mm nieuwsblad m Hervormde Jeugdraad trok honderden naar Immanuelkerk Gartner presenteert Koning Mode" aan Vlaardingse dames John Rietdijk hij judotraining voor Olympische spelen Spirit verraste met 0-6 zege op sterk Blauw Wit Agenda Zijn training en leefwijze voorbeeld voor onze betaalde voetballer VlaardingenRI100111l Na districts-, de landelijke seleetie Europese kampioen was hem alleen de baas Afgevallen Jodan BoysZwaluwen 0-1 Maarten Benjerl heroverde burgHeusdens-trofee Met gebroken giek Uit het politierapport Alleen voor de eerl TSB liet kostbare voorsprong gaan Delft winnaar Nieuwe klanten voor UI Güitsfr.-faankwerkers Machine-bankwerkers 9 Mentagewerkers Pijpfitters/ C.V.-monfesirs 9 Insir. pijpfitters Eleetrlsch lassers versnelde opleiding tot pijpfitter van f 10.- tot f 22.- per week Hosfdageotschaj en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat I Tel. 3229 Redactie: Tel. 5453 VLAARDINliEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 ÖUR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 25 SEPTEMBER 1962 ïn een vrij hard gespeelde wedstrijd hebben Vlaardingen en Rhoon de buit oer- lijk gedeeld, l1. Aanvankelijk was Vlaardingen wat an de meerderheid, maar de talrijke aanvallen werden niet met een treffer bekroond. Rhoon werkte zich met succes onder de Vlaardingse druk van daan en dit betekende een gelijkopgaan- de strijd, waarin doelpunten maken ech ter een lastige opgave bleek. Totdat Bas Kok plotseling een prachtige schot los liet, dat de Khoon-doelman. volkomen kansloos Het 10. Met deze stand werd van doel gewis seld. In de tweede helfL eenzelfde spel- beold, zonder dat men tot daden lev am. De erige maal, dat dit gebeurde bracht het slechts vreugde in de harten van al les wat Rhoon was, want 10 min. voor het einde bracht de Rhoonse midden voor met een beheerst schot de ploegen weer op gelijke hoogte 11. De Maasslnise judoleraar Koos Henne- ▼eld heeft met zijn 19-jarige leerling John Rietdijk groot succes geboekt. -John be hoort tot de 24 uitverkoren jeugdjudoërs, geselecteerd voor de wekelijkse training in Utrecht onder leiding van de technisch adviseur van de Ned. Judobond. de Ja panner Michigan», 7e dan, waaruit de Ned. Judohond de krachten hoopt te kun nen putten, die Nederland op de Olym pische Spelen 1964 in Tokio kunnen ver tegenwoordigen. Voor de selectie deze 24 uitverkorenen zijn in Utrecht districtskampioenschappen gehouden voor de jeugdkla»se van 15 en 16 jaar en voor de junioren klasse van 17 t.m. 29 jaar, Daarbij waren do deelnemers naar ge wicht verdeeld ïn lichtgewicht (tot 68 kilo), middengewicht (tot 80 kilo) en zwaargewicht (boven de 80 kilo). De fi nalisten van deze districtskampioenschap pen kwamen afgelopen zondag opnieuw in Utrecht bijeen om ïn landelük verband zich trachten te klasseren bjj de vier ïn iedere gewichtsklas, die tot de centrale jeugd training zouden worden, toegelaten, John Rietdijk, blauwe band, kwam in de midden gewichtsklasse uit in een zeer sterke poule van vijf deelnemers, met als tegenstanders: de Europese middenge wicht Jeugdkampioen P. Snijders uit Eindhoven, de districtskampioen Midden- Nederland Sandersen. de districtskam pioen Noord-Nederland Looyenga en de dïstrictskampioen Noord-Holland O. Pan nen, evenals P. Snijders, zwarte band. De twee finalisten van dit vjjftal zouden zich voor de centrale training plaatsen. John is daar schitterend in geslaagd. Eerst ver sloeg hjj Sandersen met een Se heupworp en vervolgens Looyenga met twee halve punten: le armworp en 2e beenworp. De derde party tegen Pannen was voor hem en zijn tegenstander beslissend. De win naar zou zich in de finale plaatsen. Dat