ROTTERDAMS NIEUWSBLAD In Vlaardingen wonen voorbeeldige hondenbezitters Fris toneelspel van Shell in „Gieren op 't veilig nest" Sunlight-bridgeparen spelen eerste viool ADRES AAN MINISTER VOOR: Tijdige verbreding van rijksweg 20 ten westen van Vlaardingen Predikbeurten ONI voert op De blauive hamer K, v. Koophandelvergadering verliep als altijd tam en gemoedelijk Geen feest bij eerste paal Varia (90 jaar) gaal feestvieren Agenda Boek over 150 jaar sociale zorg Arisendienst Stand in hoofdkïas TH. PASCALES 12 NOVEMBER Burgerlijke stand „DE KROON" ,,'t YERFCENTRUM" „De Goede Hoek" m. Hoofdagentschap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havensfraat 1 - Tel. 3229 RÖTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 10 NOVEMBER 1962 Redactie: Tel. 5453 Do gemeentebesturen van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis en het bestuur tan de Kamer van Koophandel voor de Beneden Maas hebben zich in een geza menlijk adres gewend tot de minister van Verkeer en Waterstaat. Hierin verzoeken zij de minister te willen bevorderen, dat bet gedeelte Vlaardingen-Maasdijk van rijksweg 20 als vierstrooksweg wordt aan gelegd in een zodanig tijdsbestek, dat de ingebruikneming van dit alsdan verbrede «egvak kan geschieden gelijktijdig met de openstelling van het gedeelte Rotter damVlaardingen van rijksweg 20. Dit om te voorkomen dat voor het verkeer een ongewenste en gevaar inhoudende si tuatie zal ontstaan door de omstandigheid, dat rijksweg 20, na voltooiing over een betrekkelijk gering aantal kilometers zal gaan bestaan uit een zesstrooks- een vier- strooks- en een tweestrooksweg, om ver volgens weer over te gaan in een meer- sfrooksweg, de Burg. Elsemveg onder de gemeente Naaldwijk. Het gedeelte van rijksweg 20 lopend over het grondgebied van Vlaardingen, Schiedam en Rotterdam zal in 1965 wor den. opengesteld. Vanaf de kruising rijks weg 20—Broekweg In Vlaardingen tot aan de kruising rijksweg 20 met de nog aan te leggen Zoomweg nabij de grens tussen Vlaardingen en Schiedam wordt rijksweg 20 aangelegd als een vierstrookswegj het gedeelte tussen Schiedam en Rotterdam als een zessirooksweg. Gelet op de aan sluiting van gemeentelijke en provinciale wegen aan rijksweg 20 en het ontworpen knooppunt met de Zoomweg, kan worden verwacht dat rijksweg 29 een intensief ge bruikte verkeersweg wordt. Temeer ook daar direct ten zuiden van rijksweg 20. tussen Schiedam en Vlaardingen een weg met dubbele rijbaan voor interstedelijk verkeer 2al worden aangelegd. Hiermee worden reeds nu maatregelen getroffen om rijksweg 20 te ontlasten. Hieraan ?al de vrees, dat anders de vierstrooksweg de verkeersstroom niet zal kunnen verwer ken. niet vreemd zijn. Alle werkzaamhe den aan rijksweg 20 worden geconcen- tieerd op het gedeelte tussen Vlaardingen en Rotterdam. Het bestaande gedeelte van Vlaardingen tot de Maasdijk in Naald wijk wordt nog steeds als een smalle tweestrooksweg gehandhaafd. Juist dit ge deelte van rijksweg 20 is de grote uit valsweg van Vlaardingen en Schiedam naar het Westland, Hoek van Holland en Den Haag. Bovendien moet ook alle verkeer vanuit Maassluis in de richting Vlaardingen- Ned. Herv. Gemeente. Grote Kerk, Markt, zondag 10 uur d&. J. Boutensc, Oogst- en gezlnsdlenst, 5 uur ds P. Zijlstra, Cat.afd. 26, Bed. H. Doop; Rehobothkerk, Billlton- 3aan, zondag 9 en 10.30 uur ds. D. Noord- mans, 7 uur de heer J. Hoogendam, Cat. afd. 26; Be the! kerk, VI.