ROfTEBDtm HEIIKSBLAD Jubilerende belasting-hoofdcontroleur wilde niet in de krant Veel belangstelling op de Jeugdboekenmarkt Haarlemse boerderij Stichting krijgt De Hoogkamer Volgend jaar nieuw gebouw Willem de Zwijgersehool II Lager voetbal komend weekeinde Maar bijzonder kerkewerk deed hem capituleren Gedaanteverwisseling Agenda Geen groei in het scheepvaartverkeer SCHIEDAM Burgerlijke stand Zondag slaan moeilijke uitwedstrijden voor DRZ en SVDPW op het programma Hengelsport De positie van tweedeklasser Excelsior 20 ivordt steeds gevaarlijker Sunlight maakte vergeefse reis Dodelijke aanrijding Uit het politierapport Hoofdagentecltap ea itedactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1— Tel, 3229 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 31 OKTOBER 1362 X Redactie: Tel. 5433 VLAARDINGEN s KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19,30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 Oh nee, wil ntet in de krant. Ik houd helemaal niet van publiciteit over mezelf. Er valt ook niets over me te schrijven, wat het vermelden waard is En zijn vrouw viel bij: mijn man is helemaal niet iemand, die iin de belangstelling wil staan en ik houd daar ook helemaal niet van. Ik had mijn jubileum het liefst ongemerkt voorbij willen laten gaan en het wordt ook alleen maaT in besloten kring gevierd. Dankzij dochter [Riet (21), onderwijzeres aan de Wilhelminaschool, die ons binnen had gelaiei stonden we reeds in de huiskamer, toen we de' volle laag van de heer G. Tims en zijn vrouw te incasseren kregen. Achteraf hebben <we goed begrepen, waarom we niet de aftocht hebben behoeven te blazen en we de heer Tims met duidelijke tegenzin hoorden uitnodigen: maar trek uw jas uit, ga zitten en steek een sigaret of een sigaar op. We kregen een grote sigaar en vuur gepresenteerd en mevrouw Tims vroeg of we een kopje thee beliefden. Met suiker? Graag zonder, mevrouw, maar met een beetje melk alstublieft. Het ging allemaal erg vormelijk. Het ijs was nog lang niet gebroken. De heer Tims monsterde ons als een nieuwe schoolmeester een klas kinderen. Hij was beleefd, maar met een ijzige blik liet hij ons voelen, het op persmensen helemaal niet begrepen te hebben. Hij had ook wel iets van. een rector of leraar; veel meer, dan van een ambtenaar, die 40 jaar bij 's rijksbelastingen is. Een rector of Jeraar met een leerling op bezoek, die bij hem op het matje heeft moeten komen met heel wat op zijn kerfstok. Maar we hadden bij ons weten niets op onze kerfstok en dus trachtten we ons aan deze indruk te ont trekken. We hadden van een goede kennis vernomen, dat hij erg trots op zijn oudste zoon is. Trots op zijn 32-jarige gehuwde zoon Wout, omdat deze van de Ford Foundation de vererende uitnodiging heeft ontvangen deel uit te maken van het internationale team, dat een welvaartsplan moet opstellen voor het onderontwikkelde Pakistan. In januari volgend jaar gaat hij er voorlopig voor 2 jaar heen met zijn vrouw en 3 kinderen. Daarom brachten we het gesprek op zijn zoon Wout, waarmee we het succes oogstten, dat het ijs grote barsten begon te vertonen. De heer Tims kwam schoorvoetend op lijn praatstoel. We kwamen te weten, dat "Wout sedert 1955 drs in de economie en sociologie is, op het Centraal Planbureau werkt, aan de Wxardi Beekman stichting is verbenden en dat de uitnodiging van de Ford Foundation ongetwijfeld het gevolg is geweest van zijn verblijf als planoloog in de