ratMSCH KMA!) i Sinterklaas ging van de ene zaal naar de andere Hofstee SG- en Gemeente-subsidie voor drie-jouraalistenplan IDA'S IDE DAS iMET DE |5 PLUSPUNTEN 3.5S 4.« 7.« Mutaties bij politie Zeven artiesten exposeren bij de Oase AT AAR. ANNEER Uit het politierapport DIIS klopt Flakkee met 4-2 s 1 Puntloze draw voor SVDPW Schiedam rooft puntje bij leider ASB Geen overwinningen in vierde klasse DRZ in derby door Ursus geklopt In Verenigde Staten per dag 110 doden in verkeer Voordeel- Verkoop rodia dames sjaals Voordeel-'irkoop naadloze nylons Hoofdagentschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 68091 rtuiU'KRDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 3 DECEMBER 1962 ■p-K WAKEN ZATERDAGMIDDAG weer J-J veel St.-Nicolaasf eesten, die alle om twee uur 's middags begonnen. In het Volksgebomv aan de Tutnlaan vierden on geveer vierhonderdvyftig kinderen van leden van de NW-Vrouwenbond en van de Vrouwengroep van de P. v. d, A. ge zamenlijk St.-Nicolaasfeest onder leidim van mevr. A. M. v. d. Hoek—-v. d. Horst, voorzitster van de Vrouwengroep van de P. v. d. A. en voorzitster van het St.- Nicolaasfeestcomité. Het familie-cabaret, gezelschap UittemviUfgen trad op met een uitgebreid programma van standing. Het hoogtepunt van de middag was niettemin de komst van St. Nicolaas met zijn Zwarte Knecht. De kinderen werden gul onthaald. Aangezien er voor één enkele voorstelling teveel kinderen waren, werd er om twee uur en een om vier uur gehouden. In het gebouw Arcade was Sint Nicolaas met Zwarte Piet te gast bij de Algemene Bond van Bejaarden, BVD, afd. Delfs- Jaaven. Deze afd. telt ruim tweehonderd- vijftig leden, tachtig donateurs en. vele be gunstigers. Voortgekomen uit het ontspan ningswerk droeg hij de eerste tien jaar de naam van ZAC- Daarop volgde er een structurele verandering. De beide oprich ters werden in de pauze door mevr. J. Hoogendijk gehuldigd. De voorzitter, de heer J, A. Foort, ontving een fraaie vui- penhauder-set, terwijl de huidige secreta ris, de heer C. Kooy, een prachtige lees- lamp kreeg. De echtgenoten werden ver blijd met bloemen. Het Confetti-Cabaret zorg-de voor een vlot programma. IN GEBOUW IRENE aan de Nieuwe Ha ven hield de personeelsvereniging van de Veveo-fabrieken haar St.-Nicolaasfeest, aangeboden, door de directie. Bij afwezig heid van de voorzitter, de heer Groene- boom, die wegens ziekte verhinderd was, sprak de 'heer M. P. Oreel het welkomst woord. Een. cabaretgezelschap olv. Rinus van Everdingen bracht een programma, dat speciaal was aangepast aan de leeftijd der jeugdige bezoekers, met o.a. de muzikale clown Gilbert en het artisten~d.ua de Ba- rio's. Voor de muzikale omlijsting zorgden de heren Van der Have jr. (piano) en Her werden (gitaar). Hoezeer de kinderen ook genoten van dit aardige cabaretprogramma, toch bleef de grote verrassing ook hier de komst van. St. Nicolaas met Zwarte Piet. De kinderen kregen enkele tractaties. In het gebouw voor Chr. Sociale Be langen had de personeelsvereniging van de PTT, ruim honderd leden, onder "leiding van haar voorzitter, de heer A. Verlinde, een geanimeerd St.