ROTTERDAMSCH WEUWSBL.iD Gemeentebesturen gebaat met puime Autorijles? Rijd zo voort op de Europese en de wereldkampioenschappen! èSp' BURGEMEESTER HIELD NIEUWJAARSREDE Beschadigde of sloopauto's Autosloperij JAC. VAN BE BIE RIJSCHOOL „0KE" De voederactie voor de vogels draait op volle toeren [ÊM ïm BURGEMEESTER TOT RUDIE LÏERRECHTS: Kat viel mensen aan Een bekwaam leidend bestuur zal regel kunnen doorbreken OCCASIONS Om een tafelkleedje Extra uitkering voor brandstof Ruilbeurs i f &fT i'w «•*>- tefc 'i Burgerlijke Stand Agenda Hoofdagtntocluip en Kedactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 Tel. 3229 BedacUe: TeL MS! ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD VRIJDAG 4 JAN.UARI.J963 De bewoonster van. een huis in de Van der Spiegelstraat werd door haar kat aan gevallen en gebeten. Het dier viel ook nog twee buisgenoten aan en word bij <ie ge- ineentereiaigmg in quarantaine gesteld De diergeneeskundige dienst in Koltrrdnir. werd van het gebeurde op de boogie ge steld. VLAARDINGEN KLACHTEN over BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUB: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 In zijn nieuwjaarsrede, die burgemeester mr. J, Heusdens gisteravond tijdens de vergadering van de gemeenteraad heeft uitgesproken, schonk Bij onder meer jian dacht aan de betekenis van de gemeentelijke autono mie. Vergeleken met 50 jaar geleden is het aantal gemeentelijke taken wel sterk gegroeid, maar het aandeel der gemeenten in het totaal der overheidsbemoeiingen is niettemin gedaald door de sterke neiging tot centralisatie. Vooral op grond van het streven naar een zo groot mogelijke technische perfectie is in vele gevallen de behartiging van een bepaalde taak verschoven van de gemeente naar de hogere overheid. Deze ont wikkeling valt niet alleen op bestuurlijk, maar ook op particulier terrein waar te nemen, waar landelijke organisaties hun belangen rechtstreeks met de centrale overheid bespreken. Zelfs op terrein, waar de gemeente in naam nog geheel autonoom is, beslist vaak in feite toch de centrale overhel;'. Mr. Heusdens noemde als voorbeelden de uitspraken van de raad om over. 1961 aan het gemeenteper son eel een uitkering ineens te doen en om hoge prioriteit te geven aan de bouw van een openbare leeszaal. Omdat de centrale overheid andere inzichten heeft dan de raad kon de uitkering niet betaald worden ven. moet piet de bouw worden gewacht De burgemeester wees echter op het zinloze van verzet tegen deze ontwikke ling en gaf de voorkeur aan het zoeken naar mogelijkheden voor de gemeentebe sturen om in. die ontwikkeling zinrijk werk te doen. Het gemeentebestuur is de aangewezen instantie om enerzijds de centrale overheid op de hoogte te bren gen én te houden van hetgeen er onder de bevolking leeft en om anderzijds re geringsmaatregelen voor de bevolking aanvaardbaar te maken. Mr. Heusdens stelde zich hierbij volkomen achter het geen prof. mr, C. H. Polak bij de viering van het 50-jarig bestaan der Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft be pleit, nl. bet verstrekken van ruime op drachten aan de gemeenten „opdat deze in edele wedijver zullen streven de be doelingen van de wetgever, zo goed mo gelijk te verwezenlijken"- Hierbij signaleerde de burgemeester een merkwaardige wisselwerking. Boe meer „speelruimte" het gemeentebestuur wordt gegeven, des te aantrekkelijker is het voor de bekwame energieke burger, van dit bestuur deel uit te maken. Blaar ook, hoe bekwamer en energieker het ge