Velen bewezen geliefd schoolhoofd laatste eer Geestdriftig Schiedam voor „Open-het-dorp" Burgemeester ontzenuwt de loze misverstanden Geluidsfilm-triologie in aula van het Stedelijk Museum Receptie sloot viering zilveren jubileum Volkstuiuders af 11 VLAARDINGEN HoUandia opende nieuwe seizoen Shell-films voor Studiekring Uil liet politierapport SCHIEDAM VOGEL STRUYSZ Volleybalresultaten van Juliana PV „Union*7 hield jaarvergadering „Gevaarlijk Snoepgoed" Bijna 7000 gulden voor Actie Huis in Kameroen KQTTERDAMSCH NIEUWSBLAD Mei de opvoering van „Be ruwe Bolster" in gebouw Triangel beeft de afdeling to neel van de personeelsvereniging Hollan- ,dia het nieuwe seizoen geopend. De beer P. L. de Jongste, voorzitter van de vereniging, sprak na afloop zijn erken telijkheid uit aan het adres van mevr. E. Vroom-Smit, die zich met de regie had belast Voor allen was een tractatle, welke de heer De Jongste op het Triangel-podium overhandigde. De Studiekring Vlaar dingen-samen komst op dinsdag 27 november in de bovenzaal van. de Harmonie staat in het teken van een Sfiell-filmavcmd. Vier korte films worden vertoond, getiteld: Paleontologie, schakel met het verleden.; drie eeuwen wetenschap; het onthullend oog en De Lage Landen. De avond begint 8 uur. Gistermiddag zijn twee Vlaardingprs ge lijktijdig herdacht: de gistermorgen over leden oud-nestor van de gemeenteraad Jae. v. Toor Hzn bij de opening van de begrotingstlebatten door voorzitter mr. <f. Heusriens en de huidige nestor van de raad J. C. v. d. Knaap; het gistermiddag ter aarde bestelde hoofd van dc Rembrandt uloschool N. van Vliet op de Algemene Begraafplaats, waarbij ïn de aula het woord hebben gevoerd de heren: H. K. van Minnen als vertegenwoordiger van het ge meentebestuur en ais wethouder van on derwijs, do rijksinspecteur Molenaar als woordvoerder van het ministerie van O.K. en W; het wnd hoofd van de Rembrandt- uloschool Klein namen» leerlingen en per soneel, ht hoofd van de Erasmusschool D. H. Barendregt al* tolk van alle leer krachten bij het Vlaardlngse openbaar on derwijs en de heer "Van den Bosch als spreekbui» van de NOV. -.Even overweldigend als 't aantal bloem stukken en kransen was het aantal belang stellenden, dat het medeleven manifesteer de bij de laatste gang van het zo geliefde en algemeen gerespecteerde schoolhoofd Nic. van Vliet. We kunnen ons ternauwer nood Indenken, dat we zijn. sonore stem geluid niet meer, zullen horen, dat we zijn rustige vertrouwde verschijning niet meer zulten zien, zo begon wethouder Van Min nen zijn memoriam l>ïj de in de aula, on der een vracht bloemen schuil gaande, op gestelde baar. Een periode van S3 jaar heeft hij zich door het openbaar onderwijs in Vlaardingen bewogen, als de vraagbaak voor velen, als de mens, die zich door zijn grote toewijding en liefde voor het onderwijs, voor zijn school, zijn personeel 0 Dé 2ijicstoet trekt voorbij <te Rembrandt- ai'hool, die voor de heer Van Vliet, buiten zijn gezin, alies heeit betekend. Ar T^" O Jac, v„ Toor Hzn, in de raadzaal her dacht deor de voorzitter mr. J, Heusdens en leerlingen onderscheidde. Ongewild en 678 e nES^OT vade raad J. Ci>. d. Knaap, onbewust heeft hij bij vele honderden een DINSDAG 27 NOVEMBER 1962 Vrijdagmorgen reed een auto geladen met 12.000 ltr. gasoline in de Dr. Sauerstraat De linkerzijde van de auto zakte weg in de berm zodat hij door een takelwagen weggetrokken moest worden Van B .O, v. d. K. is vrijdag op de Rot- terdamsedijk een bromfiets ontvreemd, die nset op slot stond De Schiedamse politie