BOTTERDAMSCH R8LAD PW Zes ton voor verbouwing van politiebureau Royale Sint in een stad van stilte MrO. W. Sipkes kreeg vele kleine overtredingen te behandelen Sinterklaas en Piet voor de kantonrechter Gevederde meester-zangers komen naai Arcade Beatrixpark vervuld van zeldzame schoonheid mmm De Goedheiligman bezocht de kinderen der agenten Gebouw blijft gehandhaafd in Lange Nieuwstraat Sinterklaas komt met vuilnisbakken Waaghalzen moeten nog even wachten AT cy AAR Moeilijk werk voor de verkeersagenten Kerstconcert in Grote Kerk Dri etal nieuwe namen voor straten Huisje Kreupelstraat in gemeentekanden Schatgravers bezig op oud voetbalveld VOOR DE KANTONRECHTER Schiedamse notities HocIdaiMtscI-aip en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 68091 ..ifcttDAMBCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 6 DECEMBER 1952 SCHIEDAM: Klachten over bezorging: 13.30 tot 21 uur: Telefoon 67292, Kotterdamschedijk 232c. KETHEL: Groeneweg, Seringenhof 3. De huisvesting van het politic-apparaat in bet gebouw aan de Lange Nieuwstraat ls. zoals bekend, in vele opzichten gebrek kig en voldoet niet aan de eisen, die daar- jsan gesteld moeten worden, betgeen niet alleen veel ongerief veroorzaakt, maar vooral de goede dienstuitvoering bemoei lijkt Na de verdere uitbouw van onze stad, waarmede de bezetting en outillage van hei politiekorps gelijke tred dient te hou den, zullen deze moeilijkheden nog verder toenemen. Eén van de klemmendste gebreken is wel. dat zich bij de arrestantenlokalen on toelaatbare afwijkingen van de Justitiële voorschriften voordoen. Bij herhaling ls er van hogerhand op aangedrongen hierin te voorzien. Met ingang van 1 januari 1960 werden de arrestanteulokalen afgekeurd en zij mogen nog slechts met speciale machtiging in afwachting van te treffen voorzieningen worden gebruikt. Afgezien van de noodzaak tot verbetering van de gehele accommodatie noopt dit ertoe voor dit onderdeel spoedig tot een oplossing te komen. Het vorenstaande is aanleiding geweest verbouwingspiannen te ontwerpen, waarbij ls uitgegaan van de feitelijke; omstandig heid, dat de beschikbare ruimte aan de Hedenmorgen heeft Sinterklaas aan de Burg. Verveenschool de eerste vuilnis bakken voor de speelplaats geschonken. Het is de bedoeling, dat elke school er in Schiedam twee krijgt. Des morgens om -tien uur stonden alle leerlingen van de school buiten te wach ten op Sinterklaas die, toen hij aankwam, begroet werd met een lied, dat door allen uit volle borst werd meegezongen. De goedheilig man richtte hierna het woord tot de kinderen en vertelde ze, dat hij twee vuilnisbakken had meegebracht, mdat de speelplaats nu altijd keurig net jes opgeruimd kan .zijn. De heer Van Amerongen, hoofd van de Burg. Verveenschool, bedankte Sinter klaas en herinnerde er nog even aan, dat de vonge dag een leerling jarig was ge weest, waardoor de speelplaats vol met papier was komen te liggen. Maar in het vervolg zou dat niet meer gebeuren. Hierna trokken allen gezamenlijk naar de speelplaats waar Piet de felgele bakken, met het blauwe insigne van Opgeruimd itaat Netjes aan twee houten palen be vestigde. 