V.S. Het is altijd zijn liefste wens geweest in een der onderontwikkelde ge bieden te kunnen gaan werken, bena drukte de heer Tims. Hij is ervan over tuigd, dat Europa voor altijd zijn kansen verspeelt, als het nu niet de grootst mo gelijke hulp aan de onderontwikkelde ge bieden biedt. Reeds jarenlang is bij hier door een vurig strijder. Nog steeds angstvallend vermijdend het belastingjubileum van de heer Tims ter tprake te brengen en iets op papier te letten, visten we naar een mogelijke lief hebberij. Eo. we vingen geen bot Plotse ling was al het ijs ontdooid. We hebben zelden zo'nl gedaanteverwisseling aan schouwd als zich bij de heer Tiras voltrok, toen hij over de Commissie voor bijzonder kerke werk begon te praten. De ongenaak bare rector of leraar veranderde plots in een vaderlijke vriend, met innemende, trekken op het gelaat en een warme blik in de ogen. Dat we van de krant waren, leek geen enkel beletsel meer te zijn, zijn hart voor ons open. te stellen. Wat we rooit gedacht hadden, gebeurde: we be gonnen al luisterend notities te maken en het had zijn volle instemming. Schrijf riet van buitenkerkelijken, want dat woord verfoei ik. En schrijf ook niet, dat wij als leden van de commissie bijzonder kerkewerk met wis Open-Deurwerk en onze samenkomsten in de Harmonie de mensen naar de kerk willen trachten te trekken. Dat is helemaal niet waar. Het is ■Heen maar onze bedoeling hen naar het Evangelie terug te brengen, hen tot be zinning te brengen. Later, in het verre verschiet, vinden zij misschien de weg naar de kerk. Met de kerk er buiten te laten en je met de mensen te bezinnen op de geestelijke waarden van het leven, krijg je toch 2ulke prachtige contacten. Wij timmeren niet aan de weg. We ver richten ons werk in stilte en vragen de mensen slechts: kom maar, kom naar ons luisteren. Dit is toch zulk mooi werk, ik ga er helemaal in op. Hoe ik tot dit werk ben gekomen? Dat is een heel ver haal en daarbij moet ik tot ver in het school volgde ik op 's rijkskosten een op- alleen een godsdienstige, maar ook een sociale achtergrond. VOOROORLOGSE TOESTANDEN Laat ik u vertellen, dat in de verschrik kelijke crisis van 1922, met rand. 300.000 Werklozen en op liefdadigheid berustende sociale verzorging, mijn vader en vier van zijn vijf zoons zonder werk liepen. Daar behoorde ik ook bij. Ha de mulo- school volgde ik po 's rijkskosten een op leiding voor middelbare ambtenaren op de PTT-school in Dordrecht. Ik was er 13 maanden en had de opleiding bijna vol tooid, toen de kink in de kabel kwam, omdat de PTT een tekort had van 2.5 miljoen. Ik kwam op een lijst te staan met voorrang bij een benoeming op een de partement. Ik kon bij de justitie, water staat en bij de belastingdienst komen, maar ik had mijn hart aan de PTT ver pand en dacht dat het getij spoedig zou keren. Maar toen ik 8 maanden zonder werk had gelopen en bij de belastingen in htijn eigen stad Rotterdam kon komen, WOENSDAG Luxor Theater, 2 30 uur De Vliegende Schotel falie leeftijden). 8 uur: Overspel-buitenspel, (14 jaar). Geopend Apotheek A, Bot, Biliitonlaan 66. telefoon 4725. november Wassende maan Zon op 7.33 Uur, onder 17.13 uur Maan op 11.18 uur, oudftr 18.49 uur heb ik niet langer geaarzeld. AI bleef mijn hart naar de PTT uitgaan, ik deed vlot de diverse belastingexamens. egen jaar later, in 1931, toen ik al een gezin ge sticht had en 150,- in de maand ver diende, kreeg ik plotseling bericht, dat ik bij de PTT In Amsterdam kon komen. Op een salaris van 100.