S9TTQ8UC0IKBOUI Scheidende conservator onderscheiden met SG-penning Pierre Janssen sprak over het nadeel der musea UVG-dames en DWS-heren boekten een zege Sportcentrum van Hulsker ideaal voor tafeltennis Musis Sacrum neemt een nieuwe zaal in gebruik Vogelexpositie Korenbeurs wordt iets aparts AAR. ANNEER Schiedam telt nu 81.202 inwoners Gebouw Arcade krijgt een opknapbeurt HANDBALCOMPETITIE Sinterklaas voor 850 bejaarden Geen beste resultaten voor volleyballers Uit het politierapport Snaarinstrumenten bij kaarslicht Schiedamse notities Leeslust voortdurend groeiende Hoofdagvfltschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 68091 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 11 DECEMBER 1862 SCHIEDAM! Klachten over berorglng: 13.30 int 21 uur: Telefoon 672S2, Rotterdamschedijk 232e. K I'.'I'hKT Groeneweg, Seringenhc! 3. Op t JANUARI loopt de „ambtsperiode" van de conservator van het Stedelijk Museum ten einde en onze stad verliest dan in hem een krachtige promotor van "t cu turele leven. Vele belangstellenden zijn r „aaortagavond naar de Aula gekomen voor ren persoonlijk afscheid en hun applaus p'iderstreepte, dat de Schiedamse Gemeea- whap uiting gaf aan ons aller waardering ihioor Pierre Janssen te onderscheiden met i'.e legpenning van verdienste. Het was wethouder Mr. M. J. M. van Kinderen, die ii K voorzitter van de Museum com missie nan de conservator deze onderscheiding overhandigde. De heer Van Kinderen deed dit na een loc spraak, waarin hij de aanstelling van c?' heer Janssen, nu zes jaar geleden, een experiment noemde. Men kende zijn acti viteiten, maar wist ook, dat hij nog maar 20 jaar was en alle kwaliteiten van de rmbtenaar schoen te missen. De proefne- m'ng nu is volledig gelukt. De resultaten i an het werk zijn zichtbaar geworden (ge lijk de wethouder met zijn bekende droge iu mor opmerkte ook wat de kosten, be treft). Spr. roemde het doelbewuste, goed- doorbra-hte beleid van de heer Janssen, dat allen tot enthousiasme had weten te inspireren. J Het museum moest worden schoonge maakt, het bezit gecatalogiseerd, de jeugd Qp Pierre Janssen op deze afscheidsavond, in de zaal met de kunstwerken van Adam tot museumbezaek bewogen en steeds zette Pierre Janssen zich er volledig voor in. Duizenden heeft hij er toe gebracht hun drempelvrees te overwinnen. Gedra- ger door een nooit ophoudend overrompe lend enthousiasme heeft hij het Museum uitgelicht boven zijn plaatselijke betekenis en het een blijvende eigen taak gegeven, welke taak het ook onder de nieuwe iei- d'ng wei zal kunnen bewaren. ]N zrjN" ANTWOORD verklaarde Pier- re Jansen dat hij de onderscheiding 'van de S.G. zeer* op prijs stt-Ide, omdat deze organisatie het met „de lastige, emo tionele, zenuwachtige Janssen" niet altijd gemakkelijk heeft gehad. Wat zijn ambte naarsconsciëntie betreft: dat die nfet deug de was een kwestie van herediteit. Ook zijn vader dacht daar al zo over. Het eer ste ambtelijke voorschrift, waarmee hij bier te maken had was dg officiële mede deling, dat personeel van de Museum- dienst in aanmerking kwam voor een rij- w.elvergoeding ais zij hun fiets tien ■uur- moesten gebruiken. Dagenlang had hij naar een passen, antwoord gezocht: dat het museum geen wielrenners In dienst had leek hem in eerste instantie niet gek. Het was maandagavond