Gaat de plafondschildering uit het Roimllanhuis verloren Eerste paal voor nieuwe branderij N.V. De Koning Afscheid C. Landsbergen voorzitter Sectie Muziek Schiedams Vrouwenkoor gaf concert in „Arcade" Slechts weinig kans op lager voetbal Predikbeurten VLAARDINGEN ns avond werd besloten met een nogal wat lang uitgevallen compositie van Hans Schouwman. Wat meer bondigheid in deze Kerstcantate „Om de Kribbe" voor koor, alt- en sopraansolo en piano, zou het stuk ten goede gekomen zijn. Ook deden de illustrerende effecten in de pianobege leiding bij het gedeelte „Musicerende en gelen" een beetje goedkoop aan. Een mooi gedeelte was vooral het sober opgezette „Maria boodschap" waarmee het stuk opende. De nieuive films in de komende dagen Wat er dit weekend gaat komen AT AAR." ANNËËR RmniMscH mm Hoofdagentschap en Kedactie: SCHIEDAM. BROERSVEST 3 - TELEFOON 68091 KOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 15 DECEMBER 19G2 SCHIEDAM: Klachten over bezorging: 18,30 tot 21 uur: Telefoon 67292, Rolterdamschedijk 232c. KETHEL: Groeneweg, Seringenhof 3. T~\E SLOPERSHAMER doet op het ogen- blik zijn mets ontziend werk m het voormalige Rowallanhuis aan de Lange lüc uw straat. Door de lege vensters giert dc kille najaarswind en worden de felle regenvlagen naar binnen gezweept, waar flarden van het behang op naargeestige wijze langs de kale muren wapperen: een spookachtig interieur. Niets lijkt meer te herinneren aan de vergane glorie van de ze voormalige burgemecsterswoning met zijn Louis-de-Seize gevel. Wc zijn er een kijkje wezen peinen. De leuningen van de monumentale trappen waren verdwenen, in de hoek van een desolaat-uitziend vertrek hing een spiegel in een vergulde omlijsting, op de bovenverdieping knarste een scheefgezakte deur in haar scharnieren, maar van de schoonheid van vroegere interieurkunst ZONDAG 16 DECEMBER Ned. Prot. Bond 10-3Ö uur prof. dr. M. A. Beek, Amsterdam. Hervormde Gemeente: Grote Kerk 10 uur ds. J, G. Jansen. 7 uur prof. dr. H- Jonkcr. Utrecht; BeihelRerk 10 uur ds. J- E. L. Brummelkamp, Kethel. 3 uur ds. D. J, Spaiing: Opstandingskerk 10 uur ds. D. J. Spalirrg, 7 uur ds. J G. Jansen. Ned. Herv. (Gercforni.) Evangelisatie, VrecieEkarjc 9 en 10.45 uur ds. L. Vroeg- indeweij. Delft. 7 uur dr. L J. Cazemier. Irene 4 uur ds. J. v. Rootselaer. Delft. Gereformeerde Kerlt: Oosterkerk 10 uur ds. J. Couvee. 5 uur ds. D. Bouwitnegt. Den Haag; Kethel „Dc Ark" 9.30 uu«* ds. W. A. Krijger. 2.30 uur ds. J. Couvee: Kantine, Burg. HonnerJago Grethelaan 159, 10 uur ds. R. D, Beukema, Schiebroek. 5 uur ds. J. Couvee. De Goede Haven 10 uur ds. J. Nawijn. 5 uur ds- W, A. Krijger; Juliana- kerk 10 uur ds. D. Bouwknegt, 5 uur ds. «L Na wijn. Leger des Heils. Lange Haver) 71, 20 uur hei ligingssamenkomst. 6-45 uur openbare samenkomst. Gernt Ver boonstraat 7_30 uur verlossingssamenkomst. Alle samenkom sten o.l.v. brigadier K. Wieringa en majoor R Reitsma. Vrüg. Geref. Kerk (Art. 31) 9 30 en 4.30 uur ds -C. Vonk. Oud-Geref. Gemeente. Geref. Jeugdhuis. Lange Haven 97, io en 5 uur de. H. Gns- nigt, Gouda. Oud-Katholieke Kerk, Dam 28, lfl uur H. Mis. Baptisten Gemeente, gebouw Irene, Nieuwe Haven, 8 uur ds. R. Reiling m.m.v. zangkoor. Hersteld Apost. Genootschap, Stadhou- èerslaan, 9.30 en 4 uur dienst. Evangelisch Luth. Gemeente 10 uur ds. S. G, van der Huagen. Vrli Chr. Geref. Gemeente, Tuiniaan 50, 10 en 4 uur ds. I. J IJaselstem. KETHEL De Rank. 9 uur dr. L. J. Cazemier.. pred. te Schiedam, 19 uur ds. Brummelkamp, Jeugddienst. Dorpskerk. 