-. Dat kon ik tegen over mijn gezin natuurlijk niet doen. ïn dat jaar kwam ik toch in Amsterdam te recht. Met bevordering werd ik van Rot- stsar de belastingen in Amsterdam overgeplaatst- Regelmatige bevordering bij de belastingen gaat altijd met overplaat sing gepaard, met het oog op algemene vorming. Daar heb ik de verschrikkingen van de Crisis der dertiger jaren meege maakt De verschrikkelijke sociale voor oorlogse toestanden hebben van mij als gelovig hervormde een socialist gemaakt Tien jaar heb ik in Amsterdam Kinder kerkwerk gedaan. Ik kan u niet zeggen, wat het mij heelt gekost dit werk te moeten loslaten, toen ik in 1941 naar Vlaardingen werd overgeplaatst, om er de in 1940 ingevoerde loonbelasting te gaan runnen. Vijf jaar heb ik de controle op de uitvoering van de loonbelasting bij de grote bedrijven verricht Toen ben ik in de binnendienst terecht gekomen voor de aanslagregeling. Als hoofdco utroleur maak ik de ene helft van de week de aanslagbiljetten gereed en de andere helft ontvang ik de mensen, die bezwaarschrif ten hebben ingediend en die ik ""heb opge roepen voor het verstrekken van. nadere inlichtingen over hun ingevulde aanslag biljet De mensen denken de eerste keer, dat zij in het hol van de leeuw komen, bij ambtenaren, die hun. financiële vijanden zijn. Ze gaan. altijd verbaasd-opgelucht weg, waarbij ze de overtuiging hebben, meegekregen, dat we hun rechten even zeer voorstaan als die van het rijk en er voor waken, dat ze mets te wéinig, maar ook niets te veel belasting betalen en dat ze keurig worden ontvangen- U heeft geen idee van, hoe je de mensen in mijn werk leert kennen en hoe ontzaglijk veel het er zijn. Ik vind dit menselijke contact een hoogst belangwekkende en prettige kant van mijn werk. HARTVERWARMENDE CONTACTEN Met in het verleden te duiken, dwaalde de heer Tims onontkoombaar naar zijn belastingloopbaan ai, waarbij hij evenzeer warm liep als voor zijn liefhebberij, die hij als een roeping ziet: het bijzondere kerkewerk. Maar wellicht heeft u hieruit zijn sociale bewogenheid begrepen, welke hem naar dit werk trok en waardoor hij hierin zo'n grote bevrediging vindt Zijn gehele gezin heeft hjj ermee aangestoken. Als ouderling en penningmeester van het bijzondere kerkewerk is hij met ds. P. v. d. Vloed, die hem erbij heeft gehaald, in de Centrale Kerkeraad en als ouderling kerkvoogd in de Kerkvoogdij van de Ned. Hervormde Kerk vertegenwoordigd. Zijn oudste zoon Wout bekleedt als ouderling van het bijzondere kerkewerk dezelfde functie in diens woonplaats Den Haag. Zijn tweede toon Kees (28) is jeugdouderling in de Westwijk en zijn dochter Riet is Open-Deur-medewerkster en heeft net als haar vader een bezorgwijk. Jongste zoon Paul studeert nog aan het gemeente lyceum. De heer Tims heeft ook de Volkskerst zang mee op poten helpen 2etten. Maar hij vreest, dat er dit jaar niets meer van zal komen, vanwege het slechte weer in da kersttijd. Toen we in 1951 met het bij zonder kerkewerk in de kerken begonnen, waren deze te klein, zo groot was de be langstelling. Maar toen het nieuwtje er af was, verliep de belangstelling steeds meer. We schakelden in 1954 over met samen komsten eerst in de Stadsgehoorzaal en la ter in de Harmonie- Het bezoek loopt steeds meer op, zO stelde de heer Tims met intense vreugde vast. Tussen de 200 en 300 bezoekers tellen de zondagochtend- samenkomsten in de Harmonie