-Ambacht, zater dag 7.30<8.15 uur Avondgebed, zondag 10 uur ds. J. van Noort, Oogstdienst, 7 uur ds, C. H. van Rhijn; Immanuëlkerk, Van Hogendorplaan, zondag 10 uur ds. P. A. Klusener uit Delft, 7 uur -ds. S. van den Bos. ZangdJenst; Nieuwe Kerk, Binnen singel, zondag 10 uur de. W. J. Schouten, Oogstdienst; medewerking kerkkoor o.I.v. de heer Joh. Groen, 5 uur ds. R, Hengst mangers uit Zoeterwoude; Westwijkkapel zondag 9 en 10.30 uur de heer Jac. West- maas, Oögstdiensten, 7 uur ds. R, Hengst- mangers uit Zoeterwoude, „Commissie Het Woord", zaal „Harmo nie", Schiedamseweg 51, zondag 1D.30 uur ds. P. van dér Vloed. Onderwerp: „Het Evangelie -der armen". Jeugdkerken. Jeugd kerk wordt gehouden zondag voor de jongeren van 9-13 jaar in Soli Deo Gloria. Calienburgstraat; gebouw Chr. Besturenbond, F. K. Drossaartstraat en school Julianalaan; 10 uur in zaal Reho bothkerk. Kinderkerken (6-9 jaar) worden gehou den Calienburgstraat, Maassluissedijk 7a en 9.30 uur in bijgebouw Immanuëlkerk. Van Hogendorplaan. Rem. Geref. Gem. en N.P.B., Hoilaan, Ï0.3Q uur ds. J. G. J. van Tterson. Gereformeerde Kerk: Oosterkcrk, Schie damseweg, zondag 10 uur ds. H. Zand bergen, 5 uur ds. H. J. Kouw-enhoven; Bmmaüskerk, Van der Linden van den Heuvellsingel, zondag 9 en 10.30 uur ds. II. J. Kouwenhoven, 5 uur ds. J. Z. Potjer uit Maasland; Pniëlkerk. Henriëtte Roland ■Holststraat, zondag 9 en 10.30 uur dr. F. L. Bos, 5 uur ds. H. J. Heynen; Marana- ihakerk, Zuid wijk, zondag 10 uur ds. H. J Heynen, 5 uur ds. Th. Swen. Chr, Geref. Kerk, Emmastraat 116, zon dag 10 en 5 uur ds. M. Vlietstra uit IJmui- den. Woensdag 3 en 8 uur prof. J. J. v. d. Schuit uit Utrechtt, Dankdag. Aula H. de Cockschool, Philips de Goedestraat 162, zondag 10 uur leesdienst, 7 uur ds. M. Viïetstra. Geref. Gemeente, Westnieuwland 56, zondag 10 uur ds. LKuisman, H. Avond maal, g uur ds. L. Huisman, Het Leger dc3 Heils, Baanstraat, zater dag 7 uut straatzang; zondag 10 uur Hel- iigingBsamen'komst, 6.30 uur openlucht- samenkomst bij de Visbank, 7.30 uur Ver lossingssamenkomst. Leider brigadier H. Hordijk, Jehovah's Getuigen, zaal Excelsior, Oosthavenkade, Gemeente We9t, zondag 5 uur openbare toespraak: „Waar uw schat is zal ook uw hart 2ïjn" met aan sluitend bijbelstudie. Donderdag 7.30 ^ur school der theocratische bediening en dienstvergade ring; Gemeente Oost, Muziek zaal Volksgebouw, Schiedamseweg, zondag uur openbare toespraak: „In welke ver houding staat Israël tot God?" met aanslui pend bijbelstudie; donderdag 7.30 uur school d«r theocratische bediening en dienstver- gadering. B.C.U., zaal Rode Kruis, Emmastraat 38, zondag 10 uur Evangelist M. Kooymans, 'Schiedam van dit gedeelte gebruik ma ken. Deze tweestrooksweg wordt dan ouk zeer druk bereden. De groei van Maas sluis en Maasland is hierop van invloed. Vooral tijdens de weekeinden trekt een verontrustende file voertuigen via deze smalle tweestrooksweg naar het Westland en de kuststrook. Bij deze omstandigheid komt nog het verschijnsel van veel aftrek vindende bermrecreatie. De uit een en an der voortvloeiende overbelasting doet on- overzichtelijke en gevaarlijke verkeerssi tuaties ontstaan. Het bedrijfsleven wijst regelmatig op het feit, dat rijksweg 20 het toegenomen vracht- en personenver voer niet meer kan verwerken. De in dit gebied gevestigde ondernemingen worden hierdoor in belangrijke mate gedupeerd. Voorts is dit gedeelte van rijksweg 20 opgenomen in het Europese wegennet als weg E 36. Hieruit blijkt dat rijksweg 20 ook voor het Internationale verkeer van belang is. Een. verkeer, dat in verband met de steeds voortschrijdende Europese integratie nog aanzienlijk zal toenemen. Dit zal ook het geval zijn