Borafflum mm Het echtpaar Van Pelt mogen we ten voorbeeld stellen Van der Waal werpt zich op als favoriet Maaslandse goede brandweer resultaten had Zal nieuwe visserijwet hengelen op zondag gaan verbieden? OP DE BRES VOOR DE V OGELNOODBESTRIJDING Als vanzelfsprekend Predikbeurten KAMPIOENSCHAP 2e KLAS LIBRE Blanke vrome in de jungle IlollandiaanVFC Agenda Der Rosenkavalier in Stadsgehoorzaal Bestratingen Gladheid oorzaak van aanrijding Aanbesteding in Barendreeht Hengelaars maken zich ongerust In de Vlaardingse bioscopen Onder verdenking van zedenmisdrijf EV&G SERVICEBEDRIJVEN N.V. Monteurs 2e Monteurs Leerling-Monteurs Goed amateur toneel in Spijkenisse Artsendienst Yoome en Putten SCHIEDAM Ingezonden Stukken Boftf£o^«Dtscbap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 Tel. 3229 «MmüK Iet S45Z VLAARDINGEN KLACHTEN OYER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 We treffen hem vrywel steeds aan bü ons bijna dagelijks bezoek aan het dierentehuis ais centraal pimt van vogel voederacties. En wanneer hij er niet is, dan valt steeds zyn naam bij onze informaties naar de gang van zaken bjj de voeder acties, Hjj vervoegt zich dagelijks aan het dierentehuis biedt zün hulp aan. Hij helpt het voedsel gereedmaken voor de voederplaatsen, hij springt voor de beheerder in of htf stapt in zfja auto om brood van de scholen of aangeboden voedsel van bedreven op te balen, om voedsel naar de voederplaatsen te brengen of, na een telefoontje, naar vogels in nood te rijden en hen ter ver pleging in het dierentehuis onder te bren gen, Hü timmert niet aan dc weg. Htf doet dit werk onopvallend. Hjj doet het als vanzelfsprekend. Hü rept er niet over of hij geeft sleol>t$ een sobere beschrijving van het beleefde op zyn ritten naar de voederplaatsen en op zyn verkenningstoch ten- Want hij verkent ook geregeld, waar de hongerende vogels zich concentreren. De huidige voederplaatsen, waar hetVlaar- dtog.se dierentehuis met voedsel transpor ten te hnlp springt, zijn praktisch allemaal door hem verkend. Samen met zfjn vrouw, mevrouw JT. van Pclt-de Vries. Daaraan besteden ze de weekeinden. Alle weekein den zijn ze samen met de auto op stap. Het gehele jaar door. Ze zjjn dan altijd aan de vloedlijn ergens aan onze Noordzeekust of grote stromen te vinden: meestal op een der Zeeuwse eilanden, in Oostvoorne of op Texel. Want loodgieterspatroon H, van Pelt Is een hartstochtelijk zeehengelaar en zijn vrouw heeft een even grote harts tocht voor het verplegen van hulpbehoe vende dieren. Terwijl hij in de zeehengel- sport opgaat, speurt ztf strand en duin af naar dieren, die mogelijk haar hulp be hoeven. Maar nu in deze vogel-hongerwin ter trekken zij met voedsel naar de voeder- plaatscn en speuren zij naar nieuwe vogel- concentraties of zij gaan, zoals aanstaande zondag, in hun met voedsel geladen auto, inet de afdeling Viaardingen van de Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging mee naar ganzenconcentratics bij de Moerdijk- brug. GEMEENSCHAPPELIJKE BOBBY In de strenge winter van ,1Q56 reeds heeft het. echtpaar Van Pelt de hongerende vogelconcentraties verkend, waaruit de zelfde voederplaatsen als thans zijn voort gesproten; aan de Maas bij Cincinnati, op de Oude Maas bij de Spijkenissebmg. Hoek van Holland, Rozenburg met Brielse Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, Markt, zondag 20 uur ds. P. Zijlstra en de heer Colenbrander, bevestiging en intrede 5 uur de heer J. Hoogendam. Catafd. 35;'8 uur herdenkingsdienst 400-jarig bestaan van de Heidelbergse Catechismus. Sprekers ds. J. Bouterse en ds. L. Huisman (Geref, Ge meente); Eehobothkerk, BilUtonlaan, zon dag 9 uur ds. D, Noordmans, 10.30 uur ds. D, Noordmans, Bed. H, Doop, 5 uur ds. S. van den Bos; Beth el kerk, Vl.