flOÏÏHfflAMffl MD Beurs en modeshow in de Harmonie m Zaal Harmonie omgetoverd in ware kleurenpracht Moedig verweer beperkte de Spiritnederlaag tot 6-2 Geen le paal, dan maar le steen In 1963 eerste grondnitgiften op nieuw7 industrieterrein Op Sunlightbiljarts zoeken de kaderspelers nóg naar hun vorm Zwaluwen dwong Doto in Pernis 3-3 gelijkspel af Exclusieve handgeweven stoffen vragen weer uw belangstelling Clir., I.t.s. in september 1964 gereed Henny Smit onder de 2 minuten op 800 m. Productief werk Koperen jubileum pensioncentrale Agenda Bouwvergunningen Nog dit jaar le paal 2e bejaardencentrum KORFBAL HVO 2 op winst tegen VSG 2 Badminton-wedstrijd in Sportpark Vijfsluizen Hoof dag entschap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 - Tel. 3229 Redactie: Tel. 545J VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDES1NGEL 33 BOTTEEDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG ïtf ÖKTOBER 1962 Architect G. v. d. Zee te Bols wa rd beeft trd het bestuur van de Stichting voor Chr, Technisch Onderwijs te Gaardingen op dracht tot het ontwerpen van een school gebouw voor een Chr. I.t.s., die aan de Arb Koplaan in Zuidbuiirt zal verrazen, dicht in de buurt van het station Gaardin- gen-West. Deze architect werkt nauw samen met de N.y, Be ton fabriek De Meteoor te De Steeg en het ingenieursbureau Oosterhoff- Tjebbes-Barends te Arnhem bij de bouw van lagere technische scholen in montage- bouwsysteem met geprefabriceerde ele menten. Daarmee kunnen scholen in drie bouwlagen worden gebouwd. Op deze wijze zjjn er in Nederland reeds een tien tal lagere technische scholen verwezen lijkt. Zich baserende op de hiermee ver kregen ervaring, verwacht het schoolbe stuur, dat de Chr. I.t.s. In Gaardingen in september 1864 zijn poorten voor de leer lingen kan openen. Adj.-directeur werf Figee D. v* d. Velden ia tot opvolger van de vertrekkende heer D. Beijoeveld tot voorzitter in het schoolbestuur benoemd. Öp de valreep is het Henny Smit dit seizoen nog gelukt op de 800 meter onder de 2 minuten te komen. Mét een tod. van 1.59.1 werd hu zondag winnaar op de 800 meter by de Haagse kampioenschappen voor senioren. Ook mej. S. Schrijvershof van de atletiekclub For.tuna nam aan deze kampioenschappen deel. Zij werd 3e op hoogspringen met 1.45 meter "en 5e op de 100 meier in 13.4., De beschermende liefde van een moe der! Daarmee kunnen we, geloven we, het beste de gevoelens van wethouder G. Walstra voor zijn pupillen in de Her man Frantsenstichüng en in de GSW werkplaats vergelijken. Als wethouder van Maatschappelijke Zorg treki hij nu sl zovele Jaren met hen op, dat hij een even groot als deskundig voorvechter voor hun belangen is geworden. Met fonkelen de geestdrift heeft hij gisteren daarvan opnieuw getuigd in zijn toespraken 's mor gens bij de opening van de HFS-beura- show in de Harmonie en 's middags bij de eerste steenmet&eling voor de nieuwe GSW-werkhal aan de Oosterstraat. Dit deel van zijn taak als wethouder van Maatschappelijke Zorg heeft hem zozeer gegrepen, dat bij zijn pJeïdooi voor be grip voor dit stuk maatschappelijk werk de sociale bewogenheid duidelijk te proe ven wag. Alstublieft geen medelijden met de geestelijk en lichamelijk gehandicap ten, zo verzocht hij. Dat is wel het laat ste, waar zij behoefte aan hebben. Ons doel en streven is hun verantwoord werk te bieden, dat hun bevrediging geeft ala het ook economisch