ROTTBUUMSGH NIEUWSBLAD Met schoolzwemmen is Vlaardingen haantje de voorste Goed geslaagd concert van het mannenkoor Orpheus 3." Hofstee Fortuna hu met de trein en zonder dames Alleen VFC favoriet in drie tliiiiswedstrijden amateurclubs Realiseer met spoed maatregelen tegen de luchtverontreiniging Kolpabad als slreekobject Agenda CjrV-Passepartout Interkerkelijke samenkomst MINISTER IN MOTIE VERZOCHT: Vlot ie van tie VVD- fractievoorzi iter F Voordeel-Verkoop Heren handschoenen Voor -» or Voordeel - Verkoop nylon simplex dames handschoenen JEUGDDIENST IN IMMANUELKERK Artsendienst Yerzoekprogra mma's Oranje Carillon Predikbeurten Hoofdagentschap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 - Tel. 3229 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD Redactie: Tel. 5453 VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDES1NGEL 33 Een grote bus met schoolkinderen stop te voor het Kolpabad, toen wc bij bedrijfc- leider J. Traas op bezoek waren om op de hoogte gesteld te worden van de gang van zaken bij het schoolzwemmen. Kijk, dit zijn school kinderen uit Rotterdam, lichtte de heer Traas toe. Even later waren we voor de kassa met een der leidsters in ge sprek. Het bleek een bus met kinderen van de lagere school De Korf uit de Knrt- makerstraat in westelijk Rotterdam te zijn. Onze school komt hier tweemaal per week in de middagpauze zwemmen: 's maandags en donderdags. Tweemaal met een bus van 40 kinderen uit alle klassen van onze schoot. Li bilaal nemen dus 1.20 kinderen per week aan dc zwemlessen deel. Op vrij willige basis uiteraard. De ouders van de kinderen, moeten dit zelf betalen: 0,50 voor buskosten en 0.25 voor entreekosten. Pér zwemles dus 0,15. Maar krijgen uw kinderen dan geen zwemles in Rotterdam tijdens de schooluren zoals hier in Vlaar dingen gebeurt? Neen, natuurlijk niet, anders kwanten v.e hier niet naar toe. De buskosten be dragen immers het dubbele van die. ver bonden aan het zwemmen zelf En de ouders moeten ook de buskosten betalen als hun kinderen ziek of om andere re denen niet van de partij kunnen zijn. "Want die buskosten vormen een vaste last Dankzij het speciale schoolzwemtarief van 0,25 en de fantastische medewerking, die we hier in het Kolpabad genieten, hebben we de mogelijkheid onze kinderen toch zwemmen te Ieren. Wie doét dat? Dat doen. we zelf: de leerkrachten en een aan tal ouders. Maar kunnen die dan zwem les geven Ja zekerEnkelen zijn gedi plomeerd. zoals ik zelf en de anderen heb ben het al zovele malen aanschouwd, dat ze dit ook onder de knie hebben gekregen. Is u hier pas mee begonnen Oh nee, we komen hier al meer dan een jaar. Doen de kinderen ook examen? Ja, dat wordt hier afgenomen, door de heer Traas, die de bevoegdheid heeft alle KNZB-examens af te nemen. Twee van zijn gediplomeerde zwemleraren assisteren hem daarbij. Dat bleken J. Sehoonenberg (ome Jan) en H. Kemp te zijn. De heer Traas had ge waagd van het enorme enthousiasme, waarmee leerkrachten en leerlingen van deze Rotterdamse school in het Kolpabad komen zwemmen. We hebben er ons van kunnen overtuigen, dat hij geenszins had overdreven. Deze school bleek niet de enige van el ders te zijn. die profiteert van het speciale kwartjestarief voor schoolkinderen en van de verdere Kolpabad-faciliteiten. Ook kin deren van. de Rotterdamse lagere school Oud-Mathenesse komen hier wekelijks met een bus in schoolverband tijdens de mid dagpauze. Eveneens twee