-Ambacht. zondag 10 uur ds, W. J. Schouten, 7 uur geen dienst in verband met herdenkings dienst in de Grote Kerk; Immanuëlkerk. Van Hogendorplaan, zondag 10 uur ds. S. van den Bos, 5 uur ds. A. J. Kret uit Leiden; Nieuwe Kerk, Binnensingel, zon dag 10 uur ds, P. van der Vloed, Aposto- laatsdienst, 5 uur de heer A, van Zetten, Catafd. 35; WestwLjkkapel zondag 9 en 10.30 uur de heer J. Westmaas. Rusthuis Emmastraat dinsdag geen dienst Jeugdkerken. Jeugdkerk wordt gehou den zondag voor de jongeren van 9—13 jaar in Solt Deo Gloria, Callenburgstraat; gebouw Chr. Besturenbond. P. K. Dros- saartstraat en school Julianalaanr 10 uur in zaal Rehobothkerk. Kinderkerken (69 jaar) worden ge houden Callenburgstraat. Maassluissedijk 7a en 9.30 uur in bijgebouw immanuël kerk. Van Hogendorplaan Rem. Oeret Gem. en N.P.B., Hofiaan, zondag 10.30 uur ds. G. Ch. Duinker. Gereformeerde Kerk, Oosterkerk, Schie- damseweg, zondag 10 uur ds. H. J. Heynen, 5 uur ds. H. Kouwenhoven; Emmaüskerk, Van Linden van den Heuvellsinget, zondag 9 en 10.30 uur ds. Th. Swen, 5 uur ds, Joh. Lever; Pniélkerk, I-Ienriëtte Roland Holst- straat, zondag 9 uur dr. F- L. Bos. S uur ds. Th. Swenj Maranathakerk, Zuid wijk, zondag 10 uur ds. Jo JiLever, 5 uur ds. H. J. Heynen. r Chr. Geref. Kerk, Emmastraat 118, zon dag 10 uur ds. P. Dijkstra uit Klundert, 3 uur ds. J. C. van Ravenswaaij Uit Scheve- ningen; Aula H. de Cockschool, Philips de Goedestraat 152, zondag 10 uur ïeesdienst, 5 üur ds. P. Dijkstra uit Klundert Geref. Gemeente, Westnieuwland 58, zondag 10 en 5 uur ds. L. Huisman. Woens dag 7.45 uur ds, L. Huisman (Bijbellezing). Geref. Gem in Nederland, Jacob van der Wïntstraat 17, zondag 10 en 5 uur Ïeesdienst. Dinsdag 8 uur dr. Steenblok. Het Leger des Hells zondag 10 uur Heili- gmgssamenkomst, 7.30 uur samenkomst. Jehova's Getuigen, Gemeente West, zaal Excelsior, Oosthavenkade. zondag 5 uur openbare toespraak „Bevrijding door recht schapenheid" met aansluitend bijbelstudie. Donderdag 7.30 u. school der theocratische bediening en.dienstvergadering. Gemeente Oost Muziekzaal Volksgebouw,, Schie- damseweg, zondag 5 uur openbare toe spraak: „Een wereld zonder erkentelijkheid - overleven" met aansluitend bijbelstudie. Donderdag 7.30 uur school der theocratische bediening en dienstvergadering. zaal Roode Kruis. Emmastraat zondag 10 uur Evangelic. M. Kooymans. Maas èn paal 5 in Oostvoorne. Toen was de Sterfte onder de vogels nog oneindig veel groter dan nu, verzekert de heer Van Pelt, Toen zag het zwart van de dode meerkoe ten bij ritten naar de Spijkenissebmg en Brielle. Naar mfjn gevoel was de winter toen nog veel strenger en bovendien werd toen lang niet in die mate de vogels met voederacties te hulp gesprongen als thans het geval is. Ook waren er boen meer en veel grotere vogelconcentraties. Er werden toep ook nog veel meer vogelslachtoffers in het dierentehuis verpleegd dan au. Wel 200. En er waren toen ook nog niet de bui ten kennels, die voor de opkalefateriag zo ideaal zijn- Toen moesten we voor de watervogels volstaan met het wak in de Hofvijver.» Het huidige wak heeft u gemaakt heb ben we vernomen Was dat ook het geval met dat wak van 1955? Ja, maar dat was niet voldoende. Ik heb we! twintig vogel slachtoffers in de badkamer thuis gehuis vest gehad, omdat voor hen In het dieren tehuis geen plaats was: meerkoeten, een den, maar ook een reiger en een fuut.'De laatste twee-en ook zaagbek-eend hebben we niet meer kunnen redden en heb ik laten opzetten. De heer Van Pelt liet ze ons gisteravond in zijn huiskamer aan de Kethelweg zien, terwijl zijn