zinvol is. De sociale taak moet hier tevens door de economi sche bril worden bekeken. De gehandicap te mens. wil en kan productief werken. We staan bij deze taai nog in de kin derschoenen, zo benadrukte wethouder Walstra. Hef is een tasten en zoeken, waar we nog lang niet uit rijn. JAARLIJKSE RECLAME- CAMPAGNE Gisteren werd in de Harmonie de vier de beurs en modeshow van de gemeen telijke Herman Frantscnstichting door wethouder G. Walstra geopend. Waarom deze jaarlijkse beurs-show? Om de ge handicapte mens prod.uk.tief te kunnen la ten werken, moeten zijn prödukten ook verkocht worden. Het ontbreekt ons aan DE GEMEENTELIJKE VOORLICH TINGSDIENST MELDT: Vandaag is het 12Vt jaar geleden, dat. de heer A. Verboon de Pension Centrale Vlaardlngen overnam van de heer Bouw meester, die daarvoor reeds ca. fl jaar pensionbemïddelmg in deze gemeente ver leende. De Pension Centrale heeft in de afge lopen jaren een onmisbare schakel ge vormd bij de huisvesting van hen, die voor langere of kortere tijd hun werk had den in Gaardingen en naar een geschikt onderdak voor die periode zochten. Met name praktikanten bh* de oliebedrtjven en de industrie maken'veel gebruik van de PCV. Ook de toeristen, die vaak via de VW's in de omgeving, hier onderdak zoch ten deden'nimmer tevergeefs een beroep op de Pension Centrale. De PCV verleent niet alleen bemiddeling bft het verschaffen van huisvesting in pen sions te dezer stede maar ook bij tal van particulieren. In totaal beschikt men over 200 bedden. Daarnaast kan nog geput worden uit een reserve van 60 a 70 bed den. Vooral tijdens de Faas- en Pinkster dagen moet deze reserve worden aange sproken. Jaarlijks wordt aan ca. 1000 personen bemiddeling verleend in de huisvesting, uitgaande van een gemiddelde penslon- van f- 30,- per week wordtvia de f wi Ca" 936.000,- bruto pensiongeiden ih Gaai-dingen gebracht, waarvan men mag aannemen dat uiteindelijk terecht komt bjj de plaatselijke middenstand, na heer A." Verboon, Sehiedamseweg tel. 3002 is gaarne bereid op verzoek tiaaere Informaties te verstrekken over de ■rensloq.. Centrale Vlaardingen. vdinsdag Se,,0?w14.00 uur Contactmiddag Vrou wenhond NVV, 6»!Hffefcoorzaal: uur De Kolos van Rho- cos 14 jaar. uuxor: 20.1 jaar. i uur Waar de stengun regeert, IB WOENSDAG. al2.r: uur Het spoor van de vermiste «P. alle leeftijden; 20.00 uur Waar de sten- »,f^n regeert, ia jaar. ri™ F?0.oncaal: 20-°° "ut De Kolos van Hho- a°s. 14 jaar. APOTHEEK Apotheek „Van Hogendorp", v, Ho- gendorpJaan 129A. tel. 4233. okt°ber Wassende maan 2k>n op 6,58 uur, onder 17.87 uur Maan op 17.32. uur, onder 3.36 uur deel, de HFS heeft door haar doelstelling hun. warme sympathie. Dit laatste geldt ook voor de vrouwenorganisaties, die, als steeds, ook gisteren bij de opening van de beurs en de eerste modeshow haar crème de la crème hadden afgevaardigd. En onder dit neusje van de zalm bevond zich eveneens traditiegetrouw onze eerste burgeres, mevrouw Th. A. Heusdens- Mansholt, als presidente van de Federa tie Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening, de overkoepelende organisatie van de da mesverenigingen. Ook tal van raadsleden gaven blijk van belangstelling en we mogen haast wel zeggen vanzelfspre kend eveneens politiecommissaris dr. G. N-. Peyster, bij deze gelegenheid in gezelschap van zijn echtgenote. BELANGELOZE HULP Velen heeft wethouder Walstra moeten bedanken voor de verleende