ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD Nauwe banden tussen diamanten Sursum Corda en gouden echtpaar Dijkshoorn In Vlaardingen staat pracht van een woning te huur 1)01'O verdrong Zwaluwen weer van de kop II RUI Ditmaal gaat heren 1 van Aggredior hoge ogen gooien Grammofoonplaat voor ere-voorsitter burgemeester mr. J. Heusdens Getuigenis van kleindochter Agenda ZATERDAGVOETBAL Sunlight ranglijstaanvoerder met 2 punten voorsprong Uit het politierapport Ook 2e Kiaproostocht van Liberty was spectaculair wandelevenement Aantal wandelaars iets minder Het is echt waar Sterk gewijzigd Aggredior R. v. Rees weer in VFC Haringvangslberichten Burgerlijke stand „DE KROON" ,,'t VERFCENTRUM" „De Goede Hoek" «a Hoofdagentschap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm Havenstraat 1 - Tei 3229 HOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 12 NOVEMBER 1962 Redactie: Tel, 5453 VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 Voor het gebouw Triangel, waarin het gouden echtpaar M(aarten) Dijkshoorn e» F Dijkshoorn-Brobbel het middelpunt was van een uitgebreid familiefeest, heeft Sur sum Corda zaterdagmiddag het gouden echtpaar een serenade gebracht, tvaarbij de koraal „Dankt, dunkt nu allen God werd voorafgegaan door de Colonel Bogey- mars en gevolgd door SaintTriphon. Met Beerd Boerman als dirigent. Sursum Cor da-voorzitter A. P. Christ sprak het jubi lerende echtpaar toe. Hij verklaarde, dat liet Sursum Corda een grote vreugde was da heet en mevromv Dijkshoorn deze eer te mogen bewijzen. Beiden zijn oeroude steunpilaren van de Sursum Corda-famüie en de heer Dijkshoorn is nog steeds actief met het incasseren van de donatiegeiden. Natuurlijk waren de muzikanten vervol gens de gast van het gouden echtpaar en werden zij op een dronk onthaald. De dag tevoren had Sursnm Corda de viering van haar diamanten jubileum besloten met een iedenfeestavond in het R.K.-verenigings. gebouw. Tot de gasten behoorden ook mevrouw Th. A, Heusderts-Mansholt. Zij nam de honneurs waar van haar echtgenoot, Vlaar- trigs burgemeester en ere-voorzit ter van Sursum Corda, die helaas door ziekte ver hinderd was !n bet midden van de Sursum Corda-familie te vertoeven. Niet alleen het gezelschap van Gé v. d. Borden heeft het gezelschap prettig bezig gehouden, maar cok de jeugd van Sursum Corda, die de Knder-symphonie van. Haydn vertolkte, ge dirigeerd door Sursums 2e solo-klarinet tist J. Kemper. Uit erkentelijkheid voor de door de ere-voorzitter geboden finan ciële steun bij de jubileumviering, mocht mevrouw Heusdens voor haar man de grammofoonplaat met het vioolconcert »n D van Brahms, mee naar huis nemen. Met de gift van 2.000 van het Anjerfonds de gemeentelijke schenking van 1.000 en de 4.000, als resultaat van een per soonlijke actie van de burgemeester ondei efi aantal ingezetenen, kan Sursum Corda de gemeentelijke lening van 3.500 in één klap aflossen. De bezittingen van Sursum Corda vermeerderden in het jubileumjaar met 50 nieuwe uniformen, 45 stalen op vouwbare lessenaars, een keizerbas, 2 ma- chtnepauken, een grote trom, een kleine trom en nog enkele kleine instrumenten. Gouden bruidegom M. Dijkshoorn is se dert 1904 lid en sedert 1654 ere-tid van Sur sum Corda. in de eerste jaren heeft hij h-t secretariaat vervuld en in de twintiger ja ren hanteerde hij de voorzittershamer van Sursum Corda. Aan de wand in de huis kamer hangt een grote gongklok en in de