met de ver keersintensiteit op dit gedeelte wanneer het in aanleg zijnde gedeelte van rijks weg 20 voor het verkeer zal zijn open gesteld. Het bestuur van de Kamer is van mening, dat het voor de Inwoners van Schiedam en het westen van Rotter dam, na de gereedkoming van rijksweg 20, veel gemakkelijker zal zijn het wes ten en zuiden van de Haagse agglomera tie te bereiken via rijksweg 20 dan via de oude route over rijksweg 13. Deze verkeerstoeneming zal eveneens worden beïnvloed door de ingebruikneming t.z.b van de Bcneluxtunnel. Het verkeer, dat van deze'' tunnel gebruik zal maken, komt via de Zoomweg op rijksweg 20 en kan zolang de Zoomweg zelf nog niet in zijn geheel wordt doorgetrokken over rijksweg 20 op eenvoudige wlj2e het Haag se woongebied bereiken. Dit verkeer be hoeft dan derhalve niet via Schiedam en Rotterdam het begin van rijksweg 13 te zoeken. Gelet op dit alles wordt ook de vrees uitgesproken, dat de ten westen van Vlaardingen bestaande tweestrooksweg dit sterk toenemende verkeer niet zal kun nen verwerken. jvjv i De toneelgroep ONI voert donderdag 15 november in Triangel het historisch spo: De Blauwe Kamer van An dries de Wal ter op. Dit toneelstuk voert de toeschou wers terug naar het eind van de 18e het begin van de 19e eeuw. Patriotten en prinsgezinden uit Amsterdam zullen ter. huzze van de regent Bogeluar hun prin cipes en idealen nogmaals den volke kond. doen. De vrolijke noot ontbreekt hierbij bepaald niet. Het 7-jarige ONI hoopt on der de bekwame leiding van A. Korpers- hoek en in historisch verantwoorde cos tuums het phbliek een avond terug ie nemen naar een tijd, waarvan heus nie- zonder meer kan worden gezegd: die gaode oude tijd! Kaarten zijn verkrijgbaar bij: E. Beswerda Riouwlaan 23, J. Büjleven Waalstraat 68, L. van Dijk Nassaulaan 18, J. Klein Peperstraat 15, C. J. den Boer Sport!aan 17 en. J. Don Parkweg 20. En indien nog voorradig voor de voor stelling aan de zaal. In verbaud met de aanleg van het plantsoen langs de Maroixlaan en ter ver vanging van vermelde banken in. 't Hof zijn inmiddels 25 nieuwe banken aange kocht. In februari van dit jaar heeft de KRO een aantal opnamen in het Kolpabad ge maakt ten behoeve van een televisie-uit. zending over het leven, van overste Pin to. Het betreft hier een spionage-serie over de 2e wereldoorlog. Op zaterdag. 17 november aanvang 22.10 uur, zal de KRO het gedeelte van deze hoorspelserie uitzenden, waarin, de in het Kolpabad opgenomen passages voorkomen, Omstreeks 3 december gaat tie le paal de grond In voor het nieuwe gebomv van de Kaniar van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas. Omdat dit gebeu ren In de sinterklaastijd valt, hadden we mogen verwachten dat Sint de eer waar dig zou worden gekeurd deze handeling te verrichten, al heeft dan de gemiddelde leeftijd van de K. v. K.-leden geen enkele verwantschap met de kinderleeftijd- Maar neen, dit historische feit in de geschiede nis van deze Kamer, daar wordt geen en kel officieel cachet aan gegeven. De leden worden uitgenodigd hiervan getuige te zijn en daarna een glas sherry te drin ken. Meer niet- We stellen het feest uit tot drf bouw klaar is, maar dan doen we het dubbel op, stelde voorzitter C. H. Busch- mann gistermiddag op de K. v. K.