'l Bij deze aardige actie was aanwezig de heer T. Kraan, hoofd van de Dienst van Gemeentereiniging. Behalve de zeer velen, die dezer dagen van het ijs genieten op de Schiedamse ijsbanen, zijn er weer veel jongens en meisjes, die zich elders op het gladde Ijs willen begeven. Overal zijn ze weer te zien, de waaghalzen, die trots als een pauw laten zien, wat zij wel en soms maar halt durven. Het staat blijkbaar flink om reeds nu het ijs kapot de „brou wen"Een groot aantal kinderen staat dan aan de rand van het water (lees: ijs) te kijken naar de heldhaftige daden van enkele jongens. Die wagen zich dan juist wanneer iedereen naar hen kijkt over het broze ijs. Wanneer zij het ijs dan horen kraken onder hun voeten voe len zij zich een waaghals van de boven ste plank. En niemand kan ontkennen, dat zij dat zijn. Maar nu de andere kant van de zaak. Zeker, de waaghalzen hebben al vroeg hun ijsvreugde beleefd en de kijklustige-n misschien ook wel. Maar het ijs was nog niet sterk genoeg en er kwamen scheu ren. Ja, er braken zelfs stukken af en op sommige vijvers drijven reeds de schot sen. Dat is jammer. Jammer vooral voor die jeugdigen, die zo graag eens op de vijvers schaatsen onder de voeten wilden binden en schroeven. Weg is hun ijs- pret, die zij zo graag hadden willen be leven. Ook al zou de vorst verder door zetten, dan Is de kans op een prachtige ijsbaan verkeken. Het wordt dan nl. uit kijken voor de gaten, schotsen en andere obstakels, die de ijsbaan oneffen hebben gemaakt.' Daarom lijkt ons een waarschuwing aan de jongelui (en waarom tevens niet aan de ouders daarvan) hier wel op zijn plaats. Laat de jongeren nog een enkele dag geduld koesteren. Beter één of twee dagen geen ijsvreugde, dan straks tijdens een langdurige vorstperiode helemaal geen ijspret! VRIJDAG 7 DECEMBER Chr. Soc. Bel. 8 uur: Werkend* Jeeiigd. St. Nicolaas avond. Irene 7.30 uur; S.V.V. pupillen, St. Nicolaas- feest. BIOSCOPEN Passage Theater; dag, 2 en 8.15 uur. Madame &anE G&ne. H Wonopole Theater: Terreur In. New York 7 en 9.15 uur. MUSEUM Oase Dam 2; expositie van zeven Schled. schilder*. SKd.lIjk Museum: Heitrf George Adam. Ex- positie Grafisch werk en tapijten, cage- Jtiks 1017 uur, zondags 13—17 uur. Lange Nieuwstraat het mogelijk maakte aldaar een politie-apparaat van de toe komstige sterkte goed onder te brengen, met de wetenschap tevens dat elders in de stad geen plaats voor de bouw van. een nieuwe accommodatie, welke overi gens veel kostbaarder zou zijn, beschik baar was. Door verschillende omstandig heden is de uitvoering van deze plannen vertraagd, maar het politiebureau zal op de huidige plaats gehandhaafd blijven. De uitvoering van de plannen zal naar globale raming een bedrag van f 1.750.000 vragen voor de eerste fase, de bouw van een nieuw cellenblok met recherche-af de ling, zal een bedrag van f 600.000 nodig zijn. Daarna volgen de bouw van het tus sen gebouw, met kelder, ten behoeve van verkeersdienst, vreemdelingendienst. af deling speciale wetten en afdeling kinder politie, en als derde fase de verbouwing van het voorgebouw bestemd voor com missariaat en administratie, surveillance dienst, meldkamer, lokaal wachtcomman dant, met eventueel als laatste fase de bouw van een turnzaal. Tijdens de mist ondervond het verkeer veel vertraging in onze stad. Op verschil lende punten wend het verketer geregeld met assistentie van de burgerij. Bij Tria non op de "Vlaardingerdijk, was de mist zo dik, dat het verkeer de agent met kon zien gebaren. De agent zette dan de stroom auto's op de Vlsardlngcrdijk stop, liep een meter of wat richting Julianalsran en gaf de daar opgestelde weggebruikers het sein dat de aan vrij was. Of omgekeerd om de verkeersstroom van de Vlaardinger- dijk vrij baan te geven. Zo brengt de mist dus uiteraard heel wat problemen mee. Op 19 december geeft het Koninklijk Mannenkoor Orpheus zijn jaarlijks kerst concert in de Grote of St. Janskerk, die voor deze gelegenheid met kaarsen sfeer vol verlicht zal worden. Kerstliederen