tussenkamer staat een pracht van een lin nenkast Huwelijksgeschenk van Sur sum Corda, die reeds 50 jaar lang de sü'- levens vormen van het Sursum Corda-me- deleven met het wel en wee van het echt paar Dijkshoorn. Er is heel veel wei en beet weinig wee In hun 50—jarig huwelijks leven geweest. We zijn heel gelukkige en dankbare mensen, getuigde de heer Dijfcs hoorn, die om zijn ongemeen grote bemin nelijke en sympathieke persoonlijkheid door ai zijn fanulieleden, vrienden en ken- MAANDAG 12 NOVEMBER. Postkantoren, 9 uur: aanvang verleoup kinöer- POaUegois Exceioiur, i9 3Q uur: VaorCrschtssvond ieer- •in ,en riet Westen. Dr. wia-di Heckmanslngel 225. 11 30 uur. be- D INS DAG 13 NOVEMBER. Luxor Theater, 20 uur: De AJamo (II j^arj Sta s,eljDor/aa;, 20 uur. Hunde wolH Ihr ewig te en (14 j.<arl. Bow finaal Harmonie, 20 uur: Studiekring Vlaardmgen. Harmonie, 19 uur: opening ruilbeurs-tentoon stelling, APOTHEEK. Geopend: Delta-Apotheek, Floris de Vyfde- laan. tel 88888 13 november Afnemende maan Zon op 7.55 uur, onder 16,53 uur Maan op 18 27 uur, onder 9.27 Utir hoorden verkondigen; opa is een schat en ontzettend lief. Oma niet? Oh ja, oma oo*. Het is een ideaal stel, dat erg gelukkig met elkaar is. Ze zijn nog erg vitaal en genieten volop \*an het leven. Ze slaan nooit een verjaar dag van hun 7 kinderen en 25 kleinkinde ren over en zijn ook op bezoek geweest btj alle geboorten van hun klemkinderen. Do geestelijk bijzonder vroeg-rijpe Femmy, dochter van een schoolhoofd en van de ou- s*e dochter van het gouden echtpaar, leer ling 3e klas MMS reeds 5 jaar viool stu- dtrend, met ambities voor conservatorium opleiding, maar ook voor de journalistiek, radio o£ televisie, stond ons charmant als eea geroutineerde gastvrouw te woord. Ze vertelde ons van het welkomstliedje, dat alle kinderen en. kleinkinderen het gouden (bruidspaar hadden toegezongen, van dc 'bloemenhulde der kleinkinderen en toonde ons het geschenk van de kinderen van. he* gouden echtpaar: een radio met pick-up- Oma en Opa houden zo heel veel van mu ziek en hun oude radio kraakte zo, Opi houdt ook veel van kinderen. De jongens op straat vragen hem altijd om sigaren bandjes. De hele familie is aanwezig, be halve de allerjongste kleinkinderen. Ze wees ons haar tantes en ooms aan uit Beverwijk, Voorburg, Sehijndei, Rotter dam-Zuid en Vlaardmgen en somde hun aantal kinderen op. OUDE EN NAUWE BANDEN Een feestelijk stilleven van het medele ven met de gouden echtvereniging aan schouwden we ook in de voorkamer aan de Mahlerslraat, waar het gouden echtpaar woont. Bloemstukken, maar vooral ook een indrukwekkende collectie schalen met fruit Van Jaap Ligthart en zijn echtgenote, wier moeder een zuster is van de moeder van de gouden bruid; van de bekende Vlaardingzr die zovele jaren de chef is geweest van tie bruidegom tijdens zijn. 32 dienstjaren i gemeentewerken;de gepensioneerde adj.- directeur Stahlie; van de Algemene Bond nissen op de handen wordt gedragen. We van Gepensioneerden, waarvan de heer zijr gezegende mensen. We mogen ons bei- Dijkshoorn wijkcommïssarïs is en van de den in een uitstekende gezondheid verheu- Bejaardenclub van de Grote Kerk. gen. Tegenslagen van noemenswaardige Naast de gongklok prykt in de huiskamer aard hebben we nimmer gehad. We hebben levensgroot de ingelijste oorkonde van het ook alle mogelijke voorspoed met onze 7 ere-lidmaatschap van Sursum Corda. En kinderen gehad, die allen goed en geluü- zijn