ROfTERDAMSCB NIEUWSBLAD Excelsior '20 gaf tegen HBS 3-1 voorsprong uit handen Hermes schoot tegen EDO uit zijn slof: 5-1... Wielerbaan zal eerst in het begin van 1964 gereed zijn W.v.dJIIRG Chr. Gymnastiek Vereniging Animo nam afscheid van zijn hoofdleider Zilveren jubilarissen bij Wilton-F ij en oord Uit het politierapport AT O AAR. ANNEER. Honderd procent geslaagden bij diploma-zwemmen SRB Martinït kwam niet verder dan een draw SFC leider in de vierde klasse F Jaarvergadering Rennersclub „Schiedam" Zes jubilarissen bij A.N. Bouwbedrijven- bond Jaarvergadering van „Het Singelkwartier" DHS deelde met CKC de punten Fraaie zege van DKZ tegen Nieuwciihooni VLAARDINGEN Damesmodes '62-'63 Lange Kerkstraat 19 Demos bedwong een fel FIOS Grote nederlaag van TSB (6—1) The Red StarsRSM1-2 De Hollandiaan nu op laatste plaats Hoofdagentschap en Eedactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 68091 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 29 OKTOBER 1962 SCHIEDAM: Klachten over bezorging: 18.30 tot 21 uur: Telefoon 67292, Rotterdamschedijk 232c. KETHEL: Groeneweg, Seringenhof 3. Het bestuur en de Jeden van de Chris telijke Gymnastiek Vereniging Animo neb ben op een contactbijeenkomst zaterdag avond in De Rank aan de Sehiedamseweg te Kethel afscheid genomen van de hoofd leider Hans Voorbach, die sportleraar aan een lyceum in Hilversum is geworden. Na bet welkomstwoord door de voorzitter, de beer C. J, de Groot stelde deze namens het bestuur aan de leden voor de heer P. Kregel tot hoofdleider te benoemen. Bij handopsteken werd eenpaiig hiertoe beslo ten. Hoofdleider 2ijn is een grote opgaaf, die een zware verantwoordelijkheid met zich mede brengt. Uw ervaring en advie zen aan ons bestuur gegeven zijn voor ons altijd van grote waarde geweest, aldus de heer De Groot tot de nieuwe hoofdleider. De heer Kegel dankte de aanwezigen voor het grote vertrouwen, dat in hem was ge steld, waarna de heer A, Blom namens d® leden een aardig speechje tot de heer Voorbach. hield. Deze ontving van de le den van Animo met een toepasselijke loe- spraak van de voorzitter een filmcamera, terwijl mevr. Voorbach een pracht'g-opge maakte bloemenmand kreeg. Natuurlijk ■werden vele oude herinneringen opgehaald, want de scheidende hoofdleider was vanaf de oprichting op 3 januari 1958 aan Animo verbonden geweest. De vereniging is uit gegroeid van vijftig tot driehonderd vijfen zeventig leden. De stijl van Animo is goed zei de heer Voorbach in zijn dankwoord, waarin hij behalve het bestuur en de leden ook de technische leiding betrok, want zon der deze technische krachten was mijn •werk niet mogelijk geweest, aldus so«\ Na de pauze vertoonden de penningm'ester van Animo, de heer P. C. van Pelt een veertigtal kleurendia's over het vereni gingsleven van de eerste vijf jaren en de heer C„ van Pelt interessante kleurenfilms. Bij de N.V. Dok- en Werf Mij Wilton- Fijenoord vierden vrijdag de volgende werknemers hun zilveren jubileum: J. H. van der Aa, fraiser, Schiedam; W. van der Berg, caroussel-draaier, Rotterdam; A. Blonk, voorman en elektromonteur, Rotterdam; G. van Dorp, voorman-bank werker machinefabriek, Viaardingen; F- J. Dries, rijwiel bewaarder, Schiedam; A. van Gent, brander-hoorder, Dordrecht; J. Hoogendijk, scheepsbesehieler, Schiedam M. Hoveling, kraandrijver, Rotterdam; J. Jansson, brander, Schiedam; G. Koens, schipper, Schiedam; D. van der Kraan, sdheepsbesehieter, Schiedam; H. van der Kraan, scheepmaker, Schiedam; G. van Mourik, gereedschapssmid, Rotterdam; J- Pappers, schilder, Schiedam; T. de Quant, koker, Schiedam; J. D. Ras, xevolverdraater, Rotterdam; J. SchLIperoord, maehine- schaver, Viaardingen; P. van Tilburg, elektrisch lasser. Rotterdam; P. D. Win kelman, voorman-elektro-monteu r, Schie dam; P. Wuister, oveniet, Rotterdam. De jubilarissen zijn vrijdagmorgen in de kantine van het hoofdkantoor door de di rectie ontvangen, waar ze werden toege sproken door Ir. A. Meijer. 