Romaiun mui PW De Hengelsportvereiiigiiig luidt de noodklok Interessant programma voor Toonkunstconcert Hollandiaan oefende op het strand In Schiedams bioscopen W.v.d.BÜRG Bijverdienste voor scholieren a t cy Wilskrachtig wordt aan de weg-leritg gewerkt Terugkeer vorst fataal voor grote visstand in Kethel Bij terugkeer vorst kans op gevaarlijk ijs Nieuwjaars-instuif van PPSC druk bezocht AAR. Filmprogramma voor Shell Junior Club C. Verkade overleden Vlaardingen Geen gespreid bedje Voordelige aanbieding GOED KOSTHUIS R.V. ROTTERDfiMSCH MEUWSBLAD Broersves) 3 Schiedam Telefoon 63091 Uitkomsten bedrijfs- biljartbond Nieuwe raciiohoogtemeter voor automatisch landen ..Luchtbusdieiist" tussen Hamburg en Frankfurt Als men niet op tijd uit het vliegtuig stapt Uit het politierapport KÜTTüIRDAMSCH KIEUWSBLAD MAANDAU 7 JANUARI 1963 B floofdapentschap ea Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 68091 SCHIEDAM: Klachten over bezorging: 13.30 tot 21 uur: Telefoon 67292, Rotterdamschedijk 232c. KETHEL: Groeneweg, Seringenhof 3. Even plotseling als de dooi aan het einde van de vorige week is ingevallen, «vt-ekt nu de vorst zijn. overigens ijzig* kop weer op. Voor de liefhebbers van do napret zeer waarschijnlijk goed nieuws. Minder goed evenwel voor het bestuur van de Hen gelsportvereniging „Schiedam en Omstreken" en nog minder voor d*> g. ote visstand in de van de gemeente ge pachte wateren in en rond het recic-aue- iseoiecL Onmiddellijk na de sneeuwval op 1 weede Kerstdag deed zich verstikkings- gevaar voor nu deze sneeuw de zuurstof- toevoer geheel afsloot Met het hakken van buten m de walkanten werd dit ge vaar voor een groot deel bestreden, In het water, gelegen in het z.g. oude ge bied, kieeg de vis het evenwel toch be nauwd. JJü vis trok zich. samen bij d-ez» waftken, hetgeen een. waarneembaar tekeo is dat de geschubde waterbewoners het s.ecnt hebben. In de grote vijver van het „Prinses Beatrixpark" is na de bijzonder snelle dcoi van de laatste dagen een wei bijzonder gevaarlijke toestand voor do aanwezige vis ontstaan. Het vele dooiwate* cirukte de ijsvlakte ten dele naar beneden. Op zoek naar zuurstofrijk water begaf de vis zich nu tussen het ijs en het water- oppers lakte. Indien de dooi bad doorge zet, betekende dit niets. Nu echter we derom vorst op komst is kan er voor deze vis een levensgevaarlijke situatie ont staan. Bij bevriezing v«m dit bovenwater ontlaat snel een massale ijsklomp, waarin da vis dan zonder meer doodvriest. Het bestuuc van de hengelsportvereniging zal echter alles in het werk stellen om do Vis alsnog te redden. Men doet langs neze weg een oeroop op alle leden die over vrije tijd te beschikken hebben hier bij hulp te verlenen. Men denkt hierbij bijv. aan de uitgcvroren bouwvakarbei ders en tevens aan de bejaarden. De be staande bijten moeten dagelijks open ge- Hoewel het feitelijk overbodig is er op te wijzen, heeft het idle zin vooral ae jeugd te waarschuwen tegen de aanwezigheid van gevaarlijk ijs- Een ogenschijnlijk vlak ke Ijsspiègel kan zwakke plekken, bevatten. ♦Raadzaam is dus tijdens de eerst? vorst- dagen dit ijs niet te betreden. Zet d? vorst weer goed door, dan is betrouw baar Ü3 slechts een kwestie van enkele nachten goed vriezen. De regen heet al tijd de beate sneeuwruimer te zijn, betgeen de stad wed erom merkbaar werd. bewe zen. In üc hoofdstraten te het wegdek zo goed als sneeuwvrij. De kleinere straten daarentegen waren tot dusver nog moeïli ik begaanbaar. Toen zondag in d.e vooravond het kwik