RWTIIAMSCH NIEUWSBLAD Verdienstelijk debuut van toneelclub „Thalia" Zwaluwen werkte na rust 2-0 achterstand weg PLAATWERKERS HALFWASSEN Actie Poen voor Kameroen bracht ƒ5.600 op! Personeelsvereniging 't Hof vierde haar eerste lustrum Zeilseizoen weer besloten met feestelijke prijsuitreiking VDV verslaat Pernis met 18-2 en neemt leiding in hoofdklasse Aggredior opende competitie met nederlaag en. zege Agenda Burgerlijke stand Grote nederlaag van VZC-leam Uit het politierapport Uitstekende prestatie van HVO KASBERG VAN GULIK Constr.-bankwsrkers Machine-bankwerkers Montagewerkers Pijpfitters/ G.V.-monieurs Instr. pijpfitters Electrisch lassers versnelde opleiding tot pijpfitter Hengelsport DE VRIENDSCHAP Hoofdagentechap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat T Tel. 3229 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD Redactie: Tel. 5453 De Jeugddienst, zondagmorgen in öp Nieuwe Kerk aan de Binnensingel gehou den, had ditmaal meer dan één betekenis. Tevens was het de jaarlijkse Zendimgszon- dag en voort» stond deze dienst min of meer in het teken van de actie Poen voor Kameroen. Want het resultant van deze actie Jkon worden bekendgemaakt van af de kansel. Voor de voorganger m deze dienst, vvika I. Kami el, was het ook een bijzondere dag, omdat het een jaar gele den was, dat hij als jeugdwerkleider zijn intrede in Vlaardingen deed. Pe belangstelling voor deze dienst was overweldigend. Inschikken was geboden en zelfs waren er te weinig gestencilde orden van dienst beschikbaar. Zcr vele jongeren uit Liefde en Vrede-kringen be vonden zich onder de aanwezigen en niei hi het minst, omdat deze C. J. V. zich extra hoeft ingespannen om gelden te ver zamelen voor Kameroen, waarvan hot doel Inmiddels overbekend «al zijn. Het was muisstil in het gebouw, toen het resultaat van de actie bekend werd gemaakt. Men voelde de spanning in de kerk groeien. Het begon met de medede ling, dat de eerste gift uit Luxemburg was gekomen, waar men enthousiast voor de actie bleek te zijn en een gift van 90,13 beschikbaar had gesteld. Tal van acties werden in Vlaardingen gevoerd en zo is het totaal gekomen op een bedrag van 5.600,-. Wika Kandel zei, dat de onlangs naar Kameroen uitgezonden zenLngs- arts, dr. R. Buimer, ongetwijfeld zeer ver heugd zou zijn met dit resultaat, bereikt na een maand van hard aanpakken. Natuurlijk heeft niet ledereen aan deze actie meegewerkt, maar wel heeft men gemerkt, dat in Vlaardingen iets saando was en dat aan het zo belangrijke zendings werk veel aandacht wordt besteed. Het ging namelijk niet alleen om de Poen voor Kameroen, maar hoofdzaak voorr* was. dat de zending als zodanig in het middel punt van de belangstelling zou staan, Wika Kandel hield een toespraak onder het motto: „We zijn er nog niet.. Me aewerking werd verleend door „De Pij pers" o.l.v. de heer M. C. van D rr> en het Dynamokoor o.l.v. de heer H. ham mers. Triangel, (bovenzaal), 8 uur n.m„ Ledenver gadering Huurdersvereniging „Vlaardingen' Luxor: 8 uur run. Hercules contra de vam piers, 14 jr. Stadsgehoorzaal, 8M uur n.m., Drinkers Mar garine Fabriek. WOENSDAG Rem. Kerk, Emmastraat 10-12, 2S en 7—J uur n.m., Najaarsverkoping handwerkclub. Serre, Goudsesir,geI)10 30 u'ir v.m., Koffie- uurtje Ned. Ver. van Huisvrouwen. Vishank, 10—22 uur. Tentoonstelling Ameri kaanse kunstenaars. a.m.. The Young Luxor, 230 uur n.m.. De schrik van Texas, alle leeftijden. Luxor, 800 uur n.m.. Hercules contra de Vampiers, 