momenteel. En velen onder hen zijn niet kerkelijk. Hartverwarmend zijn de contacten, die we leggen. V KAN HEM KOMEN GELUKWENSEN De heer Tims scheen elk begrip voor tijd verloren te hebben, maar voor ons tikte het klokje van gehoorzaamheid. Op de valreep tekenden we haastig nog op, dat de heer Tims eigenlijk ai per 1 juni 1962 zyn 40-jarige loopbaan bij 's rijksbelastingen had herdacht, omdat door een drie dagen eerder vastgestelde nieuwe regeling zijn 13 maanden bij de PTT mee waren gaan tellen. Maar zo snel malen ambtelijke mo lens niet om dit jubileum toen officieel te kunnen vieren. Dat wordt nu op 7 novem ber gedaan met 's morgens een besloten samenkomst op het belastingkantoor en 's middags van 3-6 uur bij hem thuis ge legenheid tot gelukwensen voor vrienden en kennissen, *s avonds gevolgd door een intiem familiesamenzijn. Voor de belang stellenden, die het adres van de 58-jarige jubilaris G- Tims niet mochten weten: Nassaulaan 26. Dat dit er heel veel zijn, hebben we van onze goede kennis begre pen, die als belastingconsulent geregeld contact met hem heeft en hem karakte riseerde als een bemind, correct, recht schapen en strikt eerlijk persoon, vol be grip voor de belangen van zijn medemen sen.^ Helaas echter niet voor onze over tuiging, dat zijn foto bü dit reiaas niet kon ontbreken. Daar wilde hij, maar voor al zijn vrouw, helemaal niets van weten. Derhalve een verhaal zonder plaatje van de hoofdpersoon. Aan de steeds drukkere scheepvaart op de Waterweg, dat zich manifesteert in het steeds groter aantal schepen, dat Rotterdam aandoet, daar heeft Vlaardingen geen deel aan. Verwacht mag worden dat het m aantal en inhoud uitgedrukte scheepvaart verkeer voor Vlaardingen in 2962 beneden dat van 1961 zal blijven. In de Gemeente courant staan thans de cijfers van het 3e kwartaal 1962 vermeld. Voor het zeevaart- verkeer is de ihhoud van de binnen gekomen schepen iets meer dan in het 3e kwartaal 1961, al was het aantal schepen beduidend minder. Voor bewuste periode in 3962 was dit 382 en in ,1961: 415. De inhoud resp. 3.227.339 br, m.3 en 3.150.509 br. m.3. Met als specificatie; Vlaardingen- Oost 159 (152) en 3.980.321 br. m.3 (2.150.398 br. m3); Nieuwe Matex 109 (88) en 3.101.740 (798 Ö67j; Shell Nederland 49 (64) en 72.360 (80.683); ENCK: 31 (25) en 34.708 (34.725); Van Neerbos: 0 (1) en 0 (565): gemeentelijke havens: 34 (85) en 38.410 (85.471). Een nog ongunstiger beeld levert de binnenscheepvaart voor Vlaardingen op. Tegenover een aantal van 4,775 in 1961 over het 3e kwartaal staat een aantal van 4361 over deze periode in 1962 en tegen over een tonnage van 2 756.915 in 1961 een tonnage van 2.593.460 in 1S62. Gespecifi ceerd: Vlaardingen-Oost: 705 (696) en 1.189.453 ton (1.153.409 ton)Nieuwe Matex: 658 (705) en 282.083 (294.966): Shell Neder land: 1160 (1108) en 559.672 (627.453); ENCK: 326 (369) en 136.267 (181.699); Lever's Zeep: 26 (22) en B.458 (6.636; Van Neerbos: 112 (112) en 42640 (38.150); ge meentelijke havens: 1374 (1.764) en 374.847 (455.602). HARÏNGVANGSTBERÏCHTEN Praairapport van hedenmorgen: VL 70 geen vangst, VL 78geen vangst; VL 79 5 kantjes, VL 8a-~3, VL 89—17, VL 114—20, VL 172—5, VL 190—10, VL 197 3 kantjes, VL 199geen vangst. C der grote belangstelling van het on- het teken van voorlichting. De heer A, A. der djzend personeel en de ouders van de leerlingen, heeft het hoofd van de Willem de Zwijgersehool II, de heer M. van der Kraan dinsdagavond