leek voor John als blauwe band tegen Pannen als zwarte band een te zware kluif. Maar op prachtige wijze versloeg. John ook deze rivaal met overname van een beenworp. Uitstekend heeft hij in de finale ook de Europese jeugdkampioen P- Snijders partij geleverd. Drie van de vijf minuten bood hjj uitmuntend tegenstand, tot een 2e beenworp van Snijders hem. noodlottig werd. Maar zijn plaats bij de centrale training was verzekerd. Hjj deelt deze eer als middengewicht met drie an dere middengewiehtklassers. Eehalve P. Snijders, de twee finalisten uit de andere poule: J. Snijders uit Eindhoven, de twee lingbroer van de Europese kampioen en Geurtsen, de Europese lichtgewicht jeugd kampioen uit Amersfoort. John is daar mee de enige junior uit Zuid-Holland, die voor de centrale training is uitverkoren. Den Haag en Delft hebben in de jeugd' klas een vertegenwoordiger zitten. rich ten volle bü iedere training, volledig geconcentreerd op verbetering van zyn techniek et» lichamelijk© conditie? Voert ook hü al de hem opgedragen oefeningen in een zo hoog mogelijk tempo uit? En laat ook hij alles in het dagelijkse leven staan, waarvan hij weet, «lat het rijn lichamelijke en mentale conditie kan schaden'? Heeft ook hij geheel voor zijn sportloopbaan, die toch maar zo'n kort hoogtepunt heeft en hem niet alleen sport roem, maar als voetballer ook de nodige pecunia, oplevert? Welke offers getroost de betaalde voetballer zich voor rijn sport, waarvoor hij zich gaarne zo goed moge lijk laat betalen? Zij zinken volslagen ïn het niet bij die, welke mensen als John Rietveld, als onze schaatsenrijders, onze atleten en onze zwemeracks brengen en die geen cent ontvangen voor hun zware inspanning en het kijkspel, dat zij voor tie massa opleveren. Voor hen ïs het van zelfsprekend, dat roken en drinken taboe zijn, dat zij vroeg onder de wol moeten, hun voeding moeten regelen en bij alles wat rij doen en laten zich afvragen of dit htm conditie en prestatie kan schaden. Op de2e landelijke jcugdjudoscïectie tn Utrecht 2ijn on2e Vjaardingse lichtgewich ten Tino Hoogendijk en Han Blok, die zich bij de finalisten \an Zuid-Holland m de jeugdklasse hadden geschaard, afge vallen. Tino won drie partijen op beslis sing scheidsrechter, maakte 1 partij gelyk cn verloor een partij. Hü scoorde daar mee 15 punten, wat niet voldoende bleek voor klassering. Han Blok won 2 partijen en verloor er 3, Zijn puntentotaal van 1? was eveneens onvoldoende. Niettemin, deze twee 16-jarigen nebben, in de jeugd- klas van 16 en 17 jaar een goed figuur geslagen. Volgend jaar kunnen zy het nogmaals proberen, gelet op hun leeftijd. Het is in Gouda een spannend duel om de punten geworden. Zwaluwen js uiteindelijk als overwinnaar uit dit duel tevoorschijn gekomen. Het viel overigens op bet zeer slecht bespeelbare veld. niet mee Jodan Boys heeft ongetwijfeld aan hun keeper Rijnsburger te danken, dat de score niet hoger geworden is. want de voorhoede van Zwaluwen was deze middag wel op schot; schoten i'an Langendoen, v. Veen en v. Gen- deren heeft hij op deskundige wijze on schadelijk gemaakt. Dit wil niet zeggen, dat Jodan Boys het de Zwaluwen-verdedi ging niet lastig gemaakt heeft, want or- De Pee heeft enkele malen zijn kwaliteiten moeten laten zien. De betere conditie van Zwaluwen bracht de overwinning toch daar, waar die. gezien het spel, thuis hoor de. Henk v, Genderen maakte 10 minuten voor het einde met een hard schot een mooi en onhoudbaar doelpunt. Daarna heeft Zwaluwen nog wel kansen gehad, maar het veld maakte behoorlijk voetbal toen eigen lijk onmogelijk. Invaller scheidsrechter v. Portieren heeft de wedstrijd prima geleid. De politie