14 jaar. Geopend: Apotheek G. A. H. v. d. Corput, Schiedamseweg 83, tel. 3224. VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 Geboren: Renê Pieter zv P. Boogaard en A, A. P. Hervdriksen Lands train 26: Cornells Bernardus zv B. C. Pauwpls en E, van der Linde, Hoek v. Holland, Co; lumbusshaat 24: Rudolph Johannes Ludo vleus Maria zv L. J. E. Cikot en M. L H. Franssen Witte van Haemstedest"aat 3. Geboren: ïïenata Elisabeth, d. van W. E. Skoda en F, A. E. Stangel, Coomhertstr, 2; Maartje Adrians, d. van A. C P. Hardonk en A, van den Boe, Van Maerlantlaan 35; Leonardus Petrus Maria, d. van L. C. Hof- eteede en J. A. Timmers, v. d. Palmstraat 13a; Karin, d. van C. F. Hulst en L. van Sfce'ensel, Philips de Goedestraat 102; Jo hannes, z. van J. H, B. Joosten en C. de Bruijne, Valeriusstraat 119; Maria Cornelia, d van G. Woerusdregt en B. Huberts, Korte Hoogstraat 17b. Overleden: Hugo Kruininger, 75 jr, echtg. van P. W. Post, Wiihelminastraat 31; Ja- cqba Koppenol, 77 jr, echtg. van L. Hokkp, Maassluis: Marelstraat 6. Overleden: Leendert van der iO Jr. echtg. v, M. C. van der Waal Stal ons- straat 74. Praairapport van hedenmorgen: VI. 70 42 kantjes; VI. 78 12 kantjes; VI. 79 17 kantjes; VI. 85 15 kantjes; VI 172 23 kantjes; VI. 190 15 kantjes. De vorig jaar gestichte toneelclub Tha lia heeft zaterdagavond in Muzanda in het openbaar gedebuteerd. Het publiek heeft zich kostelijk geamuseerd bij de vertolking van het blijspel „De dochters van de baas". Dit biedt perspectief voor Thalia. temeer als men. weet, dat de me dewerkenden overwegend aan de jeugdige tot zeer jeugdige kant zijn. Vanzelfspre- Op een goed bespeelbaar veld zagen we een wedstrijd met twee geheel verschillen de speelhelften, Voor de rust was het Die Haghe, dat de toon aan gaf. Na de rust was het Zwaluwen dat alles te zeggen had. Ook de doeïpuntenfabricage was hiermee In overeenstemming. Die Haghe nam door zijn linksbuiten tot tweemaal toe de leiding en wel zo, dat Zwaluwen er eigeniyk maar nauwelijks aan te pas kwam. De achter hoede, anders zo sterk, maakte slipper op «lipper. Gelukkig dat v. Ree en v. Bommel op het middenveld de zaak behoorlijk in handen hielden, anders zou het erger ge worden zijn. Er waren wel aanvallen van Zwaluwen, maar deze werden traag uitge voerd en veel te veel door het midden geleid, terwijl v. Veen praktisch, niet in het spel betrokken werd. Die Haghe daaren tegen speelde veel over de vleugels en vooral Westerdjjk moest ondervinden wat Zoals kon worden verwacht, bleek het le dameszevental van VZC zondag in Am- ■terdam niet tegen het le dameszevental van 't IJ opgewassen. Dit temeer niet omdat in de voorhoede Martha Bot en Laurens Rietveld op het appèl ontbraken. Haar vervangsters Marjan Goederend en Ineke van Opstal hebben wel haar uiter ste best gedaan en bezitten ook wel vol doende zwemsnelhcid, maar zij kwamen natuurlijk routine en baltechnlsche vaar digheid tegenover baar ervaren tegen standsters tekort. Het VZC-dameszevental heeft bovendien een geduchte aderlating ondergaan met het vertrek van doelvrouwe Riet Dusseldorp en van Hanny van Op stal. De laatste is in. blijde verwachting. Zij behoorden tot de steunpilaren van het VZC-dameszevental en voor dergelijke klachten heeft men maar niet 1-2-3 vol waardige vervangsters onder de jeugd. Men kan dan ook niet prestaties ver wachten als in de vorige wintercompeti tie, toen Neerlands sterkste zeventallen, de Robben en HDZ, in het Kolpabad wer