-verga dering jn de bovenzaal van de Harmonie in liet vooruitzicht. Dat kan ik gemakkelijk beloven» want misschien ben ik dan geen v ooi-zit ter meer, zo smoorde hij eventueel gewekte illusies in de kiem. PARKEERSITUATIE MAASBOULEVARD Eind van deze of begin volgende week arriveert de stalen dam wand voor de bouw put. De aannemer heeft grootse plannen: hij wil alle palen vóór januari in de grond geheid zien. En al is bij deze verklaring ;een jaartal vermeld, we mogen toch aannemen, dat hij daarbij het jaar 1962 i het achterhoofd heeft 2itten. De Kamer heeft B. en W. van Vlaardin gen een uitvoerig advies verstrekt over de verdeling van de 24 in aanbouw zijnde win kels van het gemeentelijk winkelcentrum in buurt Lage Weide, Deze week hebben B. en W. van Vlaardingen de Kamer ora advies gevraagd over de candidaten voor de 13 viaductwinkels op het Liesveld. Op verzoek van personeelszijde van de bedrijven aan de overkant heeft 't bestuur van de Kamer een onderzoek ingesteld naar de parkeersituatie aan de Maasbou levard in Vlaardingen en zich in verbin ding gesteld met de chef staduitbreiding van Vlaardingen- Deze heeft verklaard, dat bij de in aanbouw zijnde drie sterflats parkeerruimte voor 100 tot 125 auto's wordt geschapen, die voorlopig voor alge meen gebruik wordt bestemd. Aan de oostzijde, bij hotel De Maas, is de parkeerruimte bevredigend. Maar bin nenkort begint ook hier de bouw van wo ningen en dan verandert de situatie uiter aard. Een 150 tot 200 auto's en een even groot aantal fietsen wordt ongeorganiseerd gestald achtergelaten door de aan de over kant werkende Vlaardingse arbeiders, wanneer zij de Maas oversteken om zich naar hun werk te begeven. Die staan t dan de gehele dag tot hun terugkeer. Op zichzelf een situatie, die de vraag do»; rijzen of het Vlaardingse gemeentebestuur hier niet onverbiddelijk een eind a en moet maken door een parkeerverbod tei VLAARDINGEN 8 klachten over BEZORGING 17.30 TOT 19:30 UUR: TELEFOON 6637 INSULÏNDESINGEL 33 plaatse in te stellen, aldus voorzitter Buschmann. Maar ad rem werd hem te gen geworpen: Vlaardingen heeft destijds, toen het voor huisvesting zorgde van de arbeiders in de industrieën aan de over kant, beloofd ook voor een zo goed moge lijke verbinding naar het werk te zorgen. En daar hoort parkeergelegenheid voor vervoermiddelen bij. Al met al heerst er aan de Maasboulevard in Vlaardingen. een onbevredigende parkeersituatie, wat voor de heer Buschmann aanleiding was te verklaren verdere stappen bij de gemeente te zullen ondernemen. Als aanvangsdata voor de halfjaarlijk se uitverkopen werden vastgesteld de don derdagen in de weken, waarin 15 januari en 15 juli vallen. Het huidige ledental van 27 van de Ka mer leek de voorzitter voor uitbreiding vatbaar, gelet op de snelle Industrialise ring in het gebied, dat de Kamer be strijkt en waaronder Botlekgebied en eiland Rozenburg ressorteren. De voorzit ter zal de minister hiertoe een verzoek doen. Wordt het wetsontwerp op de K. v. Koophandel een wet, dan zuilen de leden door de SER op advies van de Kamer wor den benoemd. Nu is het juist andersom. De begroting 1963 sluit in inkomst- en uit gaaf met een bedrag van f 162.530 en met een batig saldo van f 2.430. Herdacht werd het verscheiden van het lid R. de Jonge uit Oostvoorne. BENOEMING LEDEN' Bij de verkiezing van leden wegens pe riodiek aftreden werden herbenoemd: R. E. D. Bannen 't Loo, Maassluis (sector industrie); C, H. Buschmann, Schiedam, (economisch adviseur); ir. C. Hoek, Schiedam (sector xndustrie); Th. N. M. Jansen. Schiedam (sector industrie)J. H. J. WitkampC, Schiedam (sector industrie) L. A. M- Bracco Gartner, Vlaardingen (sector detailhandel); J. H. D. Vrede- bregt. Schiedam (sector detailhandel); G. C. Buys, Vlaardingen (sector verkeer); J. Ruiter, Maassluis (werknemerlid); D. Lankhorst, Brielle (sector bankwezen); C. Rauws, Schiedam, (sector