ROÏÏERDAU NIEUWSBLAD Jeugdvakantie-weken werden feestelijk geopend M Bevriezingsverordening voor gebied ten Westen van Haven Het amateurfestival belooft groots te worden Aanleg parkeerterrein Levende Poppenkastvoorsteiling Jeugd-agenda Raad komt 2 augustus bijeen VOORSELECTIE IN STADSGEHOORZAAL Duitse jongens op bezoek Wij ziging huurcontract Nieuwe films in de Stadsgehoorzaal Benoemingen bij Openbaar Onderwijs Gemeentepersoneel „BEKROON" ,,'t VERFGENTRUM" „De Goede Hoek" h.y. Agenda Mannequins gevraagd Bestelkaarten voor Taptoe Delft" Binnenkomende schepen in Vlaardingen Haring vangst berichten Haringvangstberichten Hoofdagentschap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 Te]. 3229 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 3"0 'JULI 1962 Na 17.30 tot 19.30 uur: Tel. 2959 Redactie: Tel. 5453 VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR; TELEFOON 6637 INSUL1NDESINGEL 33 Een stoet van ongeveer 80 feestelijk verklede jongens en meisjes trok zater dagmiddag door het centrum van Vlaar dingen naar dc Grote Speelweide in hot Oranjepark, voorafgegaan door het tam boer en trompetkorps Liberté. In het park zat al een grote menigte jongens en meis jes met hur. ouders op hun komst te wach ten. optocht was namelijk het eer ste evenement m de jeugdvakanlieweken 1962. Wanneer het weer ds komende veer tien dagen de organisatoren even gunstig gestemd zal zijn, als zaterdagmiddag, zul len ze hier vast niet over hoeven te klagen, want de Grote Speelweide lag er zonover goten bij. Anders dan andere jaren werd de opening van deze vakantieweken niet op de Markt bij het Stadhuis gehouden, maar in het Oranjepark. Dit jaar wilde men er namelijk vooral een kinderfeest van maken. Hier is men bijzonder m ge daagd. alleen is het jammer, dat het ei genlijke feest pas laat begon, want de prijsuitreiking zal voor de deelnemers van de maskerade-optocht wel aardig zijn ge weest, maar de vele toekijkende jongens en meisjes langs de kant zullen zich al spoedig verveeld hebben. Onder groot enthousiasme werd de mid dag geopend met het oplaten van de bal lonnen. Het was dc bedoeling dit oplaten ipas later in de middag plaats te laten inden, maar de zon had reeds zes ballon nen laten klappen en daarom besloot de voorzitter van het Comité dc heer H. K. van Minnen, de ballonnen eerst op te la ten. Verschillende ballonnon1 wei don do lucht ingestuurd door dc heer J. Traas, maar op het podium, van de muziektent zaten verschillende gasten, waaronder raadsleden en afgevaardigden van de Maassluisse Gemeenschap. Aan mevr. Ver- ploegh, echtgenote van een Maassluis raadslid viel dc eer le beurt de vijfde ballon los te laten, terwijl mc\r. van Duyn-Spruyt na haar ook oen ballon <1e hogere sferen liet kiezen. De negende en laatste ballon werd tenslotte de lucht in gestuurd door een parmantig rechtertje uit de maskerade-optocht. De heer H. K. a an Minnen was er ver heugd over. dat or weer door veel ouders hun best gedaan was op de kleren van de kinderen, zodat dit onderdeel van het programma een groot succes geworden de vraag, of het na 16 jaar vakantiewe ken nog nodig js deze weken te organi seren, omdat tegenwoordig iedereen op vakantie gaat. Dc spontaniteit en het en thousiasme van de kinderen bewees ecli ter wel, dat deze weken nog steeds in slaan bij de jeugd. Men moet er tenslotte rekening moe hóuden, aldus 8e heer van Minnen, dat er veel kinderen in Vlaardin gen zijn. Door een eenvoudig optelsom metje kwam hij zelfs tot een aantal van 20 000 kinderen tussen de 0—17 jaar. Ter illustratie voor de