-Nieolaasfeesfc, waar de kinderen, behalve versnaperingen een keu rig verpakt geschenk kregen om mee naar huis te nemen. „Oom Nico"' verscheen met de poppenkast. Tr> de voorzaal van gebouw Irene vierden personeelsleden van Werf De Hoop St- Nicolaasfeest, Even zaten oud en jong te trappelen van. ongeduld. De Sint was nL jets over tijd, zodat enkele ouderen al bui ten op bet bordes gingen kijken, waar de Goede Man toch wel bleef. Hij is dan toch nog wel gekomen. Rustig wuivend, als was er geen vuiltje aan de lucht, stapte hij uit zijn auto, SINTERKLAAS troonde in Musis Sacrum breed-uit op zijn zetel op het toneel, hoogverheven uitkijkend over de kinder tjes van de personeelsleden van. de Coca- Colafabriekcn. Een voor een moesten ze bij hem komen, waar hij uit een indrukwek kend boek hun goede en kwade daden voorlas. Van tevoren had het jeugdig pu bliek al genoten van allerlei vernuftige goocheltoeren. ïn gebouw Sursum Corda aan de Nieuw- etraat zette de WSV De Schledamse Tip pelaars het St.-Nicolaasfeest voort, dat ze de vorige avond voor haar leden van twaalf tot vijftien jaar was begonnen. Thans waren er honderd kinderen van «even tot twaalf jaar. In Tivoli gaf de Jeugd Toneelvereniging De Dilettantjes een St.-Nicolaasfeest, dat de secretaris, de heer J. Beining, opende Opgevoerd werd De Grote Inbraak in het Paleis van Sint Nicolaas, waar onder lei ding van Rooi© Tm us (L. van Tricht) de boeven al de gouden en zilveren sieraden roofden- Tot groot genoegen van de twee honderd kinderen in de zaal wisten evén wel twee geroutineerde rechercheurs (Th. Nijs en J. Molendijk) de gehele bende op te rollen, zoals dit in vaktermen luidt. Daarna kwam de Sint met twee leuke Pietjes, die de kinderen een tractatïe SCHIEDAM: Klachten, over bezorging: 18.30 tot 21 uur: Telefoon 67292, Rotterdamschedijk 232c. KETHEL: Groeneweg, Seringenhof 3. Het rechteronderbeen brak de 72-jariige mevr. S. v. d. V.—K. uiit de BrieLsestraai toen zij aan de verkeerde zijde uitstapte uit een bus van lijn 41. Daar stond uiter aard niemand om haar te helpen. Zij gleed ■uit en brak haar rechteronderbeen. Zij ie in de Dr. Noletstichttng opgenomen Tegen een metalen paal aan de Koemarkt, na bij De Kroon, reed de Noorse handels reiziger C. E, T. De paal werd vernield en een paal met verkeerslichten even verderop enigszins verbogen. De auo werd aan de voorzijde beschadigd. De bestuurder verklaarde te zijn geslipt op het natte brugdek van de Koemariet- brug. gaven. Het bestuur en de leidsters, mevr, R. Dettmeijer—Kamp en mevr. G. Buur man, die de regie voerde, hadden alle eer van hun voorbereidend werk. TN HET WIJKLOKAAL van de Bethel- kerk aan de Oude Maasstraat vierde de Vereniging: van Heipers en Helpsters van het Ned. Roode Knus, afd. Schiedam, haar traditioneel St.-Nicolaasfeest, dat werd ge opend door de voorzitter van de werkcom- missie, de heer A. H. van Dalen. Alle kin deren kregen als blijvend aandenken aan dit feest een mooi geschenk mee naar huis. De voorzitter van de vereniging, de boer Boes, bedankte tot slot Sint Nicolaas voor zijn aanwezigheid. In gebouw Arcade traden in de Schie- damse Jazz Sociëteit Gu/llaume als Sint- Nicolaassurprise op An Burton, de bekende vocaliste, en de Down Town Jazz Band, zonder dat de Sint zelf dit feest luister bij kwam 2etten. Overigens waren Roef ie Hueting's Down Town Jazzband, die zich sinds haar oprichting heeft ontwikkeld tot een der meest vooraanstaande Dixieland- orkesten van Europa, cn Ann Burton, be kend door radio en TV, op deze avond ;oed in vorm. In Tivoli in de Schiedamse Jazz Sociëteit Nieuwland kwamen zaterdagavond Sint en Piet weL Ze ontvingen een ovationeel wel kom. Tiet tweehonderd vijftig bezoekers was het hier eivol Combo Peter van Vliet en de „Martino's" (met Zuidamerikaanse composities) zorgden voor goede dans muziek. Zondagmorgen was Sint Nicolaas ook al