BDTTERDAMSCH HUKSBUD Bezoek van Sint komt het stadhuis zaterdag niet gelegen Met zevenmijlslaarzen door t drukke Vlaardingse verkeer Autorijles' *gg2fi Rob van Rees moet liet eerst in VFC 2 gaan proberen PEUGEOT RUSCHOOL „or Ontvangst nu in Muzanda en café Westivijk Vrije zaterdag gooit roet in het eten Agenda Uit het politierapport Zaterdagkeüzé Zo groot mogelijke zelfstandigheid voor geneeskundig schooltoezicht MOB kan weldra beginnen Het nieuwe slation van Vlaardingen is voorlopig van de haan Parkeerproblemen V oe {balprogramma ZONDAG Het staat nu wel vast BEHANG Fa. RIEDÉ Vlaardingse elftallen Haringvisserij mffiÉ Hootdag«iitscl],p en Redactie: VLAARPINGEN, Sm. Havenstraat 1 Tel. 3229 HOTTEHDAMSCH NIEUWSBLAD Redactie: Tel, 54,53 VLAAKDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 Wie er zich op verheugd had getuige te binnen 2iin van bct traditionele jaarlijkse irhouwnpel op de Markt van de officiële ontvangst van Sinterklaas door het ge meentebestuur in de persoon van do bur gemeester, moeten we een grote teleur stelling bereiden. Voor het eerst sedert de echte.Sint zijn jaarlijks bezoek aan Vlaar- dingen afsteekt, heeft hct Vlunrdings ge meentebestuur moeten mededelen hem alet te kunnen ontvangen. Niet omdat hei de grjjze Spaanse bisschop geen goed hart peer zou toedragen, maar vanwege de vrije zaterdag van het gemeentepcrsonceL Want een officiële ontvangst van Sint blijft niet beperkt tot de toespraak van de bur gemeester, maar bij dezp ontvangst be hoort ook het rondgaan met de rokertjes en met sherry en hartigheid jes of zoetig- heidjes. ..Men kan moeilijk de burgemees ter daarmee belasten en dus moet er per- joneel worden ingeschakeld. Dit is strij dig- met de voor het gemcentepersoneel veroverde vrije zaterdag. Dit geldt wel niet voor het gemeentepersoneei dat de vuile boel van de zaterdag markt moet op ruimen, maar zo'n zalerdugmarkt kun je ui et willekeurig verzetten en Sint Nicoiaas n et. We bedoelen het bezoek van Sint, HET ZIT MET LEKKER Daar Is het Middenstands Actie Fonds, dat de echte Sint elk jaar naar Vlaarditv gei: baalt, het echter hélemaal niet mee eens. Zaterdag is de enige dag, zo zegt het MAF, waarop muziekkorpsen kunnen worden aangeworven, de vaders vrij heb ben om met hun kinderen Sint te gaan begroeten en deze last niet per se op moe ders schouders, behoeft te worden gescho ven. Maar op het stadhuis is men voor deze argumenten niet gezwicht. De vrije zaterdag moet ook voor het gemcenteper soneel als een verworven goed in ere ge houden worden. Uitzonderingen bevestigen de regel. Zoals de opening van bet Zee visser ijmuseum op zaterdag. Deze kon on- mogeitjk naar een andere dag worden ver schoven. Het bezoek van Sint kan dat ook niet, zegt het MAF. Maar in. dit geval Is men op het stadhuis onvermurwbaar ge bleken. En dat nog wel, nu het Sinter klaasbezoek in Vlaai-dingen zijn derde lus trum viert. Dat men op het stadhuis, voor de ongestoorde viering van. de vrije za terdag door het gemeentepersoneei, Sint lustig in zijn hemd laat staan, kijk dat zit fcet MAF lang niet lekker. Het zat de middenstand al niet lekker, dat zij hele maal met is genoemd op de plechtigheid, belegd voor het bereiken van de 10.000e woning, al gunde zij van harte de grote trommel met lekkers, bij deze gelegen heid aan ieder lid van het gemeentelijk personeeiskorps geschonken, tot aan het personeel van de openbare lagere scholen, bet politiekorps en dat van het