2ij ontvingen het gebruikelijke cadeau onder couvert. Het echtpaar Voorbach bekijkt hier het afscheidsgeschenk van de animo-leden. Zaterdag om 10.50 uur is een brandje ontstaan op de Vlaardingerdjjk 193a in de woning van S. L. S., koopman van be roep. De oorzaak van. de brand was gas- vorming in de kachel, waardoor dt- dek sel eraf vloog en de gloeiende kolen zich in de kamer verspreidden. Er werd voor 300 gulden schade aangericht, die door de verzekering gedekt wordt. In het Woonwagenkamp heeft zich zater dag om 5.40 uur in de nieuwe woonwagen van J. K. uit Oisterwijk een ontploffing voorgedaan. De oorzaak was dat het buta- gasstel tuet op de fles was aangesloten. Het houtwerk werd verschroeid, terwijl gor dijnen en loper prooi der vlammen wer den. Een en ander was verzekerd. Drie oude auto's zijn nab£j de buiten- sluis in brand geraakt Zij behoorden aan R. B. Th. D. on J. S. Zij waren de auto's aan het stukbranden. Er werd geen enkele poging ondernomen om de brand te blus sen. Volgens een van de omstanders be stond er gevaar dat de elektriciteitska bels, die in de nabijheid lagen in brand zouden vliegen. De te-hulp geroepen brand weer o.I.v. de brandcommandant, de heer De Jager was spoedig ter plaatse en doolde de brand met twee nevelspuiten. In de vriendschappelijke voetbalwed strijd tussen SW-Stormvogels heeft A. P. v. L. uit de Nicolaas Beetsstraat zijn stuit been gebroken en is door de GG en GD naar het Gemeente Ziekenhuis vervoerd. De bromfietser A, Th. 37 jaar oud, reed zaterdagavond om 17.30 uur in de Troel- stralaan tegen, een daar geparkeerde auto aan omdat zijn uitzicht door een hagelbui belemmerd werd. Met een gekneusde rech tervoet is hij door de GG en GD naar het ziekenhuis gebracht. w MAANDAG 29 OKTOBER Musis Sacrum: 8 uur v. d. Muyden piek: Demonstratieavond. Irene: a uur. WQkgemeente IV: Bijeenkomst. DINSDAG 30 OKTOBER jtfnsis Sacrum: 2 uur, NVV Best. Bond: Kin dermiddag. Irene: 8 uur. Volksuniversiteit: Lezing „Oud Schiedam" door drs P. Th. J. Kuyver. Wijkcentrum: 2 uur, W. de Zwijgerschool II: Ouderavond. WOENSDAG 31 OKTOBEK Musis Sacrum: 8 uur. Teenageravond. DONDERDAG 1 NOVEMBER Passage Tlieatex: 8 uur. Populair concert door OBK m.m-v. Jeugdorkest Klaaswaal. Musts Sacrum: 8 uur, Voetbalver. Excelsior '20: Forumavond. Wijkcentrum: 8 uur, CPN. vergadering. BIOSCOPEN Passage Theater: 2 en 8.15 uur. Een fijn stel dochters. Monopole Theater: ma, di. wo z en 8 uur: Koe co en zijn Broers. j Apotheek •t Apotheek Rembrand^ Rembrandtlaan 56. TTermes DVS, met twee doelpunten ia vier thuiswedstrijden een levensgroot voorhoedeprobleem met ziek mee voerende, is in een aantrekkelijke wedstrijd tegen EDO plotseling bruut uit zijn slof gescho ten en bracht met vijf treffers, waaronder drie zeer fraaie, het doelgemïddelde Op een redelijk niveau. Overigens Iaat de grote zege van de thuisclub zich moeilijk berede neren, daar de gasten, vooral in de eerste helft, in het veld beslist niet minder waren, en de 3—1 voorsprong met de rust dan ook gerust geflatteerd kon worden genoemd. Daarna bleven de Haarlemmers vreemd ge noeg hardnekïg de voetbalzaken in het de fensieve vlak trekken, zodat Hennes DVS zonder veel inspanning de voorsprong kon bandhaven en zelfs vergroten. Het begin van deze, door scheidsrechter Kraus matig geleide, wedstrijd was wel bijzonder