bankwezen)ir. A, H oogend ijk, Vlaardingen (sector visserij). In de vacature mr. A. Hooites Meur- sing, Vlaardingen (sector industrie) werd voorzien in de verkiezing van ir. C. C. Lo- secaat Vermeer. E. R. Horst neemt de plaats in van niet-herkiesbare J. van Toor Vlaardingen (sector Horeca) en D. L. Dekker, Hellevoetsluis van de overleden R. de Jonge (sector industrie). De Kamer ging met het bestuursvoor stel aceoord in het komende jaar een to taal-subsidie van f 1.488 te verstrekken. De voorzituir deelde mee, te verwachten, dat d« subsidies, die de Kamers gezamenlijk verstrekken voLgend jaar zullen vermin deren. als gevolg van een nieuwe subsidie regeling cn daarna geheel zullen vervallen. HAR IN G VAN G STBERIC HTEN Fraairapport van hedenmorgen: Vlaar dingen (VL 78) 25 kantjes; Maas (VL 79) 10 kantjes, thuisvarend; Betïna (VL 85) 20 kantjes: Voorlichter (VL 114) 15 kantjes; Clara (VL 172) 17 kantjes en 40 netten; Kn. Wilhelmina TVL 190) 25 kantjes; Mar tha Maria (VL 199) 68 kantjes. Hun twee kleindochtertjes waren niet van hen weg te slaan tijdens de huldiging van de jubilerende belasting-hoofdcontro- leur G. Tims, die daarbij natuurlijk van zijn vrouw vergezeld was. Het zijn de 2 dochtertjes van hun oudste zoon Wout, die met zijn gezin begin volgend jaar, voorlo pig voor twee jaar, naar Pakistan vertrekt, waar hfi deel zal uitmaken van het door de Ford Foundation geïnviteerde internatio nale team voor de opstelling van een wcl- vaartsplan voor dit onderontwikkelde ge bied. De commissaris der Koningin in de pro vincie Zuid-Holland heeft bevolen dat met ingang van 26 oktober 1962 honden zo- danig moeten worden opgesloten of aan ieen ketting of lijn van voldoende sterkte moeten worden gehouden, dat zij niet in de onmiddellijke nabijheid van andere hon den kunnen komen. Hij adviseerde de burgerij tevens.' katte» Binnenshuis te houden. Ofschoon te Vlaardingen geen gevallen van dolheid werden vastgesteld ziet de politie toe op de goede naleving van het gebod. Om eventuele Uoslopers" zonder ge vaar te kunnen arresteren zijn de surveil lance-auto's uitgerust met extra stevige handschoenen, halsbanden enhondenrirtieii. Bij de gemeentelijke reinigingsdienst zijn voorts een aantal hokken in gereedheid gebracht, waarin honden geïsoleerd kun nen worden. In het algemeen zal een hond welke van dolheid verdacht wordt, door zijn baas worden, geïsoleerd. Het is bepaald niet de bedoeling alle verdachte honden (d.w.z. honden, welke mogelijk aan hondsdolheid lilden) bij de gemeentereiniging onder te brengen. De quarantainehokken van de gemeentereiniging zijn alleen bestemd voor die verdachte honden, die zwervend wor den aangetroffen. Het is ook weer niet zo dat alle zwervende honden in de quaran tainehokken terecht komen. Wanneer een hond zwervende wordt aangetroffen zal de politie het dier zoals gebruikelijk in het dierenasyl onderbrengen. Alleen de ver dachte honden gaan naar de hokken van de gemeentereimging. "Wie dus een hond mist doet er goed aan in het dierenasyl te gaan kijken of hij daar gearriveerd Is. De leiding van het asyl doet een dringend beroep op de bur gerij haar dieren af te halen, daar men anders met ruimtegebrek te kampen zal krijgen. De ervaring van de afgelopen week heeft geleerd, dat hondenbezitters zich nauwge zet houden aan het bevel van de commis saris der Koningin. Slechts tegen een enke ling moest proces-verbaal worden opge maakt De Rotterdamse Ontspanningsvereniging van de SHELL presenteerde zich gis teravond met de toneelgroep „Het Masker" in