kinderen wees hij er- .i, dat er 30 maal de Stadsgehoorzaal mee gevuld kan worden. Ook vond hij, dat de kinderen in deze feestelijke weken ook eens aan zieke vriendjes en vriendinnetjes moeslen donken. Als speciale verrassing voor de kinde ren, had hij de aanwezigheid van Jan Klaaszen en Katrijn in levende lijve. Bij hun welkom op het muziekpodium deden zij vooral een beroep op de jeugd om mee le werken aan de actie „opgeruimd staat netjes", Hierna ging de heer van Minnen over tot het uitreiken van de prijzen aan de deelnemers van de mask era de-op tocht. Zij waren ingedeeld in twee categoriën. Bij de originele kleding ging de eerste prijs Het parmantige rechtertje kijkt de baion. die by zelf de lucht in heeft mogen laten, na. Dinsdag: 9 uur* Kinderspelen voor de jeugd uit de West wijk aan de Flons de Vijfae- laan; H uur: Assepoester, een. allerleukste voor stelling voor de jeugd, gebracht door het Haags Sprookjes tone el in de Stadsge hoorzaal; U uur: Tweede excursie naar de Deiia- chemie. Vertrek bij de poori van het bedrijf; 19 en 21 uur: Schitterende filmreportage in kleuren van de grootse feestelijkhe den rondom het Zilveren Huwelijksfeest van Koningin Juliana en Prins Bernhard, gevolgd door een filmverslag van hun reis naar Wenen. In de Stadsgehoorzaal. naar de groep vrouw Holle, bestaande uit Diny Baas, Cora Struys en Caria Volkers De tweede prijs was voor een Indische groep, de dorde voor een groep Boerin nen. Een groepje Spaanse Schonen kreeg de vierde prijs, terwijl een Heks met Grietje de vijfde prijs in ontvangst mocht nemen. Bovendien waren er nog vier ere prijzen als troostprijzen. Bij de afdeling papieren kleding ging de eerste prijs naar een groepje meisjes, bestaande uit Coby, Ger en Gezientje Schut en Hannie van Vliet. Ook in deze groep waren er nog vier prijzen en vier ereprijzen. De deelnemers van de optocht hadden met grote spanning uitgekeken naar d« verkiezing van de maskerade-koning en koningin. Hiervoor waren uitgekozen Frans Paalvast en Annelies van Leeuwen. Na omhangen te zijn met de eretekenen hieraan verbonden, kregen zij nog een aantal raadsheren en hofdames toegewezen, terwijl raadsheren cn hofdames in bui tengewone dienst het gevolg completeer de, De jury, die de prijzen had uitgereikt bestond uit: mej. G. J. Sparrenboom en dc heren K. P, Oosterlee £n A. van de Bos. De heer L, van Zanten had als van ouds de algehele leiding over de maske rade-optocht. Na deze prijsuitreiking volgde er een genoeglijk programma voor de jeugd, waarin een levende poppenkast gegeven werd, terwijl Katrijntje liet zien ook te kunnen sneltekencn en Jan Klaaszen zich nog een groot goochelaar loonde. AI met al vormde het een geslaagde middag voor de jeugd. Twee zware meisjes** kijken de koning en koningin na. maskerade-koning en -koningin, i Paalvast en Annelies van Leeuwen aan het hoofd van hun gevolg- een tocht langs het publiek. Op donderdag 2 augustus tc 19.30 uur z&l er een vergadering zjjn van de raad der gemeente Vlaardlngen. Op de agenda voor deze vergadering staan onder meer de volgende punten: Onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden. Voonstel inzake verhoging van de presentiegelden; inzake het invoeren van gelijke beloning voor mannen en vrouwen, waarvan de functies zijn inge deeld in de loongroepen en het verlenen van een uitkering ineens aan het in aan merking komend vrouwelijk personeel; tot het aanleggen van het gedeelte van de Marathon weg, gelegen tussen de Kloris de Vijfdelaan en de Broekweg; tot het aan leggen van een parkeerplaats nabij het