ziekenhuis toe. Zij had deze gemeentelijke attentie zelfs ook wet gegund aan de dag en nacht Maar staande leden van het gemeentelijke vrijwillige brandweerkorps én aan de ge handicapte werkers ïn de..' gemeentelijke beschutte werkplaatsen. Want voor een ge meentelijke schenking van 1400 trommels chocola kan toch gerust gelden: wie in het veen zit, kijkt niet op een turfje? Daarom "deelden ook de raadsleden en de uit Den Haag overgekomen hoge ambte naren in deze gulle gemeentelijke Sinter- kiaasbui mee, al kan men hen moeilijk on der de leden van het gemeentelijke per- Eoneelskorps scharen. Maar grenzen moe ten er zijn. Het gemeentebestuur kan van het gemeenschapsgeld niet de gehele Vlaardingse burgerij op chocolade tracto ren, Zelfs niet op Vlaardingse ijzerkoek jes. Dat zou desastreuze gevolgen hebben voor een sluitende gemeentebegroting. Dat moet de Vlaardingse middenstand dan maar doen, al is deze nog ver verwijderd van de opening van de 10.000e na-oorlogse winkel. Dat moet zij dan maar doen in hel kader van het derde lustrumfeest. Dat is er een prachtige gelegenheid voor. Niet op een grote trommel chocolade maar op een specifiek en wat goedkoper uitvallend Viaardüig^produkt bij deze speciale Vlaar dingse gelegenheid. Waaruit als voorstel aan het MAF voortvloeit: stel bijdit 3e luatrum als troostprijs niet (een reep) cho cola beschikbaar, maar Vlaardingse ijzer- koekjes, al is het maar in,'pakjes met een enkel koekje. Doe bij dit lustrumfeest in het SLnterklaasspeien voor het gemeente bestuur niet onder: voor ieder lid van de Vlaardingse burgerij een Vlaardings ijzer koekje; Dit als 'pleister op de wonde voor VRIJDAG hujcor Theater; S uur. Psycho (18 jaar). Stadsgehoorzaal: 8 uur. Cabaretavond A. de Jong. ZATERDAG Maasboulevard, 2 uur: aankomst St.rcicoiaas. Stadsgehoorzaal, 8 uur: So lacht und küsst man in Tirol (alle leeftijden Luxor Theater: 6.45 uur: Toen do hel losbrak (14 jaar); S uur: Psycho {18 jnarl. Harmonie, 8 uur: Youth for Christ. fortünaterrein, 3 uur: Fortuna 2SHS Sportpark Zuidbuurt, 3 uur: The Red Stars— GTB. Triangel, 5 uur: Reünie oud-leden. ZONDAG VFC-sportpaxk: 2.30: VFC—Blauw Zwart. Lnxor Theater, 2.30 uur: Achter de geheime deur (alie Jeeft.); 5 uur: Toen de hel In brak (14 jaar); 8 uur: Psycho <l8_jaar). Stadsgehoorzaal, 3.45 uur, S.liO en 0.15 uur: So lacht und küss: mar» in Tirol (alle leeh.). Triangel, 7.45 uur: Jaarvergadering L. en V. buxor Theater, 10 uur voorm.: NIVON-filtn- ochtend: Levensroman van Johann Sirauss. Grote Kerk, 10 uur: Vrij Evangelische pred. W, ae Goede uit Nq verbal. het gemis van de ontvangst van Sint op het stadhuis. En natuurlijk de, met hun trommels chocolade, vrije zaterdag vie rende gemeentepersoneelsleden, «nclusief de raadsleden, laten meedelen. Want dat zijn ook Vlaardingse burgers. HET VOORNAAMSTE Nu zouden we bijna de voornaamste hoofdzaak vergeten in het extra persbe richt, dat we van het MAF mochten ont vangen, om aan u, geachte lezer, door te geven. Het programma van het Sinter klaasbezoek is natuurlijk door het uitval len van het hoogtepunt, deerlijk in de war gestuurd. Maar het MAF zit nooit voor één gat gevangen. De komst van Sint zaterdagmiddag 2 uur aan de Maasboule vard gaat gewoon door. Ook zijn tocht met. de optocht naar de Markt. We weten n'el of Sint op de Markt het stadhuis links zal laten liggen. Maar. wel, het MAF extra persbericht raadplegend, dat de oude baas verder koerst lang