Triangel. In deze gezellige, nieuwe zaal kon een talrijk publiek genieten van fris amateur toneel Ln het stuk „Gieren op 't Veilig Nest" van Harold Mc Fhereon. In de toelichting op het programma kon den we lezen dat „gieren" in geen geval iets te maken zou hebben met een soort landarbeid en evenmin met „brullen van het lachen". Men voegde er wijselijk aan toe, dat de hurrlor èn de spanning echter niet zouden ontbreken. Er is misschien niet overdreven hard, maar dan toch telkens weer heel hartelijk gelachen om de diverse toespelingen, waar van de tekst doortrokken was. De moderne kunst moest het dikwijls ontgelden, evenals het medium televisie. In de grond van de zaak zijn de gebeur tenissen rond Hotel ,,'t Veilig Nest" een ge volg van een advertentie die barkeeper-kok Tony Bryce in de dagbladen heeft laten plaatsen. Daarin heeft hij de nadruk gelegd op het feit. dat men in het najaar beter van zijn vakantierust kan genieten. Zeker is dit het geval in dit hotel, dat geheel afgezon derd ligt van de buitenwereld, op een klein eilandje, dat alleen bereikbaar is per boot. Peter van Lier heeft in de rol van Tony Bryce knap werk laten zien. De nog al on nozele figuur van de barkeeper-kok, die steeds weer ideeën lanceert van anderen, werd raak getypeerd. T~\e gasten die naar aanleiding van de ad- vertentie naar het hotel komen, vormen een illuster gezelschap, "Het meest hebben wij Cas Kamerbeek bewonderd. In zijn dubbelrol van de min of meer overspannen Jack Gable en diens evenbeeld Dick Kil- linger, de vermaarde misdadiger, wist hij tussen beide figuren de juiste afstand te scheppen. Dit was hem enigszins makke lijker gemaakt door het feit dat Jack Gable leed aan een spraakgebrek, hetgeen op zich weer knap spel opleverde. In de rij van de allerbeste spelers en speelsters moeten jf/ij ook Connie Pieters noemen, in de rol van de dochter des huizes. De achtste van de eerste maand vol-' gend jaar herdenkt de Toneel- en Letter lievende Vereniging Varia, haar 90-jarige bestaan. Varia heeft een feestcommissie benoemd, die dit jubileum ln een passen de omlijsting moot zetten. Deze com missie zal zich speciaal belasten met ne verzorging van het traditionele bal na af loop van de toneelvoorstelling. De viering van het 90-jarige jubileum, zal die van het 80-jarige in de schaduw stellen, zo zijn de plannen van deze commissie, waaruit, tevens het plan stamt een autorally t«j houden op dinsdag 20 november, star 's avonds 7 uur bij Muzanda, met na af loop de prijsuitreiking bij een gezellig samenzijn. ZATERDAG Klaprooswandeltocht Liberty. Lnxor Theater, a uur n.m.: De Alawi», 14 jr. Stadsgehoorzaal, 8 uur nan.: Hunde wollt Jhr ewjg leben, 14 jr. Sportpark Zuidtoimrt, 3.15 uur: DVO—Heinen- oord en Vlaardingen—ZWSH. Visbank. 10—13, 14—17 en 19—22 uur: Ten toonstelling Amerikaanse kunstenaars. ZONDAG 11 NOVEMBER 't Nienwelant, 12 uur: RK WIK—Oudewater. Visbank, 141? uur: Tentoonstelling Ameri kaanse kunstenaars (laatste dag), Hilversum r. 14 25 uur: ooggetu[geverslag van landen wedstrijd NederlandZwitserland van het Olympisch Stadion te Amsterdam uit door Leo Pagano, Luxor, 14.30 uur: De schelmenstreek, alle leef tijden; 17 uur: De ontembaren (Gunfight at the O.K. Corral), 14 jaar; 20 tiur: De Alamo. 14 jaar. Stadsgehoorzaal, 15.45, 18 30 en 21,15 Ultr: Hunde wollt ïhr ewig leben", 14 jaar. MAANDAG 12 NOVEMBER. Postkantoren, 9 uur: aanvang verkoop kinder postzegels. Excelsior, 19,30 uur: Voordrachtsavond leer lingen Het Westen. Dr. Wiardi Beekman slug el 225. 