beeft vrijdag ne gen jongelui aangehouden, die verdacht worden van een groot aantal diefstallen, die de laatste tijd gepleegd werden Drie van hen zijn reeds voor de Officier van Justitie geleid, terwijl 2 nog opgesloten zitten m het bureau Lange Nieuwstraat. Hun leeftijden waren respectievelijk, een van 13 jaar, 6 van IS jaar, een van 17 jaar en een van 25 jaar. De zaak is aan het rollen gebracht toen twee van hen met een gestolen auto in Amsterdam werden aangetroffen, waarvan wij een dezer dagen melding maakten. Zij hadden de laatste maanden oa. een lamp, een. bromfiets en geld uit een Reo- busje gestolen. AB T\E BURGEMEESTER vond het in 2ün •*-' antwoord op een opmerking van mr. H. B. Engelsman (PvdA) i.z. de Vogel Struysz noodzakelijk de puntjes eens op de i te zetten. „De heer Engelsman spreekt weer'*, al dus zei hij, „over overhaasting in het be leid en ©ver eea afdakje, waaronder het schip 's zomer» zon kunnen worden" ge plaatst. Ik weet niet of hij het laatste se rieus bedoelt of dat hij er een grapje van maakt. liet gaat om een schip, 13 nieter lang, 3 meter breed en 11 meter hoog! Zou men dat willen beschermen met een over kapping, bestand tegen weer en wind, dan zou een bouwsel ongeveer zo groot als het stadhuis daarvoor nodig zijn. De kosten hiervan zonden groter zijn dan wanneer men het schip opnieuw zou bouwen met materiaal, dat weer en wind kan trotse ren. Vervolgens de opmerking over de over haasting van het heïeid. Raeds enige weken vóór het bezoek van Hare Majesteit heeft de Marine zich in verbinding gesteld met de erf ten ein de de Struys, die naar zij vernomen had bij het spel op 13 september zou worden gebruikt, toegewezen te krijgen. De Werf heeft toen, aldus de burgemeester, geant woord, dat zulks onmogelijk was omdat he* schip voor de gemeente Schiedam werd gebouwd. Daarna heeft bij schrij ven van 5 september U, da admiraal. Ba ron de Vos van Steenwijk, voorzitter van het bestuur en promotor van het Musaum zich tot mij gewend. In zijp brief schrijft de admiraal: „Naar ik verneem zal binnenkort door N. V. Wijton Fijenoord een groot mo- monument in hun hart opgericht. Ook bij ons op het stadhuis, waar hij als eoa on vergetelijke leerkracht en als een bijzon der goede en trouwe medewerkerzaï voort leven. Omdat ik mijn spreekuur In- zijn schoot hield kende ïk hem beter dan alle andere schoolhoofden, verklaarde inspecteur Mo lenaar. Bovenal heb Ik in hem leren waar deren zijn grote vriendelijkheid, zijn. grote bescheidenheid en zijn. grote liefde voor zijn werk, school, personeel, collega's en leerlingen. Al wist hij wat hij presteerde met zijn impulsiviteit, zeggingskracht en de bereikte exam enresultaten op zijn school, hij was wars van alle lof. Voor hem gold, wat Vondel zei: gewillig uitgevoerd, de last hem ingeschapen. In alle opzich ten was hij een lichtend voorbeeld. De heer Klein bleek duidelijk niet in. staat, uit te drukken hoe groot het verlies voor de Rembrandtschool door het ver scheiden van de heer Van Vliet is. Hoeveel leerlingen zijn er niet, die nog steeds dank baar terug denken aan het voorrecht de heer Van Vliet als leerkracht te hebben had. Het grote medeleven met zijn ziekte, de grote belangstelling en de massa bloem stukken bij het bewijzen van de laatste eer, zij demonstreren de grote plaats, die hij in het hart van velen heeft ingenomen. Spreker deed de gelofte te trachten de teamgeest op de Rembrandtschool te hand haven, die de heer Van Vliet had gekweekt. Maar we zullen zijn vertrouwde verschij ning en