in het Wijk centrum Nieuwland enkele mededelingen gedaan over de bouw van de nieuwe school, die in het najaar van 1963 gereed zal komen. Momenteel zijn de drie klas sen van deze Openbare TJ.L.O, onderge bracht in het schoolgebouw aan de Laan 1, maar het steeds groeiende aantal leer lingen heeft de verwachtingen van deze school overtroffen. Zodoende ziet men verlangend uit naar de nieuwe school, die nabij de overweg in Nieuwland zal ko men te staan. Verder kwam op deze ouderavond vast te staan, dat het afgelopen schooljaar een goed jaar is geweest en hoewel er niet to veel activiteiten zijn geweest, zullen er in het komende jaar toch verscheidene op het programma komen. De voorzitter van de cnidercommlssie, de heer W, Ge- veke leidde deze avond, waarop rja de di verse jaarverslagen en mededelingen de koffiepauze volgde. Het tweede deel van de avond stond in Sterman uit Rotterdam hield daarin een toespraak over „Sexuele opvoeding ia meer dan sexuele voorlichting, „Deze ou deravond werd zeer druk bezocht en er heerste een gezellige sfeer, die de onder linge banden danig heeft versterkt. Gehuwd: Marinus Coenraöïe, 28 jr en Wilhelmina van Berkel 23 jr; Fhlüppus Mooi] 23 j ren Hendrika Maria de Jong 22 jr. Geboren: Gera Jacobs dv D van den Berg en HVreugendhll Kemperstr. 5b; Ivonne dv W N van Huet en T Vrij Bin nensingel 183; Dick en Abraham zonen an C AEblas en N Ooms 2e Maasbosstr 45. Overleden: Job Pieter van Brandwijk 47 jr echtg. v. J. Roest Petunïastr 24c; Xomelis Spruijt 58 jr echt v. H. W. van Zelm Geraniumstr-17," Johannes Rernier Weber 71 jr P K Drossaartstraat 9. In de gjote zaai Triangel, waar met versierde kraampjes een romantische sfeer was geschapen, heeft de jougdeb-e sfeer was geschapen, heeft de jeugdboe kenmarkt zich In. een zeer grote belang stelling mogen verheugen. De jeugdigen op de markt waren grotendeels vergezeld van hun ouders. Samen neusden zij in de zeer gevarieerde collectie naar wat van hun gading was. In diverse uitgeverstalletjes was een schrijver of schrijfster present. Zij sig neerden de gekochte exemplaren. Daar werd een. dankbaar gebruik van gemaakt. De zilveren Vlaardingse schrijfster me vrouw C. M. van de Berg-Akkerman werd door de boekverkoper Nol Hoogland bij zijn welkomstwoord in de bloemetjes gezet. Hij waardeerde haar werk met: goed en ver antwoord. DE SCHEERBL1EK Zondag hield De ScheerbKek zijn negen de serie-concours in. Maasland. De vangst was niet zo best. De wisselprïjs voor de meeste grammen werd deze keer gewon nen door W. Versteege. De eerste vijf waren: 1 W. Versteege; 2 J. J. Koets; 3 T. Bouw; 4 Lu v, d. Ende; 5 J. du Mortier, ZWERVENDE VISSER Zondag viste de Vlaardingse hengelaars- vereniging „De Zwervende Visser" voor de negende serie in de Schie. De vangst viel tegen. De eerste vijf: 1 M. Groen 535; 2 M. de Bruyne 173; 3 A. Boomert 168; F. Stout 140; 5 J de Bruin 122. HET WESTEN V.H.V. Het Westen hield zaterdag een gecombineerd concours in de Oostgaag. Het betrof hier een tweekamp met De Kol bliek uit Gorcum, Maar de aanvraag van buiten Vlaardingen was zo groot, dal er in feite geen sprake meer was van een tweekamp. De eerste korpsprijs werd gewonnen door VDL uit Maassluis met 4728 gram- tweede werd Het Westen met 3737 gram Het A-korps van Het Westen, werd derde met 3490 gram. Het Baarsje uit Schooi» hoven werd vierde met 3079 gram. De persoonlijke prijzen werden gewon nen door: 1 P- Roozenboom 1252 VDL; 2 G de Zwart 