11.30 uur: be zichtiging 10 000e woning. Lux or Theater, 20 uur: De Alamo (14 Jaar). DINSDAG 13 NOVEMBER. Luxor Theater, 20 uur; De Alamo (14 jaar). Stadsgehoorzaal, 20 uur: Hunde wollt ihr ewig leben (14 jaar), Bovenzaal Harmonie, 20 uur: Studiekring Vlaardingen. j Harmonie, 19 uur: opening ruilbeurs-tentoon stelling. APOTHEEK. Met een natuurlijk talent weet zij van haar rol iets te „maken". Wil Boijersbergen en Riet Hordijk—Van "Vliet vormden een fraai misdadigers-duo, dat verhinderd werd er met de buit van door te gaan. Hun vertolkingen waren rake typeringen van wat men zich gewoonlijk voorstelt van „de misdadiger". Willy Staal als de moderne schilderes Odilia Ashome leverde aardig werk, evenals Kees Smiet in de rol van Linky, Van Kitty Schuurmans—Van Rutten kre gen wij de indruk dat zij nog iets meer van haar, overigens aardige spel had kunnen maken, indien zij de tekst volkomen had beheerst. Het geheel was geregisseerd door Bert Dijkstra. Na afloop van dit spel was er voor de danslustigen nog de gelegenheid om een dansje te maken. Eind 1962 zal de Historische Vereniging voor de provincie Zuid-Holland een boek uitgegeven, getiteld „150 Jaar Sociale Zorg Vlaardingen 1795—1945", geschreven door de heer A. Soeteman, adjunct-com mies bij het Gemeente-archief, alhier. Dit boek is in eerste instantie slechts verkrijgbaar voor leden van bovengenoem de vereniging, Belangstellenden buiten deze kring met name zij, die zich op het terrein van de sociale zorg bewegen kunnen zich wenden tot de heer G» J. Verburg, Meppelweg 978a te 's-Graven- hage. Na storting van 15.- op postgiro nummer 330121 van de penningmeester der Vereniging te Voorburg, wordt hun een exemplaar van het boek, dat niet in de handel verkrijgbaar Is, toegezonden. Van zaterdagmiddag 1 uur tot maandag morgen 8 uur zullen in bijzondere gevallen dienst doen. de artsen: G. Bordewijk, Florcslaan 148, telef. 2150; L, van der Molen, Schiedamseweg 108, telefoon 3586. De zondagsdienst van B. W. Bussemaker wordt waargenomen door dr. J. A. Leegs- ma, Maassluissedijk 9, tel. 3689. De zondagsdienst van E. Leynse wordt waargenomen door dr. G. J_ Bos, Lyceum laan 28, telefoon 4200. 11 november Voile QUtaa Zon op 7.51 uur. onder 16.W uur Maan op 17.1S uur, onder 6-43 uur 12 november Afnemende maan Zon op 7.53 uur, onder 16.M uur Maan op 17.48 uur, onder 8.07 uur Het schiedamse paar Van Dtjk-Broeren van de bridgeclub Schiedam '59 heeft in de hoofdklasse van de gemengde paren competitie van het bridge district Vlaar dingen, ztfn visitekaartje afgegeven. Het deed dat op de 2e zitting. By de te zitting had het verstek moeten laten gaan. Het nestelde zich met het indrukwekkende per centage van 64.81 met grote voorsprong aan de kop. Daar verdreef het het paar Kreukel-Van Wensveen, dat In de 2e zit ting niet verder kwam dan een percentage van 50.64 en daarmee zjjn algemeen per centage zag dalen tot 54.82. Dit paar wordt thans op de voet gevolgd door het Shell- paar Burger-Ottelê, de kampioen van vo rig jaar. Dit bereikte in de 2e zitting een percentage van 53.24 en staat thans derde met een percentage van 54.66. Het paar fara. Maassen-v. d. Brink kwam met een percentage van 56.48 uit de bus en klom daardoor naar de 4e plaats met een percen tage van 53.11. Janson-Lauwerens dook van de 2e naar de 8e plaats door slechts 34^26 te scoren. Na de reeds genoemde pa ren is de volgorde in de hoofdklasse: 5. Verschuur-v, d. Does met 50 totaal en 46-30 in de 2e zitting; 6. v. d. Lely-Berkhout reap. 47.96 cn 48.61; 7. Reeser-v. d. Tuuk met resp 47.96 en 48.61; 8. Janson-Lauwerens met resp. 45.26 en 34.26; 