ROTTEM NIEUWSBLAD ENIGE WERKSTERS ADMINISTRATIEVE KRACHT Pierre Janssen over de vrije en onvrije kunst Oud-predikant sprak over het Humanisme mmm ODI heeft nog een goede kans op de eerste plaats Herfst 1963is Geref. Jeugdhaven in Nieuwland WERKSTER Bijdrage tuinen zal groter worden AT <T) AAR. Veel wetenswaardigs voor aquarianten DWS niet succesvol Schiedamse Dammers wonnen van Oosten II Tankbootje ramde baggerscliuit Uit het politierapport Sigarettenautomaat in Kethel geplunderd Het Gemeente Ziekenhuis te Schiedam Nelly v. cl. Spek zingt ook in Rotterdam Burgerlijke Stand Schiedamse notities Hoofdagentschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 68091 F.OTTERDAMSCH NIEUWSBLAD SCHIEDAM: Klachten over bezorging: 18.30 tot 21 uur: Telefoon 67292, Rotterdamschedijk 232c. KETHEL: Groeneweg, Seringenhof 3. ^1/ R-IJHEID beeldende EN ONVRIJHEID in d« kunst heette deze tweede lezing in de serie Verkenningen van kunn •de laatste, die de huidige conservaio: Pierre Janssen geeft. Op vier maandag avonden gedurende dit winterseizoen wor den deze kostelijke causerieën met dia' in de Aula van het Stedelijk Muse jm ge houden. Er bestaat meestal nogal belang stelling voor; zo ook gisteravond. Pierre Janssen begon met een brief u»t 1943, in hoogdravende stijl opgemaant, van de Nazi-Kulturkammer onzaliger ge dachtenis met de nodige spot in zijn stem voor te lezen. In dit dwaze epistel worilt een Duitse schilder ten strengste verbo den nog langer zijn beroep uit te oefenen. Hij bracht nl. „ontaarde kunst". Spr. toonde duidelijk het verschil aan tussen de twee onvrijheden, die van bui tenaf en de onvrijheid van binnenuit. De kunstenaar is nooit vrij. Al lijkt het zo. Spr. toonde vervolgens dia's met prachtige afbeeldingen van Cna- gall's schilderijen. Hoe verschillend de motieven ook waren, bijv. die van de be roemde Russische Speelman en een Dcrps_ gezicht uit Auvergne, men ontdekt er toch steeds dezelfde psychische gesteldheid in, •yOORTS BEHANDELDE spr. Vn- cent van Gogh uitvoerig. Ook bij hem ontdekken we die innerlijke dwang. Zó moest hij schilderen en niet anders. Bij zonder mooi was het plein met het cafee tje bij maanlicht in Arles. Ook Van Gogh worstelde met deze innerlijke onvrijheid, Behalve een dictatoriale onvrijheid be staat er ook een consumenten onvrijheid, Spr. roerde ook het oude thema van d< opdrachtgever aan. Als voorbeeld toonae hij een schilderij van Van Eijk. Alle g( gevens lagen reeds vast, alvorens hij kon beginnen. Gem. woningen Bij de behandeling der begroting in óe afdelingen verlangde een stem dat de bij drage voor aanleg en onderhoud der Ge meenschappelijk tuinen voor alle betrok ken huurders op een gelijk bedrag zou worden gesteld. B. en W. merken op, dat de vergoeding voor aanleg wordt vastge steld aan de hand van de kostprijs. Hier uit volgt, dat voor ieder complex niet het zelfde bedrag wegens vergoeding voor tuin aanleg kan worden gerekend. Deze ver goeding was voor de eerste complexen in Nieuwland 0,10 per week, daarna 0,15 en bedraagt thans voor de laatste com plexen 0,20 per week. Voor de kosten van onderhoud van de tuinen is steeds hetzelfde bedrag aan de huurders van alle complexen woningen in rekening gebracht en wel 0,25 per week. Gezien de gestegen kosten voor tuinonder houd en tegelpaden, onderhoud speelplaat een is dit bedrag thans uiet meer toerei kend en wordt de reserve, die aanwezig is, verbruikt. Voorsteilen voor verhoging van de vergoe ding voor tuinonderhoud zijn in voorberei ding. De kosten van aanleg en onderhoud zullen steeds ten. laste