10.30 uur dr. L J- Cazemier, 39 uur géén dienst. MEDISCHE DIENST In, het weekeinde zijn voor spoedgeval len de volgende artsen te raadplegen: F. Jungerius. Jac. Catslaati 8. tel. 67355. L. H. Gcerdes, Veenlantstraat 2, tel. 68357. L, B. E. van Hoogenhuyze. Stadhouderslaan 46, tel. 68067. G. Pet, Tuiniaan 38, tel. 66898. APOTHEKEN Apotheek Evers Lange Haven 8i. O De plafondschildering uit hei P.owal- lanhuis werd eenx een belangrijke aan winst voor het Museum geacht. Maar mi hjki het dat de schildering bij het tilopen van het gebouw voor altijd ver loren zal gaart. spraken nog steeds de plafond- en wand schilderingen. Wat hiermede gaat gebeuren, weet nie mand. Bij navraag aan bet Stedelijk Mu seum bleek, dat ze daar in ieder geval niet onder gebracht worden. Het overbren gen naar elders schijnt bovendien nogal kostbaar te zijn. Zouden deze fraaie schil deringen dan toch nog onder slopershap- den vallen? Het zou inderdaad jammer zijn om geen erger woord te gebruiken. Want deze pas- telkleurige plafonddecoratie en de wand schilderingen vertegenwoordigen toch wel fragmenten van originele kunst. In de tweede helft van zeventiende eeuw nam Simon Hulshout dit huis over van de oude heer Anthony de Man, die zich had ingekocht in het Proveniershuis te Rotter dam. Genoemde Simon Hulshout was in onze stad een man van betekenis. Hij was burgemeester van onze stad en daarnaast had hij als kapitein de leiding bij het ex- cerceren van de schutterij. In die tijd heette de Lange Nïemvstr. nog de „Nieutve onvercochtc Erven", Simon Hulshout kocht daar „seeckere huijsingen-erven met oen thuijn daereanataende ende gelegen :n dc vergrotinge op de Nieuwe Erve deser stede". In 1681 maakte de burgemeester gebruik van het overlijden van een buur vrouw om ook haar huis en tuintje aan te kopen, waarna hij er in 1689 nog een erf, doch thans zonder huis. bijkochL Hij bezat zodoende voldoende grond om er een statig herenhuis op te zetten. Ettelijke bur gemeesters hebben er sedertdien hun wo ning gehad, onder wie mr. Philip Jacob van Cloon en mr. Philippus Theodores Van Cloon. De schoonste jaren heeft de burgemees terswoning vermoedelijk in de tweede helft van de achttiende eeuw gehad. De woning kwam toen in het bezit van de korenwijn- stokers-familie Van der Schalk. Dr. Jacob van der Schalk kocht het huis in 1792 voor drieëntwintigduizend gulden van de wedu we van burgemeester Van Cloon. Zijn na komelingen hebben nog vele jaren in dit oude burgemeestershuis gewoond Tijdens de oorlogsjaren nestelden er zich de Duitsers. Toen die verdreven wa ren. vestigden on/.e- bevrijders er hun hoofdkwartier. Daarna werd het Rowallan- huis een tehuis voor "Werkende Jongens. Nu gaat het oude. roemruchte burgemees tershuis tegen de vlakte, evenals het er naast gelegen voormalige pand van het Rode Kruis. Op deze plaats komt dan. zo als bekend, een groot, modern kantoorge bouw. waarin het hoofdpostkantoor en liet filiaal van de Rotterdamsehe Bank zullen worden ondergebracht. Vrijdagmorgen werd de eerste paai ge slagen voor een branderij-distiPeerdonj' nis uitbreiding van het gebouwencomplex van NV. Mouterij-Branderij De Koning. Hev complex bestaat reeds uit de moulanj met silo's, waarin nu het allernieuwste moutsysteem, als eerste in Europa, in be drijf is. De op heden begonnen bouw zal behalve uit het branderij-distilteerderij- gedeelte bestaan uit "ketelhuis kantoor, labratorium en 2 bedrijfswoningen. De bouw zal minstens twee jaar duren en grotendeels als staalconstructie wol- den uitgevoerd. Het hierbij afgebeelde ont werp is van het architectenbureau 5 wane- veld en Goslinga. terwijl het werk is ge