weer vroeg op pad, ditmaal voor een be zoek aan „Musis Sacrum.'', waar de kinde ren van de leden van de Postduivenvereni ging „Union" zijn naamfeest vierden. Doelstelling van deze vereniging is ook de gezinnen van de aangesloten duiven- liefhebbers af en toe ontspanning en ge zelligheid te bieden. De Sint wenste er zich niet over uit te laten of hij zelf er in Ma drid een duivenkotje op na houdt. De bui tengewone gulle wijze, waarop hij ditmaal de kinderen van zijn duivenvrienden ont haalde, wijst evenwel in deze richting. Bij na levensgrote poppen voor meisjes en ge mechaniseerd speelgoed voor de kleinere jongens kwamen uit de grote bagage van Zwarte Piet te voorschijn. De oudere kin deren kregen meer praktische geschenken. Als voorz. van. dc feestcommissie verwel komde de heer W, Balvers St. Nicolaas, waarna deze zich met enkele van de kin deren onderhield. Het bekende Schiedamse gezelschap „De Widow's" amuseerde oud en jong met een aantrekkelijk programma. Ook een gooche laar wist de jeugd geruime tijd genoeglijk bezig te houden. TR-EVfpJ kreukherstellend wasbaar krimpvrij origineel blijft goed zitten KIES UIT DE UITGEBREIDE NIEUWSTE COLLECTIE BIJ: I VLAARDINGEN, H i HOOGSTRAAT 202 S i TEL. 2195 1 Enkele hoofdagenten zijn bevorderd tot brigadier. Het zijn de heren J. H. van Weiy, J.-F. H. Terwiel en K. C. Broek. Verder heeft de burgemeester met ingang van 1 januari 1963 tot adjudant bevor derd de brigadiers J. W. M. Boogerd en C. Verkaik. Twee adjudanten, de heren. E. Zytveld en J. Molenaar, verlaten de dienst ZEVEN SCHIEDAMSE kunstschilders, Dick Bos, Frans v. d. Heide, Herman Sey, Goof Smit. Piet Stuïvenberg, Nico van. Weizen es en Theo Wiegman houden van 1 tot en met 29 december in Oase, de voormalige branderssoos aan de Dam no, 2 een expositie van hun oeuvre. De conservator van het Stedelijk Museum, Pierre Janssen, heeft zaterdagmiddag om drie uur deze tentoonstelling geopend met een. korte rede, waarin hij vooral het per soonlijk initiatief van deze zeven kunste naars roemde. Deze expositie is zonder overheidssteun tot stand gekomen, aJius spr., die in dit verband tevens herinner de aan een ander prijzenswaardig particu lier initiatief van jaren geleden, toen Hans van Dijk zijn Cultureel Contact Centrum stichtte, dat, zoals wij zaterdag schreven, vrijdag 14 december ook weer herbegint. Er bestond veel belangstelling voor de Oase-expositie. Ettelijke kunstzinnige stadgenoten gaven blijk van hun belang stelling. De kunstenaars zelf waren daar bij dankbaar, dat de heer Aan de Wiel tot negenentwintig december deze unieke ruimte aan hen heeft willen afstaan om er deze tentoonstelling, uiteraard in eer ste instantie een „good will"-experiment, te houden. Overigens blijven de Schiedam se kunstschilders zoeken naar een passen de ruimte. Er zit thans in ieder geval beweging in de Schiedamse kunstenaars wereld. WAT DE EXPOSITIE zelf betreft, deze vertoont een harmonisch geheel van o er het algemeen met talent geschilderde werken. De ongeveer vijfendertig tentoon gestelde schilderstukken demonstreren een zekere homogeniteit in hun abstracte kunst wat aangenaam aandoet en een sfeer van ■w MAANDAG S DECEMBER Wijkcentrum 8 uur; filmavond Ursus. jaiia.na.kerk 8 uur; extra programma voor de Si-Soclub-dames. Rotrcrdamscbedljk 56; Biljartvereniging BES. wedstrijd, Tivoli 8 uur: Schied. Gymnaslastenbona. St. Nicolaas Feest Bal. Het Volkspark; 8 uur LJsbaan. Ijsbaan Spieringshoefc: 7.30 uur geopend. BIOSCOPEN Passage Theater: dag. 2 en 8-15 uur, Madame sans Gêne. Monopole Theater: Terreur in New York 7 en Ö.15 uur, MUSEUM Oase Dam 2: expositie van zeven Schi-ed. schilders. DINSDAG 4 DECEMBER De Vriendschap: 7 uur Alg. Bond van Bejaar den St. Nicolaasfeest, Irene 1 uur: Oudercomité Sh Jansschool St. Nicolaasfeest. harmonisch evenwicht schept. Bij de ap preciatie van moderne, non-figuratieve kunst moeten we leren door de „vertel ling" heen te zien- De hedendaagse kun stenaar laat zich geheel door zijn. gevoel, door zijn voorkeur voor kleur, lijn en vlak leiden. Hij heeft zich vrijgemaakt van de voorgeschreven, conventionele vorm. In deze moderne kunst spiegelt zich ónze tijdgeest. Alleen als we haar op deze cul tuurfilosofische wijze beschouwen kunnen we haar schoon-bevinderx. Deze expositie moet elke kunstlievende stadgenoot be zichtigen, Doet hij dit niet, dan heeft hij veel gemist. In ons bericht over de Galerie Cultureel Contact Centrum van de heer Hans van Dijk aijn enkele regels weggevallen, waar door onze bedoeling wat in het gedrang ïs geraakt. Zonder onze lezers te vermoeien met een rectificatie geven wjj ditmaal een samenvatting van de stand van zaken. De situatie is als volgt; S De heer A. aan de "Wiel, Dam 2, biedt voor eigen rekening onderdak aan zeven Schiedamse kunstenaars tot en met 29 december, voor een expositie van hun werk. 9 B(j de opening noemde Pierre Janssen het Cultureel Contact Centrum van de heer Hans van Dijk. Hy zweeg over het Initiatief van de drie journalisten van Rotterdammer, Vrye Volk en Nieuwe Dagblad, waarvan hij, naar men ons verzekert, van te voren niet op de hoogte was. O Genoemde drie journalisten zullen hnn opzet tot vorming vin een Stichting Cultu-1 reel Contact Centrum moeten wijzigen, om dat de naam reeds bij de Kamer van Koop handel te boek staat. Dit is nog mogelijk, Zeven jongens tussen 9 en 13 zijn in de afgelopen w-v.k door de jeugdbrtgade aan gehouden. Zij hebben in de omgeving van de Bo terstraat 20 doppen van fietsbellen gehaaid en dwaze door de ruiten gegooid van de Consumafaibriek in de Boterstraat en van de Metalücus in de Gverschiesestraat. Respectievelijk twaalf en zeven ruiten werden vernield. Een autoportier van een auto bestuurd door J. J. G. uiit Rotterdam werd onver hoeds geopend, met het gevolg, dat de bromfictsrijder N. v. d. T.t Isoleerde r, kwam te vallen- Met schaafwonden en een gekneusde rechterpols en linkerschouder- fractuur is hij door de GG en GD naar hei Gemeent-eaiokexibuis en vervolgens naar zijn wonomig overgebracht. Haar reohterbovenarm brak de bejaarde mevrouw E. v. d. B.-A., toen zij dicht bij het bureau van de Geneeskundige Dóienet aan de Tuinlaan struikelde. Zij is onver wijld naar de Dr. Nofletelichting vervoerd en daar behandeld. Een geyecht ontstond 's nachts om twaalf uur in lijn 4 tussen de Vlaaird'.n-goe urUtitacr W. v. E., matroos, wiens zwager in de bij wagen had overgegeven. De trambestuur der H. J. M. H. uit Rotterdam maakte daarover enöge opmerkingen en hb kreeg van de matroos prompt vijf stompen in het gelaat, waardoor hij een bloedende hoofdwond kreeg ra zijn bril kapot gang. De 26-jarige Van N. is naar bet bureau gebracht. Hij was onder Invloed en Loven- dien in burgerkSeding. Hij is overgeleverd aan die Kon. Marechaussee in Vtearddttgen. Tegen een verkcerszuillje op de vlucht heuvel Swammerdomririgel reed een 51* jarige vertegenwoordiger uit Schiedam. Hij wend ïogenaiamd ernstig gewond naar het ziekenhuis gebracht, maar bleek tiaar slechts een