meentebestuur is, des te meer zal het de centrale overheid mogelijk zijn de ver wezenlijking van haar bedoelingen aan dit bestuur over te laten. De centrale overheid heeft biervoor ook wel oog. Met grote instemming memo reerde mr. Heusdens in dit verband het wetsontwerp „Rijnmond", dat principieel de uitvoering van de besluiten van de raad van Rijnmond aan de betrokken ge meentebesturen overlaat. ACHTERSTAND Voor het goed besturen van een ge meente zijn ook goede ambtelijke advi seurs nodig en. daarom zullen de ge meentebesturen bij voortduring bedacht moeten zijn op bevordering van alles, wat de bekwaamheid van hun ambtena ren kan onderhouden en opvoeren. Wat dit betreft is er, zo meende mr. Heus dens, landelijk een achterstand. De ge meentebesturen zouden een voorbeeld moeten nemen aan wat het bedrijfsleven in deze doet, zowel als aan hetgeen aan opleiding' en vorming van politiepersoneel wordt gedaan. Burgemeester Heusdens wees er ook op, dat het bezit van een actief gemeen tebestuur en een bekwaam ambtenaren apparaat soms kan leiden tot doorbre king van overigens algemeen geldende regelen. Verheugend noemde hij het, dat in de afgelopen jaren in Vlaardingen, deels samen met andere gemeenten, initiatieven zijn ontplooid, die, juist om dat zij behoorlijk doordacht en uitge werkt waren, zulk een uitzondering op de regel hebben veroorzaakt. Als voor beeld noemde mr. Heusdens o.a. de in dustriële woningbouw.' Doordat Vlaardin gen zich openstelde voor het experiment, dat deze bouw betekende, heeft het een niet onaanzienlijk groter contingent wo ningen gekregen. Een tweede aangename uitzondering was de bouw van een twee de flatgebouw voor bejaarden. De voor Nederland nieuwe vorm, die hier was ge vonden, bracht de minister er toe een premie in de bouwkosten te verlenen. Ook de Beneluxtunnel is in feite een doorbreking van de algemene regel; sa menwerking tussen gemeenten en be-; driifslcven maakte de vervroegde bouw mogelijk. Om al deze dingen te bereiken is de bekwame arbeid van de gemeente lijke ambtenaren onontbeerlijk geweest. GEEN BEVOORDELING Burgemeester Heusdens ging ook nog in op hetgeen de wethouder van financiën van Rotterdam daar bij de begrotingsbe handeling heeft gezegd over de mogelijk heid van een gunstige financiële positie, speciaal voor de grote gemeenten. Dat zou dan op grond van de centrumfunctie dienen te geschieden via de mogelijkheid van „verfijningen" in de nieuwe regeling der gemeentelijke financiën. Mr. Heus dens geloofde niet, dat dergelijke verfij ningen ten behoeve van de grote en grootste gemeenten er moeten komen, omdat deze ten koste van de andere ge meenten. zouden gaan. Onder de nieuwe regeling worden de kosten van bepaalde centrumfuncties al door de centrale over heid gedragen, terwijl de grootste ge meenten, juist met het oog op hun cen trumfunctie, toch al een aanzienlijk hoge re uitkering per hoojd der bevolking ont vangen. Bovendien verrichten de omlig gende gemeenten vaak ook diensten ten bate van de centrumplaats. Zo levert b.v. de Vlaardingse industriële sector een reële bijdrage om de positie van de Rotterdamse haven te* schragen, terwijl Vlaardingen, met andere gemeenten, Rotterdam ook helpt op het gebied van de huisvesting, waarvoor op Rotterdams gebied niet voldoende plaats meer schijnt te zijn. Mocht Rotterdam centrale voorzienin gen willen treffen, die ook voor Vlaardin gen van belang zijn mr. Heusdens dacht hierbij aan het stichten van een universiteit dan verdient het onze sympathie en