alweer tot vier graden onder nul zakte, veranderden deze straten th ijsvel den, glad en dernaive moeilijk begaan baar. De brandweer is vandaag begonnen met het op grote schaal ijsvrij maken v*n b'randkranen in het wegdek van diverse straten.. Ook in de havens worden ae mei rode vlaggetjes gemarkeerde brandweer- ïjsbijten regelmatig open gehouden. Neen, de winter geeft nog lang geen krimp, on danks het feit dat 1 ot merendeel van. de Schiedammers al "neer dan genoag heeft van de koude en het hieruit voortsprui tend ongemak. De voetbalvereniging PJP.S.C. hield za- tesdagmlddng in de kieme benedenzaal van. Musis Sacrum een Nieuwjaars-instuif. Het bestuur van de blauw-witte Bos- höekbeworiers heeft er goed aan gedaan om op deze zaterdagmiddag een contactmiddag te houden, want 2oals te verwachten was, kwam er van het vcetbalprogramma niets terecht Alle seniorleden konden dus ge- boor geven aan de uitnodiging en toen voorzitter M. Kooyman om drie uur deze instuif opende, kon hij een bijzonder groot aantal PP$C-ers verwelkomen en hen de beste wensen voor IS83 meegeven. De da mes waren voor deze instuif niet uitgeno digd, evenmin als de junioren. Daarom verheugde de heer Kooyruan zich bijzon der over de geweldige drukte en de aan wezigen hebben daarna duidelijk laten blijken, dat zij een dergelijke instuif waar deren. Er werd gelegenheid geboden voor biljarten, sjoelen en andere spelen. Ook de trektafel trok veler belangstelling en het ziet er naar uit. dat bet bestuur van PPSC er in de komende jaren moeilijk onderuit zal komen om deze instuif te herhalen. Om ongeveer half zes namen de zaterdag voetballers afscheid van elkaar en hopen- iijk kunnen zij de blauw-wttte kleuren a.s. zaterdag weer op bet groene veld hoog houden. Het wordt daarvoor wel weer eens tijd1. DINSDAG 8 JAN tl AKI passage Theater: 9.30 en. U uur Hott Philh. Musisa eruin8 uur Ned. Boode Kruis, Bij. een komst. DONDERDAG 10 JANUARI Wijkcentrum: IJO en 8 uur Marinewerving: Lezing met fll»a. BIOSCOPEN Passage Theater: De overval. Dagelijks 2 en Monopole* Tkeatc rj bib. dl, wo. 2 en 8 uur De onzichtbare vijand. apotheken Apotheek Jansen. Swammerdamsingel 41. houden worden, terwijl er zo nodig nog enkele nieuwe gehakt zullen worden. Zij die een handje willen helpen, melden zich bij de heer A. Stip, Seringenhof 6 in Kethel-Tuindorp. Hier verwacht men ook gaarne tips wat betreft het waarnemen van verschijnselen, die er op wijzen dat in bepaalde delen van het uitgestrekte watergebied vis in ademnood verkeert. Voor de leden van de Shell-Junior Club komt er op zaterdag 12 januari «.en lea* filmprogramma in Schiedam. De film dienst komt dan om 2 uur naar gebouw „Irene". De kinderen zullen kunnen genie- ten van de speciaal voor de Shell Junior Club gemaakte marionettenfitm in kleuren „Hup de borden". Verder wordt vertoond „Op TV bij Koning Boesol" en de Neder lands gesproken Engelse jeugdfilm „De geheime tunnel". Op 77-jarige leeftijd is dezer dagen over leden de heer C. Verkade, gewoond heb bend Hoogstraat 90 alhier. De juweliers zaak en horlogerie C. Ver kade moet onder de oudste zaken op dit gebied gerekend1 worden met een dominerende plaats in da k^ing van zakenlieden van de oude binnen-, stad. Vorig jaar bestond de zaak een halve; eeuw, welk feit op bescheiden wijze door de eigenaar, die de laatste jaren het be drijf samen met zijn zoon voerde, werd gevierd- Tot 1918 was de zaak gevestigd in het pand nummer SI. In dat jaar betrok de heer Verkade het pand aan de overzijde Een var. de specialiteiten