van de huurders w-orden gebracht: de kosten van aanleg zullen ook in de toekomst steeds variëren; die van onderhoud zullen gelijk worden ge houden. TELEFOON IN BEJAARDEN FLATS FOOR 1963 Gemeenteraadsleden hebben vragen ge steld over het aanleggen van telefoons in de flats voor bejaarden aan de Vlaardin- gerdijk. Hierop antwoordde het College van B. en W. dat bij de PTT het perso neelstekort zo groot is, dat er een grote achterstand is ontstaan in het aanbrengen van nieuwe telefoonaansluitingen. Deson danks hoopt men omstreeks de jaarwis seling de flats te kunnen aansluiten. Gem. Kennisgeving VLAARDINGSEWEG De VlaardinEseweg z»1 nwt ingang van 14 nov. e.k. tot en met 4 december e.k., of zoveel korter of langer sis nodig mocht blijken, ztjn afgesloten voor alle rijverkeer, met uitzonde ring van rijwielen en wel van maandag tot en met vrijdag van 7,00 tot en met 17.00 uur, zulks in verband met de uitvoering van herstel werkzaamheden. rw I Zelfs in de prehistorische kunst, in d* grotten van Altemira en Lascaux ontdek- ken we reeds deze innerlijke onvrijheid. Diverse afbeeldingen van bisons ver toonden alle een zelfde stilering. Ze we ken in feite met van elkaar af. Ondanks deze onvrijheid bestaat er natuurlijk ook creatieve vrijheid in de kunst. Reeds ou de Egyptische beelden tonen dit. Ondanks het feit. dat de oude Egyplerraren nogal schematisch te werk gingen. De Egyp tische arbeiders, die m onze tijd het ou de houten beeld van een dikbuikige man in de grond vonden, zeiden ervan: Kijk, dat is net onze burgemeester. Men heeft bet toen zo maar genoemd. Inderdaad hier gluurde de innerlijke vrijheid terde-; ge om de hoek. Het schematische was helemaal weggevallen. Voor de Aquarium- en Terrarium vereni ging Aqua-Fauna sprak gisteravond in ge bouw Irene de heer Van der Nieuwenhui- zen Ofver bet onderwerp „De kweek kleur". Aan de hand van meer dan hon derd fraai-gekleurde dia's vertelde spr. op anecdotische wijze over de vissen uit Azië en Zuid-Amerika, over bodemleggers en wat voor water men in het aquarium moet gebruiken; ook welke temperaturen gewenst zijn. Voorzitter F. Scheffers, die de leiding bü deze interessante contact- avond had, deelde mede, dat binnenkort weer de nieuwe boekjes, speciaal uitge geven voor beginnelingen, bij het bestuur te verkrijgen zijn. Ze zijn rijkelijk geïllustreerd met vijfenzestig duide lijke foto's en ongeveer negen tekeningen. Spr. deelde verder mede, dat op de con tactavond van twaalf december de heer Hoedeman zal spreken over het onder werp Vissen uit Suriname. In het Wijkcentrum sprak de heer P. Kruyswijk, oud-gereformeerd predikant, voor het Humanistisch Verbond te Schie dam over het onderwerp „Mijn overgang tot het Humanisme". Voor een aandach tig gehoor beschreef spr. zijn. opvoeding in een blijmoedig Christelijk milieu en zijn studiejaren aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Zijn wetenschappelijke twijfel bleef ondanks 2ijn gebed tot God en conform de gedachtenwereld, waaruit hii voortkwam, gevoelde hij zich dienten gevolge voor het eeuwige leven verloren. Zijn verbondenheid met de medemens maakte de volgende stap gemakkelijk: als het merendeel der mensen in de hel komt, wens ik geen uitzondering te zijn. Behalve het crilische en het sociale be zwaar tegen het geloof kwam daar nog een estetisch en erotisch argument bij: hij vond een concert mooier dan het or gelspel in de kerk; om kort te gaan: hij had de wereld hef gekregen. Aanvankelijk meende hij als predikant verruimend te kunnen werken, maar als legerpredikant kwam hij tot het Inzicht, dat oo.: als symbool Christus niet meer centraal voor hem stond, maar het men selijke. Na enige jaren maatschappelijk DINSDAG 13 NOVEMBER Musis Sicxurn, e uur Pers. ver. Wilton Pu en oord. Tule troef. Grote Koib, 6 uur; Gezamenlijke Scbied. Ko ren, Die Jahresreiten. Wijkcentrum. B uur: Gem. Centrale KVP, I-e- cenvergaderind, Arcade, 8 uur: St. Ambroslus, Donateursavond, thr. Soe. Belangen. 