verrassend, want nauwelijks was er afgetrapt of de talentvolle midvoor Breitner {een zoon van. oud-Hermesspeler H. Breitner) knalde van grote afstand de bal onhoudbaar in de uiterste hoek zodat de thuisclub gelijk aan het wegwerken van een achterstand kon gaan beginnen. Dat lukte reeds na negen minuten, toen een fraaie combinatie van Kuipers en Weber de bal bij rechtsbuiten Ten Hoop en bracht, uit wiens voorzet v. Yperen, ook al van verre afstand, de bal via de binnenkant van de paal enorm hard achter doelman Amama schoot. Een doelpunt rijp voor een schoonheidsprijs! EDO, met dö wind in de rug, begon daarna een. aantal aantrekke lijke aanvalen op te bouwen, waarbij Hop man rakelings voor doel langs echoot en de schietlustige Breitner het vizier nog niet scherp bleek te hebben, afgesteld. Bij een fel duel tussen Kuipers en rechtsachter Spiers sloeg de EDO-speler op de grond liggend de bal in een. reflex-beweging met do hand weg, waarvoor de thuisclub een strafschop kreeg toegewezen, die door Van Yperen onberispelijk werd benut (21). Met snelle en dikwijls goed uitgevoerde combi naties trokken de gasten weer op de Schie- damse veste af. waarbij het samenspel toch echter te ver werd doorgevoerd, waardoor het goed spelende drietal De Blok, Rijke en Sigmond steeds ernstig gevaar kon voor komen. Door een fel doorlopende Van Dus- schoten had Tap even verzorging buiten de lijnen nodig, doch het leed bleek spoedig geleden waarna hij kundig een inzet van Onder grote belangstelling werden in het Sportfondsenbad weer diverse diploma's verzwommen voor de leden van de Schie- damse Reddings-Brigade. Ongeveer 175 ouders hebben gezien, hoe hun kinderen onder toezicht van de heer A. Keyzer, offi cial van de KNZB en de zweminstructeur, de heer A. Verlinde hun best deden om het zo begeerde diploma te veroveren. Geen enkele kandidaat behoefde te worden afge wezen en met een gevoel van gepaste trots stonden verschillende ouders bü de diplo ma-uitreiking naast hun geslaagde kin deren. De volgende SRB'ers slaagden; KNZB-diptoma 1: Marjan Boers, Franny Bunefaas, Mary Boon, Christine Bossema, Eddy Burger, Henny Claassen, Renee van Dijk, Wim van Dijk, Rudie Dijkstra, Yvonne Erwich, Lmda Eshach, Deo Gilden, Anneke van Grondelle, Houkje van der Grijp, Ton Heus, Berry Heüster, Hans Heijster. José Huihoven, Peter Huihoven, Herman Jansen, Corry van Kampen, Hendrinus Keemink, Eva Klop, Woutrina van der Kraats, Louis Markes, Eddy Meijer, Karin Noë, Ria Noor- dergraaf. Peter Oosterlee, Patricia Paay, Jannie Peters, Addie Goudswaard, Mieke Poot, Rita Roos, Corry van Rooy, Ria Slob be, Marja Soesbergen, Petrus Stadhouders, John Stolk, Nellie Stolk, Harry Veldhoen, Loes Vink, Meindert Vreeken, Corry We ber, Wilemina v. d. Weyde, Addy Wies, Peter Wüiemse, "Wendelies Timp cft Peter Vooys. KNZB-dipIoma 2; Bert Bakker, Yvonne Beenen, mej. C. Boer, Hanny Dijkstra, Mar ja Kok, Jenneke Kroeze. Anita Kuypers, Gatharina Rusters, Marian Leras, Tine Meijer, Gerard v. d. Pol, Linda v. d. Pol. Bert v. d. Touw, Benny Valkestijn, Jan Verboom, Joke v. d. Weijde, Bob Wezenaar, en Willy de Winter. Peters wist te stoppen. Juist in de laatste minuut wist Hermes DVS de voorsprong te vergroten toen hij een voorzet van Ten Hoopen Kuipers hoger reikte dan drie, vier tegenstanders en de bal onhoudbaar in de touwen kopte. Direct na de hervatting sloeg de thuisclub nogmaals toe. Een goede pass van rechtshalf Weber bereikte op tijd de snel doorgelopen Ten Hoopen, uit wiens schot Amama de bal het veld weer in- stompte, juist voor de voeten, van Van der Poel, die hard en hoog inknalde. Vreemd genoeg bleef EDO daarna teveel spelers