Fortunacomplex aan de Floreslaan: tot het aanleggen van een tijdelijk voetpad c.a. in de doorbraak tussen Westhaven plaats en Hoogstraat, Behandeling van de subsidie-nota. Voorstel tot bet verlenen van medewerking aan de Stichting voor Christelijk Buitengewoon Lager Onderwijs voor Schiedam en Vlaardingen ten be hoeve van de stichting van een school voor kinderen met leer. en opvoedings moeilijkheden!1 tot het verbouwen van het pand Markt 47 ten behoeve van het be drijf Gemeentewerken; tot het vernieuwen van de dakbedekking van de tribune van het v.F:C. Sportpark; tot het verbeteren van bet hoofd veld van de voetbalvereni ging Fortuna en het uitvoeren van. voorbe reidende werkzaamheden voor het verleg gen van de bij velden; tot aankoop c.a. van een bronzen beeld, te plaatsen op het Liesveld. De agenda telt in totaal 29 pun ten. Geslaagd Onze stadgenoot T. W. Rtemeijer ïs ge slaagd voor het examen Engelse handels correspondentie (ass.) te Rotterdam. Nadat de Raad zich in 1955 akkoord ver klaarde met de basisplannen voor dc sa nering van de binnenstad en de kern van de voormalige gemeente Vlaardlngen-Am bacht, zijn regelmatig en zoveel mogelijk in overeenstemming met deze plannen, voor bepaalde gedeelten van deïe en eveneens andere saneringsgebieden, stedebouwkun dige voorschriften vastgesteld. Deze voor schriften, gewoonlijk aangeduid als „sane ringsplannen", betreffen in hoofdzaak zoge naamde komvoorschriften. Het geheel van deze voorschriften vormt, althans binnen het raam van de mogelijkheden welke de Woningwet te dien aanzien biedt, een rede lijke mogelijkheid tot bevordering van de sanering en reconstructie van de bebouwde kom der gemeente. Met de vaststelling van stedebouwkundige voorschriften voor een enigszins omvangrijk saneringsgebied kan evenwel geruime tijd gemoeid ztfn. Intussen staat de ontwikkeling in derge lijke gebieden niet stil. Geconstateerd kan worden, dat bedrijven en. bedrijfjes worden gevestigd en uitgebreid, open terreinen wor den gebruikt voor allerlei bedrijfsdoelein den, panden worden ingericht als pakhuis, garage of winkel en dergelijke, Deze ent wikkeling kan dusdanige vormen aanne men, dat zij bezien uit stedebouwkundig oogpunt niet altijd zonder bedenking is. Deze uitbreiding enz. van bestaande be drijven of winkels kan dikwijls het stads beeld aantasten, verkeerstechnische moei lijkheden oproepen en de hinder- en ge vaarselementen voor de bewoners vergroten en intensiveren. Bovendien werkt een zo danige ontwikkeling dikwijls het ontstaan van situaties In de hand, die veelal in strijd zjjn met goede stedebouwkundige eisen en verhoudingen die nu en in de toekomst die nen te gelden. Zonder een samenstel van stedebouw kundige voorschriften als bovenbedoeld, zijn de minder aanvaardbare gevolgen van de geschetste ontwikkeling niet te keren. Aangezien met de vaststelling van deze voorschriften voor bepaalde saneringsgebie den nog geruime tijd gemoeid kan zijn, hebben B. en W. overwogen, op welke wijze kan worden voorzien in de onmiddellijke behoefte aan middelen tot het bestrijden van de bovengenoemde euvéïen. In de eerste plaats hebben B. en W. daarbij het oog op het saneringsgebied, dat in hoofdzaak, wordt begrensd door de Zomerstraat en de Dayer, de Oude Haven, de Parallelweg en de Die- penbroekstraat. Voor dit gebied is wel een saneringsplan in een vergevorderd stadium in voorbereiding, doch mede gelet op de uitgestrektheid van dit gebied, verwachten B. erv'W. niet, dat de betreffende sanerings plannen voor het gehele gebied binnen af zienbare tijd zün