heeft drie jongens van 14 jaar aangehouden, die in totaal vijf bromfietsen, hadden gestolen. Drie hiervan waren uit Vlaardingen afkomstig, een uit Schiedam en een Uit Overschie. De jongens lieten de brommer achter als deze defect was en namen dan een andere weg. Twee brom fietsen werden in het bezit van de knapen aangetroffen. Doordat de 21-jarige scooterrijder F. v. G. zaterdagmiddag in de Coomhertstraat de macht over het stuur verloor, kwam hij ten val. Hij kwam met de schrik vrij. doch de 21-jarige -duopassagiere, mej. C. A.' kneusde haar linker knie. Maarten Benjcrt heeft zijn zin gekregen, fly heeft de burgemeester mr, J, Heus- donstrofec heroverd en daarmee deze prijs van Lou Halm afhandig gemaakt en voor de tweede maal in zijn bezit gekre gen, sedert de inzet in 1960. Hij moest her daarbij tegen 8 andere Valkenzeilers opnemen. Maarten was neer uitstekend weg. Hij nestelde zich aan de kop en is daarvan niet meer verdrongen, al meldde hij na de eerste ronde de jury «Int ril'1 giek gebroken was. Lou Hahn heeft mcl zyn nieuwe mast nog niet veel succes. Hij vermocht niet Maarten Renjert in te lopen, al werd hij goede tweede. Met rijn gebroken giek slangde Benjerfc er zelfs tn de tweede ronde ïn zijn voorsprong nog te vergroten. Van Apercn lag na de le ronde 5e, Voor hem op de 3e en 4e plaats zeilden Bouwman en Post. In dc laatste ronde zakte Van Aperen nog meer naar het achterveld en werd nog gepasseerd door Wim Meyboom. Post, als 7e gestart, Het was afgelopen zaterdag een bijzon der goede dag voor Spirit. Niet alleen won het eerste van het sterke Blauwwit, maar ook de overige teams zorgden voor de volle winst. De wedstrijd tegen Blauwwit werd de loop van de week in een thuiswed strijd veranderd en de Vlaardingers zul len hier geen spijl van gehad hebben. Spirit begon direct goed en de eerste aanval, waarin ditmaal Janny van. Loon meedraaide, bewees zijn goede vorm door ai na 10 minuten een 2o voorsprong te nemen, met uitstekende treffers van v. ,1. Vaart. De tweede aanval, die nu aan bod kwam, had zich in de verdediging uitste kend geweerd, maar kreeg het nu erg moeilijk tegen een af en toe wel wat erg hard ingrijpende Rotterdamse verdedi ging. De Vlaardingers kregen dan ook veel vrije worpen en zelfs twee straf- Met dit succes zag John Rietdijk een jaar van intensieve dagelykse training be loond. Aan jongens zoals John Rietdijk moesten onze seral-profvoetballers eens een voorbeeld nemen. John volgt niet al leen een dagelijkse zware training, maar heeft ook zijn levenswijze geheel op zijn judosport afgestemd. Zelfs heeft hij zijn betrekking in <le steek gelaten en is bij als havenarbeider in Rotterdam zwaar sjouwwerk gaan verrichten, om, naast de training, zyn spieren stelsel zoveel moge lijk te versterken. En met onze zwem- en scJiaatsatletieksterren heeft hij gemeen, dat hij dtt uitsluitend om de sport doet, zonder er een stuiver mee te verdienen. Maar met als lokkend vooruitzicht een reis naar Tokio als Nederlands judo verte genwoordiger bij <le Olympische Spelen Voorwaar voor een jonge sportman ook do moeite waard om zich daarvoor in te spannen. Hü kampt daarby met de han dicap onder de wapenen te zijn, met dus veel minder gelegenheid zich onder des kundige leiding verder te bekwamen. Maar zijn jtidoleraar Koos Henneveld heelt hem een dagelijks oefensehema meegegeven, dat hü met het hem eigen grote verantwoordelijkheidsgevoel uit voert. Dat is bet grote verschil met be oefenaars van ploegsporten. Hij weet, dat riin succes uitsluitend van hem zelf moet komen en hij daarbij niet op ploegtnak- kers kan steunen of parasiteren. Iedere oefening voert de individuele sportbeoefe naar met een maximum aan inspanning uit, beseffend, dat hij dan slechts kan be reiken, wat hij met züu sportbeoefening beoogt. En welke ploegsportbeoefenaar ka» dit van zichzelf zeggen? Geeft ook h«j DINSDAG Sportpark VijfsUnzeo, 10—23 uur: Tentoon- -tmi". jubileumconcert 'stelling „Arti et Pectini". S fads gehoorzaal, 20 uur; Sursum corda. O bad ja, 20 uur: Vergadering Ned. Chr. Vrou wenbond, afd. VI.