vrouw haar laatste avond vol maakte als helpster bij de inenting van honden en katten tegen hondsdolheid in het weeshuis. De laatste weken heeft ze iedere dag in het dieren tehuis gezeten en 's avonds bij de inenting in het weeshuis. Zoals ook gistermiddag, toen we de be- Na de eerste week hebben Van der Waal- en Van Dorp de leiding genomen in de finalewedstrijd om het kampioenschap 2e klas hbre district Schiedam 1963. Van der Waal versloeg daarbij een der andere ti top favorieten Ceendarie met ruim verschil, waarbij het hoogste partijmoyene van alle Tn de door Gordon Douglas geregisseer de film „Blanke vrouw in de jungle" (The sins of Rachel Cade) ontmoeten we 'n zen- aelinge-verpleegster, die onder bijzondere moeilijke omstandigheden in de binnenlan den van Kongo baar werk moet verrichten. De zendeling, die zij moet gaan assisteren, sterft kort na haar aankomst en'zo komt zij vrijwel alleen tegenover de vijandschap van een door medicijnman en priester op gehitste bevolking te staan. Sympathie en steun ondervindt zij slechts van de verte genwoordiger van het Belgische gezag en van haar inlandse bediende. Eerstgenoem de, kolonel Derode, vat een diepe genegen heid op voor Rachel, maar zij kan die liefde niet beantwoorden. Zij op haar beurt wordt verliefd op kapitein Wilton, een vlie ger. wiens vliegtuig verongelukt in de buurt van Rachels ziekenhuis. Als hij, ge nezen van zijn verwondingen, naar zijn on derdeel terugkeert, verwacht Rachel een baby van hem. Niettemin weigert zij De rode te trouwen en ook Wilton weigert zij, hij terugkeert na van Derode gehoord te hebben hoe de zaken staan. Zij beseft, dat hij baar slechts uit plichtsbesef vraagrt met hem te trouwen. Omdat de verdien sten van haar werk ten slotte, ondanks alle tegenwerking, de bevotking voor haar win nen, blijft zij. met haar kind, toch niet eenzaam achter. De regisseur heeft van dit bijzohder dankbare gegeven een passend gebruik ge. maakt en hij heeft bij het maken van de film grote steun gehad van de hoofdrol spelers Angie Dickinson als Rachel, Peter Fmch als kolonel Derode en Roger Moore als kapitein Wilton- (Stadsgehoorzaal). Zondag 10-15 uur kan men op het Hol- laiKttaansporipark «en oefenwedstrijd aan schouwen tussen de Hollandiaan en VFC. De 6neeuw op het veld is vastgerold en ongetwijfeld zal het veld, evenals afgelopen zondag, goed bespeelbaar zijn. De reserve- elftallen van beide verenigingen komen eveneens voor een oefenwedstrijd binnen dè lijnen. ZATERDAG Luxor, S.45 uur: Santiago, 14 Jr; 9 uur: De kat zal 3x miauwen, 14 jr. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Personeelsvereniging Sunlight- ZONDAG Luxor, 2.30 uur: Drie kleine detectives, al.; 5 uur: Santiago; 8 uur: De kat ral 3x miau wen, 14 jr. Stadsgehoorzaal. 3.45—6 309.15 uur: Blanke vrouw In de jungle. 14 jr. MAANDAG Excelsior, 7.30 uur: Visserij - voorlichting® - avond v. d. redersver. Viaardingen. Luxor, 8 uur; De kat zal 3x miauwen. 14 Jr, Be Vijfsluizen, 8 uur: Nederlaag - zaalvoet' bal - toernooi TSB: SunlightTSB en SCR TSB. dagelijks Museum voor de Nederl. Zeevisserij, (West- haven kade 45), geopend 1012.30 en 14—15.30 uur. zondag 141B30 uur. APOTHEKEN Geopend: Apotheek Ir. A. L. Backer. Hoog- aOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 19 JANUARI 1963 Van 25 t/m. 31 januari zal in de Stads gehoorzaal de volledige verfilming te zien en te horen zijn van Richard Strauss' bekende opera „Der Rosenkavalier." Deze film werd gemaakt door dr. Paul Czinner, die ook enkele goede verfilmde balletten op zijrt naam heeft en zij biedt de beste bezetting/die opera- en muziekliefhebbers zich maar kunnen wensen. De camera's geven een volledig