van de heer Ver- kade was de reparatie van alle voorko mende soorten, uurwerken, die hij, ondanks zijn hoge leeftijd, nog zelf verrichtte. De zakendrijvende middenstand van de Hoogstraat verliest in hem een goed col lega, de stad een Schiedammer in hard en nieren, bij wie het wel en wee van stad en bewoners steeds na aan het har* lag. De teraardebestelling vindt es. dins dagmiddag plaats op de Algemene Be graafplaats; de rouwstoet vertrekt vanaf de Hoogstraat. Twee 'jeugdconcerten. Het Rottar- damsch Philharmoaisch Orkest zal in het Passage Theater op dinsdag 8 januari te jeugdconeerten geven. Het program-, ma omyat werken van Ludwig van Beet hoven, Joseph Haydn en Peter Tschai kowsky. Dirigent is Hein Jordaus. Aan vang 9.30 en ïi.oo uur. Het derde Toonkunstconcert, dat op IQ januari in het Passage Theater wordt ge geven door het Rotterdams Philharmo- niseh Orkest onder leiding van de dirigent Hein J or dans speelt, zoals gemeld o.a. de Oxford Symfonie van Joseph Haydn- Haydn verkreeg in 1792 het eredoctoraat van de Universiteit te Oxford. Ter inuzikaie viering van zijn promotie werd de in 1788 gecomponeerde Symfonie in. G ten gehore gebracht, welke sindsdien de naam Oxford Symfonie draagt Het werk is geschreven in de lijd toen de componist op het hoogtepunt van zijn scheppend vermogen stond. Zowel de ui terste beheersing van de vorm als de voor zijn tijd geheel nieuwe en moderne instru mentatie, stempelen zijn s.mfonieën tot onvergankelijke meesterwerken. Want te genover de frisheid en gemoedelijke levens lustigheid van de snelle delen der symfo nie staan vele uitingen van ernst en hart stocht, vele stemmingen vol mannelijke kracht en verbeten energie, devote bezon kenheid en hymische Schwung, evenals de kinderlijk- blijde en humoristische mo menten. Een tweede programmapunt vormt het concert voor piano en orkest no 3 van Bela Bariók, die bekend is door zijn studie van de volksmuziek in de Oosteuropese landen. "Volgens hem zijn de bewerkingen welke Brahms, Liszt e.a. van de Hongaarse werken hebben gegeven, niet meer dan verbasteringen, elf verzamelde hij 2709 Hon gaarse, 350 Romeense en 200 Arabische volksmelodieën. Veel hiervan is helaas in de laatste oorlog verloren gegaan. Het pianoconcert nr. 3 is het laatste werk van Bartók. Hij was reeds ernstig ziek toen hij dit werk schreef en de laatste 17 maten werden in schets door hem ach tergelaten. Ook dit werk bezit de grootheid en be zonkenheid die zijn laatste werken ken merken. Al zijn rijke vindingen zijn hier melodisch, ritmisch en harmonisch ver enigd. Opmerkelijk is het spel van melo die en tegenmelodie (contrapunt) met na- ma in het 1ste en 3de deeL Omtrent de vijfde symfonie in e, opus 54 (1888) van Tschaikowsky kan nog het volgende worden gezegd: 9>Alberdinch Thijm" presenteerde Koffie met Cognac De RJK. Gem. Toneelvereniging „Alber- dinck Thijm." gaf zaterdagavond in Musis Sacrum een opvoering van „Koffie met Cognac", blijspel in drie bedrijven door Ad. Vinken, met regie van Jacques van Haas teren. Er bestond ondanks de gladheid op straat veel belangstelling voor deze toneel uitvoering, die door de voorzitter, de heer D. v. d. 