belangeloze medewerking aan deze beurs-show. Onder hen uit het zakenleven het grootste Ne derlandse warenhuisbedrljf. dat .5 etaleurs en requisieten voor de inrichting van de beurs beschikbaar had gesteld; maison Tiny met hoedjes, firma Verboon met tassen, fa. Boogaard voor de verlichting, fa. Van-der Me ijs voor de geluidsinstal latie.' Ditmaal waren er naast amateur- ook beroepsmannequins, die de modellen showden en de komende dagen nog zul len showen. Ook zij hebben zich belan geloos beschikbaar gesteld. Aan het ge heel heeft de gemeentelijke plantsoenen dienst eveneens zijn. onvolprezen steentje Bijzondere aandacht trok de creatie, bijgedragen en dan niet te vergeten be- die deze amateur-mannequin toonde. drijfsleidster mej. Hartmans, ontwerpster mej. Géerlings en werkmeesters van de de geldelijke middelen om hiervoor re- GSW-werkplaats, Vele behulpzame handen clame te voeren, zoals het bedrijfsleven hebben het werken licht, gemaakt, met dat doet. Op de Hoogstraat hebben we als resultaat een. nog stijlvoller cachet een HFS-winkel, waar de door de pupil- ademende beurs en show dan de vorige len handgeweven' stoffen worden verkocht maal. Vergeet u vooral ook niet een blik en de in de HFS-werkpIaats vervaardig- in de hal te slaan bij het bezoek aan de textlelprodukten kuinen worden be- beurs en show. Daar kunt u kennis ma- steld. Maar dat is niet voldoende om de ken, met het werk van de vereniging gehele produktie af te zetten. De jaarlijk- Helpt Elkander, die zaterdag collecteert se beurs-show wil een zo groot mogelijk en voor welke collecte de burgemeester publiek met de stoffen en prödukten van een beroep op de offervaardigheid van de de HFS confronteren en daarbij de kwa- burgerij heeft gedaan. Deze vereniging liteit en perfectie tonen, die het resultaat hoopt binnenkort een reeds lang nage- zïjn van het door deskundigen geschraag- streefd, vurig begeerd, doel te verwezen de werk der gehandicapten. De handgewe- lijken: de bouw in Vlaardingen van een ven stoffen zijn even exclusief als voor internaat voor de geestelijk gehartdlcap- het vrouwelijk oog eenverrukking. Deze ten. exclusiviteit draagt er mede toe bij, dat 'Thans het woord aan onze modemede- de VIaardingse textielzaken de HFS aller- werkster over de mérites van beurs en minst als een concurrent zien. ïntegen- show. Op de zandvlakte naast het GSW-ge- bouw aan de O os ter straat was in geen vel den of wegen de heimachine te bekennen, die de le paal in de grond moest slaan voor de nieuwe GSW-werkhal, toen gister middag het gezelschap genodigden daar arriveerde, om van dit schouwspel getui ge te zijn. De heimachine bleek averij op gelopen te hebben en was ergens bü Capelle aan den ÏJssel blijven steken. Geen nood, Bouwer Onderdellnden en architect Jao. v. d. Gis zaten niet voor één gat ge vangen. Wethouder G. Walstra, die de ollciele handeling moest verrichten, werd uitgenodigd de eerste steen te metselen en cc kan dan toch symbolisch de eerste stap worden gezet voor de bouw van deze zo broodnodige werkhal voor de lichamelijk gehandicapten, waarvoor de raad in fe bruari 1961 een krediet van 1314.000 be schikbaar had gesteld. Een werkhal met een vloeroppervlakte van 54 by 18 meter en een hoogte van 5 meter, met een werkruimte van 49 bij 18 meter en voorts toiletten en wasruimten, die aansluiten on het bestaande gebonw. Dit zal, na de in- gebruikneming van de niemve