in de Aula van het Stedelijk Museum een bijzondere bij eenkomst, waarin de heer Pierre Janssen zij» zesjarig conservatorschap besloot met een lezing over „De stilte in dc storm". Vele notabelen waren aanwezig o.w. de heer Mr. M. J. M. van Kinderen, die de leer Janssen als voorzitter van de Mu- s»umcommissie inleidde. De scheidende conservator begon zijn toespraak met een herinnering aan de oag, nu zes jaar geleden, waarop hij 2ijn f metie in Schiedam aanvaardde. Op die a.nnd is zijn verhouding in een bepaalde toonaard gezet, maar in dit verschlkkelij- ke gasthuis is meteen een sterk besef bij hem ontwaakt over de vergankelijkheid 1 nri de tijd en de betekenis van zij'n taak. Hij was hier om de stilte in de storm te beleven, de storm, van wat hij noemde de kleine nederlagen in de strijd tegen -DINSDAG 11 DECEMBER Chr. Soc. Belangen: 8 uur: Ned. Bond van Oud-Strijders, Contactavond. Beatrix: 8 uur; RK Sportver. TJVG Su Nlco- iaasfeest. Musis Sacrum: 8 uur: HBS Ver. Onder Ons, Toneelavond met bal. „Het beroemde Luk von Max Andrea. Grote Kerk: 8 uur: Herdenkingsdienst 700- jarig bestaan van de Grote ol St. Janskerk. Spreker: ds. J. G. Jansen. WOENSDAG 12 DECEMBER Musis Sacrum: 10 uur Ned, Ver. v. Huls vrouwen. Bijeenkomst, Musis Sacrum: 130 uur Bijeenkomst ver- keersbngadiertjes. Musis Sacrum: u. Nat. Reserve Toneelavond. Irene; 8 uur: CHTJ Bijeenkomst. Chr. Soc. Belanden: B uur: Cïir. Bearljrsgr. Centrale Jaarvergadering. Chr. So<\ Belangen: uurr Al«< Fotokring Bijeenkomst. Chr. Soc, Belangen: 8 uur: PTT persver. C u csus bloemschikken BIOSCOPEN Passage Theater: dag 2 en 8-15 uur. Revak de Rebel. Mono pole Theater: ma. <3. 2 uur: cn wo 2 en 8 uur; Luitenant Drown vogelvrij. museum Oase Dam 2: expositie van zeven Schled. schilders. Stedelijk Museum: Hemd George Adam. Ex positie Grafisch werk en tapijten. Dage lijks 10—17 uur, zondags 1317 uur, APOTHEKEN 't Gouden Hert, St. Lidutaastraat 58. Hij wees er nog op, dat hij een verbe ten gevecht had moeten voeren tegen de dingen, waarvoor zijn part-time voorgan gers eenvoudig geen tijd hadden. Voor hem als full-timer bestond echter geen ex cuus: hij had zich wet aan de schoonmaak, de reparatie en de duizend gebreken van het oude gebouw móeten wijden, De auia had hij Ieren waarderen: hij had er 1100 avonden gesproken voor pad vinders, huisvrouwen en scholieren en het viel hem nu moeilijk er van te scheiden, „ïk heb nu al een levenslang helmwee naar dit gebouw", zo verklaarde hij en tot slot schonk hij aan het Museum „een schilderstuk" voor de buitenkant, t.w. een boord voor de voorgevel met als motief ae engel uit de incunabel van St. Lidulna, die in het Sint Annazusterhuis te Schie dam gedrukt is: een engel met de twee wapens van de stad. In een der bovenzalen bestond gelegen heid de heer Janssen persoonlijk de hand te drukken als afscheid. In de maand oktober is de bevolking onzer stad gegroeid van 81.110 tot 81-202. Het vrouwelijk element heeft daarbij met 40.919 zielen de absolute meerderheid. Er zijn 131 baby's geboren, 45 personen zijr overleden en het aantal vestigingen en vertrokken personen hieïd e'kaar met 359 en 35-3 vrijwel ln evenwicht. De sterf gevallen deden zich voor bijna 50 pet. voor in de leeftijden van 70 jaar en ouder. Er zijn 62 huwelijken gesloten en 5 echtscheidingen