'Knaap, met een kort welkomst woord werd geopend. Na afloop was er bal m-m.v. „The Mixers", C.efa vertoonde een Chopinfüm De Cefa vertoonde zaterdagavond voor een volle zaal van gebouw Irene de be kende Chopin-film „Onvergetelijke Me lodie" (Song to Remember), een roman tische film, die vooral tot het muziek- minnend publiek spreekt. In zijn openingswoord ze: het bestuurslid, de heer P. Verbeek, o.a. dat het hem ge noegen deed zovelen aanwezig te zien. Spr. kondigde voorts aan, dat op 8 en 9 februari a.s. de film „Paula" in gebouw Irene ver toond zal worden en op 9 maart in de Goede Havenkerk „Avontuur in de Pacific". Hij is van natuur een Rus in hart en nie ren. van cultuur west-europeaan. Een te genstelling, die hij nooit heeft kunnen over bruggen, in zijn. kunst noch in zijn leven. Zijn werken geven dan ook naast uitbun dige accenten veelal een romantisch pes simisme weer, waaraan hij zich tevergeefs met behulp van zijn godsdienst heeft pro beren te onttrekken. Deze symfonie geeft sterk de indruk dat hier een Tschaikowsky aan het woord is. vervuld van een religieuze stemming. Dit bemerkt men al direct in het koraal achtige thema waarmede het eerste be gint en dat-de kerngedachte blijkt te zijn die zich iö elk der delen laat horen. Lyrisch en rijk van bloeiende melodie is het andante cantabile. Het derde deel is een wals welke uit munt door zijn sierlijkheid. De finale, als 't ware een herwonnen innerlijke kracht uitstralend, vormt het triomfantelijke be sluit van deze prachtige symfonie. HoIIandiaan-trainer Toob Remmers heelt alle hoop, dat de rood witten zich dit seizoen in de 4e klas zullen handhaven en zo zij daarin slagen, in het volgende seizoen aanspraak op de titel gaan ma ken, Van dit laatste is hij zelfs hart grondig overtuigd. Van het eerste ook, als het pechduiveltje, dat de Hollandiaan in de eerste competitiehelft achtervolgde, zijn boze bedoelingen staakt. Tiet de Jong en Piet van Dorp belandden in het zie kenhuis, resp. met een beenbreuk en zwa re hersenschudding; Martin Bonnet ging zijn geluk bij VFC beproeven, Leen Spruiji werd door een voetbalknie uitge schakeld en Bcrtus van Ijperen moest onder de wapenen. Een drietal jonge spe lers, die de plaatsen hadden kannen op vullen, moesten eveneens de wapenrok aantrekken. "Wat om is Toob Remmers optimistisch gestemd ondanks het feit, dat de Hollan diaan schijnbaar reddeloos onderaan hangt? Toen Toob na de degradatie vorig seizoen als trainer bij de roodwitten zijn intrede deed, heerste er een defaitistische stemming onder de spelers. Het bezoek aan de trainine was volkomen verslapt, waarvoor de lichamelijke conditie alles te wensen overliet. Doch wat nog erger was. de mentale gesteldheid was beneden peil. Men geloofde niet meer in een herrijze nis, men liet Gods water over Gods akker lopen. Men kon de clubliefde niet meer opbrengen de tanden op elkaar te zetten en met de borst vooruit te verzekeren: we komen terug, de Hollandiaan mag met zijn reputatie en uitstekende accommo datie niet verder wegzinken. De stem ming was: het is vechten tegen de bier kaai, we geloven het wel, mij niet meer gezien, geeft mijn portie maar aan Fikkie. Een stemming, die in de loop van he* vorige seizoen steeds meer de overhand had gekregen en toen de degradatie een feit was, het roodwitte kamp in een ijze ren greep hield. NU SERIEUS TRAINEND ELFTAL In deze situatie moest Toob Remmers zijn trainersarbeid beginnen. En daar kwam dan, na het begin van de competi tie, de opgesomde spelerspeeh bovenop. Toob Remmers is voor zichzelf als sport man altijd keihard geweest: intensief trai nen en een serieuze levenswijze. Niet ro ken en drinken en voor de wedstrijden tijdig onder de wol Iemand, die voor zijn sport leefde. Van zijn pupillen bij de Hol landiaan. verwacht hij dezelfde instelling. Het kweken van deze mentaliteit is van zijn eerste doel geweest Dit