Waalstraat, Ged. Bier- sloot, Delftseveerweg, Schiedamsedijk, Voorstraat en Rozen laan naar de Van Ho- gendorplaan. Vandaar zét hij zijn tocht voort via de Van Limburg Stirurastraat, Van der Duynstraat en Lusthof straat naar Muzanda. Hier wordt Sint ontvangen door he1 MAF-besluur. en het winkelvercniglngs» bestuur Van Hogend orplaan. Sint komt half vier bij Muzanda aaa. Hij vertrekt er 20 minuien later per bus naar café-restau rant Westwijk waar hij klokslag 4 uur wordt ontvangen door het wi jkbestuur Pro menade. Daar vertrekt hij klokslag 4.15 uur om zich aan de Westwijkkindertjes te vertonen voor een route, waarbij hij door de Van Leeuwenhoefcstraat trekt, door de Planciussfraat, Svvammerdamstraat, Kam, Onnesstraat, Zeemanstraat, Van der Werff- straat. Ph. de Goedestraat, Van Boisot- straat, Bi. v. Treslongstraat, Floris de Vijfde ia an, om zijn tocht door Vlaarding- gen te besluiten door, via Bülitonlaan, Vondelstraat, Joubertstraat en Ged. Bier- sloot, om 5.15 uur in Triangel af te zwaaien. Sursum Corda laat de stoet van Sint reeds bij de Waalstraat in de steek, zet koers naar Triangel, vertrekt vandaar om 3.15 uur naar Promenade-West en zal hier van half vier tot 4 uur musiceren, terwijl de Pijpers vanaf Muzanda naar Triangel afmarcheren. - VRIJDAG 16 NOVEMBER Op de Mr. LA. Kesperweg nabij -1e afrit naar het sportpark De Vijfsluizen, reed donderdagmorgen de 25-jarige chauf feur A. B. uit Rotterdam met zijn brom fiets tegen de achterzijde van een voor hem afslaand rijwiel. E. kwam ten val en liep een wond op aan de rechterzijde van zijn hoofd. De GGD heeft de man nnar het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam overgebracht. Een vrachtauto met aanhanger kwam donderdagmorgen op het kruispunt 3 e Van Leyden Gaelstraat-Oosthavenkade in aanrijding met een personenauto. De be stuurder van de personenauto, die over de brug kwam aanrijden, wilde voor rang geven aan de vrachtauto. Tijdens het remmen slipte de auto door tegen Je linker achterzijde van de vrachtauto en de aanhanger. Er waren geen persoonlijke ongevallen. De personenauto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. Het niet verlenen van voorrang van de bestuurder van een personenauto die de Schiedamsedijk overstak en de Voorstraat Inreed, werd donderdagavond oorzaak van een botsing. Twee personenauto's komen- de uit de richting Schiedam, botsten na melijk tegen elkaar. Er waren geen per soonlijke ongelukken, Alle drie voertuigen liepen schade op. Na alle emoties, beleefd met Neder landZwitserland en Feijen<jord~Vasas. kunnen wc komend weekeinde weer naar doodgewoon competitie voetbal gaan kij ken. Zaterdag is de Vlaardingse voetbal- pap ecg aan de dunne kant. Fortuna 2 ontvangt, zaterdagmiddag 3 uur aan de Floreslaan SHS 2, een van de wakste broeders, die nog geen 'wedstrijd heeft gewonnen. Kunnen de Fortunareserves de 3—0 nederlaag van het eerste elftal in Den Haag tegen SHS goedmaken. U kan ook naar het jeugdèlftal van Fortuna gaan kijken, dat net over de grens de gast is van de Hermesjeugd of het vrien delijke IJsselmonde gaan opzoeken, waar TSB, belust op revanche, de Zwervers partij gaat bieden. Deze wedstrijden be ginnen eveneens om 3 uur. Daarmee is de Vlaardingse zaterdagvoetbalkoek nog niet helemaal op. Want eveneens om 3 uur en in Schiedam staat DVO tegenover FPSC en gaat The ...Red Stars op sport- Een ontwerp.verordenioff op de GG en GD is gereed en zal dezer dagen worden voorgelegd aan de inspecteur