in de verdediging handhaven, zodat het goede werk van Breitner op het middenveld zon der resultaten bleef. Slechts twee maal moeet Tap in actie komen op schoten van linksbuiten Breeuwer, die het overigens tegen de fel spelende Blok niet gemakelijk had. De uitvallen van de thuisclub borgen veel meer gevaar in. zicb, en Amama kreeg het moeilijk bij harde schoten, van Ten Hoopen, Van der Poel en Kuipers. Eerst ca tien minuten voor het einde ging geheel EDO in het offensief, zonder dat de Schie- damse defensie echter het alarm-sein be hoefde te hijsen. De vele uitvallen van Hermes vonden door buitenspel een vroeg tijdig einde, totdat Van der Poel (ook bui tenspel?) na een pass van (weeir) Ten Hoo pen doorbrak en beheerst Amama omspe lende de 6tand op 5—1 kon brengen EDO legde het moede hoofd verder In de schoot. Met een gewijzigde aanvalslinïe, waarin Den Brinker weer als aanvalsleider fun geerde en v. d. Ven op de rechtervleugel zijn eome-back vierde, ging er van het elftal van tweedeklasser Excelsior'20 in de thuiswedstrijd tegen HBS meer stootkracht uit dan gewoonlijk. Drie doelpunten scoor' de deze voorhoede, die door de halflinle goed werd gesteund en in de schakelende Zuiderw\jk ditmaal een uitnemende kracht bezat Een eerste verkenning van Excel- sior-zijae werd door de bezoekers met en kele goede aanvallen beantwoord en uit een hiervan opende Lenz in de zesde mi nuut reeds de score. Hoewel HBS sterke, bleef, kwam ook Excelsior tot snelle aan vallen. Een schot van Den Brinker ging rakelings langs het Haagse doei en even later moest aan de overzijde doelman Martinit is er bü Delfia niet in geslaagd beslag op beide punten te leggen. Met een gelijkspel moesten de roodwitten. genoegen nemen, dat eerst 2even minuten voor tiicï werd bereikt. Voor rust wogen beide partijen goed te gen elkaar op. Bü een. aanval van Mar tinit zag Van Veen zijn harde schot doof de Delftse doelman secuur gestopt en even later moest doelman Den Uyl ditmaal weer bijzonder betrouwbaar al zijn ta lenten tonen om zij" doel voor doorboring te behoeden. Met een brïistand kwam d< rust. Kort na de hervatting zag midvo ,r Hoogenboom zijn met een kopbal gescoord doelpunt na een voorzet van Koppenhage afgekeurd. Samen sprong hjj met de doei man omhoog, hetgeen de arbiter als hin deren aanmerkte. Kort hierop was de snel le Hermsen de roodwitte verdedigers te vlug af en nu had doelman Den Uyl op diens schot geen voldoende verweer l0. Het was ten slotte Van Veen, die Marti nit nog tijdig naar een draw schoot 1I. Met een fraaie en verdiende zege op Steeds Volharden behaald, heeft vierde klasser SFC zich nu wel degelijk de kandidatuur voor de rol van afdelings leider gesteld. Doordat DZB met 30 van Hitlesluis klop kreeg, gaan de blauwzwarten met een voorsprong van twee punten trots aan de kop van de ranglijst. Voor de rust was het een strijd met wisselende kansen. Reeds in de vierde minuut trof linksbuiten Scheïl met een van zijn paientschoten de roos. Een kwartier later ging de voorsprong ver loren, toen de rechtsbinnen van de gas ten zich goed wist vrij te spelen om hierna doelman Gïjssen onhoudbaar te passeren, 11. Met de wind in de rug was SFC na rust oppermachtig. Eerst heroverde SFC de lei ding en zeven minuten later rondde Ab Grims op listige wijze een goede actie van Klein grondig af 21, SFC bleef soepel doordraaien en nam het initiatief geheel in handen. Uit een door den. Houting genomen vrije trap kopte Klein op fraaie wijze num mer drie in het doel van Steeds Volharden en met een loeiend schot maakte den Houting er tenslotte 51 van. De ditmaal druk bezochte jaarvergade ring van de Rennersclub „Schiedam' stond voor een belangrijk deel in het teken van de nieuwe wielerbaan. Aan de hand van gedetailleerde tekeningen werden de leden op de hoogte gebracht van de stand van werkzaamheden, die eerst in het be gin 1964 voltooid kunnen worden. Aan de hand van in ons land opgedane ervaringen moet het vorig jaar aangelegde baantalud zéker nog een jaar rusten alvorens dit verder kan worden afgewerkt. Begin vol gend jaar hoopt het bestuur te kunnen beginnen met de bouw van een cantine en kleedlokalen. Met de uitvoering hiervan, alsmede de aanleg van een aan vijfhon derd personen plaats biedende zittribune en een baan-balustrade is de vereniging zeil belast. Hiermede is gezamenlijk on geveer vijfendertigduizend gulden ge moeid. Het bestuur hoopt de balustrade dienstbaar te maken voor de gebruikelijke reclame-doeleinden. De gemeente is momenteel bezig met het in orde maken van het baan-midden- veld. Dit tvordt een halfverhard terrein en wanneer dit gereed is en ook de can tine gereed is, heeft de rennersclub reeds een goede gelegenheid de centrale training intensief ter hand te nemen. Voor het komende verenigmgsjaar is er Op een feestelijke bijeenkomst van de A. N. Bouwbedrijven-bond, waarop Bert Brugman met zijn Marionettentheater Traviata opvoerde, huldigde na een kort openingswoord door de voorzitter, de heer H. C. de Vries, een lid van het hoofdbe stuur, de heer A. van Hagen, zes jubila rissen, de heren A. van Diest, O. den Held, C. D. de Jager, wegens veertigjarig lid maatschap en J. van der Heijden, L. N. Verwei jen en P. West-dijk wegens v< If en- twintigjarig lidmaatschap. Zij ontvingen het bekende gouden en zilveren so rid je. De oorkonde zou naderhand volgen. De echtgenoten kregen handdoeken en was handjes als nuttige geschenken. ïn zijn toespraak zei de heer Van Hagen, dat het ledental van de A.N.B. nog steeds stijgen de was. Overigens was het met het Icons bei e id nog geen koek en ei, wat o.a. uit de late goedkeuring van de C.A.O. was op te maken. In de pauze werd een collecte voor het T B.C.-fonds gehouden. geen bestuurswijziging. HetJnidige bestuur zal mei de steun van de leden aÜes in het werk stellen Schiedam een wielerbaan te verschaffen, die de stad tot een wieler sportcentrum van formaat zal maken. Tijdens -de vergadering, die een levendig verloop had, werd aan de clubkampioenen over het afgelopen seizoen de kampioens- prijzen uitgereikt. In de A-klasse werd dit de renner R. Meeldijk, in de B-kiasse J. van Riemsdijk en bij de aspiranten G. Kok. "Uitslagen wisselprijzen: A-klasse: J. van Riemsdijk; B: B, Kanselaar; aspi ranten: F. van Duyvenbode; asp. B: A. van Dun. Aan de volgende renners werden presta- tieprijzen uitgereikt: B, Kanselaar; J. van Riemsdijk; P. de Raay; D, Valk; W. Le- polder; F, van Duyvenbode en J. Kam- beel. Aan het begin van de jaarvergadering huldigde voorzitter H. Breur zijn secretaris M. Letterman voor het feit, dat hij zeven entwintig jaar lang, waarvan zestien jaar in zijn hhuiaige functie, de verenigingsbe- langen op meer dan gewone wijze heeft behartigd. Drie kristallen drinkglazen was de stoffelijke blijk van waardering van de overige bestuursleden en leden. Ook commissaris G. M. van Daalen, die een kwart eeuw 2id is, kreeg een huldeblijk in ontvangst te nemen m de vorm van een vulpen met inscriptie. Een passagierende stoker is in een dan cing in Schiedam een kostbare ring kwijt geraakt. A.s. zaterdag is er kijkdag voor fietsen het Politiebureau aan de Lange Nieuw- straat. Heesbeen zich op de schoenen van Bert Haintje werpen om een tweede doorboring van zijn veste t» voorkomen. In de 3lste minuut sloeg Excelsior tol tweemaal