beschouwde hij als de basis voor de heropbouw in het roodwitte kamp. Bij de groei van deze mentaliteit volgde als natuurlijke conse quentie, met de spelers in zee te gaan, die de juiste instelling konden opbrengen. Ik heb nu een serieus trainend, lekker Derde iceek Overval „Wegens overweldigend succes" wordt in het Passage Theater ook voor de ko mende week de film „De Overval" gepro longeerd. The Stroogen maken er een. potje van The three Stooges, de stompzinnige Ame rikaanse gooi-en-smyt-mannetjes, die tien tallen zogenaamde voorfilms op hun ge weten hebben, waagden zich weer eens aan een „grote" film. In „The three Stoo ges meet Hercules" (De drie Stooges en Hercules) stellen zij de bewoners van het Griekse Ithaka uit het jaar 961 voor Chris tus en de bioscoopbezoekers anno 1963 bij zonder zwaar op de proef. Want wellicht kan men zich in Amerika tranen lachen om het imbecielachtige trio, hier slaat de alles-moet-kapot-humor beslist niet in. Door middel van een „tijdmachine" komt het drietal plus geleerde buurman met verloofde in het Ithaka van 961 voor Chris tus terecht Zij belanden midden in een woeste oorlog en sluiten zich prompt bij de verkeerde partij aan. Br komen heel wat heksen- en krachttoeren met en te gen Hercules aan te pas, voordat de Stoo ge^ en aanhang weer in goede gezondheid zijn waar ze willen: in het New York van '63. Regisseur Edward Bernds had de vrijwel onmogelijke taak er nog iets van te maken. Dat hem dit niet lukte, valt deze week. te constateren. damesjajjoonen, deux-plècos In Wevenlt rokken en blouses Lange Kerkstraat te, Schiedam Telefoon 6613S Jongeman. 18 jaar, zoekt een In Schiedam. Br. onder no. 10315, bur. v. d. blad. Wij vragen voor zo spoedig mogelijk in Schiedam Zuid bezorgers(sters) voor middag- courantenv.'ijk, looptijd IV» uur. Verdienste 110f 20 per week. Vrijdag en. zaterdag 2. 7. 9.15 uur en zondag 7 en 9.15 uur in Monopole. Grenspiraten Er worden heel wat mensen net wel en net niet neergeschoten in „Grenspiraten" („Buchanan rides alone"). De grenspira ten opereren in een dorp aan de grens tussen Amerika en Mexico, waar dank. zij hun functies als sheriff en rechter het heft in handen hebben. Als er een Mexi caan komt om genoegdoening te eisen voor het feit, dat zijn zuster belaagd is door de zooji van de rechter, gaat het mis. Er vallen doden. Een Mexicaan, die toevallig getuige is van de strijd, mengt zich erin en wordt gevangen genomen. Gedurende de film zal hij zich diverse malen bevrijden en weer laten inrekenen Het geld, dat hij bij zich had, wordt ech ter door de sheriff ingepikt en hierom en om het losgeld dat de vader van de andere Mexicaan voor zijn bevrijding wil betalen, ontstaat een bloedige strijd. De sheriff en de rechter blijken niet erg eer lijk te zijn en iedereen en eikaar te dwars bomen en te bedriegen tot eigen voordeel (zo denken zij). Gelukkig voor alle goede mensen wor den de slechte gedood en gaat het grens- dorp een zonnige tijd tegemoet. Randolph Scott is de stoere Mexicaan, die zich., waar hij maar kan, in de strijd vcerpt; Tol Avery en Barry Kelley, de gebroeders Agry, die hun streken met hun leven moe ten betalen. De regie had Budd Boetticher. In Monopol J zondag 2 en 4.15 uur. De onzichtbare vijand „Combat Squad" („De onzichtbare vijand"), boeit van het begin tot het einde. Dit verhaalook weer zonder vrouwen handelt over een onderbezet peloton infan terie in de Koreaanse strijd, waarin naast de heldendaden en de persoonlijke moei lijkheden van de manschappen, ook de