bussen met schoolkinderen uit Hoek van Holland zaterdagsavonds een bus met rond 70 kin deren uit Hoogvliet onder leiding van zweminstructrice Cockie Gastelaars. Het streekkarakter van het Kolpabad. dat hieruit blijkt, wordt nog geaccentueerd door het wekelijks bezoek van 70-100 mi litairen uit De Lier en van de Haagse en Maassluise brandweer. ZATERDAG TtJangel; LO.OO22.00 uur Vogelshow. Sportpark VFC 19.00 uur cabaret (St. Nico- laaslavond Groote Lindt. Luxer: b,45 uur n.m. Jcrry als piccolo alle leeftijden; 9.00 uur n.m. De wereld van Stizie Wong 18 jaar. Stadsgehoorzaal. g.oo uur n.m. Via Mala 18 jr. Recreatlcgebomv ENCK: 8.00 uur n.m. Bal voor leden van p.v. ENCK, ZONDAG sportpark2.3o uur n.m. VFC—Excelsior S. t Nienwelant: 2.30 i^ur n.m. RK WIK—Bode graven en Hollan-haanVerburgh. Luxor: 2.S0 uur ö.m.: Ontmaskering der vee dieven a.J.; 5.00 uur n.m. Jerry als piccolo, alle teeltijden: 8.00 uur n.m.: De wereld van SuzJe Wong, 18 jaar. ktalsgehoorzaal; 3.45, 6.30 en 9-15 uur n.m.: Via Mala, 18 jaar. MAANDAG Dirk de UenleJaan: 4 uur. de burgemeester slaat de eerste paal voor tweede bejaarden- centrum. Luxor Theater: 8 uur: De stille getuige (18 j.l. &eopen; Wester Apotheek, Voorstraat 53. te lefoon 26815, 2 december wassende maan Zon op B.26 uur. onder 16.32 uur Maan op 12.36 uur. onder 21.41 uur 1 december wassende maan Zon op B.27 uur. onder 16.32 uur Maan op 13.09 uur, onder 22.56 uur Kinderen van een der 4e klassen, c*le zo gelukkig zjjn een onderwijzeres te heb ben, die hen extra Iaat zwemmen, profi terend van het kwartjestarief voor school zwemmen. Verbluffend gewoon, zo sne! als de kinderen daardoor de zwemkunst machtig worden en van het instructie-bad naar het diepe bassin verhuizen Rotterdam moge in organisatie en moge lijkheden op het gebied van sport en li chamelijke oefening Vlaardingen in vele opzichten tot voorbeeld strekken, bij schoolzwemmen blijkt hot omgekeerde het geval te zijn. Het is kennelijk geen alge meen gemeentelijk verschijnsel, dat alle kinderen van de 3e en 4e klassen der la gere scholen de mogelijkheid wordt ge boden tijdens de schooluren zwemlessen ie ontvangen, zoals bij ons in Vlaardingen. NIET AfJ.EEN DE CIJFERS SPREKEN Dat hier dankbaar gebruik van wordt gemaakt ën welke resultaten dit afwerpt, daarvan heeft de heer Traas met cijfer materiaal een boekje open gedaan. In 1955 werden de eerste schoolexamens 'afgenomen. Dat wil zeggen: de examens voor de zwemdiploma's 1, 2 en 3 van het ministerie van O., K. en W. Afgenomen aan de leerlingen van de 4e klassen der Vlaardingse lagere scholen. Welnu: nu 8 jaar later zijn 6160 4e klas-leerlingen in het bezit gekomen van een dezer diploma's. Dat is rond de helft van het, aantal, dat de zwemlessen heeft gevolgd. Door aller lei oorzaken valt rond T5 procent af. dat de zwemkunst wel machtig werd, maar het diploma niet kon verwerven. Valt u het percentage geslaagden tegen Daar voor zijn wel enkele oorzaken aan te wij zen. Bij de zwemlessen wordt er niet al lereerst naar gestreefd het percentage ge slaagden zo hoog mogelijk op te voeren, maar om van de kinderen zwemüeihebber- tjes te maken. Daarop is de methode in gesteld door geen enkele dwang te gebrui ken. en de zwemkunst spelenderwijs bij te brengen. Wat blijkt in de praktijk hier van het gevolg te zijn geweest? Dat de kinderen doorgaan met zwemmen en dat er onder hen vrijwel niemand meer is, die niet kan zwemmen, wanneer zij de lagere