-C. X-uxor, 20 uur: Met de moed der wanhoop, .13 jaar. WOENSDAG Stadsgehoorzaal, 20 uur: Rotterdamseh Fhtl- Karmonisch Orkest, populair concert. Sportpark Vijf sluizen, 1023 uur; Tentoon stelling „Arti et Pectini". Luxor, 14.30 uur: Watt en Half Watt op avon tuur. a.J.; 20 uur. Met de moed der wan hoop, 18 jaar. apotheken Geopend: Apotheek Delta-Apotheek, Flons de Vijfdelaan 1H2, tel. 8888. 3b septemher Afnemende maan Eon op 6.31 uur, onder 18 31 Uur Maan op 3.42 uur, onder 18 04 uur Stampvol was zaterdagavond de grote zaal van de Immanuelkerk aan de Jtot- terdamseweg, waar de Hervormde Jeugd raad baar bijzondere contactavond hield in tie vorm van een ontspanningsavond. Uitsluitend leidinggevenden: waren uitge nodigd, Namens het gemeentebestuur was het ond-L, en. V.-lid, wethouder H, K. van Minnen aanwezig. De leider van het jeugdwerk, wika I. Kandei sprak een inleidend woord, waarin hij een getuigenis gaf van het werk dat door de talloze werkers van het jeugd werk is verzet, waarbij hij enkele concrete feiten opsomde. De jeugd heeft directe steun nodig van de ouderen en daarom deed wika K&ndel een beroep op de lei dinggevenden om dit werk te blij\ en steu nen. De heer Kandel wees ook op het in stituut Jeugdouderling en zei, dat men bezig is met de training ervan, waarvan intussen de resultaten reeds goed merk baar zijn, We staan voor een belangrijke opdracht en we moeten samen verder trekken om diverse mogelijkheden te verwezenlijken. Maar, „alleen samen", want anders komt er verwijdering. De wika prees de activiteiten van de Jeugd raad, waarm de afgelopen maanden ber gen werk verzet is en waarvan de tech nische reorganisatie praktisch klaar is. Na dc pauze werd een forum gehouden, waaraan werd deelgenomen door de herv. predikant, ds. S. van den Bos, de presi dent-kerkvoogd, de heer A, v, d. Kaay, jeugdouderling, de heer P. Wapenaar, jeugdleidster, mevr, D. Sluimer-Verburg met als voorzitter, wika I. Kandel. Uit de zaal waren een tiental vragen naar voren gekomen, welke niet altijd even gemakkelijk konden worden beant woord, want ook de forumleden waren niet altijd dezelfde memng toegedaan. Over het algemeen Is de toeloop van de jeugd in de kerkdiensten niet zo groot en het ging er om, hoe daarin verbetering te kunnen aanbrengen. Men was van me ning, dat de toeloop van de jeugd door de jeugddiensten te weinig wordt gecom penseerd. Echter werd er ook op gewezen, dat het aantal jeugdige kerkgangers wei groter zou zijn als de dienst in een andere vorm werd gegoten, waarin meer tot de jeugd wordt gesproken, aldus mevr. Slui mer, Ds. Van den Bos had niets tegen jeugddiensten, maar achtte eens per maand voldoende, want zo zeide hij: het is immers de bedoeling dat men als ge zinnen naar de kerk gaat. De. (oude) vraag, wat denkt het forum van een hervormde dansclub, kon evenmin eoncreet worden beantwoord. De heer Wa penaar sprak over een. eventueel op te richten aparte Sectie, maar mevrouw Slui mer zei, dat men ook in een goede neu trale club wel gezellig en sportief gewoon kan dansen. Ds. Van den Bos vond het wel ge wenst, dat men tevoren, met de dienst doende predikant contact opneemt, wan neer men groepsgewijs een kerkv.' enst wil bezoeken. Zo kan dan de liturgie even tueel