVOND EJUCASCHOOL Voor ouders en belangstellenden zal er a.s. maandagavond van zeven tot half ne- ;en weer gelegenheid zijn om kennis te nemen van het werk der leerlingen op de Er Lease hooi, want dan wordt de traditio nele Kijkavond wederom gehouden. Het U.V.V, bejuardenkoor en de Breiclub alvorens de reis naar de Lin- nacushof te beginnen. Dinsdag vertrok uit de Emmastraat om 7.30 een touringcar van de firma Jac. de Groot, met de leden van hel UVV-hejaar- üitstapje. De tocht ging via West!and rich ting Zandvoorl. waar de koffie werd ge bruikt. De gure koude wind deed geen af breuk aan de goede stemming. Na de koffie ging het richting Bergen. In SchoorI werd de lunch genuttigd. Het „Kiimduin" werd bezocht en diverse souvenirs werden ingeslagen. Na dc lunch kwam het hoogte punt van de dag, een bezoek aan de ,L'«" naeusluif", met het „Minicorso", 's we- leldte klsin«e bloemencorso, te Benne- broek. De burgemeester van Bennebroek. de heer D- Thomassen a Tihuessïnk van der Hoop van Slachter en, verwelkomde de Vlaardingse bezoekers-s te fs in zijn peune en- te, bij de ingang van -de Hof. In het thee huis gaf de burgemeester een historisch overzicht van de „Hof". Behorende Wj d« buitenplaats „Hartenkamp". 200 jr gele den bewoond door de toenmalige burge meester Clifford werd de „Hof" de mooiste tuin van Europa genoemd. De Zweed Carl Linnaeus kwam in 1735 naar Nederland en studeerde by prof. Boerhave aan de Uni versiteit te Harderwijk. Linnaeus werd lyfarts van burgemeester Clifford. Hier kon hy zijn grote belde voor planten bot vieren. De „Hot" was daar de uitstekende plaats \oor. De grootste verdienste van Linnaeus is geweest zijn inventarisering van alle planten. Heden ten dage worden zijn boeken nog steeds bestudeerd. In 1958 werd de „Hof" officieel als wan delpark geopend. Naar gelang van de jaargetijden bloeien er de mooiste plan ten. Een extra evenement is het „Mini- corso". 20 Wagens gemaakt van gedroogde bloemen trekken in optocht langs de be zoekers. De Vlaardingse bejaarden geno ten met volle teugen, ook de tropische plantenkas werd bezocht. Tydens de rond wandeling waren de weergoden gunstig gestemd, zelfs het zonnetje scheen! In het theehuis werd de thee gebruikt en het bejaardenkoor zong ais dank voor de vrien delijke ontvangst „Het. Vlaardings stede- lied". Weer in de bus die het gezelschap naar Amsterdam bracht voor het laatste punt van de dag Het Diner". In ongewekte stemming kwam het gezelschap te -ii 10 uur in Vlaardingen aan. Lid van het koor, de heer van Hou welingen dankte het be stuur van de UW en de leiding van de onderafdelingen vwr deze buitengewoon goed geslaagde dag. Lord Douglas of Kirtleside, president van de British European Airways, geeft in een nummer var> de BEA-magazme commentaar op het samengaan van Cu nard mot de BOAC. Lord Douglas of Kirtleside zegt onder andere, dat hoewel de overeenkomst ois- sen deze maatschappijen niet dhect de BEA betreft, zij wel nauw betrekking hezlt op de luchtvaartpolïtiek van Engeland. Lord Douglas wees er op, dat één van de belangrijkste argumenten die de BEA aanvoerde bij de besprekingen tussen de BEA enerzijds en de particuliere maat schappijen anderzijds voor de „Licence Board" en de „Appeals Commissioner" in het afgelopen jaar, waren gegrond op net feit, dat de BEA sterk gekant is tegen verdeling van de Britse kracht door een tweede maatschappij .licentie te geven-op do BE A-routes. "De 'particuliere maat schappijen, aangevoerd door de Canard Eagle en de BUA hebben laten blijken, voordelen te zien in een strijd tussen de Britse luchtvaartmaatschappijen. De argumenten van de particuliere maatschappijen zijn nu tamelijk vaag ge worden door deze nieuwe manoeuvre van de Cunard Eagle, die in het bijzonder doelt op een opheffing van de strijd tussen de Engelse maatschappijen. Bovendien is de goedkeuring van de regering aan deze overeenkomst moeilijk in overeenstem ming te brengen mei de politiek, zoals die is vastgelegd in de „Civil Aviation Li censing Act". De overeenkomst van Cunard met de BOAC is in flagrante tegenstelling met de argumenten, die Cunard Eagle en BUA naar voren brachten, toen zij hun