gund aan de Fa. Kreuger Zn., te Schie dam. De eerste paal werd geslagen door ue 'heren J. H. J. van A. J. de Koning re*p. directeur en adjunct-directeur van de ven nootschap. Een bijzonderheid is, dat de ze. eerste paal is geheid met een diesM- biok, een methode, die in Schiedam nog niei is toegepast. Hoe de nieuwe branderij van de NV Mouterij'Branderij De Koning er tiit zal komen te zien/ MUSEUM Oase Dam 2; expositie van zeven Scfaied. schilders. Stedelijk: Museum: Henrt George Adam. Ex positie Grafisch werk en tapijten. Dage lijks 1017 uur. zondags 1317 uur. Kerstl/ijeenkonist Vrouwenbond NW Op woensdagavond 19 december organi seert de Vrouwenbond NW een kerst- bijeenkomst in zaal Keizer, Landstraat 15 Aanvang 8 uur. De heer Landsbergen, voorzitter van de Sectie Muziek der S-G-, heeft dezer dagen in. gebouw Sursum Corda aan de Nieuwsiraat in intieme kring afscheid ge nomen van de contactclub van concierges en werksters 'van de Gemeentescholen waarvan hij voorzitter was. Nadat de waarnemend voorzitter, de heer R. G. van Veen, een kort openingswoord had gespro ken. overhandigde vier dames van twee BLO-scholen namens de contactclub de heer Landsbergen een geschenk en zijn. echtgenote bloemen,Hierna hield de heer M. Brouwer een geestig toespraakje, waarbij hij een terugblik wierp op het leven van de scheidende voorzitter. Namens de contactclub bood hij de heer Landsbergen en fraai album aan. De heer Landsbergen was de laatste 8 jaar concierge van de drie BLO-scholen De vprinters van het oude Rowaüan- huw? stami u aan als holle uitgebluste ogen. Reeds zijn 'de slopers bezig met de afbraak van het dak. TA ONDERDAGAVOND gaf het Sehie- ■TJ dams Vrouwenkoor ui het gebouw' Arcade" een concert met een afwisse lend programma. Als solisten had men de sopraan Wieb de Rook en de alt Diet Kloot» aangetrokken; en de dirigente van het koor, Rïa Borgmeijer, liet zich ook als pianiste horen, samen met Arm ie Neder- bragt, die voor liet overige de piano-bege- loi dingen verzorgde waar dat nodig was. Het programma was,, voor zover het vo caal was geheel gewijd aan Kerstmis, Al leen de Fnnta«de in f opus 193 voor piano vierhandig van Schubert viel buiten tfe kerstsfeer. Deze Fantasie met zijn eigenaardige zwaarmoedigheid en zijn neerslachtig slot. werd verdienstelijk voorgedragen, zij het dat het fugato in de primopartij vooral met een lè harde voortvarendheid op gang kwam, R IA Borgmeijer is een goede dirigente. Haar directie-bewegingen zijn sugges tief en pittig; de muziek, die zij onder handen heeft, loeft in haar doeltreffende leiding. Des te verwonderlijker is het dat het koor soms zo aarzelend reageert. Voor al wanneer de muziek zacht moet klinken zijn de inzetten van de koorgrocpen niet direct genoeg. Of de zuiverheid óf het rit me wordt daardoor geschaad, zoals bij voorbeeld te merken was in de „Cradle hymn" van de Engelse componist Edmund Rubbra. Ook „Balulalow" van Benjamin Britten leed onder dit euvel, Wanneer we deze tekortkomingen vooropstellen wil dit niet zeggen dal de prestaties van het koor in het algemeen berispelijk waren. Integendeel, de twee a capella composi- De weersomstandigheden zijn momen teel van dien aard. dat niet gerekend mag worden op een volledige afwikkeling van het compelitleprogramina lager voetbal. De winter is nu eenmaal steeds grillig geweest en voor de optimisten geven wij dus dit programma maar door. In de tweede klasse is Excelsior '20 -er in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Em ma ingelast te krijgen. In Dordt verloren de zwartwitten met 2—0. Aangezien de