uit Duitsland, Engeland, Frankrijk, .Polen, Spanje en Rusland zullen ten gehore wor den gebracht. De Nederlandse kerstliede ren, die natuurlijk niet ontbreken worden gezongen met medewerking van Jong Or pheus, het knapenkoor o.Lv. Leo Smit, en het Amersfoorts Jongenskoor o.Lv. N. Lo- rijn. „Ceremony of Christmas Carols" van Benjamin Britten zal gezongen worden door het Schiedams Vrouwenkoor o.I.v. de eigen dirigente Hia Borgmeijer. De solo's van de Christmas Carols speelt de har piste Ellen Stotijn. Aanvang 8 uur. Om twee redenen was Schiedam avond een stad van stilte en rust. In de eerste plaats was het natuurlijk „pakjes avond", om welke reden de winkels deze keer vroeg gesloten waren en zelfs vele eafé's en taria's gesloten waren. Bovendien was de dichte mist er oorzaak van, dat weinigen zich op straat begaven. Zo kon het gebeuren, dat vele ouderen (de oma's en opa's?) bepakt en beladen te voet hun ■weg moesten zoeken naar het huis van bun (kLein)kdnderen, Het bueverkeer lag stil, taxi-bedrijven waren uiteraard ook niet dol op een ritje en reden met chauffeur en bij rijder, zodat die enkeling, die zich op straat bevond, dit te voet moest doen. Wat Sinter klaas zelf betreft, de goede grijze Spanjaard bofte overdag, dat het een laaghangende mist was, zodat hij op de daken alles (in de zon soms) goed kon zeen. Ook op de scholen was bet een vrolijk feest deze vijfde december. In vele klassen verscheen de Shit in eigen pensoon, alle kinderen (vooral die van de kleuterscholen) •werden rijkelijk bedacht. Het onderwijzend personeel had blijkbaar ook braaf opgepast, want ook zij ontvingen veel snoep»rinkelen, zoals bijzonder grote speculaaspoppen, sui kerbeesten, enz. Wanneer we de verspreide berichten mo gen geloven, dan is er dit jaar bijna eens zoveel geld besteed aan Sint Nicolaas- oadeaus als vorig jaar. De winkeliers heb ben het dan ook niet alleen op de extra koopavonden, maar vooral ook de laatste dag (woensdag 5 december) bijzonder druk Ondanks de mist hebben velen dus «en Door het vervallen van de overweg in de spoorlijn Rotterdam—Hoek van Holland is een klein gedeelte van de Schiedam se weg ten zuiden van deze spoorweg af gesneden van de rest van deze weg. Het komt B. en W. niet juist voor om dit korte straatgedeelte een eigen naam te geven. Omdat het nagenoeg it» het verlengde ligt van de Van der Duyn van Maasdam straat stellen zij voor aan vorenbedoeld gedeelte ook die naam te geven. Het weggedeelte tussen de Havendijk en het café-restaurant „Europoort" heeft nog geen naam. Het is noodzakelijk aan dit weggedeelte een afzonderlijke naam te geven, omdat het niet tot de Maasboule vard kan worden gerekend. Hiervoor stel len B. en W. de naam Jachthavenlaan voor. In Nieuwiand-oost zal binnen afzienba re tijd een straat worden aangelegd, vanaf de 's-Gravenlandseweg gaande m de richting van de Schie en vervolgens langs de Schie lopende tot de Nieuw- poortweg. Hoewel deze weg in het verlengde ligt van de Burgemeester Honnerlage Grete- laan, dient er toch een andere naam aan te worden gegeven, omdat het karakter van deze weg geheel anders is dan dat van de Burgemeester Honnerlage Grefce- laan en bovendien omdat de 's-Grave- landseweg een zo markante scheiding vormt tussen de beide straten, dat deze moeilijk nog als èèn straat kunnen wor den beschouwd. B. en W. overwegen de naam Delflandseweg, om zodoende de naam van het hoogheemraadschap, waar onder dit stadsgedeelte ressorteert, naar voren te brengen. De Raad zal zich in zijn komende ver gadering over deze namen uitspreken. De gemeente kan het pand