9. De Jong-Schepen met resp. 44.28 en 52,78; 10. Verho«ven-De Vries met resp. 40.28 en 43.98. STANDEN IN OVERJCE KLASSEN Terwijl Van der Lely-Berkhout ïn de hoofdkïas met een 6e plaats genoegen moe ien nemen, doen tal van anderen Sunlight- bridgeparen op opvallende wijze van zich spreken. In de le klas treffen we op de bovenste drie plaatsen Sunligbt-paren aan en in de 2e en 3e klas op de bovenste twee plaatsen. We laten de standen na de 2e zit ting hier volgen, met tussen haakje6 het in de 2e zitting bereikte percentage. Eerste klas: 1. echtp. Pors 59.13 (64.29); 2. echtp. v. d. Berg 55.58 (48.41); 3. De Keyzer-mevr. Berk hout 55.56 (55.58); 4. Feelders-Westra 54.60 (47.22); 5. dames Went-Ravenstein 54.60 (01.11); 6, dames Maat-Rook 50.85 (47,22); 7. echtp. Steffeos 50.80 (50.-); 8, Brceren- Stentler 50.- (47.22); 9. Reedljk-Willemsen 50.- (50.-); 10. Pooiman-v, Vlijmen 48.22 (40.48); 11. Crama-v. Gelderen 47.62 (64.29); 12. Ketting-Verheul 45.71 (47.22); 13. echtp. Vink 45.64 (43.65); 14 De Ruiter-mevr Heek 42.76 (44.44) 15, Sonneveld-v. d. Windt 40.88 (38.98). Tweede klas: 1. Van Es-Dekker 63.42 <57.50); 2. Gast- mevr. Ranshuyzen 58.32 3. echtp» Qos- terholt 57,15 (64.29): 4. echtp. Van Keeme- nade 56.71 (66.25); 5. Kuipers-v. d. Sloot 53.18 (57.94); 6. BerveHng-De Hond 52,76 (42.06); 7. Dangerman-v. Gelderen 51.22 (42.50); 8. dames Nieuwenburg-De Haas 48.81 (60.32); 9, De Jcng-De Haas 4B.78 (52.50); 10, Roosekrans-v. d. Windt 47.15 (37,50); 11. Van Dorp-Poot 46.55 (43.75); 12. mevr. Feelders-Sigterman 44.34 47.62); 13. Van Uden-De Vos 44.45 (47.62); 14. Van der Vlies-Van Dorp 43.25 (44.44); 15. Maron- d' Archard v Entschut 41.27 <35.7i); 16 Van Toor-De Koning 39.27 Derde klas: I. Geerlings-De Wit 61.91 (64.29); 2. Pape- veid-v. d. Berg 60.32 (70.63); 3. echtp. Van der Lippe 58.33 (54.76); 4. Nieuwenburg- Vette 57.94 (58.35); 5. echtp. Engelbrecht 56.75 (63.49); 6. Huiskens-Van Velzen 55.16 (59.52); 7. dames Burger-Van Gelder 54.76 (56.35); 8. ïnej. Van Abshoven-Hemmes 53.97 (42.86); 9. Broek-Steenbergen 51,59 (51.59); 10, mevr. Sigterman-v. d. Laarschot 46.83 (44.44); 11. Hageman-Kribbt 44.05 (35.71); 12. Deutz-Nix 42.86 (46.83); 13. da mes Joppe-Van Schle 42.46 (40.48); 14. mevr De Wit-Ratelband 41.67 (35.71); 15. Vis-Van Velzen 38.51 <36.51); 16. Van Zevenbergen- me vr. Schipper 34.93 (40.48). Huidarts Schiedam: Vondellaan 8. Vlaardingen: Binnensingel no. 21 Hervatting praktijk Geboren: Johan, z. v. J. van Opstal en D. G. Wittenaar, 2e Maasbosstraat 63; Cor- nelis, z, v. C, Vroom en L, Verhei], le Maasbosstraat b; Jacqueline, d. v. J. T. Knegtel en A. M. Giling, Sportlaan 280; Elizabeth Caxharina, d. v. B. a. Strating en A. Kuiper, Schimmelpenninckstraat 3 D; Anna Elisabeth, d. v. J. L. Kemperman en M. J. D. Houtbraken. Poortugaal, Spiering- straat 129; Cornells Johannes, z. v. J, Goed- knegt en M. H. Meijster, Markgraaflaan 30; Magteld Jannetje, d. v. J. van Beveren en J. M. van Ipenburg, Markgraafstraat 27; Dimphina Francisca, d. v. N. van Eèkelen en J. Loose, Joubertstraat 13. Gehuwd; Martinus Cornells van 't' Oor, 29 jr. en Anna Geertruida Theodora Mau- rits, 17 jr.; Arie Warnaar, oud 22 jaar en Fendrika Alida van Dijkhuizen, 20 jaar; Sijbren Bakker, oud 28 jaar en Fetronella van Veen. oud 22 jaar. Overleden: Frieda Margarete Barfcholo- maus, oud 52 jaar, echtg. v. P. Groene veld. Prof. Teldersstraat 310. verf van. de vakman EntlritWSsltiat 29. [el. 2755 Hoosslrial 48, Tel. 4153 Floris de ïijfdelaan 134. Tel. 8210

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1