1162 Het Westen: 3 N Buiten dijk 1118 VDL; 4 A Kauffman 1020 Shell; 5 H Meester 980 Amsterdam: 6 P. M. Dee- len 986 VDL; 7 Jan Verheij 950 Het Wes ten; 8 A v. d. Heuvel 892 VDL; 9 J, de Groot 880 Schoonhoven; 10 G. Wijnharst 812 gram. Het concours stond onder leiding van oe beren Stigter en M, Rook. V.H.V. Het Westen hield zondag haar 5e serie-concours om d* mevr. Stigter-be- ker in het Voornse Kanaal. De vangst viel tegen. Eerste vijf waren: 1 D. v, d. Velden 1720; 2 G. de Zwart 1330 3 E Verheij 1070 4 A. v. Wezel 490; 5 M. de Goede 350. Voor de leesmInnendeSvjeugd was de Jeugdboekenmarkt een paradijs. Verder ontmoetten wij de schrijvers en schrijfsters Hannie S. Meyler, Cock Gras- hoff, Steffa Winie, Pieter Nierop en C. Butner, De gloednieuwe Vlaardingse gemeente inspecteur van het onderwijs, de heer C. Baan, trad hier voor het eerst in. het openbaar op met de opening van de jeugd boekenmarkt. In 2ijn toespraak belichtte hij de betekenis van het boek voor het kind en de verantwoordelijkheid van de ouders bij de keuze. Want het gaat om het lezen van het goede boek. De2e boekenmarkt was tevens een uit gezochte gelegenheid voor de meisjes van de Christ, Huishoud- en Industrieschool die een verkoopcursus volgen, om prae- tijk op te doen. Hun medewerking was bijzonder welkom en de waardering hier voor werd door de heer Hoogland niet ónder stoelen of banken gestoken. In de eerste klasse van de afdeling Rot terdam leverden. DRZ en SVDPW goed werk. De zege op Nieuwenhoorn bevochten bracht de rodezonners alleen aan de kop. Gelijk in punten, met nummer twee, Nieu wenhoorn, maar met een wedstrijd minder gespeeld. Ook zondag krijgt de ploeg nog een zware opgave te vervullen in de uit wedstrijd tegen Voorwaarts die met twee punten verschil de derde plaats bezet. Weet DRZ ook nu beslag op beide punten te leggen, dan. wordt de leiderspositie verste vigd temeer daar Nieuwenhoorn nog maar niet zonder meer van TOGB gewonnen heeft die zondag bij de eilandbewoners op bezoek, gaat. Voor het tot de eerste vijf behorende Ursus is ook nog alles mogelijk. Zonder 2elf binnen de lijnen te komen is het best mogelijk, dat de roodwitten, na de wedstrijden door de overige clubs uit de kopgroep zondag gespeeld, een plaatsje op de ranglijst omhoog zullen gaan. Runner up, SVDPW, bezet na de zege van zondag de tweede plaats met drie punten minder dan leider NADO-V. Ongetwijfeld zal Bolnes, die zondag gastheer wordt in de eerste ontmoeting met onze stadgenoten, een aanval willen doen op deze tweede positie. Aan SVDPW is het deze te weer staan, hetgeen heel goed mogelijk is. De betrekkelijk kleme nederlaag die W.F. te gen lijstaanvoerder NADO-V. leed moet toch nog als een lichtpunt gezien worden. De te hulp geroepen oude gardisten bleek een versterking en tevens voor de ploeg een morele steun. Indien de scheepsbouwers zondag bij HWD uit e.e.a. munt weten te slaan, kan voor hen het getij nog tijdig keren. Voor Schiedam was dit zondag reeds het geval. De op USC behaalde winst deed de lucht al aardig opklaren. Wordt zondag bij rode lantaarndrager eveneens gewonnen, dan is de kou voorlopig van de lucht. Schie- damse Boys verloor opnieuw terrein en zal nu bij The Rising Hope op zijn. tellen dienen te passen wil de achterstand op stadgenoot Schiedam niet groter worden. In de tweede klasse van het zaterdag voetbal speelt GSS thuis tegen The Red Stars. De Gusto-ploeg heeft de punten hard nodig om uit het