GSW-werk hal in augustus 1963, een uitgebreide ver bouwing ondergaan, waarmee ongeveer hetzelfde bedrag gemoeid zal xiin als met de nieuwbouw. .Reeds is men bezig aan de centrale verwarm in gains talla tic, die voor beide gebouwen dienst zal doen. In 1955 waren we erg bljj dat we met de GSW-werkplaats in dit oude gebouw aan de Oosterstraat konden trekken, riep wethouder G. Walstra in de herinnering terug. Maar thans voldoet dit genouw in geen enkel opzicht meer aan «3e voor een GSW-werkplaats te stellen eisen. Bij de ontwikkeling van het GSW-werk is geble ken. dat eigen produktie noodzakelijk is. omdat dienstenverlening voor bedrijven te zeer conjunctuurgevoelig is en geregelde arbeid voor de lichamelijk gehandicapten voldoende waarborgt. De overschakeling op de produktie :op weefprodukten is wat de verkoop betreft, een groot succes ge bleken, onderstreepte wethouder Walstra. Sociale bewogenheid en economische mo tieven, moeten het werk in de GSW-werk plaats bepalen. Bü de thans volkomen on bevredigende huisvesting wenste de wet houder bedrijfsleider Boender en zijn staf toe: houd er de moed maar is, tot nieuw bouw en verbouwing hun beslag hebben gekregen. Van de nieuwe hal kan nog worden mee gedeeld, dat hij een asfalt vloer krijgt en ook volop licht door een zes meter brede dubbele glasstrook in het schuine dak en een l meter brede glasstrook in beide iengtegevels, onder langs het dak. Ver. Bijz. Chr. Schoolonderwijs, tot het bouwen van een 6-klassige lagere school aan de Prof. Teldersstraat. De heer J. J. Koedood, tot' het verbou wen en uitbreiden van de woning Van Heutszpark 53. Koninklijke Hollandia N.V. tot het ver bouwen en uitbreiden van het pand Oost- bavenkade nr. 42. Schoolarts op proej Met Ingang van 1 oktoher jX hebben burgemeester en wethouders de heer D. Laagtwaard, arts te Amsterdam, in de ge legenheid gesteld gedurende 3 maanden een proeftijd door te maken ais school arts bü de G.G.D. Het kostte wethouder Walstra geen enkele moeite van zUn voornemen de le paal te slaan, over te schakelen op het metselen van de le steen, nadat bouwer Onderdellnden dit hem had voorgedaan. De ingrijpende rijkgma afregelen tot be perking van de bouwactiviteiten in de in dustriële sector hebben niet kunnen ver hinderen, dat het nijpend tekort aan in dustrieterrein in Gaardingen verder is toe genomen. Op slechts zeer beperkte schaal kon grond aan plaatselijke bedrijven be schikbaar worden gesteld voor de stich ting van nieuwe bedrijfspanden. Onderne mingen van. elders kon geen grond worden toegewezen. Gewacht wordt thans op de uitbreiding van het gemeentelijke indus trieterrein in de Grote Vettenoordsepolder en ontsluiting van bet industrieterrein tus sen de Maasslulssed'uk en de spoorbaan, alsmede van 't voormalig vuilstortterrein btf de mond van de K.W.-haven. Het gemeentelijke industrieterrein In de Vettenoordsepolder kon eind 1961 worden uitgebreid door de aankoop van. een onge veer 3.5 ha. groot terrein van de N.V. Taanderij en Nettendrogery, Dit terrein is inmiddels bouwrijp gemaakt en de per celen zijn uitgegeven aan vier plaatselijke bedrijven/ Twee van hen zijn met de bouw van hun bedrijfspand begonnen. De plannen van de andere twee worden ver der uitgewerkt in afwachting van de ver lening van de aangevraagde bouwvergun ningen. Ongeveer 1 ha. bedraagt de opper vlakte van de nog uit te geven, bouwrijpe grond. Deze wordt thans