uitgesproken. Van de jonggehuwde paren kregen er 23 een eigen woning of eigen kamers, 16 trok ken in bij ouders, vrienden of familie en in 10 gevallen bleven man en vrouw af zonderlijk wonen- Het gebouw „Arcade" als home van de plaatselijke KAB afdeling wordt In zijn geheel wat opgeknapt. Enkele bij de vak afdelingen aangestoten leden sloegen de hand aan de ploeg en namen het bekende „opkamertje" terdege onderhanden. Nieu we want- en vloerbedekkingen werden hier aangebracht en tevens verdween de ouderwetse schoorsteen, hetgeen de ka mer aan ruimte deed winnen. Het pla fond alsmede het houtwerk kreeg een verf je en met een moderne verlichting is de kamer weer gloednieuw. Het ligt in de bedoeling hier de bijeenkomsten te hou den van de bij de KAB aangesloten on derafdelingen. De twee jaar geleden opgerichte Kla- verjasclub wil zich inzetten om een gel delijke bijdrage te leveren ter bestrijding van de onkosten, die een verdere restau ratie met zich mee brengt. Voor dit doel zal op vrijdag 21 september in de grote zaal van het gebouw een klaverjasavond worden gehouden. Als hoofdprijs is een zwaar kerstkonijn beschikbaar en boven dien nog talrijke waardevotie en tevens aantrekkelijke prijzen. Liefhebbers kunnen zich iedere vrijdag avond vanaf acht uur opgeven in de kof fiekamer van „Arcade" en bij de heren: H. HÖlcher, Frans Halsplein 8b, P. Peter broer, Loeffstraat 24, J. Bakker, Brug manstraat 23b en R- Heilman, Burg. van Haarenlaan 520 <bij de Parkweg). Deze kaartavond begint om 8 uur. In de handbalcompetitie hebben de da mes van DWS in de overgangsklasse we derom geen kans gezien de winst te be talen. Bij WLC/DES ln Eindhoven heb ben onze stadgenoten echter een goede wedstrijd gespeeld. Henny Opschoon, de uitblinker van deze jniddag, opende de score, maar F. v. d. Buret en S. v. Over bruggen zorgden voor een 2—1 voorsprong voor de Eindhovense dames. Voor de rust werd het 22. In de tweede helft kwamen de dames uit Eindhoven goed los en met zeer goede aanvallen maakten zij het de Schiedam se verdediging bijzonder zwaar. Met drie treffers van F. v, d. Burgt werd het 5—3. DWS gaf het nog niet op en Le- nle Jtobart en zus Nel wisten tot een 66 stand te komen. WLC/DES was hierdoor enigszins aangeslagen, maar DWS wist hiervan met te profiteren. Het tegendeel gebeurde en met vier treffers kwamen de dames uit Eindhoven aan een 10—6 over winning. De dames van Wilton Fijenoord kwamen zondagnacht om 22.10 uur in het veld te gen RODA uit Rotterdam. Het late uur be lette de beide teams niet een fris en aan trekkelijk spel te spelen. RODA nam een voorsprong, welke tot de rust werd behou- Toen bekend was dat het sportcentrum van Reinier Hulsker werd opgeheven, hebben vertegenwoordigers van de plaat selijke tafeltennisverenigingen, t w. NOAD TSF, Service en RAP kontakt met elkaar gehad, de mogelijkheid onder ogen te zien. het pand ie huren. Service im mers was door het sluiten van. het sport centrum gedupeerd en ook de afd. tafel tennis van de christelijke sportfederatie De Baanbrekers, die hier onderdak had gevonden werd in haar prille bestaan ge handicapt en bedreigd. RAP dat in ver band met uitbreiding van ledent?! ook naar uitwijkmogelijkheden zoekt, zag hier ook iets in evenats TSF en NOAD die dit houtworm, lekkage en uilen in de scï Ker steen. „Mijn