verslag van de originele opvoering tijdens de Salzburger Festspiele in I960 en men moet deze film dan ook niet gaan zien om zijn filmische kwali teiten, maar als een opera-uitvoering. Van de bezetting noemen we Elisabeth Schwarz kopf als prinses Von Werdenberg, Sena Jurinac ais Octavian en Anneliese Ra- tbenberger in de rol van Sophie. Verder Erich Kunz als Herr von Faniaal en Otto Edelmann als baron Ochs, Herbert von Karajan dirigeert het Weens Philharmo- nisch Orkest- De dienst van gemeentewerken ïs van plan in de loop van 1963 de bestrating onder handen te nemen van de volgende straten: Van der Driftstraat, Maasstraat, Van Kinsbergenplaats, Doggerstraat, Wil lem Pijperstraat, Bangkasingcl, Borneo- straat, In9ulindesingel. Celebesstraat, Su- matrastraat, Van 't Hoffstraat, Kamerlingh On nesstraat en Begoniastraat Verder wordt begonnen met de groen- aanleg langs Energieweg. Maassluisedyk, Tanderijstraat, Industrieweg, Van Beetho- vensingel en Nijverheidsstraat, met de uit breiding van de algemene begraafplaats en met de aanleg van een plantsoen langs de Dr. Wiardi BeckmansingeL Minder woningzoekenden ingeschreven Bij het centraal bureau voor huisvesting stonden op l januari 1962 3.446 woningzoe kenden ingeschreven. Dit aantal was aan het eind van het jaar verminderd tot 2,318, Europese Gemeenschap Van 23 januari tJm. 6 februari zal in de Vifbank voor de Vlaardingse schooljeugd de tentoonstelling „Europese Gemeen schap" te zien zijn, die werd samengesteld door de stichting onderwijstentoonstellin gen. Zeevishal Bij de gemeentelijke Zeevishal werd in 1962 door 37 schepen 479-978 kg via aan gevoerd met een totale besomming van ƒ167.355,15. In 1961 kwamen er 93 schepen met 1-606.547 kg vis en een besomming van 392.384,23. Been gebroken Op deWesthavenplaats kw&rp de 58- jarige mevrouw A. J. Post door de gladheid met haar fiets te vallen. Als gevolg daar van moest zij met een gebroken been naar het ziekenhuis gebracht worden. Een theehuis voor Tobiki Onder auspiciën van de HOV Shell zal devtoneelgroep Het1 Masker zaterdag 26 januari ?in de Stadsgehoorzaal eenvoor stelling geven van de komedie „Een thee huis voor Tobiki" van John Patrick, in de vertaling van Cees Laseur. Bert Dijkstra heeft de regie. Op zaterdag 2 februari geeft Het Masker van dit stuk -ook een voorstelling in de Groote Schouwburg in Rotterdam-zu id. heerder opzochten, maar er het cchtparr Van Pelt aantroffen, terwijl een bevroren meerkoet werd binnengebracht. Zij knipten en plukten de ijsklonten weg, maar dat mocht niet meer baten. In hun handen gaf het dier de geest. Zoals zovele duizenden van zijn soortgenoten dat de afgelopen weken reeds hebben gedaan. Zij sterven bij bosjes, evenais de kramsvogels, de snip pen en de koperwieken, Het echtpaar Van Pelt plengde er geen tranen bij. Ze zijn grote dierenvrienden, maar niet sentimen teel. Ook al beleeft mevrouw Van Pelt bij het verplegen van dieren de schoonste ogenblikken in haar leven, zoals haar man die beleeft, wanneer hij een hengelstok in de handen kan houden. Een zeehengej welteverstaan, of desnoods een snoek hen gel. Voor snoek vissen is hij lid van een beugelclub in Kethel.- Dat herinnert aan rij öehiedamse tijd. De heer Van Pelt js van huis uit Schiedammer, zijn vrouw een Rotterdamse. Pas sedert 17 jaar zijn zij Vlaardingers, toen de heer Van Pelt op heel bescheiden, wijze een loodgietersbe drijfje 'aan de Binnensingel begon, dat thans aan de Wilhelminastraat tien man personeel telt. Zij behoren tot de gelukkige mensen die een hobby hebben, daarvoor de tijd weten te vinden en er geheel in opgaan. Gelukkig ook, omdat zij die gemeenschap pelijk beleven en hun liefde voor alles wat leeft, groeit en bloeit, hun zoveel voldoe ning geeft. Twee mensen, die bij de huidige barre vogelnood voor de Vlaardingse die renbescherming hun gewicht in goud waard zijn en die we gaarne ten voorbeeld willen stellen aan allen» op wie de Vlaardingse dierenbescherming thans een dringend be roep doet met haar actie; redt een vogel! partijen noteerde. Coenrsdïe kwam hierin met 31 tot de hoogste serie. Boven een partijmoyenne van 4.