den bedwongen. No liep VZC de tweede achtereenvol gende nederlaag op. Ditmaal met grote cijfers: 6—L Maar deze waren wel wat geflatteerd, al kwam de zege 't IJ dubbel en dwars toe, vanwege de veelvuldige doelrijpe kansen, die de IJ-dames zich vermochten te scheppen. Maar in het Veld deden de Vlaardingse dames geens zins voor haar Amsterdamse zusters on der. Ook VZC kwam tot scoringskansen, maar beide invalsters konden daar niet van profiteren. Bij de rust had de thuis club een 39 voorsprong. Joke Ha artsen bracht na de hervatting de achterstand tot 3—1 terug, 't IJ kwam hiervan ech ter niet onder de indruk en voerde de voorsprong tot 6—1 op. dat betekende, want keer op keer gleed de linksbuiten hem voorbtf of hü er niet was. Ook spil Boer, anders een rots in de branding, maakte een onzekere indruk en moest het onderspit nog al eens delven. J. Simons kwam helemaal alleen voor de keeper te staan, maar hij schoot naast. Na de rust kwam een ander Zwaluwen terug. Direct werden de zaken resoluut aangepakt en aanval op aanval golfde op het doel van de tegenstander af. J, Breed- veld, agressief als altijd, was de maker van het eerste doelpunt en hoe- Uit een moeilijke hoek schoot hij keurig in. Zwalu wen bleef nu doorzetten, wat resulteerde in een 2e doelpunt van v. Genderen. Uit een verwarde situatie schoot hij van dichtbij in. Daarna heeft Zwaluwen nog alle kansen gehad op het winnende doelpunt, maar het lukte niet meer. Met de uitslag 2—2 ging ieder naar huis mot de gedachte dat dit toch wel de juiste verhouding weergaf. Het was een zeer sportieve wedstrijd, waarin arbiter v. Pelt het niet moeilijk heeft gehad. Scène uit het blijspel ,.De dochter* van de baas". kend werd niet feilloos gespeeld, daar voor ontbreekt het nog al te zeer aan de nodige ervaring en routine. Hinderlijk was vooral de rol van de souffleur in het laatste bedrijf. Hij mengde zich meerma len in het spel, voordat de spelenden legenheid hadden hun tekst uit te spre ken. Maar de lach voerde de boventoon in de zaal en daarmee werd ingelost, wat voorzitter F. Rieken in zijn openings woord als zijn verwachting had uitgespro ken. Rond honderd donateurs bevonden zich onder de aanwezigen. Arie Rieken en Cock Hollaar vormden het echtpaar Rieken, waarvan de man zich van een voudig arbeider tot aannemer had weten op te werken. Zijn vrouw sloeg dit jn de bol en stelde alles in het werk haar twee dochters goed uit te huwelijken. Maar met deze manipulaties van zijn vrouw was de aannemer het allerminst eens. Hij stelde er meer prijs op harde werkers als schoonzoons te krijgen. Hij haalde twee candidaten in huis. De in gewikkelde situaties, die door de manoeu vres van het echtpaar Wortel werden geschapen, werden in het laatste bedrijf opgelost en natuurlijk ontbrak het gelux- kige slot niet. Met name Ria Jetten, als de jongste dochter Anne MSek, speelde zeer verdienstelijk en had een groot aan deel in het succes van het eerste optre den van Thalia. Behalve Frits Rieken en Cock Hollaar werkten voorts mee: Jan- ny Teunissen-Van der Boogert, Gertie Rie ken, Frits Rieken, Jan de Ridder, Frans van Ditshuizen, Joop v. d. Lubben en Bert Vley. De regie berustte bij C. J. van Akkeren. In maart 1963 volgt de tweede uitvoering van Thalia, zo ligt in de bedoeling. De personeelsvereniging van de gemeen telijke plantsoenendienst, die luistert naar de naam ,,'t Hof", heeft er vijf jaar up zitten; op zichzelf geen groots juMeum, maar omdat «le eerste