ambitieusheid", aldus Pierre Janssen, „lag niet in het belangrijk ma ken van dit museum. Mij ambitie ging er naar uit, het museum tot eigen lev^n te brengen, niet te groot, maar exclusief en de Schiedamse burgerij dienende". Overgaande op het lichtbeeld gaf hij aan, welk een funeste invloed er kan uit gaan van de musea. Het Griekse Parthenon is, zo verklaar de hij, geschonden en vernield door tweeërlei: de ontploffing van het kruit magazijn, dat de Turken er hadden onder gebracht en de verzamelwoede der Euro pese musea. Lord Elvin heeft belangrijke stukken marmer naar Londen gevoerd, waar het beeldhouwwerk thans een on wezenlijk leve, leidt in een museum Stukken van het prachtige fries zijn her en der over Europa verspreid en over oeze brokstukken heeft men geslachten lang gepraat. De Griekse kunst is dood- gepraat aan de hand van deze fragmenten, mear wat van het Parthenon rest is ons igendom, levend in dezelfde moderniteit als die van ons. De musea rukken het geschapen kunstwerk uit zijn verband. Zij jagen op het verleden, met het ge volg dat de resten van het verleden te rechtkomen in een kunstmatige wereld, een kil chaotisch museum-klimaat. Het is een reële vraag, aldus Pierre Janssen: hoe groot kan een museum wor den voor het onzichtbaar wordt? D.w.z. voor het levende kunstwerk in de massa zijn karakter verliest? Wij bouwen om de kunst obstakels van gezagsillusies, machts vertoon en gebrek aan waar „participatie- verlangen", d.w.z. verlangen om zich in het werk van de kunstenaar in te leven. Toch kan het ook anders. Boymans gal htm daar goede voorbeelden van en ook de Saenredam-expositie ln UlTecht. De intimiteit met het kunstwerk dreigt ver leren te gaan, gelijk deze verloren Is, als men van Saenredam: Hij schilderde zulke mooie ruiters, omdat hijzelf een bultenaar was „Mijn taak" aldus besloot spreker zijn causerie, „heb ik zo opgevat, dat ik In-b getracht aan de dingen in dit mu seum hun eigen plaats terug te geven". Na zijn toespraak brachten enkele leden van de groep Van der Wel Schuberts ,J)er Hirt aal dem Felsen" ten gehore. Nellie v. d. Spek bleek een fraaie sopraan te ontwikkelen, André de Vries gaf gevoe lig klarinetspel en Henk Lagendaal bege leidde op de piano. Sinds zondag is het zalencomplex van f.Musis Sacrum'' verrijkt met een exclu sief, aan ongeveer honderd personen plaats biedende lokaliteit, op gedurfde wij ze gecreëerd in het aangrenzende pand nummer 117. Naar een ontwerp van. Jan Reedijk, fir mant van de Gebroeders Reedijk, fabriek ven Scheeps- en Winkelbetimmeringen, al hier welk bedrijf met de uitvoering werd belast, kreeg de moderne binnenhuis-ar chitectuur hier op duidelijke wijze gestalte De ontwerper kreeg van de eigenaar van „Musis Sacrum", de heer R. v. d. Most, opdracht een sfeervolle zaal in te richten geschikt voor het houden van ver gaderingen, feestavonden en dies meer. Tevens echter moest de zaal voldoen aan de eisen, te stellen door leden van be spande sociëteiten of andere groeperingen uit onze plaatselijke bevolkingsgroepen, teneinde er bijeenkomsten in te beleggen. D't laatste des termeer aangezien aan het einde van dit jaar het alom bekende so- citeits-home: Hotel „Beyersbergen", defi nitief tot het verleden gaat behoren. Met df hem ten dienste staande middelen is Jan Reedijk er ln geslaagd iets te ont