gezamenlijk worden samengesteld, terwijl in de voorbede extra aandacht kan worden besteed aan een en ander. Wika Kandel zei, dat de kerkelijke or ganisaties zeer positief staan tegenover de padvindersbeweging. Hierover schijnen misverstanden te bestaan, welke zeker uit de weg geruimd zullen worden. De heer Van de Kaay vond het niet juist, dat de jeugd in verband met de vrije zaterdag, met extra huiswerk 20U worden belast, want in de regel komt het voor, dat dit werk wordt verschoven naar de zondag, hetgeen hij niet goed noemde. Wat kan de kerk doen om belangstel ling voor kunst te kweken, aldus stond op een briefje van een der vragenstellers. De kerk moet wel veei, maar kan niet alles doen. zei ds. Van. den Bos. Overigens wees hij erop, dat de kerk een open oog beeft voor de creatieve kunst van vandaag en zeker voor het bouwwerk als 20damg. Toch zei hij, dat er reeds plannen bestaan om (zo mogelijk in de zaal van de Immanuel kerk) een tentoonstelling te organiseren, welke voor iedereen aantrekkelijk zou zijn. De heer Van de Kaay was het er mee eens, dat de kerk inderdaad te weinig aandacht aan kunst besteedt De vraag bij welke leeftijd de grens ligt als men over jeugdwerk spreekt, be antwoordde mevrouw Verburg met: „Dat ligt aan ieders persoonlijke instelling en eigen inzicht". Of het goed is, dat men voor jeugdwerk en -kerk bijna al zijn vrije tijd inzet be antwoordde de heer Van de Kaay met: Het moet, dat men zuiks doet. De jeugd dient te beseffen, dat het kerkewerk op basis van vrijwilligheid geschiedt en »a zeggen, betekent het aanvaarden van be paalde konsekwenties voor werk. dat men met hart en ziel zal moeten doen". De laatste vraag werd voorlopig ver- I worpen, welke echter beide gemist wer den. Het was ten slotte mej. Stoïk die na goed vrijlopen voor 30 zorgde. In het laatste kwartier kwam Blauwwit terug en werd het 32. De tweede helft was nauwelijks begon nen of Ria Hoogwerf, die ditmaal in ue derde aanval opereerde» trof de roos (42>. Er volgde nu een gelijk opgaan de strijd met Blauwwit technisch iets bo- ter, maar Spirit onder de korf gevaar lijker, hetwelk Van Berkel demonstreer de (5—2). Via 5—3 werd het door aan voerder De Hoog 6—3. Hierna volgde een geweldig Rotterdams offensief van alles of niets. Het werd zelfs 6—5. Spirit hield echter vol en iedereen gaf zich ten volle. Ria Hoogwerf zorgde door een strafworp voor enige opluchting en toen Van Ber kel met twee keurige schoten de stand op 95 had gebracht, gaf Blauwwit zich gewonnen, Het werd door De Hoog 10—5 en even voor tijd nog 106. Een prima resultaat tegen een. van de sterkste ploe gen uit deze klasse en hoopvol voor de toekomst. Spirit 2 speelde ook thuis. Tegen SSV uit Simonshaven. Na de gebruikelijke ter reinverkenning nam Spirit het initiatief en de leiding door mej. Lohman. SSV ant woordde spoedig en drukte na de vakwis- seling zelfs door <1—2). Het was echter Snijders die de ploegen met een 2—2 stand liet rusten. Na de rust nam Spirit door De Voogd de leiding, maar even gauw was het weer gelijk (3—3)Hierna nam Spirit ech ter het heft in handen en door treffers van mej. Lohman. en Snijders werd de eindstand van deze zwakke strijd op 5—3 gebracht. Ook Spirit 3 bleef ongeslagen en won in Hellevoetsluis met 31 van Delta. Deze nieuwe vereniging werd door de Vlaardin gers wel enigszins onderschat. Pas na een half uur nam Spirit door Mooy de lei ding. Kort hierna werd het gelijk en te vens rust. In de tweede helft pakte Spi rit de zaken beter aan en door mevrouw Hoeks-v. d. Bos en Verburg werd een 31 overwinning bhaald, waarmede de ploeg de leiding in de vierde klasse be houdt. De a adspiranten ten slotte