8 uur; Chr. Besturen Bond. Vergadering. Wijkcentrum Nieuwland, 8 uur: CPN, Ver gadering. WOENSDAG 14 NOVEMBER, Tivoll, i uur; Ned. "Ver. v. Hulsvrouwen: Bridge Drive. De Rank, 7.30 uur: Chr, vrouwenbond: Bij eenkomst. Geref. jeugdhnls, 8 uur; Chr. Gymn. Ver. DOK: Ledenvergadering. Chr. Soc. Bek, 8 uur: Aig. Fotokring; Con tactavond. Wijkcentrum, 8 uur: St. Agnesschool: Ouder avond. Amstelbrou, 8 uur: Ver. Natuurgenot In huls. BIOSCOPEN, passage Tbeater; 3 en 8 uur. De Kanonnen van Navarone. Monopole Theater: 7 en 8.15 uur: Dreiging uit het heeJaL MUSEUM Nieuwe vormen en nieuwe muziek Expositie R«k van Ravens, dagelijks van 10—17 uur. 's zondags van 13—37 uur. Gem. Openbare Leeszaal: tot 2 november ten toonstelling Belgische boek. APOTHEKERS D1ENST. Gouka Co.. Grcenelaan 127. Handbal In de handbalcompeütie zit er voor de meeste teams de eerste helft al op en maakt men zich thans gereed voor de zaalhandbal- competitie. In de overgangsklasse zijn de dames al aan de tweede helft begonnen en is zondag de afgelaste wedstrijd van vorige week gespeeld tussen DWS ert Swift uit Roermond. Swift kwam met een moeilijke opgave naar Schiedam, nl. om te trachten het ongeslagen record te handhaven. Dit is de dames uit Roermond volkomen gelukt. Hun spel overtrof dat van DWS met een klasse verschik Eerst na de thee. bij een stand van 04, kwam DWS met felle aan- vallen. Uit deze succesvolle start in de tweede helft wisten zij ook aan doelpunten te komen. In de tweede minuut was het Lenie Robart, die scoorde, en zes minuten later was het zus Nel die er 24 van wist te maken. Hierna nam Swift het heft weer over en met zeer goede combinaties wist het zeer jonge team (de oudste speelster is 20 jaar) veel gevaar te stichten in de blauw witte verdediging. In de 12e minuut kreeg Swift wederom een straf worp (waarom dat is vriend en vijand nog met bekend). J. Wijnen plaatste deze kans vrij gemakkelijk achter keepster E. v. Houwclmgen die een zeer onbetrouwbare indruk maakte, en geen keepstertalenten bezit om in het top elftal mee te kunnen. Dertien minuten waren er in de tweede helft gespeeld toen de inter nationaal A. Kusters op zeer mooie wijze zich vrij wist te spelen en haar schot was niet te keren en bracht de stand op 2—6, en ïn de laatste minuten liet W. Ruys nog 28 aantekenen. De stand m de overgangsklasse bij de dames is als volgt: Swift Walcheren Quintus Posterholt VHC DWS Hellas Animo BREISHOW TOONDE VEEL MOOIS AAN R.K. VROUW Het Katholieke Vrouwen Gilde hield gis teravond in De Amstelbron voor haar le den een populaire voorlichtingsavond over het breiep van wollen kleding. Nadat de voorzitster, mevr. l. Everard-Beukers, een kort opemngswoord had gesproken, kwam de ladyspeaker van deze avond mevr. Fer- dijn van de NV Van Wijk en Heringa dit Lelden voor de microfoon. Deze gaf aller eerst de nodige technische aanwijzingen, hoe de dames eigenlijk moeten breien. Breien is een kunst, of liever meer een kunde, die men kan aanleren. Drie char mante mannequins vertoonden ruim vijf tig gracieuze modellen; speciaal ook voor teen-agers. Voor de pauze werden sportie ve modellen gedemonstreerd; met veel Noorse randen