school hebben verlaten. VERBLUFFEND! Maar zou desondanks het percentage ge slaagden niet hoger kunnen zijn? Onge twijfeld. Allereerst, als de zwemlessen voor de 3e klas-leerlingen niet om de 14 dagen, maar wekelijks werden gegeven, zoals voor de 4e klas-leerlingen. En voorts en vooral ook, als er meer leerkrachten uit de 3e en 4e klassen gebruik maakten van het kwartjestarief voor schoolkinde ren. Zie bovengegeven voorbeeld Rotter dam. Maar ook zie het Vlaardingse lager onderwijspersoneel in de 4e klassen, die zoveel mogelijk kinderen van hun klas geslaagd wensen te zien, alvorens dezen naar de 5e klas overgaan en dan geen zwemles meer ontvangen. Eens in de twee weken gaan zij met hun klas een keer extra zwemmen. Dat betekent dus om de andere week twee zwemlessen per week. De resultaten 2ijn verbluffend, zoals we met de klas van. onze dochter hebben er varen. In september, bij de aanvang van het nieuwe schooljaar, zwom nog bijna niemand van deze klas in het diepe bad. Nu, nog geen drie maanden later, zijn het er 30 van de 42. De mecsten kunnen reeds hun drie banen borst, gevolgd door twee banen, rug, trekken: de eis voor het di ploma 1: de zogenaamde zweraproef. Hele maal geen zwemproef zegt de heer Traas. De kinderen, die hiervoor slagen, kunnen zonder meer als geoefende zwemmertjes worden beschouwd. Wie van de volwasse nen, die niet aan de. wedstrijdzwemsport doen, doen het deze kinderen na: drie ba nen borst, zonder rust gevolgd door^wea banen rug zo vroeg de heer Traas zien af. En dit in een overdekt bad, dat door zijn bedompte temperatuur hogere eisen aan de ademhaling stelt dan het buiter,- zwemmen En bovendien borstzwemraen volgens de voorschriften en rugzwemmen met de handen in de heupen KOLPABAD AIS 'IWEM- INSTRUCTIEINSTITUUT Vóór de paasvakantie wordt voor diplo ma l gezwommen en vóór de zomervakan tie voor diploma 2, alsmede voor diploma 1 door de kinderen, die dit de eerste keer niet hebben behaald. Dat getal van 6160 geslaagde 4e-Rlas- leerlingen der lagere scholen, staat be paald niet op zichzelf. Enkele lagere scho len maken gebruik van het kwartjes tarief door de gymnastiekuron op het lesrooster te benutten, met de leerlingen uit de 5e cn 6e klas te laten zwemmen. Op dezelfde wijze maken de gymnastiekleraren van ulo- en middelbare scholen van het kwart jestarief gebruik. Onder hun leiding be kwamen de leerlingen zich verder in de zwemkunst en worden de examens afgeno men voor de diverse KNZB-dipIoma*s. Voegen we daar nog aan toe het aantal voor KNZB-diploma's geslaagden, die particulier verband de lessen i an het Kol- pabadpersoneel hebben gevolgd, dan ko men we tot een gairtal afgegeven diplo ma's in de 8 jaar, dat het Kolpabad be staat, van,.. 15.377. Bijgewerkt tot op de dag van vandaag. Dankzij de voortreffe lijke Kolpabadpersoneel-service. En wan neer we dan nog even de opgaande lijn gadeslaan, dan stellen we vast, dat het aantal verstrekte diploma's van 1184 in 1935 opliep lol 2472 in 1961. Dit slaat na tuurlijk niet meer alleen op schoolzwem men, maar geeft, tussen neus en tippen door. de belangwekkende functie van het Kolpabad als zweminstructie-instituut in zijn totaliteit weer. Daarbij sukkelt het Kolpabad met de handicap, dat het in- stmetiebad veel te klein is. Niet alleen voor de grote groepen bij schoolzwemles- sen. maar ook om het aantal belangstellen den voor zwemlessen in particulier ver band te kunnen opvangen. De lange