aanwezigheid op de schooi dage lijks smartelijk missen. Moge het mevr. Van Vliet en haar kinderen tot enige troost strekken, dat hun leed voor eon groot leed nok ons leed is, zo betuigde schoolhoofd D. H. Barendregt namens het gezamen lijke personeel bij het openbaar onderwijs. Wij hebben in de heer Var» Vliet een groot vriend en dierbare collega verloren, een lichtend voorbeeld voor ons alten. Boven al ook als mens van een grote open- eerlijkheid. Met het verlies van de heer Van Vliet verliest de NOV een deel van zichzelf, ver zekerde de heer Van den Bosch. Alleen zij, die met hem in de NOV hebben sa mengewerkt vermogen het verlies te be seffen, dat onze organisatie met hein heeft geleden. Hij werd gedreven door zijn groot sociaal gevoel en grote emotionaliteit toen werd zijn optreden altijd gekenmerkt door een rustig en zakelijk oordeel, waarbij de emotionaliteit echter als ondertoon door klonk. Hij stond voor zijn mening en kwam er altijd eerlijk voor uit. Toch had hij slechts vrienden. Hoe kon dat? Omdat Ie dereen in hem de mena herkende, die het goede wilde. Een mens met een diepe be hoefte aan recht en met een groot gevoel voor orde, eerlijkheid cn moraaL Het was een groot voorrecht hem te leren kennen, maar nog groter met hem te mogen sa menwerken. Met het uitspreken van het Gebed des Heren aan de groeve werd de plechtigheid be3loten. Op de Westhavenkade onstond maandag middag een aanrijding tussen twee brom fietsers. Een van hen, de 26~jarige L.K., reed met losse houder. Belde bromfietsbe rijders kwamen ten val. Zowel K. als de 13-jarige P. de B. liepen lichte verwondin gen op. Zij zijn naar het alg. ziekenhuis overgebracht. HARINGVANG STBERICHTEN Praairapport van hedenmorgen: VL 372- 30 k; VL 197-30 k; VL 199-30 k; VL 189-20 k. Wat vonden we het sneu voor het sym- malen, haar secretaris J. L. Pluym en patïeke bestuur van de ons na aan het penningmeester F. C. Roberecht. secreta- hart liggende Vereniging van Volkstuin- ris Pluym is betrokken, geweest bij de op- dors Vlaardingen, dat de -belangstelling richting van dé Ylaardingse zustervereni- voor de receptie, waarmee de viering van ging. De Schiedamse vxiensohap druete het zilveren jubileum werd afgesloten, zo voorzitter Van Rosmalen ook stoffflijk uit minimaal was. Sneu ook, maar vooral on- met een bedrag in couvert. Zeer verguld verwacht, dat er niemand van het gemeen- toonde de recipierende voorzitter zich voor- tebestuur zich is komen presenteren. Dat al ook met het geschenk van de inkoop- heeft toch wel in de edoellng gelegen, commissie, aangeboden door de heer L. Want verschenen maandag na afloop van Louwen: een elektrische wandklok voor de de huldiging van LZM-jubilaris J. A. Bui- kantine op het Zuidbuurtcomplex. Met de tenhuls in het Sunlight Paviljoen, wilde de fundering hiervoor is reeds begonnen. De burgemeester zich naar de Volkstuinders- heer Bagóhun die zich ook achter de re- receptie begeven. In de veronderstelling, ceptietafel een bijzonder innemende figuur dat deze receptie, op bewuste maandag toonde, vertrouwde ons nog toe, dat alle was. Inderdaad begon de uitnodiging met kosten, gemaakt voor het tuinconcert, het de mededeling: op maandag 10 november busuitstapje met de volkstuinders-klnde- hoopt de Vereniging van Volkstuinders ren, de feestavond en deze receptie, als Vlaardingen haar 25-jarig bestaan te her- festiviteiten in het kader van het zilveren, denken. Maar deze mededeling werd ge- jubileum, konden worden bestreden uit volgd door; ter gelegenheid hiervan reci- de ontvangsten, verkregen