toe hard terug. Eerst gaf Koos Klein b|j een algemene aanval doelman Vaandrager geen schijn van. kans en nog geen vijf minuten later moest deze zwicn- ten voor een onder de lat geplaatste kop bal van Zuiderwjjk 2—1. Zestien minuten in de tweede helft schoot H. Scholte uit een pass van Klein nummer drie In da Haagse touwen en kréég het er de schijn van, dat de zwartwïtten een grote overwin ning zouden gaan behalen. Hij een hands- geval van Bierhuizen prikte Haintje de bal met een boogje In de rechter boven hoek van het Schiedamse doel. Wel krees; Heesbeen het Ieder te pakken, maar kwam hierbij ten val. De bal ontschoot aan zgn handen en werd een dankbare prooi voor midvoor Leekstra, die met een tikje van de binnenkant van zijn voet de stand op 3-2 kon brengen. Vijf minuten voor tijd werd een zware dekkingsfout oorzaak, dat rechtsbuiten Bakker zjjn club alsnog naar een gelijkspel kon schieten 3—3. De Vereniging „Het Singelkwartteri* houdt heden, maandagavond haar Jaarver gadering m zaal „Marijke". Dinsdag 30 oktober zal voor leden, donateurs en ad- spirantleden een filmavond worden gehou den, met als hoofdfilm; „Liebe, Tanz und Tausend Schlagers". Om acht uur begint dit programma, eveneens in zaal „Marij ke". ïn. de thuiswedstrijd tegen CKC wis* derdeklassers DHS eert veldmeerderheid niet ten volle tot uitdrukking te brengen. Zoals gebruikelijk is opende ook nu weer Roozen met een fel schot al vrg spoedig voor DHS de score 1—0- Door een straf schop naast te schieten verzuimde De Ja ger een weinig later deze voorsprong te vergroten. DHS bleef domineren, maar da Kralingseveerse doelman stak in een on genaakbare vorm en wist ztfo doel voor de rest van de wedstrijd tegen doorboring te vrijwaren Twaalf minuten in de tweede helft werd een vrij ongevaarlijke tegenaan val van de bezoekers oorzaak van de ge lijkmaker, Na wat heen-en-weer getrap ia de buurt van doelman Burger's heiligdom verdween de bal al huppelend in het net 1—1. Uit de aanvankelijk gelijk opgaande strijd met ais inzet het leiderschap in de eerste klasse A. van de afdeling tussen DRZ en Nieuwenhoorn zijn onze stadgenoten als overwinnaars te voorschijn gekomen. Al in de tweede minuut werd doelman Zonneveld gepasseerd, toen hij uitviel naar een schuiver, maar de bal over rijn grijpen de handen heen in het net zag verdwijnen 6—1. Niet in het minst ontmoedigd zette DRZ de strijd voort met kwalitatief beter voetbal dan dat van de bezoekers. Het duurde toch. tor in de 34ste minuut, alvorens Rissema de verdiende gelijkmaker produceerde, In de tweede helft werd de strijd har der. Hoewel de rodezonners het beste van het spel behielden, waren de uitvallen van Nieuwenhoorn bijzonder gevaarvol. In een pogen de bal in het net te werken werd doelman Zonneveld tot vijfmaal toe tegen de grond gelopen en bleef zelfs eenmaal geheel buiten kenni3 liggen. Na wat op geknapt te zijn. weigerde hij de strijd op te geven. De beslissing viel eerst kort voor tijd. Bij een poging een. harde inzet van Kolmeyer te keren, schoot een der backs in eigen doel en was de zege voor de club die hem het meest verdiende- URSVS Het gelijke spel dat Ursus bij Oud- Beijerland wist te behalen, mag als een gunstig resultaat worden aangemerkt. Ge steund door de wind was Ursus het meest aanvallend, maar de tegenstoten van de thuisclub eisten alle aandacht van de rood witte defensie. Een kwartier voor tijd nam bij een scrimmage voor het Schiedamse doel de thuisclub middels zijn midvoor de leiding. Na de hervatting was Ursus be duidend sterker. Paal en lat stonden even wel succes in de weg, terwijl de doelman der thuisclub van der Pol een kans op een