van de volks gezondheid en de GGD-dirccteor. Daarna zal liet ontwerp de raad ter vaststelling worden aangeboden, waarmee, met de mi- Raadsleden achten hEt geboden, dat In verschillende straten slechts aan één zijde mag- ivorden geparkeerd, gelet op de chao tische toestand, die vooral in de avonduren valt te constateren door het parkeren aan beide zijden. Maar B. en W. zijn van oor deel, dat de instelling van een eenzijdig wachlverbod in smalle straten onder de huidige omstandigheden in de meeste ge vallen een middel is, dat erger is dan de kwaal. Alle voertuigen staan dan op één weghelft geparkeerd. De overblijvende helft biedt dan niet voldoende ruimte meer voor het verkeer in beide richtingen. Aan deze maatregel sou dan moeten worden verbon den de Invoering van éénrfchtingverkcer en een stopverbod op de vrije weghelft. Dit laatste om laden en lossen tegen te gaan. Een en ander zou het verkeer eerder ver lammen dan'ten goede komen. Voor het parkeerprobleem in het alge meen willen B. en W. het volgende stellen; de ongekend snelle toeneming van de om vang van het wagenpark zal in versterkte mate problemen gaan scheppen. Of deze bevredigend kunnen worden opgelost, wordt uitsluitend beheerst door de vraag, welke ruimte in de gegeven situatie beschikbaar is en welke ruimte kan worden geschapen. B. en XV. geven de raad de verzekering, dat dit probleem him voortdurende aandacht heeft, speciaal bij dc verdere ontwikkeling van de binnenstad. In dit verband delen B. en IV. de raad mee, dat momenteel in studie, zijn de aan deze ontwikkeling aan te passen parkeermogeïtjkheden. KOMT REST IN ORDE Dc als noodvoorziening bedoelde parkeer plaats aan de Maasboulevard is niet alleen maximaal bezet, maar komt bovendien te vervallen, zodra de woningbouw aan de boulevard aan het eind van dit jaar begint. B. en "W. treffen thans maatregelen om zo veel mogelijk in de parkeerbeboefte te voorzien. Zij vleien zich met de hoop, dat, zodra de wegen en het plein, in het kader van- het plan Maasboulevard, zijn aange legd, het parkeerprobleem ter plaatse zal zijn opgelost. De mogelijkheid is bovendien niet uitgesloten, dat het wagenveer na de voltooiing van de Beneluxtunnel komt te vervallen. ïn verband met het ontstaan van een illegaal pad van de Vulcaanweg naar station Vlaardingen-Oost, zeggen B. en W, toe, te bezien, of de aanleg van een verhard pad aanbeveling verdient. Om te bewerkstelli gen. dat de treinreizigers alleen gebruik maken van de officiële uitgang, wordt van raadszijde gevraagd het hekwerk langs de spoorbaan bij station Vlaardingen-Oost te verhogen. E. en W. erkennen de juistheid van deze verboging en zullen hierover overleg plegen met de Ned. Spoorwegen. RAAD VRAAGT De beplanting in de voortuintjes op de straathoeken in Vlaardingen Ambacht en de Babberspolder belemmert het uitzicht van het verkeer. Kunnen B. en W. maat regelen ter verbetering nemen, zo wordt in het Algemeen Verslag gevraagd. Deze mogelijkheid is er. antwoorden B- en W. Dit verschijnsel was hun niet bekend. Zij zullen de commissaris verzoeken een. algemeen onderzoek in te stellen. Als gevaarlijke verkeerspunten somt men voor B. en -W. op: Oude Havenbrug, spoor wegovergang Veer sin gel aan beide zijden; kruispunt Mr. Kesperweg—Van Hogen- dorpiaan; kruispunt KortedijkWestiand- seweg—OEmaus: kruispunt Broekweg—Burg. Pruissingcl en kruispunt Bülitonlaan—- Burg. Pruissingel. Kan daar binnenkort eenzelfde voorziening worden