door de adver- pieert het bestuur zaterdag 24 november tenties in het programmablad van do feest in de grote zaal van Triangel, Fransen- avond- Of wè langs deze weg do dank van straat 14, vanlö—17.30 uur. de volkstuinders aan de adverteerders Moet het nu aan de zaterdag worden toe- wilden overbrengen, vroeg voorzitter geschreven, waarop deze receptie werd ge- Agcnus. houden, dat het bestuur van het gemeente- bestuur bericht had ontvangen tot zijn spijt verhinderd te zijn aan de uitnodiging gevolg te geven? Nu behoefde toch geen gomeenteperaoneel te worden ingeschakeld. Zouden B. en W. ook voor zichzelf zo streng de hand houden aan de vrije za terdag? We kunnen het haast niet geloven, Als vrije dag werdt de zaterdag immers |j|ip steeds meer de dag voor het organiseren van allerlei activiteiten. Zullen deze het in de toekomst steeds zonder de persoonlijke belangstelling van de leden van hef dage lijks bestuur der gemeente moeten stellen? Zo dit het geval mocht zijn, geldt dit kennelijk niet voor de raadsleden. Althans niet voor die van de PvdA-fractie. Hier van waren vier leden vertegenwoordigd, onder wie de voorzitter en het lid, dat erepresidente van de Volkstuindersvereni- ging is: mevrouw M, de Vries-Vaa der Spek. Ze had de gehele dag het gure weer getrotseerd als coUectrice voor de inzame ling van de Kruisverenigingen. Natuurlijk was er ook de politiecommissa ris. Hem treffen we bij alle evenementen aan, waarvoor hij wordt uitgenodigd. On der de aanwezigen bevonden zich eveneens de 2e voorzitter van het Algemeen Ver bond van Volkstuindersverenigïngen in Ne derland, de heer J. Vlieger uit Amsterdam; een deputatie van de Schiedamse Yoiks- tuiadersverenigingen Klein BabberspoJder en chef plantsoenendienst D. J. v. d. Weij- den. De heer Vlieger betreurde het niet het woord tot een vertegenwoordiger van het gementebestuur te kunnen richten. Hij had deze willen verklaren, hoe het volkstuinwezen in Vlaardingen op de goe de weg is, dankzij het begrip, dat het Vlaardingse gemeentebestuur hiervoor toont Het begrip voor de grote recreatie ve betekenis van het volkstuinwezen voor de bewoners in Randstad Holland en met name in een industriegebied als de Rijn mond, waar de ene stad zich aan de an dere rijt en de recreatievoorzieningen in de verdrukking dreigen te komen. „Klein Babberspolder" was vertegen woordigd door haar voorzitter J. van Ros- del worden aangeboden van een 37e-ecuvS oorlogsschip, waarvoor uw' gemeente geen bestemming zou hebben. In dit verband moge ik ons Museum in uw warme belang stelling aanbevelen". Uit deze brief blijkt dus, dat de Marine goed op de hoogte was var de toestand, wist over welk scheeps model-het ging, waarvoor het was ge bouwd en dat het een groot model was. Vanzelfsprekend hield het verzoek van de admiraal1 in, dat de Marine na een even tuele overdracht de verplichting op zich «cv nemen het schip behoorlijk onder te brengen en to onderhouden, zoals in ccn Museum gebruikelijk is. Het Helders Mu seum is een museum in wording, dat than* nog niet beschikt over een ideale outillage. In een toelichtend schrijven zegt de admi raal verder: „Het Museum is voorshands op bescheiden wijze ondergebracht op het adres Buitenhaven 2, doch hoopt volgend jaar een ruimer pand te hunnen betrek ken". c Hierover worden In Den Helder, aldus ,i J, W. Peek, thans besprekingen, ge voerd. De heer Engelsman kan dus ge rust. zijn. Het is niet zo, dhfc ons college aan de Raad overhaast heeft voorgesteld het schip aan de Marine aan te bieden om er