beschikbaar ge houden voor een aantal gegadigden, om daarvoor Jjouwplannen gereed te maken. B. en W. verwachten de officiële gxond- aanvragen spoedig in behandeling te kun nen. nemen waarna alle beschikbare grond zal zijn uitgeput. Voor verdere uitbreiding Hoewel dé biljarts in de Sunlightkantine niet anders dan perfect genoemd kunnen worden, kan het spel van onze topbiljar- ters irt het district Schiedam in het dis trictskampioenschap kader 38/2. maar niet goed uit de verf komen. De presta ties waren op de tweede wedstrijdavond nog beduidend slechter dan op'de ope ningsavond. "Weer bracht Jan van Duijl het .tot de hoogste score, maar met pre cies 10.zal'hij bepaald niet verguld over zijn partijmoyenne. zijn geweest. Evenmin, over de tweede topprestatie die hij deze avond op zijn naam bracht: een hoogste serie van 58, Zijn tegenstander Klaas Dijkshoorn noteerde met een hoog ste serie van 13 en een partijmoyenne van 1.76 een onwaarschijnlijk slecht resultaat. Grote motheid kenmerkte het spel van de Sunlightcrack Job van Eijk, die 32 beurten nodig had. voor zijn 300- caramboles (par ti jmoyenne 9.37). Hij bleef niettemin Ge rard Valkestijn ver voor, die tot 150 ca- Yisserijbericht IJmniden De aanvoer v*an kisten vis in TJmuiden was dinsdag: 470 schelvis, 210 wijting, 110 gul en kabeljauw, 240 koolyic, 1820 haringi 500 makreel, 120 sardines, 240 schol, 15. tarbot. 245 diversen, 420 stuks kabeljauw, 2000 kg tong, 27. kantjes sfceurharing. De prijzen waren: per Kg: heilbot 4.50 —4.00, tarbot 3.50—2.70, tong 5.50—2,60; per 125 kg: kabeljauw 164—126, zwarte kooi vis Il4r-102, leng f 120—106, witte kool- vis 200—186; per 50 kgr gul 63—36, schol 46-45; wijting 30—14, schar ƒ30—27, poen ƒ25—12. bot ƒ18—16, radio ƒ22—16, koolviG 43—39; heek 71, leng 39, witte- koolvie ƒ61—56, ham 180150, schelvis ƒ49—19. tarbot ƒ132—112. Bchartong ƒ40;. tongschar f 105—90. heilbot ƒ120—130, ha ring ƒ3522,. toters 23—12,. makreel 43 —27. pilchards 25; per 40 kg:-sardines f 9,20—6.40. haai 20.0013.50;- regels ka beljauw 154r—48, vleet98; grote baai 15496 per stuk. Haringvangstbericlilen Praairapport van hedenmorgen: Hendrik en Jan, G. 70 10 kantjes: Vlaardingen, VI. 78 geen vangst; Maas, VI. 79 geen. vangst; Jan en Ineke, VI, 89 25 kantjes;. Clara, VI. 172 15 kantjes; Koningin Wil- helmina, VI. 190 thuisvarend; Ncurdster, VI. 197.— 20 kant jee; Martha Maria. VI. 199 thuisvarend. AP DEZE 4e najaarsbeurs yan de Her- U man Frantsenslichting kunnen we vol op genieten van al de prachtige wollen stoffen, die door geestelijk gehandicapten worden geweven. De zaal Harmonie is om getoverd in een ware kleurenpracht. Tus sen de coupons, die langs de muren zijn gedrapeerd, staan de stands met prakti sche artikelen zoals cocosmatten,. smyrna- kleden, pannenonderzetjes enz. Een prachtig beklede wieg in een bi&uw-wlt ruitje, waarvan het hemeltje een mooi ge- horduurde rand heeft, geniet speciale aandacht. Directeur dienst maatschappelijke zorg, G. M. de Jongh en bedrijfleidster H.F.S. mej. G. Hartmans, met hun staf van me dewerkers (sters), kunnen er trots op. zijn wat de pupillen onder hun leiding preste ren. De heer De Jongh draagt veel tot de arbeidsvreugde b|j, döor de 50 pupillen af wisselend werk te laten verrichten. Mej. Irna Geerlings, die een mode-atelier in. Rotterdam heeft en als coupeuse bij de H-F.S. werkzaam js, ontwerpt de te tonen textielcreaties. Zij heeft bij