werpen, dat op het gebied van de zaal- Inrichting van onze stad volkomen nieuw is. De met „Balarex" bespannen wanden jrje Algemene Bond van Bejaarden hield gistermiddag en gisteravond in Musis Sa crum een St. Nicolaasfeest» waaraan het Cabaret Confetti medewerkte. Een vijtSen- tal vlotgespeelde nummers vulde beide voorstellingen met artiesten als The Con fetti Stars, The Berrieo's, The Mallor- ca's en Jany 't Hart en Perry Cavelio Tijdens de pauze werd een consumptie aangeboden. Zowei 's middags als *S avonds werd er een tombola gehouden met prachtige prijzen. Op het middagfeest waren veertig invalide bezoekers aanwezig, van wie zes endertig personen door de goede zorgen van de heer De Jong van de CAB met een auto gehaald en thuisgebracht werden. In zijn openingswoord op het avondfeest heette de waarnemend voorzitter, de heer D. de Breker, de heer J. Gille van Sociale Zaken welkom. Het hoogtepunt van beide feestvoorstel- lingen was natuurlijk het ogenblik, waar op St. Ni colaas en Zwarte Piet de zaal binnenkwamen. Ruim achthonderdvijftig aanwezigen hebben beide bijeenkomsten b.J gewoond. De teams van de Schiedamse Volleybal C'ub hebben het deze week helaas niet zo test gedaan. Alleen dames 2 wist een kostbaar punt in de wacht te slepen te gen concurrente IIou Stand. In deze moei lijke uitwedstrijd moesten de reserves met 3 invalsters aantreden en het valt in hen te prijzen dat zij, niettegenstaan de deze handicap, toch nog twee van de vier sets wonnen, vnl. door htm enthou siasme <15—12, 15—13, 815 en 10—15). Dames 3 was kaasloos tegen het zwakke Hermandad en kreeg met 03 klop. Heren 1 kreeg de eerste nederlaag te slikken. Vnl. door een totaal gebrek aan vechtlust moesten beide punten aan Spel. H'berg worden afgestaan. Set-standen: 15—9, 15—12, 7—15 en 15—8. De overige teams waren alle vrij. Op donderdag 13 december a.s. houdt de Schiedamse Volleybal Club haar jaar luk se ledenvergadering in het Wijkcen trum Nieuwland. van het zaaltje zijn afgezet met noten hout Het voorste zaal-gedeelte kre^g een vioer van „Yara" houtstroken, bijzonder geschikt om op te dansen. De zoldering Is h4er lager dan achter in de zaai. Een. breedtewerking werd verkregen door het aanbrengen van loze, eveneens uit noten hout vervaard:ge steunbalken. Een domi nerende plaats neemt de aan de Haven zijde geplaatste bar in. Deze is gemaakt uit een samenstelling van teakhout, for mica en met suéde overtrokken schuim rubber. Gedurfde kleuren werden hierbij toegepast en fraai is de uit wengé-hout gemaakte luifel. De verlichting bestaat uit In de balken van de zoldering aangebrach te diepstralers en tevens uit platte muur- oinamenten, rond de vorm met eveneens indirecte lichtbronnen. Het geheel doet den ken aan de kajuit van een luxe jacht. Het meubilair is donker van kleur en vermt een sterk contrast met de licht kleurige wanden. Hoewel er een verbin- dingsdeur bestaat met het hoofdgebouw, heeft de zaal een eigen ingang. In de met flagstones belegde hal is een garderobe. Voorts zijn er afzonderlijke toiletten en te vens staat een telefooncel de bezoekers ten dienste. Hoewei de heer v. d. Mast slechts huurder Is van het'zalencomplex, heeft hij bet toch aangedurfd de inrichting van dit unieke zaaltje geheel zelf te bekostigen. Aangenomen mag worden, dat het zaaltje zoals het