getroffen als op het kruispunt Korte HoogstraatGed. Biersloot? Bij het kruispunt Riouwlaan— J. P. Coenlaan, waar de Kolpabadbebossing bet uitzicht belemmert, zou de situatie kun nen worden verbeterd door de aanbrenging van het bord „voonangskruising". Kunnen straten als de Parallelweg en de Cronjé- straat als voorrangsweg worden aange wezen? Dringend noodzakelijk wordt ge acht een voetgangersoversteekplaats op de Bülitonlaan tegenover de Dr- Plesman- school. "Waarom is daar bij de herbestratmg niet in voorzien, hoewel dit bij de behande ling van het krediet is gevraagd? Hebben B. en W. wel eens gedacht aan de aanstel ling van verkeersbrigadiertjes en kennis genomen van een opmerking in het jaarver slag van de commissie toezicht middelbaar onderwijs inzake eenrichtingverkeer op de Rotterdamseweg langs het Gr. v, Prinste- rerlyceum? De aanleg van een aparte rij strook voor fietsers en bromfietsers langs de Burg. Pruissingel is uiterst urgent Is de bouw van station-west in de Ijskast op geborgen en hoe staat het met dc bouw van tunnels, zowel van de Beneluxtunnel als die bij het hoofdstation? Wordt dit station nu spoedig vernieuwd? In hoeverre hebben de plannen voor een, voetgangerstunnel bij de Prinses Juiianabrug vaste vorm gekregen? Verdient het geen aanbeveling de aanleg van een nieuwe brug op een andere plaats te overwegen; tegenover de voormalige Spoorhaven in het verlengde van de weg, die ter plaatse door Prov, Staten is gepland? R. EN W. ANTWOORDEN De met verkeerslichtinstallatie aan de Korte HoogstraatGed. Biersloot verkregen resultaten zijn gunstig, zo antwoorden B. en W. Maar deze installatie mag niet worden gezien als een proefneming in verband met andere verkeerspunten. Een verkeerslicht- installatie wordt in het algemeen pas aan gebracht, wanneer de verkeersregelaar levensgevaar loopt; het verkeer zodanig in tensief is, dat de regelaar het niet meer kan verwerken en wanneer het kruispunt te ruim is, waardoor de regelaar óf niet vol doende opvalt öf het verkeer zijn tekens niet begrijpt, omdat het niet weet voor wie het is bestemd. Uit deze hoofde 'komen en kele der. genoemde punten voorshands niet in aanmerking voor de plaatsing van een verkeerslichtinstallatie, Het laat zich wel aanzien, dat de punten bij de molen aan de Korteclijk en het kruispunt Van Hogendorp- laan—Mr. Kesperweg bij een verdere- Ver keersintensiteit t.z.t. voor verkeersregeling met vaste lichten in aanmerking komen. Zowel het wegnemen der bebossing op bet kruispunt Riouwlaan—J- J, Coenlaan, als de aanwijzing van dit punt als 'voor- rangskruismg, stuit op bezwaren. Mede, omdat de ongevallencïjfers op dit kruispunt de voorgestelde maatregelen niet recht vaardigen. Wel zal worden nagegaan of het wenselijk kan zijn een bord „gevaarlijk kruispunt" te plaatsen, B. en W. zien geen aanleiding de Parallelweg en de Cronjé- straat als voon-angsweg aan te wijzen. Het is niet gebruikelijk dergelijke korte weg- stukken in dc bebouwde kom als voor rangsweg aan te wijzen. Het parkeren van rijwielen, anders dan in rekken, kan worden verboden. De nood zaak hiertoe op het Liesveld, willen B. eh W. onderzoeken zodra deze winkelgalerij het definitieve stadium heeft bereikt en voldoende parkeergelegenheid voor rijwie len is geschapen. De voetgangersoversteekplaatsen werken niet onbevredigend. Gemiddeld vinden hierop vier ongevallen per maand plaats. Terdege is de aanleg van een voetgangers oversteekplaats op de