het uitzoeken van haar modellen rekening gehouden met de warme levende zelfgewéven stof. T"\IT KOMT .sterk naar voren in een rJ blauw met bruin gemêleerde mantel, waarvan de kraag bestaat uit bruin gelus te draden die uit de stof zijn-getrokken. Met het bijpassende hoedje van dezelfde lussen verwerking is het een apart geheel. Zo ook de wit wollen bruidsjapon, afge biesd met wit satfjn 4 la Chanel. - Mede door de soepele valling van de wit-crème stof boekte de jonge ontwerpster veel succes. Alle modellen, waarvan de prijzen steeds werden genoemd, zijn te koop. Voor de vrouwen is het een prettige omstandig heid, dat er overal maar één exemplaar van is. De hoedjes, die bij al het getoonde worden gedragen zijn van Maison Tiny, Mej. G. Hartmans fungeerde als een pret tige lady-speaker, bijgestaan door de pia- nist'R'. F. Rijkuiter. Een van de redenen dat deze show gehou den wordt; is de beperkte ruimte in de huidige winkel op de,Hoogstraat, om. al de artikelen bij elkaar aan hel publiek te to nen. De opbrengst komt ten bate van een nieuw Internaat. De beroeps-mannequins dragen hiervoor hun steentje bij, door gra tis te showen. De najaarsbeurs is te be zichtigen van 10 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds, van dinsdag tot en met vrijdag 12 "oktober. ramboles, een hoogste serie van 19 en een moyenne van 4.87 kwam. Vrijdag 12 oktober is het de derde wed strijdavond van dit toernooi, dat voor een ieder vrij toegankelijk is. Alle spelers hebben thans twee partijen achter de rug met als stand: Van Duijl Van Eijk Hekman Vander Velde Van Genat Valkestijn Van der Does Dijkshoorn 4 600 53 58 11.22 4 800 56 65 10.71; 4 500 Ö1 25 5.49 2 491 89 50 7.11 2 392 92 35 4.26 0 251 55 19 4.56 0 297 68 21 4.36 0 156 54 20 2.88 van 't industrieterrein kocht de gemeente van genoemd bedrijf in april 1961 rond 2 ha. terrein langs de Van Beethovensin- gel. op te leveren op een nader door de verkoper te bepalen da turn. Zeer groot is de belangstelling van plaatselijke bedrijven, voor deze grond. Uit voorlopige contacten met gegadigden is B, en W. gebleken, dat een goede verkaveling kan worden ver kregen, als aan vier ondernemingen de gelegenheid wordt geboden haar plannen te verwezenlijken zoals zy dat wensen. Dit terrein langs de Van Beethovensingeï zal daardoor onmiddellijk 'n bestemming heb ben, zodra het beschikbaar komt De ove rige aanvragen moeten worden aange houden tot verdere uitbreiding van het in dustrieterrein door aankoop van Taanderij- grond of tot op het nieuwe industrieterrein geschikte gelegenheid kan warden gescha pen. V B. en W. verwachten dat In de loop van volgend jaar tot uitgifte van de eerste bouwrijpe percelen op het nieuwe indus trieterrein aan de Maassluissedyk-Spoor- baan kan worden overgegaan. Voor dit ter rein bestaat grote belangstelling, die een gunstige ontwikkeling doet verwachten. Voor het als industrieterrein bestemde voormalige vuilstortterrein hopen B en W binnenkort met voorstellen te komen tot uitgifte van de grond. Wethouder Walstra heeft op de voort gezette raadsvergadering verklaard t® verwachten, dat nog in de loop van dit jaar de rijks goedkeuring tegemoet kan worden gezien voor de bouw van het twee de gemeentelijk bejaardencentrum dat ver rijst op het plein, begrensd door de Fix* ris de Vijfdelaan, Dirk de Derdelaan en de Jacoba van Beierenstraat. Niet min der dan 178 woningen zal alt tweede cen