gedrang te raken. In de derde klasse KNVB miste HBSS met de semi-derby tegen Zwaluwen te verliezen, de sprong naar de kopgroep. Zaterdag komt Jodan Boys naar het Sportpark „Harga" waartegen de oranjehemden de vierde plaats moeten verdedigen. De teleurstellende draw welke het resul taat werd in een eerste treffen met HBS maakt voor tweedeklasser Excelsior '20 de situatie op de ranglijst vrij gevaarlijk. Er kan ditmaal niet volstaan worden met te stellen dat ook nu weer „Vrouwe Fürtuna" niet aan de zijde van. de zwartwitten was Tactisch faalde de ploeg nu de verkregen 3-1 voorsprong niet met succes geconsoli deerd kon worden. Excelsior kreeg welis waar aan de staart van de ranglijst gezel schap van Emma die aan Fluks de winst moest laten. Er degraderen echter twee clubs dus dient er iets te gebeuren wil de rode lantaarn voor het verdere competitie verloop geen blijvend bezit worden. Zondag wacht de uitwedstrijd tegen Fluks en indien hier de punten weer gelaten worden, ziet de toekomst er somber uit. Het schamele puntje als oogst in het treffen met CKC doet in de derde klasse DHS toch wel iets ruimer adem halen. Zondag gaan de geelzwarten bij RCD te gast die nog tot de kanshebbers gerekend moeten worden. Zoniet de voile winst ligt toch zeker een gelijkspel binnen het bereik van onze stadgenoten. In de vierde klasse heeft SFC volledig aan de gestelde verwachting voldaan en troont nu met twee punten voorsprong op De Stichting Natuurvriendenhuizen Haarlem wordt de gebruikster van boer derij De Hoogkamer, als de raad een des betreffend B. en W.-voorstel goedkeurt. Zij wil er een kampeerboerderij van maken. De stal willen B, en W. laten verbouwen tot een vergaderruimte voor de "Westwijk- bewoners. De stichting zal een beheerder aanstellen, die in de boerderij komt te wonen en ook met het beheer van het wijkzaaltje zal worden belast. Een bedrag van f 15.000 is gemoeid met het woonhuis in verhuurbare staat te brengen. De boer derij met omliggende grond willen B. en W. aan genoemde Stichting voor de duur Voor Sunlight is het zaterdag een voet- balloze middag geworden, In Maasland aangekomen voor de belangrijke wedstrijd tegen MVV, bleek de scheidsrechter niet gearriveerd te zijn, wat voor de ploegen aanleiding was onverrichterzake naar huis terug te keren. Nu Ja, wat in het vat zit, verzuurt niet zullen de voetballers ge dacht hebben. Of misschien toch wat an ders St. Nicolaas en Meutersiel De Maatschappij tot Nut van 't Alge meen heeft zich schriftelijk tot het ge meentebestuur gericht met het verzoek medewerking te verlenen aan de actie, het St. Nïcolaasfeest beter aan te passen aan de psyche van de kleuters. B. en W, stellen, de raad voor dit verzoek ter af doening in hun handen te stellen. van vijf jaar verhure** voor f 35 per week. Deze huur zal worden herzien, zodra de stal is verbouwd tot wijkzaaltje, met de exploitatie waarvan genoemde stichting zich zai belasten. De helft van de daar bij verkregen huuropbrengst, zal boven de huur van het gehele object, aan de ge meente moeten worden uitgekeerd. De vraag rijst of deze boerderij niet be schikbaar had kunnen komen voor de Vlaardingse jeugd. We herinneren ons, dat wethouder H. K. van Minnen destijds de boerderij van P. Hoogendam aan de Zuid- buuriseweg tot jeugdcentrum had willen bestemmen, dat wethouder Walstra er toen een stokje voor stak, wat dermate de woede van wethouder Van Minnen op wekte, dat hij deze zelfs op de raadsver