wacht lijst spreekt iri dit opzicht boekdelen. We wille» u niet met het gedetailleerde cijfermateriaal vermoeien, dat de heer Traas ons welwillend heeft verstrekt, maar wel nog dit: in de eerste negen maanden van dit, jaar maakten 30.357 scholieren ge bruik van het kwartjestarief. In dezelfde periode van 1961 waren dat er zelfs 35-000. Voorwaar tevens een belangrijke bron van inkomsten voor het Kolpabad, waarvan tot kopzorgen va» het gemeente bestuur, het jaarlijks exploitatieverlies is opgelo pen lot rond de f ÏQO.OQO.We 'hopen U echter te hebben aangetoond, dat deze ton bepaald geen weggegooid geld is, terwijl we nog in het geheel niet hebben gerept over de functie van het Kolpabad in het kader van de volksgezondheid.... - ZATERDAG 1 DECEMBER 1962 In verband met hett overlijden van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses WM helm in a heeft het Dagelijks Bestuur van de Schie- damse C.J.V. besloten het passe-partoul- werk op zaterdag l december a.s. in „Jeugclhaven" niet te ïaten doorgaan. Ir, verband met het overlijden van RK.H. Prinses Wilhelmina roepen onder scheiden kerken de inwoners van Vlaard'-n- gei. op tot het bijwonen van een intei- kerkciijke samenkomst, die gehouden z.d worden op zondag 2 december, 's avon-.s 8 uur in dc Grote Kerk". De leiding zullen hebben ds, G, C. H. Drinker. Rem, pred. en ds. D. Noori- mans Herv. pred. Spreken zullen de R.K. geestelijke kapelaan Th. A. N. v. d. Ak ker en ds. H. J. Heynen, Geref. pred. Instrumentale medewerking verlenen het muziekkorps van het Leger des Heils on Gijs de Graaf, orgel, terwij] voorts cale medewerking is gevraagd van bet Vlaardings mannenkoor Orpheus o.l.v. Jo& Vranken. A Wil Fortuna dit seizoen nog een uitwed strijd winnen, dan geldt: nu of nooit'. De wedstrijd in- Kerkrado tegen Roda JC biedt een unieke gelegenheid de nederla- genreeks in uitwedstrijden te onderbre ken. Fortuna schijnt dit ook van plan te zijn. Het bestuur althans. Want dil heeft besloten van de lange busreis naar Kerk- rade af te zien en per trein te reizen. Maar zonder dames. Dit mag evenwel niet hinderen. Want het Veendamse experi ment zette ook geen zoden aan de dijk. Damesgezelschap wordt bij dc andere clubs van geen doorslaggevend belang be schouwd. dus waarom bij Fortuna wel'' Als Fortuna ook bij Roda JC mocht ver liezen en daarmee zijn 7e nederlaag in successie op vreemde bodem zou incasse- De verontrusting van de Vlaardingse ge meenteraad over dc, de volksgezondheid bedreigende, luchtverontreiniging door de industrieën, kreeg gisteravond gestalte met de indiening van een motie door de WTMractlevoorzitter G. Dorsman, mede ondertekend door zijn fractiegenote me vrouw Bleeker-Van Sty ram en de PvdA- leden mevrouw Van Duyn-Spruyt cu dr. A, P. de Jonge. De letterlijke tekst van deze motie luidt: „De rund der gemeente Vlaardingen iu vergadering hijeen ter bespreking van de gemeentebegroting overwegende, dat dc vigerende wetgeving: volstrekt onvol doende moeilijkheden biedt ter beteuge ling van het grote euvel der luchtveront reiniging, van mening zijnde, dat daarom At. verband met het overlijden van Hare homnklijkr Hoogheid Prinses Wilhelm!