trum bevatten. Gaan de wethoudcrlijke. verwachtingen in vervulling, dan zal de le paal eind november of begin december ds grond in gaan en dan zal het nog rond de 2% jaar duren, alvorens bet centrum kan worden betrokken. VEILINGBERICHTEN SINT-ANN AL AND, S okt Uien 40-70 10,91—15,10, bonken 16,00—15,49. drielin gen 24.58—33.05, pzcklers 25.21; alles per 100. kg; aanvoer 379 ton. Aardappelen eentjes 9,6010.61. Eigen heimers 14.64, Furore 9,21; alles per 100 kg; aanvoer 25 ton. Zaterdag moest Spirit het opnemen te gen de nog ongeslagen lijstaanvoerder Oud- Beyerlqnd in de gelijknamige plaats. Het werd volgens de verwachting een neder laag maar éen eervolle. Direct na het beginsignaal namen de blauwwitte gasheren het Initiatief in han den en hun snelle combinaties brachten de Splritploeg aan het wankelen. Uit twee geslaagde doorbraken stond Spirit al spoe dig met 2—0 achter. In tweede opstel ling werd het al gauw 3—0, maar nu volg de een periode waarin de Spiritverdedi ging zich uitstekend weerde tegenover een tegenstander die af en toe een klasse be ter speelde. Toch werd het 40 en vlak voor rust uit een strafworp 5—0. In de 2e klas van de RSB-schaakcom- petitïe is In "Vlaardingen het seizoen ge opend met het duel tussen VSG 2 en HVO 2, waarbij de wedstrijd werd afgebroken met 1,5-4,5, in het voordeel van het be zoekende HVO 2. Drie partijen werden af gebroken, waarvan het waarschijnlijke to taalresultaat 1,5-1,5 zal zijn, waardoor de stand 3—6 zou worden en het resultaat van de uitgestelde partij aan het 2e bord Hoodenburg—Torn geen enkele afbreuk meer kan doen aan de le HVO-zege. Aan bord 3 brak Jaap van Thuyll van VSG zijn partij tegen Veldheer met l. pion voorsprong af, wat vermoedelijk de volle winst voor jeugdspeler Van Thuyil zal op leveren. Aan bord 5 staat de afgebroken partij Mooy-Blljleven gelijk,' wat wel re mise zaj worden, terwijl aan bord 9 de HVO-speler Van Heere bij het afbreken een pion meer had dan De Vette en Van Heere de volle winst kan verwachten. De resultaten van de overige partijen waren* bord 1 Zandvliet-Bongers 01, bord 4 Davidse—Wesdijk 0—1, bord 6 Klunden De Goede A—I, bord 7 Terleth—Den Breems 6—1, bord 8 Moerman—De Koe 10, bord 10 Goedknegt—Bartels Voor de huishoudelijke competitie van VSG werden gespeeld: groep 1: en Boer —Akkermans l/»ligroep 2: Leegsma— Both 1—0, Zandvliet—Van Delft 1—0. Van Delft—Leegsma 1—0, Seller—M.. Maat 0—1. Een bijzonder spannende en felle strijd spelers een Injectie .tot nog grotere, inspl- In de tweede helft bleek dat Spirit zich niet zomaar bij een grote nederlaag wil de neerleggen. Oud-Beyerland dat in de eerste helft teveel van zijn krachten had gegeven, ondervond hiervan de terugslag en Spirit dat zijn reserves beter had ver deeld werd nu veel gevaarlijker en een gelijkwaardige tegenstander.Het duurde echternog 20 minuten voor Teerds het verdiende tegenpunt scoorde met een af standsschot (5—1). Weer in eerste opstel ling hield de Spïritverdedlging de tegen stander goed tn bedwang, hierbij goed ge holpen door het middenvak dat keer op keer de bal onderschepte. De eerste aan val had echter grote moeite met de soms welwat hard ingrijpende tegenstanders. Jammer was het echter dat men hierdoor de moed wat liet zakken. Met doorzetten was er ongetwijfeld meer bereikt. Toch smaakte v.d. Vaart het genoegen om met een fraaie doorloopbal de achterstand tot 5—2 te verkleinen. Gak voor tijd wisten de gastheren nog 62 te maken door een prima uitgevoerde vrije worp, waarbij het bleef. Spirit 2 was opnieuw vrij en Spi rit 3 behield de leiding in de vierde klas se door zijn eerste thuiswedstrijd in winst om te zetten en hiermede de vierde ach tereenvolgende overwinning te behalen. Zaterdag om 2.30 speelt Spirit in het Oranjepark tegen Maassluis. 