- kwamen ook Van Dorp in zijn partij tegen Van Rees en de Schiedammer Verbrugge in die, tegen zijn stadgenoot De Koning. De overige partijen vergden meer dan 48 beurten. Harry van der Veer, de Tonegldo-voorzitter, moest drie partijen vrijwel achtereen spelen, wat op een merkwaardige indeling van de par tijen zou kunnen wijzen. Maar hü smaakte het genoegen, althans de laatste partij te winnen, wat voor hem driemaal scheeps recht betekende De uitslagen waren: Dc Koning 133 43 15 3.0B v. d. Waal 150 43 23 3.48 Ccenradie 150 41 19 3.60 Ver brugge 139 41 19 3.39 Verbrugge 150 36 18 4.16 De Koning 113 36 17 3.13 Coenradie 112 27 31 4J4 v. d. Waal 150 27 •26 5-55 v. d. Veer 144 41 14 3,31 v. Rees 150 41 22 3.65 v. Dorp 150 37 19 4.05 v. Rees 99 37 17 2.87 v. Dorp 150 45 13 3.33 v. d, Veer 123 45 24 2.73 v. d. Veer 150 52 19 2.88 v. Kempen 133 52 12 2.50 Stand; v. d. Waal 2 4 300 70 26 4.29 ,v. Dorp 2 4 300 82 19 3.66 Coenradïe 2 2 262 68 31 3.85 Verbrugge 2 2 289 77 19 3.75 y. Rees 2 2 249 78 22 3.19 v. d. Veer 3 2 417 138 24 3.02 v. Kempen 1 0 133 52 12 2.50 De Koning 2 0 240 79 17 3.09 In een donderdagavond door het ge meentebestuur georganiseerde bindings- avond voor de vrijwillige brandweer wer den de leden in hei zonnetje gezet in ver band met de in het afgelopen jaar behaal de resultaten. Burgemeester F. J. Groot Enterink memoreerde de diverse prijzen die de Maaslandse Brandweer in het afge lopen jaar in de wacht wist te slepen Thans heeft de Brandweer zich opgegeven voor de Internationale Brandweerwedstrij den- die in september a.s. in Mulbause (Frankrijk) zullen worden gehouden. Al hoewel niet verwacht mag worden, dat ook hier weer een gouden medaille zal worden behaald, ben ik er vast van over- tuigd, aldus de burgemeester, dat on?r> brandweermensen alles in het werk zul len stellen om een goed figuur te slaan Vervolgens werd overgegaan tot uitrei ken van enkele onderscheidingen, tw, aan de beren M. van Buuren en "W. P. vin Leeuwen, een verguld zilveren medaille voor 33-jarige brandweerdienst, aan de heer M. van Buuren. het zilveren krui* voor de 30-jarige brandweerdienst, aan de heer P. van' den Berg de bronzen me daille voor 25-jarige brandweerdienst en een diploma voor 20-jarige brandweer dienst aan de beer J. IJ Buynink. Afscheid diende te worden genomen van de heren Chr. Pijn en P. van den Berg, die resp. 43 en 25 jaar aan de Brandweer verbonden zijn geweest, doch die thans door hun leeftijd, werden gedwongen heen te gaan. In hen verliezen we twee brand weermannen. op wïe nooit tevergeefs eft* beroep werd gedaan en zij kunnen ten voorbuéld gesteld worden aan de jongere leden, aldus de burgemeester. Tenslotte werd aan de heer Pijn mededeling gedaan van bet besluit van de burgemeester en wethopders van li januari 1983, waarbij aan hem wegens 45-jarige trouwe brand weerdienst de gemeentepenning tn broos werd toegekend. Hierna werden enkele films vertoond die de stemming verhoogden zodat tenslot te het commando "nat afleggen" gegeven moest worden. RHOON, Woensdagmiddag- werd de beer A. v.d. ;H. uit Rotterdam, toen bij wat te laat reageerde bij het afslaan van de Kleidijk te Rhoon naar tie G. Ribius- laan en daardoor even moest stoppen, aangereden door de achter hem rijdende auto van dc heer A. J. Z. uit Amsterdam, die door de gladheid echter niet kon stop pen, Beide auto's kregen, materiële scha de. In Barendreeht is aanbesteed het uit voeren van rioleringswerken enz. voor het Uitbreidingsplan Noord III. Ingeschreven werd door; N. V. v/h fa. D. Monshouwer te Heer- jansdam 944.000.