waar mogelijk en gewenst medewerking, aldus de burgemeester. OVERZICHT In zijn rede herdacht mr, Heusdens, behalve het heengaan van koningin Wil- helmina, ook het overlijden in het afge lopen jaar vau de heren Van Toor, Hoor weg en Van Vliet. Hij gaf daarnaast een globale opsomming van hetgeen in 1962 in Vlaardingen tot stand werd ge bracht. De gemeentelijke investeringen beliepen f22 miljoen. Er kwamen 737 woningen gereed, waarvan 521 woning wetwoningen ftegen slechts 77 in 1961), Hierbij was ook de 10.000ste wening, die sinds het einde van de oorlog in Vlaar dingen werd gebouwd. In uitvoering zijn momenteel 1.461 woningen, waarvan 834 in de woningwetsector. De bevolking groeide met ca. 850 zie len, maar dat was niet het gevolg van een vestigingsoverschot. In 1962 overtrof het aantal geboorten dat der sterfgeval len met bijna 1.200. Een van de jonggeborenen, Jolanda Verheijke, was Vlaardings - 70.000ste. Er werden niet alleen woningen ge bouwd; aan industriële gebouwen kwa men b.v. tot stand de broodfabriek van de N.V. Den Boer v. d. Houwen en de kalkmortelfabriek van Van Neerbos N.V, die de werkgelegenheid verbeterden of vergrootten. Voltooid werden verder win kels in het complex Liesveld-Kuiper straat, garagebedrijf Van Daten, kanto ren van Shell Nederland NV en van het Gemeenschappelijk Administratiekan toor. Verder het administratiegebouw van het gemeentelijke, woningbedrijf, nieuwe- kademuren, het gebouw voor het Aposto lisch Genootschap, Triangel en de tribu nes voor Fortuna. Aan andere werken werd doorgewerkt, terwijl vele eerste palen werden geslagen of eerste spaden Een belangrijke gebeurtenis was de opening van het Museum voor de Neder landse Zeevisserij. Naast deze dingen, die wijzen op. voor- TB KOOP GEVRAAGD, merk Taunus, Opel, Mercedes, V.W.. Niét ouder dan 1958. Landstraat 4ö - Vlaardingen - Tel. van 8-18 U. 01898 - 9697. Na 18 uur 01898 - 4356. Zaterdags gehele dag geopend. Wie de kleintjes steeds eert is het succes altijd weerd Uw le rijles GRATIS in Austin Seven BMW 700 IS of Ope! Rekord '62 Hogcndorpl. 177 D Tel. 01698-6918 ■g,STEEDS ZEER SÖÉDE CENTRAAL AUTOMOBIELBEDRIJF EIGENRAAM N.V* DIRK DE DERPEIAAN 13 VLAARDINGEN uitgang, viel er ook stilstand of zelfs te ruggang waar te nemen. Een lichte te ruggang trad b.v. op in de havenbedrij vigheid terwijl de industriële ontwikke ling bepaaldelijk werd geremd door het lang uitblijven van rijksgoedkeuringen. Ik ben mij er van bewust, aldus mr. Heusdens. dat niet alles tegelijk gedaan kan worden; zowel Den Haag als Vlaar dingen. moet. een keuze maken. Laten we er in Vlaardingen op bedacht .zfjn te kie zen vanuit de historische traditie, die er toe leidde, dat Vlaardingen zich in de eerste plaats heeft ontwikkeld tot een werkstad, waarin haven, handel en nij verheid onze gemeente een eigen niet te verwaarlozen plaats in onze nationale economie gaven, 7OO JAAR STAD Met het jaar 1963 is Vlaarding-en het laatste tiental jaren ingegaan, dat ons nog scheidt van het moment, waarop het 700 jaar geleden zal zijn, dat onze woon plaats stadsrechten kreeg. Dat feit zal natuurlijk feestelijk gevierd worden, maar mr. Heusdens hoopte, dat er ook één of meer herinneringen van blijvende aard zullen komen. Hij deed een beroep op de burgerij om nu al haar gedachten te laten gaan over het organiseren van één of meer van dergelijke hoogtepunten. De burgemeester besloot zijn rede met woorden van dank tot de leden van het gemeentebestuur en alle 'ambtelijke me- dewerkers voor hetgeen zij in 1962 