voltreffer kundig ontnam. Toen Huygen in het beruchte gebied tegen de grasmat werd gewerkt, mocht v. Veen de strafschop nemen en dit deed hij op de juiste wijze 11. Even werd het on prettig, toen een van de spelers der thuis club door de scheidsrechter uit het veld werd gestuurd. Een arbiter laat zich nu eenmaal niet beledigen. Aan het eind van de wedstrijd dreigde dit muisje even een staartje te krijgen. Bestuursleden van beide verenigingen wisten echter te voorkomen, dat de scheidsrechter klappen opliep. SVDPW In 1-B haalde SVDPW als gast van SVDP de beide punten weg. Voor rust foogen de partijen goed tegen elkaar op en wist de thuisclub zich een voorsprong te verschaf fen. In de ty/eede helft werd midvoor A. v. d. Vlist onjuist afgeremd en dit kwam de gast-1 heren op een strafschop te staan. By het voltrekken van het vonnis toonde L. van Dijk geen enkele zwakheid 11. SVDPW nam hierna het initiatief geheel ïn handen en met een genadeloos hard schot schoot tenslotte v. d. Viist zowat door het Rotterdamse doelnet heen 12, WF Door zich weer van de steun van doel man van Noordwij k te verzekeren heeft W.F. op duidelijke wijze de stormbal ge hesen. Naast een betrouwbare doelman diri geert deze van Noordwijk tevens de ver dediging en dit gaf ook nu de ploeg het no dige zelfvertrouwen. Het resultaat was een pittige er. aan Schiedamse zijde goed-ge- speelde wedstrijd, waarin de leiders eerst ver in de tweede helft met een doelpunt van midvoor Sateko de volle winst wisten te grijpen. SCHIEDAM De 30 zege, welke Schiedam op het be zoekende USC wist te behalen kan ook voor Schiedam een keerpunt betekenen. Het vlotte ditmaal nu eens wel ïn de zwart witte aanvalslinie, die drie goede doelpun ten produceerde. Een kwartier voor rust schoot R. Oomen na een verre ir.gooibal van G. v. d. Hoeven de eerste bres in de Rotterdamse defensie. Acht minuten na rust knalde v. Huet tegen de deklat en liet Oomen de terugspringende bal via zijn kuif en de touwen belanden 2—0. Uit een pass van v. d. Hoeven stelde, nadat Stuif zand voor USC had tegengescoord, Osepius met een derde doelpunt voor Schiedam de zege veilig, SCHIEDAMSE BOYS In de thuiswedstrijd tegen een iets feller- spelend Saturnus moest Schiedamse Boy3 de winst aan zijn tegenstander laten. Goed werk van doelman v. d. Berg werd oorzaak, dat de gasten hun veldoverwicht niet in doelpunten wisten uit te drukken. In de dertigste minuut moest hij evenwel zwich ten voor een fel schot losgelaten door de rechtsbinnen. Na rust begon Schiedamse Boys met een offensief, dat uiteindelijk in de gelijkmaker resulteerde. Midvoor Jongeneel zag zijn harde schot door de Saturnus-doelman gestopt. Hij kreeg het leder niet voldoende onder controle, het geen v. Bacckom de kans schonk gelijk te maken. De bezoekers versterkten hun de fensie en de boys kwamen er niet meer door. Met een snelle uitval wist Satumus het pleit in zijn voordeel te beslechten 1—2. Voor het herfst- en winter seizoen brenger) wij weer een modieuze collectie japonnen, deux-pièces, rokken, jum pers, vesten, blouses la moderne stoffen, o.a. in zui ver wollen jersey, weverut, Shetlandwol, trevira en alpacazijde, zowel geweven in ruiten, effen, jacquard als gemêleerd. Schiedam - Telefoon £6135 Big Ben nylon. Falcon en plastic damesregenjasseu steeds voorradig. Ook voor grote malen. Met veel elan en ongekende felheid heeft het bezoekende FIOS geprobeerd Demos onder de voet te lopen. De roodzwarten werd belet in het normale aanvalsspel te komen en voor de rust bleef het bij een pogen aan weerszijden. Ook in de tweede helft aanvankelijk een zelfde spelbeeld, totdat in het laatste kwartier