en moderne modieuze mo tieven. Na de pauïe volgden de meer ele gante modellen; pakjes met afneembare kragen en vlotte hoedjes. Veel zachte tweed-kleurtjes, vooral ook veel gemêleer de kleuren, die het juist bij de betere soorten wol zo uitstekend doen. Deze show toonde aan, dat men van top tot teen ele gant kan zijn, ook als men in wol gekleed gaat. Een dankbaar publiek stelde vele vragen aan de lady-speaker. werk, werd hij predikant bij de Protes tanten Bond, maar ten slotte won het de humanistische gedachte, de liefde voor het menselijk bestaan als totaliteit. Want bij de Christen staat Christus centraal, maar bij de humanist is de mens het belangrijkste. De Christen zegt: alle menselijkheid is in Christus, maar de hu manist: ik bewonder Christus omdat hij zo menselijk was. En tot deze laatste be schouwingswijze was spr. allengs geko men. Na zijn uiteenzetting beantwoordde spr. verschillende vragen- Naar zijn overtui ging is de kerk bezig te humaniseren, een proces dat echter nog vele eeuwen DINSDAG 13 NOVEMBER 1962 WEL MINDER LICHT MAAR TOCH VOORDELIGER In de Memorie van antwoord gaf het College van B. en W. antiwoord op vra gen over de slechte straatverlichting. Ge vraagd werd, of de wijze van straatver lichting met TL buizen wel zo economisen is, gezien de snelle terugloop van licht sterke en de hoge aanschaffingskosten. Hierop antwoordden 3. en W. dat de te rugloop van TL-buizen 15 a 20 procent van de oorspronkelijke lichtsterkte bedraagt, maar ook andere verlichtingsbronnen lo- terug, zij het echter in mindere mate. Door het geringe stroomverbruik en de lange levensduur gloeilampen 800 uur ol minder, tegenover 4000 uur voor TL-bui zen is deze verlichting ondanks ver schil in aanschaffingsprijs zeker eeon> misch te noemen. Het schoonhouden van de armaturen zou een verbetering geven, doch hier stuit de Gemeente op gebrek aan personeel. Ook werden vragen gesteld over het ad vies van de Nederlandse Stichting voor Veriichtïngskunde inzake -de verlachtin; van de Burg. Knappertlaan en de Nieuwe Haven, waarvan bij de begrotingsbehan deling 1982 sprake was. De Nederlandse Stichting voor Veriich tïngskunde heeft een advies uitgebracht t.a.v. de verlichting in de Burg, Knappert laan. B. en W. willen dit advies in de commissie voor de Technische Bedrij ven bespreken en daarna zo nodig een kredietaanvraag Indienen. VLAARDINGERSTRAAT IN 1964 AFGEBROKEN Volgens B. en W. kan worden verwacht, dat men jn 1964 kan overgaan tot de af braak van de percelen aan de Vlaardinger- straat (w.o. zoals bekend hotel Beyersbet- gen. de oude Getijde-molen en een sei woningen, thans gedeeltelijk nog bewoond). De oeverlijn van de Vellevest kan pas wor den verbeterd als voor de hele driehoek tussen Kethelstraat en Vlaardingerstraat een verantwoorde oplossing is gevonden. Een plan tot de verbetering van deze oeverlijn is reeds voorhanden. EEN PARKEERGARAGE BIJ DE BRANDERSBRUG? Naar aanleiding van vragen over de bouw van de „Brandersbrug" deelden B. en W, mede: er is nog een onderzoek gaande over de ruimte onder de Horvótri- weg direct grenzend aan de Brandersbrug De keuze hier een zandlichaam of een parkeergarage te maken is van grote in vloed op de constructie van de brug. Zo dra hierover een besluit zal zijn genomen B i kan duren en dat 2ich niet voltrekt zonder kan een kredietaanvrage worden tegemoet strijd tegen de dogma's. i gezien. 