-: Kraaijeveld's Aanru en Handelsondern, te Barendreeht 945,000,-; N V. v'h M, Hoeke en Zn. te Nieuweridijk 946.730,-; C. A. van Pelt N.V. te Rotter dam 949.800; Schapers en de Bont te Raamsdonk 957.500,-; NV Gebr. Mol te H. I. Ambacht 992.000,-: NV Aann. mij v'h fa. L. Timmer te Dordrecht 996.500, Gebr. Schot te Rotterdam 1.000.400,-; Aann. bedr. Gebr. Schouls NV te Leiden I.D19.0ÖO,- C. de Rade te Rotterdam 1.045.000,-; fa. Luymes en Bal te Rijsoord 1.050,000.-; Gebr. Roverte te Hardinxveld 1.066.400,-; NV v/h fa. J. P. Killeam te Gorinchem f 1.B60.0CO,». Het werk werd gegund aan de laagste inschrljfster. Burgerlijke "Stand Rhoon Geiroren: Jacobus zoon van van Opstal Leendert en van Groenenboom; Mareus Hendrik Jacob Anthonl zoon van xran der Bunt Klaas Gerrit en van van der Most Johanna; Monique dochter van de Koning Aloysius Henderlkus en van Stockman Le na Johanna. Huwelijken: Krug Roland Erich oud *22 jaar en Muizer Jannetje Ingetje oud 24 jaar; van der Sloep Arlj oud 20 jaar en van Vugt Willy Frederika oud 21 jaar. Voor de vrienden van de hengelsport staat er een belangrijke gebeurtenis op stapel, namelijk de behandeling van het ontwerp voor een nieuwe visserijwet door de Tweede Kamer, welke behandeling ver moedelijk half februari gaat gebeuren. De nieuwe wet, die aal dienen ter vervan ging van de wet van 1998, maar nauwe lijks minder gecompliceerd Is, gaf aan vankelijk de hengelsportvrlenden weinig aanleiding zich er ongerust over te ma ken, maar dat la veranderd nadat in sep tember het voorlopig verslag verscheen van de vaste commissie voor de visserij van de Staten-Generaal. LUXDR. Hoe gevaarlijk het voor de filmliefhebber kan zijn op annonces en trailers af te gaan, blijkt' weer eens uit de omschrijving van de film „Onder verden king van zedenmisdrijf* (La Mort de Bel le) in de advertentiekolommen als „een zeer sterke er het werk van een bu reau ..Afdeling Tadenpolitie", Dit werkstuk van Edouard Moiinarc is van goede kwaliteit maar de op een ro man van Georges SSmenon gebaseerde in houd (niemand minder dan Jean Anouilh schreef zelfs de dialogen!) heeft niets met het ongetwijfeld uitstekende werk van de Zwitserse zedenpolitie te maken. Er wordt wel een wurgmoord op een jong meisje gepleegd en de verdachte, heeft er wel part noch deel aan, maar van een syste matische speurtocht naar dc dader, waar voor het hele apparaat van de Zedenpolitie In werking zou moeten worden gesteld, is geen sprake. De film houdt zich voorname lijk bezig met de labiele figuur van, de ver dachte, een 'eraar, die dadelijk door ieder een, zelfs door zijn eigen vrouw, tot de moord op het meisje, een logé, in staat wordt geacht Dit is al een schok voor de rusüge, bedeesde man, die de liefde nooit anders heeft leren kennen dan in zijn sleur- huwelijk, maar de ontdekking tijdens het politiële onderzoek, dat het meisje, een ai- lemansvriendinnetje, op hem verliefd waa, brengt hem geheel uit rijn evenwicht en wordt zelfs een obsessie. Zijn onschuld is al bijna komen vast te staan, wanneer hij als in een roes er op uit trekt om rijn. tot dusver gemiste kansen te compenseren, Een avontuurtje met een niet meer zo jon ge vrouw wordt hem noodlottig: éénmaal in baar armen, dringt het beeld van het ge. wurgde meisje, wier liefde voor hem hij nooit had opgemerkt, zich zo onweerstaan baar aan hem