Demos de winst binnenhaalde. Een goede combinatie tussen Falandt en Frey bracht de bal voor de voeten van mid voor C. Tettero, die het bruine monster ineens inschoot, 10. Tien minuten later kwam de aanvalsleider na een dieptepass in een geheel vrije positie. Even dreeft hij de bal op om hierna met een hard schot de Achthuizense doelman voor de tweede maal te slaan 20 en hierbij bleef het Twee spelers van FIOS trachtten in het vuur van hun spel betonnen afrasterings- paaltjes omver te lopen. Deze wigten even wel van geen wijken, hetgeen hun belagers resp. op een hoofdwond en een gekreukelde schouder kwam te staan. De stormrammen moesten zich onder doktersbehandeling stellen, maar gelukkig viel de opgelopen schade nogal mee. Entre Nous met Cupido in speelse hui Het R-K. Toneelgezelschap Entre Nous voerde zaterdagavond in gebouw Irene hel toneelstuk op Cupido in een speelse buil. een. blijspel in drie bedrijven door Dlck van Maasland met regie van H. van San ten. Na afloop was er gelegenheid om te dansen. Op deze avond is de heer P. van Hees. met een minuut stilte herdachtj De ze was gedurende vele jaren voorzitter van Entre Nous en is op 28 juli j.I, overleden. Tot voorzitter ad interim werd ïnmiddeis de heer B. Verschuur benoemd. TSB heeft de kans om zich wat hoger op de ranglijst te vestigen, voorbij laten gaar. door de uitwedstrijd tegen Melissant met niet minder dan 61 te verliezen. De TSB-ers stelden tegenover het frisse spel van de thuisclub een zo pover par tijtje voetbal dat de gastheren er ,,geen kind" aan hadden. Steeds maar weer gin gen de TSB-aanvalspogingen over rechts en de linkervleugel had net zo goed in Viaardingen kunnen blijven. Het gevolg was, dat de Mebssanters bij de thee al een 20 voorsprong hadden, die zij in de tweede helft tot 6—D opvoerden, zonder dat TSB daar ook maar een treffer tegen over kon stellen. Pas bij de stand 6—0 kwam er een doelpunt aan de andere kant, dat echter eveneens door een Melissant- been werd gescoord. De Vlaardingse eer werd dus door een gastheer gered. Bü het halve dozijn, dat de thuisclub reeds had vergaard, maakte dit foutje trouwens wei nig indruk. De buit was immers al bin nen Tegen de leiders van hun afdeling heb ben de Stars een wat onfortuinlijke 2—1 nederlaag geleden. Gesteund door de wind namen de bezoekers door middenvoor Noest en rechtsbinnen Mendel een 2—0 voorsprong. In de tweede helft verkleinde Van der Poel de achterstand tot 12, ter- wyl de toen sterkere Stars pech hadden dat een knal van dezelfde speler tegen het houtwerk uiteenspatte. De Rotterdam mers konden zodoende met een wat ge lukkige overwinning het veld verlaten. Het gaat met De Hollandiaan allerminst goed. Ondanks een aardig veldspel ver liezen de rood-wifcten nu al enkele weken hun wedstrijden en ook gisteren was dit het geval. Het verlies tegen. Poortugaal kwam bovendien dubbel hard aan, want hierdoor zijn de melkmannen op de onder ste plaats terecht gekomen. Hoewel Bezem er zijn doel goed verdedig de, kon. hij niet voorkomen, dat de gast heren in de 22e minuut via een kopbal van Boender de leiding namen. In de 27e mi nuut trof een afstandsschot van circa 25 nieter doel, waardoor de Holiandtanen met een 20 achterstand de thee mochten ge bruiken. Dat het in de tweede helft niet tot meer treffers kwam, is voor een groot deel te danken aan het uitstekende werk van spil Berrevoets. Hij stond vele Poor- tugaalse pogingen in de weg, maar omdat zijn medespelers geen kans zagen de Poor- tugaal-defensie te passeren, moest het Vlaardingse elftal met een 2—0 nederlaag de reis naar buis aanvaarden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 2