'Hierna om 4.15 uur komt Spirit 2 in het veld tegen het nog ongeslagen RWR uit Rhoon. is er zaterdag aan de Loswal m Pemis tussen leider DOTO en runner-up Zwalu wen geleverd. Enerverend ook door het core verloop. De anders zo hechte Zwa luwen defensie moest reeds onmiddellijk na 't begin capituleren, doordat Zuidmeer een schot van richting veranderde, waar- door De Pee zich kansloos gepasseerd zag. Zwaluwen liet zich door dit onfortuinlijke begin allerminst ontmoedigen. Integendeel, met snelle open aanvallen waren de vogels voortdurend voor het Pcrnisse doel te vin den, Jack Simons werd deze middag de grote man bij Zwaluwen door alle drie doelpunten op zijn naam. te brengen «n daarmee de hattrick te verrichten. Na 20 mmuten bracht hij het eerste doelpunt Een fraaie goal, waarmee hij zijn mede- ratie gaf. Maar de DOTO-defensie stond, töi aan de rust haar mannetje. Na de her- vetting was het, Zwaluwen, dat spoedig de le-'ding nam. Met een listig doelpunt schoot Jack Simons de vogels op een 2-1 voor sprong. De Pemlssers kwamen iel opzet ten, met een prachtig doelpunt van mld- voor Keemink als resultaat. Direct hierop kieeg de thuisclub een strafschop toege wezen. Deze werd benut en Zwaluwens 2-1 voorsprong was In no time m een 3-2 achterstand omgezet. Het was Jack Si mons die door alleen door te breken de partijen voor de derde maal op gelijke voet bracht Daarbij is het gebleven. Het 3—3 resultaat in, Pemis tegen de lijstaan voerder mag van de jonge Zwaluwenploeg een voortreffelijke prestatie worden ge noemd. Onder grote belangstelling zijn in het Sportpark de Vijfsluizen te Vlaardingen badminton-wedstrijden gehouden. Niet .minder dan 215 partijen werden er ge speeld. Ondanks het maximum van 175 partijen, te verspelen op één weekend, is de wedstrijdcommissie erin geslaagd, door bijzondere medewerking van het be stuur van de Vijfsluizen de vrijdagavond erbij te krijgen, zodat niet eên een te leurstellende afwijzing behoefde te ont vangen. Over het verloop van de wedstrijden willen wij aantippen het sterke heren-en kelspel A tussen Jo v.ö. Sluis en Henk Weys. Ook het dames-enkelspel A tussen de finalisten van het vorig jaar, de da mes Roebers en Ernst was ee'o partij van goed gehalte. Winst voor het Dis trict Zuid Holland is ook, dat de fam. Cerff uit Zuid Afrika zich heeft aange sloten bij de Haagse Badminton club De Korten aer. De finale uitslagen in de A- klasse wa ren: Haren-enkel A: J. v.d. Sluis wint van R. de Lede met 15—11 15—9. Dames-enkel A: A. Roebers wint van J v.d. Tol met 11—7 11—4. Heren-dubbel A: F. Sonnevllle—A. v. Beusekom wisnen van P. Seth-Paul—L. Meyer met 15—9 5—15 is—3. Dames-dubbel A: Y. Sonneville—v. Bed- sekom verliezen van H. Ernst—J. D, Cerff met 15-1115-8. Gemengd-dub bel A: R, Bezemer-p. Beusekom winnen van P. Seth-Paul—L. met 1617 15-6 15-6. KAASMARKT WOERDEN 10 Oktober. Aangevoerd 86 partijen. Prij zen le kwaliteit 2,32-2,37, 2ë kwaliteit 2,25-2,31, extra kwaliteit ƒ2,56 per kg Handel kalm.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1