welkomsttoespraak vertelde oudste kig zijn getrouwd. Is de liefde na 50 jaar zoon Jan uit Beverwijk, hoe in het ouder- r.og niet gestild? Welnee, je raakt steeds lijk gezin altijd de liefde voor muziek Had meer aan elkaar gehecht. We zijn erg ge geheerst en hoe goed hij zich nog het gou- iukkig met elkaar, Ook Sursum Corda heef den huwelijksfeest kon herinneren van zijn ons leven zeer verrijkt. grootouders Dijkshoorn. We liepen op de We hebben de heer Dijkshoorn al eer- receptie de grote Sursunrvrieitd van le der Ieren kennen als een. hoogst bescheiden gouden jubilaris, de heer Verhey uit Ro mens, met grote innerlijke beschaving, terdam tegen het lijf. Hij was 50 jaar ge- Daarom verwonderde het ons allerminst, leden ook aanwezig geweest op het huwe- toen we op de receptie in gesprek kwamen lijksfeest De banden tussen het gouden met de 15-jange kleindochter Femmy Ha.- echtpaar en Sursum Corda, zij zijn wel tmgsveidt uit Hillegorsberg en we haar bijzonder oua en nauw. Het gouden echtpaar Dyfcshoom, vergroeid met Sursum Corda. De te elfder ure ingelaste wedstrijden RVVK—0OTO en Nw.-Lekkerland—Excel sior M. hebben tot resultaat gehad, dat DOTO de leiding weer van Zwaluwen heeft overgenomen en dat aan de staartpunt van de ranglijst Excelsior M. de rode lantaarn heeft overgedaan aan Nw.-Lekkexland en zelfs naar de 7e plaats klom, DOTO keerde met een 5—2 zege naar Pernis terug en Excelsior met een 2—0 victorie naar Maas sluis. Stand In SA: LSV 7 3 2 2 8 16—18 WOR 7 3 1 3 7 15—16 WIA 8 3 2 4 6 14—19 Energie Boys 7 2 1 4 5 7 —12 ZBVH 7 1 2 4 4 10—16 BVCB 7 2 0 5 4 5 —14 Groen Wit R- 7 0 2 5 2 8 —19 DOTO 9 5 4 0 14 2511 Zwaluwen 9 5 3 1 13 15— 9 Die Haghe 9 3 4 2 10 22—16 De Zwerver 8 4 1 3 9 18—13 lodan Boys 8 4 1 3 9 16—12 HBSS 9 4 0 5 8 15—16 Excelsior M. 9 3 1 5 7 15—24 Woudrïchem 9 2 2 5 S 18—23 RVVH 8 2 1 5 5 10—18 Nw.-Lekkerland 8 2 1 5 5 7 —18 In de le klas van de onderafdeling is DVO definitief naar lager sferen verdreven door de 3—2 thuisnederlaag tegen Heinen- oord. Vlaardingen nestelde zich boven DVO door thuis 0—0 tegen ZWSH te spelen. Leider SNS won uit van Den Bommel met 1—2 en TOGR. blijft zijn opmars voort zetten door met 2—1 van PPSC te winnen, terwijl Piershil aan. het terugkomen is, nu dankzij een 2—3 zege m Rhoon, Stand: SNS Helnenoord TOGR Piershil ZV7SH PPSC Rhoon Vlaardingen DVO jlnes Den Bommel In 2A leed MW in Maasland een ver rassende 0—3 nederlaag tegen het bezoe kende NBSW. Daarvan profiteerde Sun light. dat met 2—3 by Groen Wit R. won, dankbaar door met 2 punten voorsprong op dit tweetal de kop van MW over te nemen. Het doelsaldo van de zeepmensen is voor een ranglijstaanvoerder niet erg overtuigend, maar als men er veelvuldig in slaagt met de oneven goal te winnen zoals zij doen. komt men er ook. Omdat BVC-B met 0—1 bjj ZWSH won. staat Groen Wit H. nu eenzaam onderaan WLA bleef bij Energie Boys met I2 de baas 'itand: Sunlight 8 6 2 0 14 1011 NBSW 8 5 2 1 12 229 JVIYV 8 6 0 2 12 31—13 8 6 0 2 12 23—12 8 5 1 2 11 10— 6 9 5 1 3 11 14—10 9 5 1 3 U 15—14 8 3 3 2 9 12—12 8 4 1 4 9 20—20 9 3 3 3 9 15—15 9 3 2 4 8 7 —11 8 2 3 3 7 9 8 7 2 1 4 5 3 -11 10 0 2 8 2 6 —17 In 2B versloeg The Red Stars zowaar Helle voetsluis op eigen terrein met 12, terwijl GTBGOZ in 11 eindigde Egelantier Boys—RSM werd uitgesteld. De politie heeft zaterdagavond aange houden de 27-jarige chauffeur C. K. Hy bestuurde onder invloed van alcoholhou dende drank een auto on