voor1 Vlaardingen hebben gedaan en met de wens, dat het Vlaardingen goede moge gaan, mede dank zij het gezamenlijk pogen de middelen te vinden om datgene te doen, waarin een middelgrote gemeen te groot kan zijn. Gisternacht heeft de politie de 22-jarige kok van een'Nederlandse kustvaarder aan gehouden omdat hij uit een cafetaria op de Westhavenplaats een tafelkleedje had weggenomen. Kortsluiting was er de oorzaak van, dat brand ontstond onder-de motorkap van een op de Schiédamseweg "geparkeerde auto. Het vuur kon met sneeuw worden geblust, zodat de brandweer niet behoefde op te treden. De auto liep enige schade op. Do dienst voor maatschappelijke, zorg heeft besloten een extra uitkering van 12._ te doen voor het aanschaffen van brands'of. De uitbetaling geschiedt woens dag, 9 februari. Inenting tegen hondsdolheid Vrijdagavond, zeven uur, begint in het Weeshuis de inenting van honden en kat ten tegen hondsdolheid. Tot nu toe zijn ongeveer 1 500 honden en 900 kaften voor deze behandeling aangemeld. In totaal werden 1.000 oproepingen verzonden. De afdeling Vlaardingen van tic Neder landse vereniging De Verzamelaar hoopt ook in 1963 haar maandelijkse ruilbeurzen te houden. De eerste daarvan is volgen- c*» week maandagavond, kwart over 2evea, in zaal Keyzer, Landstraat »6. Mogelijk is er juist dat éne merk of dat éne «regeltje, waar u ai zo lang naar uitkijkt; iaat u dus door sneeuw en koude niet weerhoj- den de beurs te bez.oeken. (Advertentie) TELEVISIE RADIOHUIS V.D.BEND WESf H AVEkPLAATS 32-rTEl.2481VlAAltBINGE* kj gr* .tl- j.vV 0 Bij de grienden op het terrein aan de Maas tussen Cincinnato en WlUon-Fjjen- oord werden gisteren zeven mudzakken brood en één mudzak graan uitgestrooid. Hier raapt penningmeester E. W. L. Wüpperman, leider van de voederingen, een eend op, slachtoffer van de stookolie. In het dierentehuis wordt het dier thans liefdevol verpleegd. anart buitenland, zoals In Frankrijk, worden de ividöSC cljJdl L sportcracks in de militaire dienst bijeen- Burgemecster mr. J. Heusdena heeft gebracht en hun sportopleiding geeontinu- onze stadgenoot Rudie Liebrechts tele- eerd. grafisch geluk gewenst met de verovering We hebben voortdurend aan deze woor- van de nationale schaatstitel. „Rijdt zo den van Klaas Schenk moeten denken, voort op de Europese en Wereldkampioen- toen Ruud in de volgende Europese en we« schappen. Vlaardingen blijft uw prestaties met belangstelling volgen", zo besloot de burgemeester zijn telegram. Rudïe stond bij de nationale schaats- kamp loense happen op eenzame hoogte. Hij was een klasse apart. Jammer dat Henk van der Grift niet van de partij is geweest, al was diens besluit niet mee te doen, na tuurlijk het enige juiste. Henk mikt als wereldkampioen 1961 en als 2e op de we reldkampioenschappen 1962 bij ztfn voor bereiding uiteraard niet op een nationaal, maar op een hernieuwd wereldkampioen schap in 1963. Slechts hierop Is zön voor bereiding volledig geconcentreerd reldkampioenschappen zo verschrikkelijk faaide als wellicht nog nimmer tevoren een internationale sportster van het ene op hel andere jaar had gefaald. OME PIET HET BOS IN Diverse oorzaken werden hiervoor aan- dat hij als sportcrack niet over het juiste moreel zou beschikken. Tegen de ver drukking in, tegen de stroom oproeiend, heeft hij zich in de ijzige koude op de Groningse baan de ware sportman ge toond. Het zong weer in hem. Het ging weer. Hij gleed weer en noteerde snelle rondetijden, zonder, dat-het hem inspanning kostte, zoals in 