vanaf te zijn; het beraad en overleg heeft meer dan een maand gecldurd, n.l. tot 10 oktober, toen wij ons voorstel de den toekomen. Wij stonden voor het alternatief het schip In Schiedam ergen? onbewaakt te plaat sen met het vooruitzicht dat het door je jeugd, geholpen door de weersomstandig heden, op korte termijn zou zijn vernield of het toe te vertrouwen aan de Marine Wij hebben na overleg met de Werf voor het laatste gekozen. Ons college staat nog steeds op het stand punt, dat de Struysz het beste op zijn plaats is in Den Helder, omdat men daar wal toezicht en onderhoud betreft beschikt oveij mogelijkheden, die wij hier in Schie dam heiaas niet kennen. Bij een openbare verkoping ten over staan van notaris Blaisse is vrijdag voor het pand Rembrandtlaan 42-44 ingezet een bedrag van 30.000.-. Ten overstaan van. notaris Schaberg weröen eveneens enkele pandjes geveild. Voor het pand Da Costa- straat 35 werd een bedrag van I2.20G,- ingezetr voor het pand Da Costastraat 37 werd 32.100,- ingezet, voor het pand Da Costastraat 39 werd ƒ12.300,- ingezet en voor 't pand Oostsmgel 66 werd 10.6060,- ingezet. De Open-het-dorp Aktie bleek gisteren vooral ook ra de Groenclaaa veel succes te hebben. Om negen uur 's avonds stond er tenminste een dichte rij mensen voor de winkel van de Coop-D.E.S. Ook In de win kel zelf had men niet te klagen over de offerzin van de Schiedammers. Op het hoofdpostkantoor aan de Tuinlaan was men tot diep in de nacht aan het tellen. Een staf van niet minder dan vijfentwintig per sonen hielp hierbij. Bovendien had men daar de beschikking gekregen over de tel machine van de Spaarbank Anoo 1820. Er zijn in de afgelopen week niet veel resultaten té meldgn. Dames 1 ging op bezoek bij koploper „Lekkerkerk" «n on danks hevig verzet werd met 30 verlo ren. Technisch gezien deden de beide ploe gen weinig voor elkaar onder, maar „Lek- kerkerk" was aanvallend beter, hetgeen uiteindelijk de doorslag gaf. Dames 2 deed het beter door met ruim verschil van DOS 3 te winnen. De Schiedamsen waren op alle punten superieur aan hun tegen standsters, De setstanden waren 15—8, 15—7 en 17—8. Dames 3 was geen partij voor het technisch uitstekende Libanon'50 Tl en verloor met 3—0, UAMRALt EREMCWC DÏÏ'S DEED MEE „In het Rai-gebomv was de Schiedamse handbalvereniging DWS vertegenwoordigd door de II jarige Danielle de Jonge en de jeugdleidster mevr. N. Bos en voorzitter A. J. Sigmond. Danielle mocht namens DWS een bedrag van f 100, aan mevr. Bouwman overhandigen voor de actie. Ter wijl Danielle, die m DWS-sporttenue op het scherm een bal opgooide en weer Ving, ver klaarde mevr. Bos dat dit gebaar symbo lisch het halletje opgooien was voor hand ballend Nederland dit gebaar van DWS te volgen en de bal cLw.z. het geld te late» rollen. Hierna werd mevr. Bouwman op een zware handbalproef gesteld, DWS stelde voor om in geheel Nederland een doel- puntenactie te organiseren ten bate van „Open-het-dorp" DWS gaf hierin het voor beeld door Danielle de bal naar mevrouw Bouwman te werpen en stelde hierbij dat, mocht mevr. Bouwman de bal vangen kreeg 2ij nog extra 50,-. Liet zij hem vallen dan werd het extra bedrag 25,-. De goed geworpen bal werd prachtig met één hand door mevr. Bouwman gevangen on leverde dus 50,_ op voor de grote actie. Hiermede is mevr. Bouwman beslist de best betaalde handbalster van Neder land. De Postduivenvereniging „Union" hield in „Arcade" zijn eerste jaarverga dering na de erkenning in de Nederlandse Algemene Bond van Postduivephouders. Voorzitter J, H. Sinoo