vastgelegd, B. en W. achten het daarom noodzakelijk, dat voor dit gebied, als maatregel van af lopend karakter, zodanige voorschriften worden vastgesteld, dat de ter plaatse be staande toestand blijft gehandhaafd en geen wijzigingen meer kunnen worden aange bracht, welke de voor dat gebied in voor bereiding zijnde definitieve stedebouwkun dige voorschriften zullen doorkruisen. Deze tijdelijke voorschriften kunnen worden ver vat In een. z.g. „Bevriezingsverordening", welke grotendeels steunt op art. 43 van de woningwet. Deze verordening verbiedt in principe bebouwing en ongewenst gebruik van open terreinen daarnaast zal wijziging, uitbrei ding en, verandering of vernieuwing van winkels, kantoren etc. niet zijn toegestaan. B. en W. zullen de Raad tiz.t. een ont- werp-verordening in deze geest voorleggen ter definitieve behandeling. 9 Belangstellend kijkt iedereen toe hoe de balonnen een voor een de lucht Ingaan- Twintig amateur-muziekgezelschappen, uit de hele omgeving hebben zaterdagmor-: ger alvast op de planken van de St-ir.sge- hoorzaal gestaan. Voor e enneutrale jury,; bestaande uit de heven L. van Zanten. M. Bot en de Bogert hebben zjj alvas» eer, nemmertje ten beste gegeven als voorbe reiding voor het amateurfestival, dat op vriidag 3 augustus in de Stadsgehoorzaal; gegeven zal worden. Om te zorgen, dat her gebodene op deze avond op een hoog peil zal staan' moesten er drie sollicitanten afgewezen worden. De ove.*'ge 17 deelne mers zullen er echter garant voor slaan, dat deze avond een bijzonder genoeglijke zat z»jn voor de vele jongelui, die onge twijfeld dan ïn de Stadsgehoorzaal 7-ihen zijn. De deelnemeis zullen in vier secties verdeeld zijn. De afdeling orkesten, de trio's, de duo's en de solo's. Voor elke afdeling zullen drie geldprijzen beschik baar zijn, terwyi bovendien elke deelne mer een diploma krijgt. Het volledige programma voor het eer ste amaleurfestival is nu ook vastgesteld. Het luidt ais volgt: 1. The Tremble Tones, dit is een or'-esi bestaande uit 4 man; 2 John Martin, zangsolist, begeleid door de Tremble Tones; 3. Cees Boutestein accordeon met drums; 4. De Flardïnga Zusjes, twee gitaar en t\*ee zang; 5. Jac van de Hoek, zangsodst met p;ano- begeleiding; 6. The Thunderbirds, een instrumentaal nvmmer met 4 man; 7. The singing Girls, zangduo met instru mentale begeleiding; 8. Dc Heenviietse jodeiaar, zangsolist met eigen begeleiding. Na een pauze van 20 minuten wordt het programma voortgezet met: 9. The Blue Berns, instrumentaal trio j.0. The Blue Stars, zangduo met orkest en koorbe ge le i d i ng; 11, Jopie Linthout, zang met pianobege leiding; 12. Duo Jac en Fred, met eigen gitaar- begeleiding; 13 De Rotterdamse Elvis, zangsolist met gitaar en drums; 14. The Flying Arrows, instrumentaal met vier man: 15. Ellv van Dyk en Joke Schippers, accor deon duo; 16. The White Christels, duo zang met gitaarbegeleidmg; 17. The Rocking Jewels, instrumentaal 7 man. Het gehele programma zal ongeveer 3 uur in beslag nemen. De snelle toeneming van het aantal per sonen- en vrachtauto's noodzaakt B. en W. bij het ontwerpen van plannen voor straat- aanleg meer dan voorheen rekening te hou den met de groeiende behoefte aan parkeer ruimte en voorts om de mogelijkheden in de reeds voltooide woonwijken zoveel mogelijk uit te breiden. In verband hiermede is het perceel ge- mentegrond, dat is gelegen in de hoek, welke gevormd wordt door de Floreslaan, de Rijksweg 20 en de sportterreinen, welke in gebruik zijn gegeven aan de voetbal vereniging Fortuna, beschikbaar gehouden Een groep jongens