gadering niet kon bedwingen. Voorts komt ons de huurprijs van f35,wat aan de te lange kant voor als we deze vergelijken met de f 25,—, die de Bommeer voor de stal van da artistenboerderij en de pad vinders voor de stal van «1e boerderij aan de Broekweg moeten betalen. Bazaar Ger. Jeugdcentrum Het Gereformeerde Jeugdcentrum, al lange tijd in touw voor de stichting van een eigen jeugdgebouw, houdt donderdag 1 november in de Emmauskerk een bazaar die 's avonds half acht begint. Wie het gestelde doel verwezenlijkt wil zien, moge op deze bazaar niet ontbreken. Betty tv eet 'f beter Zaterdag 3 november voert de toneel groep Ons Aller Doel het blijspel van C. J. Pieters „Betty weet 't beter" in de Har monie op. Een avond, belegd door de per soneelsvereniging 't Hol en die om S uur begint. DZB jan de kop van de ranglijst Bij het teruggevallen Dindua hoeft zondag deze fraaie positie niet in gevaar te komeü. In dien DZB aan hekkesluiter DRL een veer zou laten hetgeen niet denkbeeldig is komen de blauwzwarten zelfs op fluweel te zitten. Demos wist wat verder uit de ge vaarlijke zone weg tc komen maar krijgt zondag bij Steeds Volharden wel een zware noc te kraken. Op volle toeren draaiend is de kans 'op een kleine zege geenszins uitgesloten. Voor Martinit wacht ditmaal bij Oranje plein een ware krachtproef. Bij een even tuele overwinning voegen de roodwitten zich bij de kopgroep. Moet evenwel de vlag gestreken worden, dan bestaat er wei nig kans nog een rol van betekenis te gaan spelen. Op de rijksweg 20 ter hoogte van het Fortunaterrein ontstond vanmorgen om streeks half 7 een verkeersongeval, waar bij de 40-jarige motorrijder L. v. d. Mei- de uit Vlaardingen om het leven kwam. Een vrachtauto met aanhangwagen ko mende uit de richting Maassluis, moest afremmen. Door het gladde wegdek kwam de aanhangwagen dwars over de weg te staan. De motorrijder, die uit de richting vlaardingen kwam, reed tegen de auto op. Met zeer ernstig hoofdletsel is het slachtoffer naar het alg. ziekenhuis ver voerd. Bij aankomst bleek hij te zijn over leden. Door het vastlopen van een cordon slip te dinsdagmiddag een truck met oplegger op de West!andseweg. De truck kwam in de berm terecht. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Het verkeer ter plaatse moest geruime tijd worden gere geld. IS egen ROl S de den veroverden NSF-vaardigheidsdiploma Negen leden van ROVS hebben hel NSF-vaardigheidsdiploma veroverd: de dames E. S. Suijker, S. Stüls, J. VUijn en de heren J. v. Heyningen, C. de Hoog Ja. van Keulen, A. Leewis, J. Schop en J SVijker, De NSF-oölcials F, Beyen uit Boemendaal en S. M. Lansink uit .Vaase- naar, resp., werkgroep-voorzitter en :hél ae bureau, alsmede alle examinatoren zui len zaterdag 3 november bij de uitrei king op sportpark de Vtifsluizen lamve- zlg rijn. Ruim een jaar heeft dit negen tal zich voor bet vaardigheidsdiploma ge schoold. Wethouder T. de Bruljn en VBLO- vooraitter A. Pleysier zullen de geslaag den toespreken. Klaverjas OVD Op de 4e wedstrijdavond van het OVD- Klaverjastoernool werden de volgende re sultaten geboekt: 1, Zwaluwen 1.2 497 Burgo 12.176, 3. Sunlight E 12 176 4 OVD HO 5' Vara Des A JI-5S3. 6- Oranjeplaat ISif' Van Doorn la5l>L 8. Sunlight A .0.864, 9, Vara Des B 10.173, 10. De Jong 10-093. In november zijn de wedstrijdavon den vastgesteld op maandag 5, vrijdag 9 maandag 19 en maandag 26 november.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1