bloedneus te hebben, Ta m>to kwambovenop het verkeerezuiltje zwaar 'beschadigd tot staan. Het ver?.eerszuilje werd totaal vernield. De bestuurder vee- klaarde 4e zijn uitgeweken voor een wiel rijder. Een polshorloge is in het'Sporfoüdsenbad gestolen uit de binnenzak van een colbert van de 14-jarige M. M. De kassa Is geplunderd van oen fiffiaal ran de NV Martens Co, aan de Singel, toen de fthnathouder T. M. B„ buiten het raam stond te zemen. Toen hij terugkwam, stond de kassa open en was een bedrag van 345 gulden verdwenen. Doortastend optreden van de beroeps militair R. K- uirt Laren hoeft hem voor het verlies van zijn scooter behoed. Hij was bij zijn verloofde in die OldebameveiHt- straat en was naar binnen g-egaan om een schroevendraaier voor heit repareren van want'de Stichting, waarover de persberich ten spraken, bestaat nog niet 4 De journalisten van de Rotterdammer, Vrije Volk cn Nieuwe Dagblad hebben bjj monde van eerstgenoemde de heer A. aan de Wiel meegedeeld, de ruimte eerst op l januari te kunnen inhuren, daar ze dan over subsidies van SG en Gemeente zouden beschikken. De SG-agenda voor de komende week spreekt niet over een Cultureel Contact Centrum, maar zeer neutraal over de ex positie van de Schiedamse schilders, Oase Dam 2. Die uiteraard ons aller belangstel ling en waardering waard is. Derdeklasser DHS heeft tegen het fana tiek en tevens wat onbeheerst spelend Flakkee tie handen meer dan vol gekregen om tot volle winst te kunnen geraken. Fen betere techniek, die gepaard ging met een beter spelinzicht bezorgde DHS van meet af aan een veldorerwicht Met vaak veel kunst en vliegwerk wist de Flakkeese defensie voorlopig staande te blijven. In de 13-de minuut bracht een dekklngsfout linksbinnen v. Hees alleen voor de doel man en beheerst schoot hij zijn club naar een I0 voorsprong. Lang duurde de vreugde in het geelzwarte kamp niet, want drie minuten later schoot linksh.ilf Groen- horst na een afgeslagen hoekschop met ecu hard schot de bal achter de Invaller doelman v. d. Berg, (1I). DHS behield het beste deel van het spel en op gelukkige wijze en mede door ingrijpen van de doel man ontkwam het doel der gasten enkele malen aan een tweede doorboring. DHS kwam weer aan de leiding, toen In de 21-ste minuut Roozen langs de lijn te gen de grond werd gewerkt. Zelf nam hij de vrije trap hiervoor waaruit midvoor Gudde op fraaie wij2e nummer twee in het Flakkeese net kopte. Uit een pass van Roozen trof een vinnig schot van De Jager de deklat, waarna Gudde het terug sprin gende leder opnieuw tegen het houtwerk knalde. Met deze 21 stand kwam de rust, Nr de hervatting kwam DHS even in het offensief om dit later aan de bezoekers af te staan. De uitvallen van DHS waren echter vol gevaar. Da Zwart was er goed door, maar werd in het beruchte gebied onderuit gehaald. Het strafschop vonnis werd door De Jager feilloos voltrokken, 3l. Flakkee bleef doorvechten en zag een al te fanatiek optreden tegen De Zwart met een vrije trap bestraft- Laatstgenoem de plaatste zich achter de bal en loste een oerhard schot, waarop de Flakkee- doelman geen antwoord had (4—1). Aan Schiedamse zijde liet men nu de teugels wat vieren waardoor doelman v. d. Berg met een. felie schuiver nog eenmaal werd gepasseerd (42). Voor SVDPW ditmaal in tien Briel geen victorie, maar eon puntloze draw als re sultaat van de return tegen WRW. Even als in Schiedam kwamen beide voorhoe den niet tot scoren en ts het een strijd geworden tussen twee verdedigingen, dia