waren, veel sterker dan Blauwwit a, maar ze wisten deze meerderheid slechts in 3 doelpunten uit te drukken <30). Programma voor a.s, zaterdag: Om 16.15 uur speelt Spirit in het Oranjepark tegen Oranje Zwart uit Mijnsherenland. De a adspiranten ontmoeten ook thuis het sterke TOP a uit Rotterdam» Dat TSB het in de thuiswedstrijd tegon NSW niet tol een oi'erw inning heeft gebracht, hebben de oliemannen aan zich zelf te wijten. Door een zeer zwakke start van de club Uit Numansdorp konden de blauw-witten al binnen een kwartiev een voorsprong nemen door treffers van Ver-; meulen en Zweers. Aan beide doelpunten had doelman Lieftinck schuld. TSB verzuimde echter door te gaan en de gasten profiteerden hier dankbf r van, Onder aanvoering van rechtsbinnen Van der Plas werd een aantal aanvallen op het door Van Noordenne goed verdedigde doel ondernomen en dit leidde voor de rust tot twee fraaie doelpunten. Rechts binnen Van der Plas en linksbinnen Van der Stel waren voor de treffers verant woordelijk In de tweede helft gingen de Numans- dorpers door en de TSB-verdediging kon slechts mot kunst-en vliegwerk de boel dicht houden. In de 10e mm. lukte du echter niet en rechtsbinnen Van. der Stel bezorgde zijn pioeg met een prachtig scoot de leiding 2—3. Aanvoerder Naaktgeboren stimuleerde door zijn uitstekende spel zijn medespe lers echter zo zeer, dat zij zich aan de druk van de tegenpartij konden ontwor stelen en het was dan ook beslist ver diend te noemen, toen Floor van den Berg na ongeveer een half uur spelen met een schitterend schat TSB naast NSVV bracht. Onder hoogspanning verliepen de laat ste minuten, waarin beide partijen hun uiterste best deden, alsnog tot de volle winst te komen. Het bleef 33, waarmee uiteindelijk beide teams tevreden konden zijn. De recherche hield de 30-jarige zeeman I. v. d. F. aan, die de laatste tijd zwervende was. Hij hield zich 's nachts op in langs de Vlaardinger Vaart liggende schepen. Van een dezer schepen stal v. d. P. een fototoe stel, een verrekijker, visgerei en twee de kens. Uit een consumptietent stal hij een werphengel. Hij is voor de officier van justitie geleid. Op de Oosthavenkade stak zaterdagmid dag de 8-jarige R. B. met zijn autoped plot seling de rijweg over. De bestuurder van een bromfiets kon de jongen niet meer ont wijken. Er ontstond een aanrijding, waarbij het jongetje een lichte hersenschudding opliep en twee tanden verspeelde. komen om het samenspel tussen hervorm de jeugdraad en leidinggevenden in de na bije toekomst te verbeteren. Een congres, dat goede voorbereiding vereist. Verder werd aan deze zeer geslaagde ontspanningsavond medewerking verleend door een. zang- en dansgroep van de Pro- schoven, maar zal toch behandeld worden., testantsc Jongeren Groep, terwijl de heer Deze leidt er toe, dat men voortaan eens J. Prins enkele malen declafneerde, o.a. per seizoen in studieconferentie bijeen zal alle coupletten van het „Wilhelmus". In de overvolle zaal Triangel, toonde Gartner zijn fantastische confectie-mo- deshow aan een enthousiast publiek. Een pullover van Shetland-wol, met op gedrukte rode rozen, werd als eerste ge showd. Dit was een. mooie combinatie met een groene broek van Helanca. De moderne jonge vrouw kan genoeg keus maken uit de prachtige collectie, wollen jumpers van jacquard. We zagen een overgooi er op schuimrubber, waarmede men met een ge- ust hart een strenge winter tegemoet kan gaan. De modekleuren van dit seizoen zijn over wegend bruin, antractiet, lichtere tinten ;rijs. enkele tinten groen en verder ver hullende kleuren rood Jr nul •- i en deux-picces zsgen we veel tweedstaf verwerkt Hierbij wer den heel aparte