Billitonlaan overwo gen, maar niet noodzakelijk bevonden. Van de invoering van verkeersbrigadiertjes is in hoofdzaak afgezien, omdat B. én W. het onjuist achten een te grote verantwoorde lijkheid op de schouders van kinderen van 11 en 12 jaar te laden. Bovendien zijn aller lei verzekering-verwikkelingen mogelijk, als de kinderen een ongeluk overkomt.: Om verkeerteehnische redenen zijn B. en W. niet overgegaan tot invoering van écnrich- tingverkeer op de Rotterdamseweg. Zodra het plan tot verbetering en verbreding van. de Broekweg toi uitvoering is gebracht, ligt het in de bedoeling van B. en W. de wielrijders van de middenbaan van de Burg. Fruissingel te weren. Tegen de door de Ned. Spoorwegen over gelegde situatietekening van station-west bestonden uit yerkeertecbnisch oogpunt overwegende bezwaren. Aan het begin van dit jaar hebben 'B. én W. aan NS een. ge wijzigde situatie voorgelegd, waarop nog geen reactie is ontvangen. B. en W. stellen zich voor bij hét overleg over de tunnel bij het hoofdstation, deze materie tevens té betrekken.. De bouw van de Beneluxtunnel verloopt In het algemeen volgens de plannen, In maart van dit jaar is begonnen met de ont graving in den droge van het bouwdok in Madroel (Pernis), terwül de ontgraving in den natte op grote schaal met ingang van 1 oktober 1962 door NV Nostum II, in op dracht van de Benelux Tunnel NV. ïs be gonnen. Het aal nog geruime tijd duren, alvorens met de aanleg van een voetgangerstunnel bij het hoofdstation kan worden begonnen. Deze aanleg Is geheel in het vlak komen te liggen van de vernieuwing van het spoor wegstation en de aanwijzing van het voor plein van dat station. De tunnel zal der halve niet eerder worden aangelegd dan het nieuwe station. De doorstroming van het verkeer op deze overweg en alle an dere overwegen zal in de naast toekomst kunnen worden versneld door alle over wegen in de gemeente te voorzien van auto matische halve overwegbomen. Wat de vernieuwing van het station be treft: de NS heeft bericht, dat de huidige financiële positie van haar bedrijf haar noodzaakt de realisering van deze plannen voor onbepaalde tyd nlt te stellen. Dit schrijven noopt B. en W. op zeer korte termijn met NS in overleg te treden. Een brug In het verlengde van de Galg kade zou nimmer kunnen dienen ter ver vanging van de Trinses Juiianabrug en er is ook niet door Prov. Staten een weg ge projecteerd. De Prinses Juiianabrug weg nemen zou betekenen het doorsnijden van een verkeersader; de ocstwestverbindlng van Leyden Gae 1st raatParallelwegIn- dus triepol derrichting Maassluis. Een brug In het verlengde van de Galgkade zou een verkeersfunctie kunnen vervullen voor het lndustrleverkeer naar bestemmingen ten zuiden van de spoorbaan. De gedachten gaan dan ook wel naar zodanige tweede brug uit, zoals ook in het uitbreidingsplan Maasboulevard Is aangeduid. De verwezen lijking hiervan hangt van twee belangrijke factoren af: de technische mogelijkheid en of niet voldoende in de behoefte zal wor den gezien met de aanleg van de Marathon- weg met onderdoorgang onder de spoor baan naar het zuidelijk gelegen Industrie gebied. nlsteriële erkenning, de G(J eit GD een fé«t *«1 zijn. De vaststelling van een in structie voor de GGD-direcfeur is geen raads-, maar een B, en W.