Kreupel straat 29 kopen, dat voor haar interessant is Lvun. het onteigeningsplan „Kreupel straat", vastgesteld bij uw besluit van 28 november jL De overeengekomen prijs is 7.400,-, te verhogen met eventueel 1.425 voor onderhoudswerk aan het be trokken pand dat voorlopig verhuurd kan blijven. bijzonder goed SirrterkfleBsfeent gehad, waarbij ook de leerlingen van de Bedrijfs- eahooj van „Wilton FijenoonJ" niet ver geten zijn. In de middaguren wae het daar feest, waarvoor Sint Nicblass en Zwarte Puet in eigen persoon aanwezig waren. Hoe wel deze jonger* vanmorgen weer op rijd op hun werk moesten wezen, zei het voor vele schoolkinderen toch een welkome verrassing geweest zijn, dat zij vandaag eerst ora half tien naar school hoefden te gaan. Bij graafwerk op het oude HBSS-terrein stootten arbeiders van Gemeente Techni sche Bedrijven, die er een weg doorheen moeten leggen, op 21 doosjes babijvoedsel. De leider van de werkzaamheden depo neerde ze op het politiebureau. Bij onder zoek bleek, dat ze afkomstig waren van de kantinehouder, die bij de ontruiming van het terrein de doosjes voorlopig had opgeslagen in een kuil in de grond, maar klaarblijkelijk niet meer wist waar. Voor de kantonrechter, deze keer mr, O. W. Sipkes, die mr. Cos wegetas ziekte ver ving. moest J. S. uit Rotterdam zich verantwoorden, omdat hij in staat van openbare dronkenschap op straat was aangetroffen. De officier trok tegen S., die 'n nerveuse in druk maakte, nogal fel van leer en voorspelde hem 'n donkere toekomst wanneer S. zich zo op het pad bleef voortbewegen. Htf betoogd© dat S. de straat waarin hu woonde terroriseerde, dat ktf herhaaldelijk aanleiding was geweest tot i'echtparttfen en dat b|j zelfs fn één van zijn perloden vaB dronkenschap een gedeelte van zijn huisraad op straat had gegooid. Tegen dit laatste kwam S-, die alles zonder een woord had aangehoord, in opstand. Niet hij had huishoudelijke voorwerpen naar buiten gesmeten, maar zijn broer. Met S. was C. v. K. van het Consultatie bureau voor drankmisbruik meegekomen, die grotendeels het woord voor S. voerde. S, was naar hem toegekomen, omdat hij zich niet meer tegen de omstandigheden opgewassen voelde. Ook kan, volgens v, K., S. zich slecht verzetten tegen moeilijkhe den en zoekt hij zijn toevlucht herhaalde lijk in de drank. Volgens hem vond het gebruik van sterke da-ank zyn oorzaak in de slechte sociale en morele basis van S. Daarom is S. aangeraden om naar een psychiater te gaan, omdat het voor hem praktisch onmogelijk was zichzelf staande te houden. S. beloofde dat te zullen doen en zich te zuilen toevertrouwen aan. de leiding van anderen. Zowel de officier als de kantonrechter vonden het buitengewoon prettig dat er nog mensen zijn, zoals Van K... die zich met anderen bemoeien en hen terug pro beren te brengen op het goede pad, maar zij bonden S, toch een. ernstige waarschu wing op het hart, dat zoiets niet meer voor mocht komen. Mr. Sipkes veroordeelde S., de omstan digheden in acht nemend, tot een boete van. 25 gulden of vijf dagen.. VALSE NAMEN Voor bet rijden zonder voor en achter licht waren twee, jongens, L. W- B. uiit VlaarcLingen en J. M. de Raay uit Schie dam verschenen. Het feit dat de lichten niet deugden, vond de officier niet eens zo belangrijk en daarom eiste hij voor bei den dian ook lage boeten. Wel vond hij het erg dat beiden, die af zonderlijk veroordeeld werden, aan de politie ee<n valse naam hadden opgegeven. B. die op een brommer reed, verklaarde bü zijn aanhoudüng L. W. Vlaskamp te he ten. De officier vond dit een blijk van on