positie van Emma op de ranglijst ook niet bepaald rooskleurig te noemen is, is de kans voor onze stadgenoten op een re vanche zeker aanwezig. Derdeklasser DHS gaat een bezoek bren gen aan RCD. Een overwinning houdt on ze stadgenoten in de goede helft van de ranglijst en hiervoor is de kans wel aan wezig- fn de vierde klasse krijgt Martinil het als gast tegen leider Oranjeplein op te ne men. Verwacht mag worden, dat. de lei ders dc punten in eigen huis zullen weten te houden. Demos en SFC zoeken het zon dag eveneens buiten de deur. Bij Steeds Volharden doet Demos een aanval op de vierde positie, terwijl leider SFC tegen Dindua moei aaiiiieacn en hierbij ver moedelijk wel aan het langste eind zal trekken. In de afdelmg Botterdam maakte het tegen URSUS geleden \erlies de eerste po sitie van DRZ bijzonder kwetsbaar. Zon dag komt Groen-Witten naar toenmalig Kethel en hier dienen zij beslag op bei de punten te kunnen leggen. URSUS treedt binnen de lijnen tegen Bloemhof en moet hieruit de volle winst putten om in de running te blijven. SVDPW wordt gastheer in de return tegen Bolnes. Uit werd met 20 verlo ren, dus hebben de roodwitten wel het een en ander goed te maken. Indien W.F, bij HWD beslag op de punten weet te leg gen. komen de Rotterdammers nog stevi ger op de onderste plaats te staan. Voor de scheepsbouwers is daarmee het gevaar echter nog lang niet bezworen. Alles ge ven is dan ook het devies voor zondag. Schiedam gèat le gast bij koploper Sa~ turnus. De zwartwitten zorgden al eerder voor een verrassing dus een gunstig re sultaat kan er uit tevoorschijn komen. Schiedamse Boys brengt een bezoek aan Dilettant, waarvan thuis met 21 werd verloten Oi zij zich kunnen revan cheren is bij de wisselvallig spelende Boys met te voorspellen. ties van Byrd en da ViRoria uit het eind van de zestiende eeuw f waarom lichtte het programma ons alleen maar int over de jaartallen van Durante) bewezen dat het koor in de polyfone stijl thuis is. En liet peil van zuiverheid in deze werken en de afwerking van de klanken toonden hetzelfde aan. Om van deze muziek ineens over te stappen op Brahms is niet alleen voor de luisteraar een moeilijk te verte-, ren overgang. Ook het koor had moeite om na de sereniteit van oude polyfonie o\er te gaan naar de stijl van de ro mantiek met zijn snelle modulaties en zijn chromatiek. Het was een manco in de pro gramma-samenstelling, dat onzekerheid in hel. koor, en gedachten aan licdertafel-stljl bij het publiek tot gevolg had. DEN andere fout in de programma-sa- -i-J menstelJing was om de sopraan Wieb de Rook vlak voor de pauze één kort num mertje te laten zingen. Gedurende de ge hele pauze hield men nu de herinnering aan dit korte optreden. Een deze was niet best. Na dc pauze nam zij gelukkig aan stonds revanche door een mooi genuan ceerde voordracht van „Noel des enfants qui n'ont plus de maisons", dit navrante bed van Debussy, dat hij schreef onder de indruk van de verschrikkingen van de eerste wereldoorlog; dit lied, dat met zijn beschuldigingen en zijn verwensingen van de vijand eigenlijk zo slecht past in <ïe kerstsfeer. Hoewel Wieb de Rook dus na de pauze beter voor de dag kwam was er toch een hinderlijke tekortkoming te constateren wanneer zij hoge tonen met een gefor ceerd klinkende stem te laag Intoneerde. Jammer, want haar gehele manier van doen gettiigl wel van volgroeide muzikali teit. Dief KI cos had na het begin van hel programma een Kerst cantate van Fran cesco Durante gezongen (In het program ma ontbraken de teksten van sommige nummers, alsmede vertalingen van alle