van geen wijken wisten. In de eerste helft was SVDPW het meest aanvallend, doch het moest erva ren dat de doelman van de thuisclub uit het goede hout gesneden Is. Hij toonde weinig respect te hebben voor do harde scholen, die op zijn veste werden afge vuurd. Met veel bravour dook en ransel de hij de bal telkens opnieuw buiten zijn doelpalen. Na rust gaf de thuisclub wat meer de toon aan. Ook in het doelgebied van de roodwitten wist men evenwel van geen wijken. Schiedam presteerde het leider ASB een puntje te ontfutselen en met wat meer geluk was de volle winst in Schie dam gebleven. Gedurende de eerste twin tig minuten gaf Schiedam de toon aan en tevens een demonstratie m het missen van doelrijpe kansen. In de 25-ste minuut slaagde de rechtsbuiten van de gasten er in een vrij "eld te krijgen en zijn hierna volgende schot was voor doelman Reep fa machtig. Enkele minuten na do hervatting lan ceerde v. Huet door hot midden v. d. Hoe ven, die met een onhoudbaar schot de ge lijkmaker liet aantekenen (11). Fel reageerde ASB op deze gelijkmaker en nu kreeg de zwartwitte verdediging bergen werk te verzetten. Spil Valentijn had er echter goed oog op en in laatste instantie was er nog een doelman Reep die geen verdere tref feis meer toestond. Tot tweemaal toe kreeg Oomen nog de kans het duel in het voordeel van Schie dam te beslissen. In beide gevallen ging zijn schot rakelings'naast. Schiedamse Boys is bij hekkesluiter AVS met 31 geveld en met deze over winning bewezen de Overschieënaars, dat zij de strijd om het behoud nog lang niet hebben opgegeven. In het begin vlotte het vrij aardig In de voorhoede van de boys. Enkele malen ontkwam het doel van de thuisclub nog maar nauwelijks aan een doorboring. Toen succse uitbleef vervielen de voor- waartsen in een nutteloos gedribbel en gepingel, dat koren op de molen was van de AVS-defensie, die dan ook steeds tijdig wist in te grijpen. In de twintigste minuut nam de thuisclub door zijn rechtsbuiten de leiding en vijf minuten later verzuim de de Schiedamse achterhoede snel weg te werken, waardoor de AVS-rechtsbuiten een niet te missen kans kreeg <20). Tien minuten, voor rust kon Bonefaas uit een door v. Bocckom goed genomen vrije trap met een kopbal de stand op 2—1 brengen. Ook in de tweede helft was er van een samenhang bij de aanvallen van de boys weinig te bespeuren. Toen de thuisclub er tenslotte 31 van maakte was Schiedamse Boys een geslagen ploeg. het scooterlicht. Toen hij terugkwam was de scooter verdwenen, maar op de Park weg zag bij een ombekende met eenkarretje lopen. Hij waarschuwde de politie en greep de dief vast. Het bleek de 17- Jarige zeeman J. U., opvarende van een motor schip liggende La tie Waalhaven. Het tweede treffen ïn de eerste klasse Hier tegenover stelde URSUS bijzonder van de afdeling Rotterdam tussen DRZ' 1*"" en URSUS is in een 2—1 xege voor de club uit het sportpark ,,Harga" geëindigd. Hoewel de leiders uit deze afdeling tech nisch beter voetbal speelden, hetgeen hun voor het grootste deel van de tijd een veldoverwieht bezorgden, moesten zij de winst aan hun gasten laten. De nederlaag is voor een groot deel te wijten aan ge brek aan schotvaardigheid In de voorhoe de die het ditmaal zonder Rissema moest stellen. Deze verving op de rechtsachter- plaats Ouwens, die wegens ziekte niet van de partij kon zijn. De rechtervleugel werd nu hezet door de zeventienjarige Groot- véld, die weliswaar een goede partij voet bal leverde, maar nog niet de juiste wed