uit een tehuis in Wil- mersdorf (Berlijn), die een bezoek aan Ne derland brengt, zal op 31 juli a s. de avond" en de nacht in Vlaardingen doorbrengen. B(j deze gelegenheid zal o.a. ook een bezoek worden gebracht aan het Kolpabad, waar een onderlinge wedstrijd tussen plaatselijke deelnemers voor de jeugdige bezoekers zal worden georganiseerd. In de Raadsvergadering tan 13 dcenv- bet 1957 werd besloten over te gaan tot hei verhuren voor een periode van tier jaar van een perceel gemeentegiond, gelegen aan de Anthony Knottenbeltslngel, alhier, mer een oppervlakte van ongeveer 600 m2, met ingang van een nader te bepalen da turn, aan de Esso Nederland N.V. te 's Gra venhage, ten behoeve van de bouw van een servicestation. In verband met de daarna van velschil lende zjjden, tegen de ingediende behou wingsplannen kenbaar gemaakte ei*heti- sche en verkeers-technische bezwaren, is het plan voor het service-station geudjzigo en is de datum van verhuring nog niet vastgesteld. Na langdurige onderhandelin gen is uiteindelijk een geheel nieuwe opzet voc dit service-station verkregen, welke de goedkeuring van B. en W. heeft kunnen venverven. De oppervlakte van het terrein, dat no dig is voor het realiseren van het h..idig<? pian bedraagt evenwei ongeveer 733 m2, terwijl B. en W. het tevens gewenst ach ten ook de voorwaarden, waaronder de grond beschikbaar wordt gesteld, aan te vullen of te wijzigen. Het college stelt daarom voor over te gaan tin wijziging van het besluit van 13 december 1957 en het vaststellen van nieuwe voorwaarden. De heer Robert Youngson moot verruk kelijke maanden hebben beleefd, toen hjj tin opdracht) moest grasduinen in veie kilometers celluloid, waarop de complete kluchtenparades van. vorige generaties zijn vastgelegd. Hij zag de bathing beauties van MaeSennett, de Keystone Cops, de dar tele agentjes, de taartensmyterljen en de gevelescapades; hij ontmoette de lakome- ke Harry Langdon, de schele Ben Tarpin. de kale Edgar Kennedy en de gebrilde Charlie Chase, maar ook clwns van pro fessie, die het verder brachten, zoals dat unieke duo Laurel en Hardy, de geniale Will Rogers, die een voortreffelijk parodist was en dan natuurlijk de allergrootsten: Chaplin, Harold Lloyd, Buster Keatoo. Deze laatste drie komen niet voor in de lachspiegel uit ..The Golden Age of Co medy". Een operette doet het altijd en met een operette kan men altjjd alles doen. Dat weten dc Oostenrijkers zeer goed en daar om krijgen de meeste operettes om de zoveel jaar een nieuw filmjasje aan. Zo heeft. Werner Jacobs lm Weissen Rössi ge moderniseerd. Peter Alexander is een mo derne Leopold die behalve zingen ook step pen en waterskiën -kan en de rumba en cha cha cha in zijn kuilen heeft. Waltrau- trat Haas is een moderne Josepha, die zich zorgen maakt over personeelsgebrek en de kale Slgismund arriveert voor de verandering met helicopter. Maar voor hei overige is lm Weissen Rössl, lm Weissen Rössi gebleven: charmant en hartverove- rend. Sedert X maart 1962 bestaat aan de Hugo de' Grootschool, openbare school voor gewoon lager onderwijs, een vacature door het ontslag van de heer D, Vltetstra Mej. R. Cornelissen heeft tijdelijk waar genomen en ter definitieve voorziening van deze vacature dragen B. en W. haar voor. Aan de Weteringschool, openbare school voor gewoon lager onderwijs, be staat sedert 1 februari 1962 een vacature door het ontslag van mejuffrouw K. Ring- lever. B. en W. stellen daarom voor de heer C. Holleman, overeenkomstig zijn verzoek, met ingang van een nader te be palen datum, over te plaatsen van