Latijnse teksten. In het begin had elke „t" bij de uitspraak een s-bijgeluid. Later ver dween du effect dat misschien te wijten was aan al je nauwgezette articulatie. Met baar mooie, vlotte en natuurlijk klinkende stem gaf zij een voortreffelijke interpreta tie van dit fraaie werk. Rustig en gaaf klonken de mehsma's waaraan deze mu ziek zo rijk is. Na de pauze trad Diet Kloos nogmaals op in twee duetten van César Franck, te- samen met Wieb de Rook. Het viel op dat deze twee stemmen goed aan elkaar aan gepast waren, en „l'Ange gardien" en „La Vierge h la crèche" kwamen mooi tot klank. Het niet erg talrijke publiek toonde zich hartelijk in hun applaus. Er waren bloe men voor de dirigente cn de solisten. BRAM PAK FOLLOW TH4T DREAM In ..Follow that dream" beeldt Elvis Presley de domme jongen uit, die zó wei nig begrijpt en zó onnozel is, dat niemand er in geloven kan: zijn tegenstanders op het doek niet en de "bezoekers in de zaal nog minder. Als lid van een zorgeloze familie onder leiding van de verrukkelijke Pop Kwimper (Arthur O'Connell ziet Elvis zich bevorderd tot sheriff van «le kleinste gemeenschap ter wereld. 2onc£er het zélf goed te beseffen weet hij zich uit de ene precah-esituatie na de andere te redden. Daarbij komt de weinige kennis, die hem door scenarioschrijver Charles Lederer werd toegedacht. judo en de tafels van. vermenigvuldiging hem goed van pas: de judo om zich de gang sters, en de tafels van één tot en met acht om zich dc aanbidsters van het lijf te houden. De film komt wat traag op gang, maar men kan zich vooral in de tweede helft goed vermaken met dit ver haal over een gezin, dat zich op een stuk je „niemandsland" vestigt en het daar door met ambtenaren, beroepsgokkers, po litieagenten en sluipmoordenaars aan de stok krijgt. Elvis overwint al zingend alle moeilijkheden (met een verrassende ont knoping in de rechtzaal als hoogtepunt), totdat Holly Jones (Anne Helm) hem op liaar beurt overwint en in haar armen sluit. Maar zij heeft dan ook een voor sprong. Want zij kent de tafels van ver menigvuldiging tot en mei die van twaalf.. In Passage. HET DUIVELSEILAND Samen met een Amerikaanse dokter avonturier. schone temperamentvolie da me en een aantal slecht behandelde ge vangenen komen de bioscoop gangers, die bereid zijn zieh vrijdag, zat. en zondag in Mouopole anderhalf uur lang in het jaar 1870 te wanen, uit Manilla op het eiland Samar aan. Dit paradijselijke owd in «le Stille Zuidzee heeft de naam „Samar, Het Duivelseiland" gekregen, omdat de Spaan se overheersers van de Philippijnen er de opstandige inwoners van de door hen on derdrukte kolonie naai* toe verbannen. Ge lukkig is de Spaanse bevelhebber van het duivelseiland een zeer menselijke kolonel vol idealen. De bannelingen hebben het dan ook goed op het eiland en voelen zich beslist geen gevangenen. Tot ergernis van de Spaanse gouverneur-generaal in Manil la overigens, die eon van zijn adjudanten zendt om de kolonel bij hem op het mat je te sturen. Om aan een arrestatie te ontkomen begint deze dan een gigantische onderneming. Hij iaat de boosaardige Spanjaarden gevangen némen en trekt samen met alle inwoners van het banne- Hngendorp de rimboe in naar een verlaten Spaanse stad uit het verleden, die In een vruchtbare vallei moet liggen. Zo ver ts deze vallei van de bewoonde wereld ver wijderd, dat er geen gevaar meer van de Spaanse regeringstroepen te duchten »s. Waarom niet blijkt onderweg. Er liggen hoge bergruggen als verschrikkelijke ob stakels op de weg naar het geluk, moe rassen, waar de dood rondwaart in de" vorm van