sloeg hiermee op de Maassluisedijk over de kop. De man werd niet gewond. Bij zfjn aanhouding verzette hy zich. Even daarvoor had K. bijna twee politie-agenten omver gereden op de Westhavenplaats. Deze politieman nen hadden de bestuurder een stopteken gegeven, Hy stopte echter niet, zodat de politie-agenten opzij moesten springen om niet te worden aangereden. De man is aan het bureau van politie ingesloten. De 23-Jarige scooterrijder R. M. reed zaterdagmorgen Dp de oversteekplaats op de Westhavenplaats een voetganger aan. De 69-jarige W. J. V. moest met een linker beenfractuur naar bet alg. zieken huis worden gebracht. Een andere voet ganger, de 87-jarige L. v. d. L., werd licht aan de knieën gewond. De scooterryder verklaarde dat de voetganger V. niet uit keek toen hy de zebra opliep. De scooter-1 rijder raakte de macht over het stuur kwijt, viel op de weg en schoof door op het trottoir. Hier werd de ST-jange L, door het voertuig geraakt. De scooterrijder liep geen letsel op. De 25-jarige autobestuurder M. v. A. lette zaterdagmiddag in de Ant Heinsius- straat niet op en reed tegen een 'gepar keerd staande personenauto. De vader van de bestuurder, de 52-jarige A D. A., liep een suft wond aan het voorhoofd op. Er was vrij grote materiële schade. In de P. K. Drossaertstraat stak zater dagmiddag de 2Vi-jarige J. B de rijweg over zonder op het verkeer te letten. Het jongetje werd door een motorriider aa-ce- reden en moest met een hoofdwond naar het alg. ziekenhuis worden vervoerDie zelfde dag moest het kind in het DiJkzigt- zickenhuis een hersenoperatie ondergaan. Op het kruispunt Van Hogendorplaan— Rotterdamseweg werd de 71-iarige wielrij der G. C. K. aangereden door een scooter. De bejaarde wielryder was de Van Hogen dorplaan opgereden en zag van rechts ver keer naderen. Hij draaide terug en werd na deze manoeuvre doGr de scooter aange reden. De wielrijder moest met een her senschudding naar het alg. ziekenhuis wor den overgebracht. De 17-jarige A. v d. V., die zich zondag nacht aan joyriding op 'n bromfiets sehui dig maakte, heeft dit duur moeten be kopen, Op de Maassluisedyk reed hfj te gen een paaltje en kwam ten val. Met een heup- en een armfractuvr moet v. d. V. in het alg- ziekenhuis worden opgenomen. Als in een bijenkorf gonsde het van de drukte by de start van de Kïxprooswan- deltocht zaterdagmiddag in en bij het club gebouw van de Hollandlaan. Evenals vorig jaar, toen de 5 jaar oude wandelclub Li berty met de lAlaprooswandeltocht debu teerde, was oe organisatie weer perfect. Voor alle onderdelen van de wandeltocht was er In het clubgebouw een aparte stand ingericht, waar de zich aanmeldende leiders der wandelgroepen vlot werden ge holpen. Ongetwijfeld kan het worden be treurd. dat geen enkel parcours door het prachtige Schiedam se recreatiegebied was gelegd, waar men op de startplaats met de neus boven op zat. De parcourseu voor de 5, de 19. de 15 en d* 20 km. zij alle hebben de deelnemers door Vlaardingen geleld, waarbij de langste twee te wan delaars de Westdijk lieten doorkruisen en waarmee Vlaardings allernieuwste woon buurten in ogenschouw konden worden ge nomen. Met een aantal van 1335 bleef de actieve deelneming beneden die van vorig jaar, toen 1532 wandelaars aan de Klap- Voor de oorlog;, in de crisis der dertiger jaren, stonden praktisch in iedere stra.it woningen tc huur. Gegadigden konden de kamers nieuw behangen en nog een be drag toe krijgen, om