strijdmentaliteit bezit voor een dergelijk topdueL Tot tweemaal toe miste hij iji do tweede helft geheide scoringskansen. Fnui kend voor DRZ was in de eerste helft het uitvallen van Rissema, dio door Santra werd vervangen. Twee factoren bezorgden URSUS de ze ge, In de eerste plaats het goede verdedi gen in periodes van groot DRZ-overwicht. Spil van Druten en op de backüne Winkel en v. Veen gaven de Rodezonners weinig kansen weg. Ook de kanthalves vervulden hun verdedigende taak naar behoren ea in laatste instantie was er altijd nog een bttrouwbare doelman Kuyters die menig schot onschadelijk wist te maken. Als tweede factor geldt de betoonde slagvaar digheid van de aanvalslinie die van de door de tegenstander gemaakte fouten wist te profiteren. URSUS liep in deze harde, doch volko men fair gespeelde wedstrijd nard van stapel en drong hiermee DRZ 'n de ver dediging. De schoten, welke het aanvals- trio op doelman In 't Laps heiligdom los liet, misten echter de juiste richting. Langzaam kwam ook de thuisclub op toe ren. Bij de aanvallen ontbrak ook hier hei juiste schot en zo eindigde de eerste helft met een brjlstand. Na de hervatting eiste DRZ het initiatief geheel voor zich op. Aardige combinaties, die ook nu de juiste afwerking misten- snelle tegenstoten en bij een van de eerste was het raak- Een onvoldoende wegge werkte bal werd een. prooi voor de snelle M. Huygen, die geen fout maakte (0—1). Fei trok DRZ ten aanval, doch er kwam geen behoorlijk schot uit, Kansen hiervoor kwamen er genoeg, zoals de twee die rechtsbuiten Grootveld onbenut 'iet. DRZ bleef tevergeefs storm lopen, terwijl het succes ten tweede male aan de overzijde de kwam. Weer was het de snelle Huygen, die er tussen uittrok om hierna de DRZ doelman te doen misgrijpen (0—2). DRZ gaf het nog steeds niet op, maar evenmin wist de URSUS-defensie van wijken. Vier minuten voor tijd moest doelman Kuyters evenwel zwichten voor een laag schot door de naar voren gekomen Zeeman van grote afstand afgevuurd (1—2), in welke stand geen verandering meer kwam. Door verkeersongevallen zijn in de eer ste tien maanden van dit jaar gemid deld 110 Amerikanen per dag om bet le ven gekomen. Volgens de Amerikaanse vereniging voor veilig verkeer bedroeg het totale aantal doden 33.430. Verleden jaar kwamen in de overeen komstige periode 30.720 personen door ver keersongevallen om het leven. De stij ging bedraagt derhalve 9 procent de hoogste, ooit voor deze periode geregis treerd, Vrijdagavond werd op twee plaatsen in Vlaardirtgen ingebroken. In de ene woning werd de dader gestoord door de thuis komst van een der huisgenoten. Hij wist echter te ontkomen. Men vermist een be drag van ƒ45,—. In de andere woning werd een bedrag van ƒ535,— gestolen. Geen van de vierdeklassers wist het ditmaal tot een overwinning te brengen, Bij 't Noorden op bezoek kreeg Martinit met 20 klop, hoewel het in de eerste twintig minuten van de wedstrijd een dui delijk overwicht demonstreerde. Het man keerde bij de roodwitten aan voldoende stootkracht en eenmaal zag v. Veen een goede inzet door de Rotterdamse doelman secuur gestopt. Een wat zachte terugspeel, bal werd een dankbare prooi voor links binnen De Vaal, die dan ook zonder al te veel moeite zijn club aan een voorsprong hielp. Dit doelpunt inspireerde de thuis club en nu deden zich voor het Schiedamse doel enkele moeilijke situaties voor. Tien minuten voor rust ontkwam het Martinit- doel op fortuinlijke wijze aan een tweede doorboring, toen de midvoor