jaren over het al gemeen de moeilijkste zijn, toch zeker wel de moeite waard om bijzondere aan dacht aan te besteden. Althans de mening van de voorzitter van deze vereniging, de heer J. Zondag tijdens de ïeesteli'ke bij eenkomst, die zaterdagavond in de Har monie werd gehouden. Diverse afgevaar digden van zusterverenigingen toonden hun belangstelling en deze werden 7oor de heer Zondag bijzonder weikon gehe ten. Het is altijd de gewoonte geweest, dat de eigen toneelgroep van 't Hof voor de nodige ontspanning zorgt, maar ditmaal had men deze groep eens „vrijaf" gege ven om te zien hoe anderen zich o% hef toneel zouden bewegen. Die andeten dat waren de leden van de toneelgroep ,.Gns aller doel", die het blijspel „Bet*y weet 't beter" brachten. Dit stuk, geschreven door C. J. Pieters, betekende een waar dige viering van het eerste lustrum van deze vereniging. Natuurlijk deden zich diverse ingewik kelde situaties voor, welke in sommige gevallen zelfs onwaarschijnlijk leken, maar dit mocht toch niet verhinderen dat men zich kostelijk heeft geamuseerd voo- de wijze waarop het blijspel werd opge voerd. Men was gehandicapt do?r he» feit dat Andrea Ligtmans juist zaterdag morgen erhinderd bleek te zijn om haar rol te kunnen spelen. Zo heeft in va'ster Ineke van* Oeveren in no-time ha*- rol moeten leren en daarom werd hot haar zeker niet kwalijk genomen, dat zij niet zo rolvast bleek te zijn. Mevrouw B. v.d. Vaart-Bink, die tevens een goede gastrol speelde, had de regie en zij i£ er in geslaagd om een voortreffe lijk opgevoerd blijspel te brengen met „Ons aller doel' De verdere medewer kenden waren: Koos Witkam, Rie* Pors- Maat, Loes Ligtmans, Inke Poot v. Vhet, Arie Schuil, Annie Schull-Koster, Herman Brinkman en Aad van Dorsten. Zondag riste de V.H.V. „De Zwervende Visser" voor de 10de serie in de West- gaag, D'-* vangst was evenals het weer: slecht. Deze serie stond onder leiding van de heer J. Buis. Er werden de volgende resultaten behaald: 1 M. Groen 734 2 G. Wijnhorst 71? 3 J. Buis (controleur) 717; 4 S. v. d. Arend 276; 5 H. v. d. Ster (controleur) 276; a M. de Bruin 271; 7 D. Verburgh 216; 8 M. Haddeman (controleur) 216; 9 J, de Bruin 198; 10 A Altink 198 11 M. R. de Bruyne 1S9; 12 F. Stout 181; 13 F. Groen 158; 14 A. HoogendÖk sr. 155; 15 J. Vink 108; 16 A Boomtrt 55; 17 A. Hoogendtfk jr. 15, 18; M. Roodenburg 15; 19 L. Stout 5; 20 M. v. d Meer 0 gram. Kampioen meeste grammen 1982 M. Groen 4589 gram. Kampioen meeste gram men maatvis 1962 A. Boomert 2928 gram Zwaarste vis D, Verburgh 234 gram. Kam pioen controleurs J. Buis 3680 gram. - DINSDAG B NOVEMBER: '1S62' Het l'/j jaar oude dochtertje \ao d familie V., alhier, heeft maandag een flesje neusdruppels, dat onder het bed van de moeder stond, gevonden en leeg gedronken. Het kind, dat versuft bleek, is door de GGD overgebracht naar het Flat-ziekenhuis. Het gebruik van cl» drup pels bleek voor het meisje geen nadelige gevolgen te hebben gehad. Op de Oosthavenkade reed maandag avondeen vrachtwagen achteruit de rijweg op. De chauffeur had zich niet overtuigd wat er achter hem reed of stond. Hij botste met de vrachtwagen tegen een gj parkeera staande personenauto. Deze auto werd ernstig beschadigd. Er waren geen persoonlijke ongelukken. De watersportverenigingen De Bommeer en Delft hebben zaterdagavond in de HVO-kantïne haar jaarlijkse feestelijke samenkomst met de prijsuitreiking ge houden. De Bom meer-voorzitter J. van Aperen stelde vast