de woningen be woond te krijgen. Van al die leegstaan de woningen waren een of leer ramen dïrhtgekalkt of was er boven de deur eea bordje aangebracht, met de mededeling, dat zij te huur stonden en tot wie men zich kon wenden. Na de oorlog is het wonin go verschot volslagen omgeslagen in een enorm woningtekort, om van woning nood nog maar niet te spreken. Dit is nog steeds en met name wel het geval In Randstad Holland. Wie schetst derhal- onze verbaring, toen we een dezer da gen bovenomschreven vooroorlogs ver schijnsel ontwaarden op een der prachti ge woningen aan de Parkweg in Vlaardin gen. In 1938 gebouwde middenstandswonin- gen op voorname stand met riant uitricht, grote vijfkamerwonhigen plus badkamer, plus grote tuin ra«t loods. Hnnr: rond j 80,— per maand. Van een dezer wo ningen was een der ramen dichtgekalkt. met erin geschreven: Te Hnur-Tel. Rot. 48449—112056. WITGLOEIENDE TELEFOONS Dat leek een sprookje; te mooi om waar te zijn. Maar het was geen zins begoocheling. geen hallucinatie. Het was echt en wezenlijk waar. Het was geen wrange grap. De vermelde telefoonnum mers bestaan werkelijk in Rotterdam en de bezitters ervan willen serieus verhuren. Hun toestellen hebben witgloeiend gestaan en blijven dat, zolang dat sprookje 03 In tegenstelling tot het vorige seizoen doet na het le herenteum van Aggredior het tot Op heden voortreffelijk en stelt het le damesteam, dat in één ruk van de laagste klas in de afdeling naar de gewes telijke overgang ski as omhoog stootte, deerlijk teleur. Met grote belangstelling werd het treffen tmsen Juliana en Aggre dior in Schiedam tegemoet gezien. Reeds enkele jaren bieden de wedstrijden tussen Juliana en Aggredior spannende kracht metingen: Aggredior was de competitie met een gelijkspel en een 3—0.zege op de kampioen van 1962, DKL begonnen en Juliana met drie zegepralen. Nog wel als debutant, die vorig seizoen 2e klas-kam pioen werd met Aggredior 2 op de 2e dam met plaats. Aggredior verscheen in Schie dam met 4 spelers, die vorig seizoen nog in het 2e team uitkwamen. Alleen Jan de Held© en Dick Berghout zijn van het oude le team overgebleven Met groot enthousiasme en gesteund door aanmoedi gende kreten werd de le set ingezet. JULIANA OVERSPEELD Juliana serveerde het eerst. Maar Ag gredior nam direct het initiatief over en veroverde een kleine voorsprong. Met harde smashes van Soeters en Keizer trachtte Juliana zijn Vlaardingse rivaal in het nauw te brengen. Maar de Vlaar- dingers smoorden door uitstekend blokke ren de Sch edarnse aspiraties in de kiem. Jacques van der Griend, Jan de Heide en DIck Berkhout smashten zo hard, dat Ju liana na de stand 8—9 geen verweer meer had en Aggredior met 915 de winst van de le set moest laten. In de 2e set serveerde Kees Zevenber gen tot 05. Maar Aggredior had tegen de services van Keizer geen verweer en kwam met 85 achter. Na een time-out aanschouwde men hetzelfde spelbeeld al uit de eerste set Aggredior, sterk verde digend en aanvallend, beheerste de strijd en won ook de 2e set met 9—15. Het ontmoedigde Juliana bleek geen krachten meer te kunnen verzamelen om terug te komen. Aggredior, technisch zeer goed en onvermoeibaar, speelde zich vlot naar een 3—14 voorsprong. Via een time out en een. wissel bij Juliana üepen de Schiedammers nog tot 7—15 in, maar uit een lange pass van Celes, Slings smashte Hans van Balen Aggredior naar 8—15 en zijn club daarmee naar een 03 zege. Ag gredior