- n» was het een dag lang een onzeker telt of het concert, dat het Vlaardings Mannen koor „Orplieus" geven zoo, doorgang zou Ktmnen vinden. Voor de aanvang van het concert werd medegedeeld dat woensdag avond de plaatselijke en militaire autori teiten toestemming gegeven hadden tot het geven van het vastgestelde concert. Maar bi'l bestuur had zieh genoodzaakt gezien het programma enigszins te wijzigen. Ter nagedachtenis aan Prinses Wilhel mina werd het programma geopend door het zingen van het zesde couplet van ons volkslied, dat door de goed bezette Stads gehoorzaal staande werd aangenoord. Het Vlaardings Mannenkoor Orpheus" vervolgde het eerste deel van dit program- f MtlriprT.ffTtZlP.i van een partij vinyl met nylon bont voering héérlijk warm. Een IJzersterke handschoen in bruin en grijs. Normale prijs 5,95. SintNicolaas '3 tijdelijk van een zending geruwde zware kwaliteit in 3 tinten bruin, groen, marine grijs en zwart, normaal per paar 4,50. Tijdelijk voor Sint Nicoiaas HO0G5TRAAT 219 - VLAARDINGEN ma met dri» a-capella gezongen werkjes, we ar van het „O bone Jesu" van Da Pa- lestrina bewondering afdwong, door de wijze waarop de jonge dirigent Jos. Vran- kqr» jr. het grote mannenkoor bracht lot de tederheid die voor dit werkje vereist Het eigenlijke programma begon met een werk van Henk Badings, Laus Pacis. Lof van de Vrede. Het werk van deze Ne derlandse componist heeft ons als' zodanig niet kunnen boeien. Badings heeft voor zijp tekst werk gebruikt van Desiderius Erasmus. In de tekst wordt als het ware een bede gezongen voor de Christelijke Vrede en gerechtigheid. Maar de wijze waarop Badings deze bede instrumentaal vorm gaf, konden we niet overal even ge slaagd vinden. Het werk was dikwijls niet doorzichtig genoeg en miste daardoor veel aan uitdrukkingskracht. Voor net feit dat Orpheus" het aandurfde dit uiterst moei lijke werk voor het publiek te brengen, hebben wij bijzonder veel waardering. Onder de sterk dynamische leiding van Jos. Vranken jr, werd goed gezongen, ook al leverden de sterk wisselende maatsoor ten koor en orkest wel eeos moeilijkheden op. TF/E hebben het Vlaardings Mannenkoor .Orpheus" nogmaals in een modern werk kunnen, boren. Dat was ïn de „Hym ne" van Marius Monnikendam, De uitvoe ring er van heeft ons bijzonder geboeid. Ei werd zeer expressief gezongen en het werk kreeg daardoor een maximum aan uitdrukkingskracht. In beide genoemde werken trad als so list op, de zangeres Gerda Pons. Deze sopraan heeft verdienstelijk werk gele verd. Wel was haar stem hier en daar wat hard maar door de grote beheersing van do techniek wist zij de solopartijen of aanvaardbare wijze te brengen. De Koninklijke Militaire Kapel zorgde voor het begeleidend orkest. De beide ma len dat de Kapel zelfstandig optrad onder leiding van Majoor-Directeur Roeus van Yperen hebben we kunnen genieten. De eerste maal in de rapsodie Jericho" van Gould. In dit programmatische werk dat gebaseerd is Op het Bijbelverhaal van de belegering en de val van Jericho en waar in gebruik gemaakt word van Negro-spi- rituais, liet dc Koninklijke Militaire Kapei zich van zijn allerbeste zijde noren. Na de pauze werd het Cantabile van César Franck ingelast, iets dat de toehoorders on getwijfeld een prettige verrassing zullen hebben gevonden. De Koninklijke Militaire Kapel besloot zijn optraden met Vijf Kleine Parades van de in 1947 overleden compo o'st Koos v. d. Griend. De muzikale uil- beelding van ondermeer de zich traag voortbewegende schildpadden uit het boek van Henriette van Eyk„ De kleine parade" kwam volkomen tot zijn recht. Aan het eind van de avond kregen zowel koor, orkest als soliste van net publiek een hartelijk en welverdiend applaus. Onder