8 7 1 0 15 8 4 1 3 9 7 4 1 2 9 8 4 1 3 9 7 3 I 3 7 8 3 1 4 7 7 1 0 6 2 7 0 2 5 2 ODI heeft de eerste helft van de korfbal- compeütie toch eerst af kunnen werken en daardoor zijn andere wedstrijden ge speeld, dan we veronderstelden. Het ver heugende is, dot de laatste wedstrijd van de eerste ronde ïn een overwinning is be ëindigd, waardoor de strijd om de tweede plaats nog onbeslecht is en er zelfs nog kans is op de eerste plaats. Onze stadge noten hebben kans gezien Albatros in Zwijndrecht op eigen terrein te kloppen en bewezen daarmee heel wat meer mans te zijn dan in de voorgaande jaren. Door Ria Sonneveld, Herman van Hoogdalem en Mia Sluimer werd een vlotte 9—3 voox- sprong opgebouwd, maar voor de rust haalde de thuisclub tot 2—3 op. Na de hervatting werd het 24 door Wim van Leeuwen, gevolgd door twee treffers van Albatros, waardoor de balans in evenwicht kwam. ODI bleek de club met de langste De kleine overwinning welke de Schie dammers de vorige keer op Het Westen hebben geboekt wisten ben deze week ken nelijk tot grootsere daden te inspireren. Met een 146 zege besloten zij de kamp tegen het Oosten, welke na f-weeêneenhalf uur spelen nog steeds geen uitzicht gaf op winst en verlieskansen. De uitslagen: J C. OsunkC. Vcrmeys 1—I W. C. Heuvelman-G, van Leeuwen 20 W. Spruyt—P. Theunessen 20 J. Weslerveld—J. Suiker l—l C. W. SleeuwenhoekL. Slegtenhorst 1—1 M. den Ho-utmg—A. Maleson 20 J. P. v. d. Watering—P. Garthoff 0—2 M, van EnkelC. Olieman 20 L. Breevaort— A. Marjenburg 1—1 A. van Ofcterloo—A. Twjgt 2—0 adem te zijn. Ria v, d. Wel zorgde voor het winnende doelpunt (4—5). Een daar mee kwam het einde van een snelle spor tieve en prettige wedstrijd, waarin de par tijen elkaar heel weinig toegaven. Succes heeft niet voor de verrassing ge zorgd, waarop we hoopten. Ondanks de grote scliare supportei's lukte het niet de juiste aanpassing te vinden aan het tem po van de tegenstanders, die bovendien vlotter en vloeiender combineerden. Voor al het eerste middenvak kon moeilijk mee komen. Desondanks kon men het voor de rust nog aardig bijhouden. Na 10 zorgde mej. A. Kauffman voor 1—1. De rust ging in met een 31 achterstand. Na de her vatting volgde 4l en 4—2 door mej. R. van Krogten. maar hierna waren de Dub beldammers niet meer te houden. Eerst bij 72 vonden zij het verschil groot ge noeg. De verdere uitslagen zijn: Schiedam 2 VJaardingen 133, USV 3Succes 2 35, Rozenburg 5Schiedam 3 28. junioren Unicum 2—Succes 1—2, TOP—ODI 45, aspiranten Schiedam a—Charloïs a 12, Aboy aSucces a 80 en Rotterdam Zuid b—ODI b 0—6. In de Wdhelminahaven is gistermiddag de tankmotorboot Oktana (499 ton) opge varen tegen ten bak met bagger, getrok ken door de sleepboot GR 168, eigendom van de gemeente Schiedam, komende van de Maas. De tankbaol wilde, kpmende van de Gul?, de haven veriaten. Doordat de schipper van de tankboot, A. H, uit Rotterdam, de verkeerde wal hield, was een aanvaring niet te voorkomen- De tankboot ramde de eerste bak van de eleep midscheeps en kwam vast te zitten onder de voorsteven. De schipper van de bak, -de 62-jarige S. H. uit Schiedam, sprong overboord, hoewel hij niet kon zwemmen. Hij schoot onder de bak door en kwam aan de andere kant weer naar boven, waarop hij zich aan de bak wist vast te grijpen. De aleepbootschipper C. S., die achteruit gevaren was, baalde hem aan boord. Hij is tenslotte door een opzichter van. de gemeente naar zijn. woning over gebracht. De bak is zwaar beschadigd, maar de omvang van de schade kan eerst worden vastgesteld ais de schuit is gelost en in het dok onderzocht. De tankboot ia onbe schadigd gebleven. Maandagavond even voor 7 uur ont stond in de drinkwaterleiding van de Zijl straat een ernstige lekkage. Het water bor relde