van de thuis club een vrije kans onbenut liet. In. de tweede helft waren de ploegen aan elkaar gewaagd. Een van de spelers van 't Noor den werd wegens natrappen naar de kleed kamer verwezen. Een kwartier voor het einde kreeg de thuisclub een strafschop te nemen, waaruit v. Dongen do stand op 2o bracht. Pogingen door Martinit onder nomen om alsnog tot een beter resultaat te komen strandden Dp de Rotterdamse defensie. In een aantrekkelijke wedstrijd moest koploper SFC bij Hillesluis een veer laten. Het is 3—3 geworden, hetgeen de verhou ding vrij goed weergeeft. Met zijn twee snelle vleugelspelers en een doortastende centervoor. Troost, eiste Hillesluis vooral in de tweede helft de volle aandacht van de SFC-defensie op. Gedurende de eerste 45 minuten gaf SFC de toon aan, hetgeen resulteerde in een goed doelpunt van links buiten Schelf, Elf minuten later kwam er evenwicht toen de Rotterdamse linksbui ten zich van zijn bewakers wist te ontdoen om hierna met een goed schot doelman Gij2en het nakijken te bezorgen (11), met welke stand werd gedraald. Acht minuten In de tweede helft hernam SFC de leiding. Uit een gave pass van Schelf trof de vrijstaande Klein opnieuw de roos (1—2). Weer had de thuisclub een passend antwoord. Bij een doelworsteling zag midvoor Troost het kleine gaatje om de bal achter Gijzen te schieten (22). Hoe gevaarlijk deze aanvalsleider was be wees hij een kwartier voor tijd. Uit een dieptepass kwam hij in het bezit van de bal, omspeelde enkele tegenstanders om hierna doelman Gijzen kansloos te slaan (3—2). Nu trok SFC fel van leer en vijf minuten voor tijd leidde dit tot de gelijkmaker. Een goede pass van Den Houtlng bracht de bal bij J. Offerman. die zich de tijd gunde de bal voor zijn schietvoet te bren gen en hierna dan ook de Rotterdamse doelman geen schijn van kans gaf (3—3), De thuisclub probeerde alsnog het duel to eigen voordeel te beslissen, maar de blauw-zwarte verdediging gaf geen meter grond meer prijs. Ook Demos wist bij DZB niet tot de volle winst te komen. Goed voetbal, waar bij het vooral aan Demos-zijde aan een juiste afwerking van de aanvallen man keerde. Door midvoor Zandbergen nam de thuisclub in de 10-de minuut de leiding <10). Demos beantwoordde dit doelpunt met een serie aanvallen, die evenweei geen resultaat opleverden- Ook spil W&hl trok enkele malen goed naar voren, doch ook hij had met zijn schoten geen succes. Na de rust een zelfde speibreld met aanvallen over en weer. Na goed voorbereidend werk van E. Frey wist J. Groenendijk In de 2l-ste minuut de partijen weer op ge lijke voet te brengen, (11), Hoewel De mos steeds het initiatief behield, kwam er in de stand geen wijziging meer. Een van de DZB-spelers werd in de tweede helft wegens natrappen uit het veld ge- zonden- r Advertentie) van een grote zending vierkant model in mooie rhodia twillzijde In diverse nopdessins. Kleuren marine, koren, rood, groen enz. Voor 2,95 al erg voordelig. Voor nr Sint Nicolaas I 73 tijdelijk van een zending merk „succes", fijne kwaliteit In prima modetlnt. Alle maten. Normale prijs 1,75. Voor Sint Nicolaas en zijn knechtjes I tijdelijk HOOGSTRAAT 219 - VLAARD1KGEN CAO-toelichting voor de CMB O™ vporlichting te geven over het verloop der CAO-onderhandeiingen houdt de CMB een aantal rayonvergaderingen. Voor Schiedam is een vergadering vastgesteld op donderdag 6 december in Chr. Soc. Belangen, voor Vlaardingen op dinsdag 4 december in Triangel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 2