auspiciën van het Dynamowerk van de Ned, Herv. Gemeente zal zondag 2 december in de Immahuelkerk een jeugddienst worden gehouden, waarin Wika I. Kandel zal voorgaan. Het motto van zijn toespraak is „Gelukkig Nieuw jaar". Medewerking zal worden verleend door het Dynamokoor en door de Bazuin- groep van L, en V. De dienst beginton) 10 uur. Vooraf zullen enige liederen wor den gezongen. Alle Vlaardingse jongeren tussen 16 en 25 jaar zijn hartelijk welkom. wetgevende maatregelen op het terrein vai* de luchtverontreiniging tot stond die nen te kompn, tiring"! er met klem bij de regering op aan, met spoed de realisering van dergelijke maatregelen te bevorderen. ANTWOORD WETHOUDER ONBEVREDIGEND De verontrusting, welke diverse leden bij de behandeling van de gemeentebegroting over de in Vlaardingen heersende luchtver ontreiniging hadden uitgesproken, had de betrokken wethouder van volksgezondheid G Walstra in zijn antwoord allerminst kunnen wegnemen. Hij had als zijn me ning uitgesproken, dat er in hot huidige stadium onvoldoende gegevens over de luchtverontreiniging beschikbaar zijn om er een wet op de luchtverontreiniging op te kunnen baseren. In dit stadium heeft het. naar de mening van wethouder Wal stra, derhalve geen zin er bij de minister op aan te dringen een desbetreffende wet uit te vaardigen. Het onderzoek naar de luchtverontreiniging moei eerst worden voortgezet tot voor bewuste wet voldoende gegevens beschikbaar zijn, zo luidde zijn conclusie, In tweede instantie reageerde de PCG- fractievoorzitter E. P. van der Veen hier op met te betogen, dat er veel te veeJ tijet gemoeid zou gaan met een dergelijke wel vast te stellen, De luchtverontreiniging is letterlijk en figuurlijk een te benauwen de geschiedenis om zo tong te kunnen wachten. Hij wees op het in Duitsland met succes gevolgde systeem; de tegen de luchtverontreiniging te treffen wette lijke maatregelen onder te brengen in een raamwet. De hierna sprekende WD-fractievüor- 7.5der G. Dorsman verklaarde, na er bij he* college op te hebben aangedrongen de mogelijkheden, die de Hinderwet bied duidelijk mogelijk te gebruiken, dat de grote tragiek bij de luchtverontreiniging is: het staat vast, dat het technisch moge lijk is de luchtverontreiniging uit te ban nen. maar de Industrieën gaan er niet toe over vanwege de daaraan verbonden grote kosten. Hij illustreerde dit met voor beelden uit het buitenland, zoals in Pitts burg, waar afdoende maatregelen werden getroffen, toen door de lucht verontreini ging ettelijke daden waren gevallen. Mevrouw Van Duyn-Spruyt wees vervol gens de heer Van der Veen er op, dat de motie van de heer Dorsman zo ruim is gesteld, dat deze ook aan zijn standpunt tegemoet kwam en de mogelijkheid open laat wettelijke maatregelen in een raam wet onder te brengen. Zij drgng er op aan, dat de gehele raad zich achter deze motie zou scharen. Het staal vrijwel vast, dat dit zal geschieden, maar zover was de behandeling van de begroting nog niet gevorderd om reeds gisteravond daarover te beslissen. Na het antwoord van de heer M. H. L. Weststrate als laatste wethouder, voerden in tweede instantie het woord de heren Van Munster, Van der Veen, Van der Knaap, Dorsman, Van der Veer, Ba rer,dregt, Halkcs, Van der Graaf en me vrouw Van Duyn-Spruyt. Vanavond wordt de begrotingsbehandeling voortgezet met de spreekbeurten van overige leden, die zich geroepen gevoelen voor de tweede maal het woord te voeren, waarna het tweede antwoord van de leden van het college en de behandeling van dc hoofd stukken en de bijlagen volgen, alvorens een streep achter alles kan worden gezet en de begroting goedgekeurd. Van zaterdagmiddag 1 uur tot maandag-"' morgen 8 uur 2ullen in bijzondere gevallen dienst doen de artsen: R. Stoop, VerpL Chasséplein 6, telefoon 2138. N. Warmolts, Hoflaan 37, telefoon 2074. De zondagdienst van dr. A. J. Leegsma wordt waargenomen door B. W. Busse- maker, Schiedamseweg 107, teief. 