1980—1961. "En bovendien;- hij kan nu ook een sprint trekken. Wie heeft hem dat geleerd? Ome Piet.' Als stayer heeft hij stellig nog niet het peü bereikt van 1961. Daarvoor was het ver schil met de internationaal hoogst matige rijder Arie Zee op de stayersafstanden te gevoerd. Maar als de allervoornaamste: de gering. We moeten er daarom voor waken andere styl, die Piet Zwanenburg hem had aangeleerd. Meer rechtop en het afzetbeen van het kruisigt hem plotseling weer ho sannah te- roepen. We moeten Ruud weer ontspannen hoog opzwaaiend. Ruud heeft niet de last op de.schouders leggen van de verwachting, dat hij bij de komende inter nationale kampioenschappen weer een eerste viool zal spelen. Hij heeft er het ta- ons herhaaldelijk verzekerd, dat hij tijdens zijn opzienbarende successen ook zo ge reden. had, maar dat het ditmaal niet ging, slechts hiervoor is hij een maand geleden omdat hij voor deze stijl niet.de Vereiste lent voor. Maar bij dergelijke krachtme- reeds naar Hoorwegen vertrokken. Hij conditie bezat. Daardoor reed hij houterig tingen komt er nog zoveel meer kijken dan mag zich hierbij niet op zijsporen laten lei- en krampachtig en gleed hij niet. Henk alleen talent. We betreuren het ihhoge den, maar moet alles op één kaart zetten. van der Grift, het sprinters type, dat als mate, dat hij bij zijn. verdere voorbereï- ATJ DrïFimnrrrit^ nr, stayer niet uit de voeten kon, had deze dingen de steun van Ome Piet moet mis- iSA ISLlr IEROKING DE stijl ook aangeleerd en kwam er als stayer sen, al hebben we diens opvolger Egbert j/jjtBf'fitfjAjs* r plotseling tot opmerkelijke prestaties mee. van 't Oever als een eveneens voortreffe- EelxlyUlZfiYCr 2o opmerkelijk zelfs, dat de ingewijden en lijke kerel leren kennen. Wel doet het bijzonder vreemd aan, dat deskundigen het meest verbaasd stonden tussen hem en Rudie Liebrechts zo'n groot over zijn verovering van de wereldtitel, die zij, door zijn slechte stayerskwaliteiten volkomen buiten zijn bereik hadden ge acht. Want in tegenstelling tot de jonge Licbrechts, volgde Van der Grift al een jaar of vijf de kernploeglrainïng in Noor wegen en Zweden, zonder enige verwach tingen op een ereplaats in het algemeen klassement te wekken. Dit mag ook wel eens worden gememo reerd, nu Piet Zwanenburg kis de grote onderscheid is gemaakt. Dat Rudie we reldklasse bezit en zelfs wellicht nog meer klasse dan Henk van der Grift, dat heeft hij op de wereldkampioenschappen in 1961 onomstotelijk bewezen. Hij was toen de grote openbaring: de jonge onbekende rij der, die zich de eerste de beste keer als 3e plaatste en waarbij het een haar heeft gescheeld of hij was wereldkampioen ge worden Geen enkele andere Nederlandse rijder had tevoren zo'n raketachtige snelle schaatscarrière gemaakt, Ruud werd toen op de handen gedragen en uitbundig be wierookt. Met zijn prachtige vloeiende glijstijl reed hij zijn wedstrijden zonder merkbare inspanning en de Russen hebben zich toen gehaast 2ijn stijl op de.fflmband vast te leggen. Ruud toonde zich een be- v,... genadigd stayerstype. Voor de sprmtafstan- kameraad. Met Piet Zwanenburg wachtte en had hij nog te weinig evaring opge- de falende Rudie Liebrechts de verguizing, aan. Anders zou hij in 1961 reeds, als 20- En speciaal Klaas Schenk spaarde Rund de jarige, onbetwist de wereldtitel hebben ingepalmd. Maar daar zou het volgende seizoen wel aan geslepen worden. De verwachtingen over Rudie Liebrechts Waren vorig jaar dan ook hoog gespannen. Behalve bij Klaas Schenk. Ruud was