dat de belangstelling voor het wedstrijdzeilen het afgelopen zeil seizoen weer groter is, geweest dan het vorige: 52 deelnemers in 1961 ea 61 in 1963. Verlangend wordt uitgezien naar de creatie van het Vlaardingse zeil meer, waarvan de contouren zich reeds beginnen af te tekenen. Dan zal men niet meer op voor de zeiluedstrijdsport veel te smalle wateren zijn aangewezen, maar wedstrij den in groter verband kunnen gaan hou- Het 'eerste tiental van de Vlaardingse Damvereniging heeft maandagavond een wel hele beste beurt gemaakt door in de hoofdklasse van de Rotterdamse Dambond, lijstaanvoerder Pernis op eigen terrein te verslaan. Het werd geen overwinning op hot kantje af, want met 28—2 gingen de punten naar Vlaardingen. VDV is thans aan de leiding gekomen met II punten uit 6 wedstrijden, met een bordgemiddelde van 8535. Dat van Pernis werd flink geknakt en slaat zelfs naar de verkeerde zijde door, namelijk 63—71. Duidelijk hebben de VDV-ers aange toond dat het 1G10 gelijke spel onlangs te gen Dos in Rozenburg geleden een vergis sing moet zijn geweeet. Irt ieder geval is Pernis er de dupe van geworden, want er werd veel rustiger gespeeld en van zenu wen was hoegenaamd geen sprake. Slechts v. d. Kerkhoff en Verburg speelden remise, terwijl de overigen de volle buit verover- HVO heeft zaterdag een uitstekende pres tatie verricht door in Numansdorp met 2I van NSW te winnen. Een overwinning die voor een groot deel te danken is aan het goede verdedigen van Vink cjs. In het laat ste gedeelte van de strijd en aan twee doel punten van Hofman in de eerste helft. Reeds na vfjf minuten nam HVO een voorsprong. Hofman omspeelde op handige wijze de NSW-spil om daarna met een forse knal te scoren, 0—1. Het was slechts aan het goede doelverdedigen van de NSW-doelman te danken, dat de gasthe ren niet op een grotere achterstand kwa men te 3taan. Aan de andere kant had HVO geluk, toen bij een scrimmage het leer tot driemaal toe werd ingeschoten, maar toch niet over de doellijn, verdween. Van der Velde trad hierbij als reddende engel op Zeven minuten voor de rust had Hofman opnieuw succes. Van Oostetrgaf een goede voorzet waaruit Hofman feilloos inkopte. 0—2. Met deze stand kwam cok de rust. In de tweede helft had HVO aanvanke lijk nog een overwicht maar toen rechts binnen Van der Plas voor een tegenpunt had gezorgd, kreeg NSW nieuwe moed. Dit leverde een langdurig NSW-offensief op, dat slechte met moeit door de haven mensen. tot staan kon worden gebracht. Doelman Vink, goed bijgestaan door Michel en Post, bleef de situatie echter meester, zodat HVO met een prachtige overwinning de reis naar huis kon ondernemen. den. Voor Voogt betekende dit zijn zesde overwinning m successie en daarmee is hij hard op weg, een record te vestigen van. ongeslagen de competitie doorkomen. Overigens zijn Niestadt, Verburg en Jans sen ook nog ongeslagen, maar wel moes ten zij enkele malen met remise genoegen nemen. De persoonlijke uitslagen waren: H. Berghout—C. van Veelen 02; A v. d. Stoep— C. Biel 0—2; G. Meijer—W. H. Niestadt 0—2; M. Speelman—D. v. d. Kerkhoff 1—1; A. de Waard—J. Vermeulen 0—2; J. Baks—W F. Verburg 1—1; P. Spruit—N. Voogt 0—2; P. Speelman—H. A. Lansbergen 0—2; B. de WaardG. Janssen 0—2; C. v. d. Berg—P. Ipema 0—2. De stand in de hoofdklasse van de RDB luidt thans: VDV Pernis CDR Vreewijk DOS Ons Genoegen Het Westen Schiedam Het Oosten 2 8535 69—71 60—40 66—54 49—51 57—63 46—54 38-62 39—70 Dinsdag 13 november