3188. De zondagdienst van dr. G. J. Bos wordt waargenomen door E. Lcynse, Mr. Ver schuurstraat 42, telefoon 7371 Naar aanleiding van een door een lid van het stadhuispersoneel ingediend idee is door burgemeester en wethouders be sloten de stadsbeiaardicr Cor Don tijdens zijn wekelijkse bespelingen op het Oran je-carillon verzoeknummers te laten spe len. De ingediende verzoeknummers zul len door de stadsbeiaardier op geschikt heid voor beiaard worden getoetst. Aan vragen o m verzoeknummers kunnen schriftelijk worden ingediend bij de afde ling onderwijs en culturele zaken, stad huis, alhier. Welkomstgroet van burgemeester Dezer dagen zijn de laatste dienstplich- Ligc militairen uit het voormalig Neder lands Nieuw Guinea teruggekeerd. Zij ontvingen van de burgemeester een persoonlijk, welkomstschrxjven. ren, dan kan het wellicht aanbeveling ver dienen dat de geestdriftige en inventiev* taris een nieuwe spectaculaire actie ter morde ondersteuning der spelers, ontke tent. Want het succes van de toeteractie ligt ons nog allemaal vers ïn het geheu gen. Hij oogstte er zelfs landelijke be kendheid mee. Bij het raadplegen van ons staatje, ontwaren we. dat Roda JC in zijn 6 thuiswedstrijden 6 punten heeft verzameld: Achtereenvolgens een 1Z nederlaag te gen Elinkwijk, een 11 tegen Eindhoven, een 2—2 tegen Excelsior, een 1—1 tegen VVV, een 21 zege op SUS en een 0—0 tegen Veendam afgelopen zondag. Wel, daaruit mogen* we afleiden, dat nr ook voor Fortuna wel een getijkspelletje in kan zitten, met een wedstrijd zonder of twee doelpunten. Fortuna verschijnt weer met het elftal, dat achtereenvolgens 11 tegen Eindhoven speelde, met 41 van Veendam verloor met 20 van Sittar- dia won. De inmaakpartij van 11—1 door Go Ahead in Deventer buiten beschouwing gelaten, blijkt Roda JC over een vrij hechte defensie te beschikken: in 11 wed strijden 15 tegendoelpunten. Hopelijk be hoeven we niet weer te lezen, zoals m een verslag van VeendamFortuna, dat Fortuna zo fraai heeft gespeeld al werd het dan weer een nederlaag. Want daar koopt niemand in het Fortunakamp iets voor. De puntjes in deze wedstrijd tussen twee tegenstanders, die op de rand van de afgrond balanceren, mogen we voor het winnend elftal gerust dubbel teilen. VFC ontmoet zondag aan de Sportlaah in Excelsior een tegenstander, die in zijn laatste uitwedstrijd zijn eerste zege vier de. Daarvan werd Leonidas het slachtof fer. Tegenover de II punten van VFC stel len de Schiedammers er slechts 4. Een VFC-zege zit cr zondag dus dik in. Toch moet worjien afgewacht of het VFC niet zal opbreken, dat het verblind werd door de ongekende weelde van 4 doelpunten tegen Blauw Zwart, waardoor men zich in 't VFC-kamp de luxe meende te kunnen permitteren 'n speler als Rob van Rees buiten het elftal te houden. De twee leiders HBS en RFC, beide 1 punt voor sprong op VFC, moeten resp. bij Fluks en Roodenburg op bezoek. Fluks is thuis nog ongeslagen, al