on der de wapenen geroepeu, Mijn lange er varing heeft geleerd, zo verklaarde Klaas Schenk, toen we de droogtraining van de kernploeg op het CIOS in Overveen bij woonden in de herfst van 1081, dat sport- OME JANUS Henk van der Grift heeft het in. zich de wereldtitel te veroveren. Daarom viel hem van de TC van de KNSB een uitzonderlijke behandeling bij de voorbereiding ten deel Hij vertrok op kosten van de KNSB een maand eerder naar het Noorse trainings kamp. In gezelschap van zijn vrouw, zon der wier morele steun hij bet niet kan stel len. Ook op kosten van de KNSB. Maar nu zondaar wordt beschouwd van het falen Huud Licbrechts weer naar zijn vorm van van Kudje op de internationale kampioen- 1951 a3n het toegroeien is en door zijn schappen van vorig jaar en wellicht daar- grotere sprinters ervaring wellicht nog ho- voor als.trainer van de kernploeg dit jaar gGrc- ogen kan gaan gooien; werpt zich de het bos werd ingestuurd- Ome Piet werd vraag op, of voor hem ook niet alle mo- door de goedwillende leden van de kern- gelijke' middelen moeten worden aange- ploeg Op de handen gedragen. In. hem wend om er uit te halen; wat er in hem troffen ze ccn niet te overtreffen sport- zit. Ook een spéciale verzorging. Niet van p.et want dat gaat in de huidige omstandigheden niet, maar van Janus van Herpen, die Ruud. heeft ontdekt en zijn eerste "leermeester is geweest. Janus kent Ruud van haver tot gort: als sportjongen er» als sportcrack met al zijij gaven en tekort komingen. Janus ia een. groot schaatsken- ner en sportpsycholoog en een voortreffe- roede niet. Had men Ruud reeds voor goed afgeschreven? Het heeft er veel op geleken. Niet alleen is men hem niet in het minst tegemoet ge komen bij het bezoeken van de training op de Amsterdamse kunstijsbaan, men wei- lijke sportmasseur. Henk heeft zijn Reijka gerde hem zelfs ook de toegang tot de trai- mee mogen nemen, laat men Janus van ning op het CIOS, omdat hij niet tijdig ge- Herpen als de speciale verzorger van Ruud noeg van het wielrennen op de schaats- meesturen. Dan wordt het ondei-scheid in training zou zijn overgestapt behandeling tussen onze twee grote Ruud heeft hierop .het enige juiste ant- schaatscraks opgeheven on komt nam onze cracks van de militaire dienst èen enorme woord gegeven: met vlag en wimpel na- Overtuiging een Ruud uit de verf, van wie terugslag ondervinden. Deze is funest voor tionaal kampioen worden! Hiermee heeft mén na 1981 terecht zulke grote 'verwach- hun zorgvuldig gekweekte conditie. In het hij ook alle kritiek aan'scherven geslagen. Lagen koesterde. De vocderactie voor de hongerende vo. gels van de afdeling Vlaardingen van do Ned. Vereniging tot Berseherming van Dieren ls reeds op gang gekomen. D© eerste giften op girorekening 564314 ten nam© van penningmeester van de afde ling Vlaardingen der NVBD zijn reeds genoteerd. Een gift van 1180,. kwam bin nen. Gistermiddag zijn padvinders onder de bezielende leiding van oubaas Van Drlel met behulp van een vrachtwagen en een geluidavvagen in de Westwijk be- gonnen met voedsel in te zamelen. Grot© hoeveelheden brood, maar ook pakjes peulvruchten en zaad konden 'de pndvin ders ia ontvangst nemen. De bevolking toöiit groot medeleven met deze actie voor de in nood verkerende vogels. Ook aan het dierentehuis aan de Van Linden van den Heuvelsingel 6 zijn reeds vele In- ge7,etenen voedsel komen brengen. In de andore stadsdelen komt Vlaardingse jeugd voor vogel voedsel eveneens aan de bel trekken. Ook levertraan, groente en hard Irult zijn wolkom. De watervogels hebben behoefte aan groente en vet, de bes-etende vogels aan fruit, terwij! brood voor de meeste andere vogelsoorten wel kom is. De bestuursleden van de Vlaar dingse Dierenbescherming hebben de re- sultuten van de voederactie allerminst afgewacht. Reeds zaterdag werd aan de Mn as achter Cimïunatt en bij hel geniaal in Maassluis gevoederd. V Gisteren zijn zij er oprij'éttw' op uitge trokken. 