epeelt VDV thufs tegen Vreewijk, terwijl op dinsdag 27 no vember CDB als laatete tiental op bezoek komt. den. Het moet voor de wedstrljdzeüers een lust zijn zich in (leze toekomstbespiegelin gen te verdiepen. Voorzitter Van Aperen wierp ook een blik op de prestaties van. zijn leden in zeilwedstrijden buiten club verband. Op de successen van Lou Hahn, die viermaal in de prijzen viel. Op Post en hemzelf, die beiden een 2e prijs op de Bergseplassen veroverden. Na dit ope ningswoord werd tot de uitreiking van de prijzen over gegaan, bestaande uit fraaie zuilen en nlaquettes. Hier volgen de .succesvolle zeilers, die de prijzen van het seizoen 1962 in ontvangst mochten nemen: Gemengde klas- W. v. d. Most Jr. in Boreas, met 7 punten; 2. De Hooge in N.N., met 7 punten. Eer ste fokkenistenprijs M. v. d. Most. Klei ne B. M.: 1. M. Polderman in Astra, met 4 punten; 2. R. Hoogendoorn m Kon-Tiki, met 9 punten; 3. B. v. d. Hoeven in N.N. met 11 punten; Eerste fokkenistenprijs: D. van Rijn. Vrijheidsklasse: l. L. Vermeulen in d'Artagnan, met 4 punten: 2. L. Willem- steyn in Smient, met 6 punten: 3. C. Odijk in Eagle, met H punten, te fokkenisten prijs; C. Vermeulen; 2e fokkenistenprijs; G. IJsseling. Finn jollen: 1. W Kok in Barbl II met 4 punten; 2 A. Harms Mickey Finn, met 8 punten. 16 vlerk, meters: 1. C. Termijn in Cinderella, met 5 punten; 2. H. Bezemer in Phoenix 4, met 6 punten; 2e fokkenis tenprijs: A. v. Velsen. Olympiajollen: l. C. Groot in Triton, met punten; 2. Wim van Dijk m Slatasit» met 9 punten; 3. P. den Engelsman in Briitannicus, met 11 punt. Valken B-klas; 1. C. Post In San Pedro, met 4 punten; 2. G. Vermeer in Aeolus, met 9 punten: le fokkenistenprijs; J. de Boer; 2e fok kenistenprijs: P, Hoogeveen. Valken A-klas: 1. Lou Hahn m Woelwa ter, met 4 punten; 2. Maarten Banjert in. Eland, met 10 punten; le fokkenistenprijs: W. v. Roon. De le startprijs was voor C. Groot, de 2e voor Maarten Benjert. De laatste mocht ook de Burg. Ileus- dens-wisselprijs weer in ontvangst nemen, J. Vermeulen de onderlinge Valkenprijs. C. Groot de onderlinge O-joïlenpnjs, W. Kok de onderlinge Finnjollenprijs, G. IJsse ling de DWSV-jubileumprijs (18 vierk, me ter), L. Vermeulen de Van Dijkprijs ge mengd) en DWSV de Teamwedstrijden- prijs (16 vierk. meter). Op leuke atten ties werden onthaald: het echtpaar M, v. d. Maat als startsehlpeigenaar, alsme de mevr. Bezemer en T. van Dijk. Het le damesteam van Aggredior heelt zaterdagavond ut de turnzaal aan de Delft- seveerweg ia z(jn le competitiewedstrijd ervaren dat het spelpeil in de gewestelijke overgangBklaa van een hogere orde L» dan dat In de Rotterdamse volleybalbond. Na drie maal achtereen met vlag en wimpel te zijn gepromoveerd, hebben de Aggre- dlordames de nieuwe competitie met een 31 nederlaag op eigen terrein tegen het Moordrechtse ÖFVL bepaald niet ver wachtingsvol geopend. Maar direct moei hieraan worden toegevoegd, dat de sterk ste twee dames in het Aggrediorteam ont braken. Mar ja Visser liet het bezoek aan een verlovingsfuifje prevaleren en Ada Polderman was om ons onbekende reden absent. Daarmee miste Aggredior zijn GEVRAAGD: voor licht plaatwerk en Goed loon en vast werk. 3e Indnstriestraat 3 - Vlaardingen - Telefoon 01898-4771 BEDRIJF TE UTBECHT vraagt voor haar montagewerken: (met N.VL.