releveerde in het kort 'tafgelopen veremging$jaar, dat wel iswaar somber begon, maar met de erken ning werd bekroond. Het ledental blijft een stijgende lijn ver tonen. Onder de nieuwe leden bevindt zich weer een drietal liefhebbers, wier duiven tot de sterkste plaatselijke vliegers gere kend moeten worden. Besloten werd in het nieuws seizoen de vluchten in twee groe pen. onder te verdelen. Zowel voor de vluchten tot 450 km. (Vitessevi uchtenals voor de rondvluchten boven de 450 km. zul len aparte kampioenschappen worden uit geroepen. Van deze kampioenduiven worden dan foto's gemaakt, die een ere-plaats in het T3E kunsthistorie bezit vele hoofdstuif- ken. Boven een hiervan zou men de geschiedenis en de techniek van de gra fische kunst kunpen schrijven. Onder de suggestieve titel De zwarte tampon wer. De tweede voorzitter van de personeels vereniging „Ons Aller Doel" van Sprij'j Meubelindustrie N.V., de heer H. Schaar, zei in gebouw Muzanda niets te veel, toen hy van memng was, dat men een leuke en gezellige avond had gehad. Reden daartoe had hij wel, want de eigen toneelgroep van de vereniging, had met succes het blijspel „Gevaarlijk snoepgoed" op de planken ge bracht. Een nlemandalletje, dat wel insloeg bij de honderden aanwezigen (de zaal was geheel vol). Speciaal dank bracht de beer Schaar aan mevr. B. v. d. Vaart-Bink, die er in geslaagd was om het „Gevaarlijk Het rectpierende bestuur met de ere-pre- sidente in hun midden. Van J.».r. zittend: G. de Waard, ff. Bagchus, J. Louwe e« J JVootdam; staande; P. Schouten, Mevrtram M. de VriesVan der Spek en B. de Vries. snoepgoed" voortreffelijk te doen opvoe ren. Men had zich kostelijk weten te amu seren en de tonelisten kregen allen een S interkla as-suprise uit handep van de heer Schaar. Ook de voorzitter van de vereniging, de heer M. Sprij, die ate souffleur medewerking verleende. De medespel enden waren: Herman Brink man, Riet Pors-Maat, Mies v. d. Gaag- Spaans (als gaste), Loes Ligtmans, Henk v. Diggele, Aad v. Dorsten, Annie Schud- Koster en Arie Schuil. den gisteravond ïn de aula van het Ste- :delijk Museum drie geluidsfilms over <Ut onderwerp vertoond, wagrbij de hoer d. van Kruüilngen, de scenarioschrijver en de regisseur ervan, een korte inleiding hiela, De kunstcriticus Hans Redeker en Netty Rosenfeld verzorgden het geiuids-comnwa- taar. Deze filmtriologie handelde over hoogdruk, diepdruk en vlakdruk. De baker mat van de grafische kunst is eigenlijk China, Ao 105 na Chr. In 1901 werden een oud-Boeddhistisch klooster ui China on geveer vijftienduizend houtsneden uit de periode van 621 tot 907 gevonden Vatuut China ging de houtsnede de weg naar het westen; Bagdad Ao 795, Spanje Ao 1,152.' Italié Ao 1276, Frankrijk Ao 1348. Neder land Ao 1586. yvE Chinezen brachte» mUjoenen exem- plaren papiergeld in omloop. Dit ge*a werd ook meegegeven aan de geesten dei afgestorve. Doch de geleerden kwamen hiertegen in verzet. Tenslotte verdween het. vertrouwen in dit volumineuze papieren geld en kwam er inflatie, In de middelt eeuwen was het kaartspel zeer in zwang. Mer, zag toen veel speelkaarten met afbeel dingen van houtsneden gemaakt. Grote kunstenaars als Albreeht DÜrer. bekend oa door zijn Apocalypsus en Pieter Breughei schiepen met hun perfecte houtsneden een machtig oeuvre. In 1380 had Frankrijk ztjn eerste houtsnijder. Met eindeloos geduki hebben deze middeleeuwse houtsnijders hun werk verricht, In het begin van de negen tiende eeuw werd de steendrukkunst ge boren. Goya maakte op zijn tachtigste jaar nog vijf