verantwoordelijkheid, die niet meer bij zijn leeftijd paste an ook een bewijs van ansportaviteit. „Wanneer een agent je aanhoudt, omdat je een strafbaar feit pleegt, waar jezelf van op de hoogte bent, moet je daarvan de consequenties dragen". Voor de lichten wilde hij volstaan met 'een boete van tweemaal vier gulden, maar voor het opgeven van een verkeerde naam eiste hjj 20 gulden of vier dogen. J. M. de R. had aan. de politie gezegd dat hij v. d. Zande heette. Hjj kreeg van. de Officier hetzelfde te horen als B., zij het iets korter omdat zij de twee laatsten wa ren. Ook hij werd veroordeeld tot tweemaal vier gulden en 20 gulden of vier dagen, waar hij het niet mee eens was, omdat de inspecteur, die hem aanhield tegen hem gezegd had, dat dé valse naam deze keer nog door de vingers zou worden gezien, Mr. Sipkes geloofde het verhaal niet erg en vertelde De R~ dat het geen zaak van de politie is om te beslissen over de strafmaat maar di® van de rechter. Een ernstig feit wan ook, vccid Mr. Sipkes, dat De R. tegen de inspecteur gezegd had, dat hij wel wist dat zijn licht met deugde, maar dat hij te lui was was om te lopen. Hiermee kon hij naar huis gaan. Dat het te vroeg buitenzetten van vuil nisbakken. tot een veroordeling kan leiden, merkte J. B. die, omdat hij 's morgens vroeg weg moest, twee bakken om 3.50 uur op de stoep had gezet. Be Officier vond dat dit gevaren met zich kon brengen omdat deze bakken voor- ai wanneer zij niet direct in het gezicht staan, voor sommige mensen lastige obsta kels kunnen zijn. Hierin gaf B, de Officier volkomen ge lijk. „maar", zei hij, ..mijn personeel komt 's morgens pas om nailf negen en. ée vuil nisman al om half acht". De officier be greep, dat dit moeilijkheden met zich mee kon brengen. „Of er dan geen afspraak met de vuilnisman gemaakt kon warden, dat de bakken achter het hek geplaatst zouden worden en dat de ophaal men sen ze daarachter vandaan konden halen". „Ja", was het antwoord van B., „de vuil nismannen maken alleen maar afspraken wanneer je ze een pakje sigaretten geeft". Dit wantrouwen in de mensen van Ge meentewerken kon Mr. Sipkes niet geheel delen. Ook wist hij niet dat, naar B. vertelde, overal vuüraLsbakken al 's avonds worden buiten gezet. Hij veroordeelde B., hoezeer hij rich ook zijn moeilijkheden kon indenken tot 4 gulden of één dag, waar B. zich direct bij neerlegde, Eén ingewikkelde geschiedenis kreeg Mr, Sipkes woensdag nog te behandelen. Het betrof een dubbele aanrijding, die ge maakt was in de Lorentzlaan. J. S. uit Schiedam had met zijn bromfiets geen doorgang verleend aan een auto die van rechts kwam Pas op het laatste moment had hij de wagen gezien en door het glad de wegdek had hij niet meer kurmen stop pen of naar rechts uit kunnen wijken. Door de botsing kwam S. te vallen cm omdat de personenauto, bestuurd door B., stug af had moeten remmen, was hij schuin de weg over gegleden. Toen hij tot Voor ongeveer honderd kinderen van leden van het Schiedamse Politieperso neel trad gistermiddag In gebouw Area- do St. Nicolaas met zijn knecht op. De heer M. J. Fransen, die deze middag open- be, verzocht de kinderen elk een cent V' hun zakgeld te bewaren om aan het meis je Van Hemmen, zes jaar oud, een fruitmand te zenden. Ze kon helaas niet oo dit traditionele feest van de kinderen var de politiemensen aanwezig rijn, aan gezien. ze In het sanatorium Jlgt. Het gezelschap Mamesta hield het jonge volkje bezig met goochelen, poppenkast en een sprekende pop, maar niet voordat eerst de heer P. Groot een filmpje over het optreden van St. Nicolaas verled jaar