met kracht uit 't wegdek ter hoogte van pand 56. Een vase post werd neergezet en borden, hekken en verlichting geplaatst Om kwart voor 9 werd de leiding afge sloten. De gasleiding in de Boylestraat nabij het Van 't Hoffplein is stuk gereden, vermoe delijk door een vrachtauto die verzeild was geraakt in het zand van een opengebroken weggedeelte. De bestuurder van de auto probeerde uit het zand vrij" te komen. Het gas stroomde met kracht uit de leiding. De GTB hebben de nodige maatregelen ge troffen. Een loslopende hond. een, kleine zwarte reu met gele halsband, is opgevangen in de Dr Zamenhofstraat en kan aan het dierenasyl in de St. Annazusterstraat wor den afgehaald In de Kamperfoelielaan in Kethel heb ben jongelui een sigarettenautomaat bij de firma Van Meurs geplunderd. Toen zij ont. dekt werden, vluchtten zij in de richting van Vlaardingen. De Vlaardingse politie werd in kennis gesteld en deze deelde mee dat daar omstreek» 9 uur ook een auto maat was leeggehaald. In de Kamperfoelie- laan stelde de politie een onderzoek in. Daar de automaat met behulp van een gul den volkomen kon worden leeggehaald, heeft de politie het apparaat geledigd. Toen verscheen ook de eigenaar die constateer de dat de gcidlade van de automaat was verwijderd. Hij miste emge pakjes sigaret ten. en een bedrag van 15,-, WORDT DE V. HAARENLAAN VOORRiNGSWEG? Op de Burgemeester van Haarenlaan zijn de kruisingen met drukke dwarsstra ten tot voorrangskruisingen verklaard ten gunste van liet verkeer op de Burgemees ter van Haarenlaan. Maar waarom, zo vroegen enkele raadsleden bij de behande ling van de begroting in de afdelingen, Is voor de kruisingen met de minder drukke dwarsstraten geen bijzondere voorrangs regeling ingevoerd? Anderen merkten op. dat de kruisingen van de Burgemeester van Haarenlaan met de dwarswegen niat alle gelijkwaardig zün. hetgeen verwar rend werkt. Zjj vragen of hierin verbete ring kan worden aangebracht. Hierop anL woordden B. en W., dat het voorshands rationeel lijkt, dat voor drukke en niet drukke verkeerspunten verschillende re; lingen worden getroffen, B. en W. zullen de verkeerscommissie de vraag voorleg gen of het gewenst is de Burg. van Haa renlaan tot voorrangsweg te verklaren. Ten overstaan van notaris A, Hoek werd dezer dagen opgericht de Stichting „Jeugd haven Nieuwland." Deze stichting uitgaan de van de Gereformeerde Kerk van Schie dam stelt zich ten doel tot verantwoord jeugdwerk te komen, waarbij 2ij in de eer ste plaats haar werkterrein zoekt in de wijk Nieuwland, die, hoewel een der meest kinderrijke wijken van Schiedam, tot nu toe GEVRAAGD voor schoonhouden van onze kantoren, enz. 0 Alleen zij, die genegen zijn van maandag tot en met vrijdag een com plete dagtaak te aan vaarden, gelieven te solliciteren. SCHIEDAM vraagt voornamelijk voor de afwas, van 5-7 uur n.m. Loon voor 23 jaar en ouder 1.90 per uur. Sollicitaties te richten aan of aanmelden bij de adjunct-directrice. Wij zoeken voor spoedige indiensttreding in bezit van praktijkdipioma boekhouden. Leeftijd ca. 22 jaar. Sollicitaties worden gaarne ingewacht via Postbus 199, Schiedam. Mondelinge sollicitaties na telefonische afspraak: (010) 64500, Burg. Knappertlaan 2, Schiedam. van ieder vorm van jeugdzorg verstoken is gebleven. De naam der stichting Is reeds een aan wijzing voor de vorm, die de oprichters bij dit werk voor ogen staat nl. die der reeds lang bestaande „Jeugdhavens", zoals die in Rotterdam cn vele andere plaatsen van ons land ie vinden, zijn. Worden elders derge lijke Jeugdhavens vaa,k in min of