de Theo Thljssensehool naar de Weteringschool. In de door deze overplaatsing ontstane vaca ture zal kunnen worden voorzien door de aanstelling van een tijdelijke leerkracht. Aan de Dr. A. Plesmanschoot voor ge woon lager onderwijs, bestaat sedert 1 mei 1962 een vacature door het ontslag van de onderwijzeres mej. L. Boon. Dc heer J. A. Boidin heeft verzocht overge plaatst te worden van de Theo Thijssen- schooi naar de Dr. A, Plesmanechool. B. en W. stellen daarom voor hem met in gang van een nog te bepalen üatum over te plaatsen, teneinde definitief te voor zien in deze vacature. Deze overplaat sing zal niet geschieden, voordat inpiaats van de heer Botdizi een geschikte opvolger kan worden aangesteld. De heer C. J. van Drlel is op 23 jul» in dienst getreden bij het bedrijf gemeen tewerken als tuinknecht bij de acdeïinj plantsoenen. 30 juli a.s. zal mevrouw M. Ponnen Daenen in dienst treden b!j het gemeen telijk woningbedrijf als steno-typiste. 1 augustus a.s, zal mevrouw M. Foei- Venhuizen in dienst treden bij het ge meentelijk woningbedrijf ais klerke. Met ingang van 15 augustus a.s. wordt aan ir. C. J. Wafelbakker eervol ontslag verleend als lid van de Vlaardingse vrij willige brandweer, wegens vertrek naar Aruba. De heer Wafelbakker is ruim kV: jaar als brandmeester aan dit korps ver bonden geweest. verf van de vakman Eindrachlsslraat 29, Tel. 2755 Haogsfrïil 48. Tel. 4153 florisde ïijfielssh 134.Tel.8210 VtHHVVBT BBKl.PRD3£CTQn£N 16n«I.re01E£T08£* fiftlW KieiNBUlpcmECTOgeN 6xb PBOJECTOR Pooeecnt-KHEsMENixiMt M»»SEtoaotü voor het aanleggen daarop van een parkeer terrein. Naar de mening van B. en W. is thans het tijdstip aangebroken om tot de aanleg van dit parkeerterrein over te gaan ter ontlas ting van de openbare straten in de omge ving en ter bescherming van de groenstro ken langs de wegen, welke bij gebrek aan ruimte meermalen als parkeerruimte wor den gebruikt, vooral door bezoekers van de wedstrijden van de voetbalvereniging Fortuna, die elders geen plaats voor hun auto konden vinden. Volgens het voor dit plan ontworpen plan, zal een drtehoeksg parkeerterrein worden gemaakt, dat plaats zal kunnen bieden aan ongeveer 160 personenwagens. Op Het ter rein zal een gepenetreerde puinverharding worden aangebracht, welke volgen» de me ning van B. en W. voor het beoogde doel voldoende kan worden geacht. De hieraan verbonden kosten bedragen 40.000,-. Daar bij is er rekening mee gehouden, dat de twee reeds aanwezige foegangs- resp._ af- voerwegen naar het aldaar gevestigde L.P,G.-station, voorzover deze gelegen zijn op grond, welke niet voor dit station in. huur is uitgegeven, ten behoeve van het parkeerterrein worden benut. Deze wegen zijn destijds geheel voor rekening van de huurder van de grond aangelegd, echter onder voorwaarde dat, zodra de gemeente Vlaardlngen ten noordwesten van het ge huurde een parkeerterrein wordt aangelegd of uitgebreid, dan wei onmiddellijk ten noordwesten van de Floreslaan een weg ■wordt aangelegd of uitgebreid, waaruit voortvloeit een gebruik e.q. een intensiever gebruik van de wegen, de gemeente met de huurder een regeling zal treffen voor een billijke verdeling der kosten. Hierover zul len B. en W. t.z.t. een nader voorstel doen, wanneer een voorlopige overeenstemming met de exploitant van het L.P.G. is bereikt. Op grond van het bovenstaande stellen B. en W, de Raad voor, over te gaan tot het aanleggen van bedoeld parkeerterrein bij de Floreslaan en hiervoor een krediet groot 40.000,beschikbaar te stellen. MAANDAG ,18 JULI Luxor Theater 8 uur: Jessy ais