had afgedraaid, waarvan de kinde ren dubbel en dwars genoten. Het por tie Muziek Orkest „De Optimisten" speel de Sinterklaas-versjes^ Natuurlijk kregen da kinderen de gebruikelijke tractatae. Het hoogtepunt kwam even na vieren, toen St. Nicolaas en Zwarte Piet arriveerden. AUe kinderen, ontvingen na afloop een keu rig verpakte zak met lekkers om mee naar huis te nemen. Commissaris K. Rijpma gaf blijk van zijn belangstelling door even eer kijkje te komen nemen. De Personeels Vereniging van Gemeen tewerken vierde gistermiddag in Mus's Sacrum haar St. Nlcolaasfeest, dat ge- Bibliotheek en Leeszaal 8 december gesloten In verband met de begrafenis van H.K.H. Prinses Wilhelmina op zaterdag 8 decem ber a.s. zullen de Bibliotheek en de Lees zaal der Gemeente Schiedam, de filialen en de jeugdafdeling die dag tot des nn. 2 uux voor het publiek gesloten zijn. Vissen uit Suriname. De Aquarium- en Terrariumverenigingen Aqua Fauna en Natuurgenot in Huis houden maandag avond in Irene hun maandelijkse aqua- riuxaavond. J, J. Hoedeman, schrijver van. het boek „De Aquaria&n", zal een lezing houden over vissen uit Suriname toegelicht met kleurendia's. Dansen voor het Dorp. De Rock en Showband „The Exciters" gaat zondag middag een dans middag houden, waarvan de baten bestemd zijn voor de actie Open het Dorp. Hieraan werken mee Zijne Exci ters zelf en Pedro Carrillo met John de Vries aan de elektronische accordeon. Aanvang 2 uur. opend werd door de voorzitter, de heer L. M. van Damme. In het begin van de middag waren ruim honderd kinderen aan wezig om te genieten van het jeugdca- baret van de Wlldo's, waarin o.a. een kleine jongen aardige cabaretnummers,; aangepast aan de leeftijd van de jeugdige toeschouwers, vertoonde. In de loop *rsn de middag kwamen er steeds meer kin deren binnen. Ongetwijfeld waren deze laatkomers eerst naar andere feestjes ge weest of wezen winkelen. Ook hier was het tenslotte S. Nicolaas met Zwarte Piet voor wie de kinderen eigenlijk waren ge komen. Hij kwam even na vieren. Tussen de bedrijven door werden de jonge gas ter getracteerd op chocolademelk en ver snaperingen, waarna ze bij het naar-hirs gaan nog een zak met lekkernijen moe- kregen. Praairapport van hedenmorgenHendrik en Jan VL 70, 35 kantjes; Vlaardingen VI ?P 5 kantjes; Maas VL 79 10 kantjes; Betina VL 85 25 kantjes; Jan en Ineke VI. 89 28 kantjes; Clara VL 172,17 kantjes. Hedenmorgen werd aan het afslaglokaal in Vlaardingen betaald voor: steUrharing 70—75.90. Aanvoer Vlaardingen 112, 29 last. stilstand kwam, was hij een obstakel voor deelde. het verkeer dat uit de richting Rotterdam kwam. Mevr. M. A. D. uit Vlaardingen, die mot haar wagen int die richting kwam had de wagen wel gezien, maar een voorganger reed eromheen. Het voorbeeld van de wagen voor haar volgend, wilde zij om de stilstaande auto heenrijden, maar net op dat moment kwam een scooter van. de andere kant, „Moet U eens horen", zei ze tegen Mr. Sipkes, die overigens niets anders deed dan aandach tig luisteren, „die scooter had een zo'u klem licht, dat bet wel een fiets leek. Bovendien had hij best meer rechts kun nen houden en dan was er mets gebeurd". De officier noemde dit laatste een „Wish ful! Thinking" de vader ls de wens van de gedachte maar hij kon het met eens zijn op dit punt met mevrouw M. A. D. „Van een bruiloft komt een bruiloft" zei bij, „en van een ongeluk komt een onge luk". Als alien beter hadden uitgekeken was er niets gebeurd. Zeer zeker ruet wanneer mevrouw M. A. D. wat langzamer had gereden". Vooral de botsing, die mevrouw M. A. D. had veroorzaakt, vond