meer ge- improviseerde ruimten ondergebracht, de Jeugdhaven Nieuwland krijgt de beschik king over een zeer modern zalencomplex, dat reeds in aanbouw is naast de nieuwe Gereformeerde Kerk in Nieuv/land aan de rand van het voormalige Hermes DVS- terrein. Dit zalencomplex bevat o.ra. een grote toneelzaal, die tevens benut kan wor den als sportzaal. Als de stichting de plannen, die haar voor ogen staan, alle zal kunnen verwezenlijken, dan zal Nieuwland en daarmede Schiedam bij de opening der jeugdhaven in september 1963 een belangrijk jeugdcentrum rijker zijn, waar een ieder dagelijks welkom is. Een en ander zal echter in belangrijke mate afhankelijk zijn van de middelen, waarover het stichtingsbestuur zal kunnen beschikken en die zij naast verwachte sub sidies van het rijk voor dit werk, zal moe ten verwerven uit particuliere bijdragen. Het correspondentie-adres van de stich ting is voorlopig gevestigd Burg. van Haa renlaan 704, Schiedam. NOG 71 HA GROND VOOR DE INDUSTRIE B. en W. verstrekten in de Memorie van Antwoord inlichtingen over het nog beschikbare terrein voor industriële vesti gingen. Voor onmiddellijke uitgifte ls nog beschikbaar pim 11 ha. In de toekomst zal nog beschikbaar komen pim 60 ha. Hiervan is 23 ha opgespoten, doch nog niet Op de vereiste hoogte; een gedeelte van deze 23 ha zal over 2 a 3 jaar in ge bruik kunnen worden genomen. Mede door het lang uitblijven van de benodigde njks- goedkeuringen voor industriële bouw, is het tempo van de bebouwing momenteel niet hoog. De bekende Schiedamse sopraan Nelïy van der Spek, die hedenavond één van d» solisten ls bij de uitvoering van „Dia Jahreszeiten" door de gezamenlijke Schie damse koren in de Grote Kerk, geniet ook buiten oirze stad enige bekendheid. Zij zal nl. op zaterdag 24 november a.s, als sopraan zingen bij de uitvoering van „Weihnachts-Oratorium" (delen I,n en IH) en „Magnificat" van Joh. Seb, Bach, in de Koningiimekerk in Rotterdam. Hierbij is de leiding in banden van Piet van den Kerkhoff. Behalve Nelly v, d. Spek zal ook Nelly Groenevelt als scü praan optreden. CENTRALE TV-ANTENNES IN HEEL NIEUWLAND? Voor de zoveelste maal hebben Gemeen teraadsleden vragen gesteld in zake d« invoering van centrale televisieantenne». Vanaf 1956, aldtx verklaren B. en W, thans, zijn in all door de gemeente ge bouwde woningcomplexen centraai-antea- nes voor de ontvangst van radio en tele visie aangebracht. De woningen in Nieuw, land vanaf de Dr. Sehaepmansingel tot en met het Dr. Wibautplein zijn niet voor wen van een centraal antennesysteem vooi de ontvangst van televisie; de overt, ge woningen in Nieuwland zijn alle hier van voorzien, mot uitzondering van de be jaardenflats. Prijsopgave ie ontvangen voor het aan-i brengen van een dergelijk antenne-systeem, Voor het complex van 448 woningen gele gen tussen de Dr, Sehaepmansingel en da P. J. Troelstralaan zal een bedrag nodig zijn van pim. f 70.000.- In dit bedrag is begrepen het uitbreiden van de installa tie voor het ontvangen van een tweede zender. Bij een afschrijvingstermijn van 30 jaar zal de vergoeding pim. f 0,70 per week per woning bedragen. Hierin is begrepen het onderhoud van de installaties, echter niet de vergoeding die de huurders zullen moeten betalen voor het kopen van het aansluitsnoer. Uiteraard is in deze berekening ervan uit. gegaan, dat iedere huurder aan zal slui ten op de installatie. De kosten van deza installatie, alsmede de vergoeding per week, zijn uitgerekend voor het gehele bovenvermelde complex. In enige blokken zal een enquête bij de bewoners worden