staat nu, met 3 uit 5, met een wedstrijd en 1 punt achterstand achter Juliana op de 2e plaats. NA 01, 3—1 NEDERLAAG Het le damesteam van Aggredior, thans geheel compleet, bleek nog allerminst goed te draaien in de tweede wedstrijd, uit tegen ZVC. De le set verliep zeer spannend met aan beide zijden goed op gebouwde en afgewerkte aanvallen. Met 1315 sleepte Aggredior de winst naar zich toe. In de volgende sets kwam Ag gredior echter door slecht opvangen van. de services niet tot aanvallen. Daarvan maakte ZVC gebruik met scores van 158, 15—13 en 155. Derhalve een 3—1 zege voor ZVC en de tweede achtereen volgende nederlaag van de Aggred ion-da mes. Vrijdagavond speelt heren 1 van Aggre dior weer in Schiedam, nu tegen SVC 1. Aanvang 9 uur in de zaal aan het Oude Kerkhof. Dames 1 speelt zaterdagavond, aanvang 8 uur tegen de Kangeroes de turnzaal aan de Delftseveerweg te Vlaardingen. dat raam gebeiteld blijft staan. De was lijst van liefhebbers gaat onwezenlijke pro porties aannemen. Extra telefonistes en boekhouders zullen moeten worden aange steld als die mededeling op dat witgekalk te raam nog lang afgebeeld blijft staan. Alle serieuze gegadigden worden serieus te woord gestaan en de gevraagde gege vens nauwkeurig genoteerd. Velen van hen leven thans m de zevende hemel van roos kleurige verwachtingen. Zullen zij in ver vulling gaan? Zullen zij geen illusies, geen droombeelden, geen hersenschimmen blii- ken te zijn? Wij hebben ook opgebeld. Niet als ge gadigde, maar als belangstellend en nieuwsgierig journalist. Vandaar dat we weten, dat het echt serieus is. Deze fel begeerde woning staat al sedert juh leeg Maar leegstaan komt bij dit soort wonin gen meer voor. Niet altijd komt de ver koper met de kopersgegadigden direct tot overeenstemming over de gevraagde prijs. Niet alleen voor nieuwe woningen, maar vooral ook van niet-nieuwe woningen, "s de koopprijs de laatste jaren schrikbarend gestegen. Maar de eigenaar kon bewust pand op vrije grond en op prima stand, met twee kasten van woningen en met een tuin als een park, voor de vraagsom var 50 000 niet kwijt. Dus werd de leeg staande woning in dit pand tenslotte maar weer te huur aangeboden. Maar daarvoor behoeft de eigenaar toch niet de boven omschreven en voor de naoorlogse tijd unieke methode te volgen, zal u zich af vragen. De gegadigden liggen toch voor het opscheppen? Ze zullen toch in de nj staan te dringen.? Ongetwijfeld! Maar we moeten nu ons verhaal abrupt afbreken. Anders zouden we uit de school moeten gaan klappen. U weet, bij het leegkomen var huurwoningen krijgt de gemeente eer vinger in de pap bij het aanwijzen van gegadigden en wordt het veelal een kwes tie van schipperen tussen huiseigenaar en gemeente over de aanwijzing van de ge lukkige huurder. Laten we u nog onthul len, dat dat schipperen schipbreuk heeft geleden tussen huiseigenaar en gemeente over de aanwijzing van de gelukkige huur. der. Laten we u nog onthullen, dat dat schipperen schipbreuk heeft geleden dat vandaar..., neen, verder durven we echt niet met onze onthulling te gaan. Laten al die gegadigden nog maar even hun illusie koesteren. De wrede ontgooche ling komt altijd nog vroeg genoeg. 0 yist uliegende uaandet en slaande tram werden de wandelgroepen uitgeleide gedaan door de Vlaetrimgse drumband Liberté. roostocht hebben meegedaan. Niettemin kan Liberty ook no weer op een bijzonder succesvol wandelevenement terug zien. Een bedrag van 275.