hij een ernstige zaak en hij vond dat de scooter geen ver wijt trol Mevrouw D. wend veroordeeld tot 30 gulden boete of zes dagen, S., die het ook nog moeilijk kon betalen en wiens onop lettendheid, alhoewel nooit goed te praten, toch minder ernstig was geweest, kwam er beter at Hij behoefde maar 15 gulden te betalen. De zinsnede van de officier, dat van een bruiloft een bruiloft en van een ongeluk een ongeluk komt, deed, rij het in gewij zigde vonn, ook opgang btf de behandeling van de 69-jarige taxi-chauffeur G. A. fi ll et zou hier moeten zijn, „ran een brui loft komt een ongeluk". B. draalde nl. met de ouders van een bruidspaar in zyn auto weg van het plein voor het stadlmte, Een wagen van rechts, die h(t niet gezien had, maar die toch voorrang had, botste daarop tegen hem op. De officier vond het een gelukkige om standigheid, dat het bruidspaar niet In de wagen zat. „Arm bruidspaar", had hö ge dacht en zo deelde hij mede en het was voor hem een opluchting, te horen, dat zü er niet geweest waren. „Het zou geen goed voorteken zijn wanneer bruid en bruidegom al bij het verlaten van het stadhui» botsten", vond de officier filoso fisch. Hoewel hö het een kwestie van piëteit voor de wagen van rechts vond om voor een bruidsstoet te stoppen, kon bil niets anders zeggen, dan dat de wagen van rechts toch voorrang had. Hij eiste daarom een boete van 10 gulden of twee dagen, waartoe mr. Sipkes B. dan ook veroor- Wanneer men Mr. O. W. Sipkes, de Voor ruim zeventien gulden werd snoep plaatsvervangend kantonrechter, de vraag zou stellen of St. Nicolaas geheel vlekke loos door het leven gaat, zal hg, zij het la chend, hoogstwaarschijnlijk onkennend ant woorden. Want, wie moest woensdagmorgen voor de balie verschijnen? Niemand minder dan Sinterklaas zelf.. Helaas, omdat de dag van de rechtszitting precies op 2ö"n verjaar dag viel was de Goedheiligman wegens drukke werkzaamheden verhinderd en moest de rechtspraak buiten zijn aanwezig heid plaats hebben. De Officier, die voor déze gelegenheid een requisitoir hield, dat geheel op rijm was gesteld, betoogde o.a. dat het geloof in Sin ter klaas de laatste jaren aanmerkelijk ge daald is, zodat de Sint genoodzaakt werd eens wat propaganda voor zichzelf te maken, Daarom had Zijne Eminentie besloten om midden in het jaar, augustus 1962, Spanje te verlaten en naar Nederland te gaan om daar een foto van zichzelf te laten maken. Hier in Schiedam oond hij een fotograaf bereid om een foto, met zwarte Piette ueryaardipen. Maar, eenmaal hier bekroop hem de lust, om zich eens aan de volke te vertonen en een voorproefje te geven van het heerlijk avondje. Zo gezegd, zo gedaaru en speelgoed gekocht en gezamenlijk trok ken Sint en Piet naar de kermis, die toe vallig op dat ogenblik in Schiedam was. Daar gekomen deelden zö het snoepgoed met gulle hand onder de jeugd uit, die dit alles natuurlijk zeer op prijs stelde Echter niet een wakkere dienaar van de Heilige Hermandad. Hij bekeek de Heilige en zijn bereidwillige dienaar eens terdege en re kende ze in. Op het bureau werden beiden eens flink aan de tand in dil geval aan de baard ge voeld, e» «?at bleek, tot ontsteltenis van alle aanwezigen! Sint en Piet waren vals. Deze feiten werden woensdagmorgen door de Officier, die eindigde met het eisen van een schuldigverklaring zonder oplegping van straf, aan de kantonrechter voorgelegd Mr. Sipkes betreurde het dat er te taei- nig tijd overbleef om het vonnis op rijm te wijzen, zoals de Officier het in zijn re quisitoir had gedaan. Voor de rest wilde hg zich gaarne aansluiten bp