nu is, in een behoefte zal voor zien. seizoen zwaar gedupeerd worden, omdat de Beurs veelvuldig aan andere vereni gingen en instellingen verhuurd wordt Vanaf september tot en met december moeten zij al de maand september mis sen en ook van 12 december tot januari kunnen zij weer niet over de Beurs be schikken. Bovendien moeten deze vereni gingen steeds maar weer van hun tegen standers horen dat het zo hinderlijk is dat de vloer afloopt. Ook zij zouden dus de ruimte van het pand aan de Westvest als een goede op lossing zien. Na ampel beraad heeft men echter van de plannen af moeten zien. Het is bij een eerste kontakt gebleven. Het bleek dat de huur voor de vereni gingen, die de eigenaar voor het pand vraagt, veel te hoog voor hen is. Welis waar zou de mogelijkheid tot het beoefe nen van de tafeltennissport uitgebreid kun nen worden, waardoor men een wat hoge re huur wel zou kunnen accepteren, maar het bedrag dat men hier vraagt ligt he laas te hoog- Zou bet echter geen aanbe veling verdienen, over deze arngelegen- heid eens contakt op te nemen met B. en W. Als tweede mogelijkheid zou een ge sprek met de verhuurder van het pand misschien tot resultaten kunnen leiden. Men moet snel handelen, want de eige naar zal het pand niet lang leeg laten staan en er zullen wed meer kapers op de kust zijn. den. Twee minuten voor tijd werd het 43 voor RODA, maar Bea Zonneveld zorgde toch nog voor 44. Het laatste schot van de RODA aanval werd door de Schiedamse keepster verkeerd beoordeeld en zo kwam RODA toch nog aan een 5—4 overwinning. De UVG-dames namen tegen Meeuwen een 1—0 voorsprong door C. Voogdt. De Rotterdamse dames wisten echter deze stand bij de rust in 1—1 te wijzigen. In de tweede helft scoorden zij zelfs 2—1, maar toen kwam UVG goed voor de dag met ier treffers (25) waarmee de overwin ning een feit werd. Bij de heren was Wilton Fijenoord voor de districts 2e klas in Poeldijk tegenstan» der van rk HVL. In deze zeer harde wed» strijd is alles nog binnen de perken ge bleven door het beheerste spel van de spe lers, ondanks de zeven atrafworpen. HVL kwam tot 31 voordat er weer een straf- worp aan onze stadgenoten werd toegewe zen. HVL liep uit tot 51 en toen kreeg Wilton de derde straf worp, maar ook deze werd gemist Bij de rust was de stand 83. In de tweede helft benutten Piet v. d. Gaag en Henk Overheul beiden wel een strafworp, maar Wilton kon zijn spel niet spelen en elke aanval werd hardhandig afgebroken. De achterstand die Wilton had opgelopen was te groot om nog tot een redelijk resultaat te komen. Eindstand 13—8. De DWS-heren hadden in de eerste helft niet veel moeite met Snelwiek 2 in de af deling* le klas. Vrij gemakkelijk liepen zij naar een 52 ruststand. Toen in de twee de helft een stand van 82 was bereikt, kwam de Rotterdamse doelpuntenmachine goed los. Binnen zeer korte tijd was tiet 86. Het laatste woord was aan DWS; G. v, d. Wal bracht de eindstand op U—8. „DE VERZAMELAARHIELD RUILBEURS De Nederlandse Vereniging „De Verza melaar" hield gisteravond in gebouw Ar-' cade haar maandelijkse rui lav and. Hier voor bestond weer veel belangstelling. Het voornaamste ruilobject blijft nog steeds de postzegel. De rage in suiker zakjes is in feite voorbij. Verder worden er natuurlijk veel sigarenbandjes en luci. feismerken geruild. Munten