thans nog gebruikelijke, vele kinderach tige militaire orders en gebruiken aan de kaak gesteld worden. Het enige wat op dez- film tegen is, is de slechte tactische en technische kant, immers camouflage ontbreekt geheet Overigens veel spanning, vooral wanneer tegen het einde het groep je een aantal vijandelijke sluipschutters in een dicht bos te lijf moet John Ire land als de sergeant valt het meest op. Mochten de wild-west liefhebbers niet te vreden zijn, vooraf gaat er nog een ko mische western, met vele bekende revol verhelden, welke het echter niet haait bij deze, door Cy Both goed geregiseerde film, waarin de spanning op de juiste tijd tot een hoogtepunt wordt opgevoerd. Maandag, dinsdag 8 uur in Monopole, en woensdag 2 en Het aantal pendelarbeiders dat van over de grens in Westduitse bedrijven koral werken neemt nog steeds toe. Thans zijn het er 46,000. waarvan meer dan de helft uit Nederland. Het aantal West duitsers dat buiten West-Duitsland werkt is daarentegen afgenomen tot 22.000 in totaal. ploegje, waarin Jaap van Eek en Jan Groeneveld do oude getrouwen vormen, waarin Rinus Barrevoets zich tot een be kwame stopper heelt ontwikkeld en waar in Loes van der Knaap als voormalige linksbuiten zich als een voortreffelijke halfspeler heeft ontpopt. Rond deze gerou tineerde krachten, heb ik andere spelers met de juiste instelling gegroepeerd. De oud-wielrenner Henny v. d. Vaart, die in 6 jaar niet meer had gevoetbald, greep met beide handen zijn kans als linksbui ten, toen hij als 3e-elf talspeler Piet van Dorp moest vervangen. Een bijzonder wei geslaagd experiment. Naast hem op de linkervleugel staat eveneens een speler uit het 3e elftal; Koek van der Knaap, de oudere broer van Loes. Helaas ontbreekt het ona nog aan een schutter. Ik bad ge hoopt en verwacht, dat de van Vlaardin gen gekomen Joop de Heer dit probleem zou oplossen. Maar hij kwam bij de Hollandiaan niet uit de verf. Ik heb hem zolang mogelijk in het le gehandhaafd. Ik geloofde in hem en dat doe ik nog, al werd in ten slotte gedwongen hem voorlopig in het 2e elftal onder te brengen. Jammer genoeg heeft hij deze teleurstelling niet kunnen ver werken en wil hij nu naar Vlaardingen terug. GOED BESLAGEN TEN IJS Waarom gelooft Toob Remmers in een herstel van de Hollandiaan in de 2e com- petitieheift? De opbouw voltrekt zich ui teraard langzaam, maar de eerste resul taten waren, in de laatste competitiewed strijden. reeds duidelijk merkbaar. Ik ver wacht na de vorstperiode de rente te zien afwerpen van de inspanning, die de spelers 2ieh in de vorst|>eiiode hebben getroost. Wij zijn met de training intensief doorge gaan. Doordeweeks op de weklijkse oeien- avond, maar ook op de voetballoze zon dagen en 2e Kerstdag. We hebben deze benut met het spelen van oefenwedstrijd jes tussen elftallen, die ik formeerde uit spelers, die geregeld de training bezoe ken. Op een keihard veld en tijdens sneeuwstormen. Deze omstandigheden heb ben aan de animo geen afbreuk gedaan. Er is met veel overgave geoefend en dit moet zijn vruchten afwerpen, wanneer de competitievoetbal weer gaat rollen. De Ingevallen dool maakte het onmoge lijk deze zondag van bet terrein gebruik te maken. Daarom zijn we naar het strand in Hoek van Holland gegaan, hebben daar een voetbalveld uitgezet en er 's morgens een partij van tweemaal 40 minuten ge speeld. We hadden er een autobus voor gecharterd. De spelers hadden zich In het clubgebouw verkleed en hebben in trai ningspakken geoefend. Een der partijen met witte