hoedjes gedragen, ontwor pen door Joop Knoppersen en David Vos, beiden uit Amsterdam. Heel apart was een crèmekleurige, rechtvallende mantel, ver vaardigd van flausoh, gegarneerd aan de voorzijde met een brede bies waarop 3 grijze knopen. Deze bies vonden we weer terug op de kraag. Hierbij werd een hoedje gedragen in dezelfde kleur als de mantel, terwijl dit hoedje ook weer met grijze bies jes afgezet was. Dit geheel kreeg een extra applausje. Volgens lady-speaker mevr, Wïlma Ger- lenbach. wordt dit seizoen de asyraetrische sluiting veel toegepast. Zo zagen we een troispièces van Shetland wol, in een bruin met zwart ruitje, waarvan het jasje met zwart gevoerd was. Hieronder werd een zwatre blouse gedragen, met de nieuwe asymetrisehe sluiting. Voor schouwburg of een gezellig dinertje waren er uitgelezen cocktail japonnen, waar van de zeer aparte rugvenverkingen opvie len. Hierbij zorgden de bontstola's van bonthandel KalkmanHuizer voor een ex tra feestelijk tintje. Ook de dames met grote maten kwamen aan hun trek. Zij konden hun keuze maken uit een grote sortering slank afkledende ja ponnen. De sinds kort bestaande tussen- maatkleding, waarvan de heup 1 maat gro ter is dan de bovenwijdte, werd ook op deze avond geshowd. Na afloop van de show dankte de heer T, Braceo Gartner de mannequins voor hun prettige medewerking voor het slagen varj deze avond, waartoe ook de pianist, de heer Koos Vermeulen zijn steentje had bij gedragen. De 44-jarige bromfietser K. N. S. slipte vrijdagavond met zijn bromfiets op de Burg. Pruissingel. Hij kwam ten val en moest met een hersenschudding en een hoofdwond naar het alg. ziekenhuis worden gebracht. In de 2e Van Leyden Gaelstraat liep vrij dagavond de 3-jarige H". O. tegen een pas serende personenauto op. Het meisje, dat niet op het verkeer had gelet, moest met een hersenschudding en een gebroken neus- bèen naar het alg. ziekenhuis worden ver voerd. werkte zich naar dc Se plaats en behield deze achter Lou lïahii. jammer was het dat er geen groot kruis rak was. Nu er af en toe een slag gemaakt. Het re«uj, taat zou stellig anders zijn geweest, want dan had Maarten Renjert dc strijd nie{ hebben kunnen volhouden. Maar allen waren tevreden, mede door de gezellige U'edstrijd'tfeer. I11 do teamwedstrijden le de de Delftse Watersportvereniging weer beslag op de eo>'ste plaats. Wel finishte C. Termijn van de Bommeor als winnaar, maar zyn teamgenoten C. Post en C. van JJperen waren neigens. Termijn was bij de start het eerst over da Jyn, maai doordat lijj wat lager lag, giug hü als laatste de Mid den wetering op. Doch bij de eerste ron de lag hij reeds opnieuw op kopt met achter zich het gehele Delf Is e team be staande uit H. Bezemer, B. Hóevenaar en Moordam. Bij het ingaan van de 3© ronde was de situatie iets gewijzigd Termijn voerde het zeilersvcld nog steeds aan, maar achter hem was Moordam naar de 2e positie opgeschoven en lag Bouman, die met L. van Gaaien Jr en L. van Gaaien Sr. liet team Wesrland vormde, op dc derde plaats. Duch wegens een stuurboord-bak- boordkwestie trok hü 2ich uit de stryd te- waardoor alten achter hem een plaatsje opschoven. Henk Bezemer lai» toen derde en zijn clubgenoot Hoevenaar rcle: dus het Delft.se team m 2e, 3e en 4e positie achter leider Termijn. Daar mee werd Delft onbetwist winnaar van de teamwedstrijd. DIMESWEDSTRIJD De eerste prijs van de dameswedstrijd werd ditmaal een prooi van mevrouw Hoekstra, die de snelle 16 vierk. meter Phoenix 4 van DWSV-voor2itter Bezemer zeilde met de eigenaar als fokkenist aan boord. 