— was het batig saldö voor het Klaprooscomlté. dat financieel de bezoeken van verwanten aan de oorlogs- graven van gesneuvelde geallieerden In Ne derland mogelijk maakt. Daartoe heeft oofc die verkoop van glazen, foto's en tegels bij gedragen. Tot de gezelligheid en een luis terrijk karakter bij de start droeg ten zeerste bij de medewerking van de drum band Liberté, die de groepen uitgeleid# heeft gedaan met opwekkende marsmuziek en als steeds een keurige indruk maak to en waarbij de lilliputter tambour-maitro een hartverwarmend schouwspel oplever de. Opvallend was het groot aantal zeer jeugdige wandelaartjes aan deze tocht, wat voor de volgende Klaproostochten een zonnig perspectief biedt. En ook voor do bevrUdings- en herdenkingstochten in d* meimaand, waarvan Liberty er reeds drie heeft georganiseerd. ROND 100 LEDEN Met voldoe 'ing kan mrarsleider S.Tet- tero, geassisteerd door F, J. Bakker, C, J. Qers. P. van. Opstal en T. Ouwen-dijk, op de organisatie van deze tweede Kiaproostocht van Liberty terug zien, met erkentelijkheid terug blikkend op de medewerking van d# R KL EHBO St Sebastianus en de ouders en kennissen van de Liberty-farruhe. Rond de 100 leden telt de door mevrouw J, Oers— Van Dijk uit Vlaardingen m 1957 gestichte wandel-club Liberty, waarvan de rond 100 leden overwegend in Vlaardingen en Schie dam wonen, maar ook van Maassluis en uit het WEstland komen. Liberty is aange sloten by de Nederlandse Wasndelsport- bond. Er was ook een wanklank bil deze tweede Kiaproostocht. Onbekend gebleven personages hadden de houten pijltjes, die nend als richtingaanwijzers voor de deel nemers, verwijderd. Jammer dat deze boos doeners bij hun misselijk werk niet zijn betrapt. Een ferm pak slaag was wel het minste, dat rij zoudan hebben verdiend. PRIJSWINNAARS SCHOOLGROEPEN, 5 km: SavioschoolB te Vlaarckrigen met 258 punten; 10 km: oj. s.-school uit Hednemoord met 578 punten; 15 km: Chr. technische schoo. Schiedam met 623 punten, VERENIGINGEN. 5 km. DST te Schie dam met 275 punten; 2. DST te Schiedam met 273 punten. 10 km: WSV Natuurvrienden te Ede met 578 punten; 2. WSV Barendrecht met 614 punten; 3. K.K. WSV WIK te Vlaardingen met 609 punten; 4. De Vrolijke Trekkers uit Heerlen. 15 km: WSV Centrum te Rotterdam met 634 punten.; 2, WSV Natuurvrienden uit Ede met 616 punten; 3. Ntnda Vendel te Vlaardmgen met SU punten, 20 km: WSV BAB uit Gorkuxn met 662 punten; 2. DST uit Schiedam met 640 pt; De WSV BAB kwam in heit beait van de wisselbeker. Zaterdagavond Is Rob van Hees uit Nieuw Guinea in Vlaardingen terug ge keerd. Hij zal komende zondag reeds voor VFC kunnen uitkomen in de thuiswed strijd tegen Blauw Zwart, Praairapport van hedenmorgen: Vlaardin gen VL 78 35 kantjes, Betina VL 8530, Jan en Ineke VL 89—40, Voorlichter VL 114 •110, Clara VL 17239, Kon. Wilhelmïna VL 19030, Martha Maria VL 19950. Aanvoer: VL 70 met 37 last; VL 79 met 28 last; VL 153 met 60 kantjes. Gehuwd: Herman Soer, oud 25 jr en Margaretha Toepoel, oud 29 jr; Marius van Zelm, oud 2i jr en Francina Johanna Hoogendijk oud 24 jr; Hendricus Janse, oud 26 jr en Irene Emma Elizabeth Dul- laart oud 23 jr. Overleden: Fredcnk de Ligt oud 78 jr wedr v D Mosselman Diepenbrockstr 7 Anna Maria La Lau oud 82 jr wed v F Verhulst Rotterdamseweg 49 Verf van de vakman EendrjtMsstrsjl 59. Tel. 2755 Bisgsir»! 48. Iel. 4153 Flens ie lijfdelaan Ü4. Tel, 8219

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1