de Officier en hij veroordeelde Sint Nicolaas alias H. v. d. Flies, en Zwarte Piet, alias J. Bosboom, tot een schuldigverklaring, zon-i der oplegging van straf. -pvE VOGELLIEFHEBBERS wacht de volgende week een bijzonder en tevens attractief evenement- In de bovenzaal van het gebouw „Arcade" zullen iü. bij na tweehonderd kanaries deelnemen aan de jaarlijkse onderlinge zangwedstrijd, uitgeschreven door de Kanarie-vereniging „Spangen", opgericht in februari 1928 en aangesloten bij de Algemene Nederland se Bond voor Kanarieteelt en Vogelbe scherming. Al heeft de vereniging demi- TTOE AANLOKKELIJK zal het straks zijn om schaatK te rijden op de singels van het Prinses Beatrixpark. Vooral als dit mistige weer overgaat in helder vriezend ■weer. Nu hangt nog een zware nevel over het park, hoewel het uitricht op sommige plaatsen beter was dan in de stad. - Geen geluid "wordt ergehoord. De stilte is er tastbaar. Dichtgevroren liggen de vijvers. Geen mens, geen vogel bewoog zich op de veriaten ijsvlakte. Ook de vele meerkoet)es op de brede vijver voor het Theehuis waren er niet, noch de futen. Achter de oude molen aan de Poldervaart stond bij een wak een man de blanke zwanen grote hompen brood te voeren. De dieren hapten gretig toe. öp dit ogenblik leek het park wel een land schap ergena in Lapland, boven de Pool cirkel Grije wae de toon» waarin dit win terse toneel was gevat. Totdat de son doorbrak, heel even, ook heel zwakjes. Allee ging leven. De rijp gLasterde aan geboomte en gewas. Een vogel scharrelde plots wat rond tussen afgevallen bladeren. De Heemtuin kreeg het aspect van een sprookjestuin, met zijn schilderachtige waterpartijen en zijn grÜÜg- op6chietend-gewas. Het duurde maar even. Toen verdween de zon weer. De mist kwam weer opzetten, dikker dan tevoren, alsof ze wraak wilde nemen op de zon. Allea was weer grifc als voorheen. Maar met de belofte van sprook jesachtige uren als de zonnestralen de be rijpte takken weer doen glinsteren alsof ae met duizend diamantjes zijn bezet. cilie in Rotterdam, toch telt zij onder haar leden tal van Schiedammers. Ook voorzitter K. van Loopik is een rasechte Schiedammer, terwijl bovendien het lid J. Sc holte, wonende Hagastraat 65, met Zijn vogels tweemaal een wereldtitel ver wierf. In 1960 haalde een vogel van hem in Italië het goud weg en ook in het daarop volgende jaar werd hij in Brussel opnieuw tot wereldkampioen uitgeroepen. In tegenstelling met verenigingen, die zich voornamelijk op het kweken van kleur-assortimenten toeleggen, gaat hij bij de vereniging „Spangen" om het be vorderen van de Harzar-zang, Met groot succes werd tot dusver deelgenomen aan grote tentoonstellingen, gewestelijke en fe deratieve wedstrijden. In januari van het komende jaar gaan er weer vogtls naar de wereldkampioenschappen, ditmaal in Toulouse te houden. Verwacht wordt dat de heer Scholte met zijn meesterzangers weer een goede gooi naar de titel zal maken. De tentoonstelling is voor het publiek geopend op vrijdag 14 december a.s, van 19 tot 22 uur en zaterdag 15 december van 10 tot 17 uur. Tijdens de -drie voorgaande dagen zul len de vogels voor een jury zingen, waarbij geen publiek kan wocraen toegela ten. Wel zullen de bezoekers op vrijdag en zaterdag volop van de zang der vo- gens kunnen genieten, hetgeen de gang naar „Arcade" zeker de moeite waard maakt. Er kunnen nog nieuwe leden tot do vereniging toetreden. Het bestuur is ten allen tijde bereid Inlichtingen over deze mooie en bijna kunstzinnige liefhebberij te verstrekken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1