kwalijke koortsen, de jungle wordt bevolkt door koppensnellers. De groep wordt tijdens deze crschrikkelijke tocht dan ook wel uitgedund, maar na een heleboel ellende bereikt zij toch hét gestelde doel. En terwijl de intussen een arm verspeeld hebbende kolonel (mei een constante tandpasta-glim lach gespeeld door GiJbeit Roland) de overgeblevenen voorgaat in gebed( vleit de zich inmiddels uiteraard ook als held ontpopt hebbende dokter (in welke rol regisseur-hoofdrol speler George Montgomery precies' even stoer doet als zijn collega's in vele vroe ger gemaakte, soortgelijke films dat reeds hebben gedaan) zich met de mooie, vurige dame in het lange gras. Eindelijk... SCHOT IN DE RUG In een dorpje in New-Mexico Is 'Clay Morgan (George Montgomery) de sheriff en in deze functie ontvangt hij een vreem deling, die zijn vroegere vriend Hank. Dunner blijkt te zijn. Deze vriend (Leo Gordon is echter een bankrover, zodat Morgan verplicht is hem op aanwijzing van een naburige collega te arresteren. Een paar dagen later laten onbekenden hem ontsnappen, waarna hij prompt wordt neergeschoten. De sheriff wordt dan ten onrechte, van moord beschuldigd. Er ontwikkelt zich vervolgens een span nende geschiedenis, in. een beklemmende sfeer, die met uitstekend camerawerk be reikt is. Een opvallende overeenkomst vertoont ..Black Patch" met „High Noon". Er wordt wel even geschoten, maar behoudens het fatale schot in de rug, vallen er dit keer geen doden. Frap pant is echter de gelijkenis met de hoofd straat, die nogal eens in het beeld komt. Ook hier een camera, die van binnenuit de glurende bewoners achter de vensters bespiedt en een slungelige knaap. Deze jeugdige acteur Tom Pittniann. vertolkt zijn rol In Gary Cooper-slijl. Deze milde Western, met zijn logisch opgebouwd j schema en pakkende verwikkelingen draait. Zondag 2 en 4.15 uur in Mouopole. DANGEROUS YOUTH Iedere grote stad heeft een bepaalde categorie jongelui, die de periode tussen school en diensttijd In verveling en lan terfanten doorbrengen, omdat geen baas hen voor zo'n korte periode in dienst wil nemen. In Liverpool 'zijn dat de z,g. „Dinglo Boys'% genoemd naar do dingies. de rotsen en spelonken aan de kust waar zij een veilige schuilplaats vinden voor de politie. „Dangerous Youth" („Uit de sloppen van Liverpool") geeft na een in leidende blik op hun burgerleven een on opgesmukt beeld van de belevenissen van Dave Wyman en zijn vriend Smiler in het leger. Dave ligt al direct overhoopmet enige mede-recruten, maar ondanks zijn opstandige geest weet hij de sympathie van de aalmoezenier te winnen. Zijn gro te tegenstander Simpson zint "echter op wraak en doet dat zo lafhartig dat het Smiler het leven kost. Wanneer Dave de vunzige streek door heeft komt het tot een gevecht tussen deze twee, waarbij Simp son op ongelukkige wijze door een kogel uit zijn eigen revolver getroffen wordt. In het besef dat hij van moord zal worden beschuldigdt vlucht Dave naar zijn vrien dinnetje Dinah. De aalmoezenier komt hem op het spoor en overtuigd van de on schuld van Dave tracht hij hem te bewe gen terug te keren. Na een aanvankelijke weigering neemt Dave toch het moedige besluit en het boeiende slot van de reële film, gelukkig zonder be- en verontschul digingen, laat ons omtrent het onschuldig niet in het ongewisse, In de problematiek is men dus niet ge treden, maar een tuchtig langs de feiten heenlopen is het evenmin en van deze werkelijk gulden middenweg is onder re gie van Herbert Wilcox door de soms ook nog rock 'h rollende Krankie Vaughan als Dave Wyman. dc voortreffelijk