overgooier». Teruggekeerd stond In het clubgebouw de wanne Soep klaar. Ik heb nog getracht op het strand een oefenwedstrijd tegen Fort una te organi seren. Onze spelers zouden zich aan For- tuna hebben kunnen optrekken en^boven- dien zouden onze onkosten gehalveerd z^jn. Maar Fprtuna zou een oefenwedstrijd te gen Feijenoord spelen. Op bet laatste mo ment moest Feijenoord berichten, dat de ze niet kon doorgaan, waarna Fortona- tralncr Goosens geen gelegenheid meer had tijdig alle spelers te bereiken. Maar wat in het vat zit, verzuurt niet. Blijven de velden voorlopig onbespeelbaar, dan kan komende zondag een strand-oefen- wedstrijd tussen Foriuna en de Hollan diaan wellicht tegemoet worden gezien. NU OOK ALLE AANDACHT VOORDE JEUGD Ondanks alle tegenslagen bevalt het trainerschap bij de Hollandiaan Toob Rem mers uitstekend. Ik heb alle mogelijke medewerking van bestuur en elftalcom missie. Ik hoop de gelegenheid te krijgen een paar jaar te kunnen bouwen, om de lacune te kunnen overbruggen, die vooral is ontstaan door de verwaarlozing van de jeugdafdeling. De huidige jeugdcom missie werkt hard aan de inhaling van de achterstand. Dit illustreert zich ook in het internationale jeugdtoernooï, dat deze commissie met Pasen organiseert en voor de financiering waarvan iedere zaterdag klaverjaswedstrijden in pet Hollandlaan- clubgebouw worden gehouden. Ondanks bet slechte weer en de slechte wegen waren er afgelopen zaterdag bij de start van dit toernooi meer dan 50 deelnemers. Er is geen sprake van dat de Hollandiaan aan het wegkwijnen is. Integendeel, met man en. macht is men in het roodwitte kamp aan het herstel bezig, dat beoogt de Hol landiaan zijn vroegere plaats In de Vlaar- dingse voetbalgemeenschap te doen her- innemen. Hedenavond begint de tweede helft van de competitie van de bedrijfsbiljartbend. Zowel in afdeling A ais in B is er van krachtsverschil weinig sprake en zal het in de komende maqnden wei spannen. Ook in de persoonlijke afdeling is er veel strijd om de bovenste plaats. Vijfhuizen (Shell) heeft de leiding met 5 gewonnen partijen. Van der Plas (Wilton) bezet de tweede plaats, heeft een partij verloren, maar heeft het hoogste gemiddelde. Stand in afdeling A: Enck 5 gesp., 44 p.; Pelmolen 5 gesp. 44 p.; Hudig Sc Veder 5 gesp., 43 p.; Shell 5 gesp., 41 p.; V?üton-F. 5 gesp., 40 p.; Keynes 5 gesp., 28 p. Stand in afdeling B: Figee 4 gesp,, 40 p.; Sunlight 4 gesp., 30 p.; Enck 4 gesp., 35 p,; Shell 4 gesp., 32 p.; Smit Co 4 gesp., 27 p.; Pelmolen 4 gesp., 22 p. Persoonlijke afdeling: Vijfhuizen 5 gesp. 5 gew. - verl. 10 p. Van der Plas 5 gesp. 4 gew. 1 verl. 8 p. 5 gesp. 3 gew. 2 verl. 6 p. 5 gesp. 2 gew. 3 verl. 4 p. 5 gesp. 2 gew. 3 verl. 4 p. 5 gesp. 1 gew. 4 verl. 2 p. 4 gesp. 1 gew. 3 verl. 2 p. Rakhorst De Groot Van Sweeden Van der Lee De Jong Een der hoogtepunten in de voetbal loopbaan van Toob Remmers was wel, toen hy bij de verovering van het le klassesehap door VFC als aanvoerder op de schouders van de VFC-supporters naar de kleedkamer werd gedragen. Na is zgn streven er als trainer op gericht de Hol landiaan dit seizoen in de 4e klas te hou den en de roodwitten volgend seizoen kampioen te maken. In maart zal een luchtverbinding be ginnen tussen Irak en de Sowjet-Unie, al dus werd in Bagdad bekendgemaakt De dienst zal passagiers van en naar Moskou vc. voeren en landingen maken in Damas cus en Turkije. Het Britse ministerie van. Luchtvaart heeft langdurige proeven genomen met automatische landingen, zoals de „Blind Landing Experimental