eindigden 3 van de 4 thuiswedstrijden in een gelijkspel en Roodenburg beschikt over een Opvallend hechte defensie, waarmee we maar wil len zeggen, dat het pad van RFC en HBS zondag er niet volslagen geëiffend bij ligt. WIK zit nog steeds op zijn ie zege te wachten. Maar wat niet is, kan nog ko men. We geloven echter niet dat het zon dag op bezoek komende Bodegraven als willig slachtoffer zal fungeren en vrezen helaas, dat WIK ook na zondag het zoet der overwinning nog niet zal hebben ge proefd. Ook de Hoilandiaan speelt thuis, zodat de Vlaardingse voetballiefhebbers, die zich met de aanschouwing van amateurvoet bal tevreden willen stellen, in hun eigen stad uit drie wedstrijden 'een keuze kun nen maken. De HDllandi3an zullen zij stel lig zien verliezen, want Verburch is veel te sterk voor de onmachtige roodwitte ploeg. Ned. Herv, Gemeente. Grote Kerk, Markt, zondag 10 uur ds. P. Zijlstra. Bediening H. Avondmaal, 5 uur'ds. P. van der Vloed: Rehobothkerk, Biliito.nlaan, zondag 9 en 10.30 uur ds. K. M. Vogel uit Maassluis, 7 uur ds. D. Noordmans, Adventszang- dienst met medewerking van het Kerk koor oJ.v. Joh. Groen en Bazuinkoor o.l.v. W, Roskam en fluit D. Hoogeveon; Bethel- kerk, VI-Ambacht, zaterdag 7.30--S.J5 u. Avondgebed, zondag 10 uur ds. W. J. Koikert, 7 uur ds. J. van Noort, Catafd, 30: Immaiiuëlkerk. Van Hogcndorplaan, zondag 10 uur wika I, Kandel, Jeugd dienst. Onderwerp: „Gelukkig Nieuw jaar". 7 uur ds. P. van den Berg uit 's-Gravenhage; Nieuwe Kerk, Binnen singel, zondag 10 uur prof. dr. Schmauch uit- Gretsswald (O.-Duitsland) eu ds, J. Bouterse, 5 uur ds. J. van Noort, Cat.afd. 30; Westwijkkapel zondag 9 en 1Q.3Q uur ds. Noordmans. Jeugdkerken. Jeugdkerk wordt gehou den zondag voor de jongeren van 913 jaar in Soli Deo Gloria, Caüenburgstraat; gebouw Chr. Besturenbond, P. K. Dras- saartstraat en school Julianalaan; 10 uur i» zaal Rehobothkerk, Klnderkerken (6—9 jaar) worden ge houden Caüenburgstraat, Maassluissedijk 7a en 9.30 uur in bijgebouw Immanuël- kerk, Van Hogcndorplaan. Rusthuis Emmastraat dinsdag 10.30 uur uitzending korte kerkdienst via de kerk telefoon. Voorganger de heer J. Hoogen- dam. Rem. Geref, Gem. en N.P.B., Hoflaan, zondag 10.30 uur ds. Siccama, Doopsgez. predikant te Rotterdam. Gereformeerde Kerk, Oosterkerk. Schie damseweg. zondag 10 uur ds. F. L. Boa, 5 uur ds. M, J. Mulder; Emmaüskerk, Van Linden van den Heuvellsingel, zondag 9 uur ds, H. J, Kouwenhoven, 10.30 uur ds. H. Zandbergen, 5 uur ds, H. J. Heynen; Pniëlkerk. Henriëtle Pvdand Holststraat, zondag 9 en 1Ö.3D uur dr. M. J. Mulder, 5 uur ds. F. L. Bos; Maranathakerk, Zuid- wijk, zondag 10 uur ds. H. J, Heynen, 5 uur ds. H. J. Kouwenhoven. Chr, Geref, Kerk, Emmasiraat 116, zon dag 10 uur leesdienst, 3 uur ds. H. van Leeuwen uit Rotterdam-West. Dinsdag 7.45 uur ds. M. C. Tanis uit Ba rend recht. Aula H. de Cockschooï, Philips de Goede- straat 162, zondag 10 uur leesdienst, uur ds. I. de Bruijne uit Rotterdam-C. Geref. Gemeente, Westnieuwland 56» zondag 10 en 5 uur ds. L. Huisman. Dins dag 7.45 ii. ds. L. Huisman (Bijbellezing). B.C.Ü^ zaal Rode Kruis, Emmastraat 36, zondag 10 uur Evangelist M. Kooymans. Het Leger dea Heils, Baanstraat, zater dag 7 uur straatzang Vaieriusstraat; zon dag 10 uur Heihgiagssamenkomst, 6.30 uur openluchtsamenkomst oij de Visbank. 7^0 uur Evangeliaaticsamenkomst. Leider bri gadier H, Hordijk

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1