spelende Carol Lesley als Dinah en dc sympathieke George Baker als de „aal" ook geen stap afgeweken. Donderdag 2 en S uur ia Mouopole, aan de Burg. Honnerlage Gretelaan; voor dien was hij gedurende zeven jaar als zo danig werkzaam aan de Openbare school aan het Edisonplein. De functie van voor zitter van de Sectie Muziek van de Schie dam se Gemeenschap vervult de heer Landsbergen reeds ongeveer vijftien jaar. Daarnaast is hij voorzitter van de'Muziek vereniging Crescendo. Slechts het voorzit terschap %?an laatstgenoemde vereniging houdt hij aan. ondanks zijn aanstelling tot concierge van de Centrale Gemeente Bibliotheek aan de Nieuwe Markt 1 te Rotterdam, waar een mooie woning voor hem beschikbaar is. Weldra zal hij „onze stad. waaraan hij met vele banden verbon den is en zijn hele leven gewoond heeft, metterwoon verlaten. ZAALHANDBAL Zaterdagavond speelt het le dames- en lq herertteam van Wilton Fijenoord voor .de zaaLhandbalcompetitie in Houtrust Den 'Haag. De dames komen uit tegen het sterke Hyglea 2 en zullen met een nederlaag reke ning moeten houden. De heren daarentegen kunnen van Hellas 3 de volle winst be halen. In deze competitie hebben alle teams al verlies geleden, zodat er van krachts verschil niet veel sprake is. Zondagmiddag spelen in de Energxehal in Rotterdam de DWS-dames tegen Swift uit Roermond. Dit team speelt bijzonder goed en staat nog ongeslagen aan de kop van de overgangsklasse-dames. DWS zal zondag wel geducht tegenstand bieden, maar op winst voor onze stadgenoten dur ven wij niet te rekenen. De DWS-heren krijgen het tegen Dy namo 2 ook niet gemakkelijk. Onze stad genoten staan weliswaar op de eerste plaats in de afdelings le klas, maar de competitie is nog niet afgelopen en er kan dus nog heel wat gebeuren- DWS speelt echter zeer sterk en als het van de Dynamo- reserves wint, blijft het de kóp behouden en wordt het een geduchte kandidaat voor het kampioenschap. De UVG-heren, dit jaar bijzonder zwak, zullen het tegen Advendo ook wel weer niet klaren. "De groen-witten beschikken niet over goede schutters. Het spel van onze stadgenoten is niet slecht, maar aan de afwerking mankeert nog wel wat. rw ZATERDAG 15 DECEMBER Irene, 9 uur: Kleuterschool Prinses Juliana: Feestmorgen Musis Sacrum: 10 uur VARA. Directe uitzen ding uit en over Schiedam. Irene, Z uur; Schted. Beddings Brigade, Feestmiddag. Irene, 8 uur; CJMV Feestavond. Irene, 8 uur: Schied, Klavar, Accordeonvef. Kerstconcert. Aula Museum, 8 uur: Ver. Vrienden v. h. Stedelijk MuseumConcert van snaar instrumenten. Goede Haven, a uur: Cefa-film „Moeder mag met sterven". ZONDAG 16 DECEMBER Musis Sacrum, S uur: De Mandefles. MAANDAG 17 decemher Geref. Jeugdhuis, 14.15 uur: Ned. Ver. v. Huis vrouwen: KerstmidcBg. Chr. Soc. Belangen, 20.00 uur: Alg. Verbond v. VolkstUmders: Openbare vergadering.- Musis Sacrum, 20.00 uur: Pers.ver. Wilton- Fijenoord: Teletroef, Stadhuis, 8 uur; Raadsvergadering. BIOSCOPEN Passage Theater, 2 cn 8 uur, za, en zond. 3. 4.15, 7 en 9.15 uur: Follow that Dream. Monopole Theater. 2 en 8 uur, zatera 2, 4.15, 1 en 9.15 uur, zond. 7 en 9.15 uur: Samar het Duivelseiland; zondag matinee 2 en 4.15 uur; Het schot in dc rug. APOTHEKEN 't Gouden Hert, St. Liduinastxaat 58. Kapsalon Keleno, dt salon voor de beierc permanent Stroomloos voor ieder haar geschikt f7.30 Helene ttede permanent, d* moest ideale natuurlijke permanent f 10 Gratis halen eri brengen pet luxe auto voor permanent KAPSALON HELENS Hrmbranrillaan 22, Schiedam - Telefoon Kï!«n

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1962 | | pagina 2