grote prenten. Bekendheid kregen vooral de genieale Daumler en Steinlen en in 1980 Henri Tou lousede Lautrec met zijn Parijse Nach ten. Vroeger had men reizende Uthogra- fen, die van stad tot stad trokken, Epr bijzonder mooie prentenverzamehng bezit hc Rijksprentenkabinet te Amsterdam Steen met zijn vele mogelijkheden zal ntet gauw door ander materiaal worden vervan gen. In de pauze kregen de n iet-tal rijke bezoekers van deze interessante avond >e gelegenheid de beeldhouwwerken, tapijten cJ.ubhui3 krijgen. Het bestuursvoorstel om de wekelijkse contributie met vijftien cent te verhogen werd door de vergadering aanvaard. Het op deze wijze meer verkregen geld zal be nut worden voor het bekostigen van jaar- iijks terugkerende attracties, die deels op een cultureel en ontwikkelingsvlak komen te liggen. Bij de bestuursverkiezing stelde secreta ris A- Heeren zijn functie als secretaris wegens drukke werkzaamheden ter be schikking, Namens de vereniging bracht de heer Sinoo hem dank voor het vele baan brekende werk door hem, vooral in de tijd van oprichting, verricht, In zijn plaats werd benoemd de heer M. Broekbuyzen. Tijdens de vorige week in de Rotterdam se Rivièrahal gehouden grote postduiven- tentoonstelling, georganiseerd door de Ne derlandse Te ntoo n steil in gsciub .De Post duif", behaalden leden van „TJnion" fraaie successen. De liefhebbers F. Kamp Co.; J. Wen- teler; K. van Loopik Jr.; E- B, Slecht en A. Heeren verwierven eerste prijzen. Deze laatste in de Olympiadeklasse een eerste en tevens tweede prijs. Hij werd derhalve uitgenodigd voor de voorkcuring van de op 5 januari 1963 in Utrecht te houden gro te Nationale postduiven-Olympiade. Ook de liefhebbers K. van Loopik Sr. en L. Lems vielen met hun ingezonden duiven in de prijzen van deze tentoonstelling, waaraan door 3200 duiven werd deelgeno men. De Schiedamse Hervormde jongeren hebben voor de actie „Een huis voor Ka meroen" het mooie bedrag van 8808.— bijeengebracht door middel van diverse acties. Dit maakte ds. D. J. Spaling zon dagmiddag bekend tijdens een speciale jeugddienst, die in de Grote Kerk werd ge houden en waaraan medewerkten het CJV Bazuinkoor uit Vlaardingen o.l.v. de heer W. Roskam, het kerkkoor der Herv, Ge meente en de organist Jacq. P. Bekkers. De dienst werd goed bezocht (ook ds. D. Drenth bevond Zich onder de aanwezigen). Ds. Spaling had als onderwerp gekozeps „Spion of Pion?" De predikant stelde de vraag waarom de Hervormde Jongeren uit Schiedam zich zo hadden ingespannen voor deze actie. „Hebben we ons als jon geren laten opjutten? V»as het een eigen hobby van ons om iets voor de Zending te doen? Is het de bedoeling om straks een gedenksteen met ook de Schiedamse na men in Kameroen te krijgen?" Ds. Spa ling gaf op ai deze vragen telkens éèn ant woord: ..Het was alleen om geloofsgehoor zaamheid te geven aan het 2endingsbevel en om de lof van God ook buiten de kerk Uit te dragen. Het jubelende orgelspel en de klinkende bazuinen moeten de wereld in, „Spreker riep zijn toehoorders op om ook bij volgende acties weer paraat te zijn. Paraat als „spionnen" van Gods Keck die dan tegelijkertijd dienst éren als waardige pionnen. Het bedrag dat ds. Spaling noemde 6308.—-1 was een voorlopige afsluiting vqn deze actie en spreker hoopte, dat hij bij de afsluiting in januari a.s. het bedrag van 7000.bereikt zou zijn. (Dat zou grafieken van de Franse kunstenaar van iedere wijk duizend gulden beteke. Henri-Georges Adam te bezichtigen. nen).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1