-diploma). Tevens bestaat op onze FITTERS SCHOOL bij voorkeur voor metaalbewerkers r.iet ouder dan 30 jaar), de mogelijkheid een voor de olieverw erken de en chemische industrie te volgen. Na voltooide opleiding volgt tewerk stelling op een onzer binnenlandse man tagew erken. Regeling voor reisgeldvergoeding of kost- en reisgeldvergoedlng. Gratis bedrijfskleding. Gunstige winstaandeelregeling. Nadere inlichtingen kunnen verkregen worden woensdag 7 november a.s tussen 7 en 8 uur n m bij het Gew. Arbeidsbureau te VLAARDINGEN, alwaar een Werkspoor-vertegenwoordiger aan wezig is. Reis. eu verzulmkoaten b(j sollicitatie worden vergoed. sterkste aanvalsters, die het leeuwendeel ln het spectaculaire promoticsucce» heb ben gehad en van het allereerste begin af de steunpilaren zijn geweest. In de le set Ucp MVL tot 8—14 uit, maar met goed verdedigen haalde Aggre dior tot 13—14 in. Deze set moest toen met 13—15 aan de tegenstander worden, gela ten door slordige fouten. De 2e set werd voor MVL een walk-oveiomdat zelfs het serveren bij Aggredior bar slecht was: 615. Ook in de derde set kon men niet van goed volleybal gemeten, Aggredior schiep zich de mogelijkheid op een ge lijkspel door deze set met 156 te win nen. Maar in de laatsie set was liet alles MVL wat de klok sloeg, wat werd uitge drukt in een 010 vooi sprong. Aggredior zette nog even de tanden op elkaar, maar streed een verloren wedstrnd. Met 715 ln de 4e set won MVL deze eerste ont moeting met 13. Het le herenteam kwam tegen de ie klas kampioen van vorig seizoen uit. Maar DRL bleek geen schaduw meer te zijn van het kampioensteam van vorig sei zoen. De technische vaardigheid net nu al les te wensen over en zonder grote inspan ning en groots spel kon Aggredior de com petitie met een 3—0 zege openen, met als setstanden: 1512, 15—11 en 15—32. Za terdag komt het le herenteam voor een veei zwaardere opgave te staan, wanneer het op bezoek gaat bij het Sehiedamse Ju liana, dat reeds twee overwinningen ach ter de rug heeft. Zondag heeft de V.H.V. De Vriendschap haar lie serie gevist in de Mldd-»K'liet. Het weei was slecht, de vangst goed. Het concouu-s stond onder leiding van N. v. Beveren en P. Vink. De witselprijs voor controleurs won P. Vink. D<- zwaarste vis woog 430 gram. ge vangen door J. Vink. De uitsiag was: C. de L»gt 845; C. Vink sr. 810; .T. Vink 655; J. Moree 595; Kok Vink 470; P. v. Dorp 420. F. Kouds taal 340; P. Moree 33J; J. de Lipt 305; R. v. d. Zwan 280 gram. TWEEKAMP 'T ALVERTJE Zondag hielden „Het Alvertje" en ..De ScheerbUek de eerste wedstrijd van hun tweekamp De vangst was matig. De uitsiag van de eerste tten was: 1 J. J. Koets; 2 J. Boer; 3 N.N-, 4 J. du Mortier; 5 C. Klos; 6 W. deJong;7 L. v. Bekhoven; 8 P. v. Bekhoven; 9 Schimmer; 10 A. Manneke. DE HOPENDE VISSER Zondag hield De Hopende Visser zU« laatste serieconcours van 1962. Het weer was slecht, maar de vangst viel wel mee. W. du Mortier wist beslag op het kam pioenschap te leggen. Hij werd zelfs drie maal kampioen: meeste grammen (8971). zwaarste vis en wisselbeker. De kampioen van '61. W. Hoefnagel jr. volgt hem als tweede met 7S80 gram. HET WESTEN V.H.V Het Westen hield zondag haar He «.erieeoncours in de Weverskade. Her weer Wfts slecht en de vangst viel ook tegen. Het concours stond onder leidin* van mevr. De Zwart en de heer Rook. De uitsiag van de eerste tien was: 1 M .de Goede 629 2 Jan VerheyJ 623; G. de Zwart 503; 4 M. Wvjnhor»t 474; 5 G. Schuivens 472; 6 A. v, Wezel 104; l D Bervehng 361; 8 D. v. d. Velden 313^ gtam, L Verhejj 284 30 G. Büddenboluner 213 gram.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1