's Morgens weer naar de grien den tussen Cincinnati en Wilton Fijenoord en 'a middags naar het gemaal jij Maas sluis en de bosjes in Hoek van Holland. Bij de grienden werden 7 mudzakken bróöd en 1 mudzak graan uitgestrooid. Vele duizenden vogels, waaronder tal van soorten eenden en. spechten hebben nier- mee hun honger kurmen stillen. Naar Hoek van Holland werden kisten met peren meegenomen voor de vele Krans- vogels en andere lijsierachtigen. Er werd daar ook 100 kilo zaad uitgezet voor de vele snippen en- zangvogels. Bij de leden m Maassluis werd brood gebracht ter aanvulling van de peulvruchten en graan, waarover Maassluis zelf beschikte. Om gekeerd heeft Maassluis de leden in Vlaardingen met graanleveranties ge steund. Deze voederingen stonden onder leiding van penningmeester E. W. L. Wüpper- mann. die de vogels zeer hongerig en. in slechte conditie bevond. Vanmorgen is de heer Van Delden uit Brielle in het Die rentehuis te Vlaardingen een vracht vlees- en visafval komen ophalen, die de Vlaardingse Dierenbescherming van de Vlaardingse slagers én vishandelaren in ontvangst had kunnen nemen. Voor de vele reigers, die in het Voornsela- nd schap dreigen om te komen. De voederinzameiing Ln de Westwijk is vooral mede een groot succes géworden door de voortreffelijke medewerking van de wijk vereniging Westwijk. Er is nog zeer veel voedsel en geld ro- dig. Dé Vlaardingse Dierenbescherming blijft een dringend beroep op de dieren liefde van de Vlaardingse bevolking doen door de voedselactle op grootscheepse wijzè te steunen. Het Vlaardingse be drijfsleven heeft reeds zijn beste beentjfe voorgezet met geldelijke steun. Het pu bliek wordt dringend verzocht zich niet naar de voederplaatsen te begev-m, want daarmee maakt men de vogels voor deze plaatsen kopschuw. Geboren: Miranda dv F Brouwer en M J S Schepen PK Drossaartstraat 192; He- leèn Nancy dv R van Aken en L A -Wil- kens Van Bleiswijkstraat 44a: Leonardos Corneiis Johannes zv J A Dries en C M Gouka Klaproosstraat 14a; Anthonius Ig natius zv J L A Voskuilen en M. M Win- keimoien Riouwlaan 51; Kornetis zv H Hoogendijk en M van Tienen In.sulindesm- gel 37b. Ondertrouwd: Arie Johan Crtristoffel Zierts 28 jr Bilderdijkstraat 21 en Geer- truide van Keulen 24 jr v d Duijnstraat 10; Hendrik Meijer 24 jr Lombokslraat 3 en Geertruida Johanna Jansje Blans 18 jr Verheijstraat 22; Jan Kalkman 26'jr le Maas bosstraat 14 en Maria Neeltje Kie vit 21 jr Sweelinekstraat 52: Kernel Is van Spijk 22 jr Huijgensstraai 41 en Geèssien Willeman 21 jr Bleekstraat 30; Robert Bern Schroter 21 jr Callenburgstraat 120 en Maria Johanna van Reeven 18-jr Ver- heijstraat 113. Gehuwd: Krijn Verschuur 30 jr én Ida Alida Margretha van dér Steen 21 jr. VRIJDAG Loxor, 8 uur; De stalen klauw <14 jr). festival Vlaardings Stadss ehoorta al, 8 uur; Kunstcentrum. ZATERDAG Luxui, 6.45 uur: Duivels van de rodé cirkel <14 jr>; 9 uur; De stalen klauw (15 jr). Stadsgehoorzaal, s uur: Drie dolle tantes <aJ Clubgebouw De Hollandlaan: 19,30 uur. Kik* •vrjweoncc""

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1