gehouden. TAFELTENNIS ISO AD DEELT DE PUNTEN MET dSPEN Afgelopen week is NOAD op bezoek ge weest bij Gispen ln Culemborg en moest hier tegen de verwachting in een punt nf- staan aan de tegenstander, zodat de eind uitslag 55 werd. De puntenverdeling waa voor NOAD een tegenvaller. Immers had Gispen tot nu toe slechts één puntje binnen gehaald, een overwinning leek dus in het verschiet Het was de Noad-speler Braad die juist door zijn goede prestaties in vo rige wedstrijden, m de ontmoeting faalde. Een kennelijk zeer snel opkomende griep speelde hem danig parten en hierdoor ken hij slechts een klein aandeel leveren in de wedstrijd voor de punten. Slechts eea partij wist hij te winnen. Zelfs in de laatste enkelpartij had hij nog de kans de winst voor zijn team veilig te stellen, doeh in de derde beslissende game veis loor hij met 21—18. Ook Cor Joustra kwam niet tot wiasf en het was maar goed dat Henk Aben itt deze wedstrijd meespeelde, anders was de ontmoeting op een nederlaag uitgelopen. Aben wist al zijn partijen te winnen eo met Braak wist hij ook het dubbel te win nen. Zodoende leverde hij het grootste aan deel voor het gelijke spel. Vrijdagavond krijgt NOAD Salamanders op bezoek in dt Beurs. Dit team bezet momenteel de der de plaats op de ranglijst en het zal dus voor de Noaa-spelers niet meevallen om gelijkspel te halen. BOEIENDE CJV-FILMS IN IRENE De commissie Jongenswerk, uitgaande van de CJV gaf gisteravond in gebouw Irene een aardige filmavond voor de jon gens van tien tot zestien jaar. De voorat ter, de heer A. van der Most mengde door zijn openingswoord een aardig propagan- daspeechje en vertelde dat binnenkort ca bekende zegelactie weer begint- De waar nemend voorzitter en ouderling van wijk» gemeente Drie van de Hervormde Kerk, de heer D. de Eruyn woonde deze avond bij- De hoofdfilm van Italiaanse origine was getiteld De gestolen bokaal, waarna at» bijfilms werden vertoond Poppye, Da Zeepkist en De antenne. Allemaal films, dl# afgestemd waren op de belangstelling van dit jeugdige publiek. Geboren: Willem G A M zv J H van Alphen en C M M Frijns; Maria dv B Mulder en A Weeda; Johanna H M dv D J J van der Knaap en J E Dupuis; Jo hannes F J zv T W Grcenendaal en M A Scholte; Wim zv J G van Wamelen eu A M S Witten dorp; Janet dv J H Eggel- meijer en J C van der Dusse; Marianne dv J H Bggelmeijer en J C van der Dus- se; Poulus A zv F van Wingaarden en L Kruithof; Jan zv J 'fc Hoen en M van Ros sen; Johanna H M dv H C Post en H Bak- ker; Lydia dv H J B Kraijema en L A van Wieringen; Franciscus A zv A F 1 Mulder en H J M Nolet; Cora dv C dB Vries en E P Rissema. Overleden: A Schilperoord 84 jr. „Gelukkigste dagen" van Genm G«* ron brengt op dinsdag 20 en woensdag 21 november in Musis Sacrum „De gelukkig ste dagen van je leven". Aquariumverlichting —De Schiedamse Aquariumvereniging Natuurgenot in Huis luistert woensdag 14 november in de Am* stelbrom naar een lezing over de verlich ting in bet aquarium. Program der Scheidsrechters. He clubavond van de „Schiedamse Scheids- rechters-Vereniging" (SSV) zal de/* week, i.v.m. de wedstrijd Feijenoord - Va- sas niet gehouden worden. Ook op woensdag 5 december zal ef niet getramd en vergaderd worden, uiter aard i.v.m. de verjaardag van St. Nico- laas! Op 12 december zal de halfjaarlijk se ledenvergadering worden gehouJen, Tenslotte vermeldt het december-pro- gramma een bijeenkomst op 19 df* cernber, in de kantine van de v.v. „Schie dam", waar nok de andere clubavonden zullen plaatsvinden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 2