-aangelegen heid, zo merken B. en IV. in hun Memorie van Antwoord op. Wel ligt het in hun voor- mende commissie voor volksgezond heid over deze instructie te raadplegen. Bij de stichting van een nieuw gebouw. %'oor de GG én GD zal worden gestreefd nanr centralisatie van verschillende on derdelen van de dienst- Maar het genees kundig schooltoezicht moet nnar do me ning van B, en IV. gedecentraliseerd blij. yen voor dè verkrijging van een zo grooi mogelijke spreiding over de gemeente. Bij der verwezenlijkhig der bouwplannen zal stellig gestreefd worden naar een'defini tieve huisvesting van de schoolartsenceii- tru in «Ie diverse wijken. Bij hel ontwer pen van een verordening op de GG én GD is uitgegaan van de gedachte het genees kundig schooltoezicht zoveel zelfstandig heid te geven als binnen het raam van de GG en GD mogelijk Is. In het schooljaar I9603961 warén alle 36 lagere scholen 'in Vlaardingen bij üe schooltandverzorging ingeschakeld, 'met 6.222kinderen, Zes schboiartsen waren daarbij ingeschakled alsmede 4 helpsters en vier. verplaatsbare in stallaties. Het stichtingsbestuur van 'net medisch opvoedkundig bureau heeft zich onlangs opnieuw met B. en W. in verbin ding gesteld om medewerking te verkrij gen voor huisvesting van het bureau. Het ziet er, aldus. B. en W., naar «it» dat de stichting binnen niet al te lange tijd haar werkzaamheden kan aanvangen, als voor de huisvesting een oplossing wordt gevon den. B. en: W. hebben alle medewerking toegezegd en streven .nadr, een spoedige oplossing.' In de strijd tegen de watervervuiling zijn plannen' iri voorbereiding voor 'de bouw van een rioolvvatérzuiceringsiu&ta]iatie Vlaardingen. Ook zijn maatregelen voorbereiding bij het .Hoogheemraadschap Delfland, in welks bestuur de gemeente is vertegenwoordigd.' vi;:; Veendam—Fort. VI. 2.30 uur, Veendam; V.F.C.—Blauw Zwart 2.30 uur, Sportpark; UNIO-R. KWIK 2.30 uur, Oudewater; P.DK,—De HolL 2.30 uur, Den. Haag; For, tuna 2—S.H.S. 2 zat. 3 uur, Floreslaan; R.F.C. 2—V.F.C. 2 10 uur, Rotterdam; For tuna 3D.F.C. 4 10 uur, Floreslaan. ZATERDAG De Zwervers-—T.S.B. 3 uur, IJsselmonde. JEUGDCOMPETITIE H.-D.V.S.—Fortuna VI. 3 uur, Schiedam. onderafdeling P.P.S.C.—D.V.O. 3 uur, Schiedam; The R. St.G-T.B, 3 uur, Zuidbuurt ÓÓK MET DIÉSELMOÏ9R CENTRAAL AUTOMOBIELBEDRIJF EIGENRAAM N.V. pi*K DÉ OERDE1AAN )t VLAARDINGEN M <T'«4f ww '<vk proefrit! voor naar want;..U betaalt bij ons geen dure- winkelhuux, MINDER DUUR! Fantastische keus in behang, verder brengen wij prima lakken var» een bekend e:i vertrouwd merk, alleen., het scheelt U de helft Jn prös! Fa. RlEDé, voor behang en verf. Dahliastraat 27, hoek Goudsesingel, Vlaardingen, tel. 4427 Wie het Nieuwsblad Leest weet van alles het meest Uw 7 e rijles GRATIS in Austin Seven BMW 700 LS of Opel Retard '62 Hogendorpl. 177 Q Tel. 01898-6918 park Zuidbuurt .proberen tegen GTB zijn eerste thuiszege te vierea. Het aantal voetballiefhebbers, dat dé lange reis naar de Langefeegte in Veen dam onderneemt, kan misschien op de viugers van twee handen worden geteld. Vorig seizoen verraste Fortuna er met een kleine zege. Nu staat Fortuna in uit wedstrijden nog steeds met lege handen. Misschien wordt het in Veendam voor For tuna: zesmaal, scheepsrecht. Omdat voor het eerst in dit seizoen de dames van de spelers mee rhógeo. Dat kan natuurlijk wonderen doen. Wie dus ïn wonderen ge looft, kan met opgewekte gevoelens zon- dagmiddag tegen half vijf zijn radio aan zeilen om de eerste uitzege van Fortuna te begroeten. Dal zij niet diep teleur ge steld mogen worden. Want dan duikt de kampioen vatx vorig seizoen onder de be ruchte rode streep. En