babysitter, *.l. APOTHEEK Geopend: Apotheek A. Bot, Blllitoniaan SC, tel. 4723. ZoaU je in het programma voor de a.s. vakantlefeeslen kunt lezen zal op dinsdag 7 augustus a.s. des avonds te 8 uur in de zaal Harmonie aan de Schiedamseweg een modeshow worden georganiseerd door het comité Jeugdvakantïevreugd voor jeugdige mannequins, met zelfgemaakte kleding. Veel meisjes hebben zich in de afgelopen weken al gemeld, maar ook nu nog is er een beperkte; mogelijkheid om mee te doen. Dit geldt ook voor kleuters, waarvan de moeder de kleren gemaakt heeft. Wie vorige jaren zo'n modeshow heeft meegemaakt, iveet hoe leuk het is om als een echte mannequin zich te laten be wonderen. Als je dit jaar nog mee wilt doen, moet je nu echt wel heel gauw een aanmeldings formulier gaan halen. Dit kan in het va kantiebureau visbank, dat dagelijks geopend is van half negen tot half één en van half twee tot half vijf. Op zaterdagen van half negen tot half vijf doorlopend. Bij de afd. voorlichting van het stadhuis, ingang Waalstraat, kunnen bestelkaarten voor de taptoe 1962 in Delft afgehaald wor den. Gezien de grote belangstelling elk jaar, verdient het aanbeveling deze kaarten maandag reeds bij de voorlichtingsambte naar te halen. In het tweede kwartaal van 1982 zijn er van de zeevaart in totaal 405 schepen bin nengelopen met een inhoud van 3.156.169 m3. In dezelfde periode van verleden jaar was dit 423 schepen met een inhoud van 3.571.210 m3. Voor de N.V. Havenbedrijf „Vlaardin gen-Oost" waren hiervan 150 schepen be stemd, 97 voor de Nieuwe Matex, 53 voor de Shell Nederland Raffinaderij N.V. (in stallatie Vlaardingen), 36 voor de Eerste Nederlandse Coop. Kunstmestfabriek. 2 voor de N.V. van Neerbos' Industrie- cn Handel maatschappij en 67 schepen voor de ge meentelijke havens. Van de binnenvaart kwamen er in totaal 4633 schepen binnen met een Inhoud van 2.391.618 ton. Verleden jaar was dit 2.352.188 ton over 4485 schepen. Voor de N.V. Havenbedrijf Vlaardingen waren er 660 schepen. 580 voor de N-ieuwe Matex, 1184 voor de Shell Nederland Raf finaderijen (installatie Vlaardingen), 332 voor de Eerste Nederlandse Coop. Kunstmest- fabriek, 32 voor de N.V. Lever's Zeepmaut- schappij, 112 voor de N.V. van Neerbos' Industrie- en Handelmaatschappij en 1662 voor de gemeentelijke havens. Praairapport van hedenmorgen* VL 70 2 kantjes; VL 78 5 kantjes; VL 79 2 kantjes; VL 114 5 kantjes; VL 172 geen vangst; VL 190 12 kantjes thuis varend; VL 197 5 kantjes. Marktberichten. Hedenmorgen werd aan het afslaglokaal in Vlaardingen betaald voor: trawlhanng klein van f96 tot fllQ, groot f89 tot f92, makreel 139.30. Vleet haring klein van 1100 tot fllö, klein zout van f80 tot f98, groot van f93 tot f97. Aanvoer VL 153 met 18 last VI. 190 met 21 last Yisserijbericht IJmuiden Qe aanvoer va nklsten vis in IJmuiden was maandag 950 schelvis, 320 wijting, 510 gal en kat»5jauwf 5 kool vis, 1530 baring. 3600 ma kreel, 1260 rohoi, 110 tarbct, «5 diversen, 1275 stuks kabeljauw, 39.000 kg. tong. De prijzen waren: per kg., zalm 9—3-90* heLlbat 4.20—3.60; tarbct 4.10—3.70; tong 3.30 —3.70. Per 125 kg. (in guldens), kabeljauw 94 6T; kool vis 114—02; teng 7267. Per 50 kg., gul 43—3.50, kool vis Zt—32, witte koolvls 47, haring 22—23. makreel 11—15.60, radio 8—11, schar S3—10. poon 20—7; bot 12—8, heek 36—30: schal 45—14, schelvis 4113, wijting 178, tar bot 19660, tongschar 100—6s. rode poon 23 to. griet 76—40, wolf 33—40. Per 40 kg„ haat •io: kleine kreeft 29; regels kabeljauw 34—35, vleet 140.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1