blijven nog steeds een moeilijk ruüartikel, mede om dat het nogal een kostbaar object is. Ove rigens hoopte de heer C. de Wit, die we gens ziekte van de heer Kiefer de leiding hac van de ruilbeurs, dat er in Schie dam nog eens een eigen afdeling opge richt zou worden. Met een twintigtal »e den zou men reeds kunnen beginnen: u't her zou dan een bestuur gevormd moe ten worden, aldus de penningmeester van IX verzamelaar. De grote Jubileumtentoonstelling die de' plaatselijke afdeling van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers binnenkort in de Korenbeurs wil houden, belooft een unieke gebeurtenis te worden. De honderdvijfendertig leden en ook de vijftien jeugdleden, die de afdeling mo menteel telt zetten zich volledig in om de «expositie tot een verfijnd evenement te maken. De samenwerking met de gemeen telijke plantsoenendienst doet venvachten, dat ook op het gebied van de Flora iets bjjzonders zal worden gebracht. De leden die met hun vogels deelnemen rijn er in hun eigen volières steeds op uit de vogels zoveel mogelijk te geven wat zij ook in vrijheid zouden hebben. Ook na hij het tijdelijk onderbrengen van de vo gels, zal hiernaar worden gestreefd. De waterpartijen zullen, zoals gebrulke- DE RJC. MIDDENSTANDERS IN KERSTSTEMMING Ri Irene, voor deze gelegenheid vrolijk versierd met vrolijk en geurig denne- groen, hield de RK Middenstandsbond maandagavond haar Kerstavond. Onder de groene twijgen troffen de Schiedamse winkeliers elkaar bij warme koffie en kon den zij op hun gemak hun sinterklaas- vervar ingen aan elkaar mededelen. Dit al les gebeurde onder het spel van een pia nist. die vrolijke en ook minder vrolijke kerst- en andere liederen ten gehore ge bracht. Omstreeks negen uur opende de heer A- M. Schoof de avond. Hij heette van af het podium, waarop maar liefst vier grote kerstbomen prijkten, de aanwezigen van harte welkom. Daarna gaf hij het woord aan Ben van Hfst, voordrachtskunstenaar uit Den Haag die voor de nagenoeg geheel gevulde zaal enkele mooie kerstgedichten tea gehore bracht. lijk, ook nu weer met een opvallende ver lichting bijdragen tot een exotische sfeer. Een grote verscheidenheid aan tropische vogels zal weer bijeengebracht worden ter wijl er zeldzaam schone kleurkanaries ie bewonderen zullen zijn. De tentoonstelling zal ln verband met de kerstdagen de geest var» het vredesfeest ademen. Zaterdag gaan enkele leden in Dongen elf de kerstbomen kappen, die nodig zijn voor de versiering. Van de jeugd verwacht bet bestuur be langrijke inzendingen van zeldzame vogels. Ala bijzonderheid dient nog vermeld te worden, dat de plaatselijke Aquarium- en tetrarium-vereniging „Natuurgenot huis" een speciaal hoekje zal inrichten om de bezoekers te laten zien, wat er op het gebied van de aquarium-inrichting te be reiken valt. Dat de liefhebbers van tropi sche visjes goed uit de hoek zullen ko men, staat bij voorbaat reeds vast. Al met al zal de tentoonstelling tal van stadgeno ten een blik gunnen in dat deel van het natuurleven, dat vooral voor de inwoners van de steeds dichter bebouwde grote ste den een gesloten boek dreigt te blijven. Gisteren had C. Rh 33 Jaar, zijn auto ge parkeerd staan in de Mgr Nolcnslaan NO 484. Toen hjj op een gegeven ogenblik het portier van zijn auto opendeed reed de passerende A. O- H, 40 jaar, er