dat moet ook^niet kunnen want het elftal, dat naai" Veen- aam trekt, is praktisch het kampioenself- tai. Wie gemeend mocht hebben zondag bij VFCBlauwZwart de uit Nieuw Guinea terug gekeerde Rob van Rees aan het werk te kunnen zien, moeten w-e teleur stellen. Men durft dat bij VFC niet xch maar aan en iaat Rob eerst in het 2e u-tkomen, dat zondagmorgen 10 uur bij RFC 2 de gast is. Als wc het goed heb- beh gecontroleerd, heeft de VFOvoorhoe- d£ in de laatste 5 wedstrijden een pro ductie van 2 doelpunten op haar naam staan. Men kan zich doarom afvragen, welk risico VFC zou hebben gelopen met Rob. die in voetbal capaciteiten ver boven de huidige VFC-«pelers moet uitsteken en als sport instructeur zijn conditie in rnili-' taire dienst voortreffelijk heeft, onderhou den, direct in het le elftal op tc stellen. Wt hopen dat deze porceleïne voorzichtig heid VFC zondag niet duur zal komen te- st&r.n. Het zou jammer zijn van de nog steeds bestaande kampioenskansen. Mep zal ons niet euvel duiden, als wé het geloof in WIK hebben verloren en daarom ook niet optimistisch zijn ge stemd over het resultaat, bij Unio, eert dei tere riethalmen, waar WIK zich mo gelijk nog aan vast kan grijpen. Nog min der optimisme kunnen we opbrengen voor een mogelijk gunstig resultaat van de HoJlanriiaan bij PDK, dat met 9 uit T tot op heden heel wat beter uit de biis is ;ekomen dan' de roodwitter) met 2 uit 7» FORTUNA J. Hooymans, doel; J. Baksteen en J. Brllleman- achter;' R. Hiwat, A. Jansen en J. v.d. Borden, midden: L. Tamas, R. Hagenaars, 3. Bouman, E. Verwed en A. Don, voor, VFC H, Meijer, doel; E. KJauwons en A. Vleugel, achter: A. Verburch, P. v. d. Burg, A. van Fcssem, midden: J. van As- selt, M. Bcnjert, W. v. d. Meer, G. Ruys en H. van Rees, voor. BK WIK M. Clarijs, doel; H. DingenouU en L. de Brabander, achter; A. Jansen, A. Vroora w'D. de Rond, midden;. J. Bakker, C. Boo- së.' L. Verbeek. H. van Vliet en H. Hoek stra, voor. DE HOLLANDXAAN L. Bezemer, doel; A. de Kok en J. van Eek, achter; J. Groene veld, M. Berre- voets en L. v.d. Knaap, midden, 13. Kreft, J. Trooster, P. Pons. C. v. d. Knaap en H. v. d. Vaart, voor. TSB A. van Noordennc, doel: J. La Lau en J. Plomp, achter; S. Nannenberg, M. N&aktgehoren en J. van der Have mid den; J. Vermeulen, J. Warbout, Fl. v. d.'* Berg, Joh. v. Zevenbergen en Van Schijo del, voor. FORTUNA 2 Borik, doel; Dekker, Meeder en v.d. Lee, achter;. Storm en Robbemond, mid den; v.d. Berg, Lupker, Asselman. Her wig en. De Korver. voor. Hedennacht hebben de schepen niet ge vist. EEN JUBILEUMAKTIE MET EEN OVERVLOED VAN PRIJZEN EN EEN „DAFFODIL" ALS HOOFDPRIJS Wat moet U doen? In de eerste plaats al uw mkopen doen bij de deelnemende winkeliers in Vlaardlnsen, ken baar aan het raambiljet. U .ontvangt bö al deze winkeliers, voor elke 50 cent, die U besteedt, een „Zwarte Piet" zegel. Deze zegels plakt U op een speciaal opplakvel, dat verkrijgbaar is bij <le deelnemende winkeliers. Zodra IJ 50 zegels hebt geplakt, levert U het biljet in bij het hooidbureau van St. Nicoiaas in: Gebouw „Triangel", Fransenstraat, of in de wijkbureaus De Kljivielbokser, Van llo gen dorp laan 11 a, De Goede Hoek, Floris de Vijf de taan 134. Vanaf zaterdag 24 november vindt er elke avond ona 7 uur trekking der prijzen plaats. Koop bi[ de Vlaardingse middenstand en spaar Zwarte Pieten. U hebt altijd een prijs! iCTItFONOS' DER VLAARDINGSE M

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1