op, dat hij de (naar tegelij kertijd blijkt door een bejaarde zedendelin quent begane) moord herhaalt, daadwer kelijk op de oudere vrouw. Fascinerender nog dan de listige ondervragingsmethode van de officier van justitie zijn, in dit toch hoofdzakelijk psychologische spel de ge dachten van de leraar die via flashbacks de tekortkomingen van zijn leven monster achtig vergroten tot de onvermijdelijke uit barsting. Jean Desaiily geeft hem ia al zijn zwakheid voortreffelijk gestalte. Wie het Nieuwsblad leest weef van alles het meest OFFICIAL FORD-DEALER heeft plaats voor (met diploma L.T.S.- en bedrijfsopleiding). AanmeldenBoslaan 6-12, Viaardingen. „Enkele leden" van die commissie van acht willen namelijk het vrije vissen In openbare wateren onmogelijk maken, zodat ieder die wil gaan hengelen, eerst lid zou moeten worden van een hengel* sportorganisatie. Een dergelijke bepaling was door minister Marijnen, na het voor overleg met alle betrokkenen, geschrapt uit het oorspronkelijke ontwerp, maar de betrokken leden van de vaste commissie hebben zich hier niet bij neergelegd. Zij hebben ook de vraag gesteld of er, door de vrijwel algemene invoering van de vrije zaterdag, geen aanleiding bestaat zo danige maatregelen te treffen voor de sportyisserij, dat althans „publieke mani festaties" op zondag onmogelijk worden. Dit alles nu heeft in hen gelsportkringen grote ongerustheid verwekt, zo is dezer dagen wel gebleken op een persconferen tie van de Vlaardingse Hengeiaarsbond, waar als gast ook aanwezig was de voor zitter van het Centraal Nederlands Hen- gelaarsverbond, de heer J. N. de Wit Deze heeft de bezwaren tegen de genoem de maatregelen geschetst Het verd\yijn«n van de „vrije hengel" zou betekenen, dat alle 640,000 Nederlandse sportvissera iid van een vereniging moeten worden, ter wijl dat er nu maar 140.000 zijn. Ernsti ger ligt het nog met het vissen op zondag. De aanduiding „publieke manifestaties" kan vrijwel alles betekenen, ofcdat ook iemand» die in zijn eentje aan de water kant rit, onder dat begrip gebracht kan worden. Het is verder duidelijk, wat het zou betekenen voor de hengeisporter, en die zijn er toch ook nog heel veel die njet over een vrije zaterdag beschikt en voor de bedrijven, die met bootver huur e.d. op de hengelaars rijn aangewe zen. Houden we bij dit alles ook nog het oog Op het advies van de commissie, die het zeehengelen wil beperken tot ten hoogste twee hengels met elk maximaal drie ha ken, dan wordt het duidelijk, dat de hen- geiaarswereld met spanning do komende behandeling door de Tweede Kamer tege moet ziet. Met het Franse blijspel „Een Engel kwam voorbij" van Pierre Barrilet en Jean Pierre Grédy, hebben de Putse Spelers vrijdag avond de aanwezigen in de zaal de Keizer te Spijkenisse een plezierige avond be zorgd. Zoals de meeste blijspelen was het stuk pretentieloos, doch amusant. Op enke le momenten na, werd het stuk met vaart gespeeld. Wel was bet misschien minder geschikt voor de Putse Spelers, welke toneelvereniging uitsluitend over jonge spelers beschikt Het verhaal had aanneme lijker gebracht kunnen worden, indien voor de rollen van het ouderpaar Veyrnn, oudere spelers dan Nel Langstraat en Piet van Trigt waren gekozen. WaarsehïjnHïk vooral hierdoor, kwam het *pel van der* spelers minder goed tot zijn recht. Alle lof komt ook ditmaal aan het snel van Pie Saariocs toe. De ro! van het helderziende dienstmeisje Adèle, de engel die voorbij kwam, vervul de zij voortreffelijk. Vooral door de mi miek. waarmee Pie SsarSoos haar spel speelde, werd het spel zeer verlevendigd- Ook Guus Korrubel, die als Antoine, de zoon van het echtpaar Veyron optrad,' ga f uitstekend spel te zien. Iets minder op dreef was Janny Klemjan als de dochter Solange, Gesteld mag worden, dat de Putse Spe- iers weer spel hebben laten. zien. dat het gemiddelde amateurtoneel in kwaliteit zeker overtreft Dit kwam vooral ook, door de gave wyze waarop het stuk werd ge bracht. 