met zijn rijwiel tegen aan. Het gevolg ervan was, dat de voorvork van zijn rijwiel was verbo gen en dat het linkerportier van de auto een deuk kreeg- Van de grondwerker W. E., 29 jaar, ia uit de rijwielstalling van Wilton-Fijenoord een bromfiets gestolen. De distillateurs knecht R. N., 15 jaar, deed aangifte van de diefstal van rijn rijwiel, dat op de Raam stond. De vrachtauto van A. J. W. v. 33 jaar, is in de Jan van Zutfenstraat door achter uitrijden in aanraking gekomen roet de bromfiets van J. S., 46 jaar. De bromfiets werd beschadlgd- Xn de BK-laan werd gisternacht door de politie aangetroffen de Duitse zeeman G. "W. uit Hamburg U7 jaar), Hij zat op een damesnjwiel en onder zijn overhemd had hij een Beha. een damesheradje. een broek je en een schortje. Allemaal spullen van zijn meisje, vertelde de zeeman. Doch de politie heeft haar niet kunnen vinden. De winkelier A, B. van het Edisonplein deed aangifte van een diefstal van zijn bromfiets. OPEN HET DORP Gemeentepersoneel offerde f 1071,47 Het personeel van de gemeente Schiedam heeft een inzameling gehouden ten behoe ve van de actie „Open het Dorp". Bet re sultaat hiervan, een bedrag van f 1.071.47 werd heden overgemaakt op girorekening 200. In de Aula van het Stedelijk Museum zal een concert van snaarinstrumenteo bij kaarslicht gegeven worden. Uitvoerenden zijn. Marijke Ferguson kleine harp, die werken van oude meesters, rond 1500 zal uitvoeren, Koos Suyker, gitaar, die wer ken speelt van Dow land. Sor, Albernitz, Turina en René Rakier piano met wer ken van Mozart, Debussy, Brahms en Bar- tok. Aanvang, zaterdagavond 15 december, f uur. KIND ONDER BROMFIETS Op de Maassluiscdyk liep dinsdag een 6-jarig meisje tegen een passerende brom fiets, welke daardoor kwam te vallen. Het kind liep bij de aanrijding een hersen schudding op en een gebroken been, de bromfietser, de heer J. v. d. S- alhier, kneusde enige ribben. Oudstrijder». De Ned. Bond van Oud strijders en Dragers van het Mobilisatie- kruis heeft zijn kontakte vonden weer ge steld op de tweede dinsdag in de maand. De eerste kontaktavond valt op 11 decem ber, de tweede op 8 januari 1963. Alle avonden zullen worden gehouden in het Geb. voor Chr. Soc. Belangen. Aanvang 8 uur. Volgens het maandbericht van de Ge meentelijk Openbare Leeszaal en Biblio theek is het totaal aantal uitleningen romans, studiewerken en kinderhoeken In vergelijking met het vorig jaar fUms gestegen. Echter, de filialen Dr. Wibautplein en Dwarsstraat hadden deze maand min der liefhebbers van het goede boek dan Li oktober en september het geval was. Het aantal uitleningen bedroeg hier in totaal +792 tegen V-O. 5U7 ln het filiaal Wlbautplein en 2014 uitleningen tegen v.i 2106 in het filiaal Dwarsstraat. Een daling van resp. 325 en 9+ uileningen. Deze daling komt uitsluitend voor bij het aantal ro mans en kinderboeken. De belangstelling voor het studieboek is ook hier gestegen. De cijfers van de jeugdafdeling geven evenals tn de vorige maanden een daltn* te zien. Hier werden 3073 boeken uitge leend. tegen V.j, 3358. Aan de Kethelse jeugd werden IJ 60 jeugd boeken uitgeleend tegen v.j. 893 of wel 367 meer. Ir, de centrale bibliotheek aan de Lange Hoven werden deze maand 11.083 boeken tegen v.j, 9.932 uitgeleend.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 1