2ü bleek ook een. houtje van zei len te kunnen, geiet op de wijze, waarop zij over stag ging en de boot door liet Iepen. De dames zeilden allen onder bet deskundig oog van de eigenaar-fokkenist en deze wedstrijd vormde weer een char mant sluitstuk van het wed strijd seizoen. In het jachthuis \an Annie van Dijk reik- 't"i dc voorzitters van De Sommeer en DWSV de prijzen uit. De 13ommeer-voor- zit ter J. van Aperen toonde zich ver- heugd over het goede verloop bij de team wedstrijden. Hij memoreerde, dat, op één uitzondering na, alie wedstrijden op de geprojecteerde data konden worden ver zeild, ondanks de slechte zomer. Cor van Dijk heeft voor de dameswedstrijden voor volgend jaar een prijs in het vooruitzicht gesteld. Uitslagen: Temawedstrüd: 1. DWSV 21 punten: 2. De Bommeer 16 punten; 3, Westland 7 punten. Burg. Heusdensprijs: 1. M. Benjert (Eland); 2. Lou Hahn (Woelwater); 3. C. Post (San Pedro); 4. W. Bouman (On rust) 5. L, van Gaaien Jr. (Marleen): fl. Wim Meyboom (Sirene); 7. J. van Spe en (Zenith); 8, D. Schilder ('t Elfje); 9. J. van Vlaardingen (Zuiderkruis). Dameswedstrijd (16 vierk. meters): I, Mevrouw Hoekstra (Phoenix 4); 2. me vrouw Van Velzen (Black Gull); 3, me vrouw Willemsteyn (Aramis)4. Cock Benjert (Methusalem)5, mej. Bergman (Amigo); 6 .Annie van Dijk (Argo); 7. mej. H, Vermeulen N.N.); S. mej. R. Vermeulen (Swippie); 9. mevrouw Ruller- man (Hennie). De directie het NIEUWSBLAD behoudt ach h« recht voor mdvertendM ronder opgaaf v«n redenen tm we[*eren Si] advertentie* onder num mer worden aan de adver teerder ai et doorgegeven, drukwerken, t' :ulalre« en dergelijke atv en aöcom- »ttg van tussenpersonen, hetzelfde geldt voor andere stukken, welke niet bone fide op de inhoud ven de advertentie reCteteren. Stukken, die b<i ftet bind blijven berusten, irardea na een mund na controle ran de inhoud vernietigd. 0 Voor fouten in telefonisch opgegeven advertentie* ia het blad niet aansprake lijk. Verzoek ota herplaat sing zonder betaling of restitutie kan derhalve niet worden ingewilligd. Overal zijd er mensen die Uw Klant 2ouden zijn... als zij U ken den. Wanneer U oij* voorbeeld schoonheids middelen verkoopt oJ speelgoederen of col berts - weten dan a! degenen die zoiets no dig hebben, dat U die voortreffelijk kunt le veren? U zegt nee? Maar dan mist U vele vele kansen want het is immers heel eenvoudig om al die mensen te hereiken. De ervaring beeft ge leerd, dat in dit land dagbladadvertenties worden gespeld dat ze tienduizenden, ja honderdduizenden tot de koopdaad brengen /cunl U niet missen geen dag! Maar daar goed gebruik klanten m beweging. Uw advertentie m de dagbladen die doet het "m! Daarmee laat mee brengt U nieuwe U van U horen, daar van! BEDRIJF TK GTRECHT vraagt voor haar montagewerken: (met N.V.L.-diploma) Tevens bestaat op onze FITTERS SCHOOL bij voorkeur voor metaalbewerker* jute* ouder dan 30 jaar), de moge!ifkheloeen voor de olie verwerken de en chemische industrie te volgen. Na voltooide opleiding volgt tewerk stelling op een. onzer binnenlandse montagewerken. Regeling voor reisgeld vergoeding of kost- en reisgeld vergoeding. Gratis bedrijfskleding. Gunstige winstaandeelregeling. Nadere inlichtingen kunnen verkregen worden op woensdag 26 september a.s, russen. 7 en 8 uur n.m. bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te VLAARDINGEN. alwaar een Werkspoor-ver tegenwoordiger aanwezig is. Refs- en .verzulmkoslcn by «oilicftatto worden vergoed. Looptijd per dag 1—1 Vs uur, *s middags omstreeks 18 uur» s zaterdags 13 uur. Gehuwde vrouwen f500.— belasting vrij. Ook scholieren- Aanmelder.: N.V. ROT riïKD AMSCH NIEUWSBLAD, bmalle Havenstraat 1 hoek VVesthavenkade, Vlaardingen, telefoon 3229

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 2