'Van zaterdag 19 januari 12 uur tot maandag 21 januari 8 uur wordt, uitslui tend in spoedgevallen, de medische dienst als volgt waargenomen: Voome: Afwezig: A. Kok en A. M. Koolhaas: dienst: J. J. Walters, tel. 01883- 2536. Afwezig: H. J. StoutjesdUk; dienst: J. W. Boehmer, tel. 01886-2054. Afwezig: A. W. Monster; dienst: A. C. W. Schep, tel. Cl885-3000 en A. Jonker, tel. 01834-320. Putten inclusief Heenvliet en Zwarte- waal: Afwezig: O, Burger, W. P. J. Woit- liez en P. J, ?!waan; dienst: A. Stuurman, tel. 01887-208, Afwezig; H. J. van Erven, A. Th. Jurrjens, R. B. Kuipers en. A. C. Voskamp: dienst: A. C. Knaap, telefoon 01880-2356. Rozenburg: Afwezig: A. de Vries; dienst: H. C. v. d. Graaf, tel. 01889-208. (Builen verantwoordelijkheid v*o de redeetiei Ingezonden «tukken worden alleen la behandeling genomen ih de I men ders zich met volledlpe naam en adrei tuut de redactie bekendmaken. OLIELEIDIWG DURBAN- JOHANNESBURG De Zuidafrikaanse regering heeft thans de aanleg van een olieleiding van Durban □aar het industriegebied rond Johannes burg in beginsel goedgekeurd. De aanleg zal twee jaren vergen en de kosten worden geraamd op 150 miljoen gulden- Ondanks de hoge investeringskosten wordt verwacht dat de prijs van olleprodukten in het binnenland aanzienlijk zal dalen als gevolg van de vele goedkopere vervoerskosten, die slechts één vierde bedragen van de prtfs, die voor het vervoer van olie door de spoorwegen moet worden betaald. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van het artikel in het Rotterdamsch Nieuwsblad van maandag j.l. betreffende de straathandel, zou ik u gaarne enige feiten willen noemen, die niet op „koopman"schap lijken. Ik ben het roerend met u eens dat het moeilijk is voor de straathandel in deze barre winter en nog meer voor de bloemenhandel dan voor de groen te-hand el, aangezien wij e«ze artikelen (ik ben zelf ook groente-hande laar en heb zeil meer dan 35 jaar mijn klanten door weer en wind bediend ook al vroor het dat het kraakte) makkelijker met zakken en zeilen kunnen afdekken dan een bloemenkoopman, aangezien bloemen sneller beschadigen dan groenten en fruit. Daarom heb Ik de pen opgenomen om eens anige punten te beantwoorden aangaande Jilles de Boom zijn ƒ4000 schade. Ik heb zelf ook twee auto's, die dagelijks in gebruik zijn, maar onderhouden worden en zo rijden er dagelijks tienduizenden op de wegen maar als je je spullen niet ver zorgt, dan kost het je geld en als het in je pakhuis vriest zul je moeten stoken. Er branden in mijn pakhuis dag en nacht twee petroleumkachels en in mijn winkel een elektrische kachel om mijn Waren voor be vriezing te bewarcu- Ook las ik verwon derd dat De Boom voor enige duizenden guldens handel kocht en daarvoor slechte elfhonderd gulden terug ontvangen heeft Maar welke „koopman" koopt met zulk weer voor zoveel geld aan handel? Ik zal het voorlopig hier maai- bij laten, maar het verlies van Jilles de Boom zal wel opgelost worden, want met zo*n stand plaats op de Hoogstraat, met hulp van hogerhand gaat Jilles niet failliet. Namens de Bond van Kleinhandelaren in Aardappelen Groenten en Fruit te Schiedam. De heer H. Muus, ambtenaar van de bui tendienst van de Gem. Dienst van Sociale Zaken, neemt op 31 januari a.s. 's morgens om elf uur op het Bureau van deze Dienst aan het Broersveld afscheid wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1