belan gen bij de „Air Transport Licensing Board" en de „Commissioner" verdedig den Het door het Centraal Bureau voor ie statistiek samengestelde algemene Index cijfer van groothandelsprijzen per 30 aprij 1962 bedraagt Hl, wat in vergelijking met ultimo maart 1962 een stijging van 2 pun tert betekent (1948 is 106). Het prijsindexcijfer van de voedingsmid delen steeg met 8 punten, terwijl de Indices van de grond- en hulpstoffen eu van de afgewerkte produkten met resp. 2 puntn en 1 punt daalden. fn de groep v<*n dg plantaardige voe dingsmiddelen deed de S'oortgezetic prijs stijging van aardappelen het groepslndex- cijfer roet 19 punten stijgen. Het index cijfer van de dierlijke vóedingsrridde'en daalde daarentegen met drie punten voor namelijk als gevolg van hei pnjsverlocp van kaas en melk. In de overige sectoren waren, met uit zondering van de prijsdalingen van steen kolen, stro en geïmporteerde veekoeken, de prijsbewegingen van weinig beteken'e- Zij hadden een overwegend neeiwaartoe tendentie. 3n de uitgave 1962 van „Automobile Facta Figures" ka<n men o.a» lezen, dat.de ge zinnen ira het westelijke deel van Je Ver enigde Statep gemiddeld meer auto's be zitten dan die in andere delen van het land. Van de in het westen van de V.S. wonende gezinnen heeft 85 pet een auto en 30 pet heeft meer dan één wagen tegen 18 pet van de gezinnen in het zuiden en oosten van de Verenigde Staten die meer dan één wagen hebben. Voor de gehele Verenigde Staten geldt, dat 57 pet van alle gezinnen ren per sonenauto heeft, 19 pefttwee en 2,5 pet drie of meer. Meer dan 7S miljoen Ingeschreven voer tuigen .legden in 1961 733 miljard voertuig- mijlen af. Van die motorvoertuigen waren er 63,5 miljoen personenauto's en 12,5 mil joen vrachtauto's en bussen. Van alle in de Verenigde Staten :n 1961 beschikbare paardekracht werd 95 pet ge leverd door motorvoertuigen. In totaal wa ren er in de V.S. In 1961 in motorvoertuigen 10,8 miljard pk beschikbaar. In 1920 lever- PROMOTIEAYOND VAN DE HANDELSAVONDSCHOOL Dinsdagavond 10 juli om 7.30 uur wordt i gebouw „Triangel" aan de Fransen straat de promotieavond van de Middel bare Handelsavondschool, uitgaande van öb Vereniging voor Handelsonderw.fs „Kennis is Macht" gehouden. Deze avond zal tevens de sluiting van de kursus 1981/ 1962 betekenen. den 281 miljoen pk van motorvoertuigen 62 pet van de totale energie m de V 5. Van eike dollar die voor een nieuwe auto 1 wordt uitgegeven In de Verenigde Staten. krijgt de staat in de vorm van belastingen^ 26 dollarcents. De gemotoriseerde wegge-77< bruikers betaalden lm 1961 10,6 miljard aan-v-1 beiastjinigen, waarvan dne miljard belaetm- - gen op vrachtauto's. De invoer van personenauto's daalde verder en bedroeg ia 1961 in totaal 278.437, een derde minder dan ia bet jaar tiarvoor. Van aLle auto's wordt 64 pet gebruikt door werknemers om naar het werk te gaan, In 19G0 produceerde de Amerikaanse in dustrie 52 pet van de totale were dproduk- lie van motorvoertuigen, namelijk 7.905.119 cn de Canadese industrie 395.322. Het land dat wat de produktie aangaat dadelijk op V.S volgde was West-Duits bind met 2 055-127 eenheden; daarop volgden ale be- langrij ks-te landen GrooteBrittannië met 1.810.700 eenheden. Frankrijk met 1369.210 eenheden en Japan met 759.581 eenheden. Tot het treffen van voorzieningen ten behoeve van het luchtverontreiniglngsonder- zoek stellen B. en W. van Amsterdam de gemeenteraad voor, een krediet van ƒ93.000 beschikbaar te stellen. De toenemende hinder van luchtveront reiniging in onze gemeente noopt tot- eert intensieve bestudering en verdergaand on derzoek van dit probleem, aldus B. en W. Bij de lezers van dit dagblad zjjn ei velen die bij U kopen als 2# U kennen. Met öw advertentie wordt U bekend Maak daar gebruik van VERGROOT UW OMZET WLN NIEUWE KLANTEN in goed lopende wijk. Rand of centrum Vlaardingen Gehuwde vrouwen eerste f500.— belastingvrij. Rotterdamsch Nieuwsblad N.V.. Bijkantoor Vlaar- dingen. Smalle Havenstraat 1, hoek Westhaven- kade. U wordt verwacht tussen 10 en 12 uur of 14 cn 17 uur, telefoon 3229 voor nadere inlichtingen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1