Unit" (BLEU) Bed fort berichtte onlangs de 10.000ste volle dig automatische landing verricht te heb ben zonder enig ongeluk. Naast de nauwkeurige geleiding naar de landingsbaan is hoogtemeting essen tieel. De nieuwe hoogtemeter STR-b'ü meel de hoogte van het vliegtuig zeer nauwkeu rig (max. plm 15 cm) en de gegevens continu doorgegeven aan de automatische piloot gedurende de landingsperiode. Een nieuw technisch snufje is, dat hoi niet meer nodig is. dat radiohoogtemeter en antennes in eikaars onmiddellijke na bijheid -worden gemonteerd; de afstand mag thans op maximaal 15 meter wor den bepaald. Dit is daarom belangrijk, omdat nu in de moderne en zeer gecom pliceerde vliegtuigen met een grote elek tronische uitrusting de hoogtemeter (zen der/ontvanger) in het radiorek kan wor den gemonteerd. ITT-Standard radiohoogtemeters zijn reeds in de vijftien nieuwste typen vlieg tuigen voor de burgerluchtvaart geraon- teerd. De Lufthansa heeft officieel bestoten, van 1 april a.s. af een „luehtbusdienst" tussen Hamburg en Frankfurt a/Main te onder houden. De bedoeling is, elke twee uur tussen beide steden te vliegen en de passa gier» in het toestel voor de passage te laten betalen. Viel zal iedere passagier vooraf nog een biljet moeten halen, of, als daar de tijd voor ontbr kt, een biljet uit een automaat moeten balen, welkbiljet dan met de betaling aan de stewardess wordt overhandigd. De prijs voor zo'n vlucht, die ongeveer l'/i duurt, zal gelijk zijn aan een ■erste klas treinbiljet. Een passagier van een viiegluig van de B.O.A.C., die een kaartje had van Madrid naar Frankfort, versliep zich in zijn ge makkelijke vlieg tui get oei en werd op een Israëlisch vliegveld gewekt door de politie aldaar, wie was opgevallen dat het aanbal op de passagierslijst vermelde namen, niet klepte. Lekkages deden zich dit weekend als ge volg van de ingevallen dooi voor op ver schillende plaatsen in de stad. O.a. in e«n leegstaand huisje in het Liduinhofje, in de Overschiesestraat bij P.V. waar de waterleiding was gesprongen en tenslotte uas er een lekkende dakgoot die veel waterschade veroorzaakte bij M.C- in de Hoogstraat 198. Een lichte hersenschudding en een bloed- u tstorting in het achterhoofd liep mevr. K. K. P, uit Rotterdam op toen zij zater- chgmorgen bij het oversteken op de Lo- reutzlaan kwam te vallen. Per GG en GD is zij naar haar woning in Rotterdam overgebracht. Ingebroken werd in het pand Brawa- straat 12, waar verschillende bedrijven ge vestigd zijn. In de lakspuiterïj werden de scharnieren verwijderd uit de kantoor deuren; hier werd echter niets vermist, tri de fabriek voor Etalagemateriaal Eta- n.a van J. 8. werden de toegangsdeuren met geweld opengebroken. Kantoor en be drijf werden doorzocht en een bedrag van f 15 werd ontvreemd, alsmede vier ball points. In de kistenmaker ij van A.M.3. werd het hangslot verbroken, maar voor Ziiver vlei te constateren, werd niets ver- :r..st. Een personenauto werd gestolen t.n.v« ae expediteur W. J. V„ zaterdag op slat net rgezet voor zijn woning aan de BK- luan. Merk Chevrolet, Belair 5K-08-28, typt L956. Ren motorrijwiel, niet rijklaar en met op slot, is ontvreemd t.n.v. de machine bankwerker C. H.t die hem had neerge zet voor rijn woning in de Wesimoien- sti aat. Stagnatie ontstond vrijdag jl. in de al- sju>tbomen van de overweg aan de Nieuw* |N»miaan, die niet omhoog wilden. Twe<r uur lang heeft de politie voor het ven heer gezorgd; daarna was het euvel her» steld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 2